Türk Aşk Filmleri 2022 -Romantizm Dolu 34 Yerli Film Önerisi

Türk Aşk Filmleri 2022 -Romantizm Dolu 34 Yerli Film Önerisi
14.02.202013:16

Sinema severler için özenle hazırladığımız bu listede romantizm ve duygu dolu en iyi Türk aşk filmleri yer alıyor. İşte en iyi 34 yerli aşk filmi...

Haber güncelleme tarihi 13.04.2022 17:58

İzlerken Ağlatan En İyi Türk Aşk Filmleri Listesi

Türk sinemasının en başarılı filmlerinin yer aldığı Aşk filmleri türündeki efsane yapımları bir araya getirdik. En iyi Türk aşk filmlerini listelediğimiz içeriğimizde filmler IMDb puanlarına göre sıralanmıştır. İşte gelmiş geçmiş en iyi ve en çok izlenen 34 Türk Aşk Filmi önerisi...

Türk aşk filmleri;

1. Sen Yaşamaya Bak

Türk Aşk Filmleri

Netflix'in 2022 yılına damga vuran bu dramatik filminde Melisa isimli bir kadının hikayesini izliyoruz. Oğlu Can'ı tek başına büyütmeyi başaran Melisa hastalığı sebebiyle birkaç ay ömrü kaldığını öğrendiğinde son günlerini mutlu geçirmek ve oğlunu emanet edebileceği bir adam bulmak için harekete geçer. Melisa'nın artık tek amacı son günlerinde ayağını yerden kesecek bir aşka sahip olmaktır.  

TürDram
IMDb5.6
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenKetche
OyuncularAslı
Enver
Kaan
Urgancıoğlu
Ezgi
Şenler

2. Geçen Yaz (Last Summer)

Türk Aşk Filmleri

Gençlik filmleri arasında yer alan Netflix yapımı bu başarılı filmde 16 yaşında bir delikanlı olan Deniz'in yaz macerasını izliyoruz. Önceki yazlardan farklı bir dönem yaşamak isteyen Deniz her yıl tatile gitti yazlığa yine gitmiştir. Burada eskiden de tanıdığı Aslı'ya karşı hisler besleyen Deniz artık içten içe yanmaya başlamışken bu sırada yakışıklı bir genç olan Burak çıkagelir.

TürRomantikDramKomedi
IMDb6.3
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenOzan
Açıktan
OyuncularFatih
Şahin
Ece
Çeşmioğlu
Halit
Özgür Sarı

3. Yarına Tek Bilet

Türk Aşk Filmleri

Netflix yapımı Yarına Tek Bilet filminde Ankara - İzmir arası tren yolculuğu sırasında tanışan iki gencin hikayesini anlatıyor. Yolculuk sırasında tanışan iki genç birbirlerinden farklı karakterlere sahip olup ilk tanıştıkları andan itibaren atışmaya başlarlar. Ancak yolculuk devam ettikçe ikili arasında bir çekim oluşacaktır.

TürRomantikDram
IMDb5.6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenOzan
Açıktan
OyuncularDilan
Çiçek
Deniz
Metin
Akdülger
Halit
Özgür Sarı

4. Ağır Romantik

Türk Aşk Filmleri

Ağır Romantik filminde tesadüf eseri tanışan ve yalanlar üzerine kurulu bir ilişki yaşayan Aslı ile Kerem'in hikayesini anlatıyor. Filmde kapkaç mağduru olan Aslı korku dolu anlar yaşarken Kerem onun çantasını kurtarır. Böylelikle tanışan çift güzel bir ilişki yaşarlarken Kerem bu zengin kızına kendisini iyi bir ailenin çocuğu olarak tanıtmıştır. Gerçek olan ise Kerem'in büyük bir kapkaç çetesi liderinin oğlu olmasıdır.

