Aamir Khan Filmleri - Gelmiş Geçmiş En İyi Aamir Khan Filmleri

Aamir Khan Filmleri - Gelmiş Geçmiş En İyi Aamir Khan Filmleri
28.05.201516:40

Hint sinemasının başarılı ismi Aamir Khan’ın en iyi filmlerinin yer aldığı harika bir liste ile karşınızdayız. İşte, Bollywood sinemasının dünya çapında tanınmasına ön ayak olan en çok izlenen ve en güzel Aamir Khan filmleri….

Haber güncelleme tarihi 12.06.2020 12:25

Bollywood'un Ünlü Yıldızı Aamir Khan'ın En İyi Filmleri

Hint sinemasının yıldızı Aamir Khan'ın en iyi filmlerini bu içerikte bir araya getirdik. Listemizde yer alan en iyi Aamir Khan filmleri aksiyon filmleri, bilim kurgu filmleri, aşk filmleri ve gerilim filmleri gibi farklı türlerde olup IMDB puanları ile birlikte listelenmiştir. İşte, sizler için önerdiğimiz ve mutlaka izlenmesi gereken Aamir Khan filmleri...

Aamir Khan Filmleri;

15. Dhoom 3 (2013) IMDb: 5.4

En İyi Aamir Khan Filmleri

Vijay Krishna Acharyanın yönetmen koltuğunda oturduğu ve baş rolünde Aamir Khan’ın yer aldığı 2013 yapımlı film… Senaryoda babasının intikamını almak isteyen ve aynı zamanda büyü ve akrobasi eğitim alan bir şovmenin hikayesi anlatılmaktadır. Filmde baş rolde bulunan Sahir (Aamir Khan) yeteneklerini de kullanarak Chicago’da bir bankayı soymaya kalkışır. Hindistan’ın Mumbai şehrinden de iki polis bu dava için atanır. Film, klasik Aamir Khan filmlerinden biraz daha farklı olarak aksiyona yönelmektedir. Eğer sizde abartılı aksiyon sahnelerinden hoşlanıyorsanız, tam da size göre çıtır bir yapım.

Tür: Aksiyon, Suç

Fragman


14. Mangal Pandey: The Rising (2005) IMDb: 6.6

aamir khan filmleri

Aamir Khan’ın 2005 yılında sinemaseverlerle buluşturduğu Mangal Pandey: The Rising, Dram, tarih ve Biyografi türünde son derece etkileyici bir yapım. Film, 19. yüzyılın ortalarında British East İndia Company adına sahip şirketin askeri konumunda olanMagal Pandey’in hikayesine odaklanmaktadır. İngilizlerin topladığı ordunun içerisinde yer alan Pandey, İngiliz subay Gordon ile yakın arkadaş olur ancak bu arkadaşlık bir sınavdan geçecektir. İngilizler yeni bir mühimmat ithal eder ve bu ürünlerin diş yardımıyla açılması gerekmektedir. Ortaya atılan bir söylentiye göre bunların üretiminde inek ve domuz yağı kullanılmıştır. Hintliler kutsal saydıkları inekler için, Müslümanlar ise domuz yağını haram gördükleri için mühimmatlara ağzını sürmek istemez. İngiliz subay bunun bir söylenti olduğunu iddia etse de bunu kabul ettirmesi neredeyse imkansız olacaktır…

Fragman


13. Dil Dahadakne Do (2015) IMDb: 6.8

En İyi Aamir Khan Filmleri

2015 yılında vizyona giren ve Aamir Khan’ın en çok izlenen filmlerinden bir tanesi olan Dil Dahadakne Do, birçok farklı ülkede çekimi gerçekleşen bir film. Fransa, İtalya, İspanya, Tunus gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye’de de bazı çekimler yapılmıştır. Eğer ülkemizden bazı esintiler yakalarsanız şaşırmayın…

Filmde, Kamal ve Neelam, 30. yıl dönümleri için gemi yolculuğu düzenlerler ve geride kalan çocukları Ayesha ve Kabir ise hayat, aile, arkadaşlık, evlilik, iş ve bunların çevresinde gelişen sorunlarla uğraşır. Oldukça ses getiren bir yapım olan Dil Dahadakne Do, Aamir Khan’ın öğretici ve eğitici filmlerinden birisi diyebiliriz…

Tür: Dram, Romantik

Fragman


12. Dhobi Ghat (2010) IMDb: 7,1

En İyi Aamir Khan Filmleri

Hint sinemasının en başarılı eserleri arasında yer alan Mumbai Günlükleri, yaşamları ve geçmişleri farklı olan 4 insanın hayatlarının kesiştiği bir film. Arun Yalnız bir ressam...Shai bankacı ve tutkulu bir fotoğrafçı...Munna aktör olmayı arzulayan bir çamaşırcı...Yasmin yeni evli kardeşi için video çeken bir karakter...

