Cin ve Paranormal Olay Konulu En İyi 23 Türk Korku Filmi

Tek başına izlemenin cesaret gerektirdiği en iyi Türk korku filmlerini içeriğimizde sıralayarak detaylı bir şekilde inceledik.
Cin ve Paranormal Olay Konulu En İyi 23 Türk Korku Filmi

Korku filmi dediğimiz zaman çoğumuz yabancı yapımlara bakmak yerine Türki filmlerini araştırmaya başlarız. Bunun sebebi de bizdeki korku öğelerinin daha gerçekçi olmasıdır. Bu içeriğimizde birbirinden ürkütücü, tüm zamanların en çok izlenen Türk korku filmleri yer alıyor.

İşte geceleri uykunuzu kaçıracak türden en iyi yerli korku filmleri…

1. Kiki Lanet-i Cin

en iyi Türk korku filmleri

Türk yapımı bu korku filminde Muzaffer isimli genç bir adam ve küçük kızı Elif ile ilgili ilginç olaylar anlatılmaktadır. Görücü usulü Şenay isimli bir kadınla evlenen Muzaffer, bu evlilikten iki çocuk sahibi olsa da bir türlü mutluluğu bulamaz.

En sonunda ailesini terk eden Muzaffer, Satı isimli bir kadınla evlenir ve kısa süre sonra kızı Elif doğar. Akıl hastası olan Elif’i iyileştirmek için uğraşan Muzaffer hocalardan doktorlardan ve medyumlardan yardım ister.

TürDramKorku
IMDb5,4
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenMustafa Miraç Kaya
OyuncularMustafa Miraç KayaElif ÇapkınTürkan Kılıç

2. Kulyas: Lanetin Bedeli

en iyi Türk korku filmleri

Korkunç sahneleriyle öne çıkan bu filmde 4 fotoğrafçı gencin başına gelen gizemli olaylar anlatılmaktadır. Eski bir Cin kabilesi olan Kulyas uzun yıllar sonra tekrar ortaya çıkmış ve insanlardan her yıl bir kurban almak şartıyla onlara musallat olmamaktadırlar. Cinlerin lideri olan Mureh her yıl aldığı kurbanlara rağmen gözü doymaz ve bulundukları köye gelen 4 gence musallat olurlar.

TürKorku
IMDb6,7
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenYunus Şevik
OyuncularHalil KumovaKübra KarenNurdan Paksoy

3. Güzelliğin Portresi

en iyi Türk korku filmleri

Başarılı senaryosu ve sevilen oyuncu kadrosuyla 2019 yılına damga vuran bu korku filmi geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan Nisan’ı konu ediyor. Genç yaşlarda babasıyla anlaşamadığı için yaşadığı köşkü terk eden Nisan yıllar sonra aldığı bir haber sebebiyle kızı ve eşiyle birlikte köşke döner. Burada yaşadığı bazı gizemli olaylar sebebiyle tedirgin olan Nisan ailesini ve kendisini koruyabilmek için köşkteki gizemi çözmeye çalışacaktır.

TürGerilim
IMDb6,4
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenUmur Turagay
OyuncularBurçin TerzioğluBirkan SokulluSerkan Keskin

4. Baskın

en iyi Türk korku filmleri

Can Evrenol’un ilk uzun metraj filmi olan Baskın’da, polis ekibinin aldığı bir çağrı sonrasında gittikleri binada yaşadıkları ve sonrasında yaşayacakları esrarengiz olaylar anlatılmaktadır. Muhteşem görselleri ve müzikleri ile ayrı bir hava yaratan filmin IMDB puanına bakmadan izlemenizi öneriyoruz.

TürKorku
IMDb5,7
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenCan Evrenol
OyuncularGörkem KasalErgun KuyucuMuharrem Bayrak

5. Magi

en iyi Türk korku filmleri

Türk korku filmleri denince akıllara ilk gelen isimlerden bir tanesi olan Hasan Karacadağ, gerilim dolu bir korku filmi daha karşımızda. Magi, ABD’li bir gazeteci olan Olivia Watkins’in, Türkiye’de yaşayan kız kardeşinin acil olarak onu Türkiye’ye çağırmasını ve sonrasında yaşanan esrarengiz olayları konu ediniyor. Gizemlerle dolu harika bir yapım olan Magi, Türkiye’de en çok izlenen Türk korku filmleri arasındadır.

