Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler - Ödüllü 44 Dizi Önerisi

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler - Ödüllü 44 Dizi Önerisi
23.08.201713:23

Bu içeriğimizde ölmeden önce izlenmesi gereken en iyi diziler yer alıyor. İşte dünyanın en çok izlenen en iyi dizileri...

Haber güncelleme tarihi 31.03.2022 16:04

Ölmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Televizyon ekranlarında yayınlanan en iyi ve en çok izlenen dizileri sizler için bir araya getirdik. Listemizi oluştururken ülkemizde büyük etki yaratan yapımları ön planda tutmaya özen gösterdik. Ayrıca dünyaca ünlü olmayı başaran ve en çok izlenen yabancı dizileri listemize ekledik. Dizi severler için özenle hazırladığımız en iyi yabancı diziler içeriğimize de linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. İşte, yabancı dizi kategorisinde ve içerisinde Türkiye'de en çok izlenen dizilerin yer aldığı mutlaka izlenmesi gereken diziler listesi...

İzlenmesi gereken diziler;

1. Squid Game

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

2021 yılına damga vuran Netflix yapımı bu Kore dizisinde gerilim dolu sahneler sizleri bekliyor. Dizide paraya muhtaç olan insanlar sokaklardan teklifle toplanarak büyük ödüllü bir yarışmaya davet ediliyorlar. Birkaç aşamadan oluşan bu oyunun sonunda bölümleri geçmeyi başaran kişi büyük ödülün sahibi olacaktır. Yarışmacıların bilmediği tek şey ise elemelerin ölümle sonuçlanıyor olmasıdır.

TürDramGerilimMacera
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenHwang
Dong-hyuk
OyuncularJung
-jae Lee
Park
Hae-Soo
Heo
Sung-Tae

2. Fatma

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Türk yapımı en iyi Netflix dizileri arasında yer alan "Fatma" isimli bu dizide temizlikçi olarak çalışan Fatma isimli bir kadının yaşadıkları anlatılıyor. Kısa süre önce çocuğunu kazada kaybeden Fatma kocasının hapiste olmasıyla birlikte zor günler yaşamaya başlıyor. Kocası hapisten çıktığında ise Fatma'dan kaçıyor. Kocasını aramak için harekete geçen Fatma kurduğu bağlantılar sonucunda kendisini cinayet işlerken buluyor. Hayattan adeta intikam alan Fatma temizlik işiyle cinayetlerini örtbas ederek suç ilemeye devam ediyor.

TürDramGerilimPolisiye
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenÖzgür
Önürme
OyuncularBurcu
Biricik
Mehmet
Yılmaz Ak
Hazal
Türesan

3. Lupin

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Gizem dolu bu eğlenceli dizide suçsuz yere hapis yatan ve ölen babasının intikamını almak için harekete geçen Assane Diop'un maceralarını izliyoruz. Çocukluk kahramanı olan Arsene Lupin'den ilham alan Assane onun tüm taktiklerini öğrenmiştir. Bu özellikleri sayesinde düşmanlarına karşı harekete geçen Assane izleyicileri hem eğlendiriyor hem de gizemli bir maceranın içerisine dahil ediyor.

TürDramPolisiye
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenGeorge
Kay
OyuncularOmar
Sy
Ludivine
Sagnier
Clotilde
Hesme

4. 50 m2

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında yer verdiğimiz Türk yapımı bu internet dizisinde hayatı gizemlerle dolu bir tetikçi olan Gölge'nin hikayesine dahil oluyoruz. Servet tarafından yetiştirilen ve ona sıkı bağlarla bağlı olan Gölge ihaneti öğrendiğinde önce hayatta kalmak için kaçmaya çalışır. Sonrasında ise hem geçmişini öğrenmek hem de intikamını almak için geri dönecektir. Bu sırada sığındığı mahalledeki insanlar ona hayatın şiddetten ibaret olmadığını da gösterecektir.

TürDramKomediAksiyon
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2021
Yönetmen-
OyuncularFrank
Gerrish
Engin
Öztürk
Aybüke
Pusat

5. Locke & Key

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Dizi, babalarının öldürülmesinden sonra Maine'de ki eski evlerine dönen 3 kardeşin hikayesini anlatmaktadır. Üç kardeş eve dönmesinin ardından onlara birçok güç ve yetenek veren anahtarlar keşfeder. Bir şeytan bu iç anahtarın peşindedir ve onlara ulaşana kadar durmayacaktır. Dizi ile ilgili daha fazla detay için "Locke & Key Dizisi Hakkında Bilgiler" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

TürFantastikMacera
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenCarlton
Cuse
OyuncularDarby
Stanchfield
Connor
Jessup
Emilia
Jones

6. Snowpiercer

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Gelecek yıllarda yapılan bir deney büyük bir felaketle sonuçlar ve yeryüzündeki yaşamı büyük ölçüde bitiren bir küresel ısınma gerçekleşir. Dünyanın çevresinde kesintisiz bir güçle dönen tren hayatta kalan insanların son umududur. İzlenmesi gereken Netflix dizilerinden biri olan Snowpiercer kaliteli senaryosu ile dikkat çekiyor.