Tür: Dram

Fragman


11. Fanaa (2006) IMDb: 7.2

En İyi Aamir Khan Filmleri

2006 yılında vizyona giren ve en iyi Aamir Khan filmleri arasında gösterilen Fanaa, konusu ve müzikleri ile birlikte oldukça etkileyici bir yapım. Filmde, çok güzel ama gözleri kör olan Zooni’nin kur rehberi Rehanla (Aamir Khan)’a aşık olmasını konu edinir. Aamir Khan’ın en güzel aşk filmleri arasında yer alan Fanaa, aşkın gücünü izleyiciye sonuna kadar hissettiren başarılı bir film.

Tür: Suç, Dram, Romantik

Fragman


10. Talaash (2012) IMDB: 7.3

En İyi Aamir Khan Filmleri

Aamir Khan’ın en güzel filmleri listesinde olmazsa olmaz bir yapım... 2012 yılında vizyona giren Talaash, suç, aksiyon ve dram türünün bir arada işlendiği harika bir eser. Aamir Khan'ın polisiye filmleri arasında gösterilen Talaash, bir polisin, ev kadınının ve bir de hayat kadının hayatlarının kesişmesini anlatmaktadır. En iyi Aamir Khan filmlerinden bir tanesi olan Talaash’ı izlemenizi mutlaka öneririz.

Tür: Suç, Dram, Korku

Fragman


9. Ghajini (2008) IMDb: 7.3

En İyi Aamir Khan Filmleri

Aamir Khan’ın 2008 yılında çıkardığı oldukça başarılı filmle karşınızdayız. Ghajini filmi, aslında Christopher Nolan tarafından çekilen Momento yani Akıl Defteri’nin Hint sinemasına uyarlanmış halidir. Filmde, 15 dakikada bir hafızasını yitiren seri katilin hikayesi anlatılmaktadır. Ghajini bir intikam filmi desek çok doğru bir tabir kullanış oluruz. Orjinali Momento’dan daha etkileyici bir yapım olan ve Aamir Khan’ın en iyi filmleri arasında gösterilen bu eseri mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Aksiyon, Dram, Gizem

Fragman


8. Secret Superstar (2017) IMDb: 8.1

En İyi Aamir Khan Filmleri

Aamir Khan’ın 2017 yılında vizyona giren son filmi olan Secret Superstar, ilk andan itibaren dünyanın en büyük sinema sitesi olan IMDB’de 8.0’ın üzerine puan alarak ne kadar başarılı bir olduğunu kanıtladı. Filmde, Müslüman bir ailesinin kızı olan Insiya, müzik yarışmasına katılmak ister ancak babası tarafından engellenir. Bütün umutlarını kaybederken karşısına ünlü müzik direktörü Shakti Kumaar (Aamir Khan) çıkar. Bu sesin yok olmasına gönlü elvermeyen Kumaar,  Insia’ya burka giydirir ve şarkılarını gizli olarak söylemesini teklif eder. Insia artık gizli bir stardır.

Tür: Dram, Müzik

Fragman


7. Lagaan: Once Upon a Time in India (2001) IMDb: 8.2

En İyi Aamir Khan Filmleri

2001 yılında vizyona giren ve Hindistan’ın bağımsızlık mücadelesini konu alan harika bir film. Lagan, başrolünde Aamir Khan’ın yer aldığı aynı zamanda Oscar’a aday olan bir yapım. Filmde, 1893 yılında İngiliz sömürgesinde altındaki Hindistan ve oldukça önemli bir bölge olan Champaner adındaki kasaba yaşananlar anlatılmaktadır.

Tür: Macera, Dram, Müzikal

Fragman


6. Dil Chahta Hai (2001) IMDb: 8,2

En İyi Aamir Khan Filmleri

Klasik Aamir Khan filmlerinden işleyiş olarak biraz farklı olan Dil Chahta Hai, 3 sıkı arkadaşın hikâyesinin anlatıldığı oldukça etkileyici bir film. 3 sıkı arkadaşın aşka oldukça farklı bakış açıları vardır. Bunlardan bir tanesi her gördüğü kıza aşık olduğunu sanır, biri aşk diye bir şeye inanmaz ve sonuncusu ise aşk hakkında pek konuşmaz. Günün birinde kader hepsine öyle bir oyun oynarki Aşk hepsine bir ders verir. Aamir Khan’ın en güzel filmleri arasında gösterilen Kalbin arzusu filmini daha önce izlemediyseniz, kesinlikle tavsiye ederiz.