TürKorku
IMDb5,9
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenHasan Karacadağ
OyuncularMichael MadsenBrianne DavisLucie Pohl

6. 666 Cin Musallatı

en iyi Türk korku filmleri

Korku ve gerilim senaryoları yazarak hayatını geçindiren Gürkan, bir gün sosyal medyada ilgisini çeken bir olaya denk gelir. Olayın detaylarını öğrenmek ve buradan bir senaryo çıkarmak Gürkan, detayları öğrenmek ilk fırsatta Fethiye – Karaköy’e gider.

Ev halkından hayatta kalan iki kız kardeşten biri olan Nihal, kendisini psikolog olarak tanıtan ve onlara yardım etmek için geldiğine ikna eden Gürkan'ın evde kalmasına izin verir. Gürkan’da yaşanılan ilginç olayları araştırmaya başlar.

TürKorku
IMDb6,0
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenFuat Yılmaz
OyuncularEkrem İspirElif YazTeena Tabbarah

7. Kafir

en iyi Türk korku filmleri

Korku filmlerinin başarılı senaristi ve yönetmeni Hasan Gökalp imzalı Kafir filminde, güzel bir aşk yaşayan mutlu çifte yapılan kara büyünün sonrasında yaşananlar anlatılıyor. Kardeşi Ayşe ile beraber aynı evde yaşayan Yasemin, nişanlısı ile güzel bir gelecek planlamaktadır. Ancak, kardeşinin gördüğü kötü kabuslar bu planlara gölge düşürür.

Yasemin, kara büyülerin etkisi altına girmiştir. Buna neden olan ise bir kara büyücüdür. Son yılların en başarılı Türk korku filmi olan Kafir, geceleri uykularınızın kaçmasına sebep olabilecek kalitede bir yapımdır.

TürKorku
IMDb6,0
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenHasan Gökalp
OyuncularBeyza MetinGamze KırlıSelim Aygün

8. Dabbe 6

en iyi Türk korku filmleri

Mukadder bir gece aniden hayatını kaybeder. Yapılan incelemeler neticesinde ölüm sebebi beyin kanaması olarak belirtilmektedir. Kızı ise annesinin ölümünün nedenini bilinmeyen bir dilde konuşan, kara yüzlü ve hızlı hareket eden varlıklara bağlamaktadır. Ayla’nın belirttiği bu varlıklar zaman içerisinde kendisini de etkisi altına alır. Bundan sonra Ayla’nın nasıl mücadele vereceği, izleyici tarafından büyük merak uyandırmaktadır.

TürKorku
IMDb6,1
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenHasan Karacadağ
OyuncularVolkan ÜnalÖmer DuranSema Şimşek

9. Musallat

en iyi Türk korku filmleri

2007 yılında vizyona giren Musallat isimli yapımda, birbirlerine kalplerini vermiş Suat ve Nurcan’ın hikayesi anlatılıyor. Çift, köyünde güzel ve mutlu bir hayat sürerken, üzerlerine kara bulutlar çöker. Kendilerine büyü yapıldığının farkına varan Nurcan, büyüyü ortadan kaldırmak için mücadele vermeye başlar.

TürPolisiyeKorku
IMDb6,1
Gösterim
Tarihi
2007
YönetmenAlper Mestçi
OyuncularBurak ÖzçivitKurtuluş Şakirağaoğlu

10. Dabbe: Bir Cin Vakası

en iyi Türk korku filmleri

Korku filmlerinin senaristi ve yönetmeni Hasan Karacadağ, Dabbe serisine bu filmle devam ediyor. İlk filmde büyük etki yaratan Karacadağ, ikinci filmiyle de bu başarısını devam ettirmeyi başardı. Dabbe: Bir Cin Vakası korku filmleri arasında kesinlikle önerdiğimiz bir yapımdır.

TürGerilimKorku
IMDb6,3
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenHasan Karacadağ
OyuncularNihan AypolatKoray KadirağaPervin Bağdat

11. Küçük Kıyamet

en iyi Türk korku filmleri

Türk korku filmleri arasında oldukça popüler bir yapım olan Küçük Kıyamet’in oyuncu kadrosunda, Başak Köklükaya, Cancel Elçin, Binnur Kaya, İlker Aksum, Cansel Elçin ve Bora Akkas yer almaktadır.

