Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 30 Dizi

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 30 Dizi
23.08.201713:23

Sizler için özenle hazırladığımız liste içerisinde gelmiş geçmiş en iyi dizileri bir araya getirdik. İçerisinde en iyi yerli dizilerinde yer aldığı bu listede, izlemediğiniz herhangi bir dizi varsa hiç vakit kaybetmeyin.İşte, izlenmesi gereken diziler.

Haber güncelleme tarihi 25.09.2020 09:32

Ölmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

Televizyon ekranlarında yayınlanan en iyi ve en çok izlenen dizileri sizler için bir araya getirdik. Listemizi oluştururken ülkemizde büyük etki yaratan yapımları ön planda tutmaya özen gösterdik. İşte, yabancı dizi kategorisinde ve içerisinde Türkiye'de en çok izlenen diziler 'in yer aldığı mutlaka izlenmesi gereken diziler listesi...

En İyi Diziler;

30. Sherlock (2010) IMDb: 8.2

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Dünya üzerinde bir dizi olsun ki, 2 yıl bile ara verse hayranları tarafından bıkmadan usanmadan her koşulda beklensin. Britanya asıllı bir dizi olan Sherlock gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında yer almaktadır. Her sezon 2 saatli süreler içerisinde en fazla 3-4 bölüm yayınlamaktadır. Dedektiflik konusunda zirveyi yaşatan Sherlock’u kesinlikle izlemeniz gereken diziler listesine ekleyin.

Tür: Suç, Gizem, Aksiyon

Fragman


29. Person Of Interest / Şüpheli Şahıs (2011-2016) IMDb: 8.4

mutlaka izlemeniz gereken diziler

5 sezon ekranlarda yer edinen ve her sezonuyla izleyenleri kendisine daha çok bağlayan Person of Interest, aksiyon ve suç türünde oldukça başarılı bir yapım… İşlenen suçlar yüksek seviyelere çıkmıştır ve bunun azaltılması için gizemli bir iş adamı, işlenecek suçları önceden engelleyen bir program oluşturur. Geriye bu sistemi kullanacak bir kişi gerekmektedir ve bu kişi de, Reese adlı eski bir CIA ajanı… Person of Interest, heyecan ve aksiyon sevenler için harika bir tercih.

Tür: Suç, Aksiyon, Bilim Kurgu

Fragman


28. Homeland (2011 ->) IMDb: 8.4

mutlaka izlemeniz gereken diziler

2011 yılında televizyon ekranlarına gelen Homeland, CIA ajanı Carrie Mathison’un hikayesini anlatıyor. Carrie sekiz yıldır kayıp olan ve artık öldüğü farz edilen Birleşik Devletler askeri Nicholas Brody’nin kurtarılmasını sağlayan istihbaratın bir tuzak olduğuna inanır. Nicholas Brody’nin El Kaide komplosuyla bağlantılı olduğuna inanmaktadır. İlk sezonundan itibaren heyecan ve aksiyonun hiç azalmadığı bu dizi, kesinlikle izlenmesi gereken diziler arasındadır.

Tür: Suç, Dram, Gizem

Fragman


27. The Walking Dead / Yürüyen Ölüler (2010 - >) IMDb: 8.4

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Dizinin giriş bölümünde polis memuru olarak karşımıza çıkan Rick Grimes, gözlerini bir hastane odasında açar ve dünyanın artık eskisi gibi olmadığını fark eder. Dünyada bir zombi salgını boy göstermektedir. Aynı zamanda ailesi dışarıdadır ve bir an önce harekete geçip ailesini kurtarmak istemektedir. 2010 yılında ekranlara gelen ve büyük bir hayran kitlesine sahip en iyi yabancı diziler arasında gösterilen The Walking Dead, mutlaka izlenmesi gereken diziler arasın ilk sıralardadır.

Tür: Dram, Kurgu, Bilim-Kurgu

Fragman


26. Avrupa Yakası (2002-2009) IMDb: 8,4

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Eminim hepiniz izlemişsinizdir. Ancak yeniden izleyin. Çok başarılıydı valla. Yerli sitcom denince akla bu dizi gelir. Volkan'ı, Aslı'sı, Tahsin Amca'sı, 'soldan soldan geliyorlar' İffet'i... Bu diziyi çok anlatmayacağım. Tek diyebileceğim tekrardan izleyin olur. Bir de eleştiri yapıyorum. Burhan'a kadar tamam, her şey süperdi. Şu Burhan Altıntop var ya onu diyorum. Ancak Gaffur tiplemesini hiç dahil etmeyeceklerdi. Kaliteyi düşürdü. Bu şahsi eleştirim...

Tür: Komedi

Fragman


25. Lost (2004-2010) IMDb: 8,4

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Bir döneme damgasına vuran ABD yapımlı dizi Lost, uzun yıllar önce bitmesine rağmen hala insanların hafızlarında yerini korumaktadır. İstisnasız birçok dizi sitesinde yapılan “Mutlaka İzlemeniz Gereken Diziler” listesinde yer bulan bir yapımdır. Dizinin kısaca konusuna değinmek gerekirse, Oceanic Hava Yolları’nın Sidney-Los Angeles seferini yapan 815 sefer sayılı uçağı, okyanus üzerinden geçerken, manyetik bir alana kapılarak büyük bir adaya düşer. Sonrasında ise hayatta kalan insanların hayatlarının nasıl değiştiği gözlemlenmektedir. Sonunun beklenmedik bir şekilde bitmesi herkesi biraz şaşırtsa da kesinlikle izlemeniz gereken bir dizidir.

Tür: Macera, Dram, Fantastik

Fragman


24. Fringe (2008) IMDb: 8,4

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde yer alan ve IMDB sıralamasında oldukça önemli bir konumda olan Fringe, Bilim kurgu, drama ve gerilimin bir arada olduğu efsanevi bir dizi. Dizinin baş rolünde Özel bir ajan, bir bilim adamı ve bilim adamının oğlu yer almaktadır. Dizinin konusunda en dikkat çeken ayrıntı yaşanan olayların birbiriyle bağlantılı birçok olayın gizemin ortaya çıkarması. Bilim kurgu sevenler için en iyi dizler listesinde kesinlikle olması gereken bir yapım. Fringe sezon finali yaptığında “bu dizi nasıl bitebilir?” diye kendinize sorabilirsiniz.

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Fragman


23. Spartacus (2010-2013) IMDb: 8,5

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında gösterilen Spartacus, özgürlüğünü almak için savaşan adamların hikayesinin en iyi anlatan yapımların başında gelmektedir. Mutlaka izlemeniz gereken diziler arasında gösterilen Spartacus, Roma’ya karşı yapılan bir köle ayaklanmasından esinlenerek uyarlanan dizi, üç alt başlıkla üç sezon sürdürüldü. Dizi, karısının ölümünden sonra etrafından her geçen gün büyüyen kölelerle birlikte Roma'ya kafa tutan ve karısının intikamını almak için savaş veren Spartacus isimli bir gladyatörün yaşadıklarını anlatıyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Biyografi

Fragman


22. Ezel (2009-2011) IMDb: 8,5

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Beni son bölümlere doğru biraz sıkmaya başlamıştı. Özellikle de dayıdan sonra. Ne diziydi be. Sırf Ramiz Dayı için izlenirdi. Ramiz Karaeski... Tuncel Kurtiz'in o muhteşem sesinin tam bütünleştiği o karakter. Eyşan'ı Meyşan'ı bilmem. Ben Ramiz Dayı ve Kerpeten Ali için izliyordum. Ezel'i canlandıran Kenan İmirzalioğlu, ehh işte.. Bir de Bahar'a çok üzülmüştüm.Ama tekrar izlenir mi izlenir...

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


21. Mr. Robot (2015 - >) IMDb: 8.6

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Hacker filmleri ya da dizilerinden hoşlanan okurlarımız için 2015 yılında ekranlara gelen ve en iyi yabancı diziler arasında her daim kendisine yer bulan bir yapım… Mr. Robot! İlk sezonu 10 bölümden oluşan ve sonrasında yarattığı etki sayesinde 2. ve hatta 3. sezonun garantisini alan dizi, fırsat bulduğunuzda kesinlikle izlemeniz gereken eserlerden. Dizide, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot adındaki antisosyal genç bir programcıyı merkezine koyuyor. Bazı bölümlerinde şok etkisi yaratan MR. Robot’u mutlaka izlemenizi öneririz.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


20. Vikings / Vikingler (2013) IMDb: 8,6

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Ragnar adamın dibi. Dizide tarihi olaylar efsaneleştirilerek anlatılıyor.  Baş karakter Ragnar... Adam yakışıklı, deli, ruh hastası ve daha neler neler... Dizide her şey var. Seks, uyuşturucu, iktidar, güç, kadın, kan, revan... :) Ragnar'ın bir de eski karısı var. Kadın hem savaşçı, hem seksi ne istersen o var kadında. Ragnar'da o kadını bırakıp ne olduğu belirsiz bir tiple evlenmesin mi? Ondan da çocuklar yaptı. Ancak bana kalırsa o kadının olaya dahil olmasının tek sebebi sakat çocuğu. Yeni sezonlarda herkes onu konuşacak. Çünkü dünyayı Ragnar'ın onca çocuğundan biri değil,  sakat olan o çocuğu yönetecek. Anlatmadım ya izle sen. Benim anlattıklarım bir şey değil diyorum, anlamıyor musun?