Tür: Komedi, Aşk, Dram

Fragman


5. Pekaay (2014) IMDb: 8.2

En İyi Aamir Khan Filmleri

Aamir Khan’nın son yıllarda vizyona giren filmlerinden bir tanesi olan P.K, düşünceler komedisi olarak adlandırılan bir film… P.K (Aamir Khan) yeni bir şehre gelmiştir ve bu şehirde kimsenin sormadığı soruları masum ve çocuksu tavırlarla sormaya başlar. Bu sorunların hepsinin bir amacı vardır. Sorular karşısında cevapsız kalan şehirde yaşayanlar bunca zaman yaptıklarını ya da yapmadıklarını sorgulamaya başlar. P.K bir nevi yol gösterici olmuştur. Sıkılmadan izleyeceğiniz etkileyici bu filmi kesinlikle izlemenizi öneriyoruz.

Tür: Komedi, Dram

Fragman


4. Rang De Basanti (2006) IMDb: 8.4

En İyi Aamir Khan Filmleri

Film, Sue adından İngiliz genç bir kızın büyükbabasının 1920 yıllarında Hindistan‘ın özgürlüğü hakkında yazdığı günlüğü bulmasıyla başlar. Günlüğü bulduktan sonra Hindistan ile ilgili bir belgesel çekmek ister. Hindistan’a giderek burada belgeseline yardımcı olacak kişiler aramaya başlar. Hint kültüründen uzak kişilerle karşılaşan Sue, yine de bu belgesel fikrinden vazgeçmez ve azimli olarak çalışmalarını sürdürür. Oluşturulan grup, belgesel çekildikçe konuyu kavramaya, benimsemeye ve haliyle de bilinçlenmeye başlar…

Tür: Komedi, Dram

Fragman


3. Taare Zameen Par (2007) IMDb: 8.4

En İyi Aamir Khan Filmleri

Hint sinemasının öğretici filmlerinden bir tanesi olan Her Çocuk Özeldir filmi, Aamir Khan’ın hem yönetmen koltuğunda oturduğu hem de başrolünde bulunduğu eşsiz bir yapım. Filmde, okulda dersleri başarısız olan çalışmayı sevmeyen bir çocuğun hikayesi anlatılmaktadır. Aynı sınıfta olan kardeşi ise okul birincisidir. Çocuğun ailesi çocuk oyuncumuzu yatılı okulu göndererek onu bir nevi cezalandırmak ister. İşte, bu andan sonra her şey değişir. Tüm zamanların en beğenilen Aamir Khan filmlerinden bir tanesi olan Her Çocuk Özeldir’i mutlaka izlenmesi gereken filmler listesine almanızı öneririz.

Tür: Dram, Aile

Fragman


2. 3 Idiots (2009) IMDb: 8.4

En İyi Aamir Khan Filmleri

2009 yılında vizyona giren 3 Idiots filmi, bana göre Aamir Khan’ın en iyi filmleri. Hint sinemasının başarılı oyuncusu bu film sayesinde hem ismini hem de Bollywood sinemasını dünyaya tanıtma fırsatını bulur. Gelmiş geçmiş en iyi filmler listesinde üst sıralarda bulunan 3 İdiots filminde, ülkenin en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatları anlatılıyor. Eğitim sistemini dibine kadar eleştiren komedi film türündeki eşsiz eseri kesinlikle izlemenizi öneririz.

Tür: Komedi, Dram

Fragman


1. Dangal (2016) IMDb: 8.5

En İyi Aamir Khan Filmleri

Gerçek bir hayat hikayesinin anlatıldığı Dangal filmi, 2010 yılında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarını konu edinmektedir. Filmde, 22 yaşındaki Geeta Phogat’ın babası ile beraber yaşadığı başarı hikayesi anlatılmaktadır. Hayatı boyunca hiçbir şekilde profesyonel güreşçi eğitimi almayan Phogat, tamamen eski bir güreşçi olan babasının eğitimi ile 2010 yılında Hindistan’a altın madalya kazandırır ve tarihe geçer. 2014 yılındaki olimpiyatlara ise bu sefer Phogat’ın kardeşi Babita Kumari katılır ve oda dünya şampiyonu olur. Azim, kararlılık, tutku ve mücadele dolu bu ilham veren başarı öyküsü, Aamir Khan’ın harika senaryoculuğu ve oyunculuğuyla etkileyici bir filme dönüşür.

Tür: Aksiyon, Biyografi, Dram

Fragman


Önerilen İçerik: Hint Filmleri – Dünya Sinemasına Damga Vuran En iyi Hint Filmleri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
269
65
41
228
8
13
25
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.