Eğitici ve Duygusal En Beğenilen 17 Bollywood Filmi Önerisi

Eğitici ve Duygusal En Beğenilen 17 Bollywood Filmi Önerisi
05.06.201518:53

Dünyada en çok film üreten sinema endüstrisi Bollywood 'un en çok izlenen filmlerini sizler için listeledik. İşte en güzel Bollywood filmleri...

Haber güncelleme tarihi 02.03.2022 18:08

Hint Sineması Bollywood'un Gelmiş Geçmiş En İyi Filmleri

Muhteşem müzikal gösterileri ve oyunculuk performanslarıyla akıllara kazının Hint filmleri son yıllarda Bollywood'un yükselişiyle tüm dünyaca izlenir oldu. Bizde bu içeriğimizde NeOldu.com okurları için en çok izlenen ve en güzel Bollywood filmlerini listeledik.

İşte mutlaka izlenmesi gereken 17 Bollywood filmi...

1. Ajeeb Daastaans (Acayip İlişkiler)

Bollywood Filmleri

Bollywood yapımı izlenilesi gençlik filmlerinden biri olan Acayip İlişkiler'de 4 farklı hikaye aynı senaryo içerisinde anlatılıyor. Birbirinden farklı özelliklere sahip 4 çiftin yaşadıkları ve maceraları adeta gençlere ders olacak nitelikte anlatılıyor.

TürDramRomantik
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenNeeraj
Ghaywan
OyuncularFatima
Sana
Shaikh
Jaideep
Ahlawat
Nushrat
Bharucha

2. The Girl on the Train (Trendeki Kız)

Bollywood Filmleri

Gizem ve gerilim dolu bu Bollywood filminde hayatı altüst olan genç bir kadının yaşadıkları anlatılıyor. İşsiz ve alkolik olan genç kadın hayatından zevk almadan mutsuz bir şekilde geçirmektedir. Günlerini bir trenin içerisinde mutlu çiftleri gözlemleyerek geçiren bu kadın yine birgün ideal bir çifti izlediğini düşünürken çiftlerden birinin cinayetine tanık olur.

TürGerilim
IMDb6.5
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenTate
Taylor
OyuncularEmily
Blunt
Rebecca
Ferguson
Haley
Bennett

3. Guilty

Bollywood Filmleri

Netflix Hint filmleri arasında da yer alan yapımda yakışıklı bir erkek öğrencinin okulun popüler olmak isteyen genç bir kız öğrencisine tecavüz etmekle suçlanmasını izliyoruz. Gerçeğin göründüğünden farklı olduğunu düşünen yakışıklı adamın kız arkadaşı ince bir soruşturmanın içerisine girer. Farklı açılardan bu olayı inceleyen genç kız gerçekleri ortaya çıkaracaktır.

TürDramSuç
IMDb5.4
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenRuchi
Narain
OyuncularKiara
Advani
Akansha
Ranjan
Kapoor
Gurfateh
Pirzada

4. Gunjan Saxena: The Kargil Girl

Bollywood Filmleri

Hindistan’ın ilk kadın savaş pilotunun anlatıldığı bu filmde genç Gunjan Saxena Kargil savaşında ölümüne bir çarpışmanın içerisinde yer alıyor. Genç kadının çıktığı bu yolda verdiği inanılmaz mücadeleyi izliyoruz.

TürDramSavaş
IMDb5.3
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenSharan
Sharma
OyuncularJanhvi
Kapoor
Pankaj
Tripathi
Angad
Bedi

5. Andhadhun

Bollywood Filmleri

Netflix yapımı Andhadhun filminde görme engelli bir piyanistin şahit olamadığı bir suçtan dolayı başına gelen ilginç olaylar anlatılıyor. Görme engelli Akash Londra’da verdiği bir konser sırasında eski bir sanatçı olan Pramod Sinha ile tanışır. Bir iş teklifi üzerine Sinha’nın evine gizlice gidecek olan Akash yaşlı adamın karısı için sürpriz hazırlamaktadır. Gizlice eve giren Akash hiç istemeyeceği olayların içerisine dahil olacaktır.

