Romanztizm, Aksiyon ve Gerilim Dolu En İyi Hint Filmleri

Romanztizm, Aksiyon ve Gerilim Dolu En İyi Hint Filmleri
07.01.201913:04

Son yılların en beğenilen hint filmlerini bir araya getirdik. Bu listemizde dram, romantizm,aksiyon, macera ve aşk türünde en iyi hint filmleri yer alıyor.

Haber güncelleme tarihi 24.09.2022 17:18

İzlenmesi Gereken En Yeni Hint Filmleri

Dram dolu sahneleri, aşk dolu hikayeleri ve renkli danslarıyla akıllara kazınan en iyi hint filmi önerilerini derledik. Sizler için hazırladığımız bu içeriğimizde sinemada efsaneleşen, en iyi filmler arasında yer alan ve kaliteli senaryosuyla bilinen en beğenilen hint filmleri yer alıyor.

İşte son zamanların en iyi hint filmleri tavsiye listesi;

1. Derinlikler/ Gehraiyaan

Hint Filmleri
Hırslarıyla mücadele eden Alisha kendisini hayatının dönüm noktasında bulur. Altı yıllık ilişkisinin sıkıcı hale gelmesi ve kariyerinde sürekli bir engellerin bulunması Alisha için zor bir durum haline gelir. Gerçeği kabullenmeye başladığı anlarda kuzeninin gelmesi ile sıkıntılı geçmişinden ve sınırlarından kurtulmak üzere hareket etmeye çalışırlar.

TürRomantikDram
IMDb5,9
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenShakun
Batra
OyuncularDeepika
Padukone
Ananya
Panday
Naseeruddin
Shah

2. Major

Hint Filmleri
Kasım 2008 Bombay saldırısı sırasında şehir olan ve hayatını Hindistan’ın en yüksek barış kahramanı olmaya adayan Ashoka Chakra’ya layık görülen Binbaşı Sandeep Unnikrishnan’ın hayatına dair tüm detaylar sizlerle.

TürAksiyonBiyografiMacera
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenSashi
Kiran Tikka
OyuncularAdivi
Sesh
Prakash
Raj
Revathi

3. Bitmeyen Döngü

Hint Filmleri
Savi’nin erkek arkadaşı Hindistan’ın en büyük gangsterin parasını kaybeder. Savi bu durumu düzeltmek için zamanla yarışmaya başlar. Lakin süreklilik halinde çıkmazlar ortaya çıkarken bir yandan Savi’nin hayatı bir yandan da erkek arkadaşının hayatı tehlikeler altında kalır.

TürAksiyonKomediSuç
IMDb5,2
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenAakash
Bhatia
OyuncularIftekhar
Mahmud
BackagaindancerBhupesh
Bandekar

4. Jalsa

Hint Filmleri
Ünlü gazeteci Maya, genç bir kızın vur-kaç kazasına tanık olur. Bu genç kızın kendi aşçısı Rukhsana’nın kızı olduğunu öğrenmesi ile birlikte tanık olduğunu herkesten saklaması gerekmektedir. Kendisi büyük bir suçluluk duygusu ile yanıp tutuşurken gazetecilerin soruşturmaya başlaması ile işler daha da kötüye gitmeye başlar.

TürDramGerilim
IMDb6,6
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenSuresh
Triveni
OyuncularVidya
Balan
Shefali
Shah
Rohini
Hattangadi

5. Anek

Hint Filmleri
Kuzeydoğu Hindistan’ında büyük bir karmaşa barınıyor. Bu karmaşanın tam ortasında barış müzakerelerini yürütmek üzere görevlendirilmiş bir ajan sizlerle. Bu ajanın hayalleri uğruna dövüşen azimli bir kadın boksör ile yollarının kesişmesi ile işler farklılaşmaya başlar.

TürAksiyonDramGerilim
IMDb6,7
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenAnubhav
Sinha
OyuncularAyushmann
Khurrana
Andrea
Kevichüsa
Iftekhar
Mahmud

6. Don

Hint Filmleri
Chakaravarthi mühendis olmayı hiç istemese de babasının baskıları ile BED adında ülkenin en iyi mühendis okuluna yazılır. Babasına karşı büyük bir öfke barındıran Chakaravarti, okulda meydana helen haksızlıklarla mücadele etmeye karar verir. Bu olaylar boyunca bir kıza aşık olsa da babasının kararlarından ötürü kızdan da vazgeçerek kendisi olmayı unutmaya başlar.

