• DOLAR5,6923-0.03
 • EURO6,30970.10
 • ALTIN269,683-0.04
 • BIST106.448-0.32

Netflix Dizileri – Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 52 Netflix Dizisi

Netflix Dizileri – Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 52 Netflix Dizisi
18.02.201918:22

Netflix dizileri içeriğinde, tüm zamanların en iyi dizlerini sizler için listeledik. Oldukça popüler olan dizilerin yanı sıra ismi çok fazla duyulmayan en iyi Netflix dizilerini bu listede bulabilirsiniz. İşte, en iyi Netflix dizi önerlerileri...

Haber güncelleme tarihi 03.10.2019 10:18

En İyi Netflix Dizileri - Tüm Dünyada İzlenme Rekorları Kıran 52 Netflix Dizisi

Tüm dünyada izleyicilerle buluşan, herkesin beğenisini kazanmış en iyi Netflix dizileri listesini sizler için bir araya getirdik. İşte, IMDb'de en yüksek puanları alan ve içerisinde Netflix Türk dizilerinin de yer aldığı aksiyon, macera, komedi, bilim kurgu, fantastik, korku ve gerilim türündeki en güzel - en iyi Netflix dizi önerileri...

Netflix Dizileri;

1. La Casa De Papel (2017 - ) IMDb: 8.7

Netflix dizi önerileri

Netflix bünyesine sonradan dahil olan ve yeni sezon çekimlerini Netflix bünyesinde gerçekleştiren La Casa De Papel, İspanyol asıllı bir dizidir. Ülkemizde yayınlandığı andan itibaren büyük bir etki yaratmış ve Türkiye'de de en çok izlenen yabancı diziler listesinde kendisine yer bulmuştur. Dizinin hikayesini kısaca ele alırsak, Profesör lakaplı kişi yıllardır tasarladığı bu soygun için kendisine yeni bir ekip kurar ve sonrasında İspanyol Kraliyet Darphanesini soymak için planı işleyişe kurar. Dizinin en dikkat çekici noktası ekipte yer kişilerin isimlerinin Dünya'nın önemli şehirlerden oluşmasıdır.

Netflix orijinal dizileri ve dünya genelinde oldukça popüler olan, özellikle Türkiye'de büyük bir hayran kitlesi bulunan bu yapımı kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz "Netflix’in Kusursuz Planlanmış Soygun Dizisi; La Casa De Papel" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

FRAGMAN


2. The Umbrella Academy – Şemsiye Akademisi (2019 - ) IMDb: 8.6

Netflix dizi önerileri

2019 Netflix dizleri arasında enfes bir yapım olan The Umbrella Academy, son dönemde sektöre damgasını vuran etkileyici eserlerden bir tanesi. Dizi. 1989 yılında, aynı gün doğan 43 bebeğin hikayesini anlatmaktadır. Bu bebeklerinin doğumunu ilginç kılan ise hiçbir gebelik belirtisi olmayan ve birbiriyle alakası olmayan kadınlardan dünyaya gelmesidir. Dizi de çok zengin bir kişi olarak karşımıza çıkan Sir Reginald Hargreeves, bu bebeklerin yedisini evlat edinir ve kendisinin oluşturduğu şemsiye akademisini kurar.

Bu akademinin kuruluş amacı dünyayı kurtaracak ekibi yaratmaktadır ancak her şey planlandığı gibi gitmez. Netflix dizileri arasında oldukça yeni olan The Umbrella Academy, otoritelere göre uzun yıllar boyunca devam edecek bir yapım.

Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz "Netflix’in Yeni Süperkahraman Dizisi; The Umbrella Academy" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

FRAGMAN


3. The Protector – Hakan: Muhafız (2018 - ) IMDb: 7.6

Netflix dizi önerileri

Netflix’in orijinal içerikleri arasında yer alan ve aynı zamanda ilk Netflix Türk dizisi olma özelliği taşıyan The Protector – Hakan: Muhafız, başrolünde Çağatay Ulusoy, Ayca Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Mehmet Kurtuluş gibi ünlü oyuncuların yer aldığı bir yapım. Dizide başrol olan Hakan (Çağatay Ulusoy) tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenmektedir ve hayatı bir anda alt üst olmuştur.

Hakan’ın bundan sonraki tek amacı Muhafızlığı kabullenip Ölümsüzü ortadan kaldırmak olacaktır.

İlk sezonu ile birçok kişi tarafından beğenilen ama aynı zamanda bir kesim tarafından da eleştirilen bu Netflix orijinal dizisi ikinci sezonu ile beklentileri biraz düşürse de yine de Netflix'teki ilk Türk yapımı dizi olması sebebiyle listemizde öncelik tanıdık. Bu durum dizinin ikinci sezonunda düşüşe geçtiği gerçeğini değiştirmez. Umarız yeni sezonlarında daha başarılı hikayeler çıkar.

Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz "Netflix’in İlk Türk Orjinal Yapımı; Hakan: Muhafız" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

FRAGMAN


4. You – Sen (2019) IMDb: 7.9

Netflix dizi önerileri

Netflix orijinal yapımlarından bir diğeri de You dizisi... Netflix dizileri arasında en başarılı suç, dram ve gizem türünde bir yapım olarak karşımıza çıkan You dizisinin konusu; Zeki bir kişi olan, New York’ta yaşayan Joe ve onun çalıştığı kitapçıya gelen Beck’in hikayesini anlatmaktadır.

