Yarış Filmleri - Hız Tutkunlarının Zihninde Yer Etmiş En İyi Yarış Filmleri

Yarış Filmleri - Hız Tutkunlarının Zihninde Yer Etmiş En İyi Yarış Filmleri
12.09.201915:19

Gelmiş geçmiş en iyi araba filmlerini bir araya getirdik. Listemizde yer alan filmler, IMDb puanına göre izleyicilerden tam not almayı başarmış en iyi yarış filmleridir. Her biri birbirinden güze, aksiyon ve gerilim dolu en iyi yarış filmleri...

Haber güncelleme tarihi 10.09.2020 09:48

Yarış Filmleri – IMDb Puanına Göre En İyi Araba Filmleri

Aksiyon dolu sahneleriyle hız tutkunlarının bayılacağı araba filmleri sıralıyoruz. Tüm zamanların en iyi araba filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizdeki filmlerin aynı zamanda Aksiyon Filmleri kategorisinde de yer aldığını belirtelim... Sizler için hazırladığımız bu içeriğimizde en güzel araba filmlerini IMDb puanlarına göre sıraladık.

Yarış Filmleri;

44. Born to Race (2011) IMDb: 6.0

Araba Filmleri

“Born to Race” ismiyle vizyona giren Yarışçı Doğanlar filmi, Alex Ranarivelo yönetmenliğine beyazperdeye aktarılmıştır. Danny, genç bir araba yarışı tutkunudur. Yarışlara katılarak sayısız başarıya imza atan baş karakterimiz, geçirdiği bir kaza sonucunda babasının yanına gönderilecektir. Aralarının son derece bozuk olduğu baba ve oğul, Danny’nin okulda düzenlenen yarışlara katılmasıyla bir tık daha iyileşecektir. Aksiyon ve gerilim dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrollerinde Nicole Badaan, Joseph Cross, Graant Show ve Brando Eaton rol almaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN


43. Speed Racer (2008) IMDb: 6.0

Araba Filmleri

“Speed Racer” ismiyle gösterime giren Hızlı Yarışçı filmi, Lana ve Lili Wachowski yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Wachowski tarafından yazılan film, 1960’lı yılların meşhur anime ve manga serisi Speed Racer’dan sinemaya uyarlanmıştır. Film, abisinin hayatına mal olan The Crucible rallisini kazanmayı hedefleyen genç yarışçı Speed Racer’ı konu etmektedir.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

FRAGMAN


42. The Wraith (1986) IMDb: 6.0

Araba Filmleri

Mike Marvin yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “The Wraith” filmi, 1986 yılının Kasım ayında gösterime girmiştir. Aksiyon dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrollerinde Charlie Sheen, Sherilyn Fenn, Nick Cassaveter ve Clint Howard rol almaktadır. Keri isimli genç bir kız, Packard adında bir adamla sevgilidir. Onu herkesten kıskanan Packard, şehre yeni gelen ve adres soran bir motosikletçinin arkasına binen Keri’yi görünce çılgına dönecektir. Genç motosikletçi Hake ile tartışan Packard, bu kez onu denizde Keri ile konuşurken görecektir. Packard ve çetesi için artık bu son olaydır. Tartışmanın cinayete döndüğü bu filmde her şey korkunç bir hal almaktadır.

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

FRAGMAN


41. Days of Thunder (1990) IMDb: 6.0

Araba Filmleri

“Days of Thunder” ismiyle vizyona giren Yıldırım Günleri filmi, Tony Scott yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Kendini beğenmiş yarış pilotu Cole, son derece yetenekli olmasına rağmen bunu başarıya dönüştürmesini bilmemektedir. Katıldığı ufak çaplı yarışlarla Tim Dolan’ın taktirini kazanan genç pilot, eski bir NASCAR şampiyonu olan Harry ile tanıştırılacaktır. Onu baştan sona eğiten yarış şampiyonu, genç pilotu büyük beklentiler içerisine sokacaktır. NASCAR yarışının yalnızca başarıyla olmadığını gören Cole, şampiyon pilot Rowdy ile kural dışı bir yarışa girişecektir. Korkunç bir sonla karşılaşan ikili, hayatlarının geri kalanını pistlerden uzak geçirmek zorunda kalabilir.