Filmde, İstanbul’da yaşanan depremde annesini kaybeden Bilge’nin yaşadığı psikolojik rahatsızlıklar ve travmalar aktarılmaktadır. Eşi ve çocuğuyla küçük kıyamet olarak nitelendirdiği depremden kaçan Bilge, yerleştiği bir güney kabasında esrarengiz olarak nitelendirecek olaylarla karşılaşacaktır.

TürGerilimKorku
IMDb6,3
Gösterim
Tarihi
2006
YönetmenDurul TaylanYağmur Taylan
OyuncularCansel ElçinBaşak KöklükayaBinnur Kaya

12. Siccin 2

en iyi Türk korku filmleri

Filmde, Adnan ve Hicran çiftinin mutlu evliliğinin çocuklarının bir kaza sonucunda hayatlarını kaybetmesiyle tersine dönmesi anlatılmaktadır. Hicran’ın psikolojisi her geçen gün kötüye giderken, Adnan ise bu durumu çözmek için çaba sarf eder.

TürGerilimKorku
IMDb6,5
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenAlper Mestçi
OyuncularŞeyda TerzioğluBulut AkkaleEce Baykal

13. Cin-i ayet

en iyi Türk korku filmleri

Son yıllarda vizyona giren ve sinemada en çok izlenen korku filmlerinden bir tanesi de Cin-i Ayet'tir. Filmde, hayatını cinlerle mücadeleye adayan Salih’in başından geçen olaylar aktarılıyor. Her sahnesi gerilim ve korku dolu filmimizde Salih’in Cinlerle olan mücadelesini soluksuz izleyeceksiniz.

TürKorku
IMDb6,7
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenUğur Akünlü
OyuncularKemal UçarFulden AkyürekArda Esen

14. Kapıdaki Sır

en iyi Türk korku filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi Türk korku filmlerinden bir tanesi olan Kapıdaki Sır, IMDB’de 6.7 puan alsa da aslında daha iyi puanları hak eden bir yapım. Filmde, 200 yıl önce bir kadının kocasının gizli bir tarikat ile anlaşma yapması ve tarikatın kurallarına uymaması sonrasında yaşayacağı paranormal olaylar anlatılmaktadır.

TürGerilimKorku
IMDb6,7
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenMehmet Ali Zaim
OyuncularŞiar ZaimNatali KayovaMelek Orhanoğlu

15. Siccin 5

en iyi Türk korku filmleri

Türk korku filmlerinin son yıllarda en önemli seri filmlerinden bir tanesi olan Siccin 5, 12 yaşındaki Hale ve ailesinin başından geçen korkutucu olayları izleyiciye aktarmaktadır. Hale’nin babası henüz bebekken ortan kaybolur ve sonrasında kendisinden haber alınamaz. Ta ki, Hale babasının kendisini hiç de tekin olmayan bir eve çağırdığını görene kadar. Hale’nin gördüğü kabuslar sadece kendisini değil aynı zamanda ailesini de etkileyecektir.

TürKorku
IMDb6,8
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenAlper Mestçi
OyuncularRüya ÖnalMerve AteşÖzgür Hacıer

16. Siccin 3: Cürmü Ask

en iyi Türk korku filmleri

Tüm zamanların en çok izlenen Türk korku filmlerinden bir tanesi olan Siccin 3: Cümrü Aşk'ta, Orhan ve Sedat iki yakın arkadaştır. Aradan uzun yıllar geçer ve Orhan Sedat’ın kız kardeşi Kader'e ilgi duyar.

Sedat yaptığı trafik kazasında üç kişinin de hayatını kökünden değiştirir. Sedat’ın oğlu Mehmet felç olurken, Kader ise geçmişini tamamen unutur. Orhan ise bu kazadan Sedat’ı sorumlu tutar ve Kader’i kaybetmemek için hiç yapmaması gereken bir şeye imza atar. Her şey daha da kötü olacaktır.

TürKorku
IMDb6,9
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenAlper Mestçi
OyuncularBüşra ApaydınAdnan KoçCem Uslu

17. Tez: 13. Gece

en iyi Türk korku filmleri

Üniversite’de Psikoloji dalında tez yazmak için çalışmalara başlayan Gaye, erkek arkadaşının da yönlendirmesi sayesinde psikolojik sorunları bulunan Narin ile tanışır. Daha sonra çalışmasında daha iyi sonuçlar elde etmek için Narin'le aynı eve taşınır.

