Yarış Filmleri | Aksiyon Dozu Yüksek En İyi ve En Yeni Yarış Filmleri (Güncel Liste)

Yarış Filmleri | Aksiyon Dozu Yüksek En İyi ve En Yeni Yarış Filmleri (Güncel Liste)
12.09.201915:19

Gelmiş geçmiş en iyi araba filmlerini bir araya getirdik. Listemizde yer alan filmler, IMDb puanına göre izleyicilerden tam not almayı başarmış en iyi yarış filmleridir. Her biri birbirinden güze, aksiyon ve gerilim dolu en iyi yarış filmleri...

Haber güncelleme tarihi 18.12.2021 10:54
İçindekiler

Heyecan ve Aksiyonu Yüksek Yarış Konulu Filmler Listesi

Tüm zamanların yarış filmi önerilerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizdeki filmlerin aynı zamanda aksiyon filmleri kategorisinde de yer aldığını belirtelim. İşte, özenle hazırlanan içeriğimizdeki IMDB puanı yüksek en yeni ve iyi yarış filmleri...

Yarış Filmleri;

50. Asfaltın Kralları (2019) IMDb: 8.1

Yarış Filmleri

1966 yılında düzenlenen Le Mans 24 Saat Yarışı’nın gerçek hikayesini anlatan Ford and Ferrari filminde Lee Lacocca ve Henry Ford ikilisi Amerika mühendis grubundan kendilerine sıfırdan araba yapmalarını ister. Bu arabalarla pistlerde hüküm süren Ferrari’yi Fransa’da düzenlenecek 1966 Le Mans Dünya Şampiyonası yarışında alt etmeye çalışırlar.

Tür: Biyografik, Dram

Oyuncular: Matt Damon, Christian Bale, Caitriona Balfe

Yönetmen: James Mangold

Fragman

Asfaltın Kralları Benzeri Filmler;

 • 1917 (2019) IMDb: 8.3
 • Joker (2019) IMDb: 8.5
 • Logan: Wolverine (2017) IMDb: 8.1

49. Bizim İçin Şampiyon (2018) IMDb: 8.3

Yarış Filmleri

2018 filmleri listesinde Türk yapımı olarak dikkat çeken ve büyük bir gişe başarısı elde eden Şampiyon filmi, yarış atı Bold Pilot sayesinde bir araya gelen Begüm Atman ve Halis Karataş arasındaki aşkın hikayesini anlatmaktadır. At yarışı ile ilgilenmeyen insanların sevgisi kazanmış efsane yarış atı Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş birlikte unutulmaz başarılara imza atmıştır. Bold’un bir diğer başarısı da Halis ve Begüm’ün bir araya gelmesine vesile olmasıdır. 

Tür: Dram, Biyografik

Oyuncular: Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan

Yönetmen: Ahmet Katıksız

Fragman

Bizim İçin Şampiyon Benzeri Filmler;

 • Müslüm (2018) IMDb: 7.8
 • Ayla (2017) IMDb: 8.4
 • Ghabe (2019) IMDb: 7.1

48. Baby Driver (2017) IMDb: 7.6

Yarış Filmleri

Genç yaşında olmasına rağmen yetenekli ve deneyimli bir sürücü olan Baby’e lakabını genç görünümü yüzünden ekip arkadaşları takmıştır. Banka soyguncuları için sürücülük hizmeti veren Baby banka soygunundan kaçarken suç lideri ile yolları kesişir ve onun için çalışmak zorunda kalır. Baby’nin başarması imkansız olan bir soygunu tamamlaması gerekmektedir. İşler ters gittiğinde ise tek çaresi kaçmak olacaktır.

Tür: Aksiyon, Polisiye

Oyuncular: Ansel Elgort, Kevin Spacey, Lily James

Yönetmen: Edgar Wright

Fragman

Baby Driver Benzeri Filmler;

 • Kingsman: Gizli Servis (2014) IMDb: 7.7
 • Deadpool 2 (2018) IMDb: 7.7
 • Örümcek-Adam: Eve Dönüş (2017) IMDb: 7.4

47. Logan Lucky (2017) IMDb: 7.0

Yarış Filmleri

Jimmy Logan, erkek kardeşi Clyde ve kız kardeşi Mellie ile her ihtimali düşünülmüş bir soygun planı yapar. Kendilerine yardımcı olması için yıkım uzmanı Joe Bang’i işe alır. Ekip efsane Coca Cola 600 yarışını hedef alır. Amaçları ise NASCAR yarışında başarılı bir soyguna imza atabilmektir. Yaptıkları soygun planı kusursuz ilerlerken acımasız FBI ajanı davayı soruşturmaya başlar. Ekip için tek bir engel vardır o da FBI ajanını etkisiz hale getirmek.

Tür: Komedi, Polisiye, Dram

Oyuncular: Channing Tatum, Adam Driver, Daniel Craig

Yönetmen: Steven Soderbergh

Logan Lucky Benzeri Filmler;

 • Vurguncular (2016) IMDb: 7.1
 • Zor Kazanç (2013) IMDb: 6.4
 • Den of Thieves (2018) IMDb: 7.0

46. The 24 Hour War (2016) IMDb: 7.3

Yarış Filmleri

Ford ile Ferrari arasındaki yarış, tarihin en ünlü savaşlarından birisidir. Ferrari ile Ford, 1960’ların başında Le Mans’ın savaş alanında kıyasıya bir rekabete girmiştir. Film ise sürücülerin hayatlarını kaybettiği, hanedanlarının çöktüğü, yarışın kaderini değiştiren yeni bir yarış arabasının geliştirilmesini gördüğü efsane yarışı anlatmaktadır.

Tür: Belgesel, Tarih

Oyuncular: Charlie Agapiou , Mario Andretti , AJ Baime

Yönetmen: Nate Adams, Adam Carolla

Fragman

The 24 Hour War Benzeri Filmler;

 • The Gentleman Driver (2018) IMDb: 6.3
 • Williams (2017) IMDb: 7.6
 • Uppity: The Willy T. Ribbs Story (2020) IMDb: 8.0

45. Italian Race (Veloce come il vento) (2016) IMDb: 7.4

Yarış Filmleri

Bir GT yarışçısı olan Giulia, yarışlarında sürekli onu destekleyen babasını kalp krizi sonucu kaybedince dünyası başına yıkılır. Küçük kardeşiyle birlikte yapayalnız kalan Giulia, kardeşiyle birlikte başka bir ailenin yanına gönderilmemek için 10 yıldır görmediği abisiyle yaşamaya başlar. Daha reşit olmayan Giulia eski yarışçı Loris ile tanışır. Uyuşturucu bağımlısı olan Loris, Giulia’yı eğitir, ona bildiği her şeyi öğretir.