TürDramBilim kurgu
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJosh
Friedman
OyuncularJennifer
Connelly
Daveed
Diggs
Mickey
Sumner

7. The Gift (Atiye)

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Dizi, genç ve güzel bir ressam olan Atiye adındaki bir kadının hikayesini konu almaktadır. Ailesi ve sevgilisiyle mutlu mesut yaşayan Atiye'nin hayatı dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe'ye gerçekleştirdiği ziyaretle bambaşka bir hal alır. Atiye bölgede yaptığı gezi sırasında bir sembol keşfeder ve olaylar gelişir.

TürDramFantastik
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenOnur
Güvenatam
OyuncularBeren
Saat
Mehmet
Günsur
Metin
Akdülger

8. Dark

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Bilim kurgu ve gerilim türünde Netflix dizileri arasında da yer alan harika Alman yapımı... Dark dizisi, yaşadıkları bölgede yaşanan olaylara bir yanıt bulmak için ümitsiz bir şekilde çabalayıp duran dört aileyi ve kayıp bir çocuğu konu almaktadır. Aramalar sonucunda ortaya çıkan sırlar küçük kasabanın kaderini değiştirmektedir.

TürDramGerilimBilim kurgu
IMDb8.8
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenBaran
bo Odar
OyuncularLouis
Hofmann
Lisa
Vicari
Maja
Schöne

9. Altered Carbon

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Çizgi romandan uyarlanan Altered Carbon dizisi, insanların ruhlarını çip sayesinde yeni bedenlere transfer edebildikleri alternatif bir gelecekte geçmektedir. Takeshi, hayatta kalmayı başarabilen tek seçkin askerdir. Buz içerisinde hapsedilen ve dünyanın en zengin adamının cinayetini çözmek için yeniden canlandırılan Takeshi'nin yeni bedenine alışması biraz zaman alacaktır.

TürPolisiyeGerilimBilim kurgu
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenLaeta
Kalogridis
OyuncularAnthony
Mackie
Lela
Loren
Renée
Golds
-berry

10. Sex Education

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

İçine kapanık bir çocuk olan Otis, okulun en ezik çocuklarından birisidir. Seks terapisti annesi sayesinde seks hakkında oldukça bilgili olan Otis, bilgilerini okulun güzel kızı Maeve'in teklifi ile değerlendirir. Otis artık liseli gençlerin seks konusunda yaşadığı sıkıntıları çözen bir terapist olmuştur. Sex Education isimli gençlik dizisini Netflix'te izlenmesi gereken en iyi diziler listesinde birinci sıraya yazabiliriz.

TürDramKomedi
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenLaurie
Nunn
OyuncularAsa
Butterfield
Gillian
Anderson
Emma
Mackey

11. Lucifer

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Los Angeles Polis Departmanı için çalışan Lucifer, şehirdeki tüm suçluları tek tek yakalamaktadır. Lucifer'ın büyük bir sırrı vardır. O da aslında yeryüzüne düşmüş bir melek olmasıdır. Dizi ülkemizde en çok izlenen yabancı dizilerden biri olması sebebiyle mutlaka izlenmesi gereken diziler listemizde yer almıştır.

TürDramFantastikPolisiye
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenTom
Kapinos
OyuncularTom
Ellis
Lauren
German
D.B.
Woodside

12. Sense8

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Sense8 dizisi , dünyanın 8 farklı yerinde yaşan ve gizemli bir şekilde birbirleriyle bağlantısı olan 8 ayrı kişiyi konu almaktadır. Seoul, Mumbai, Mexico City, Nairobi, Berlin, San Francisco ve Chicago, Birleşik Krallık şehirlerini gösteren filmde her bölümde başka bir karakter anlatılıyor. Bu 8 kişiden bazıları bir araya gelmeye çalışırken bazıları birbirini öldürmeye çalışıyor. Akıllara kazınan senaryosuyla dikkat çeken Sense 8'i ne izlesem diye düşünenlere şiddetle öneriyoruz.