13 gece boyunca her şey yolunda gider ancak sonrasında Gaye’nin abisi Barış ve arkadaşları kendisinden haber alamaz. Her anı korku ve gerilim dolu bu yapım en başarılı Türk Korku filmleri arasında yer almaktadır.

TürKorku
IMDb6,9
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenTaylan Işıklar
OyuncularBenan KılıçFulya IşıklarHüseyin Yaman

18. Siccin 4

en iyi Türk korku filmleri

Serinin 4. filmi olan Siccin 4, Türkiye’de 4DX ile çekilmiş ilk filmidir. Bir dönem oldukça zengin olan ve refah içerisinde yaşayan aile maddi bakımdan kötü bir duruma girer. Bunun ardından ailenin en büyüğü olan babaanne Saadetin tek başına kaldığı büyük konağa yerleşir. Bu değişiklik korkutucu olayların başlangıcı olacaktır.

TürKorku
IMDb6,9
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenAlper Mestçi
OyuncularMirza MetinYasemin KurttekinSebahat Adalar

19. Üç Harfliler 3: Karabüyü

en iyi Türk korku filmleri

Üç harfliler film serisinin 2016 yılında vizyona giren filmi olan Üç Harfliler: Karabüyü, anne ve babasının vefatının ardından, çocukluğunun geçtiği eski evde yaşamak istemeyen Alev’in başından geçen ürkütücü olayları izleyiciyle buluşturmaktadır.

TürKorku
IMDb6,9
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenAlper Mestçi
OyuncularDeniz GündoğduSeda OğuzMetin Yıldırım

20. Cinni: Uyanış

en iyi Türk korku filmleri

Filmde, zor bir çocukluk geçiren ancak bu sıkıntıları geride bırakan Dilara’nın başından geçen enteresan olaylar aktarılmaktadır. Dilara, tercümanlık mesleğinden dolayı evinden çok fazla çıkmayan birisidir.

Sakin bir hayat süren Dilara, bir gün evinin bahçesinde yatan ölü bir adamın yanında uyanır. Bundan sonra hayatı eskisi gibi sakin olmayacaktır. Arkadaşı Merve, kendisine şüpheyle baksa da yardımda bulunacaktır ancak Dilara artık kimseye güvenmemektedir.

TürGerilim
IMDb7,0
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenEmre Aydın
OyuncularEda KöksalGökcen GökçebağMerve Deniz

21. Dabbe: Cin Çarpması

en iyi Türk korku filmleri

Dabbe serisinin en başarılı yapımları arasında bulunan Dabbe: Cin Çarpması filminde, yakın zamanda evlilik planları yapan Kübra, kimsenin farkında olmadığı bazı varlıklar tarafından ele geçirilmiştir.

Kübra’nın arkadaşı olan Ebru, yaşanan durumu ortadan kaldırmak için çaba harcamaktadır. Son yılların en başarılı Türk korku filmleri listesinde olan bu yapım, Dabbe serisinin 4. filmi olarak karşımıza çıkmaktadır.

TürKorku
IMDb7,1
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenHasan Karacadağ
OyuncularCansu KurgunIrmak ÖrnekA. Murat Özgen

22. Üç Harfliler: Adak

en iyi Türk korku filmleri

Türk korku filmleri arasında Üç Harfliler serisinin son filmi olan Adak, gerçekten listemizde yer almayı hak eden bir yapımdır. 2019 yılında vizyona giren korku filminde, Salih ve Metin isminde iki arkadaş, avlanmak için ormana gider ve burada Salih başından kazara vurulur. Yaşanan bu acı olaydan sonra beklenmeyen olaylar yaşanır. Her iki arkadaşın çevresi de bu yaşanacaklardan fazlasıyla etkilenecektir.

TürKorku
IMDb7,2
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenAlper Mestçi
OyuncularRamazan DemirCeren YılmazEjder Özkarslıgil

23. Üç Harfliler: Beddua

en iyi Türk korku filmleri

IMDb'de en iyi Türk korku filmleri arasında en tepede yer alan Üç Harfliler: Beddua, annesi öldürülen genç bir kızın intikam almak için şeytani bir ruh çağırması ve sonrasında yaşanan korkunç olayları izleyiciye aktarmaktadır. Cin konulu filmler arasında oldukça popüler olan bu yapımın her anının korku ve gerilim dolu olduğundan emin olabilirsiniz.

TürKorku
IMDb7,3
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenAlper Mestçi
OyuncularBeyza Nur MeteEsma SoysalŞerife Ünsal

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum