Türk Romantik Komedi Filmleri – IMDb Puanı Yüksek En İyi 15 Yerli Romantik Komedi Filmi

Türk Romantik Komedi Filmleri – IMDb Puanı Yüksek En İyi 15 Yerli Romantik Komedi Filmi
18.02.202010:27

Türk sinemasının en iyi romantik komedi filmlerini listeledik. Muhteşem senaryosu ve etkileyici sahneleriyle en iyi 15 Türk romantik komedi filmini bu içeriğimizde bulabilirsiniz. İşte tüm zamanların en iyi Türk romantik komedi filmleri...

Haber güncelleme tarihi 15.03.2020 10:29

Gelmiş Geçmiş En İyi ve En Yeni Türk Romantik Komedi Filmleri

Türk sinemasına damgasını vurmayı başarmış ve en çok izlenen Türk yapımı romantik komedi filmlerini sizler için bir araya getirdik. Usta oyuncu ve yönetmenlerin unutulmaz eserlerinin yer aldığı içerikte filmler IMDb puanına göre listelenmiştir. İşte en iyi 15 Türk romantik komedi filmleri...

Türk Romantik Komedi Filmleri;   


1. Celal ile Ceren (2013) – IMDb: 2.8

türk romantik komedi ffilmleri

Recep İvedik karakteriyle sinema dünyasında adını parlatan başarılı oyuncu Şahan Gökbakar bu sefer yine komedi dolu bir film olan Celal ile Ceren’in başrolünde yer almıştır. 30’lu yaşlarında hala bekar olan Celal, babasının elektrikçi dükkanında çalışmaktadır. Sevgilisi Ceren ise evlenme hayalleri kuran 30 yaşlarında bir kadındır. Ancak işler Ceren’in planladığı gibi gitmez ve Celal bir arkadaşının bekarlığa veda partisinde yanlış bir şey yapar. Bunun üzerine pişmanlık yaşayan Celal çok sevdiği Ceren’i tekrar kazanabilmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Filmde Ceren karakterini Ezgi Mola canlandırmıştır.

Tür: Romantik komedi

Fragman


2. Yaktın Beni (2015) – IMDb: 4.4

 türk romantik komedi filmleri

Ünlü aktör Uğur Yücel’in başrolünde yer aldığı romantik komedi filmi “Yaktın Beni” yönetmenlik kariyerinin başlarında olan Can Yücel’in eseridir. Filmde uğur Yücel’e Sarp Apak ve Meltem Cumbul eşlik etmiştir. Yaktın Beni filminin konusu ise ailesini kaybettikten sonra hayatını tek başıma devam ettiren İtfaiye çalışanı Salim’in sevdiği kız Leyla ile evleneceği sırada yıllardır görmediği dayısı Macit’in gelmesi ve Leyla’ya aşık olmasını anlatmaktadır.

Tür: Romantik Komedi

Fragman


3. Öldür Beni Sevgilim (2019) – IMDb: 4.5

türk romantik komedi filmleri

2019 yılına damgasını vuran romantik komedi filmi Öldür Beni Sevgilim başrollerinde Murat Boz ve Seda Bakan’ın rol aldığı bir filmdir. Uzun yıllar boyunca sevgili olan Okan ve Demet en sonunda mutlu sona ulaşır ve evlenirler. Ancak evlilik hayatı hiçte hayal ettikleri gibi olmaz ve daha sıkıcı monoton günler geçirmeye başlarlar. Birbirlerini sürekli kısıtladıklarını düşünen ikili evlilik yıldönümünde yaşanan bir yanlış anlaşılma sonrasında birbirlerini öldürmeye karar verirler. Senaryosunu Murat Dişli’nin kaleme aldığı filmin yönetmen koltuğunda Şenol Sönmez oturmuştur.

Tür: Romantik Komedi

Fragman


4. Kardeşim Benim 2 (2017) – IMDb: 4.5

 türk romantik komedi filmleri

Ünlü yönetmen Mert Baykal’ın en iyi filmlerinden biri olan Kardeşim Benim 2 başrollerinde Murat Boz ve Burak Özçivit’in rol aldığı muhteşem senaryosuyla dikkat çeken bir filmdir. Serinin ikinci filminde ünlü kardeşler Hakan ve Ozan yine bir sürü macera’nın içine atılırlar. İlk filmde arkadaş oldukları Tato’nun ölüm haberiyle köye giden kardeşler cenazeden sonra hemen Hakan’ın düğünü için Rize’ye gideceklerdir. Ancak iki kardeşin başına yine bir sürü macera gelecektir.