TürDramFantastikBilim kurgu
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenLilly
Wachowski
OyuncularDoona
Bae
Jamie
Clayton
Tuppence
Middleton

13. Bir Başkadır

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Bir Başkadır dizisi, birbirlerinden farklı karakterlere sahip insanlar bambaşka hayatlar yaşarken, yollarının bir anda kesişmesiyle değişen yaşamlarını konu almaktadır. Türkiye'de en çok izlenen netflix dizileri arasında yer alan Bir Başkadır, aynı zamanda platformda bulunan Türk yapımları arasında da yayınlandığı andan itibaren en tepede yerini almış durumdadır. Bir Başkadır isimli Türk dizi mutlaka izlenmesi gereken yapımlardan biridir.

TürDram
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenBerkun
Oya
OyuncularÖykü
Karayel
Fatih
Artman
Funda
Eryiğit

14. Prison Break

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Haksız yere suçlandığı abisini hapishaneden kurtarmak isteyen Michael Scofield, kusursuz bir plan yaparak abisini kurtarma çalışmalarına başlar. Devletin işin içine karıştığını öğrendikten sonra kaçmak başka çareleri kalmayan Micheal ve abisinin planını uygulamaya sokar ve kaçış başlar. Hapishane dizileri arasında adeta başyapıt olan Prison Break, gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler listesinde IMDB puanı yüksek bir yapım.

TürDramGerilim
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenPaul
Scheuring
OyuncularWentworth
Miller
Dominic
Purcell
Sarah
Wayne
Callies

15. Sherlock

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Dünya üzerinde bir dizi olsun ki, 2 yıl bile ara verse hayranları tarafından bıkmadan usanmadan her koşulda beklensin. Britanya asıllı bir dizi olan Sherlock gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında yer almaktadır. Her sezon 2 saatli süreler içerisinde en fazla 3-4 bölüm yayınlamaktadır. Dedektiflik konusunda zirveyi yaşatan Sherlock dizisi kesinlikle izlenmesi gereken diziler listesine eklenmeli...

TürSuçGizemAksiyon
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenSteven
Moffat
OyuncularBenedict
Cumberbatch
Martin
Freeman
Amanda
Abbington

16. Person Of Interest

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

5 sezon ekranlarda yer edinen ve her sezonuyla izleyenleri kendisine daha çok bağlayan Person of Interest, aksiyon ve suç türünde oldukça başarılı bir yapım… İşlenen suçlar yüksek seviyelere çıkmıştır ve bunun azaltılması için gizemli bir iş adamı, işlenecek suçları önceden engelleyen bir program oluşturur. Geriye bu sistemi kullanacak bir kişi gerekmektedir ve bu kişi de, Reese adlı eski bir CIA ajanı… Person of Interest, heyecan ve aksiyon sevenler için harika bir tercih.

TürSuçAksiyonBilim Kurgu
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenJonathan
Nolan
OyuncularMichael
Emerson
Jim
Caviezel
Taraji P.
Henson

17. Homeland

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

2011 yılında televizyon ekranlarına gelen Homeland, CIA ajanı Carrie Mathison’un hikayesini anlatıyor. Carrie sekiz yıldır kayıp olan ve artık öldüğü farz edilen Birleşik Devletler askeri Nicholas Brody’nin kurtarılmasını sağlayan istihbaratın bir tuzak olduğuna inanır. Nicholas Brody’nin El Kaide komplosuyla bağlantılı olduğuna inanmaktadır. İlk sezonundan itibaren heyecan ve aksiyonun hiç azalmadığı bu dizi, kesinlikle izlenmesi gereken diziler arasındadır.

TürSuçDramGizem
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenGideon
Raff
OyuncularClaire
Danes
Mandy
Patinkin
Elizabeth
Marvel

18. The Walking Dead

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Dizinin giriş bölümünde polis memuru olarak karşımıza çıkan Rick Grimes, gözlerini bir hastane odasında açar ve dünyanın artık eskisi gibi olmadığını fark eder. Dünyada bir zombi salgını boy göstermektedir. Aynı zamanda ailesi dışarıdadır ve bir an önce harekete geçip ailesini kurtarmak istemektedir. 2010 yılında ekranlara gelen ve büyük bir hayran kitlesine sahip en iyi yabancı diziler arasında gösterilen The Walking Dead, mutlaka izlenmesi gereken yapımlar arasında ilk sıralardadır.

TürDramBilim Kurgu
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenFrank
Darabont
OyuncularAndrew
Lincoln
Norman
Reedus
Jeffrey
Dean
Morgan

19. Avrupa Yakası

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Eminim hepiniz izlemişsinizdir. Ancak yeniden izleyin. Çok başarılıydı valla. Yerli sitcom denince akla bu dizi gelir. Volkan'ı, Aslı'sı, Tahsin Amca'sı, 'soldan soldan geliyorlar' İffet'i... Bu diziyi çok anlatmayacağım. Tek diyebileceğim tekrardan izleyin olur. Bir de eleştiri yapıyorum. Burhan'a kadar tamam, her şey süperdi. Şu Burhan Altıntop var ya onu diyorum. Ancak Gaffur tiplemesini hiç dahil etmeyeceklerdi. Kaliteyi düşürdü. Bu şahsi eleştirim...

TürKomedi
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2002
YönetmenGülse
Birsel
OyuncularAta
Demirer
Gülse
Birsel
Hasibe
Eren

20. Lost

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Bir döneme damgasına vuran ABD yapımlı dizi Lost, uzun yıllar önce bitmesine rağmen hala insanların hafızlarında yerini korumaktadır. İstisnasız birçok dizi sitesinde yapılan “Mutlaka İzlemeniz Gereken Diziler” listesinde yer bulan bir yapımdır. Dizinin kısaca konusuna değinmek gerekirse, Oceanic Hava Yolları’nın Sidney-Los Angeles seferini yapan 815 sefer sayılı uçağı, okyanus üzerinden geçerken, manyetik bir alana kapılarak büyük bir adaya düşer. Sonrasında ise hayatta kalan insanların hayatlarının nasıl değiştiği gözlemlenmektedir. Sonunun beklenmedik bir şekilde bitmesi herkesi biraz şaşırtsa da kesinlikle izlemeniz gereken bir dizidir.

TürDramFantastikMacera
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2004
YönetmenDamon
Lindelof
OyuncularMatthew
Fox
Evangeline
Lilly
Josh
Holloway

21. Fringe

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde yer alan ve IMDb sıralamasında oldukça önemli bir konumda olan Fringe, Bilim kurgu, drama ve gerilimin bir arada olduğu efsanevi bir dizi. Dizinin baş rolünde Özel bir ajan, bir bilim adamı ve bilim adamının oğlu yer almaktadır. Dizinin konusunda en dikkat çeken ayrıntı yaşanan olayların birbiriyle bağlantılı birçok olayın gizemin ortaya çıkarması. Bilim kurgu sevenler için en iyi dizler listesinde kesinlikle olması gereken bir yapım. Fringe sezon finali yaptığında “bu dizi nasıl bitebilir?” diye kendinize sorabilirsiniz.

TürDramGizemBilim Kurgu
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenJ.J.
Abrams
OyuncularAnna
Torv
Joshua
Jackson
John
Noble

22. Spartacus

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında gösterilen Spartacus, özgürlüğünü almak için savaşan adamların hikayesinin en iyi anlatan yapımların başında gelmektedir. Mutlaka izlemeniz gereken diziler arasında gösterilen Spartacus, Roma’ya karşı yapılan bir köle ayaklanmasından esinlenerek uyarlanan dizi, üç alt başlıkla üç sezon sürdürüldü. Dizi, karısının ölümünden sonra etrafından her geçen gün büyüyen kölelerle birlikte Roma'ya kafa tutan ve karısının intikamını almak için savaş veren Spartacus isimli bir gladyatörün yaşadıklarını anlatıyor.

TürAksiyonBiyografiMacera
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenSteven S.
DeKnight
OyuncularLiam
McIntyre
Manu
Bennett
Peter
Mensah

23. Ezel

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Beni son bölümlere doğru biraz sıkmaya başlamıştı. Özellikle de dayıdan sonra. Ne diziydi be. Sırf Ramiz Dayı için izlenirdi. Ramiz Karaeski... Tuncel Kurtiz'in o muhteşem sesinin tam bütünleştiği o karakter. Eyşan'ı Meyşan'ı bilmem. Ben Ramiz Dayı ve Kerpeten Ali için izliyordum. Ezel'i canlandıran Kenan İmirzalıoğlu, ehh işte.. Bir de Bahar'a çok üzülmüştüm.Ama tekrar izlenir mi izlenir...

TürDramGerilimSuç
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenKerem
Deren
OyuncularKenan
İmirzalıoğlu
Cansu
Dere
Haluk
Bilginer

24. Mr. Robot

5-556.webp

Hacker filmleri ya da dizilerinden hoşlanan okurlarımız için 2015 yılında ekranlara gelen ve en iyi yabancı diziler arasında her daim kendisine yer bulan bir yapım… Mr. Robot! İlk sezonu 10 bölümden oluşan ve sonrasında yarattığı etki sayesinde 2. ve hatta 3. sezonun garantisini alan dizi, fırsat bulduğunuzda kesinlikle izlemeniz gereken eserlerden. Dizide, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot adındaki antisosyal genç bir programcıyı merkezine koyuyor. Bazı bölümlerinde şok etkisi yaratan MR. Robot’u mutlaka izlemenizi öneririz.