Efsaneler arasına giren yapım hakkında bilinmeyenleri öğrenmek için "Belgesel - Tarih dizisi Vikings "içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


19. Lie to Me / Bana alan Söyle (2009-2011) IMDb: 8.6

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Son yılların en dikkat çekici dizileri arasında yer alan Lie to Me, Amerika’da yayınlanan en iyi psikolojik drama dizilerinden bir tanesidir. Dizinin başrol oyuncusu Dr. Cal Lightman uzun yıllar boyunca yalan söyleyen insanların, tepkileri, hareketleri ve mimikleri üzerinde çalışmaktadır. Bu tecrübesi sayesinde bir grup oluşturur ve suçluların söylediklerinin yalan mı gerçek mi olduğunu FBI ve emniyet teşkilatı için ortaya çıkarır. Konu olarak oldukça ilginç bir dizi olan Lie To Me’yi mutlaka izlemenizi öneririz.

Tür: Suç, Dram, Gizem

Fragman


18. Shameless / Utanmaz (2004-2013) IMDb: 8,7

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Bastırılmış duygularınız açığa çıkacak. İddia ediyorum. Seks, uyuşturucu, eğlence, şiddet, sokak kültürü her şey var yani. Bir tane Fiona var evin büyük kızı. Dizinin en masum karakteri. En masumu ama onda da her şey var tabi. Siz düşünün dizinin masumiyetini. Hele bir baba var... Ayyaşın teki. Her yol var adamda. Üvey kızıyla bile düzüşüyor, düşünün. Yok artık izlenir mi lan bu demeyin. Bırakın bu işleri.. Sonuçta senaryo, senaryo nedir? Gerçek hayatta olan şeylerdir bana kalırsa. Herkesin içinde bir sapıklık, sapkınlık, şehvet, suça eğilim vardır. Ama bastırabilmektir önemli olan. Bastıramayacağınız duygulara sahipseniz sizin ve çevrenizdekilerin sağlığı için izlememenizi öneririm.

Yayınlandığı dönem efsaneler arasına giren İngiliz yapımı hakkında daha önce duymadığınıza emin olduğumuz 8 İlginç Bilgi için; Shameles Dizisi içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

Tür: Komedi, Suç, Dram

Fragman


17. La Casa De Papel (2017) IMDb: 8,7

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Son yılların en iyi dizileri arasında yer alan La Casa De Papel, başta Türkiye olmaz üzere birçok ülkede büyük hayran kitlesine sahip olmuştur. Soygun dizisi sevenler için harika bir tercih olan İspanyol yapımlı bu dizi, mutlaka izlemeniz gereken diziler listesindedir. Dizinin konusuna gelince kısaca belirtelim; Profesör lakaplı kişi yıllardır tasarladığı bu soygun için kendisine yepyeni bir ekip oluşturur. Ekip İspanyol Kraliyet Darphanesini soymak için beş ay boyunca herkesten uzak bir evde Profesörden eğitim alır. Herkesin isimleri şehirlerden meydana gelmektedir. Berlin, Tokyo, Rio, Denver, Moskova, Oslo, Helsinki ve Nairobi hikayenin kahramanları...

Tür: Aksiyon, Suç, Gizem

Fragman


16. Dexter (2006) IMDb: 8,7

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Bu Dexter bizim evin bireylerinden biri oldu çıktı. Aslında adli tıp görevlisidir. Polis departmanında adli tıp görevlisi olarak hizmet verir. Ancak görevi çok önemlidir. Kendisi bir kan uzmanıdır. Yani Dexter olay mahaline gider, cesedi ve etrafa sıçrayan kanları inceler. Bazen eşyaların durumuna bakıp cinayeti yorumladığı olur. Ama bu işi öyle böyle yapmaz. Bizde Engin Günaydın'ın oynadığı Galip Derviş karakteri gibi değil yani :)

Hemen aklınıza o gelmesin... Diziden kalite fışkırıyor. Aynı zamanda bu Dexter bir seri katildir. Suça bulaşmış olan ve kanunlardan yırtmayı başaran suçluları öldürmektedir. Şimdi içinizden diziyi anlattın zaten demeyin. Daha hiç bir şey anlatmadım. Diziye ilk başladığınızda 2-3 bölüm sıkılırsanız bırakmayın, sakın haa... Devam edin, izledikçe bağlanacaksınız. Ulan niye benim böyle yeteneklerim yok, niye böyle bir akrabam yok diyebilirsiniz :)

Tür: Suç, Dram, Gizem

Fragman


15. Sons of Anarchy / Anarşinin Evlatları (2008-2014) IMDb: 8.7

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Amerikan televizyonlarında yayınlanan Sons Of Anarchy, suç ve dram türünde yayınlanan en iyi dizilerden bir tanesidir. Dizide Kaliforniya'nın küçük bir kasabasında kanun adamlarına karşı kendi yasa dışı varlıklarını korumaya çalışan bir motosiklet çetesi olan "Sons of Anarchy Motorcycle Club" ve çevresinde yaşanman heyecan verici olayları anlatmaktadır. Bulundukları şehirde hem kuralsız yaşamı devam ettirmek istersen aynı zamanda bölgedeki uyuşturucu ve suç ağına karşı da direnç göstermektedir. Çete konusunu işleyen en iyi yabancı diziler arasında gösterilen Anarşinin Evlatları’nı mutlaka izlemenizi öneririz.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


14. Chuck (2007-2012) IMDb: 8.7

mutlaka izlemeniz gereken diziler

2007 yılında ekranlara gelen harika bir ajan ve komedi dizisi… Teknoloji marketinde çalışan ve oldukça monoton bir hayata sahip olan Chuck, beynine yerleştirilen bir çip sayesinde devletin tüm sırlarına sahip birisi haline gelir. Ekranların en komik ajan ve aksiyon dizilerinden bir tanesi olan Chuck, bu tarzda dizi sevenler için harika bir tercih olacaktır.

Tür: Aksiyon, Komedi, Dram

Fragman


13. Annenizle Nasıl Tanıştım (2005-2014) IMDb: 8.7

mutlaka izlemeniz gereken diziler

IMDb listesinde en tepede yer alan en iyi yabancı dizilerden bir tanesi olan ve konusuyla ülkemizde de oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan How I Meet Your Mother, başrol oyuncusu Ted Mosby’nin eşiyle tanışmasını konu alır. Dizinin ana karakteri Ted Mosby çocuklarını karşısına alır ve onlara uzun mu uzun bir hikâye anlatacağını söyler. Anneleriyle nasıl tanıştığının hikâyesi... Bizleri de geçmişe götürerek hikâyesini anlatmaya başlar. Oldukça komik ve duygusal hikayelerin yer aldığı dizide Barney Stinson, Marshall, Lily ve Robin karakterleri büyük renk katmaktadır. Yabancı diziye gülemiyorum diyenler için harika bir tercih.

Diziyle ilgili 10 ilginç ayrıntıya yer verdiğimiz yazımızı okumak için “Efsanevi Dizi: How I Met Your Mother” içeriğini okuyabilirsiniz.

Tür: Komedi, Romantik

Fragman


12. Roma (2005-2007) IMDb: 8.7

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Roma, İtalya ve Amerika’nın yer aldığı proje, son yılların en çok izlenen dram ve tarih dizisidir. Mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında gösterdiğimiz Rome’nin konusu, milattan önce 49 yılı civarlarında geçen, bir Cumhuriyetin yıkılışı ve bir İmparatorluğun doğuşunu anlatan, savaşlar, efendiler, köleler, aşklar üzerine oturtulmuş oldukça değişik bir hikayedir. Dizinin birinci sezonunda Galya ve Mısır ile mücadele içerisinde bulunurken aynı zamanda ülke içerisinde bulunan çekişmelerde anlatılıyor.

En İyi Dizi ödüllerine 8 kez aday olan ve 7 dalda ödül olan bu dizi kesinlikle izlemeniz gereken yapımlar arasındadır.

Tür: Aksiyon, Dram, Tarihi

Fragman


11. Narcos (2015) IMDb: 8.8

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Suç ve dram türünde yaşanılanların gerçek olduğu Narcos, mutlaka izlenmesi gereken en iyi yabancı diziler arasında her daim zirvede olacak bir yapımdır. Ünlü uyuşturucu kaçakçısı ve dünyanın en büyük suç örgütü lideri Pablo Escobar’ın hayatının anlatıldığı bu dizide, Escabar’ın yanında kendinizi bulacaksınız. Her anını sıkılmadan izleyeceğiniz Narcos dizisi, eminiz ki favori dizileriniz arasında yerini alacaktır.

Tür: Biyografi, Suç, Dram

Fragman


10. Stranger Things / Tuhaf Şeyler (2016) IMDb: 8,9

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Baş rolde çocuklar var. İlk izleyince çocuk dizi sanabilirsiniz aldanmayın. Fena bir dizi. Korku, gerilim, bağlılık her şey var dizide. Değişik bir dizi, anlatması zor. Mutlaka izlemeniz lazım.. 

Tür: Dram, Fantastik, Korku

Fragman


9. House Of Cards (2013-2018) IMDb: 8,9

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Politik ve entrika dolu dizilerin hastasıysanız, mutlaka izlemeniz gereken dizilerden bir tanesidir House Of Cards… BBC’de yayınlanan aynı isme sahip minin dizinin yeni uyarlamasıdır. Yayınlandığı günden itibaren izlenmesi gereken diziler arasında gösterilen bu efsane yapımda Kevin Spacey, Robin Wright ve Michael Kelly gibi isimler yer almaktadır. Amerikan’ın politik sistemini dibine kadar eleştiren bu yapımı vakit kaybetmeden izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Gerilim

Fragman


8. Friends / Sıkı Dostlar (1994-2004) IMDb: 8.9

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Oldukça eski bir yapım olan ancak etkisinden bir şey kaybetmeyen Friends dizisi, toplamda 10 sezon boyunca izleyicilerin karşısında oldu. Türkiye’de de birçok televizyonda tekrar tekrar yayınlanan bu yapım, ülkemizde de en çok izlenen diziler arasında kendisine yer buldu. Dizide, New York'ta yaşayan 20'li yaşlarda üçü kadın, üçü erkek olan altı kişilik yakın arkadaş gurubunun yaşamları anlatılmaktadır. Oldukça eğlenceli vakitler geçireceğiniz Friends dizisi, eminiz ki favori dizi listenizde yerini alacaktır.

Tür: Komedi

Fragman


7. Kara Ayna (2011- >) IMDb: 8.9

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Her sezonunda yeni bir konu işleyen Black Mirror, aynı zamanda her sezonda yeni oyuncular, yönetmenler ve senaristler barındıran bir yapım. Her sezon farklı olmasına rağmen ortak tek nokta Black Miror… Anlamı ise Kara Ayna… Dizi, konu olarak teknolojik aletlerin insanlarını yaşamını ne kadar derinden etkilediğini oldukça çarpıcı şekilde anlatırken, aynı zamanda izleyen kişinin kendi yaşantısını uzun bir süre sorgulamasını da konu edinir. Teknolojinin insanoğluna verdiği zararların etkisini görmek istiyorsanız, en iyi dizilerden bir tanesi olan Black Mirror’u kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Dram, Bilim Kurgu Gerilim

Fragman


6. Gerçek Dedektif (2014) IMDb: 9,0

mutlaka izlemeniz gereken diziler

2014 yılında televizyon ekranlarına gelen ve yayınlandığı dönem içerisinde izlenmesi gereken en iyi diziler listelerinde yer alan True Detective, her sezon farklı bir hikayeyi konu almaktadır. İlk sezonunda yakaladığı ivmeyi ikinci sezonunda devam ettiren yapım, genel olarak işlenen cinayetler, suçlar ve bu suçların yaşandığı hikaye örgüsünü anlatmaktadır. Polis memurlarının başrol olduğu dizide heyecanın ve aksiyonun ritmi hiç düşmemektedir. True Detective mutlaka izlemeniz gereken diziler arasında yer almalıdır.

Tür: Suç, Dram, Gizem

Fragman


5. Fargo (2014) IMDb: 9,0

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Yukarıda yer alan True Detective dizisi ile benzerlik gösteren Fargo izlemeniz gereken dizilerden bir tanesidir. True Detective ile benzerlik gösterdiği yerse her sezon heyecan ve gerilim dolu yeni bir sezonun işlenmesidir. Aynı şekilde dizide yaşanan olaylar gerçek hayatta bire bir yaşanmıştır. Eğer sizde bu tarz dizilerde hoşlanıyorsanız Fargo’yu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


4. Kardeşler Takımı (2001) IMDb: 9.0

mutlaka izlemeniz gereken diziler

IMDB başta olmak üzere bütün klasmanlarda en çok puanı alan dizi olarak karşımıza çıkan Kardeşler Takımı, tarihçi ve biyografi yazarı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı adlı romanından uyarlanan ve 2. Dünya Savaşını anlatan harika bir dizi… 10 bölümden oluşan bu mini dizi, 2001 yılından sonra birçok ülkede yayınlanmıştır. Hatta ülkemizde bir dönem en çok izlenen yabancı diziler arasında kendisine yer bulmuştur. Oldukça başarılı bir dizi olan Kardeşler Takımı mutlaka izlemeniz gereken savaş dizileri arasında yer almaktadır.