TürKomediRomantikDram
IMDb6,9
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenCini
Chakravarthi
OyuncularSivakarthikeyanPriyanka
Arulmohan
S.J.
Suryah

7. Radhe Shyam

Hint Filmleri
1970’lerin İtalya’sında kaderinde aşkın var olmadığına inanan bir falcı sizlerle. Bu inancı falcıyı kasıp kavururken günün birinde bir doktora aşık olur. Bu aşk kendi inançlarını tamamen ortadan kaldırırken, karşılığın alıp alamayacağı ise tamamen bir muammadır. Aşkına karşılık bulsa da doktorun ailesi bu ilişkiye razı olacak mı?

TürRomantikDram
IMDb5,3
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenK.K. Radharkrishna
Kumar
OyuncularPrabhasPooja
Hegde
Krishnamraju

8. Dasvi

Hint Filmleri
Hapse giren Ganga Ram, zorlu bir hapishane müdürüne denk gelir. Bu denk geliş Ganga’nın beklemediği bir durum ile karşı karşıya kalmasına neden olur. Bu durum altında yarım bıraktığı lise eğitimini tamamlamayı kafaya koyar. Lise sınavları ile uğraşırken beklemedi komik ve küçük düşürücü bir olay içerisinde bulur.

TürKomediDram
IMDb7,3
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenTushar
Jalota
OyuncularAbhishek
Bachchan
Nimrat
Kaur
Yami
Gautam

9. Operation Romeo

Hint Filmleri
Tamamen yaşanmış olaylardan uyarlanan bir filmi izlemeye ne dersiniz? Bu filmimizde, Hindistan’ın dört bir yanındaki genç çiftleri izleyeceksiniz. Ahlak polisliğinin ileri sürdüğü tehlikeler nedeniyle yaşadıkları korkuları ve stresleri her şeyden iyi izleyeceksiniz.

TürGizemDram
IMDb6,3
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenShashant
Shah
OyuncularSidhant
Gupta
Vedika
Pinto
Sharad
Kelkar

10. Vaashi

Hint Filmleri
Çok önemli bir davada savunma için elinizden geleni yapar mısınız? Kendilerini önemli bir davada farklı tarafları savunurken bulan iki avukat sizlerle. Bu iki avukat hırslarına yenik düşerken, mahkeme salonu dışarısında var olan ikilemler üzerinden de başa çıkmak zorunda kalırlar.

TürGerilimDram
IMDb6,4
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenVishnu
Raghav
OyuncularTavino
Thomas
Keerthy
Suresh
Anu
Mohan

11. Narappa

Hint Filmleri

Amazon Prime yapımı en iyi filmlerden biri olan Narappa Hindistan geçmişinde yer edinen önemli bir olayın kurgulanarak anlatıldığı bir hikayeyi aktarıyor. 1985 yılında yaşanan Karamchedu katliamına ışık tutan filmde Dalitler ve Kamma toprak sahipleri arasındaki savaşı izliyoruz. IMDb'de 8.1 puan alan film aksiyon dolu sahnelerinin yanı sıra dramatik sahneleriyle de dikkat çekiyor.

TürAksiyonDram
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenSrikanth
Addala
OyuncularVenkatesh
Daggubati
PriyamaniRajeev
Kanakala

12. Kuruthi

Hint Filmleri

Son yılların en dikkat çekici Hint filmlerinden biri olan Kuruthi'de gerilim dolu bir hikaye anlatılıyor. Filmde Moosa Khader isimli bir adam kendisini birçok cinayetin ve çatışmanın içerisinde bulur. Evine gelen bir cinayet suçlusu ve polis Moosa'nın hayatının değişmesine sebep olur. Aile içerisinde yaşanan nefret ve ön yargı durumları da Moosa'nın hayatta kalma çabalarını zorlamaktadır.

TürGerilim
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenManu
Warrier
OyuncularVenkatesh
Daggubati
Roshan
Mathew
Mammukoya

13. Ajeeb Daastaans (Acayip İlişkiler)

Hint Filmleri

Hindistan kültürü ve sosyal hayatı hakkında bilgi sahibi olacağımız bu filmde 4 farklı ilişki tipi ve insnaların düşüncelerini inceleme fırsatı buluyoruz. Bir bozulup bir düzelene ikili ilişkiler kişilerin içerisindeki karanlık duyguların ortaya çıkmasına da sebep olacaktır.