Tür: Drama, Spor

Oyuncular: Stefano Accorsi, Matilda De Angelis, Paolo Graziosi

Yönetmen: Matteo Rovere

Fragman

Italian Race (Veloce come il vento) Benzeri Filmler;

 • Il premio (2017) IMDb: 5.6
 • Smetto quando voglio (2014) IMDb: 7.0
 • Non essere cattivo (2015) IMDb: 7.2

44. Born to Race (2011) IMDb: 6.0

Araba Filmleri

“Born to Race” ismiyle vizyona giren Yarışçı Doğanlar filmi, Alex Ranarivelo yönetmenliğine beyazperdeye aktarılmıştır. Danny, genç bir araba yarışı tutkunudur. Yarışlara katılarak sayısız başarıya imza atan baş karakterimiz, geçirdiği bir kaza sonucunda babasının yanına gönderilecektir. Aralarının son derece bozuk olduğu baba ve oğul, Danny’nin okulda düzenlenen yarışlara katılmasıyla bir tık daha iyileşecektir. Aksiyon ve gerilim dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrollerinde Nicole Badaan, Joseph Cross, Graant Show ve Brando Eaton rol almaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: Alex Ranarivelo

Oyuncular: Joseph Cross, John Pyper-Ferguson, Brando Eaton

Fragman

Born to Race Benzeri Filmler;

 • Dirt I (2018) IMDb: 6.2
 • Sunshine Becomes You (2015) IMDb: 6.0
 • Hız Tutkusu (2014) IMDb: 6.4

43. Speed Racer (2008) IMDb: 6.0

Araba Filmleri

“Speed Racer” ismiyle gösterime giren Hızlı Yarışçı filmi, Lana ve Lili Wachowski yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Wachowski tarafından yazılan film, 1960’lı yılların meşhur anime ve manga serisi Speed Racer’dan sinemaya uyarlanmıştır. Film, abisinin hayatına mal olan The Crucible rallisini kazanmayı hedefleyen genç yarışçı Speed Racer’ı konu etmektedir.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

Yönetmen Lilly Wachowski, Lana Wachowski

Oyuncular: Emile Hirsch, Christina Ricci, John Goodman

Fragman

Speed Racer Benzeri Filmler;

 • Çılgın Çocuklar (2001) IMDb: 5.5
 • Zathura: Bir uzay macerası (2005) IMDb: 6.2
 • Scooby-Doo (2002) IMDb: 5.1

42. The Wraith (1986) IMDb: 6.0

Araba Filmleri

Mike Marvin yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “The Wraith” filmi, 1986 yılının Kasım ayında gösterime girmiştir. Aksiyon dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrollerinde Charlie Sheen, Sherilyn Fenn, Nick Cassaveter ve Clint Howard rol almaktadır. Keri isimli genç bir kız, Packard adında bir adamla sevgilidir. Onu herkesten kıskanan Packard, şehre yeni gelen ve adres soran bir motosikletçinin arkasına binen Keri’yi görünce çılgına dönecektir. Genç motosikletçi Hake ile tartışan Packard, bu kez onu denizde Keri ile konuşurken görecektir. Packard ve çetesi için artık bu son olaydır. Tartışmanın cinayete döndüğü bu filmde her şey korkunç bir hal almaktadır.

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

Yönetmen: Mike Marvin

Oyuncular: Charlie Sheen, Nick Cassavetes, Sherilyn Fenn

Fragman

The Wraith Benzeri Filmler;

 • The Wraith (2011) IMDb: 7.1
 • Porse hırsızları (1987) IMDb: 6.1
 • Dreamscape (1984) IMDb: 6.3

41. Days of Thunder (1990) IMDb: 6.0

Araba Filmleri

“Days of Thunder” ismiyle vizyona giren Yıldırım Günleri filmi, Tony Scott yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Kendini beğenmiş yarış pilotu Cole, son derece yetenekli olmasına rağmen bunu başarıya dönüştürmesini bilmemektedir. Katıldığı ufak çaplı yarışlarla Tim Dolan’ın taktirini kazanan genç pilot, eski bir NASCAR şampiyonu olan Harry ile tanıştırılacaktır. Onu baştan sona eğiten yarış şampiyonu, genç pilotu büyük beklentiler içerisine sokacaktır. NASCAR yarışının yalnızca başarıyla olmadığını gören Cole, şampiyon pilot Rowdy ile kural dışı bir yarışa girişecektir. Korkunç bir sonla karşılaşan ikili, hayatlarının geri kalanını pistlerden uzak geçirmek zorunda kalabilir.

Tür: Aksiyon, Dram

Yönetmen Tony Scott

Oyuncular: Tom Cruise, Nicole Kidman, Robert Duvall

Fragman

Days of Thunder Benzeri Filmler;

 • Uzak Ufuklar (1992) IMDb: 6.6
 • Yeni bir başlangıç (1996) IMDb: 7.3
 • Şirket (1993) IMDb: 6.8

40. Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı (2006) IMDb: 6.0

Araba Filmleri

The Fast and the Furious: Tokyo Drift ismiyle vizyona giren “Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı” filmi, Justin Lin yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. İntikam, hırs, başarı, dostluk ve suç temalarının işlendiği film, yasadışı sokak yarışlarını konu etmektedir. Sean Boswell, bohem bir hayatın içerisinde sıyrılarak yeniden canlanmak için sokak yarışlarına dahil olacaktır. Oğlunun  bir suç işlediğini fark eden annesi, onu tehlikelerden korumak için Tokyo’daki babasının yanına gönderecektir. Orada Twinkie adında bir adamla tanışan Sean, artık yeni bir sokak yarışının içerisine dahil olacaktır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen Justin Lin

Oyuncular: Lucas Black, Shad Moss, Brian Tee

Fragman

Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı Benzeri Filmler;

 • Daha Hızlı Daha Öfkeli (2003) IMDb: 5.9
 • Hızlı ve Öfkeli (2001) IMDb: 6.8
 • Hızlı ve Öfkeli 6 (2013) IMDb: 7.1

39. Hit and Run (2012) IMDb: 6.1

Araba Filmleri

“Hit and Run” ismiyle gösterime giren Vur ve Kaç filmi, Dax Shepard yönetmenliğinde beyazperdeye taşınmıştır. 2012 yılının Eylül ayında Türk izleyicilerle buluşan film, aksiyon ve romantik dolu sahneleriyle izleyicilerden tam not almayı başarmıştır. Charlie ve sevgilisi tanık koruma programı için kasabadan uzun bir yolculuğa çıkacaktır. Yolculuklarında hiç ummadıkları olaylar zincirine dahil olan çift, birbirini takip eden farklı maceralara dahil oalcaklardır.

Tür: Aksiyon, Romantik

Yönetmen Dax Shepard, David Palmer

Oyuncular: Dax Shepard, Kristen Bell, Bradley Cooper

Fragman

Hit and Run Benzeri Filmler;

 • Otoyol Devriyesi (2017) IMDb: 6.0
 • Extract (2009) IMDb: 6.1
 • Kötü Sözler (2013) IMDb: 6.6

38. Arabalar 2 (2011) IMDb: 6.2

Araba Filmleri

Animasyon filmleri çekilen “Arabalar 2” filmi, güldürü ve aksiyon dolu sahneleriyle hem çocukları hem yetişkinleri büyülemeyi başarmıştır. Son derece sevimli küçük araba karakterlerinin ön plana çıktığı yapım, Şimşek McQueen ve kurtarma aracı Mater’ın Dünya Şampiyonası için çıktıkları yoluculuğu konu etmektedir. Sokaklarda heyecan dolu kaçışmalara ev sahipliği yapan Şimşek McQueen ve arkadaşı Mater, yardım ve casusluk arasında takılıp kalmaktadır.

Tür: Animasyon, Komedi

Yönetmen Brad Lewis, John Lasseter

Oyuncular: Owen Wilson, Larry The Cable Guy, Michael Caine

Fragman

Arabalar 2 Benzeri Filmler;

 • Arabalar 3 (2017) IMDb: 6.7
 • Sevimli Canavarlar Üniversitesi (2013) IMDb: 7.3
 • Arabalar (2006) IMDb: 7.1

37. Cannonball Run (1981) IMDb: 6.2

Araba Filmleri

“Cannonball Run” adıyla beyazperdeye taşınan Yolun Sonu filmi, 1981 yılının Haziran ayında izleyiciyle buluşmuştur. Aksiyon ve maceranın bir arada yaşandığı filmin yönetmen koltuğunda Hal Needham yer almaktadır. Film, farklı karakterlerin ülke dışında düzenlenen illegal araba yarışına katılmalarını ve başlarından geçenleri anlatmaktadır. Yarışı kazanmak için her türlü hileyi yapacak olan baş karakterler, araba filmlerine farklı bir boyut kazandıran bambaşka bir yapımla karşılamaktadır.

Tür: Aksiyon

Yönetmen: Hal Needham

Oyuncular: Burt Reynolds, Roger Moore, Farrah Fawcett

Fragman

Cannonball Run Benzeri Filmler;

 • Çılgın (1977) IMDb: 7.0
 • Buldozer (1974) IMDb: 7.1
 • İnsafsız (1981) IMDb: 6.4

36. Hızlı ve Öfkeli 6 (2013) IMDb: 6.3

Araba Filmleri

Seri filmler listesinde tüm zamanların en çok izlenen yapımları arasında gösterilen Hızlı ve Öfkeli'nin 6.filmi olarak gösterime giren “The Fast and the Furious 6”, Justin Lin yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Rio soygunuyla bir çeteyi çökerten Dom ve Brian, 100 milyon dolar para ile bolluk içerisinde yaşamaya devam etmektedir. Paranın yanı sıra onları mutsuz eden şey ise hem ailelerinde uzak olmaları hem de kaçamak hayat yaşamalarıdır. Aynı süre içerisinde Hobbs adlı bir suç araştırma ekibi, 12 farklı ülkede yeni bir arayışa girmişlerdir. Her biri birbirinden profesyonel olan ekibin liderleri arasında Dom’un öldüğünü düşündüğü eski sevgilisi Letty’de yer almaktadır. Yolları ansızın kesişen ikiliden Letty, Dom’a takımını da toparlayarak Londra’ya gitmelerini söyleyecektir. Bu teklifi kabul etmesi durumunda tüm suçlarının silineceği ve ailelerine rahatlıkla kavuşabilecekleri söylenmiştir.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen Justin Lin

Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson

Fragman

Hızlı ve Öfkeli 6 Benzeri Filmler;

 • Daha Hızlı Daha Öfkeli (2003) IMDb: 5.9
 • Hızlı ve Öfkeli (2001) IMDb: 6.8
 • Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw (2019) IMDb: 6.4

35. Death Race (2008) IMDb: 6.4

Araba Filmleri

“Death Race” ismiyle vizyona giren Ölüm Yarışı filmi, Paul W. S. Anderson yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Başrollerini Jason Statham, Joan Allen, Tyrese Gibson ve Robin Shou’nun paylaştığı Ölüm Yarışı, en iyi araba filmleri arasında yer almaktadır. Filmin konusu; mahkum Jensen Ames’in hayatta kalmak için yarışmak zorunda olmasını konu etmektedir.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen Paul W.S. Anderson

Oyuncular: Jason Statham, Tyrese Gibson, Joan Allen

Fragman

Death Race Benzeri Filmler;

 • Taşıyıcı 2 (2005) IMDb: 6.3
 • Taşıyıcı 3 (2008) IMDb: 6.1
 • Tetikçi 2 - Yüksek gerilim (2009) IMDb: 6.2

34. Need for Speed (2014) IMDb: 6.5

Araba Filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi araba filmleri arasında yer alan “Need for Speed”, Scott Waugh yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. 2014 yılının Mart ayında gösterime giren filmin başrollerinde Imogen Poots, Aaron Paul, Rami Malek, Dakota Johnson ve Dominic Cooper rol almaktadır. Araba yarışı oyununun sinemaya aktarılmış hali olan Need for Speed, son derece heyecan dolu sahnelere ev sahipliği yapmaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen Scott Waugh

Oyuncular: Aaron Paul, Dominic Cooper, Imogen Poots

Fragman

Need for Speed Benzeri Filmler;

 • Hızlı ve Öfkeli 8 (2017) IMDb: 6.7
 • Hızlı ve Öfkeli 4 (2009) IMDb: 6.6
 • Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu (2011) IMDb: 7.3

33. Gone in 60 Seconds (2000) IMDb: 6.5

Araba Filmleri

“Gone in 60 Seconds” ismiyle gösterime giren 60 Saniye filmi, Dominic Sena yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Kendini araba hırsızlığına adamış Randall Raines, artık suça bulaşmayan iyi bir adam rolündedir. Ansızın karşısına çıkan bir arkadaşı, onun kardeşinin hayatını kurtarması için yardım isteyecektir. İstemediği halde eski işine yeniden dönmek zorunda kalan Randall, bu zorlu görevin üstesinden gelebilecek mi?

