Netflix Dizileri | En İyi Netflix Dizi Önerileri Listesi

Netflix Dizileri | En İyi Netflix Dizi Önerileri Listesi
18.02.201918:22

Netflix'te izlenmesi gereken en iyi dizileri listeledik. İçeriğimizde yeni ve eski en popüler netflix dizileri yer alıyor.

Haber güncelleme tarihi 22.04.2022 15:10

Netflix Dizileri

Aksiyon, macera, komedi, bilim kurgu, fantastik, korku ve gerilim türündeki son zamanlarda izleyiciyle buluşan en iyi Netflix dizileri öneri listesi ile karşınızdayız. Hepsi birbirinden güzel ve kalite kokan yapımlar ile ilgili düşüncelerinizi ya da eklenmesini düşündüğünüz yeni dizileri yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Listemizde yeni çıkan yerli ve yabancı sürükleyici netflix yabancı diziler yer alıyor.

İşte yerli ve yabancı en iyi netflix orijinal yapımı dizi tavsiyeleri;

1. Yakamoz S245

Netflix Dizileri

Netflix'te yayınlanan en yeni Türk dizisi Yakamoz S245 kaliteli oyuncu kadrosu ve bilim kurguyla harmanlanan senaryosuyla dikkat çekiyor. Dizide deniz biyoloğu Arman ve ekibi denizaltında araştırma yaptıkları sırada dünya güneşin öldürücü etkisi ile adetabir yok oluşa girer. Gün doğumuyla birlikte güneş ışınları isabet ettiği tüm canlıların ölümüne sebep olur. Bu sırada donanmaya ait bir deniz altı Arman ve ekibini de alarak karanlık sulara dalar.

TürGerilimAksiyonBilim Kurgu
IMDb6.2
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenJason
George
OyuncularKıvanç
Tatlıtuğ
Özge
Özpirinçci
Ertan
Saban

2. All of Us Are Dead

Netflix Dizileri

Netflix kore dizileri arasında yer alanAll of Us Are Dead bir zombi macerasını izleyicilerine sunuyor. Bir lise içerisinde başlayan zombi salgını kısa sürede tüm öğrencileri etkisi altına alırken canlı kalmayı başaranlar okuldan çıkmak için bir yol bulmaya çalışırlar. Zombilerle mücadele eden gençler en yakın arkadaşlarının zombiye dönüştüklerini gördükçe psikolojik olarak da düşmektedirler.

TürGerilimKorkuDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenSung-il
Chun
OyuncularChan-young
Yoon
Ji-ho
Park
Yi-Hyun
Cho

3. Archive 81

Netflix Dizileri

Gerilim dolu bir dizi izlemek isteyenler için önerdiğimiz Netflix yapımı Archive 81 dizisinde video kaset arşivciliği yapan genç bir adamın yaşadıklarını izliyoruz. Yeni işinde hasarlı kasetleri tamir eden Dan videoların içerisinde gizemli bir tarikata dair görüntülerin olduğu kayıtlar bulur. Kayıtların sahibi ise Melody Pendra'tır. Videoları tamir edip izledikçe olayın içerisine doğru çekilen Dan, Melody'e ulaşarak 25 yıl önce yaşanılanları değiştirmeye çalışacaktır.

TürGerilimKorku
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenRebecca
Sonnen
-shine
OyuncularMamoudou
Athie
Dina
Shihabi
Martin
Donovan

4. The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

Netflix Dizileri

Kısa sürede en çok izlenen Netflix dizileri arasında yer alan bu yapımda Annaisimli genç bir kadının dramatik hayatı anlatılıyor. Monoton bir düzeni olan Anna hergün eline aldığı içkisiyle pencerenin karşısına geçer ve dışarıyı izler. Karşıdaki eve yakışıklı bir komşu ve minik kızı taşındığında ise Anna artık hayatının düzeleceğine dair bir umudun olduğuna inanır. Bir gün yine pencereden dışarıya bakarken şahit olduğu cinayet ise genç kadının hayallerini alt üst edecektir.

TürKomediGerilimSuç
IMDb6.4
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenRachel
Ramras
OyuncularRachel
Ramras
Hugh
Davidson
Michael
Ealy

5. Squid Game (Kalamar Oyunu)

Netflix Dizileri

Netflix’in 2021 yılına damga vuran gerilim dolu bu yeni dizisinde para sıkıntısı çeken bir grup insanın aldığı tuhaf davetle başlayan serüveni izliyoruz. İnsanlara yüksek miktarda para kazandıracağını söyleyen bir platform yarışmacılara basit çocuk oyunları oynatacaktır. Her şeyini kaybeden bu insanlar 40 milyon dolarlık büyük ödülü duyunca hemen yarışmaya katılırlar ancak bu işte bilmedikleri ölümcül bir risk vardır. Güney Kore yapımı olan ve uzun süredir Netflix Top 10 listesinde yer alan dizinin 2. sezonunun geleceği de konuşuluyor.

TürGerilimBilimkurguDram
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenDong-hyuk
Hwang
OyuncularJung-jae
Lee
Park Hae
-Soo
Heo Sung
-Tae

6. Fatma

Netflix Dizileri

Netflix Türk dizileri listesinde yer alan Fatma isimli dizide son derece dramatik bir hayat hikayesi anlatılıyor. Fatma, Zafer’i arar. Onu bulabilmek adına yollara düşerken beklenmedik bir cinayet işler. Bu andan sonra hayatta kalabilmek amacıyla öldürmeye devam etmek zorunda kalır.

TürGerilimSuçDram
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenÖzgür
Önurme
OyuncularBurcu
Biricik
Mehmet
Yılmaz Ak
Hazal
Türesan

7. Shadow and Bone (Gölge ve Kemik)

Netflix Dizileri

Netflix'te izlenmesi gereken diziler arasında yer alan Shadow and Bone kitaptan uyarlama bir dizi olaup IMDb'de aldığı 8 üstü puanla dikkat çekiyor. Hikaye, Rus Krallığı’nda yetimhanede yetişen biri kız biri erkek iki gencin orduya katılmasıyla başlıyor. Yetim harita yapımcısı Alina Starkov, savaşta mağlup olan ülkesini kurtarmak için istemeden de olsa büyücülerin oluşturduğu Grisha’ya dahil olur. Evrende yaşanan hiçbir şeyin düşündüğü gibi olmadığın anlar. Artık yapması gereken ona bahşedilen gücü geliştirmektir. Ancak bu savaşta büyü tek başına yeterli olmayacaktır…

TürAksiyonFantastikDram
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenEric
Heisserer
OyuncularJessie
Mei Li
Archie
Renaux
Ben
Barnes

8. Lupin

Netflix Dizileri

Dünyanın en çok okunan kitaplarından Arsen Lupen’den uyarlanan Lupin dizisi 2021 yılında izleyiciye sunulan en sürükleyici netflix dizileri listesinde başı çekiyor. Dizi de Assane Diop’un hayatı izleyiciye sunulur. Diop henüz çocukken babası işlemediği bir suç yüzünden hapse atılır ve burada hayatını kaybeder. Diop’un artık tekbir gayesi vardır. Babasına bu iftirayı atan zengin aileden ve polis teşkilatından intikam almak.

TürPolisiyeDram
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenGeorge
Kay
OyuncularOmar
Sy
Vincent
Londez
Ludivine
Sagnier

9. Fate; The Winx Saga (Winx Efsanesi: Kader)

Netflix Dizileri

En çok izlenen Netflix 2021 dizileri arasında yer alan Fate; The Winx Saga, genç yaşlardaki beş genç perinin yaşadıklarını ele alıyor. Öbür Dünya’da bulunan periler Alfea adında sihirli bir yatılı okulda eğitim alırlar. Zaman ilerledikçe yetişkinliğe erişen periler bir yandan sihirli güçlerini nasıl kullanacaklarını öğrenirken bir yandan da karşılaştıkları zorluklarla başa çıkmaya çalışacaktır.