TürRomantikKomedi
IMDb4.2
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenDeniz
Denizciler
OyuncularTuvana
Türkay
Onur
Tuna
Sermiyan
Midyat

5. Bir Aşk İki Hayat

Türk Aşk Filmleri

Sıradan aşk filmlerinden tamamen farklı bir yapım olan Bir Aşk İki Hayat filminin yönetmeni Ali Bilgin’dir. Hayatımızda verdiğimiz her bir kararın ne kadar değerli ve önemli olduğunu anlatan romantik bir aşk filmidir. Umut’un köpeğini akşam dışarı çıkarmak veya çıkarmamakla ilgili verdiği karar, hayatının kadınıyla tanışması önemini taşıyor. Kadıköy’ün sokaklarında geçen bir aşk dolu hikaye kesinlikle izlemeye değer.

TürAşkDram
IMDb6.2
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenAli
Bilgin
OyuncularEngin
Akyürek
İpek
Bilgin
Bergüzar
Korel

6. Aşk Tesadüfleri Sever 2

Türk Aşk Filmleri

2020 yılına damgasını vurmayı başaran Türk aşk filmi “Aşk Tesadüfleri Sever 2” genel olarak eski zaman ve yeni zaman aşklarını karşılaştırmak amacıyla yapılmış bir filmdir. 1960’lı yıllar ve günümüz arasında gidip gelerek her iki dönemde de yaşanan aşk hikayelerini aynı anda izleyicilerine yansıtan filmin oyuncu kadrosunda Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Elif Doğan ve Aytaç Şaşmaz üstlenmiştir.

TürAşkDram
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenÖmer
Faruk
Sorak
OyuncularNesrin
Cavadzade
Yiğit
Kirazcı
Elif
Doğan

7. İkimizin Yerine

Türk Aşk Filmleri

Sıradan ve heyecansız bir hayata sahip olan Çiçek, doğum gününde bir dilek tutar. Hayatında artık bir şeylerin değişmesini dileyen Çiçek, okulundaki edebiyat öğretmenine aşık olur. Edebiyat öğretmeni bu durumu ilk başta kabullenmese de yaşayacakları büyük bir aşkın önüne geçemeyecek.

TürAşkDram
IMDb6.1
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenUmur
Turagay
OyuncularSerenay
Sarıkaya
Nejat
İşler
Zerrin
Tekindor

8. Bir Küçük Eylül Meselesi

Türk Aşk Filmleri

Hayatında hemen hemen her şeye sahip olan oldukça güzel bir kız, geçirdiği talihsiz trafik kazası sonucu geçici bir hafıza kaybı yaşar. Yalnız kalmak isteyen Eylül’ü ailesi her şey yolunda diyerek ikna etmeye çalışır fakat Eylül her şeyi farkındadır. Kendini bulmak için Bozcaada’ya giden Eylül’ü muhteşem ve bir o kadar da duygusal dakikalar beklemektedir.

TürAşk
IMDb7.2
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenKerem
Deren
OyuncularEngin
Akyürek
Farah Zeynep
Abdullah
Ceren
Moray

9. Bu İşte Bir Yalnızlık Var

Türk Aşk Filmleri

En iyi Türk aşk filmlerinden biri olan Bu İşte Bir Yalnızlık Var filmi 30’lu yaşlarda eşinden boşanmış bir adam ve kocasıyla sürekli kavga eden Ayşe’nin yaşadıkları yasak aşk ilişkisini anlatmaktadır. Her ikisinin de duygusal boşluk yaşadığı bu dönemde aralarında alevlenen aşk hikayesi ilerleyen günlerde garip bir hal almaya başlayacaktır. Bu tuhaf aşk filminin başrollerinde Engin Altan Düzyatan ve Özgü Namal yer almıştır.

TürAşkDram
IMDb5.7
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenKetche
OyuncularÖzgü
Namal
Engin
Altan
Düzyatan
Gaye
Gürsel

10. İncir Reçeli

Türk Aşk Filmleri

Türk sinemasında adeta bomba etkisi yaratan başarılı filmin baş rollerinde Halil Sezai Paracıkoğlu ve Melike Güner rol almıştır. Yaptığı işlerde her defasında red cevabı alan Metin gittiği bir barda Duygu isimli bir kızla tanışır. Aralarında yaşananlar Metin’in Duygu’ya aşık olmasını sağlar. Ancak bu aşk hikayesi sonunda büyük bir trajik hikayeyle son bulacaktır.