Tür: Aksiyon, Dram

FRAGMAN


40. Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı (2006) IMDb: 6.0

Araba Filmleri

The Fast and the Furious: Tokyo Drift ismiyle vizyona giren “Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı” filmi, Justin Lin yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. İntikam, hırs, başarı, dostluk ve suç temalarının işlendiği film, yasadışı sokak yarışlarını konu etmektedir. Sean Boswell, bohem bir hayatın içerisinde sıyrılarak yeniden canlanmak için sokak yarışlarına dahil olacaktır. Oğlunun  bir suç işlediğini fark eden annesi, onu tehlikelerden korumak için Tokyo’daki babasının yanına gönderecektir. Orada Twinkie adında bir adamla tanışan Sean, artık yeni bir sokak yarışının içerisine dahil olacaktır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN


39. Hit and Run (2012) IMDb: 6.1

Araba Filmleri

“Hit and Run” ismiyle gösterime giren Vur ve Kaç filmi, Dax Shepard yönetmenliğinde beyazperdeye taşınmıştır. 2012 yılının Eylül ayında Türk izleyicilerle buluşan film, aksiyon ve romantik dolu sahneleriyle izleyicilerden tam not almayı başarmıştır. Charlie ve sevgilisi tanık koruma programı için kasabadan uzun bir yolculuğa çıkacaktır. Yolculuklarında hiç ummadıkları olaylar zincirine dahil olan çift, birbirini takip eden farklı maceralara dahil oalcaklardır.

Tür: Aksiyon, Romantik

FRAGMAN


38. Arabalar 2 (2011) IMDb: 6.2

Araba Filmleri

Animasyon türünde çekilen “Arabalar 2” filmi, güldürü ve aksiyon dolu sahneleriyle hem çocukları hem yetişkinleri büyülemeyi başarmıştır. Son derece sevimli küçük araba karakterlerinin ön plana çıktığı yapım, Şimşek McQueen ve kurtarma aracı Mater’ın Dünya Şampiyonası için çıktıkları yoluculuğu konu etmektedir. Sokaklarda heyecan dolu kaçışmalara ev sahipliği yapan Şimşek McQueen ve arkadaşı Mater, yardım ve casusluk arasında takılıp kalmaktadır.

Tür: Animasyon, Komedi

FRAGMAN


37. Cannonball Run (1981) IMDb: 6.2

Araba Filmleri

“Cannonball Run” adıyla beyazperdeye taşınan Yolun Sonu filmi, 1981 yılının Haziran ayında izleyiciyle buluşmuştur. Aksiyon ve maceranın bir arada yaşandığı filmin yönetmen koltuğunda Hal Needham yer almaktadır. Film, farklı karakterlerin ülke dışında düzenlenen illegal araba yarışına katılmalarını ve başlarından geçenleri anlatmaktadır. Yarışı kazanmak için her türlü hileyi yapacak olan baş karakterler, araba filmlerine farklı bir boyut kazandıran bambaşka bir yapımla karşılamaktadır.

Tür: Aksiyon

FRAGMAN


36. Hızlı ve Öfkeli 6 (2013) IMDb: 6.3

Araba Filmleri

Hızlı ve Öfkeli serisinin 6.filmi olarak gösterime giren “The Fast and the Furious 6”, Justin Lin yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Rio soygunuyla bir çeteyi çökerten Dom ve Brian, 100 milyon dolar para ile bolluk içerisinde yaşamaya devam etmektedir. Paranın yanı sıra onları mutsuz eden şey ise hem ailelerinde uzak olmaları hem de kaçamak hayat yaşamalarıdır. Aynı süre içerisinde Hobbs adlı bir suç araştırma ekibi, 12 farklı ülkede yeni bir arayışa girmişlerdir. Her biri birbirinden profesyonel olan ekibin liderleri arasında Dom’un öldüğünü düşündüğü eski sevgilisi Letty’de yer almaktadır. Yolları ansızın kesişen ikiliden Letty, Dom’a takımını da toparlayarak Londra’ya gitmelerini söyleyecektir. Bu teklifi kabul etmesi durumunda tüm suçlarının silineceği ve ailelerine rahatlıkla kavuşabilecekleri söylenmiştir.