Tür: Savaş, Dram, Aksiyon, Tarih

Fragman


3. Doktor House (2004-2012) IMDb: 9.1

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Herkesin izlemesi gereken bir dizi olan House of M.D. en iyi yabancılar diziler arasında oldukça etkileyici bir yapımdır. Dizide, New Jersey'deki Princeton-Plainsboro Hastanesi'nin Tıbbi Tanı Uzmanlığı Departmanı'nın başındaki doktorun hikayesi anlatılmaktadır. Kendini beğenmişliği, insanların önemsememesi ve küçümsemesi onun isminin duyulmasına neden olmuştur. Karakterimiz, teşhis koymakta zorlanan bulaşıcı hastalıklara bir bakışta tanı koymaktadır ve bu sayede hastaların hayatlarını kurtarmaktadır. Her saniyesinden zevk alacağınız House M.D. dizisini mutlaka izlemeniz öneririz.

Tür: Dram, Gizem

Fragman


2. Breaking Bad (2008-2013) IMDb: 9.5

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Bir tane kimya hocası var. Adı Walter White... Adam dünyanın en iyisi. Fena bir adam. Kimyaya çok hakim. Adam kanser oluyor, ekonomik durumu kötü. Bir oğlu bir karısı var. Oğlu da engelli. Bir de baldızıyla bacanağı var. Bu adam bir bakıyor ölüyorum beş parasızım. Elde bir tek altın bilezik var. Bir tane de eski öğrencisi var torbacılık yapan. Onunla birlikte bu işlere giriyor. Uyuşturucu madde olan med üretiyor. Ama öyle bir med ki kısa sürede şöhreti sınırları aşıyor. Öyle ki ürettiği meth mavimsi bir renk alıyor. Dizi insanları o kadar etkilemiş ki uyuşturucu kaçakçıları gıda boyası ekleyerek mavi med üretmeye başlamış. (Gerçek hayattan bahsediyorum. Dizi o kadar sarmış dünyayı yani.)

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


1. Taht Oyunları (2011-2019) IMDb: 9,5

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Taht oyunları hacı bu... Ancak bizim Muhteşem Yüzyıl gibi değil. Yani sadece Hürrem ve Süleyman yok. Mübarek dizide oynayan her karakterin kendine göre bir kitlesi var. Ben diyeyim milyonlar siz deyin on milyonlar :)  Bana soracak olursanız hepsinin fanıyım. Niye biliyor musunuz? Dizideki her karakterde kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz. Bastırılmış duygularınız, yapmak isteyip yapamadıklarınız, güç, iktidar, kuvvet, iyilik ve daha fazlası... Dinazora bile aşık olabilirsiniz. Bakın sonra demedi demeyin. Bu dizileri izleyin mutlaka. Ben boşa sallamam. GoT hakkında spoiler vereyim diyeceğim ama zaten eminim bu dizi hakkında mutlaka bir şeyler okumuşsunuzdur. Tabi izlemeyen azınlıklar hakkında konuşuyorum. Sonuçta azınlık hakları diye de bir şey var :)

Tür: Fantastik, Aksiyon, Dram, Gizem

Fragman


BONUS

Sıfır Bir (2013) IMDb: 8.3

mutlaka izlemeniz gereken diziler

Yok artık bunca kaliteli dizinin bonusu bu olur mu? Doğru söylüyorsunuz olmaz. Ama çocuklar öyle güzel yapmış ki. Üstelik internet dizisi bu. Adanalı gençler kendi aralarında çekmiş. Cinayet, çete mücadeleleri, torbacılar, sokak kültürü ve daha fazlası... Kısıtlı imkanları düşünüldüğünde çocuklar 10 numara dizi yapmış. İzleyin görün... :)

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

FragmanÖnerilen İçerik: En İyi Yabancı Diziler ve Dizi Önerileri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
528
1591
720
435
416
340
1534
16
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 13
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.