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen Dominic Sena

Oyuncular: Nicolas Cage, Robert Duvall, Angelina Jolie

Fragman

Gone in 60 Seconds Benzeri Filmler;

 • Con Air (1997) IMDb: 6.9
 • Hız Tuzağı (1994) IMDb: 7.2
 • Kaya (1996) IMDb: 7.4

32. Taxi 2 (2000) IMDb: 6.5

Araba Filmleri

Suç ve aksiyon dolu sahnelere ev sahipliği yapan “Taksi 2” filmi, Fransız yönetmen Gerard Krawczk tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. Japon büyükelçi, Fransız polis teşkilatının çalışma sistemini çözmek için Marsilya kentine gelecektir. Bu sırada Japon mafyası Yakuza tarafından kaçırılan büyükelçi, müfettiş Emilien tarafından kurtarılmaya çalışılacaktır. Kendini hız tutkusuna kaptırmış Daniel ise bu ekibin bir parçası olacaktır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen Gérard Krawczyk

Oyuncular: Samy Naceri, Frédéric Diefenthal, Marion Cotillard

Fragman

Taxi 2 Benzeri Filmler;

 • Taksi 3 (2003) IMDb: 5.8
 • Wasabi (2001) IMDb: 6.7
 • Banlieue 13 (2004) IMDb: 7.2

31. Joy Ride (2001) IMDb: 6.6

Araba Filmleri

Joy Ride ismiyle gösterime giren “Asla Yabancılarla Oynama” filmi, Amerikalı yapımcı John Dahl yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Evine gitmek için yola çıkan Fuller ve Lewis kardeşler, bitmek bilmeyen yolculuktan son derece sıkılmıştır. Fuller, sıkıntısını gidermek için bir oyun teklifinde bulunacaktır. Otobanda bir kamyoncuya takılan ve onunla dalga geçen ikili, bunu bir komiklik olarak adlandırsa da kamyoncu intikamını almadan bırakmayacaktır.

Tür: Gerilim, Aksiyon

Yönetmen John Dahl

Oyuncular: Paul Walker, Steve Zahn, Leelee Sobieski

Fragman

Joy Ride Benzeri Filmler;

 • Running Scared (2006) IMDb: 7.4
 • Maviliklere doğru (2005) IMDb: 5.9
 • Mükemmel Bir Kaçış (2009) IMDb: 6.5

30. Hızlı ve Öfkeli 4 (2009) IMDb: 6.6

Araba Filmleri

Hızlı ve Öfkeli serisinin 4.filmi olarak gösterime giren “Fast and the Furious 4”, Justin Lin yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Aralarında husumet olan dolandırıcı Dom ve ajan Brian O’Conner, yeni bir dava ile karşı karşıya geleceklerdir. Birbirinden nefret eden ikili, ortak düşmanlarına karşı mücadele etmek için yeniden güven kazanacaklardır. Arabaları ile intikam peşine düşen ikili, omuz omuza vermekten başka çarelerinin olmadığını bilmektedir. Filmin başrollerinde Vin Diesel, Paul Walker, Michelle Rodriguez, Gal Gadot ve Jordana Brewster rol almaktadır.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen Justin Lin

Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster

Fragman

Hızlı ve Öfkeli 4 Benzeri Filmler;

 • Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu (2011) IMDb: 7.3
 • Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı (2006) IMDb: 6.0
 • Hızlı ve Öfkeli 7 (2015) IMDb: 7.1

29. Christine (1983) IMDb: 6.7

Araba Filmleri

“Christine” ismiyle vizyona giren Katil Otomobil filmi, Stephen King’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır. John Carpenter’ın yönetmen koltuğunda yer aldığı film, 1983 yılının Aralık ayında izleyiciyle buluşmuştur. Gerilim dolu sahnelere ev sahipliği yapan film, Arnie’nin yolda gördüğü 58 model Plymouth Fury görmesiyle başlamaktadır. Adeta arabaya aşık olan Arnie, her şeyi göze alarak arabaya sahip olacaktır. Son derece kötü durumda olan arabayı Bill’in garajında tamire sokan Arnie, aracı adlığı Rolan’ın öldüğünü bilmektedir. Gizem ve gerilimin bir arada yaşandığı film, en iyi araba yapımları arasında gösterilmektedir.

Tür: Gerilim, Fantastik

Yönetmen John Carpenter

Oyuncular: Keith Gordon, John Stockwell, Alexandra Paul

Fragman

Christine Benzeri Filmler;

 • Sis (1980) IMDb: 6.8
 • Karakola Saldırı (1976) IMDb: 7.4
 • Kujo (1983) IMDb: 6.1

28. Arabalar 3 (2017) IMDb: 6.7

Araba Filmleri

Arabalar serisinin 3.filmi olarak gösterime giren yapım, Brian Fee yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Arabalar 2 filminin devamı niteliğinde olan yapım, animasyon türünde çekilmiştir. Şimşek McQueen’in yeni maceralarını izleyeceğimiz bu filmde, kıyasıya bir rekabet ekranlara yansımaktadır. Pistlerden uzak kalan Şimşek McQueen, Cruz Ramizer’in desteği ile Piston Kupasını kazanmak için kıyasıya bir mücadele sergileyecektir.

Tür: Macera, Animasyon

Yönetmen Brian Fee

Oyuncular: Owen Wilson, Cristela Alonzo, Chris Cooper

Fragman

Arabalar 3 Benzeri Filmler;

 • Arabalar 2 (2011) IMDb: 6.1
 • Arabalar (2006) IMDb: 7.1
 • Sevimli Canavarlar Üniversitesi (2013) IMDb: 7.3

27. Le Mans (1971) IMDb: 6.8

Araba Filmleri

Araba yarışı severlerin favori filmleri arasında yer alan “Le Mans”, dönemin en iyi yapımları arasında gösterilmektedir. Dünyaca ünlü araba dayanıklılık yarışı olan Le Mans turnuvası, Lee H. Katzin yönetmenliğinde farklı bir açıdan ele alınmıştır. Son derece az diyalogların olduğu film sahneleri, 24 saat süren Le Mans yarış sahnelerinden sinemaya aktarılmıştır. Filmin başrolünde Steve McQueen rol almaktadır.

Tür: Aksiyon, Macera

Yönetmen: Lee H. Katzin

Oyuncular: Steve McQueen, Siegfried Rauch, Elga Andersen

Fragman

Le Mans Benzeri Filmler;

 • Ölümle yarışanlar (1966) IMDb: 7.2
 • Kibar soyguncu (1968) IMDb: 7.0
 • Steve McQueen: The Man & Le Mans (2015) IMDb: 6.8

26. The Transporter (2002) IMDb: 6.8

Araba Filmleri

Taşıyıcı ismiyle bilinen “The Transporter” filmi, Corey Yuen yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Aksiyon dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrollerinde Jason Statham, Shu Qi, Matt Schulze ve Vincent Nemeth rol almaktadır. Film, hayatının büyük bir kısmını operasyonlarda geçirmiş Frank’ın maceralarını konu etmektedir. Frank, artık özel görevini tamamlamış paralı bir askerdir. Kuralları dahilince yeni görevleri üstlenecek olan baş karakterimiz, yapacağı son görev ile sınırları epey bir zorlayacaktır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen Corey Yuen, Louis Leterrier

Oyuncular: Jason Statham, François Berléand, Shu Qi

Fragman

The Transporter Benzeri Filmler;

 • Taşıyıcı 2 (2005) IMDb: 6.3
 • Mekanik (2011) IMDb: 6.6
 • Tetikçi (2006) IMDb: 6.9

25. Hızlı ve Öfkeli (2001) IMDb: 6.8

Araba Filmleri

Hızlı ve Öfkeli, araba filmlerinde çığır açan “The Fast and the Furious” serisinin ilk filmidir. Hız, intikam, dostluk ve mücadelenin bir arada yaşandığı filmin sahneleri gerilim ve aksiyon dolu anlara tanıklık etmektedir. Pahalı araba aksesuarları çalmakla ünlenmiş Domenic Toretto, bir suç şebekesinin baş elemanıdır. Yapılan hırsızlıkların ardından dikkatleri üzerine çeken Domenic, polis tarafından şüpheli bulunmaktadır. Olayın peşine düşen sivil bir polis, hem çetenin içerisine sızıp olayları izlerken hem de şuç makinesi Domenic’in kız kardeşine aşık olmuştur. Rob Cohen yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan filmin başrollerinde Paul Walker, Vin Diesel, Michelle Rodriguez ve Jordana Brewster rol almaktadır.

Tür: Gerilim, Aksiyon

Yönetmen Rob Cohen

Oyuncular: Paul Walker, Vin Diesel, Michelle Rodriguez

Fragman

Hızlı ve Öfkeli Benzeri Filmler;

 • Daha Hızlı Daha Öfkeli (2003) IMDb: 5.9
 • Hızlı ve Öfkeli 4 (2009) IMDb: 6.6
 • Hızlı ve Öfkeli 7 (2015) IMDb: 7.1

24. The Hitch-Hiker (1953) IMDb: 6.9

Araba Filmleri

The Hitch-Hiker filmi bir adam, silah ve arabasının hikayesini konu etmektedir. 1953 yılının Mart ayında izleyiciyle buluşan filmin yönetmen koltuğundan Ida Lupino yer almaktadır. Psikopat katil Bill Cook’un suçlarından esinlenerek beyazperdeye aktarılan film, Meksika gezisi sırasında gizemli bir otostopçuyla karşılaşan iki balıkçının başından geçenleri anlatmaktadır.

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: Ida Lupino

Oyuncular: Edmond O'Brien, Frank Lovejoy, William Talman

Fragman

The Hitch-Hiker Benzeri Filmler;

 • The Bigamist (1953) IMDb: 6.8
 • Not Wanted (1949) IMDb: 6.8
 • Outrage (1950) IMDb: 6.8

23. Mad Max (1979) IMDb: 6.9

yarış filmleri

Çılgın Max adıyla beyazperdeye aktarılan “Mad Max” filmi, Oscar ödüllü yönetmen George Miller tarafından izleyiciyle buluşmuştur. Max Rockatansky, mesleğinden bezmiş bir polis memurudur. Peşine düşen çetenin yardımcısını öldürmesinden dolayı ailesini ve kendisini korumayan çalışan polis, farklı maceralara ve aksiyon dolu sahnelere ev sahipliği yapmaktadır. Seri şeklinde yapılan Mad Max, yeni filmiyle izleyicilerde büyük merak uyandırmayı başarmıştır.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

Yönetmen George Miller

Oyuncular: Mel Gibson, Joanne Samuel, Hugh Keays-Byrne

Fragman

Mad Max Benzeri Filmler;

 • Çılgın Maks 2: Savaşçı (1981) IMDb: 7.6
 • Cehennem silahı 2 (1989) IMDb: 7.2
 • Maverick (1994) IMDb: 7.0

22. Smokey and the Bandit (1977) IMDb: 6.9

Araba Filmleri

İçi birayla dolu bir tırı kullanan Bandit ve Cledus ikilisi, yasaklı ürünü zamanında teslim etmesi gerekmektedir. Cledus tırı kullanırken Bandit ise onu polislerden koruyacak arabayı sürmektedir. Ansızın yolda karşılaştığı düğünden kaçmış bir gelin ile görevi yarıda bırakan Bandit, Carrie’ye kısa süre içerisinde aşık olacaktır. İşin kötü tarafı Carrie’nin geride bıraktığı damat adayı Şerif Bufort’un oğludur. İşte tüm mücadele ve aksiyon dolu sahneler burada alevlenmektedir.

Tür: Aksiyon, Romantik

Yönetmen: Hal Needham

Oyuncular: Burt Reynolds, Sally Field, Jerry Reed

Fragman

Smokey and the Bandit Benzeri Filmler;

 • Kaçış Noktası (1980) IMDb: 5.3
 • Yolun Sonu II (1984) IMDb: 5.1
 • Buldozer (1974) IMDb: 7.1

21. Repo Men (1984) IMDb: 6.9

Araba Filmleri

The Union adlı bir şirket, insanların yaşamlarını uzatmak için birbirinden farklı teknolojilere sahip tam donanımlı mekanik vücutlar üretmektedir. Son derece pahalı olan bu sistem, bazı kötülükleri de beraberinde getirmektedir. Ödemelerini alamayan şirket, Repo Men’i göndererek ürünü geri alacaktır. Ödemeleri devam ettirmeyen Remy, şirket ortağı Jake tarafından kalbinin alınması için gönderilecektir.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

Yönetmen Alex Cox

Oyuncular: Harry Dean Stanton, Emilio Estevez, Tracey Walter

Fragman

Repo Men Benzeri Filmler;

 • Suretler (2009) IMDb: 6.3
 • Alfie (2004) IMDb: 6.2
 • Oyuncu (2009) IMDb: 5.8

20. Tucker: The Man and His Dream (1988) IMDb: 6.9

Araba Filmleri

Francis Ford Coppola yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Tucker, 1988 yapımlı biyografi filmidir. Dram ve komedi dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrollerinde Jeff Bridges, Martin Landau, Joan Allen, Frederic Forrest ve Christian Slater rol almaktadır. Film, Altın Küre ödülüne layık görülmüştür.

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Francis Ford Coppola

Oyuncular: Jeff Bridges, Joan Allen, Martin Landau

Fragman

Tucker: The Man and His Dream Benzeri Filmler;

 • Gardens of Stone (1987) IMDb: 6.4
 • Yürekten Biri (1981) IMDb: 6.5
 • Gangsterler kulübü (1984) IMDb: 6.6

19. The Italian Job (2003) IMDb: 7.0

Araba Filmleri

The Italian Job ismiyle gösterime giren İtalyan İşi filmi, F. Gary Gray yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. 1969 yapımlı filmin başrolünde Michael Caine yer alırken film aksiyon dolu bir soygun çetesini konu etmektedir. Çetenin planı Los Angeles tarihinde görülmemiş bir trafik yaratarak en büyük vurgunu yapma çabasıdır. Son derece akıllıca bir plan kuran ekip, küçük arabaları Mini Cooper’la kargaşadan kaçabilecek mi?

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen F. Gary Gray

Oyuncular: Mark Wahlberg, Charlize Theron, Edward Norton

Fragman

The Italian Job Benzeri Filmler;

 • Tetikçi I (2007) IMDb: 7.2
 • Ocean's 12 (2004) IMDb: 6.5
 • Taşıyıcı 2 (2005) IMDb: 6.3

18. Transformers (2007) IMDb: 7.0

Araba Filmleri

“Transformers” çizgi dizisinden sinemaya uyarlanan film, Michael Bay yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Bilim kurgu ve gerilim temalarının ön plana çıktığı yapım, aksiyon dolu sahneleriyle izleyicilerin beğenisini kazanmayı başarmıştır. Serinin ilk filmi olarak gösterime giren “Transformers”, arabaya dönüşebilen robotların gezegeni Cybertron’da gerçekleşmektedir. Gezegende tükenmekte olan yakıt, robotları yeni bir arayışa sokacaktır. Dünyaya kadar gelecek olan robotlar, gezegeni ele geçirmek için yeni bir savaş başlatacaklardır. İyi ve kötü huylu robotların güç gösterisine ev sahipliği yapan film, tüm güçlerini sergileyen Transformers karakterleriyle bambaşka bir hal almaktadır.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

Yönetmen Michael Bay

Oyuncular: Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel

Fragman

Transformers Benzeri Filmler;

 • Transformers - Yenilenlerin intikamı (2009) IMDb: 6.0
 • Bumblebee I (2018) IMDb: 6.8
 • Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu (2011) IMDb: 7.3

17. Taxi (1998) IMDb: 7.0

Araba Filmleri

Komedi türünde yapılan “Taxi” filmi, 1998 yılının Nisan ayında gösterime girmiştir. Yönetmenliğini Gerard Pires’in üstlendiği yapım, Taksi serisinin ilk filmi olarak vizyona girmiştir. Pizza kuryesi olarak çalışan Daniel, artık bir taksi şoförü olarak hayatına devam edecektir. Hız tutkusuyla yanıp tutuşan genç adam, kullandığı arabasıyla polis radarına dahi takılmamaktadır. Daniel’in tanışacağı polis memuru Emilien, onu yeni bir görev teklifi ile onurlandıracaktır. Görevi yerine getirmemesi durumunda Daniel’in arabasına el konulacağı söylenmektedir. İşte tüm aksiyon ve macerada burada başlıyor!

Tür: Aksiyon, Komedi

Yönetmen Gérard Pirès

Oyuncular: Frédéric Diefenthal, Samy Naceri, Marion Cotillard

Fragman

Taxi Benzeri Filmler;

 • Taksi 2 (2000) IMDb: 6.5
 • Taksi 3 (2003) IMDb: 5.8
 • Güzellik Salonu (2005) IMDb: 5.6

16. Arabalar (2006) IMDb: 7.1

Araba Filmleri

Animasyon türüne yapılan “Arabalar” filmi, çocukların keyifle izlediği amcera dolu sahneler ev sahipliği yapmaktadır. Birbirinden güzel karakterlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Joe Ranft ve John Lasseter yer almaktadır. Şimşek McQuenn, Mater, Doc Hudson, Sally Carrera ve Chick Hicks gibi araba karakterleri ile hem çocukları hem gençleri eğlendirmeyi başaran film, Piston Kupası için kıyasıya bir rekabetin içerisine girecektir.

Tür: Animasyon, Komedi

Yönetmen John Lasseter

Oyuncular: Owen Wilson, Paul Newman, Bonnie Hunt

Fragman

Arabalar Benzeri Filmler;

 • İnanılmaz Aile (2004) IMDb: 8.0
 • Sevimli Canavarlar Üniversitesi (2013) IMDb: 7.3
 • İnanılmaz Aile (2004) IMDb: 8.0

15. Hızlı ve Öfkeli 7 (2015) IMDb: 7.2

Araba Filmleri

Araba filmlerini efsaneleşmiş yapımları arasında yer alan Hızlı ve Öfkeli serisi, Furious Seven filmiyle yeni bir hız oyununa ev sahipliği yapıyor. Başrollerinde Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson ve Jason Statham’ın rol aldığı yapım, James Wan yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Hızlı ve Öfkeli 7 filmi, intikamlarla dolu sahneleri ile izleyiciyi gerilim dolu sahnelere sokmaktadır. İngiltere’den gelecek olan intikam hareketlerinden habersiz olan ekip, bu kez Amerika hükumeti için yaptırılan takip cihazını ele geçirmek zorundadır. Hız ve dostluğun bir arada olduğu ekip bu görevin altından kalkabilecek mi?

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen James Wan

Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Jason Statham

Fragman

Hızlı ve Öfkeli 7 Benzeri Filmler;

 • Hızlı ve Öfkeli 8 (2017) IMDb: 6.7
 • Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu (2011) IMDb: 7.3
 • Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı (2006) IMDb: 6.0

14. Vanishing Point (1971) IMDb: 7.2

Araba Filmleri

Vanishing Point ismiyle vizyona giren “Ölüm Noktası” filmi, Richard C. Sarafian yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Dram dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrolünde Barry Newman, Cleavon Little, Glida Texter ve Dean Jagger rol almaktadır. Aksiyon ve gerilim dolu sahnelerin bolca yaşandığı filmde eski bir polis, yarışçı ve savaş gazisi yola koyulacaklardır. 1970 model Dodge Challenger marka arabayı Denver’dan San Francisco’ya götüren üçlü, bu işi 15 saat içerisinde tamamlamaları gerekmektedir. Hız ve tehlikenin bir arada yaşandığı filmin kahramanları başına açtıkları büyük dertten kurtulabilecek mi?

Tür: Dram, Aksiyon

Yönetmen Richard C. Sarafian

Oyuncular: Barry Newman, Cleavon Little, Dean Jagger

Fragman

Vanishing Point Benzeri Filmler;

 • Çılgın firar (1974) IMDb: 6.7
 • Gangsterin kaderi (1968) IMDb: 7.4
 • Sürücü (1978) IMDb: 7.2

13. The Driver (1978) IMDb: 7.2

Araba Filmleri

Kendini soygunlara adamış bir sürücü! Bugüne dek asla yakalanmadan paçayı sıyırmış bu adam artık dedektifleri sinirlendirmektedir. Son soygununda da dedektifi atlatmayı başaran bu adam, artık büyük bir kumpasın içerisine girecektir. Farkında olmadan dahil olacağı bir işin içerisinde kendini polis teşkilatının arasında bulacak olan sürücü, bu kez paçayı kurtarabilecek mi?

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Walter Hill

Oyuncular: Ryan O'Neal, Bruce Dern, Isabelle Adjani

Fragman

The Driver Benzeri Filmler;

 • Çıplak yumruk (1975) IMDb: 7.3
 • Hüküm (1987) IMDb: 6.7
 • Uzun sürücüler (1980) IMDb: 7.0

12. Two-Lane Blacktop (1971) IMDb: 7.2

Araba Filmleri

Monte Hellman yönetmenliğinde çekilen “Two-Lane Blacktop” filmi, 1971 yılının Temmuz ayında gösterime girmiştir. Kült bir yol filmi olan yapım, çift şeritli asfalt yol anlamına gelmektedir. Sahnelerin arabada ve yollarda geçtiği dram temalı film, 1955 model Chevy arabasıyla Amerika’yı baştan sona dolaşan bir tamirci ve şoförü konu etmektedir.

Tür: Dram

Yönetmen Monte Hellman

Oyuncular: James Taylor, Warren Oates, Laurie Bird

Fragman

Two-Lane Blacktop Benzeri Filmler;

 • Ölüm noktası (1971) IMDb: 7.2
 • Çılgın firar (1974) IMDb: 6.7
 • Wanda (1970) IMDb: 7.1

11. The Italian Job (1969) IMDb: 7.3

yaris filmleri-007.jpg

Hırsızların büyük bir soygun için planladıkları baştan çıkarıcı senaryolara ev sahipliği yapan “The Italian Job” filmi, Peter Collinson yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Michael Caine, Benny Hill, Noel Coward ve Raf Vallone gibi ünlü isimlerin başrolünü paylaştığı film, aksiyon ve gerilim dolu sahnelere ev sahipliği yapmaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen Peter Collinson

Oyuncular: Michael Standing, Michael Caine, Noel Coward

Fragman

The Italian Job Benzeri Filmler;

 • Tetikçi I (2007) IMDb: 7.2
 • Taşıyıcı (2002) IMDb: 6.8
 • Ocean's 11 (2001) IMDb: 7.7

10. Ronin (1998) IMDb: 7.3

Araba Filmleri

ABD’li gizli ajan Sam, işinde son derece başarılı bir adamdır. Kimsenin ulaşamadığı bilgilere dahi kolaylıkla ulaşabilen ajan, Soğuk Savaş döneminin son bulmasıyla yeni bir yol çizecektir. Sam ve ekibi başarıyla ilerledikleri bu yolda kendilerine en iyi parayı verene faydalı olmayı kararlaştıracaklardır. Son derece riskli görevlere girişen ekip, artık daha tehlikeli işlerin içerisine gireceklerdir.

Tür: Gerilim, Aksiyon

Yönetmen John Frankenheimer

Oyuncular: Nader Boussandel, Robert De Niro, Jean Reno

Fragman

Ronin Benzeri Filmler;

 • Anlat Bakalım (1999) IMDb: 6.7
 • Günaha Davet (1993) IMDb: 7.8
 • Komplo (2001) IMDb: 6.8

9. Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu (2011) IMDb: 7.3

Araba Filmleri

Fast Five ismiyle gösterime giren “Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu” filmi, Justin Lin yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Eski bir polis memuru olan Brian ve Mia, arkadaşı Dom’u hapishaneden kaçırarak özgürlüğüne kavuşturacaklardır. Harekete geçen ekip, tüm polisleri arkalarında bırakarak soluğu Rio de Janeiro’da alacaklardır. Son bir yarışa daha dahil olacak olan ekip, başlarında ki büyük beladan kurtulmak için kıyasıya bir mücadele vermek zorundadır.

Tür: Aksiyon Gerilim

Yönetmen Justin Lin

Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson

Fragman

Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu Benzeri Filmler;

 • Hızlı ve Öfkeli 6 (2013) IMDb: 7.1
 • Transformers (2007) IMDb: 7.0
 • Taşıyıcı (2002) IMDb: 6.8

8. American Graffiti (1973) IMDb: 7.4

Araba Filmleri

“American Graffiti” ismiyle beyazperdeye aktarılan filmin yönetmen koltuğunda George Lucas yer almaktadır. 1973 yılının Ağustos ayında gösterime giren film, üniversiteye gidecek olan bir grup öğrencinin son gününü konu etmektedir. Lise öğrencileri mezun olmadan önce hep beraber keyifli bir vakit geçirmeye karar vermiştir. Sokakta arabayla dolaşan arkadaşlardan Curt ve Steve, bir gün sonra üniversiteye başlayacaklardır. Curt bu konuda son derece kararsızken Steve onu ikna etmek için her yolu deneyecektir. “Gençlik Yılları” filminin başrollerinde Paul Le Mat, Ron Howard, Harrison Ford, Cindy Williams ve Richard Dreyfuss rol almaktadır.

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen George Lucas

Oyuncular: Richard Dreyfuss, Ron Howard, Paul Le Mat

Fragman

American Graffiti Benzeri Filmler;

 • THX 1138 (1971) IMDb: 6.7
 • Başkanın Bütün Adamları (1976) IMDb: 8.0
 • Üçüncü Türden Yakınlaşmalar (1977) IMDb: 7.6

7. Bullitt (1968) IMDb: 7.4

Araba Filmleri

Gizem ve gerilim dolu sahnelere ev sahipliği yapmakta olan “Bullitt” filmi, ünlü yapımcı Peter Yates yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Film, genç bir polis teğmeni Bullitt’in başına gelen macera ve aksiyon dolu olaylar zincirini konu etmektedir. Bullitt, Johnny Ross adında bir gangsteri korumak için görevlendirilecektir. Ansızın gerçekleşen bir saldırıca ağır yaralanan Ross, Bullitt’e farklı bir şey öğretecektir. Ross gerçek Ross değildir…

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen Peter Yates

Oyuncular: Steve McQueen, Jacqueline Bisset, Don Gordon

Fragman

Bullitt Benzeri Filmler;

 • Büyük Firar (1963) IMDb: 8.2
 • Kelebek (1973) IMDb: 8.0
 • Son Av (1980) IMDb: 6.4

6. Grindhouse (2007) IMDb: 7.5

Araba Filmleri

Quentin Tarantino yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Grindhouse” filmi, 2007 yılının Nisan ayında izleyiciyle buluşmuştur. Acımasız bir katil olarak nam salan “Dublör Mike”, arabasının içerisine monte ettiği bir mekanizma ile “ölüm geçilmez” sistemini kurmuştur. Yaptığı hiçbir kazadan yara dahi almayan Mike, bir barda göreceği dört kadını gözüne kestirecektir. Bilmediği şey ise o kadınların kim olduğudur.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen Quentin Tarantino

Oyuncular: Kurt Russell, Rosario Dawson, Zoë Bell

Fragman

Grindhouse Benzeri Filmler;

 • Ustura (2010) IMDb: 6.6
 • Jackie Brown (1997) IMDb: 7.5
 • Dört oda (1995) IMDb: 6.8

5. Duel (1971) IMDb: 7.6

Araba Filmleri

Başarılı yapımcı Steven Spielberg’in yönetmen koltuğunda oturduğu “Duel” filmi, 1974 yılının Şubat ayında izleyiciyle buluşmuştur. Gerilim ve aksiyon dolu sahnelerin bolca yaşandığı filmin konusu; otobanda bir ölüm kalım mücadelesine dönüşen araba ve tır çekişmesidir. David Mann adında genç bir adam, iş görüşmesi için California’ya doğru yola çıkmıştır. Genç iş adamı yolda bir tırı sollamasıylı her şey başlayacaktır. Adeta bunu bir iddialaşma haline getiren tır şoförü, hem David’i hem kendini bu düellonun içine dahil edecektir.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen Steven Spielberg

Oyuncular: Dennis Weaver, Jacqueline Scott, Eddie Firestone

Fragman

Duel Benzeri Filmler;

 • Sugarland Ekspresi (1974) IMDb: 6.8
 • Jaws (1975) IMDb: 8.0
 • Güneş İmparatorluğu (1987) IMDb: 7.7

4. Drive (2011) IMDb: 7.8

Araba Filmleri

Drive filmi, Hollywood’un hareketli sokaklarında son derece profesyonel araba kullanabilen bir genci konu etmektedir. Dublörlük yaparak geçimini sağlayan adam, iyi araba kullanması sayesinde de akşamları soyguna katılmaktadır. Komşusunun cezaevindeki kocasına yardım etmeyi kabul eden adam, başına daha büyük belalar açacaktır. Artık yapması gereken tek bir şey vardır, bol bol direksiyon sallamak! “Drive” filminin yönetmen koltuğunda Nicolas Winding Refn yer alırken başrollerini Ryan Gosling, Carey Mulligan ve Bryan Cranston paylaşmaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen Nicolas Winding Refn

Oyuncular: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston

Fragman

Drive Benzeri Filmler;

 • Gece Vurgunu (2014) IMDb: 7.9
 • İyi Adamlar (2016) IMDb: 7.4
 • Donnie Darko - Karanlık Yolculuk (2001) IMDb: 8.0

3. Mad Max: Fury Road (2015) IMDb: 8.1

Araba Filmleri

George Miller yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Mad Max: Fury Road” filmi, 2015 yılının Mayıs ayında Türk izleyicilerle buluşmuştur. “Çılgın Max” serisinin 4.filmi olarak gösterime giren yapım, en iyi araba filmleri arasında gösteriliyor. Son derece tehlikeli bir hayat geçmişine sahip Mad Max, artık kendini güvene almak için yalnız yaşamaya karar verecektir. Kararının hemen ardından kendini savaş ortamlarından kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun içerisinde bulacaktır. Son derece macera dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrolünde Tom Hardy yer alıyor.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

Yönetmen George Miller

Oyuncular: Tom Hardy, Zoë Kravitz, Charlize Theron

Fragman

Mad Max: Fury Road Benzeri Filmler;

 • Logan: Wolverine (2017) IMDb: 8.1
 • Kara Şövalye Yükseliyor (2012) IMDb: 8.4
 • Kill Bill: Vol. 1 (2003) IMDb: 8.1

2. Rush (2013) IMDb: 8.1

Araba Filmleri

Ron Howard yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan en iyi filmler listesinde de yer alan unutulmaz bir yapım... Rush filmi 1976 yılının Formula 1 pilotları arasında yer alan James Hunt ve Niki Lauda arasında yaşanan kıyasıya rekabeti konu etmektedir. Biyografik aksiyon türünde yapılan filmin başrollerinde Daniel Brühl, Chris Hemsworth, Olivia Wilde ve Alexandra Maria Lara rol almaktadır.

Tür: Dram, Aksiyon

Yönetmen Ron Howard

Oyuncular: Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde

Fragman

Rush Benzeri Filmler;

 • 12 Yıllık Esaret (2013) IMDb: 8.1
 • Logan: Wolverine (2017) IMDb: 8.1
 • Rocky (1976) IMDb: 8.1

1. Senna (2010) IMDb: 8.6

Araba Filmleri

Brezilyalı efsanevi Formula 1 şampiyonu Ayrton Senna’nın hayatını konu eden film, Asif Kapadia yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Ünlü yarışçının 1980’li yıllarda başladığı F1 kariyerinde ki yaşadığı zorluklar, mücadeleler ve başarıları konu edilmektedir. Üç sene üst üste F1 şampiyonu olarak tüm dünyayı kasıp kavuran ünlü F1 pilotu Ayrton Senna’nın hayatını en ince detaylarına kadar konu eden “Senna” filmi, belgesel türünde çekilmiş en iyi araba filmleri arasında yer almaktadır.

Tür: Dram

Yönetmen Asif Kapadia

Oyuncular: Ayrton Senna, Milton da Silva, Jackie Stewart

Fragman

Senna Benzeri Filmler;

 • Diego Maradona (2019) IMDb: 7.7
 • The Warrior (2001) IMDb: 6.7
 • McLaren (2017) IMDb: 7.3
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
12
109
6
4
5
8
327
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.