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN


35. Death Race (2008) IMDb: 6.4

Araba Filmleri

“Death Race” ismiyle vizyona giren Ölüm Yarışı filmi, Paul W. S. Anderson yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Başrollerini Jason Statham, Joan Allen, Tyrese Gibson ve Robin Shou’nun paylaştığı Ölüm Yarışı, en iyi araba filmleri arasında yer almaktadır. Filmin konusu; mahkum Jensen Ames’in hayatta kalmak için yarışmak zorunda olmasını konu etmektedir.

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN


34. Need for Speed (2014) IMDb: 6.5

Araba Filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi araba filmleri arasında yer alan “Need for Speed”, Scott Waugh yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. 2014 yılının Mart ayında gösterime giren filmin başrollerinde Imogen Poots, Aaron Paul, Rami Malek, Dakota Johnson ve Dominic Cooper rol almaktadır. Araba yarışı oyununun sinemaya aktarılmış hali olan Need for Speed, son derece heyecan dolu sahnelere ev sahipliği yapmaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN


33. Gone in 60 Seconds (2000) IMDb: 6.5

Araba Filmleri

“Gone in 60 Seconds” ismiyle gösterime giren 60 Saniye filmi, Dominic Sena yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Kendini araba hırsızlığına adamış Randall Raines, artık suça bulaşmayan iyi bir adam rolündedir. Ansızın karşısına çıkan bir arkadaşı, onun kardeşinin hayatını kurtarması için yardım isteyecektir. İstemediği halde eski işine yeniden dönmek zorunda kalan Randall, bu zorulu görevin üstesinden gelebilecek mi?

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN


32. Taxi 2 (2000) IMDb: 6.5

Araba Filmleri

Suç ve aksiyon dolu sahnelere ev sahipliği yapan “Taksi 2” filmi, Fransız yönetmen Gerard Krawczk tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. Japon büyükelçi, Fransız polis teşkilatının çalışma sistemini çözmek için Marsilya kentine gelecektir. Bu sırada Japon mafyası Yakuza tarafından kaçırılan büyükelçi, müfettiş Emilien tarafından kurtarılmaya çalışılacaktır. Kendini hız tutkusuna kaptırmış Daniel ise bu ekibin bir parçası olacaktır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN


31. Joy Ride (2001) IMDb: 6.6

Araba Filmleri

Joy Ride ismiyle gösterime giren “Asla Yabancılarla Oynama” filmi, Amerikalı yapımcı John Dahl yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Evine gitmek için yola çıkan Fuller ve Lewis kardeşler, bitmek bilmeyen yolculuktan son derece sıkılmıştır. Fuller, sıkıntısını gidermek için bir oyun teklifinde bulunacaktır. Otobanda bir kamyoncuya takılan ve onunla dalga geçen ikili, bunu bir komiklik olarak adlandırsa da kamyoncu intikamını almadan bırakmayacaktır.

Tür: Gerilim, Aksiyon

FRAGMAN


30. Hızlı ve Öfkeli 4 (2009) IMDb: 6.6

Araba Filmleri

Hızlı ve Öfkeli serisinin 4.filmi olarak gösterime giren “Fast and the Furious 4”, Justin Lin yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Aralarında husumet olan dolandırıcı Dom ve ajan Brian O’Conner, yeni bir dava ile karşı karşıya geleceklerdir. Birbirinden nefret eden ikili, ortak düşmanlarına karşı mücadele etmek için yeniden güven kazanacaklardır. Arabaları ile intikam peşine düşen ikili, omuz omuza vermekten başka çarelerinin olmadığını bilmektedir. Filmin başrollerinde Vin Diesel, Paul Walker, Michelle Rodriguez, Gal Gadot ve Jordana Brewster rol almaktadır.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