TürDramGerilimSuç
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenSam
Esmail
OyuncularRami
Malek
Christian
Slater
Portia
Doubleday

25. Vikings

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Ragnar adamın dibi. Dizide tarihi olaylar efsaneleştirilerek anlatılıyor. Baş karakter Ragnar... Adam yakışıklı, deli, ruh hastası ve daha neler neler... Dizide her şey var. Seks, uyuşturucu, iktidar, güç, kadın, kan, revan... :) Ragnar'ın bir de eski karısı var. Kadın hem savaşçı, hem seksi ne istersen o var kadında. Ragnar'da o kadını bırakıp ne olduğu belirsiz bir tiple evlenmesin mi? Ondan da çocuklar yaptı. Ancak bana kalırsa o kadının olaya dahil olmasının tek sebebi sakat çocuğu. Yeni sezonlarda herkes onu konuşacak. Çünkü dünyayı Ragnar'ın onca çocuğundan biri değil, sakat olan o çocuğu yönetecek. Anlatmadım ya izle sen. Benim anlattıklarım bir şey değil diyorum, anlamıyor musun?

TürDramAksiyonMacera
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenMichael
Hirst
OyuncularKatheryn
Winnick
Travis
Fimmel
Gustaf
Skarsgård

26. Lie to Me

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Son yılların en dikkat çekici dizileri arasında yer alan Lie to Me, Amerika’da yayınlanan en iyi psikolojik drama dizilerinden bir tanesidir. Dizinin başrol oyuncusu Dr. Cal Lightman uzun yıllar boyunca yalan söyleyen insanların, tepkileri, hareketleri ve mimikleri üzerinde çalışmaktadır. Bu tecrübesi sayesinde bir grup oluşturur ve suçluların söylediklerinin yalan mı gerçek mi olduğunu FBI ve emniyet teşkilatı için ortaya çıkarır. Konu olarak oldukça ilginç bir dizi olan Lie To Me’yi mutlaka izlemenizi öneririz.

TürDramGizemSuç
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenSamuel
Baum
OyuncularTim
Roth
Monica
Raymund
Brendan
Hines

27. Shameless

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Bastırılmış duygularınız açığa çıkacak. İddia ediyorum. Seks, uyuşturucu, eğlence, şiddet, sokak kültürü her şey var yani. Bir tane Fiona var evin büyük kızı. Dizinin en masum karakteri. En masumu ama onda da her şey var tabi. Siz düşünün dizinin masumiyetini. Hele bir baba var... Ayyaşın teki. Her yol var adamda. Üvey kızıyla bile düzüşüyor, düşünün. Yok artık izlenir mi lan bu demeyin. Bırakın bu işleri.. Sonuçta senaryo, senaryo nedir? Gerçek hayatta olan şeylerdir bana kalırsa. Herkesin içinde bir sapıklık, sapkınlık, şehvet, suça eğilim vardır. Ama bastırabilmektir önemli olan. Bastıramayacağınız duygulara sahipseniz sizin ve çevrenizdekilerin sağlığı için izlememenizi öneririm.

TürDramSuçKomedi
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2004
YönetmenPaul
Abbott
OyuncularDavid
Threlfall
Aaron
McCusker
Sally
Carman

28. La Casa De Papel

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Son yılların en iyi yapımları arasında yer alan La Casa De Papel dizisi, başta Türkiye olmaz üzere birçok ülkede büyük hayran kitlesine sahip olmuştur. Soygun dizisi sevenler için harika bir tercih olan İspanyol yapımlı bu dizi, mutlaka izlemeniz gereken diziler listesindedir. Dizinin konusuna gelince kısaca belirtelim; Profesör lakaplı kişi yıllardır tasarladığı bu soygun için kendisine yepyeni bir ekip oluşturur. Ekip İspanyol Kraliyet Darphanesini soymak için beş ay boyunca herkesten uzak bir evde Profesörden eğitim alır. Herkesin isimleri şehirlerden meydana gelmektedir. Berlin, Tokyo, Rio, Denver, Moskova, Oslo, Helsinki ve Nairobi hikayenin kahramanları...

TürGizemSuçAksiyon
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenÁlex
Pina
OyuncularAlvaro
Morte
Úrsula
Corberó
Pedro
Alonso

29. Dexter

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Bu Dexter bizim evin bireylerinden biri oldu çıktı. Aslında adli tıp görevlisidir. Polis departmanında adli tıp görevlisi olarak hizmet verir. Ancak görevi çok önemlidir. Kendisi bir kan uzmanıdır. Yani Dexter olay mahaline gider, cesedi ve etrafa sıçrayan kanları inceler. Bazen eşyaların durumuna bakıp cinayeti yorumladığı olur. Ama bu işi öyle böyle yapmaz. Bizde Engin Günaydın'ın oynadığı Galip Derviş karakteri gibi değil yani :)

Hemen aklınıza o gelmesin... Diziden kalite fışkırıyor. Aynı zamanda bu Dexter bir seri katildir. Suça bulaşmış olan ve kanunlardan yırtmayı başaran suçluları öldürmektedir. Şimdi içinizden diziyi anlattın zaten demeyin. Daha hiç bir şey anlatmadım. Diziye ilk başladığınızda 2-3 bölüm sıkılırsanız bırakmayın, sakın haa... Devam edin, izledikçe bağlanacaksınız. Ulan niye benim böyle yeteneklerim yok, niye böyle bir akrabam yok diyebilirsiniz :)

TürDramSuçGizem
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2006
YönetmenJames
Manos Jr.
OyuncularMichael
C. Hall
Jennifer
Carpenter
David
Zayas

30. Sons of Anarchy

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Amerikan televizyonlarında yayınlanan Sons Of Anarchy dizisi, suç ve dram türünde yayınlanan en iyi dizilerden bir tanesidir. Dizide Kaliforniya'nın küçük bir kasabasında kanun adamlarına karşı kendi yasa dışı varlıklarını korumaya çalışan bir motosiklet çetesi olan "Sons of Anarchy Motorcycle Club" ve çevresinde yaşanan heyecan verici olayları anlatmaktadır. Bulundukları şehirde hem kuralsız yaşamı devam ettirmek istersen aynı zamanda bölgedeki uyuşturucu ve suç ağına karşı da direnç göstermektedir.

TürDramGerilimSuç
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenKurt
Sutter
OyuncularCharlie
Hunnam
Katey
Sagal
Kim
Coates

31. Chuck

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

2007 yılında ekranlara gelen harika bir ajan ve komedi dizisi… Teknoloji marketinde çalışan ve oldukça monoton bir hayata sahip olan Chuck, beynine yerleştirilen bir çip sayesinde devletin tüm sırlarına sahip birisi haline gelir. Ekranların en komik ajan ve aksiyon dizilerinden bir tanesi olan Chuck, bu tarzda dizi sevenler için harika bir tercih olacaktır.

TürDramKomediAksiyon
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2007
YönetmenJosh
Schwartz
OyuncularZachary
Levi
Yvonne
Strahovski
Adam
Baldwin

32. How I Met Your Mother

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

IMDb listesinde en tepede yer alan en iyi yabancı dizilerden bir tanesi olan ve konusuyla ülkemizde de oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan How I Meet Your Mother, başrol oyuncusu Ted Mosby’nin eşiyle tanışmasını konu alır. Dizinin ana karakteri Ted Mosby çocuklarını karşısına alır ve onlara uzun mu uzun bir hikâye anlatacağını söyler. Anneleriyle nasıl tanıştığının hikâyesi... Bizleri de geçmişe götürerek hikâyesini anlatmaya başlar. Oldukça komik ve duygusal hikayelerin yer aldığı dizide Barney Stinson, Marshall, Lily ve Robin karakterleri büyük renk katmaktadır. Yabancı diziye gülemiyorum diyenler için harika bir tercih.

TürKomediRomantik
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenCraig
Thomas
OyuncularJosh
Radnor
Jason
Segel
Alyson
Hannigan

33. Rome

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Roma, İtalya ve Amerika’nın yer aldığı proje, son yılların en çok izlenen dram ve tarih dizisidir. Mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında gösterdiğimiz Rome’nin konusu, milattan önce 49 yılı civarlarında geçen, bir Cumhuriyetin yıkılışı ve bir İmparatorluğun doğuşunu anlatan, savaşlar, efendiler, köleler, aşklar üzerine oturtulmuş oldukça değişik bir hikayedir. Dizinin birinci sezonunda Galya ve Mısır ile mücadele içerisinde bulunurken aynı zamanda ülke içerisinde bulunan çekişmelerde anlatılıyor.

TürDramAksiyonTarihi
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenJohn
Milius
OyuncularKevin
McKidd
Ray
Stevenson
Ciarán
Hinds

34. Narcos

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Suç ve dram türünde yaşanılanların gerçek olduğu Narcos, mutlaka izlenmesi gereken en iyi yabancı diziler arasında her daim zirvede olacak bir yapımdır. Ünlü uyuşturucu kaçakçısı ve dünyanın en büyük suç örgütü lideri Pablo Escobar’ın hayatının anlatıldığı bu dizide, Escobar’ın yanında kendinizi bulacaksınız. Her anını sıkılmadan izleyeceğiniz Narcos dizisi, eminiz ki favori dizileriniz arasında yerini alacaktır.

