Türk Korku Filmleri – Tek Başına İzlememen Gereken 20 Yerli Korku Filmi

Türk Korku Filmleri – Tek Başına İzlememen Gereken 20 Yerli Korku Filmi
18.07.201916:41

En İyi Türk Korku Filmleri arasında yer alan ve tek başına izlemekten çekineceğiniz “ En iyi yerli korku filmlerini” bu içerikte sizlerle buluşturuyoruz. İşte, son yıllarda çekilmiş en korkunç Türk filmleri listesi…

Haber güncelleme tarihi 28.04.2020 15:48

Gelmiş Geçmiş En İyi Türk Korku Filmleri

En korkutucu Türk filmlerini merak edenler için harika bir içerikle yine karşınızdayız. İşte, son yıllarda vizyona giren ve geceleri uykunuzu kaçıracak türden yerli korku filmleri…

Türk Korku Filmleri;

20. Baskın (2015) – IMDB: 5,7

en iyi türk korku filmleri

Can Evrenol’un ilk uzun metraj filmi olan Baskın’da, Polis ekibinin aldığı bir çağrı sonrasında gittikleri binada yaşadıkları ve sonrasında yaşayacakları esrarengiz olayları aktarmaktadır. Muhteşem görselleri ve müzikleri ile ayrı bir hava yaratan filmin IMDB puanına bakmadan izlemenizi öneriyoruz.

FRAGMAN


19. Magi (2016) IMDb: 5.9

en iyi türk korku filmleri

Türk korku filmleri denince akıllara ilk gelen isimlerden bir tanesi olan Hasan Karacadağ’dan gerilim dolu bir korku filmi daha… Magi, ABD’li bir gazeteci olan Olivia Watkins’in, Türkiye’de yaşayan kız kardeşinin acil olarak Türkiye’ çağrılmasını ve sonrasında yaşanan esrarengiz olayları konu ediniyor. Gizemlerle dolu harika bir yapım olan Magi, Türkiye’de en çok izlenen Türk korku filmleri arasında…

FRAGMAN


18. 666 Cin Musallatı (2017) IMDb: 6.0

en iyi türk korku filmleri

Korku ve gerilim senaryoları yazarak hayatını geçindiren Gürkan, bir gün sosyal medya ilgisini çeken bir olaya denk gelir. Olayın detaylarını öğrenmek ve buradan bir senaryo çıkarmak Gürkan, detayları öğrenmek ilk fırsatta Fethiye – Karaköy’e gider. Ev halkından hayatta kalan iki kız kardeşten biri olan Nihale, kendisini psikolog olarak tanıtan ve onları yardım etmek için geldiğine ikna eden Gürkan'ın evde kalmasına izin verir. Gürkan’da yaşanılan ilginç olayları araştırmaya başlar…

FRAGMAN


17. Kafir (2018) IMDb: 6.0

en iyi türk korku filmleri

Korku filmlerinin başarılı senaristi ve yönetmeni Hasan Gökalp imzalı Kafir filminde, güzel bir aşk yaşayan mutlu çifte, yapılan kara büyünün sonrasında yaşananlar anlatılıyor. Kardeşi Ayşe ile beraber aynı evde yaşayan Yasemin, nişanlısı ile güzel bir gelecek planlamaktadır. Ancak, kardeşinin gördüğü kötü kabuslar bu planlara gölge düşürür. Yasemin, kara büyülerin etkisi altına girmiştir. Buna neden olan ise kara büyücüdür. Son yılların en başarılı Türk korku filmi olan Kafir, geceleri uykularınızın kaçmasına sebep olabilecek kalite de bir yapım.

FRAGMAN


16. Dabbe 6 (2015) IMDb: 6,1

en iyi türk korku filmleri

Filmde, Mukadder bir gece aniden hayatını kaybeder. Yapılan incelemeler neticesinde ölüm sebebi beyin kanaması olarak belirtilmektedir. Kızı ise annesinin ölümünün nedenini bilinmeyen bir dilde konuşan, kara yüzlü ve hızlı hareket eden varlıklara bağlamaktadır. Ayla’nın belirttiği bu varlıklar zaman içerisinde kendisini de etkisi altına alır. Bundan sonra Ayla’nın nasıl mücadele vereceği, izleyici tarafından büyük merak uyandırmaktadır.

FRAGMAN


15. Musallat (2007) IMDb: 6.1

en iyi türk korku filmleri

2007 yılında vizyona giren Musallat isimli yapımda, birbirlerine kalplerini vermiş Suat ve Nurcan’ın hikayesi anlatılıyor. Çift, köyünde güzel ve mutlu bir hayat sürerken, üzerilerine kara bulutlar çöker.Kendilerine büyü yapıldığının farkına varan Nurcan, büyüyü ortadan kaldırmak için mücadele vermeye başlar. 

FRAGMAN


14. Dabbe: Bir Cin Vakası (2012) IMDb: 6,3

en iyi türk korku filmleri

Korku filmlerinin senaristi ve yönetmeni Hasan Karacadağ’ın Dabbe serisinin ikinci filmi…İlk filmde büyük etki yaratan Karacadağ, ikinci filmiyle de bu başarısını devam ettirmeyi başardı. Cin konulu filmler arasında kesinlikle önerdiğimiz bir yapım…

FRAGMAN


13. Küçük Kıyamet (2006) IMDb: 6,3

en iyi türk korku filmleri

Türk korku filmleri arasında oldukça popüler bir yapım olan Küçük Kıyamet’in oyuncu kadrosunda, Başak Köklükaya, Cancel Elçin, Binnur Kaya, İlker Aksum, Cansel Elçin ve Bora Akkas yer almaktadır. Filmde, İstanbul’da yaşanan depremde annesini kaybeden Bilge’nin yaşadığı psikolojik rahatsızlıklar ve travmalar aktarılmaktadır. Eşi ve çocuğuyla küçük kıyamet olarak nitelendirdiği depremden kaçan Bilge, yerleştiği bir güney kabasında esrarengiz olarak nitelendirecek olaylarla karşılaşacaktır.

FRAGMAN


12. Siccin 2 (2015) IMDb: 6.5

en iyi türk korku filmleri

Filmde, Adnan ve Hicran çiftinin mutlu evliliği, çocuklarının bir kaza sonucunda hayatlarını kaybetmesiyle tersine döner. Hicran’ın psikolojisi her geçen gün kötüye giderken, Adnan ise bu durumu çözmek için çaba sarf eder.

FRAGMAN


11. Cin-i ayet (2018) IMDb: 6.7

en iyi türk korku filmleri

Son yıllarda vizyona giren ve sinemada en çok izlenen korku filmlerinden bir tanesi de Cin-i Ayet…  Filmde, hayatını cinlerle mücadeleye adayan Salih’in başından geçen olaylar aktarılıyor. Her sahnesi gerilim ve korku dolu filmimizde Salih’in Cinlerle olan mücadelesini soluksuz izleyeceksiniz.

FRAGMAN


10. Kapıdaki Sır (2018) IMDb: 6.7

en iyi türk korku filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi Türk korku filmlerinden bir tanesi olan Kapıdaki Sır, IMDB’de 6.7 puan alsa da aslında daha iyi puanları hak eden bir yapım. Filmde, 200 yıl önce bir kadının kocasının gizli bir tarikat ile anlaşma yapması ve tarikatın kurallarına uymaması sonrasında yaşayacağı paranormal olaylar konu ediniyor.

FRAGMAN


9. Siccin 5 (2018) IMDb: 6.8

en iyi türk korku filmleri

Türk korku filmlerinin son yıllarda en önemli seri filmlerinden bir tanesi olan Siccin 5, 12 yaşındaki Hale ve ailesinin başından geçen ilginç ve korkutucu olayları izleyiciye aktarmaktadır. Filmde, Hale’nin babası henüz bebekken ortan kaybolur ve sonrasında kendisinden haber alınamaz. Ta ki, Hale babasının kendisini hiç de tekin olmayan bir eve çağırdığını görene kadar. Hale’nin gördüğü kabuslar sadece kendisini değil aynı zamanda ailesini de etkileyecektir.

FRAGMAN


8. Siccin 3: Cürmü Ask (2016) IMDb: 6.9

en iyi türk korku filmleri

Tüm zamanların en çok izlenen Türk korku filmlerinden bir tanesi olan Siccin 3: Cümrü Aşk'ta, Orhan ve Sedat iki yakın arkadaştır. Aradan uzun yıllar geçer ve Orhan Sedat’ın kız kardeşi Kaderle birbirine ilgi duyar. Sedat’ın yaptığı trafik kazasında ise üç kişinin de hayatlarının dönüm noktası olur. Sedat’ın oğlu Mehmet felç olurken, Kader ise geçmişini tamamen unutur. Orhan ise bu kazadan Sedat’ı sorumlu tutar ve Kader’i kaybetmemek için hiç yapamaması gereken bir olaya imza atar. Her şey daha da kötü olacaktır…

FRAGMAN


7. Tez: 13. Gece (2019) IMDb: 6.9

en iyi türk korku filmleri

Üniversite’de Psikoloji dalında tez yazmak için çalışmalara başlayan Gaye, erkek arkadaşının da yönlendirmesi sayesinde psikolojik sorunları bulunan Narin ile tanışır ve çalışmasında daha iyi sonuçlar elde etmek için aynı eve taşınır. 13 gece boyunca her şey yolunda gider ancak sonrasında Gaye’nin abisi Barış ve arkadaşları kendisinden haber alamaz. Her anı korku ve gerilim dolu bu yapım en başarılı Türk Korku filmleri listesinde IMDB’de de yer almaktadır.

FRAGMAN


6. Siccin 4 (2017) IMDb: 6.9

en iyi türk korku filmleri

Serinin 4. filmi olan Siccin 4, Türkiye’nin 4DX ile çekilmiş ilk filmidir. Filmde, bir dönem oldukça zengin olan ve ferah içerisinde yaşayan ailenin maddi düşüşünün ardından, ailenin en büyüğü babaanne Saadetin tek başına kaldığı büyük konağa yerleşir. Bu değişiklik korkutucu olayların başlangıcı olacaktır.

FRAGMAN


5. Üç Harfliler 3: Karabüyü (2016) – IMDB: 6,9

en iyi türk korku filmleri

Üç harfliler film serisinin 2016 yılında vizyona giren filmi olan Üç Harfliler: Karabüyü, anne ve babasının vefatının ardından, çocukluğunun geçtiği eski evde yaşamak istemeyen Alev’in başından geçen ürkütücü olayları izleyiciyle buluşturmaktadır.

FRAGMAN


4. Cinni: Uyanış (2016) IMDb: 7.0

en iyi türk korku filmleri

Filmde, zor bir çocukluk geçiren ancak bu sıkıntıları geride bırakan Dilara’nın başından geçen enteresan olaylar aktarılmaktadır. Dilara, tercümanlık mesleğinden dolayı evinden çok fazla çıkmayan birisidir. Sakin bir hayat süren Dilara, evinin bahçesinde yatan ölü bir adamın yanında uyanır ve bundan sonra hayatı eskisi gibi sakin olmayacaktır. Arkadaşı Merve, kendisine şüpheyle baksa da yardımda bulunacaktır ancak Dilara artık kimseye güvenmemektedir.

FRAGMAN


3. Dabbe: Cin Çarpması (2013) IMDb: 7,1

en iyi türk korku filmleri

Dabbe serisinin en başarılı yapımları arasında bulunan Dabbe: Cin Çarpması filminde, yakın zamanda evlilik planları yapan Kübra, kimsenin farkında olmadığı bazı varlıklar tarafından ele geçirilmiştir. Kübra’nın arkadaşı olan Ebru, yaşanan durumu yani kötülükleri ortadan kaldırmak için çaba harcamaktadır. Son yılların en başarılı Türk korku filmleri listesinde olan bu yapım, Dabbe serisinin 4. filmi olarak karşımıza çıkmaktadır.

FRAGMAN


2. Üç Harfliler: Adak (2019) IMDb: 7.2

en iyi türk korku filmleri

Türk korku filmleri arasında Üç Harfliler serisinin son filmi olan Adak, gerçekten listemizde yer almayı hak eden bir yapım. 2019 yılında vizyona giren korku filminde, Salih ve Metin isminde iki arkadaş, avlanmak için ormana gider ve burada Salih başından kazara vurulur. Yaşanan bu acı olaydan sonra beklenmeyen olaylar yaşanır. Her iki arkadaşın çevresi de bu yaşanacaklardan fazlasıyla etkilenecektir.

FRAGMAN


1. Üç Harfliler: Beddua (2018) IMDb: 7.3

en iyi türk korku filmleri

IMDb'de en iyi Türk korku filmleri arasında en tepede yer alan Üç Harfliler: Beddua, annesi öldürülen genç bir kızın intikam almak için şeytani bir ruh çağırması ve sonrasında yaşanan korkunç olayları izleyiciye aktarmaktadır. Cinli konulu filmler arasında oldukça popüler olan bu yapımın her anının korku ve gerilim dolu olduğundan emin olabilirsiniz.

FRAGMAN


Önerilen İçerik: İzleyenleri Dehşete Düşüren Tüm Zamanların En İyi 40 Korku Filmi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1980
271
91
53
61
110
111
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 7
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.