TürAşkDram
IMDb6.5
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenAytaç
Ağırlar
OyuncularHalil
Sezai
Melike
Güner
Sinan
Çalışkan
-oğlu

11. Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

Türk Aşk Filmleri

Başarılı yönetmen Çiğdem Vitrinel’ın üstlendiği Türk aşk filmi “Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku” baş rollerinde Erdal Beşikçioğlu ve Sezin Akbaşoğulları yer almıştır. Filmin konusu ise Kitap yazarı olan Arif’in tesadüfen karşısına çıkan Müzeyyene kapılmasını ve devamında gelişen olayları anlatmaktadır.

TürAşk
IMDb6.6
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenÇiğdem
Vitrinel
OyuncularErdal
Beşikçioğlu
Sezin
Akbaş
-oğulları
Erdinç
Gülener

12. Delibal

Türk Aşk Filmleri

Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun başrollerinde yer aldığı başarılı film henüz üniversite günlerinde başlayan büyük bir aşk hikayesini konu edinmiştir. Haşarı bir gençlik sürdüren Barış hiç beklemediği bir anda karşılaştığı Füsun’a aşık olur. Kısa bir süre birbirlerini tanıyan vev vakit geçiren çiftin aşkları artık evlilik boyutuna gelecektir. Yıllar süren bu mutlu günlerin bozulmasına ise Barış’ın yakalandığı hastalık sebep olmuştur.

TürRomantikDramAşk
IMDb6.8
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenAli
Bilgin
OyuncularÇağatay
Ulusoy
Leyla Lydia
Tugutlu

13. Mucize 2: Aşk

Türk Aşk Filmleri

Mahsun Kırmızıgül filmleri arasında baş yapıt seviyesinde bir yapım... İlk film ile gişede rekorlar kırmayı usta yönetmen, Mucize 2: Aşk ile de en iyi Türk aşk filmlerinden bir tanesine imzasını atıyor. Engelli bir adam olan Aziz ilk filmde görücü usulü evlendiği Mızgin ile birlikte yeni bir yere göç ederler. Burada karısı ve çocukları için düzelmeye çabalayan Aziz’in tek dayanağı ise Mızgin’e olan büyük aşktır.

TürAşkDram
IMDb6.8
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenMahsun
Kırmızıgül
OyuncularMert
Turak
Biran Damla
Yılmaz
Fikret
Kuskan

14. Issız Adam

Türk Aşk Filmleri

Türk sinemasının efsane yönetmenlerinden Çağan Irmak’ın en iyi filmler listesinde yer alan “Issız Adam” yapımının başrollerinde Melis Birkan ve Cemal Hünal yer almıştır. Henüz aşık olmamış bir adam olan Alper ve kitap dükkanında karşılaştığı Ada’nın aralarında yaşadıkları aşk hikayesini ve drama doğru sürüklenen olayları anlatmaktadır. Hayat ve neşe dolu olan Ada’nın karşısında tam bir Issız adam karakteri bulunmaktadır.

TürAşkDramDuygusal
IMDb6.8
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenÇağan
Irmak
OyuncularMelis
Birkan
Cemal
Hünal
Yıldız
Kültür

15. Aşk Tesadüfleri Sever

Türk Aşk Filmleri

Ünlü yönetmen Ömer Faruk Sorak imzalı aşk filminin oyuncu kadrosunda Mehmet Günsur, Belçim Bilgin ve Altan Erkekli gibi usta oyuncular rol almıştır. Filmin konusu çocukluktan beri arkadaş olan ve Ankara sokaklarında gençliklerini yaşayan Özgür ve Deniz’in yıllar sonra İstanbul’da karşılaşmalarını ve sonrasında yaşadıkları macera dolu aşk hikayesini anlatmaktadır. 80 ve 90’lı yıllardan esintilerde gördüğümüz filmde nostalji kültürü başarılı bir şekilde yaşatılmıştır.