TürKomediGerilim
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenSriram
Raghavan
OyuncularAyushmann
Khurrana
TabuRadhika
Apte

6. Pad Man

Bollywood Filmleri

Hindistan’lı genç bir girişimcinin hikayesinin anlatıldığı bu filmde Pad Man yoksul kadınlar için hijyenik ve ucuz maliyetli bir ped piyasaya sürmek ister. Etrafındaki insanların aşağılaması ve dışlamasına rağmen mücadelesinden dönmeyen genç adam karısını dahi bu yolda kaybetmeyi göze alır.

TürDramBiyografik
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen-
OyuncularAkshay
Kumar
Sonam
Kapoor
Radhika
Apte

7. Secret Superstar (Süperstar)

Bollywood Filmleri

Tek hayali şarkıcı olmak olan küçük Insu hayatının en güzel günlerini katı bir babanın gölgesinde geçirmektedir. Hayallerine kavuşmak içinse Hindistan’ın gizemli süper starı olacaktır. Annesinin sağladığı ufak imkanlarla şarkı söylemeye ve videolarını intenete yüklemeye başlayan Insu kısa süre sonra ülkenin en büyük starı olan Shakti Kumar tarafından keşfedilir.

TürMaceraBollywood
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenAdvait
Chandan
OyuncularZaira
Wasim
Aamir
Khan
Meher
Vij

8. Devdas

Bollywood Filmleri

İngiltere'de uzun süre kaldıktan sonra geri dönen Devdas'ın gerçek aşkı, sert bir aristokratla evlenmiştir. O da kendini seven bir hayat kadınının kollarında huzuru arar. 1917 tarihli bir hikayenin üçüncü ve ilk renkli uyarlaması olan bu müzikal melodram, 500 milyon rupilik bütçesiyle o zaman kadar çekilen en pahalı Hint filmidir.

TürDramAşk
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2002
YönetmenSanjay
Leela
Bhansali
OyuncularKiron
Kher
Jackie
Shroff
Madhuri
Dixit

9. Lagaan

Bollywood Filmleri

Yabancı film dalında Oscar'a aday gösterilen bu üçüncü Hint filmi 1893'te geçer. Konusu, zalim İngiliz idarecilerle, fakir köylülerin yeni kurdukları takım arasındaki çekişmeli kriketi işlemektedir.

TürDramAksiyonAşk
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2001
YönetmenAshutosh
Gowariker
OyuncularAamir
Khan
Paul
Black
-thorne
Rachel
Shelley

10. Water

Bollywood Filmleri

Mehta'nın hiçbir açıdan geleneksel Bollywood filmlerine benzemeyen Elements üçlemesi (Fire, Earth ve Water), sosyokültürel ve siyasi meselelere odaklanmıştır. Water, Hint kanunlarının dullara karşı tutumuna yönelik açık eleştirilere yer vermesi yüzünden Hindistan'da hatırı sayılır tartışmalara yol açtı.

TürDram
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenDeepa
Mehta
OyuncularLisa
Ray
John
Abraham
Seema
Biswas

11. Dangal

Bollywood Filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi filmler listesinde de yer alan Dangal filmi, yaşanmış bir hikayenin sinema perdesine aktarılmasıyla ortaya çıkmıştır. Filmde tek hayali olimpiyat madalyası kazanmak olan bir güreşçinin tüm zorluklara rağmen iki kızını büyük güreşçiler olarak yetiştirmesi anlatılıyor. Dönemin kültürel ve etnik yapısı gereği hayli zorlu bir süreçten geçen aile sonunda ulaştıkları başarı ile Hindistan'daki kızlara yeni bir hayat imkanı sunmuşlardır.

TürDramAksiyon
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenNitesh
Tiwari
OyuncularAamir
Khan
Sakshi
Tanwar
Fatima
Sana
Shaikh

12. Bajrangi Bhaijaan

Bollywood Filmleri

Salman Khan'ın en can alıcı ve duygusal filmlerinden biri olan Bajrangi Bhaijan muhteşem senaryosuyla akıllarda yer ediniyor. Filmde konuşamayan küçük bir kızın tedavi için annesi ile birlikte Pakistan'dan Hindistan'a gelişini ve sonrasında bu hiç bilmediği ülkede kayboluşunu izliyoruz. Küçük kız tesadüfen karşılaştığı Pavan sayesinde yeniden ailesine kavuşmanın umudunu kurmaktadır ancak Pavan ve Shahida'nın Hindistan ve Pakistan arasındaki yolculukları bir hayli uzun sürecektir.