TürRomantikDram
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenNeeraj
Ghaywan
OyuncularFatima
Sana
Shaikh
Jaideep
Ahlawat
Armaan
Ralhan

14. Gunjan Saxena: The Kargil Girl

Hint Filmleri

Hindistan tarihine geçen isimlerden biri olan Gunjan Saxena bir savaşta görev alan ilk kadın pilottur. Uzun yıllar eğitim alan Gunjan, Kargil savaşında görev alarak savaş uçağının başına geçmiştir. Kargil savaşında büyük başarılar gösteren bu kadın asker hem ülke tarihine geçer hem de Hindistanlı kadınlar için bir yol gösterici olur.

TürAksiyonDramBiyografi
IMDb5.3
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenSharan
Sharma
OyuncularJanhvi
Kapoor
Pankaj
Tripathi
Angad
Bedi

15. Chopsticks

Hint Filmleri

Netflix hint filmleri arasında yer alan bu komedi ve macera dolu filmde genç bir kadının hırsızlar ve dolandırıcılar arasında yaşadıkları anlatılıyor. Bir hışımla çalınan arabasının peşine düşen genç kadın arabasını ve hırsızları bulabilmek için yetenekli ve karizmatik bir dolandırıcı ile anlaşır. Güvenilmez insanlarla birlikte hareket eden genç kadın sakin hayatına aksiyon ve komedi getirecektir.

TürKomediDram
IMDb6.5
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenSachin
Yardi
OyuncularAbhay
Deol

Mithila
Palkar

Vijay
Raaz

16. Soorarai Pottru

Hint Filmleri

Soorarai Pottru isimli yapım Hint aksiyon macera filmleri listesinin başında geliyor. Filmde Nedumaaran Rajangam isimli karakterimizin ölen babasını son kez göremeyince hırslanıp ucuz uçak bileti satacağı bir havayolu şirketi kurmak ister ancak Rajangam bu uğurda birçok engel ve düşmanla karşılaşır. Aksiyon filmleri kategorisinde de yer alan Soorarai Pottru filmini izlemenizi tavsiye ediyorum.

TürAksiyonDramMacera
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenSudha
Kongara
OyuncularSuriyaAparna
Balamurali
Paresh
Rawal

17. Dil Bechara

Hint Filmleri

Romantik komedi hint filmleri kategorisinde de yer alan Dil Bechara, Kizie ve Manny adında bir çiftin hikayesini anlatmaktadır. Filmde çiftin başından geçen komik olaylar anlatılmaktadır. Film Jonh Green’in en çok satan kitaplarından biri olan “Yıldızlarımızdaki Hata” isimli romanından alıntılanan bu filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

TürKomediDramRomantik
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenMukesh
Chhabra
OyuncularJanhvi
Kapoor
Pankaj
Tripathi
Angad
Bedi

18. Ludo

Hint Filmleri

Netflix hint filmleri içeriklerinden bir tanesi olan Ludo, ülkemizde 12 Kasım’da izleyiciyle buluştu. Filmde dört farklı hikaye anlatılmaktadır. Bu dört farlı hikaye esasında kelebek etkisi gibi birbirine bağlıdır ve olaylar bu hikayeler üzerinde gelişir. “

TürAksiyonDramKomedi
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAnurag
Basu
OyuncularPankaj
Tripathi
Abhishek
Bachchan
Rajkummar
Rao

19. Lootcase

Hint Filmleri

Lootcase suç filmleri kategorisine de giren bir film. Film Nandan Kumar isimli karakterin para dolu bir çanta bulmasıyla başlıyor. Nandan çantayı yanına aldıktan sonra olaylar gelişir; mafya, polis ve devlet üçgeninde filmin hikayesi anlatılır. Aynı zamanda romantik komedi hint filmleri kategorisine de giren Lootcase’i izlemenizi tavsiye ediyoruz.

TürKomediSuç
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenRajesh
Krishnan
OyuncularKunal
Khemu
Rasika
Dugal
Gajraj
Rao

20. Jersey

Hint Filmleri

Film bir sporcunun azmi üzerine kurulmuştur. Arjun adındaki kriket sporcusu hayatında yaşanan problemlerden dolayı kriketi bırakmak zorunda kalır. Sorunlarını çözen Arjun 10 yıl sonra tam 36 yaşında sahalara geri dönmek ister ancak çevresindeki kişiler onu eleştirir ve alay eder. Bu eleştirilere aldanmayan Arjun başarmak için büyük çaba gösterir. popüler Hint filmlerinden biri olan Arjun’u izlemenizi tavsiye ediyoruz.

TürAksiyonDramSpor
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenGowtam
Tinnanuri
OyuncularNaniShraddha
Srinath
Sathyaraj

21. Kaithi

Hint Filmleri

Kaithi filmi Türkçe’ye Mahkum olarak çevrilmiştir. Filmin konusu bir mahkumun etrafında geçer. Şartlı tahliye ile çıkan bir mahkum, polisin alarmda olduğu bir gecede polise yardım eder. Polisin şartı kızını görebilmesi için onları zamanında hastaneye yetiştirebilmesidir.

TürAksiyonBiyografi
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenLokesh
Kanagaraj
OyuncularKarthiNarainRamana

22. Super Deluxe (Ultra Lüks)

Hint Filmleri

Film birçok kişinin aslında birbiriyle bağlantısını anlatıyor. Yabancı bir baba, sadakatsiz bir eş, rahip ve öfkeli bir çocuk kendilerini bir anda çözemedikleri sorunların ortasında bulur ve bununla bir gün yüzleşeceklerdir. İçerisinde aksiyon, dram ve suç içeren Super Deluxe filmini izlemenizi tavsiye ediyoruz.

TürAksiyonDramSuç
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenThiaga-rajan
Kumara-raja
OyuncularVijay
Sethu-pathi
Fahadh
Faasil
Samantha
Ruth Prabhu

23. Stree

Hint Filmleri

Hem komedinin hem de korkunun bir arada olduğu 2018 yılında vizyona giren Hint filmi Stree, evde olduğunuz dönemler güzel vakit geçirmenizi sağlayacak bir yapım. Filmin, Chanderi isimli küçük bir kasabada, gece olduğu zaman bekar – yalnız olan erkekleri “Stree” adında bir ruh tarafından kaçırılması odak noktasına almaktadır. Korku filmleri türünde de olan Stree filmini izlemenizi tavsiye ediyoruz.

TürKomediKorku
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenAmar
Kaushik
OyuncularRajkummar
Rao
Shraddha
Kapoor
Pankaj
Tripathi

24. Andhadhun

Hint Filmleri

Dünya sinemasına damga vuran yapımlardan bir tanesi ile karşınızdayız. 2018 yılında vizyona giren ve IMDB’de 8.3’lük bir puan alma başarısı gösteren Andhadhun…! Görme engelli bir piyanist Akash, istemeden de olsa kendini kazara eski bir film yıldızının öldürüldüğü suç yerinde bulur. Neye uğradığını şaşıran Akash’ın bu dakikadan sonra başına bir dizi şok edici olay gelir. Hint sinemasının komedi, suç ve gerilim türünde oldukça etkileyici bir filmi olan Andhadhun’u mutlaka izlemeniz gereken Bollywood filmleri listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

TürSuçDramKomedi
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenSriram
Raghavan
OyuncularAyushmann
Khurrana
TabuRadhika
Apte

25. Bride & Prejudice (Gelinim Olur Musun?)

Hint Filmleri

Bu film izlenemsi gereken en iyi hint romantik komedi filmleri listesinde başı çekiyor. Çok güzel dört kıza sahip olan Bakshi, kızlarına uygun koca bulma arayışı içindedir. Dört kızlarından en güzeli olan Lalita ailesinin seçtiği biri ile değil kendisinin aşık olacağı kişi ile evlenmek istemektedir. Annesinin bulduğu adamı istemeyen Lalita, İngiltere’den gelen Wickham’ı beğenmektedir. Lalite ilk önceleri Wickham’ı züppe olarak, o da Lalita’yı basit bir köylü kızı olarak görmektedir. Lalita Wickham’a aşık olur ve onu aklından bir türlü çıkaramaz. Bu ikili arasında uzun soluklu ama komik bir serüven başlayacaktır. Gerçekten bu ikili evlilik için birbirlerine uygun mudur?