29. Christine (1983) IMDb: 6.7

Araba Filmleri

“Christine” ismiyle vizyona giren Katil Otomobil filmi, Stephen King’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır. John Carpenter’ın yönetmen koltuğunda yer aldığı film, 1983 yılının Aralık ayında izleyiciyle buluşmuştur. Gerilim dolu sahnelere ev sahipliği yapan film, Arnie’nin yolda gördüğü 58 model Plymouth Fury görmesiyle başlamaktadır. Adeta arabaya aşık olan Arnie, her şeyi göze alarak arabaya sahip olacaktır. Son derece kötü durumda olan arabayı Bill’in garajında tamire sokan Arnie, aracı adlığı Rolan’ın öldüğünü bilmektedir. Gizem ve gerilimin bir arada yaşandığı film, en iyi araba yapımları arasında gösterilmektedir.

Tür: Gerilim, Fantastik

FRAGMAN


28. Arabalar 3 (2017) IMDb: 6.7

Araba Filmleri

Aramalar serisinin 3.filmi olarak gösterime giren yapım, Brian Fee yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Arabalar 2 filminin devamı niteliğinde olan yapım, animasyon türünde çekilmiştir. Şimşek McQueen’in yeni maceralarını izleyeceğimiz bu filmde, kıyasıya bir rekabet ekranlara yansımaktadır. Pistlerden uzak kalan Şimşek McQueen, Cruz Ramizer’in desteği ile Piston Kupasını kazanmak için kıyasıya bir mücadele sergileyecektir.

Tür: Macera, Animasyon

FRAGMAN


27. Le Mans (1971) IMDb: 6.8

Araba Filmleri

Araba yarışı severlerin favori filmleri arasında yer alan “Le Mans”, dönemin en iyi yapımları arasında gösterilmektedir. Dünyaca ünlü araba dayanıklılık yarışı olan Le Mans turnuvası, Lee H. Katzin yönetmenliğinde farklı bir açıdan ele alınmıştır. Son derece az diyalogların olduğu film sahneleri, 24 saat süren Le Mans yarış sahnelerinden sinemaya aktarılmıştır. Filmin başrolünde Steve McQueen rol almaktadır.

Tür: Aksiyon, Macera

FRAGMAN


26. The Transporter (2002) IMDb: 6.8

Araba Filmleri

Taşıyıcı ismiyle bilinen “The Transporter” filmi, Corey Yuen yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Aksiyon dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrollerinde Jason Statham, Shu Qi, Matt Schulze ve Vincent Nemeth rol almaktadır. Film, hayatının büyük bir kısmını operasyonlarda geçirmiş Frank’ın maceralarını konu etmektedir. Frank, artık özel görevini tamamlamış paralı bir askerdir. Kuralları dahilince yeni görevleri üstlenecek olan baş karakterimiz, yapacağı son görev ile sınırları epey bir zorlayacaktır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN


25. Hızlı ve Öfkeli (2001) IMDb: 6.8

Araba Filmleri

Hızlı ve Öfkeli, araba filmlerinde çığır açan “The Fast and the Furious” serisinin ilk filmidir. Hız, intikam, dostluk ve mücadelenin bir arada yaşandığı filmin sahneleri gerilim ve aksiyon dolu anlara tanıklık etmektedir. Pahalı araba aksesuarları çalmakla ünlenmiş Domenic Toretto, bir suç şebekesinin baş elemanıdır. Yapılan hırsızlıkların ardından dikkatleri üzerine çeken Domenic, polis tarafından şüpheli bulunmaktadır. Olayın peşine düşen sivil bir polis, hem çetenin içerisine sızıp olayları izlerken hem de şuç makinesi Domenic’in kız kardeşine aşık olmuştur. Rob Cohen yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan filmin başrollerinde Paul Walker, Vin Diesel, Michelle Rodriguez ve Jordana Brewster rol almaktadır.

Tür: Gerilim, Aksiyon

FRAGMAN


24. The Hitch-Hiker (1953) IMDb: 6.9

Araba Filmleri

The Hitch-Hiker filmi bir adam, silah ve arabasının hikayesini konu etmektedir. 1953 yılının Mart ayında izleyiciyle buluşan filmin yönetmen koltuğundan Ida Lupino yer almaktadır. Psikopat katil Bill Cook’un suçlarından esinlenerek beyazperdeye aktarılan film, Meksika gezisi sırasında gizemli bir otostopçuyla karşılaşan iki balıkçının başından geçenleri anlatmaktadır.