IMDb’de ortalama 8.0 puana sahip olan You, Netflix’te izleyebileceğiniz son derece başarılı bir yapım…

Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz "Netflix’in Yeni Gerilim ve Aşk Dizisi; YOU" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

FRAGMAN


5. Dogs Of Berlin (2018) IMDb: 7.5

Netflix dizi önerileri

Netflix’in merakla beklenen ikinci Alman orijinal dizisi Dogs Of Berlin, Berlin-Marzahn arasında oynanacak uluslararası bir karşılaşmadan bir gece öncesinde Türk-Alman futbol yıldızının cinayetini konu almaktadır. Dizide Felix Kramer ve Fahri Yardim adında iki polis Berlin’in yeraltı dünyasında işlenen suçlara karşı savaşmatadır. Türk izleyicilerinde ilgisini ve dikkatini üzerine çeken Dogs Of Berlin, Netflix’in son yıllarda yayımladığı en iyi yabancı dizilerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dizinin IMDb puanının 7.5 olması sakın ola diziyi izlemenize engel olmasın. Netflix tarafından hazırlanan Dogs Of Berlin dizisi, izlerken sizi pişman etmeyecek bir yapım…

FRAGMAN


6. Sex Education – Seks Terapisti (2019) IMDb: 8.5

Netflix dizi önerileri

Sex Education, hikaye ve kurgu bakımından İngilitere’de bir ksaba olan Moordale’de geçmektedir. Henüz ergen ve içine kapanık birisi olan Otis Milburn, cinsellik konusunda terapist olan ebeveynleri ile yaşamaktadır. Bundan ötürü cinsellik konusunda bir hayli uzmanlaşmıştır. Otis, arkadaşı olan Maeve ile harekete geçer ve arkadaşlarının seksle ilgili problemlerini çözmek için gizli bir seks terapisi işine girer.

Netflix’in 2019 yılında izleyicileriyle buluşturduğu Sex Education, Netflix’in orijinal içerikleri arasında mutlaka izlenmesi gereken yapımlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

FRAGMAN


7. The Punisher (2017) IMDb: 8.6

Netflix dizi önerileri

Marvel dizileri arasında oldukça önemli bir yeri bulunan The Punisher, Marvel kahramanları arasında kuralları olmayan bir süper kahramanı canlandırmaktadır. Sözün özü, The Punisher bir nevi anti Süper Kahraman durumundadır. Son yıllarda çıkan Marvel dizileri arasında oldukça başarılı bir konumda olan The Punisher aynı zamanda Netflix orijinal içeriklerinden de bir tanesidir?

Eğer süper kahraman ve Marvel dizilerini seviyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken harika bir Netflix dizisi…

FRAGMAN


8. Daredevil (2015-2018) IMDb: 8.7

Netflix dizi önerileri

Netflix’te orijinal içerikleri arasında yer alan ve aynı zamanda Netflix’te Marvel dizilerinin daha çok yer almasına olanak sağlayan Daredevil, son yıllarda çıkan en ilginç ve en başarılı süper kahraman dizileri arasındadır. 2015 yılında Netflix ekranlarına gelen Daredevil, IMDB sıralamasında da en iyi Marvel dizileri arasında yer almaktadır.

FRAGMAN


9. Marvel’s Jessica Jones (2015) IMDb: 8.1

Netflix dizi önerileri

Daredevil ve Punisher gibi Marvel dünyasının sokak kahramanları arasında yer alan Jessica Jones, 2015 yılında yayın hayatına girdi. IMDB listesinde oldukça başarılı bir sıralamada kendisine yer alan yapımda kimyasal bir sızıntı sonucunda Jessica Jones, insanüstü bir güce ve dirence, ek olarak da ses hızına yakın hızlarda uçma yeteneğine sahip oldu.

Marvel tarafından yapılan ancak Netflix’in orijinal içeriği olarak karşımıza çıkan Jessica Jones, mutlaka izlemeniz gereken süper kahraman dizisidir.

FRAGMAN


10. Narcos (2015-2017) IMDb: 8.8

Netflix dizi önerileri

Tüm dünyanın yakından tanıdığı suçlulardan olan Pablo Escobar’ın hayatının anlatıldığı Narcos, Netflix’ye yayınlanan ve son yıllarda dizi sektörüne damga vuran harika bir yapım. Türkiye’de en çok izlenen diziler arasında yer alan Narcos, oyunculukları, mekanları, kurgusu ve müzikleriyle gerçekten izlenilesi bir yapım…

Eğer Netflix üyeliğiniz varsa hemen Narcos’u izleyin… Netflix üyeliğiniz yoksa da en kısa sürede bir Netflix üyeliği alın. Narcos ve diğer dizileri izlemek için buna değecektir.

FRAGMAN


11. Bodyguard (2018 - >) IMDb: 8.3

Netflix dizi önerileri

2018 yılında Netflix orijinal içeriği olarak karşımıza gelen ve en çok izlenen yabancı dizilerden bir tanesi olan Bodyguard, ilk sezonunda büyük bir kitleyi kendisine hayran bırakmayı başaran ender yapımlardan… Başta dünyada olmak üzere Türkiye’de de en çok izlenen dizilerden bir tanesi olan Bodyguard dizisinde Game Of Thrones’un başarılı oyuncularından bir tanesi olan Richard Madden rol almaktadır.

Dizi de çişleri Bakanı Julia Montague (Hawes) ve onu korumak üzere atanan David Budd (Madden) isimli kahraman bir savaş gazisini işlemektedir.

Son derece gerilim ve aksiyon dolu Bodyguard dizisini kesinlikle izlemeden geçmeyin…

FRAGMAN


12. The Haunting of Hill House – Tepedeki Ev (2018) IMDb: 8.6

Netflix dizi önerileri

10 bölümden oluşan The Haunting of Hill House, Shirley Jackson’ın aynı adlı ünlü kitabının modern bir uyarlaması olarak Netflix orijinal dizileri kategorisinde karşımıza çıkmaktadır. Dizide Crain ailesi 1992 yazında Tepedeki Ev (Hill House) olarak bilinen köşke taşınırlar. Hugh ve eşi Olivia Crain, çocukları Steven, Shirley, Theodora (Theo), Luke ve Eleanor (Nell) ile evde pek de huzurlu olmayan şekilde yaşamaya çalışmaktadır. Yaşanan paranormal olayların ardından Hugh ve çocukları evi terk eder.

26 yıl aradan sonra ailenin en küçüğü Neil, yetişkin bir birey olmuş. Ailenin hiçbirisi Tepedeki Evde yaşananlardan kopamamıştır. Bakalım aile bu yaşananlarla nasıl yüzleşecektir.

Netflix’in orijinal içeriklerinden bir tanesi olan The Haunting of Hill House gerilim türü sevenler için gerçekten etkileyici bir yapım…

FRAGMAN


13. Stranger Things (2016 - >) IMDB Puanı: 8.9

Netflix dizi önerileri

Netflix Orijinal Serileri’nden biri olarak karşımıza çıkan Stranger Things, bizleri gizemli bir macerayla 80’li yıllara götürüyor. Gizem türünün yanı sıra dram, gerilim ve fantastik türlerini de bünyesinde barındırıyor.

80'li yılları kendine fon yapan Stranger Things, dönemin korku filmlerine selam çakmayı da atlamayan bir fantastik gerilim dizisidir. Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono'yu başrollerinde buluşturan dizi; kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesinin hikayesini anlatıyor.

Netflix orijinal dizileri arasında yer alan Stranger Things son dönemde izlediğiniz en sıra dışı yapımlardan birisi olmaya aday…

FRAGMAN


14. Ozark (2017 - >) IMDb: 8,0

Netflix dizi önerileri

2017 yılında Netflix’te yayınlanmaya başlayan Ozak, çok fazla beğenilen ve içerisinde suç, dram, gizem türünü barındıran harika bir yapım. Dizide Marty Byrde'ın Meksika’nın en büyük uyuşturucu karteli ile arasında yaşanan ve yaşanacak olan sorunları ele alırken, aynı zamanda Marty’nin ailesini koruma altına almasını da işlemektedir. Ailesi ile beraber Güney Missouri’ye giden Marty, burada birçok olumsuz olayla karşılaşır. Heyecan ve gerilimin zirve yaptığı yapımlardan biri olan Ozark’ı mutlak izlemenizi tavsiye ederiz.

FRAGMAN


15. Dark / Karanlık (2017 - >)  IMDb: 8.6

Netflix dizi önerileri

Netflix’in ilk Alman dizisi Dark, içerisinde suç, gizem ve dram türlerini barındıran etkileyici bir yapım. son yılların en çok izlenen dizileri arasında gösterilen ve IMDB listesinde de oldukça iyi bir puan alan Dark, konu olarak iki küçük küçük çocuğun kaybolduğu bir Alman kasabası olan Winden’ı işlemektedir.

Her bölümünü ile izleyiciyi ekrana bağlayan ve bir sonraki bölümü merak ettiren Dark, Netflix orijinal yapımlarından bir tanesi olarak da oldukça dikkat çekmektedir.

Gerilim ve suç türünde dizi sevenlere kesinlikle tavsiye ederiz…

FRAGMAN


16. House of Cards (2013 - 2018) IMDb: 8,9

Netflix dizi önerileri

2018 yılında final sezonu yapan House Of Cards, 2013 yılından itibaren Netflix bünyesinde izleyiciyle buluşan, son yılların en çok ödül alan dizileri arasındadır. Netflix orijinal içerikleri arasında yer alan House Of Cards, aynı zamanda bir Amerikan dizisidir. Amerikan Hükümeti’nde yaşanan iktidar savaşı için oynanan tüm oyunları ve kuralları izleyiciye öyle bir aktarıyor ki, seyirci sahneleri izlemekten kendisini alamıyor. Dizide, Washington D.C.'yi ele geçirmek isteyen acımasız politikacının her ne pahasına olursa olsun durmaya niyeti yok. Her bölümü soluksuz izlenen House of Cards, ilk fırsatta izlemeniz gereken en güzel yabancılar diziler arasında…

Netflix dizileri arasında oldukça önemli bir yeri olan House Of Cards’ın sizleri pişman etmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

FRAGMAN


17. Elite (2018) IMDb: 7.6

Netflix dizi önerileri

2018 yılında Netflix’te izleyiciyle buluşan ve iyi tepkiler alan Elite dizisinde sadece zengin ailelerin çocuklarının okuyabildiği Las Encinas’ta geçen hikayeyi aktarmaktadır. Bir zaman okula işçi sınıfından üç öğrenci gelir. Bunun sebebi ise bu üç öğrencinin depremde okullarının yıkılmasıdır. Her şeyin güzel geçeceğini düşünenler gençler, okulda birinin ölü bulunduğunu görünce nereye geldiğini şaşırır.

FRAGMAN


18. El Chapo (2017–) IMDb: 7.9

Netflix dizi önerileri

Netflix dizileri arasında oldukça başarılı yapıtlardan bir tanesi olan El Chapo, kötü şöhretli Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquín "El Chapo" Guzmán'ın yükselişini, yakalanışını ve kaçışını ele almaktadır.

Özellikle Narcos izleyicilerinin çok seveceği El Chapo, IMDb sitesinde de ortalama 8 puan alarak otoritelerinde geçer not verdiği bir yapım…

FRAGMAN


19. Orange Is the New Black (2013) IMDb: 8.1

Netflix dizi önerileri

Orange Is the New Black, Jenji Kohan‘ın yarattığı bir traji-komik yapımdır. Piper Kerman‘ın "Orange Is The New Black: My Year In a Women’s Prison" adlı romanının televizyon uyarlamasıdır.

Nişanlı olan Piper Chapman (Taylor Schilling), 10 yıl önce üniversitedeyken tanıdığı bir uyuşturucu satıcısı Alex (Laura Prepon) yüzünden hapishaneye düşer. Piper’ın New York’taki nişanlısı Larry (Jason Biggs) ile yaşadığı konforlu hayattan vazgeçip, topluma olan borcunu ödemesi gerekmektedir. Dizide, karakterimiz turuncu cezaevi giysilerini giyer, hapishane kültürünü öğrenmeye ve hayatında inandığı her şeyi sorgulamaya başlar. Cezaevindeki ilginç insanlarla dostluk kurar ve bize keyifli anlar yaşatır.

FRAGMAN


20. Unbreakable Kimmy Schmidt (2015-2019) IMDb: 7.7

Netflix dizi önerileri

Bir papaz, birbirinden farklı karakterde 4 bayanı, “kıyamet koptu ve dünyada kimse kalmadı” diye kandırarak yer altında bir yere kilitler. Unbreakable Kimmy Schmidt dizisi, bu olaydan 15 yıl sonra gerçekleştirilen bir polis baskını ile başlar. Tutsak olan 4 kadın, polis tarafından kurtarılır ve dünyada kıyamet kopmadığını anlarlar. Bu 4 kadından Kimmy Schmidt karakterimizi baş rolde görüyoruz.

Kadınlar, dizinin ilk bölümünde New York’ta bir talk-show programına katılırlar ve bu şovda onlara yardım amacı ile para toplanır. Kimmy yardım parasını alması ile New York’ta kalmak ister. Bulduğu bir ev ilanı ve tesadüf eseri bulduğu bir iş ile 15 yıl geri kaldığı hayatına devam etmeye karar verir.

FRAGMAN


21. Master Of None (2015) IMDb: 8.3

Netflix dizi önerileri

2015 yılında yayınlanan Master of None, oldukça eğlenceli bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin yönetmenliğini, The Spectacular Now (2013), Paramparça (2012) ve The End of the Tour (2015) yapımlarıyla bilinen James Ponsoldt yaparken, senaristliğini dizide de yer alan Aziz Ansari ve Alan Yang yapıyor.

Dizi, Amerika’da yaşayan göçmen bir adamın hayatını konu alıyor. Amerika’da büyümüş 30’lu yaşlarında aktör rolünde bulunan Aziz Ansari, hayatının hızlı geçtiğini fark ettiğinde sonunu düşünmeye başlayar ve yaşamdan daha fazla haz almak istediğine karar verir.

FRAGMAN


22. BoJack Horseman (2014) IMDb: 8.5

Netflix dizi önerileri

BoJack Horseman 2014 yılında yetişkinlere yönelik yapılan bir animasyon dizisidir. BoJack Horseman, 90’lı senelerde Horsin’Around isimli bir komedide başrol oynayan ve bu sayede yıldızı parlayan bir attır. Kahramanımız, insanların yapabildiği her şeyi kolaylıkla yapabilen, içkiyi elinden düşürmeyen ve iki ayak üstünde yürüyen bir at olarak karşımıza çıkar.

Will Arnett (BoJack Horseman), Aaron Paul (Todd), Amy Sedaris (Prenses Caroline), Alison Brie (Diane) gibi tanıdık isimler, dizinin seslendirme kadrosunda yer alıyor.

FRAGMAN


24. GLOW (2017) IMDb: 8.1

Netflix dizi önerileri

80’li yılların çok sevilen şov yapımlarından ilham alınarak hazırlanan GLOW dizisinde, Los Angeles'ta yaşayan ve işsiz bir aktris Ruth Wilder'ın (Alison Brie) hikayesi anlatılır. Kişisel ve mesleki hayatında başarı gösterememiş bir grup kadın güreş organizasyonuna katılır. Banka hesabında 83 dolar bulunan, iş hayatında başarı gösteremeyen bir kadın sıra dışı organizasyonu duyar ve şansını denemek ister. Glow (gorgeous ladies of wrestling) muhteşem kadın güreşçiler ekibinin elemelerine katılır. Amaçları Amerikan güreçilerinin seksi kadın versiyonunu hazırlamaktır ancak katılımcı kadınlar oldukça sıradandır. Öncelikle iyi bir eğitimden geçerek güreşi şova dönüştürmeleri gerekmektedir.

FRAGMAN


25. OA (2016) IMDb: 7.7

Netflix dizi önerileri

OA dizisinde Prairie Johnson adlı karakterimiz, bundan 7 sene önce gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Kaybolmadan önce kör olan kahramanımız mucizevi bir şekilde görebilmekte ve isminin OA olduğunu söylemektedir. Ancak Stranger Things'den çok daha olgun ve çarpıcı bir sunum değil. Dizi duygu ve maneviyat katmanlarını gizemli bir şekilde anlatarak daha geniş bir mesaj ve felsefe ile karşımıza çıkıyor.

FRAGMAN


26. The Standups (2017) IMDb: 6.7

Netflix dizi önerileri

Netflix, komedinin en iyi isimlerini The Standups adlı orijinal serisiyle yayınlayarak derleme yaptı. Seride Deon Cole, Nikki Glaser, Fortune Feimster, Nate Bargatze, Beth Stelling ve Dan Soder yer alıyor.  Aptal şakalardan tutun da iğrenç esprilere, gülünç mü gülünç anekdotlara ve ilginç tuhaf itiraflara kadar her şeyi bulabileceğiniz bu seri sizlere keyifli anlar yaşatacak.  

FRAGMAN


27. Love (2016-2018) IMDb: 7.7

Netflix dizi önerileri

Başrollerini Rust ve Gillian Jacobs'ın üstlendiği Love dizi; Gus ve Mickey'nin aşk, samimiyet, bağlılık gibi görmezden geldikleri kavramları keşfetmelerini anlatıyor. Dizi, başarılı bir romantik komedi uyarlaması. İnce esprileri, ikili ilişkiler üzerine nokta atışı tespitleri ve Judd Apatow’un başarılı oyunculuğuyla, türün sevenleri için tavsiye edilebilecek bir yapım.

FRAGMAN


28. Luke Cage (2016-2018) IMDb: 7.4

Netflix dizi önerileri

Luke Cage, Jessica Jones dizisinde olduğu gibi çok açık bir siyasi alt metni var. Dizi, Carl Lucas'ın işlemediği bir suçtan dolayı cezaevine girmesi ve orada maruz kalacağı deneylerden sonra elde ettiği güç üstüne kurulu. Kahramanımız, kurşun geçirmez derisi ve insan üstü süper güçlerini hem kendi adını temize çıkarmak hem de sahip olduğu güçler ile insanlara yardım için kullanıyor.

Dizi “kendini keşfetme” hikayesini işliyor. Hem geçmişini hem de şimdiki zamanda olan olayların Luke’un gelecekteki kişiliğini nasıl şekillendireceğini görüyoruz.

FRAGMAN


29. 13 Reasons Why (2017) IMDb: 8.0

Netflix dizi önerileri

Jay Asher’ın psikolojik dram türündeki Ölmek İçin 13 Sebep adlı kitabından ekrana uyarlanan Netflix dizisi, özel bir lisede öğrenim gören, okul saatleri dışında ise bir sinemada çalışan 17 yaşındaki Hannah Baker’ın (Katherine Langford) arkasında 13 kaset bırakarak ölüm sebeplerini anlatmasını konu alıyor.

Ölümünden sorumlu tuttuğu 13 kişinin hayatına nasıl zarar verdiklerini ayrı ayrı kasetlerde anlatan Hannah, herkesin kendine ait kısmı dinledikten sonra diğerine devretmesini istiyor. Ancak sıra sinemada beraber çalıştığı sınıf arkadaşı Clay Jensen’a (Dylan Minnette) gelince iş değişiyor.

Oldukça hassas bir genç olan Clay, kısa sürede dinleyemediğinden kasetler onda uzun süre kalıyor ve her bölümde bir başka kişinin Hannah’ya yaptıkları aktarılıyor.

FRAGMAN


30. A Series of Unfortunate Events (2017) IMDb: 7.9

Netflix dizi önerileri

Lemony Snicket'ın (Daniel Handler) uluslararası çapta çok satan kitap serisinden uyarlanan bu dizide, başrolde Emmy ve Tony ödüllü Neil Patrick Harris yer alıyor. Baudelaire öksüzleri Violet, Klaus ve Sunny'nin trajik hikayesinin anlatıldığı yapımda, öksüzlerin kötü kalpli vasisi Kont Olaf, onların mirasına el koymak için elinden geleni ardına koymayacak. Üç kardeşin, anne babalarının gizemli ölümünü aydınlatacak ipuçlarını bulmak için zekalarını kullanarak Olaf'ı alt etmeleri, onun hain planlarını ve entrikalarını ortaya çıkarmaları gerekiyor.