TürKomediDramMüzikal
IMDb6.2
Gösterim
Tarihi
2004
YönetmenGurinder
Chadha
OyuncularMartin
Henderson
Aishwarya
Rai
Bachchan
Nadira
Babbar

26. Ghajini

Hint Filmleri

Sanjay Singhania (Aamir Khan), kız arkadaşının cinayetine müdahale ederken bir direğe çarparak kısa süreli hafıza kaybına uğramış zengin bir iş adamıdır. Başındaki şiddetli darbe nedeni ile hafızası yalnızca on beş dakika sürüyor ve hayatında daha önce geçen olayları hatırlamıyor. Sanjay’ın hikayesi, kız arkadaşının katilini günlüğü aracılığıyla bulmaya çalışırken, işlediği bazı cinayetlerden dolayı kendisini yakalayan bir polis memuru (Riyaz Khan) tarafından çözülür. Hikayesi ayrıca, üniversite projesi için bir hastayı arayan tıp fakültesi öğrencisi Chitra'nın da ilgisini çekmiştir. Olaylar projeyi hazırlayan gencin de dahil olması ile daha ilginç bir şekle dönüşür.

TürAksiyonDramGizem
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenA.R. Muru
-gadoss
OyuncularAamir
Khan
Asin
Thot
-tumkal
Jiah
Khan

27. Life of Pi (Pi'nin Yaşamı)

Hint Filmleri

Film, Pi adını alan çocuğun (Piscine) Pondichery'deki küçük bir aileye ait hayvanat bahçesinde başlamaktadır. Bu isim ona Hindistan’daki oyun arkadaşları tarafından verilir. Hayvanat bahçesinde işler iyi gitmeyince, Pi'nin babası ailesini ve birkaç hayvanı Kanada'ya giden bir gemiye bindirir.

Gemi fırtınadan dolayı aniden batmaya başlar ve bir tek cankurtaran sandalı sağlam kalır, bu sandalda ise sırtlan, zebra, orangutan ve dev cüsseli bir Bengay kaplanı (Richard Parker) ile sadece pi adlı çocuk canlı olarak kurtulmuştur. Pi’nin tüm ailesi de okyanusa gömülerek hayatını kaybetmiştir. Pi bu esnada sadece 16 yaşındadır ve bu hayvanlarla sonu belli olmayan bir yolculuğa başlar.

TürMaceraDramFantastik
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenAng
Lee
OyuncularSuraj
Sharma
Irrfan
Khan
Adil
Hussain

28. Kal Ho Naa Ho (Yarın Hiç Olmayabilir)

Hint Filmleri

Sinema dünyasının en iyi hint aşk filmlerinden biri olan Yarın Olmayabilir filminde aşkı için mutluluktan vazgeçen genç bir adamın hikayesini izliyoruz. Babasını ölümüyle zorlu bir hayatın içerisine sürüklenen genç bir kadın çözümü mahalleye yeni taşınan Aman isimli bir delikanlıda bulur. İkili birbirlerine aşık olsalar da Aman'ın hastalığı bu aşkı imkansız kılmaktadır.

TürKomediDramMüzikal
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2003
YönetmenNikkhil
Advani
OyuncularPreity
Zinta
Shah Rukh
Khan
Saif Ali
Khan

29. Bajrangi Bhaijaan

Hint Filmleri

Shahida, doğuştan konuşamayan Pakistanlı bir kız çocuğudur. Annesi kızının tedavisinin Hindistan’da yapılabildiğini öğrenir ve kızını da alarak trenle Hindistan’a yolculuk eder. Bajrangi Bhaijaan’ın müritlerinden olan Pavan, kıza yardım edebilecek tek kişidir. Tren yolculuğu esnasında annesini kaybeden Shahida, tek başına kalır. Hindistan’a gelişince Pavan’la karşılaşır ve adam ona bağlanır. Annesini kaybettiğini öğrenince ise hem kızı konuşturmayı hem de annesini bulmayı kendine görev olarak kabul eder. Fakat annesi nerededir? Hindistan ve Pakistan’da kızın annesini aramaya başlayan Pavan’ın ilginç serüveni başlamıştır.

TürKomediDramMüzikal
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenKabir
Khan
OyuncularSalman
Khan
Harshaali
Malhotra
Nawazuddin
Siddiqui

30. My Name is Khan (Benim Adım Khan)

Hint Filmleri

Asperger sendromu hastalığı olan Rızwan Khan'ın Amerika'da yaşadığı sorunları, aşk hikayesini ve hayatı boyunca yaşadığı zorlukları izleyicisine sunan bu unutulmaz film dünya çapında birçok başarıya ulaşmıştır. Engelli hayatların dünyasını ve Amerika'da yaşayan müslümanların çektiği zorluklara dikkat çeken My Name is Khan'ı mutlaka izlemelisiniz.