Tür: Gerilim, Dram

FRAGMAN


23. Mad Max (1979) IMDb: 6.9

Araba Filmleri

Çılgın Max adıyla beyazperdeye aktarılan “Mad Max” filmi, Oscar ödüllü yönetmen George Miller tarafından izleyiciyle buluşmuştur. Max Rockatansky, mesleğinden bezmiş bir polis memurudur. Peşine düşen çetenin yardımcısını öldürmesinden dolayı ailesini ve kendisini korumayan çalışan polis, farklı maceralara ve aksiyon dolu sahnelere ev sahipliği yapmaktadır. Seri şeklinde yapılan Mad Max, yeni filmiyle izleyicilerde büyük merak uyandırmayı başarmıştır.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

FRAGMAN


22. Smokey and the Bandit (1977) IMDb: 6.9

Araba Filmleri

İçi birayla dolu bir tırı kullanan Bandit ve Cledus ikilisi, yasaklı ürünü zamanında teslim etmesi gerekmektedir. Cledus tırı kullanırken Bandit ise onu polislerden koruyacak arabayı sürmektedir. Ansızın yolda karşılaştığı düğünden kaçmış bir gelin ile görevi yarıda bırakan Bandit, Carrie’ye kısa süre içerisinde aşık olacaktır. İşin kötü tarafı Carrie’nin geride bıraktığı damat adayı Şerif Bufort’un oğludur. İşte tüm mücadele ve aksiyon dolu sahneler burada alevlenmektedir.

Tür: Aksiyon, Romantik

FRAGMAN


21. Repo Men (1984) IMDb: 6.9

Araba Filmleri

The Union adlı bir şirket, insanların yaşamlarını uzatmak için birbirinden farklı teknolojilere sahip tam donanımlı mekanik vücutlar üretmektedir. Son derece pahalı olan bu sistem, bazı kötülükleri de beraberinde getirmektedir. Ödemelerini alamayan şirket, Repo Men’i göndererek ürünü geri alacaktır. Ödemeleri devam ettirmeyen Remy, şirket ortağı Jake tarafından kalbinin alınması için gönderilecektir.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

FRAGMAN


20. Tucker: The Man and His Dream (1988) IMDb: 6.9

Araba Filmleri

Francis Ford Coppola yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Tucker, 1988 yapımlı biyografi filmidir. Dram ve komedi dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrollerinde Jeff Bridges, Martin Landau, Joan Allen, Frederic Forrest ve Christian Slater rol almaktadır. Film, Altın Küre ödülüne layık görülmüştür.

Tür: Dram, Komedi

FRAGMAN


19. The Italian Job (2003) IMDb: 7.0

Araba Filmleri

The Italian Job ismiyle gösterime giren İtalyan İşi filmi, F. Gary Gray yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. 1969 yapımlı filmin başrolünde Michael Caine yer alırken film aksiyon dolu bir soygun çetesini konu etmektedir. Çetenin planı Los Angeles tarihinde görülmemiş bir trafik yaratarak en büyük vurgunu yapma çabasıdır. Son derece akıllıca bir plan kuran ekip, küçük arabaları Mini Cooper’la kargaşadan kaçabilecek mi?

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN


18. Transformers (2007) IMDb: 7.0

Araba Filmleri

“Transformers” çizgi dizisinden sinemaya uyarlanan film, Michael Bay yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Bilim kurgu ve gerilim temalarının ön plana çıktığı yapım, aksiyon dolu sahneleriyle izleyicilerin beğenisini kazanmayı başarmıştır. Serinin ilk filmi olarak gösterime giren “Transformers”, arabaya dönüşebilen robotların gezegeni Cybertron’da gerçekleşmektedir. Gezegende tükenmekte olan yakıt, robotları yeni bir arayışa sokacaktır. Dünyaya kadar gelecek olan robotlar, gezegeni ele geçirmek için yeni bir savaş başlatacaklardır. İyi ve kötü huylu robotların güç gösterisine ev sahipliği yapan film, tüm güçlerini sergileyen Transformers karakterleriyle bambaşka bir hal almaktadır.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

FRAGMAN


17. Taxi (1998) IMDb: 7.0

Araba Filmleri

Komedi türünde yapılan “Taxi” filmi, 1998 yılının Nisan ayında gösterime girmiştir. Yönetmenliğini Gerard Pires’in üstlendiği yapım, Taksi serisinin ilk filmi olarak vizyona girmiştir. Pizza kuryesi olarak çalışan Daniel, artık bir taksi şoförü olarak hayatına devam edecektir. Hız tutkusuyla yanıp tutuşan genç adam, kullandığı arabasıyla polis radarına dahi takılmamaktadır. Daniel’in tanışacağı polis memuru Emilien, onu yeni bir görev teklifi ile onurlandıracaktır. Görevi yerine getirmemesi durumunda Daniel’in arabasına el konulacağı söylenmektedir. İşte tüm aksiyon ve macerada burada başlıyor!

Tür: Aksiyon, Komedi

FRAGMAN


16. Arabalar (2006) IMDb: 7.1

Araba Filmleri

Animasyon türüne yapılan “Arabalar” filmi, çocukların keyifle izlediği amcera dolu sahneler ev sahipliği yapmaktadır. Birbirinden güzel karakterlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Joe Ranft ve John Lasseter yer almaktadır. Şimşek McQuenn, Mater, Doc Hudson, Sally Carrera ve Chick Hicks gibi araba karakterleri ile hem çocukları hem gençleri eğlendirmeyi başaran film, Piston Kupası için kıyasıya bir rekabetin içerisine girecektir.

Tür: Animasyon, Komedi

FRAGMAN


15. Hızlı ve Öfkeli 7 (2015) IMDb: 7.2

Araba Filmleri

Araba filmlerini efsaneleşmiş yapımları arasında yer alan Hızlı ve Öfkeli serisi, Furious Seven filmiyle yeni bir hız oyununa ev sahipliği yapıyor. Başrollerinde Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson ve Jason Statham’ın rol aldığı yapım, James Wan yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Hızlı ve Öfkeli 7 filmi, intikamlarla dolu sahneleri ile izleyiciyi gerilim dolu sahnelere sokmaktadır. İngiltere’den gelecek olan intikam hareketlerinden habersiz olan ekip, bu kez Amerika hükumeti için yaptırılan takip cihazını ele geçirmek zorundadır. Hız ve dostluğun bir arada olduğu ekip bu görevin altından kalkabilecek mi?

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN


14. Vanishing Point (1971) IMDb: 7.2

Araba Filmleri

Vanishing Point ismiyle vizyona giren “Ölüm Noktası” filmi, Richard C. Sarafian yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Dram dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrolünde Barry Newman, Cleavon Little, Glida Texter ve Dean Jagger rol almaktadır. Aksiyon ve gerilim dolu sahnelerin bolca yaşandığı filmde eski bir polis, yarışçı ve savaş gazisi yola koyulacaklardır. 1970 model Dodge Challenger marka arabayı Denver’dan San Francisco’ya götüren üçlü, bu işi 15 saat içerisinde tamamlamaları gerekmektedir. Hız ve tehlikenin bir arada yaşandığı filmin kahramanları başına açtıkları büyük dertten kurtulabilecek mi?

Tür: Dram, Aksiyon

FRAGMAN


13. The Driver (1978) IMDb: 7.2

Araba Filmleri

Kendini soygunlara adamış bir sürücü! Bugüne dek asla yakalanmadan paçayı sıyırmış bu adam artık dedektifleri sinirlendirmektedir. Son soygununda da dedektifi atlatmayı başaran bu adam, artık büyük bir kumpasın içerisine girecektir. Farkında olmadan dahil olacağı bir işin içerisinde kendini polis teşkilatının arasında bulacak olan sürücü, bu kez paçayı kurtarabilecek mi?

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


12. Two-Lane Blacktop (1971) IMDb: 7.2

Araba Filmleri

Monte Hellman yönetmenliğinde çekilen “Two-Lane Blacktop” filmi, 1971 yılının Temmuz ayında gösterime girmiştir. Kült bir yol filmi olan yapım, çift şeritli asfalt yol anlamına gelmektedir. Sahnelerin arabada ve yollarda geçtiği dram temalı film, 1955 model Chevy arabasıyla Amerika’yı baştan sona dolaşan bir tamirci ve şoförü konu etmektedir.

Tür: Dram

FRAGMAN


11. The Italian Job (1969) IMDb: 7.3

Araba Filmleri

Hırsızların büyük bir soygun için planladıkları baştan çıkarıcı senaryolara ev sahipliği yapan “The Italian Job” filmi, Peter Collinson yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Michael Caine, Benny Hill, Noel Coward ve Raf Vallone gibi ünlü isimlerin başrolünü paylaştığı film, aksiyon ve gerilim dolu sahnelere ev sahipliği yapmaktadır.

Dram, Gerilim

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN


10. Ronin (1998) IMDb: 7.3

Araba Filmleri

ABD’li gizli ajan Sam, işinde son derece başarılı bir adamdır. Kimsenin ulaşamadığı bilgilere dahi kolaylıkla ulaşabilen ajan, Soğuk Savaş döneminin son bulmasıyla yeni bir yol çizecektir. Sam ve ekibi başarıyla ilerledikleri bu yolda kendilerine en iyi parayı verene faydalı olmayı kararlaştıracaklardır. Son derece riskli görevlere girişen ekip, artık daha tehlikeli işlerin içerisine gireceklerdir.

Tür: Gerilim, Aksiyon

FRAGMAN


9. Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu (2011) IMDb: 7.3

Araba Filmleri

Fast Five ismiyle gösterime giren “Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu” filmi, Justin Lin yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Eski bir polis memuru olan Brian ve Mia, arkadaşı Dom’u hapishaneden kaçırarak özgürlüğüne kavuşturacaklardır. Harekete geçen ekip, tüm polisleri arkalarında bırakarak soluğu Rio de Janeiro’da alacaklardır. Son bir yarışa daha dahil olacak olan ekip, başlarında ki büyük beladan kurtulmak için kıyasıya bir mücadele vermek zorundadır.

Tür: Aksiyon Gerilim

FRAGMAN


8. American Graffiti (1973) IMDb: 7.4

Araba Filmleri

“American Graffiti” ismiyle beyazperdeye aktarılan filmin yönetmen koltuğunda George Lucas yer almaktadır. 1973 yılının Ağustos ayında gösterime giren film, üniversiteye gidecek olan bir grup öğrencinin son gününü konu etmektedir. Lise öğrencileri mezun olmadan önce hep beraber keyifli bir vakit geçirmeye karar vermiştir. Sokakta arabayla dolaşan arkadaşlardan Curt ve Steve, bir gün sonra üniversiteye başlayacaklardır. Curt bu konuda son derece kararsızken Steve onu ikna etmek için her yolu deneyecektir. “Gençlik Yılları” filminin başrollerinde Paul Le Mat, Ron Howard, Harrison Ford, Cindy Williams ve Richard Dreyfuss rol almaktadır.

Tür: Dram, Komedi

FRAGMAN


7. Bullitt (1968) IMDb: 7.4

Araba Filmleri

Gizem ve gerilim dolu sahnelere ev sahipliği yapmakta olan “Bullitt” filmi, ünlü yapımcı Peter Yates yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Film, genç bir polis teğmeni Bullitt’in başına gelen macera ve aksiyon dolu olaylar zincirini konu etmektedir. Bullitt, Johnny Ross adında bir gangsteri korumak için görevlendirilecektir. Ansızın gerçekleşen bir saldırıca ağır yaralanan Ross, Bullitt’e farklı bir şey öğretecektir. Ross gerçek Ross değildir…

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN


6. Grindhouse (2007) IMDb: 7.5

Araba Filmleri

Quentin Tarantino yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Grindhouse” filmi, 2007 yılının Nisan ayında izleyiciyle buluşmuştur. Acımasız bir katil olarak nam salan “Dublör Mike”, arabasının içerisine monte ettiği bir mekanizma ile “ölüm geçilmez” sistemini kurmuştur. Yaptığı hiçbir kazadan yara dahi almayan Mike, bir barda göreceği dört kadını gözüne kestirecektir. Bilmediği şey ise o kadınların kim olduğudur.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


5. Duel (1971) IMDb: 7.6

Araba Filmleri

Başarılı yapımcı Steven Spielberg’in yönetmen koltuğunda oturduğu “Duel” filmi, 1974 yılının Şubat ayında izleyiciyle buluşmuştur. Gerilim ve aksiyon dolu sahnelerin bolca yaşandığı filmin konusu; otobanda bir ölüm kalım mücadelesine dönüşen araba ve tır çekişmesidir. David Mann adında genç bir adam, iş görüşmesi için California’ya doğru yola çıkmıştır. Genç iş adamı yolda bir tırı sollamasıylı her şey başlayacaktır. Adeta bunu bir iddialaşma haline getiren tır şoförü, hem David’i hem kendini bu düellonun içine dahil edecektir.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


4. Drive (2011) IMDb: 7.8

Araba Filmleri

Drive filmi, Hollywood’un hareketli sokaklarında son derece profesyonel araba kullanabilen bir genci konu etmektedir. Dublörlük yaparak geçimini sağlayan adam, iyi araba kullanması sayesinde de akşamları soyguna katılmaktadır. Komşusunun cezaevindeki kocasına yardım etmeyi kabul eden adam, başına daha büyük belalar açacaktır. Artık yapması gereken tek bir şey vardır, bol bol direksiyon sallamak! “Drive” filminin yönetmen koltuğunda Nicolas Winding Refn yer alırken başrollerini Ryan Gosling, Carey Mulligan ve Bryan Cranston paylaşmaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN


3. Mad Max: Fury Road (2015) IMDb: 8.1

Araba Filmleri

George Miller yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Mad Max: Fury Road” filmi, 2015 yılının Mayıs ayında Türk izleyicilerle buluşmuştur. “Çılgın Max” serisinin 4.filmi olarak gösterime giren yapım, en iyi araba filmleri arasında gösteriliyor. Son derece tehlikeli bir hayat geçmişine sahip Mad Max, artık kendini güvene almak için yalnız yaşamaya karar verecektir. Kararının hemen ardından kendini savaş ortamlarından kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun içerisinde bulacaktır. Son derece macera dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrolünde Tom Hardy yer alıyor.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

FRAGMAN


2. Rush (2013) IMDb: 8.1

Araba Filmleri

Ron Howard yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Rush” filmi, 2013 yılının Eylül ayında Türk izleyicilerle buluşmuştur. Film, 1976 yılının Formula 1 pilotları arasında yer alan James Hunt ve Niki Lauda arasında yaşanan kıyasıya rekabeti konu etmektedir. Biyografik aksiyon türünde yapılan filmin başrollerinde Daniel Brühl, Chris Hemsworth, Olivia Wilde ve Alexandra Maria Lara rol almaktadır.

Tür: Dram, Aksiyon

FRAGMAN


1. Senna (2010) IMDb: 8.6

Araba Filmleri

Brezilyalı efsanevi Formula 1 şampiyonu Ayrton Senna’nın hayatını konu eden film, Asif Kapadia yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Ünlü yarışçının 1980’li yıllarda başladığı F1 kariyerinde ki yaşadığı zorluklar, mücadeleler ve başarıları konu edilmektedir. Üç sene üst üste F1 şampiyonu olarak tüm dünyayı kasıp kavuran ünlü F1 pilotu Ayrton Senna’nın hayatını en ince detaylarına kadar konu eden “Senna” filmi, belgesel türünde çekilmiş en iyi araba filmleri arasında yer almaktadır.

Tür: Dram

FRAGMAN

Önerilen İçerik; En İyi Biyografi Filmleri

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
103
4
2
5
6
319
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.