TürDramAşk
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenKabir
Khan
OyuncularSalman
Khan
Kareena
Kapoor
Harshaali
Malhotra

13. My Name İs Khan (Benim Adım Khan)

Bollywood Filmleri

Bollywood'un kralı olarak anılan Shahruk Han'ın başrolünde yer aldığı bu unutulmaz filmde engelli bir Hindistan vatandaşının Amerika'ya göç etmesini, burada yaşadığı zorlukları, aşkı tanımasını ve daha birçok efsanevi hikayesini izliyoruz. Shahruk Han'ın muhteşem oyunculuk performansı ile şekillenen filmde Müslümanların Amerika'da çektiği sıkıntılara da değinilmiştir. Film Bollywood'da izleyebileceğiniz en iyi yapımlardandır.

TürDramDuygusalAşk
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenKaran
Johar
OyuncularShah
Rukh
Khan
Kajol
Devgn
Shane
Harper

14. Veer Zaara

Bollywood Filmleri

Bollywood sinemasının en büyük aşk filmlerinden biri olan Veer Zaara iki genç aşığın acı dolu hikayesini anlatmaktadır. Bir komplo sonucu 22 yıl hapse mahkum edilen genç adam tüm zorluklara rağmen aşkını unutmaz ve ona kavuşacağı günü bekler. Bu aşk hikayesini mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

TürAşk
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2004
YönetmenYash
Chopra
OyuncularShah
Rukh
Khan
Preity
Zinta
Rani
Mukerji

15. Rab ne Bana Di Jodi (Sende Rabbimi Gördüm)

Bollywood Filmleri

Yine bir Shahruk Han filmi ile karşınızdayız. Hint filmlerinin vazgeçilmez konusu olan aşk bu filmde de ön plandadır. Filmde farklı dünyalarda yaşayan iki gencin aşk hikayesini izliyoruz. Shahruk Han'ın iki karaktere birden can verdiği Sende Rabbimi Gördüm filmini izlemenizi öneriyoruz. En az Türk aşk filmleri kadar muhteşem filmde Shahruk Han'a güzel aktör Anushka Sharma eşlik ediyor.

TürAşkDuygusal
IMDb7.2
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenAditya
Chopra
OyuncularShah
Rukh
Khan
Anushka
Sharma
Vinay
Pathak

16. 3 İdiots

Bollywood Filmleri

Eğitim sistemini sorgulatan filmler listesinde ülkenin eğitim sistemini muhteşem bir bakış açısıyla eleştiren bu unutulmaz filmin başrolünde Aamir Khan, Madhavan ve Kareena Kapoor rol almıştır. Eğlence, aşk ve hüzün gibi duyguların bir arada sunulduğu filmde hayatını bir başkasının adı ile yaşayan Rancho ve üniversitede tanıştığı iki arkadaşının hikayesi anlatılmaktadır. 3 saatlik uzun bir film olmasına rağmen son derece eğlenceli bir film olan 3 İdiots'u hala izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz.

TürDramKomediAşk
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenRajkumar
Hirani
OyuncularAamir
Khan
MadhavanKareena
Kapoor

17. Barfi!

Bollywood Filmleri

Bollywood'un en güzel filmlerinden biri olan Barfi sağır ve dilsiz olarak doğan genç bir adamın hayatını anlatmaktadır. Etrafındaki insanlardan farklı olan ve son derce haylaz bir gençlik geçiren Barfi mahallesine yeni tanınan bir kıza aşık olur ancak bu aşkın önünde büyük bir engel vardır. Kız 3 ay içerisinde bir başkası ile evlenecektir ve ailesi kesinlikle Barfi gibi sorunlu birini istememektedir. Son derece acıklı bir hikayeyi eğlenceli bir senaryoyla izleyicisine sunan Barfi! filmi sadece Hindistan'da değil tüm dünyada milyonlarca kez izlenmiştir.

TürDramKomediAşk
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenAnurag
Basu
OyuncularRanbir
Kapoor
Priyanka
Chopra
Jonas
Roopali
Ganguly
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.