TürRomantikDram
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenÖmer
Faruk
Sorak
OyuncularMehmet
Günsür
Belçim
Bilgin
Altan
Erkekli

16. Sadece Sen

Türk Aşk Filmleri

Sessiz ve sakin bir adam olan eski boksör Ali ile hayat dolu yaşam tarzıyla görünen Hazal arasında yaşanan büyük aşk hikayesini beyazperdeye aktaran filmin yönetmenliğini Hakan Yonat yapmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise İbrahim Çelikkol, Belçim Bilgin ve Kerem Can rol almıştır. Başarılı senaryosu ve etkileyici oyunculuk performanslarıyla film Türk sinemasında önemli bir yer edinmiştir.

TürRomantikDram
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenHakan
Yonat
OyuncularBelçin
Bilgin
İbrahim
Çelikkol
Kerem
Can

17. Devlerin Aşkı

Türk Aşk Filmleri

Gelmiş geçmiş en güzel Yeşilçam filmleri arasında yer alan Devlerin Aşkı sinema tarihinin en acıklı aşk hikayesini konu edinmiştir. Başrollerinde Türkan Şoray ve Kadir İnanır gibi efsane aktörlerin rol aldığı film de 3 kişilik karışık bir aşk hikayesinin trajik olaylarla harmanlanarak anlatılmasını izliyoruz. En iyi Türk aşk filmlerinden biri olan Devlerin Aşkı filminin yönetmenliğini Osman F. Seden yapmıştır.

TürDram
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
1976
YönetmenOsman
F. Seden
OyuncularTürkan
Şoray
Kadir
İnanır
Savaş
Başar

18. Unutursam Fısılda

Türk Aşk Filmleri

Aşk filmlerinin vazgeçilmez ismi Mehmet Günsur ve Farah Zeynep Abdullah’ın başrollerini paylaştığı başarılı yapım iki kız kardeşi birbirine düşüren büyük bir aşk hikayesini konu edinmektedir. Farklı karakterlere sahip Hanife ve Hatice birbirlerini çok sevseler de aralarına giren bu aşk hikayesi yıllar süren bir dargınlığa sebep olacaktır. Senaryosu ve oyuncu kadrosuyla en iyi Türk aşk filmlerinden biri olmayı başaran Unutursam Fısılda filmini mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

TürAşkDramDuygusal
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenÇağan
Irmak
OyuncularFarah
Zeynep
Abdullah
Mehmet
Günsür
Kerem
Bursin

19. Uzun Hikaye

Türk Aşk Filmleri

Türk sinemasının yakışıklı aktörü Kenan İmirzalıoğlu ve Tuğçe Kazaz’ın başrollerinde yer aldığı film Osman Sınav’ın unutulmaz yapımlarından biridir. Filmin konusu ise Balkan göçmeni Bulgar Ali ve Münire’nin kaçarak evlenmesini, bu kaçıştan sonra peşlerine düşen insanlardan korunmak için sürekli şehir değiştirmelerini anlatmaktadır. Ayrıca birbirlerine delicesine aşık olan Ali ve Münire’nin sevdaları da dillere destan olacak türdendir. Günün birinde bu sevda onlardan küçük oğulları Mustafa’ya miras kalacaktır.

TürRomantikDramMacera
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenOsman
Sınav
OyuncularKenan
İmirzalıoğlu
Tuğçe
Kazaz
Mustafa
Alabora

20. Kelebeğin Rüyası

Türk Aşk Filmleri

2013 yılında vizyona giren “Kelebeğin Rüyası” hem senaryosu hem de oyuncu kadrosuyla dikkat çekmeyi başarmış ve izlenme rekorları kırmış bir filmdir. Ünlü tiyatro oyuncusu Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği filmin başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat yer almıştır. Zonguldak’ta yaşayan iki genç şairin aynı kıza aşık olmaları ve aralarında geçen tatlı rekabeti konu edinen filmde duygusal ve dram dolu sahneler izleyicilerin gözünden yaş getirmiştir.