TürDramSuçBiyografi
IMDb8.8
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenCarlo
Bernard
OyuncularPedro
Pascal
Damián
Alcázar
Francisco
Denis

35. Stranger Things (Tuhaf Şeyler)

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Baş rolde çocuklar var. İlk izleyince çocuk dizi sanabilirsiniz aldanmayın. Fena bir dizi. Korku, gerilim, bağlılık her şey var dizide. Değişik bir dizi, anlatması zor. Mutlaka izlemeniz lazım..

TürDramFantastikKorku
IMDb8.9
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenMatt
Duffer
OyuncularWinona
Ryder
Millie
Bobby
Brown
Finn
Wolfhard

36. House Of Cards

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Politik ve entrika dolu dizilerin hastasıysanız, mutlaka izlemeniz gereken bir yapım House Of Cards dizisi… BBC’de yayınlanan aynı isme sahip minin dizinin yeni uyarlamasıdır. Yayınlandığı günden itibaren izlenmesi gereken diziler arasında gösterilen bu efsane yapımda Kevin Spacey, Robin Wright ve Michael Kelly gibi isimler yer almaktadır. Amerikan’ın politik sistemini dibine kadar eleştiren bu yapımı vakit kaybetmeden izleyebilirsiniz.

TürDramGerilim
IMDb8.9
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenFrank
Pugliese
OyuncularRobin
Wright
Michael
Kelly
Diane
Lane

37. Friends

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Oldukça eski bir yapım olan ancak etkisinden bir şey kaybetmeyen Friends dizisi, toplamda 10 sezon boyunca izleyicilerin karşısında oldu. Türkiye’de de birçok televizyonda tekrar tekrar yayınlanan bu yapım, ülkemizde de en çok izlenen diziler arasında kendisine yer buldu. Dizide, New York'ta yaşayan 20'li yaşlarda üçü kadın, üçü erkek olan altı kişilik yakın arkadaş gurubunun yaşamları anlatılmaktadır. Oldukça eğlenceli vakitler geçireceğiniz Friends dizisi, eminiz ki favori dizi listenizde yerini alacaktır.

TürKomedi
IMDb8.9
Gösterim
Tarihi
1994
YönetmenDavid
Crane
OyuncularJennifer
Aniston
Courteney
Cox
Lisa
Kudrow

38. Black Mirror

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Her sezonunda yeni bir konu işleyen Black Mirror dizisi , aynı zamanda her sezonda yeni oyuncular, yönetmenler ve senaristler barındıran bir yapım. Her sezon farklı olmasına rağmen ortak tek nokta Black Miror… Anlamı ise Kara Ayna… Dizi, konu olarak teknolojik aletlerin insanlarını yaşamını ne kadar derinden etkilediğini oldukça çarpıcı şekilde anlatırken, aynı zamanda izleyen kişinin kendi yaşantısını uzun bir süre sorgulamasını da konu edinir. Teknolojinin insanoğluna verdiği zararların etkisini görmek istiyorsanız, en iyi dizilerden bir tanesi olan Black Mirror’u kesinlikle izlemelisiniz.

TürDramGerilimBilim Kurgu
IMDb8.9
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenCharlie
Brooker
OyuncularLudi
Lin
Fola
Evans
-Akingbola
Crystal
Clarke

39. True Detective

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

2014 yılında televizyon ekranlarına gelen ve yayınlandığı dönem içerisinde izlenmesi gereken en iyi diziler listelerinde yer alan True Detective, her sezon farklı bir hikayeyi konu almaktadır. İlk sezonunda yakaladığı ivmeyi ikinci sezonunda devam ettiren yapım, genel olarak işlenen cinayetler, suçlar ve bu suçların yaşandığı hikaye örgüsünü anlatmaktadır. Polis memurlarının başrol olduğu dizide heyecanın ve aksiyonun ritmi hiç düşmemektedir. True Detective mutlaka izlemeniz gereken yapımlar arasında yer almalıdır.