TürDram
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenKaran
Johar
OyuncularShah
Rukh
Khan
KajolSheetal
Menon

31. Secret Superstar (Süperstar)

Hint Filmleri

Müslüman bir kız çocuğu olan Insu hayalinde her zaman büyük bir şarkıcı olmayı düşünmüştür ancak bu hayalinin önünde sert bir karaktere sahip olan babası durmaktadır. Her şeye rağmen annesinin de desteğiyle Hindistan'da ünlü olabilmek için zorlu bir yola çıkan Insu'nun acıklı hikayesi bu filmde konu ediniliyor. En iyi Bollywood yapımları arasında yer alan Secret SuperStar'ı mutlaka izlemelisiniz.

TürMüzikalDram
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenAdvait
Chandan
OyuncularZaira
Wasim
Meher
Vij
Raj
Arjun

32. Lagaan: Once Upon a Time in India (Bir Zamanlar Hindistan'da)

Hint Filmleri

İngiltere’nin sömürgeciliğinin yayıldığı dönemlerde, Hindistan da İngiliz sömürgesi durumundadır. Ülkenin Champagner adlı küçük bir köyü, uzun sürelerden beri yağmur yağışı olmadığından, ciddi bir kuraklık tehlikesi altındadır. Ayrıca İngilizlerin uyguladığı yüksek vergi politikasından dolayı da çok zor durumda kalmışlardır.Soruna çözüm bulmak için şehrin racasını görmeye giden köyün gençlerinden Bhuvan, ondan da olumlu bir yanıt alamaz. Durumu öğrenen ve huzursuzluğu sakinleştirmek isteyen İngiliz yetkililerinden bir Yüzbaşı, Bhuvan’a kriket maçı yapmayı teklif eder. Takım, köyün gençlerinden oluşacaktır ve İngiliz takımını yenerlerse üç yıl köyden vergi alınmayacak, yenilirlerse ise vergiler üç katına çıkacaktır. Muhteşem bir özgürlük mücadelesini konu edinen bu tarihi hint filmini mutlaka izlemelisiniz.

TürDramMüzikalMacera
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2001
YönetmenAshutosh
Gowariker
OyuncularAamir
Khan
Raghuvir
Yadav
Gracy
Singh

33. Barfi! (Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur)

Hint Filmleri

Ailesi ona Murphy adını verdi, ama herkes ona Barfi diyor! Bir çok önemli ödüle sahip olan filmde; sağır ve dilsiz olan bir gencin hayat hikayesi anlatılıyor. Engellerine rağmen hayata tamamen pozitif olarak yaklaşan Barfi’nin annesi, kendisi çok küçük yaşta iken vefat etmiştir. Babası tarafından büyütülen Barfi, yaramazlığından dolayı sürekli başını belaya sokar. Şehre yeni taşınan Shruti Ghosh adlı kıza aşık olan Barfi, bu duyguyu ilk defa tatmaktadır. Engelleri aşan bir aşk hikayesini konu edinen Barfi unutulmaz sahneleriyle akıllara kazınmıştır.

TürKomediDramRomantik
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenAnurag
Basu
OyuncularRanbir
Kapoor
Priyanka
Chopra
Ileana
D'Cruz

34. Baahubali: The Beginning (Baahubali: Başlangıç)

Hint Filmleri

Bütçesi en fazla filmlerden olan Baahubali: The Beginning, Baahubali ve Bhalllaladeva adlarındaki iki kardeşin, Mahismathi Krallığı’nı elde edebilmek için yaptıkları mücadeleyi anlatmaktadır. Filmde boğulmak üzere iken kurtarılan bir bebek olan Baahubali’nin büyümesi, yaşam felsefesi ve sonunda kardeşi Bhalllaladeva ile karşılaşması ve taht mücadelesi anlatılıyor. İçerisinde bolca savaş barından Baahubali: The Beginning tarzı filmler için savaş filmleri listemizi ziyaret edebilirsiniz.