Tür: Romantik Komedi

Fragman


5. Görümce (2016) – IMDb: 5.1

türk romantik komedi filmleri

Kıskanç ve korumacı bir kadın olan Yeliz erkek kardeşi Ahmet’i her şeyden sakınmaktadır. Ancak bir gün öyle bir durumla karşılaşır ki üzerine titrediği kardeşi bir kıza aşık olmuştur. Deniz ile mutlu olduğunu düşünen Ahmet hemen kıza evlenme teklif eder. İlk adım olaraksa ablası Yeliz ile Deniz’i tanıştıracaktır. Ancak kıskanç abla Yeliz, Deniz’e elinden gelen her şeyi yapacaktır. Ahmet ile bir yandan sevdiği kız bir yanda da ablasının baskılarına katlanmaya çalışan ve arada kalan kişi olur. Oyuncu kadrosunda, Gupse Özay, Buğra Gülsoy ve Eda Ece’nin yer aldığı filmin yönetmenliğini Kıvanç Baruönü yapmıştır.

Tür: Romantik Komedi

Fragman


6. Romantik Komedi (2010) – IMDb: 5.3

türk romantik komedi filmleri

Muhteşem oyuncu kadrosu ve başarılı senaryosuyla en çok izlenen Türk romantik komedi filmlerinden biri olan “Romantik Komedi” isimli film ünlü yönetmen Ketche’nin eseridir. Filmin oyuncu kadrosunda Sedef Avcı, Cemal Hünal, Begüm Kütük, Engin Altan Düzyatan, Sinem Kobal ve Gürgen Öz yer almıştır. Filmin konusu ise Esra, Didem ve Zeynep isimli üç kız arkadaşın aralarından birinin evlenme kararı almasıyla başlayan serüven karşı taraftaki üç erkek arkadaşında olaylara dahil olmasıyla başlayan güzel bir romantik komedi macerasına dönüşür.

Tür: Romantik Komedi

Fragman


7. Hadi İnşallah (2014) – IMDb: 5.5

türk romantik komedi filmleri

Ali Taner Baltacı’nın yönetmen koltuğunda yer aldığı filmin başrollerinde Büşra Pekin ve Murat Boz yer almıştır. Filmin konusu ise 4 yıl boyunca Ankara’da yaşadığı sürede sevgilisiyle mutlu mesut yaşayan ancak kısa süre önce sevgilisinden ayrılıp İzmir’e dönen Pucca’nın hikayesini anlatmaktadır. Her kadın gibi bir süre depresyona giren Pucca kendisini yemeğe verir ve evden dışarı adımını atmaz. Bu sırada aile baskısıyla işe giren Pucca hayatının erkeğine ilk görüşte aşık olur. Pekmez lakabını verdiği adamı kazanmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Tür: Romantik Komedi

Fragman


8. Tatlım Tatlım (2017) – IMDb: 5.7

türk romantik komedi filmleri

Türk sinemasının başarılı isimlerinden Yılmaz Erdoğan’ın hem yazıp hem de yönettiği filmi “Tatlım Tatlım’ın oyuncu kadrosunda Gupse Özay, Büşra Pekin, Şebnem Bozoklu, Çağlar Çorumlu, Serkan Keskin ve Bülent Emrah Parlak gibi isimler yer almıştır. BKM yapımcılığında çekilen filmin konusu 4 ayrı çift üzerinden kadın erkek ilişkisini detaylıca işlemektedir. Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ’ın unutulmaz tiyatro oyunu Haybeden Gerçek Üstü aşklar oyunu bu filmin konusunu oluşturmuştur.

Tür: Romantik Komedi

Fragman


9. İkinci Şans (2016) – IMDb: 5.7

türk romantik komedi filmleri

Özcan Deniz’in özgün eserlerinden biri olan “İkinci Şans” filmin başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Özcan Deniz rol almıştır. Çocuğuna düşkün matematik öğretmeni Yasemin ve ülkenin en popüler gurmelerinden restoran sahibi Cemal arasında yaşanan aşk hikayesini konu edinen filmde ikili arasında yaşanan tartışmalar kadar Cemal’in oğlunun Yasemin’in kızına aşık olması da dikkat çekmektedir. Cemal ve Yasemin arasındaki ilişki ise ilk başlarda kavga ve gürültüyle geçse de bir süre sonra hüzünlü bir aşk hikayesine dönüşecektir. Filmde başrollerin çocuklarını Mesut Can Tomay ve Afra Saraçoğlu canlandırmıştır.

Tür: Romantik Komedi 

Fragman


10. Patron Mutlu Son İstiyor (2014) – IMDb: 6.1

türk romantik komedi filmleri

Türk komedisinin önde gelen isimlerinden Tolga Çevik’in Ezgi Mola ile başrolünü paylaştığı “Patron Mutlu Son İstiyor” filminin yönetmenliğini Kıvanç Baruönü yapmıştır. Filmin konusu ise patronunun isteğiyle Kapadokya’ya gelerek mutlu sonla biten bir aşk filmi yazması istenen senarist Sinan’ın hikayesini anlatmaktadır. Sinan kaldığı Otel’in sahibi olan Eylül’le tanışır ve ona aşık olur. Ancak Eylül’ün düğününe sayılı günler kalmıştır. Eylül’ün evleneceği kişi ise yıllar önce çok iyi arkadaşı olan ve sonrasında araları bozulan Faruk’tur. Faruk ve Sinan ikilisi Eylül’ü kazanabilmek için adeta bir yarış içine gireceklerdir.

Tür: Romantik Komedi

Fragman 


11. Sevimli Tehlikeli (2015) – IMDb: 6.1

türk romantik komedi filmleri

Henüz küçük yaşlardayken bir kız çocuğunu kundağından kaçıran Zarok yıllar boyunca bunun vicdan azabıyla yaşar ve kızı aramaya koyulur. Ancak ikiside genç inşalar olduğunda Zarok kızı bulur ve gerçek ailesine kavuşturmak için elinden geleni yapar bu sırada güzeller güzeli kız ve yakışıklı Zarok arasında aşk kıvılcımları yanmaya başlamıştır. Yönetmenliğini 3. defa kameranın arkasına geçen başarılı isim Özcan Denizin yaptığı film en iyi Türk romantik komedi filmlerinden biridir.

Tür: Romantik Komedi

Fragman


12. Kocan Kadar Konuş (2015) – IMDb: 6.2

türk romantik komedi filmleri

Başrollerinde Ezgi Mola ve Murat Yıldırım’ın rol aldığı Kocan kadar Konuş filmi romantik komedi türünün başarılı yönetmenlerinden Kıvanç Baruönü’nin en iyi filmlerinden biridir. Filmde 30 yaşına gelmesine rağmen evlenememiş ve gerçek aşkı, sevgiyi ve özgürlükçü koca adayı arayan Efsun’un ailesinin de yardımıyla lise çağlarında aşık olduğu Sinan’ı tavlamaya çalışacaktır. Komedi dolu senaryosuyla dikkat çeken filmde Ezgi Mola’nın başarılı oyunculuğu da dikkat çekmektedir.

Tür: Romantik Komedi

Fragman


13. Biz Size Döneriz (2017) – IMDb: 6.2

türk romantik komedi filmleri

Üniversiteden henüz mezun olan 6 kişilik arkadaş grubunun iş arayışları sırasında yaşadıkları maceralar filmin konusu olmuştur. Arkadaşlık, aşk ve macerayla dolu filmin oyuncu kadrosunda Hande Soral, Çağlar Ertuğrul, Bestemsu Özdemir, Fırat Albayram, Tarık Ündüz, Tuğçe Kurşunoğlu ve Murat Eken yer almıştır. Filmin yönetmenliğini ise sinema dünyasında yeni yeni yer edinen başarılı yönetmen Doğa Can Anafarta yapmıştır.

Tür: Romantik Komedi

Fragman  


14. Bana Masal Anlatma (2015) – IMDb: 7.5

türk romantik komedi filmleri

2015 yılına damgasını vuran Türk romantik komedi filmi “Bana Masal Anlatma” muhteşem senaryosu ve replikleriyle dikkatleri üzerine çekmiş bir Burak Aksak filmidir. Filmin başrollerinde yer alan oyuncular ise Fatih Artman, Hande Doğandemir ve Devrim Yakut’tur. Suriçi’nin iyi kalpli ve bir o kadar da deli dolu çocuğu Rıza hayatını minibüs şoförlüğü yaparak geçirmektedir. Olmayacak ilişkilerin peşinden koşarak kendini sürekli mutsuz bulan Rıza’nın tesadüf eseri tanıştığı adeta bir masal kahramanı gibi güzel olan Ayperi ile tanışınca bir anda tüm hayatı değişir. En iyi Türk romantik komedi yapımlarında biri olan Bana Masal Anlatma filmini kesinlikle izlemenizi öneriyoruz.

Tür: Romantik Komedi

Fragman


15. Ah Nerede (1975) – IMDb: 7.6

türk romantik komedi filmleri

Türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi romantik komedi filmleri listesinde bonus niteliğinde yer alan 1975 yapımı “Ah Nerede” filminin başrollerinde Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu rol almıştır. Ailesinden uzakta İstanbul’a okumaya gelen 3 genç okula gitmek yerine yaramazlık ve haylazlıkla uğraşırlar. Bu sırada 3 kardeşten çapkın Ferit, Zehra isimli bir kıza aşık olur. Ancak bu aşk öncekiler gibi geçici değildir. Bu zamana kadar birçok çapkınlık yapan Ferit’in başı ise eski kız arkadaşlarıyla belaya girer. Ferit ise Zehra’yı kazanabilmek için ölümü bile göze alır. Filmin oyuncu kadrosunda Halit Akçatepe, Tarık Akan, Gülşen Bubikoğlu ve Adile Naşit yer almıştır.

Tür: Romantik Komedi

Fragman

Önerilen İçerik: Tüm Zamanların Gelmiş Geçmiş En İyi 43 Romantik Komedi Filmi

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.