TürDramSuçGizem
IMDb9.0
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenNic
Pizzolatto
OyuncularMahershala
Ali
Stephen
Dorff
Carmen
Ejogo

40. Fargo

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Yukarıda yer alan True Detective dizisi ile benzerlik gösteren Fargo izlemeniz gereken dizilerden bir tanesidir. True Detective ile benzerlik gösterdiği yerse her sezon heyecan ve gerilim dolu yeni bir sezonun işlenmesidir. Aynı şekilde dizide yaşanan olaylar gerçek hayatta bire bir yaşanmıştır. Eğer sizde bu tarz dizilerde hoşlanıyorsanız Fargo’yu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

TürDramGerilimSuç
IMDb9.0
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenJoel
Coen
OyuncularWilliam
H. Macy
Frances
McDormand
Steve
Buscemi

41. Band of Brothers

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

IMDb başta olmak üzere bütün klasmanlarda en çok puanı alan dizi olarak karşımıza çıkan Kardeşler Takımı, tarihçi ve biyografi yazarı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı adlı romanından uyarlanan ve 2. Dünya Savaşını anlatan harika bir dizi… 10 bölümden oluşan bu mini dizi, 2001 yılından sonra birçok ülkede yayınlanmıştır. Hatta ülkemizde bir dönem en çok izlenen yabancı diziler arasında kendisine yer bulmuştur. Oldukça başarılı bir dizi olan Kardeşler Takımı mutlaka izlemeniz gereken savaş dizileri arasında yer almaktadır.

TürDramTarihSavaş
IMDb9.0
Gösterim
Tarihi
2001
YönetmenSteven
Spielberg
OyuncularNicholas
Aaron
Damian
Lewis
Donnie
Wahlberg

42. Doctor House

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Herkesin izlemesi gereken bir dizi olan House of M.D. en iyi yabancılar diziler arasında oldukça etkileyici bir yapımdır. Dizide, New Jersey'deki Princeton-Plainsboro Hastanesi'nin Tıbbi Tanı Uzmanlığı Departmanı'nın başındaki doktorun hikayesi anlatılmaktadır. Kendini beğenmişliği, insanların önemsememesi ve küçümsemesi onun isminin duyulmasına neden olmuştur. Karakterimiz, teşhis koymakta zorlanan bulaşıcı hastalıklara bir bakışta tanı koymaktadır ve bu sayede hastaların hayatlarını kurtarmaktadır. Her saniyesinden zevk alacağınız House M.D. dizisini mutlaka izlemeniz öneririz.

TürDramGizem
IMDb9.1
Gösterim
Tarihi
2004
YönetmenDavid
Shore
OyuncularHugh
Laurie
Robert
Sean
Leonard
Jesse
Spencer

43. Breaking Bad

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Bir tane kimya hocası var. Adı Walter White... Adam dünyanın en iyisi. Fena bir adam. Kimyaya çok hakim. Adam kanser oluyor, ekonomik durumu kötü. Bir oğlu bir karısı var. Oğlu da engelli. Bir de baldızıyla bacanağı var. Bu adam bir bakıyor ölüyorum beş parasızım. Elde bir tek altın bilezik var. Bir tane de eski öğrencisi var torbacılık yapan. Onunla birlikte bu işlere giriyor. Uyuşturucu madde olan med üretiyor. Ama öyle bir med ki kısa sürede şöhreti sınırları aşıyor. Öyle ki ürettiği meth mavimsi bir renk alıyor. Dizi insanları o kadar etkilemiş ki uyuşturucu kaçakçıları gıda boyası ekleyerek mavi med üretmeye başlamış. (Gerçek hayattan bahsediyorum. Dizi o kadar sarmış dünyayı yani.)

TürDramGerilimSuç
IMDb9.5
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenVince
Gilligan
OyuncularBryan
Cranston
Anna
Gunn
Aaron
Paul

44. Game of Thrones

Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Taht oyunları hacı bu... Ancak bizim Muhteşem Yüzyıl gibi değil. Yani sadece Hürrem ve Süleyman yok. Mübarek dizide oynayan her karakterin kendine göre bir kitlesi var. Ben diyeyim milyonlar siz deyin on milyonlar :) Bana soracak olursanız hepsinin fanıyım. Niye biliyor musunuz? Dizideki her karakterde kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz. Bastırılmış duygularınız, yapmak isteyip yapamadıklarınız, güç, iktidar, kuvvet, iyilik ve daha fazlası... Dinazora bile aşık olabilirsiniz. Bakın sonra demedi demeyin. Bu dizileri izleyin mutlaka. Ben boşa sallamam. GoT hakkında spoiler vereyim diyeceğim ama zaten eminim bu dizi hakkında mutlaka bir şeyler okumuşsunuzdur. Tabi izlemeyen azınlıklar hakkında konuşuyorum. Sonuçta azınlık hakları diye de bir şey var :)

TürFantastikGizemAksiyon
IMDb9.5
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenD.B.
Weiss
OyuncularKit
Harington
Peter
Dinklage
Emilia
Clarke
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1440
2210
1140
470
500
400
1670
100
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 37
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER