Nicolas Cage Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Nicolas Cage Filmleri

Nicolas Cage Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Nicolas Cage Filmleri
03.09.201913:36

Çoğu olağanüstü filmde yer almış başarılı oyunculuğuyla izleyenleri büyüleyen Nicolas Cage’in en başarılı filmlerini bu içeriğimizde sizler için bir araya getiriyoruz. İşte en iyi Nicolas Cage filmleri!

Haber güncelleme tarihi 16.09.2020 09:46

Nicolas Cage Filmleri - IMDB Puanlarına Göre En İyi Nicolas Cage Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi Nicolas Cage filmlerini spoiler içermeden, IMDB puanlarıyla birlikte sizler için bir araya getiriyoruz.

Nicolas Cage Filmleri;

nicolas-cage-filmleri.gif


1. Raising Arizona (1987) - IMDB: 7.4

raising-arizona.jpg

Başrollerinde Nicolas Cage, Holly Hunter, Trey Wilson gibi ünlü isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Joel Coen ve Ethan Coen oturuyor. Eski bir suçlu ile eski bir mahkumdan oluşan çift, çocuk sahibi olamadıkları için zengin bir ailenin beşizlerinden birini çalma planları ile kendilerini karmakarışık bir duruma sokarlar. 
Tür: Komedi, Macera

Fragman


2. Birdy (1984) - IMDB: 7.3

birdy.jpg

Yönetmenliğini Alan Parker’ın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Matthew Modine, Nicolas Cage, John Harkins gibi isimler yer almaktadır. Yapımı gerçekleştikten kısa bir süre sonra klasikler arasına girmeyi başaran Birdy, savaşı ve savaşın askerler ve insanlar üzerinde bıraktığı izleri en çarpıcı şekilde yansıtan filmlerden birisidir.
Tür: Dram, Savaş

Fragman


3. Face Off (1997) - IMDB: 7.3

face-off .jpg

John Travolta, Nicolas Cage, Joan Allen gibi isimleri oyuncu kadrosunda bulunduran gerilim türündeki bu filmin yönetmenliğini John Who üstlenmektedir. Sean Archer, sıkı bir FBI ajanıdır ve halen ölen oğlu Micheal’ın yasını tutmaktadır. Archer, oğlunun katilinin, yeminli bir düşman, güçlü bir suçlu olan Castor Troy olduğuna inanmaktadır. Bir gün Archer, nihayet Troy’u köşeye sıkıştırır ancak aralarında geçen kavga sırasında Archer, onun tüm Los Angeles şehri ve yaşayanlarını yok edecek bir bomba geliştirdiğini öğrenir.
Tür: Gerilim

Fragman


4. Fast Times at Ridgemont High (1982) - IMDB: 7.2

fast-times-at-ridgemont-high.jpg

Sean Penn, Jennifer Jason Leigh, Judge Reinhold gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Amy Heckerling oturuyor. Film, lisede öğrenim gören bir grup öğrencinin karşılaştığı yeni tecrübeleri ve gündelik hayatlarında yaşadıkları sıradan olayları konu almaktadır. Fast Times at Ridgemont High, Cameron Crowe'un Rolling Stone dergisi için Kaliforniya'daki bir lisede yürüttüğü görev sonrasında kaleme aldığı 1981 basımı aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. 
Tür: Komedi

Fragman


5. Wild At Heart (1990) - IMDB: 7.2

wild-at-heart.jpg

Ünlü yönetmen David Lynch’in filmi olan Wild At Heart’ın başrollerinde Nicolas Cage, Laura Dern, Willem Dafoe gibi isimler yer almaktadır. Lula ve Sailor birbirlerine karşı koyulmaz derecede aşıktır. Lula'nın biraz delice olan annesi Sailor'dan büsbütün nefret etmektedir ve onu öldürmeyi arzulamaktadır. Bu çift birçok insandan kaçmak ve saklanmak durumundadır.
Tür: Dram, Komedi, Gerilim

Fragman


6. Rumble Fish (1983) - IMDB: 7.2

rumble-fish.jpg

Yönetmen koltuğunda Francis Ford Coppola’un oturduğu filmin oyuncu kadrosunda ise Matt Dillon, Mickey Rourke, Diane Lane gibi isimler yer almaktadır. Günlerini avarelikle geçiren Rusty, kendisine örnek aldığı ağabeyinin geri dönmesini beklemektedir. Ağabey döner ama hiçbir şey eskisi gibi değildir. 
Tür: Aksiyon, Dram

Fragman


7. Moonstruck (1987) - IMDB: 7.1

moonstruck.jpg

Cher, Nicolas Cage, Danny Aiello gibi ünlü isimlerin başrolleri paylaştığı Moonstruck filminin yönetmenliğini ise Norman Jewison üstlenmiştir. Eşini yıllar önce bir trafik kazasında kaybeden Loretta Castorini, otuzlu yaşların sonunda New York'ta yaşayan yalnız bir kadındır ve artık yeniden evlenmenin zamanının geldiğini düşünmektedir. Bu nedenle arkadaşı Johnny Cammareri'den gelen teklifi değerlendirmeye karar verir. 
Tür: Dram, Romantik, Komedi 

Fragman


8. Red Rock West (1993) - IMDB: 7.0

red-rock-west.jpg

Yönetmenliğini ve senaristliğini John Dahl’ın üstlendiği filmin başrollerinde Nicolas Cage, Craig Reay ve Robert Apel gibi isimler yer alıyor. Red Rock Kasabası,sıradan bir adamın bir yanlış anlama sonucu bir cinayet işlemesi için teklif almasıyla başlıyor. Michael, 1200 millik bir yolun ardından Red Rock adlı bir kasabaya gelir ve girdiği bir barda iş teklifi alır. Yalnız bir problem vardır. Barın sahibi onun bir tetikçi olduğunu düşünmektedir ve iş de karısını öldürmesidir.
Tür: Gerilim

Fragman


9. Peggy Sue Got Married (1986) - IMDB: 6.3

peggy-sue-got-married.jpg

Yönetmenliğini Francis Ford Coppola’nın üstlendiği filmin senaristliğini Jerry Leichtling ve Arlene Garner birlikte yapmıştır. Peggy orta yaşlı ve Cage’in canlandırdığı kocası Charlie ile boşanma aşağında ki bir ev kadınıdır. Geçmişe ait pişmanlıkları vardır. Ama dileği yerine gelir ve kendisini lise yıllarına geri dönmüş bulur.
Tür: Dram, Fantastik, Komedi

Fragman


10. Guarding Tess (1994) - IMDB: 6.2

guarding-tess.jpg

Yönetmen koltuğunda Hugh Wilson’ın oturduğu film, Altın Küre Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Kadın Sinema Oyuncusu Ödülü kazanmıştır. Amerika’nın eski First Lady’sinin koruma olarak özellikle talep ettiği gizli servis ajanı Doug, kaprisli First Lady Tess’e tahammül etmekte zorlanmaktadır.
Tür: Gerilim, Töre Komedyası

Fragman


11. The Cotton Club (1984) - IMDB: 6.5

the-cotton-club.jpg

Richard Gere, Gregory Hines, Diane Lane gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Francis Ford Coppola oturuyor. Jazz müziğiyle renklenen filmin hikayesi gerçek karakterler üzerinden şekillenerek oluşturulmuş. Ayrıca 85 yılındaki Oscarlarda, en iyi yönetmen ve en iyi film dallarında da aday gösterilmişti.
Tür: Müzik, Dram, Polisiye

Fragman


12. 8MM (1999) - IMDB: 6.5

8mm.jpg

Nicolas Cage, Joaquin Phoenix, James Gandolfini gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmenliğini Joel Schumacher üstlenmektedir. Tom Welles oldukça yetenekli bir özel dedektiftir. Spesifik olarak insanları takip etmek konusunda uzmanlaşmış ve sektörün aranan isimlerinden biri olmuştur. Karısı ve kızıyla beraber oldukça tekdüze bir yaşam sürmektedir. Yaşadığı heyecansız muhit Harrisburg, Pensilvanya da Tom’un bu sıradan hayatını daha da derinleştirmektedir. 
Tür: Polisiye

Fragman


13. City of Angels (1998) - IMDB: 6.7

city-of-angels.jpg

Yönetmenliğini Brad Silberling’in üstlendiği filmin başrollerinde Nicolas Cage, Meg Ryan, Andre Braugher gibi isimler yer almaktadır. Başarılı bir kardiyoloji cerrahı olan Maggie Rice başarılı giden bir ameliyat esnasında nedensiz yere hayata veda eden hastasını geri döndürmek için elinden geleni yapar ancak hastasını kurtaramaz. Bu acı olay sonrasında kendisine olan güvenini kaybeden kadın artık daha umutsuz, daha mutsuzdur. Bu sırada Los Angeles semalarında gezinen melek Seth, Maggie'nin bu çabalarını görmüş ve fazlasıyla etkilenmiştir. 
Tür: Fantastik, Romantik

Fragman


14. Gone in Sixty Seconds (2000) - IMDB: 6.5

gone-in-sixty-seconds.jpg

Başrollerinde Nicolas Cage, Angelina Jolie, Robert Duvall gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Dominic Sena oturuyor. Randall Raines, uzun zamandır suça bulaşmamış olan eski ve önemli bir araba hırsızıdır. Bir gün kendisini ziyarete gelen bir arkadaşı ondan kardeşinin hayatını kurtarmak için yardım ister. Randall, o an, hiç istemiyor olsa da eski işine geri dönmek zorunda olduğunu fark eder. Tek bir gecede elli adet araba kalmak zorundadır. En İyi Aksiyon Filmleri listesinde de yer alan bu filmi mutlaka izlemelisiniz.
Tür: Gerilim, Aksiyon

Fragman


15. The Family Man (2000) - IMDB: 6.7

the-family-man.jpg

Brett Rather’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Nicolas Cage, Tea Leoni, Makenzie Vega gibi isimler yer alıyor. Zengin bir yatırım uzmanı bir sabah bambaşka bir hayata uyanır ve spor arabası yerine bir minibüs ve kendisini çocuklu bir aile babası olarak bulur.
Tür: Komedi, Fantastik, Komedi

Fragman


16. Racing With the Moon (1984) - IMDB: 6.8

racing-with-the-moon.jpg

Richard Benjamin’nin yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Nicolas Cage, Sean Penn ve Elizabeth McGovern gibi isimler bulunmaktadır. Bu film 'Pire' lakaplı Henry Nash (Sean Penn) ve en yakın dostu Nicky'nin (Nicolas Cage) deniz kuvvetlerine katılmadan önce yaşadıkları ve delikanlılık çağlarına ait son maceralarının öyküsünü anlatıyor.Elizabeth McGovern, Nash'in gizemli sevgilisini canlandırıyor.Ay ile Yarışanlar, masumiyetin kaybı, büyüyüp yetişkin olmanın getirdiği sorumluluklar gibi birbiri ardına gelen olayların acı-tatlı hikayesini anlatıyor.
Tür: Dram, Romantik

Fragman


17. Bringing Out the Dead (1999) - IMDB: 6.8

bringing-out-the-dead.jpg

Nicolas Cage, Patricia Arquette, John Goodman gibi isimlerin başrollerini paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Martin Scorsese oturuyor. Kurtaramadığı hastaların gölgesindeki ambulans görevlisi Frank, 3 stresli ve çalkantılı gece boyunca aklını kaybetmemek için mücadele verecektir.
Tür: Dram, Gerilim

Fragman


18. Con Air (1997) - IMDB: 6.8

con-air.jpg

Nicolas Cage, John Malkovich, John Cusack gibi isimleri oyuncu kadrosunda bulunduran filmin yönetmenliğini ise Simon West üstleniyor. Ürkütücü suçluları nakleden bir uçak, katilleri yüksek güvenlikli bir hapishaneye taşımaktadır. Takma adı ‘Virüs’ olan kontrol edilemez katil Cyrus Grissom ise alınan tüm önlemlere rağmen serbest kalmayı başarır. Uçağı ele geçirerek rotasını değiştiren Cyrus, özgürlüğüne ulaşmak yolunda ant içer.
Tür: Polisiye

Fragman


19. National Treasure (2004) - IMDB: 6.9

national-treasure.jpg

Jon Turteltaub’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerini Nicolas Cage, Justin Bartha, Diane Kruger gibi isimler paylaşmaktadır. Efsanevi Tapınakçıların Hazinesi bir grup çıkarcı tarafından bulmadan önce ele geçirilmelidir. Bu görev, nesillerdir hazine avcılığı yapan bir aileye mensup olan Gates’e düşer.
Tür: Macera, Aksiyon

Fragman


20. Adaptation (2002) - IMDB: 7.7

adaptation.jpg

Başrollerinde Nicolas Cage, Tilda Swinton, Meryl Streep gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmenliğini ise Spike Jonze üstlenmektedir. Tam Malkovich ile ışıldamaya başlayan kariyerinin sonunun gelmeye başladığını hissetmeye başladığı bir sırada; kendisini, bizzat kendi hikayesini ısmarlama senaryonun içine aktarırken bulur. Orkide çiçeğine yönelik bir tutkunun anlatıldığı hikayenin içine sızarak senaryosuna kendi elleriyle yön vermeye başlar.
Tür: Komedi, Dram

Fragman


21. Leaving Las Vegas (1995) - IMDB: 7.6

leaving-las-vegas.jpg

Mike Figgis’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Carey Lowell, Lucinda Jenney, French Stewart gibi ünlü isimler paylaşıyor. Leaving Las Vegas, bir silah tüccarının yaptığı işin ahlaki yönü, aile ilişkileri ve kendisini bıkmadan takip eden federal ajan ile yıllara yayılan ilişkisi anlatılıyor.
Tür: Dram

Fragman


22. Kick - Ass (2010) - IMDB: 7.7

kick---ass.jpg

Aaron Taylor-Johnson, Nicolas Cage, Chloë Grace Moretz gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmenliğini Matthew Vaughn üstlenmektedir. Mark Millar’ın aynı adlı çizgi romanından uyarlanan filmde, çizgi romanlara ve süper kahramanlara ilgi duyan Dave süper kahraman olmaya karar verir. Yeşil kostümü ile kötülerin peşine düşen Kick-Ass'in karşısına birbirinden ilginç karakterler çıkar.
Tür: Aksiyon, Dram

Fragman


23. Bad Lieutenant: Port of Call-New Orleans (2009) - IMDB: 6.7

bad-lieutenant-port-of-call-new-orleans.jpg

Başrollerini Nicolas Cage, Eva Mendes, Val Kilmer gibi isimlerin paylaştığı filmin yönetmenliğini Werner Herzog üstlenmiştir. Kötü Polis’te Nicholas Cage, McDonagh adında başına buyruk bir dedektifi canlandırıyor. McDonagh, kumar ve uyuşturucu alışkanlıklarıyla baş etmeye çalışırken Senegalli göçmen bir ailenin öldürülmesini araştırmaktadır. Hayatı, bir fahişeye aşık olmasıyla iyice karmaşıklaşır. 
Tür: Polisiye, Dram

Fragman


24. Joe (2013) - IMDB: 6.9

joe-(2013).jpg

Nicolas Cage, Tye Sheridan, Ronnie Gene Blevins gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda David Gordon Green oturuyor. Texas'ın küçük bir kasabasında geçen hikayede, geçmişini unutmaya çalışan ve gündüzleri koruda çalışıp akşamları içen Joe Ronsom'ın yolu, ailesinin içinde bulunduğu kaos ortamını sonlandırmak için yollara düşen 15 yaşında Gary ile kesişiyor. Gary ailesini geçindirebilmek için iş ararken Joe Ransom ile karşılaşır ve ikisinin de hayatı beklemedikleri şekilde değişir. 
Tür: Dram

Fragman


25. Frozen Ground (2013) - IMDB: 6.4

frozen-ground.jpg

Yönetmenliğini Scott Walker’ın üstlendiği filmin başrollerini Nicolas Cage, John Cusack, Vanessa Hudgens gibi isimler üstleniyor. Robert Hansen isimli seri katil, 17-40 yaş arası 20 küsur kadına tecavüz ettikten sonra onları av tüfeğiyle vurarak öldürüyor.  Polis ise birkaç ceset bulsa da kesin deliller elde edemiyor. Hansen’ın elinden kurtulmayı başaran bir genç kadın ise o dönem bu işin başına yeni getirilmiş ve aslında emekliliğinden önceki son işi olan polis memuruna (Nicolas Cage) yaşadıklarını anlatınca katilin kim olduğu açığa çıkıyor.
Tür: Gerilim, Dram

Fragman

Önerilen İçerik; En İyi Filmler, Unutulmaz Filmler ve Film Önerileri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
3
3
0
3
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.