FRAGMAN


31. Wet Hot American Summer: First Day of Camp (2001) IMDb: 6.7

Netflix dizi önerileri

2001 yapımı David Wain imzalı Wet Hot American Summer filminin dizi versiyonu olarak yayınlandı. 80'li yıllarda geçen yapım, 8 bölüm olarak Netflix'te yerini aldı. Bradley Cooper, Amy Poehler, Elizabeth Banks, Paul Rudd gibi birçok ünlü isim sinema filminden 14 yıl sonra dizide de yeniden bir araya geldi.

FRAGMAN


32. Dear White People (2017) IMDb: 6.3

Netflix dizi önerileri

Dear White People dizisi, Netflix’in en orijinal yapıtlarından bir tanesi.  Dizi, siyasi ve politik bazı temalara değinmeden duramıyor. Hem komedi hem de drama temalarını bizlerle buluşturan dizide; başrolleri Logan Browning, Brandon P Bell, DeRon Horton gibi isimler paylaşıyor. Dizinin yaratıcı tarafında ise Justin Simien mevcut.

Netflix’in en hiciv dolu yapıtlarından Dear White People yahut Sevgili Beyaz İnsanlar; tam olarak bu konuyu işliyor ve ironik bir biçimde gerçekleri ortaya koymaya gayret ediyor.  

FRAGMAN


33. Atypical (2017) IMDb: 8.3

Netflix dizi önerileri

Atipik, Netflix'in harika komedi dizilerinden bir diğeri. Atypical, otizm hastası olan 18 yaşındaki Sam'in (Keir Gilchrist) aşk ve bağımsızlık arayışını anlatıyor. Dizide, otizm hastalığını kabullenemeyen Sam'in, ufkunu genişletmek ve normal bir insan gibi yaşamaya çalıştığını görüyoruz.

FRAGMAN


34. Grace and Frankie (2015) IMDb: 8.3

Netflix dizi önerileri

Grace ve Frankie mutlu evlilikleri olan iki kadındır. Mesleklerinde başarılı olmuş, çocuk yetiştirmiş ve ikisi de başarılı avukatlarla evlenmişlerdir. Hatta ikisinin eşi de boşanma avukatıdır ve aynı ofiste çalışmaktadırlar. Bir gün eşleriyle birlikte bir yemeğe çıkarlar ve eşleri onlara hayatlarını alt üst edecek olan şeyi söyler. İki adam birbirlerine aşık olduklarını, hatta bu ilişkinin 20 yıldır sürdüğünü ve artık sadece birbirleriyle birlikte olmak için kendilerinden boşanmak istediklerini onlara anlatırlar ve olaylar gelişir…

FRAGMAN


35. F is for Family (2015) IMDb: 8.0

Netflix dizi önerileri

Netflix’in bir diğer animasyon dizisi olan F is for Family, 70’li yıllarda geçen ve tıpkı The Simpsons gibi merkezinde aile olan bir animasyon. Klasik Amerikan ailesini temsilen; 3 çocuklu ve bahçelerinde köpeği olan bu aile belirli bir yaşın üzerindekilere nostaljik anlar yaşatırken 70’leri hiç bilmeyen genç kuşağa ise dönemi tanıtıyor.

FRAGMAN


36. Castlevania (2015) IMDb: 8.0

Netflix dizi önerileri

Castlevania'nın ilk sezonunda sadece dört kısa bölüm yayınlandı. Buserisi ve orijinal oyunu 1987'de ABD'de piyasaya çıktı. Adi Shankar (Dredd) ve Fred Seibert'in (Adventure Time) prodüktörlüğünü üstlenirken, senaryosunu efsanevi çizgi roman yazarı Warren Ellis yazdı. Castlevania’da Belmont klanı nesiller boyu verdiği mücadelede sona gelir. Doğu Avrupa'nın hükümdarlığı neredeyse tamamen Vlad Dracula'nın eline geçer. Dracula kan ve vahşetle ele geçirdiği bu topraklarda halka zulmetmeye devam eder. Belmont klanının son varisi ezeli düşmanına baş kaldırmaya niyetlenir.

FRAGMAN


37. W / Bob & David (2015) IMDb: 7.5

Netflix dizi önerileri

W/ Bob & David dizisi aslında bir sahne şovu gibi değerlendirilebilir. Ancak senaryoya bağlı olan, skeç komedisinin Netflix üzerinde geniş bir kitle tarafından tutulabilme ihtimali dizinin akıbetini belirleyecekti. Daha önce Arrested Development dizisinde gördüğümüz David Cross ve Better Call Saul ile hatırlayacağınız Bob Odenkirk ise tahmin edeceğiniz üzere sahnedeki Bob ve David.

FRAGMAN


38. Flaked (2016) IMDb: 7.2

Netflix dizi önerileri

Dizide Chip'in (Will Arnett) trajikomik hikayesi anlatılır. Uzun süredir Venedik'te ikamet eden Chip, garsonlukla hayatını geçindiren London'un (Ruth Kearney) büyüsüne kendisini kaptırarak yalanlarla dolu bir dünya inşa eder. Kendini önemli biri gibi gösteren Chip'in maskesi kısa sürede ortaya çıkmaya başlar. London kendisini bir aşk üçgeninin ortasında bulur.

Dizinin oyuncu kadrosunda Lina Esco (Cane), George Basil, David Sullivan (Argo), Ruth Kearney (Primeval), Mike Cochrane, Travis Mills ve Jillian Nelson gibi isimler yer alır.

FRAGMAN


39. The Ranch (2016) IMDb: 7.6

Netflix dizi önerileri

Ashton Kutcher'in oynadığı karakter olan Colt Bennet, geçmişinde futbol(Amerikan Futbolu) oynar. Futbol kariyeri başarısız olan Colt sonrasında Colardo'ya, ailesinin yanına taşınır. Hayallerine ulaşamayan Colt artık gerçeklerle yüzleşip yeni hayatına adapte olmaya çalışır. Colt'un lise yıllarında ki aşkı hala aynı yerde oturur. Bennet'un dönmesiyle aşıkların bir araya gelme ihtimalide dizide konu olarak işler. Boş vakitlerinizde izleyebileceğiniz bir yapım olan The Ranch, size 20-25 dakika boyunca keyifli dakikalar yaşatacak.

FRAGMAN


40. Sense8 (2015-2018) IMDb: 8.4

Netflix dizi önerileri

Matrix serisine imza atan Wachowski Kardeşler, Sense8 adında olağanüstü bir Netflix dizisiyle karşımıza çıktılar. 5 Haziran 2015 tarihinde ilk bölümü yayınlanan dizi, izleyicilerin oldukça fazla beğendiği yapımlardan biri haline geldi. 8 farklı yerde, 8 ayrı kişinin hikayesini anlatan bu yapım, fazlaca LGBT propagandası yaptığı düşünülmesinden dolayı eleştirilse de konusuyla izleyicileri ekran karşısına kilitlemeyi başarıyor. 

Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz "Sense8 Dizisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

FRAGMAN


41. Lady Dynamite (2016-2017) IMDb: 7.5

Netflix dizi önerileri

Lady Dynamite, Netflix’in efsanevi komedi dizisinden bir diğeri. Dizide komedyen ve oyuncu olan Maria Bamford'un altı aylık tedavi sürecinden sonra Los Angeles şehrine döner. Bipolar rahatsızlık yaşayan kahramanımız, aylar önce bir çöküş süreci yaşadıktan sonra menajeri Bruce Ben-Bacharach ile hayatını yeniden inşa etmeye çabalar. İlk sezon boyunca bizlere onun hayatına dair flashbackler eşlik ediyor. Bizler de böylece onu çöküşe götüren anları görme fırsatı yakalıyoruz.

Lady Dynamite'nin başrolünde Maria Bamford yer alıyor ve kendisinin kurgusal bir versiyonunu canlandırıyor. Ona Fred Melamed, Mary Kay Place, Ana Gasteyer, Ed Begley Jr., Lennon Parham, Bridget Everett ve Mo Collins gibi isimler eşlik ediyor.

FRAGMAN


42. Easy (2016) IMDb: 6.8

Netflix dizi önerileri

ABD'li yönetmen ve yapımcı Joe Swanberg tarafından üstlenilen 'Easy' Netflix'in efsanevi komedi türündeki dizilerinden biri…Amerikan bağımsız sinemasının önemli isimlerinden sayılan Swanberg, "mumblecore" filmlerin önemli bir figürü olarak kabul edilir. Kelime anlamı ile "mumblecore" ünlü oyuncuların yer almadığı, daha çok ilişkilerin sorgulandığı, bol diyaloglu, düşük bütçeli yapımlar anlamına gelir. Swanberg ile birlikte Alex Orr (Atlanta) yapımcı olarak hizmet verir.

FRAGMAN


43. One Day at a Time (2017) IMDb: 8.2

Netflix dizi önerileri

2017 yılının acayip filmlerinden One Day at a Time’da,  Justina Machado, Rita Moreno ve Todd Grinnell gibi oyuncular yer alıyor.  Oldukça fazla beğeni toplayan bu komedi dizisi, aslında 1978 ve 1984 yılları arasında yayınlanan klasik bir yapımın yeninden uyarlanmış hali olarak karşımıza geliyor. Kısa süre önce bekar kalan bir annenin, ergenlik çağındaki çocuklarının ve eski kafalı annesinin eğlenceli hikayesi anlatılıyor.

FRAGMAN


44. Santa Clarita Diet (2017) IMDb: 7.8

Netflix dizi önerileri

Komedi ve korku türlerinin karışımı olan Santa Clarita Diet, 2017 yılının başlarında yayınlandı. Drew Barrymore, Timothy Olyphant, Liv Hewson ve Mary Elizabeth Ellis gibi başarılı oyunculardan oluşan kadrosuyla da dikkat çeken bu dizi; emlakçılıkla uğraşan bir çiftin, ölüm ve yıkımla dolu bir hayata doğru sürüklenmelerini eğlenceli bir dille gözler önüne seriyor.

FRAGMAN


45. Mystery Science Theater 3000: The Return (1988-1999) IMDb: 8.5

Netflix dizi önerileri

Mystery Science Theater 3000: The Return, 1988 -1999 tarihleri arasında Amerikan televizyonlarında yayınlanmış alternatif bir bilimkurgu dizisidir. Dizinin ana karakteri Joel çılgın bilim adamları tarafından kaçırılarak bir uydunun içine hapsedilir ve orada kendisine birçok kötü film seyrettirilir. Bunun amacı ise Joel’in tepkilerine göre en kötü filmi bulup tüm insanlığı bu korkunç sahnelere maruz bırakarak dünyayı ele geçirmektir. Dizinin her bölümünde bir filmin gösterildiği Joel ise akıl sağlığını korumak ve yalnız kalmamak için iki robotla arkadaşlık yapar ve izledikleri filmlere yaptıkları yorumlar izleyiciyi gülmekten kırıp geçirir.

FRAGMAN


46. The Get Down (2016-2017) IMDb: 8.3

Netflix dizi önerileri

The Get Down, punk ve hip-hop müziklerinin yavaş yavaş dünya müzik piyasasında ses getirmeye başladığı 1970’li yıllarda geçiyor. Ezekiel ve arkadaşlarının müzikle ilgili hayalleri ile yaşadığı çevrenin gerçekleri çelişmektedir. Yaşadıkları yer olan Bronx, Siyahi ve Latin’lerin yoğun olarak yaşadığı bir kenar mahalledir. Bir tarafta uyuşturucu, çeteler, fuhuş ve diğer suçlar diğer tarafta ise Ezekiel ve arkadaşlarının güzel hayalleri.

FRAGMAN


47. The Defenders (2017) IMDb: 7.4

Netflix dizi önerileri

Bu sene yayınlanan The Defenders, 18 Ağustos’ta ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Çok izlenen filmlerden Avengers gibi birçok kahramanı bünyesinde barındıran The Defenders’ta; Iron Fist, Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Punisher ve Elektra gibi sevilen karakterler yer alıyor. Oyuncu kadrosuna ise unutulmaz uzaylı filmlerinden Alien’ın yıldız ismi Sigourney Weaver gibi usta bir oyuncu dahil oldu.

FRAGMAN


48. The Crown (2016) IMDb: 8.7

Netflix dizi önerileri

Kraliçe II. Elizabeth’in hayatını ve tahta geçtikten sonraki politik yaşamını konu alan The Crown, başarılı bir Netflix dizisi olarak listemize adını yazdırıyor.  Altın Küre başta olmak üzere birçok ödülü aldı. 10 bölümlük ilk sezonunda en az Elizabeth kadar Winston Churchill’e de bolca rastladığımız bu dizide; Claire Foy, Matt Smith, Vanessa Kirby, Jeremy Northam ve John Lithgow gibi başarılı isimler yer alıyor.  

FRAGMAN


49. Friends from College (2017) IMDb: 6.8

Netflix dizi önerileri

Sıkı dost olan üniversite arkadaşları Ethan, Lisa, Sam, Nick, Max ve Marianne mezun olduktan yirmi yıl sonra tekrar bir araya gelir. Kırklı yaşlara merdiven dayayan grup, eski içiçe geçmiş, komplike arkadaşlıkların ve bitmiş ilişkilerinin nostaljisi ile yetişkin hayatlarının dengesini eğlenceli bir şekilde keşfeder. Geçen yılların aşkı daha kolay hale getirmediği ise kısa zamanda anlaşılır.

FRAGMAN


50. Netflix Presents: The Characters (2016) IMDb: 5.2

Netflix dizi önerileri

Netflix, 30 dakika boyunca gelecek vadeden sekiz komedyenden ve doğaçlama şov hazırlamasını istiyor. Henry Zebrowski azgın bir mağara adamını oynarken, Natasha Rothwell, Forever 21'in “basic bitches”ni, Tim Robinson “NSL” adlı rolü, Sammy Paradise ise kumar bağımlısı rolü veriliyor.

FRAGMAN


51. Bloodline (2015) IMDb: 8.0

Netflix dizi önerileri

Ada kasabasında ailece konaklama tesisi işleten Rayburn’ler, hem konukları hem de ada sakinleri tarafından oldukça sevilen kişilerdir. Ailenin “istenmeyen adamı” Danny yıllar sonra geri dönünce neden pek de istenmeyen kişi olduğunu hatırlatan işler yapar. “Size her şeyi anlatacağım; bizler kötü insanlar değiliz ama kötü bir şey yaptık.” sloganıyla başlayan dizi gerilimin üst düzeyde olduğu aile temalı bir drama.

FRAGMAN


52.  Arrested Development (2003) IMDb: 8.9

Netflix dizi önerileri

Altın Küre'ye aday gösterilen Arrested Development , alıştıkları hayata veda etmek zorunda kalan Bluth ailesinin öyküsünü anlatıyor.Ortağı olduğu aile şirketindeki işinden ayrılan ve aile mesleğini sürdürmeme kararı alan Michael Bluth, oğlu George ile daha çok zaman geçirmeye ve ona daha iyi bir baba olmak için elinden geleni yapmaya karar verir.

Babası George Bluth Sr. hesaplarda sahtecilik suçundan tutuklanınca Michael’ın bütün planları alt üst olur ve istemediği halde Orange County’den ayrılamaz ve garip ailesinin işleri toparlamasına yardım etmek zorunda kalır. Sıra dışı ve anlaşılmaz aile bireylerine sonsuz harcamalar yapmaksızın nasıl yaşanabileceğini öğretmek zorunda kalışı, üstlendiği işlerin belki de en zoru olacak.

FRAGMAN


Önerilen İçerik: Netflix Türkiye Nasıl Üye Olunur ve Üyelik Ücreti Ne Kadar?

NeOldu.com / SİNEMA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
440
559
173
52
53
31
115
623
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 17
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  BENZER HABERLER
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
  Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
  kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.