TürRomantikDramKomedi
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenYılmaz
Erdoğan
OyuncularKıvanç
Tatlıtuğ
Yılmaz
Erdoğan
Mert
Fırat

21. Acı, Tatlı, Ekşi

Türk Aşk Filmleri

Buğra Gülsoy ve Özge Özpirinçci’nin baş rollerini canlandırdığı "Acı, Tatlı, Ekşi" adlı yapımı izlemeden önce mendillerinizi hazır tutun diyebiliriz. Film de Murat ve Duygu evliliğe çok yaklaşan bir ilişkileri bulunmaktadır. Hayat onların evlenmesine izin vermez ve birbirlerine bir söz verirler. Eğer 5 yıl sonra bir araya geldiklerinde hayatlarında birileri yoksa evleneceklerini dile getiren çifte hayat hiç de iyi davranmaz. Duygu ve dram dolu hikayeye mutlaka bir göz atın diyoruz.

TürAşkDramDuygusal
IMDb6.0
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenAndaç
Hazne
-daroglu
OyuncularBuğra
Gülsoy
Özge
Özpirinçci

22. Sonsuz Aşk

Türk Aşk Filmleri

Zeynep, kendi halinde yaşayan ve küçük şeylerle mutlu olabilen bir kızdır. Küçük kardeşiyle mutlu bir hayat süren Zeynep, genç yaşta işine sadık bir cerrah olan Can ile henüz muhteşem bir aşk yaşayacaklarından habersizdir. Birbirlerinin aslında hiçbir ortak noktası yoktur fakat tüm zorluklara karşı göğüs germek yükümlülüğü altında kalacaklardır.

TürAşkDramDuygusal
IMDb6.1
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenAhmet
Katıksız
OyuncularMurat
Yıldırım
Fahriye
Evcen

23. Gönül Yarası

Türk Aşk Filmleri

Şener Şen filmleri arasında yer alan yapım, 2005 yılında yayınlanmış olup ünlü yönetmen Yavuz Turgul imzalı unutulmaz bir eserdir. Filmin konusu ise yılarca öğretmenlik yaptıktan sonra İstanbul’a gelen Nazım’ın taksicilik yaparken tanıştığı Dünya isimli genç kadınla aralarında geçen olayları anlatmaktadır. Şener Şen’in muhteşem oyunculuk performansıyla renk kattığı filmde Meltem Cumbul ve Timuçin Esen’de rol almıştır.

TürAşkDram
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenYavuz
Turgul
OyuncularMeltem
Cumbul
Şener
Şen
Timuçin
Esen

24. Kader

Türk Aşk Filmleri

Zeki Demirkubuz’un kendine has yorumu ve tarzıyla sinema dünyasına kazandırdığı efsane filmlerden biri olan “Kader” başrollerinde Vildan Atasever ve Ufuk Bayraktarın rol aldığı bir filmdir. Zeki Demirkubuz’un 1997 yılında çektiği filmi Masumiyet’in bir önceki bölümü olarak nitelendirilen Kader filminde Uğur ve Bekir’in gençlik zamanları anlatılmıştır. Kendi halinde bir adam olan Bekir’in karşılıksızda olsa delicesine tutulduğu Uğur’dan bir türlü vazgeçemeyişini ve bu aşk için tüm hayatını hiçe saymasını anlatan film en iyi Türk aşk filmlerinden biri olmuştur.

TürAşkDramDuygusal
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2006
YönetmenZeki
Demirkubuz
OyuncularUfuk
Bayraktar
Vildan
Atasever
Engin
Akyürek

25. Vesikalı Yarim

Türk Aşk Filmleri

Yeşilçam’ın başarılı yönetmenlerinden Lütfi Akad’ın ortaya koyduğu eser 70’li yıllarda sinema dünyasında büyük ses getirmiştir. Baş rollerinde Türkan Şoray ve İzzet Günay’ın rol aldığı filmin konusu manav Halil ile Pavyonda çalışan Sabiha’nın arasında geçen aşk hikayesini anlatmaktadır. Hem senaryosu hem de Türkan Şoray’ın harika oyunculuk performansıyla dikkat çeken film en iyi aşk filmlerinden biridir.

TürDuygusalDramAşk
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
1968
YönetmenLütfi
Akad
OyuncularTürkan
Şoray
İzzet
Günay
Ayfer
Feray

26. Yol

Türk Aşk Filmleri

Sinema tarihinin en büyük yönetmenlerinden Şerif Gören’in Yılmaz Güney ile birlikte yönettiği filmin başrollerinde Tarık Akan, Halil Ergün ve Necmettin Çobanoğlu yer almıştır. Yol filminin konusu İmralı Ceza evinde yatan 5 mahkumun izinli bir şekilde köylerine dönmesi ve orada yaşadıkları zorlukları anlatmaktadır. Cannes Film Festivalinde Altın Palmiye ödülünü alan film de Tarık Akan’ın başarılı oyunculuk performansı ön plana çıkmaktadır.

TürAşkDram
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
1982
YönetmenYılmaz
Güney
OyuncularTarık
Akan
Serif
Sezer
Halil
Ergün

27. Selvi Boylum, Al Yazmalım

Türk Aşk Filmleri

En iyi Türk aşk filmleri listesinde en yukarıda yer alan bu mükemmel filmin baş rollerini Yeşilçam’ın en değerli aktörlerinden Türkan Şoray, Kadir İnanır ve Ahmet Mekin yer almıştır. Filmde Kamyon şoförü İlyas ve köylü güzeli Asya arasında yaşanan büyük aşk hikayesi ve sonrasında bu aşkın bir drama dönüşmesi konu edilmiştir. Başarılı edebiyatçı Cengiz Aytmatov’un Kırmızı Eşarp adlı romanından uyarlanmıştır.

TürAşkDramDuygusal
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
1977
YönetmenAtif
Yılmaz
OyuncularTürkan
Şoray
Kadir
İnanır
Ahmet
Mekin

28. Senden Bana Kalan

Türk Aşk Filmleri

İlk başlarda komedi filmleri havasında geçen yapım daha sonralarda ise oldukça farklılaşıyor. Rahat ve zengin bir yaşama sahip olan Özgür, 18 yaşında dedesini kaybetmektedir. Dedesinden kalan mirasa sahip olmak için bir süre köyde yaşamak zorundadır. Aksi takdirde miras hayır kurumuna bağışlanacaktır. Köy de ise Özgür’ü muazzam bir aşk hikayesi beklemektedir.

TürRomantikDramAşk
IMDb6.6
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenAbdullah
Oğuz
OyuncularNeslihan
Atagül
Ekin
Koç
Hayati
Akbaş

29. Romantik Komedi 2

Türk Aşk Filmleri

Filmin isminden de anlaşılacağı üzere tam bir romantik komedi türü olan film 3 yakın arkadaş olan Esra, Didem ve Zeynep sırayla evlenmektedirler. Serinin bu bölümünde de Esra evlenmek zereyken Didem grupta tek bekar kaldığını fark eder ve sevgilisi Cem’e baskı kurmaya başlar. Bu sırada Cem, Mert ve Ergün düğünden önce bekarlığa veda partisine giderler. Sevgililerini bir hayli kıskanan kızlarda hemen sevgililerinin peşinden giderler. Başrollerinde Sinem Kobal ve Engin Altan Düzyatan’ın rol aldığı film hem komedi dolu sahneleri hem de aşk sahneleriyle ön plana çıkmaktadır.

TürRomantikAşkKomedi
IMDb5.2
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenErol
Özlevi
OyuncularSinem
Kobal
Engin
Altan
Cemal
Hünal

30. Evim Sensin

Türk Aşk Filmleri

Fahriye Evcen ve Özcan Deniz’in başrollerinde yer aldığı Türk aşk filmi “Evim Sensin” 2 Kasım 2012 günü vizyona girerek izleyicilerinin kalplerini ısıtmıştır. Filmin yönetmenliğini de üstlenen Özcan Deniz uzun yıllar boyunca hatırlanacak bir aşk hikayesini beyaz perdeye taşımıştır. Filmin ana konusu kalbi kırık yaralı iki insanın birbirlerine ilaç olması üzerinedir.

TürAşkDram
IMDb5.0
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenÖzcan
Deniz
OyuncularÖzcan
Deniz
Fahriye
Evcen
Gizem
Denizci

31. Aşk Sana Benzer

Türk Aşk Filmleri

En güzel Türk aşk filmlerinden bir tanesi olan Aşk Sana Benzer adlı yapım, Fahriye Evcen ve Murat Yıldırımın canlandırdığı karakterler ile kalitesini konuşturuyor diyebiliriz. 2017 yapımı olan filmde Fahriye Evcen’in canlandırdığı Zeynep kardeşiyle birlikte yaşayan kendi halinde bir kadındır. Film de oldukça başarılı bir eğitim hayatı geçiren ve cerrah olan Murat Yıldırımın canlandırdığı Can karakteriyle aralarında son derece sıra dışı bir aşk hikayesi başlar.

TürRomantikDuygusalAşk
IMDb6.1
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenAhmet
Katiksiz
OyuncularMurat
Yıldırım
Fahriye
Evcen
Filiz
Ahmet

32. Karışık Kaset

Türk Aşk Filmleri

Başrollerini Sarp Apak ve Özge Özpirinçci’nin canlandırdığı Karışık Kaset filmi, Uygar Şirin’in Aynı adlı kitabından uyarlanmıştır. Filme müziksever bir babanın evladı olan Ulaş karakteri, özenle hazırladığı karışık bir kaset ile İrem’e aşkını itiraf etmeye çalışmaktadır. Uzun bir süre birbirlerini tanıyan fakat bir türlü birbirlerine açılamayan bir çiftin hikayesini betimleyen bu film en güzel Türk aşk filmleri listemizde yer alıyor.

TürRomantikAşk
IMDb5.9
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenTunç
Sahin
OyuncularSarp
Apak
Özge
Özpirinçci
Bülent
Yarar

33. Su ve Ateş

Türk Aşk Filmleri

Özcan Deniz ve Avni Tuna Dilligil’in başrollerini canlandırdığı Su ve Ateş filmi en iyi Türk aşk filmleri arasında yer almaktadır. Film de genç ve güzel bir kız olan Yağmur, İngiltere’ye dil öğrenmek için gitmektedir. Uçakta oturduğu yeri beğenmeyen ve değiştirmek isteyen Zeynep, Özcan Deniz'in oynadığı Kemal karakteriyle tanışır. Kelam, film de son derece gizemli bir adamdır. Zeynep ve Kemal’in aşk ve dram dolu hikayesi o andan itibaren başlar.

TürRomantikDram
IMDb6.2
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenÖzcan
Deniz
OyuncularÖzcan
Deniz
Yasemin
Allen
Avni
Dilligil

34. Kocan Kadar Konuş

Türk Aşk Filmleri

Film de Efsun aile baskısı altındadır. Çevresinde ki herkesin evlendiğine şahitlik eden Efsun, 30 yaşında bekardır. Ailesi Efsun’a koca bakmaya başlar fakat Efsun evlenmeyi düşünmeyen bir kadındır. Romantik komedi tadında geçen film de çocukluk aşkıyla tekrardan bir araya gelen Efsun için hayat yavaş yavaş değişmeye başlar.

TürRomantikAşkKomedi
IMDb5.8
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenKıvanç
Baruönü
OyuncularEzgi MolaMurat
Yıldırım
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1096
4199
500
214
206
211
1944
336
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.