TürAksiyonDramSavaş
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenS.S.
Rajamouli
OyuncularPrabhasRana
Daggubati
Ramya
Krishnan

35. Peekay - PK

Hint Filmleri

Film, uzaydan dünyaya gelen Peekay adlı bir uzaylının, kayıp tanrıları aramasını konu ediyor. Peekaay aynı zamanda komik ve hiç sorulmayan soruları soran bir uzaylıdır. Uzaylı insanlara bakışları ile hayatlarını sorgulatır, kırık kalplileri tekrar hayata bağlar ve sinirli olanları yatıştırır. PK’nın meraklı soruları ise bir çocuğun sorularına benzemektedir. PK kısa sürede herkes tarafından tanınır ve sevilmeye başlanır. Filmde ayrıca PK’nın komik bir aşk hikayesi de anlatılmakta. Film hint sinemasının en iyi bilim kurgu filmi olarak da gösteriliyor.

TürKomediDramMüzikal
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenRajkumar
Hirani
OyuncularAamir
Khan
Anushka
Sharma
Sanjay
Dutt

36. Dil Chahta Hai (Kalbin Arzusu)

Hint Filmleri

Dil Chahta Hai filmi, Akash, Sameer) ve Siddharth adlarında, bireysel ilişkileri ve bu ilişkilerin üzerlerindeki etkisi hakkındaki olayları anlatan üç değişik karakterden oluşuyor. Komedi ve aşk dolu senaryosuyla tüm dünyada izlenilen bir film olan Dil Chahta Hai'nin başrolünde ünlü aktör Aamir Khan rol almıştır. En iyi aşk filmleri listesinden de yer alan Bollywood yapımı bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

TürKomediDramRomantik
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2001
YönetmenFarhan
Akhtar
OyuncularAamir
Khan
Saif Ali
Khan
Akshaye
Khanna

37. Taare Zameen Par (Her Çocuk Özeldir)

Hint Filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi Aamir Khan filmleri listesinde olan "Her Çocuk Özeldir" isimli yapım bir çocuğun hayat hikayesi ve yaşadığı zorluklar anlatılıyor. Ailesi, arkadaşları ve öğretmenleri tarafından sürekli azarlanan Ishaan sorunlu bir çocuktur ancak hiç kimse onun derdini anlayamamıştır. Bir gün okula yeni gelen resim öğretmeni Ishaan'ın disleksi olduğunu fark eder ve küçük çocuğun hayatını değiştirir.

TürAileDram
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2007
YönetmenAmole
Gupte
OyuncularDarsheel
Safary
Aamir
Khan
Tisca
Chopra

38. 3 Idiots (3 Aptal)

Hint Filmleri

Farhan Qureshi (R. Madhavan), Raju Rastogi (Sharman Joshi) ve Rancchoddas "Rancho" Shyamaldas Chanchad (Aamir Khan), Hindistan’daki en iyi kolejlerden biri olan Imperial college of engineering'in aynı odayı paylaşan üç mühendislik öğrencisidir. Farhan ve Raju normal bir geçmişe sahip olan gelir düzeyi ortalama öğrenciler iken, Rancho zengin bir aileden gelmektedir. Bu üç arkadaşaın komedi dolu hikayesi yer yer dram ve göz yaşı ile harmanlanırken arada yaşanan aşk hikayesi ise filmi izlenilesi kılıyor. Eğitim sistemine güzel bir eleştiri getiren 3 idiots filmini mutlaka izlemelisiniz.

TürDramKomedi
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenRajkumar
Hirani
OyuncularAamir
Khan
MadhavanMona
Singh

39. Dangal

Hint Filmleri

Dangal; Geeta Phogat adındaki başarılı olimpiyat atletinin gerçek hikayesini anlatıyor. Filmde Güreşçi bir adam olan Mahaavir doğacak çocuğunu da güreşçi yapmak ister ancak iki kız çocuğu olur. Dönemin kültürel şartlarına meydan okuyup kızlarını spora yönelten ve güreşçi yapmayı başaran Mahavir, kızı Geeta'nın olimpiyatlara kadar yükselmesini sağlar. Hint dünyasında bir ilki gerçekleştiren Geeta olimpiyat madalyasını kazanan ilk hintli kadın sporcu olmuştur.

TürAksiyonDramBiyografi
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenNitesh
Tiwari
OyuncularAamir
Khan
Sakshi
Tanwar
Fatima
Sana
Shaikh
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1807
681
1813
148
243
180
447
105
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 12
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.