TürMaceraFantastik
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenBrian
Young
OyuncularAbigail
Cowen
Hannah
van der
Westhuysen
Precious

10. Bridgerton

Netflix Dizileri

Zengin ve bir o kadar da güçlü Bridgerton Ailesi’nin genç kızı Daphne, aile geleneğine bağlı kalarak zengin bir adamla evlenmek istemektedir. Birçok seçenek olsa da abisi adayları teker teker elemektedir. Ancak, günün birinde Leydi Whistledown ortaya çıkardığı skandal genç kızın adının lekelemesine neden olur.

TürRomantikTarihiDram
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenChris Van
Dusen
OyuncularPhoebe
Dynevor
Rege-Jean
Page
Julie
Andrews

11. The Queen's Gambit

Netflix Dizileri

2020 yılında izleyenlerle buluşan ve en yeni Netflix dizileri arasında yer alan The Queen's Gambit, henüz 9 yaşında öksüz kalıp, yetimhaneye gönderilen ve burada satranç oyununu keşfeden Beth Harmon’un yaşadıklarını anlatıyor. Yetimhanede çocuklar için verilen yatıştırıcılar Beth Harmon’da olağanüstü bir etkiye neden olur ve kendisinin satranç oyununa ilgisi olduğunu keşfeder. Yaşı ilerledikçe büyük turnuvalara katılan Beth, erkek egemen bir yapıya sahip satranç oyununda tabuları yıkmakta kararlıdır.

TürDram
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenScott
Frank
OyuncularAnya
Taylor-Joy
Chloe
Pirrie
Bill
Camp

12. Bir Başkadır

Netflix Dizileri

Netflix Türk dizileri arasında nadirde olsa herkesin beğenisini kazanan harika bir yapım. Dizi, Meryem karakterinin zaman zaman bayılması ve bir tanıdığının tavsiyesi üzerine psikiyatri servisine gitmesiyle başlıyor. Psikiyatr doktor ise türbanlılardan nefret eden birisi… Toplumumuzda halen daha geçerliliği olan bakış açısını dizi öyle güzel ele alıyor ki, taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanıyor. Dizinin çekimlerinde kullandığı Yeşilçam havası ve müzikleri ise adeta izleyenleri mest ediyor.

TürGerilimDram
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenBerkun
Oya
OyuncularÖykü
Karayel
Fatih
Artman
Funda
Eryigit

13. Barbarians

Netflix Dizileri

Son yıllarda izleyiciyle buluşan ve en güzel Netflix dizileri listesinde yerini alan Barbarians, 9 yy.’da Germen İmparatorluğu ile Roma İmparatorluğu arasında yaşanmış Teutoburg Orman Savaşı’nı konu edinmektedir. Roma İmapratorluğu, büyük ve güçlü ordusu ile Germen kabilelerin üstüne yürümeye karar vermiştir. Germen halkları kendilerini yok etmeye gelen bu orduya karşı canı pahasına savaşmak zorundadır. Bu sırada geçmişten bağları olan 3 savaşçının kaderleri bir kez daha kesişecektir.

TürAksiyonMaceraDram
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAndreas
Heckmann
OyuncularLaurence
Rupp
Jeanne
Goursaud
David
Schütter

14. Criminal; UK

Netflix Dizileri

Netflix dizi önerileri listesinde sizleri harika bir eserle buluşturuyoruz. Tek bir ortamda geçen yapımlardan hoşlanan dizi severler için Criminal; UK harika bir seçenek olacaktır… Sahneleri genel olarak bir sorgu odasında geçecek olan dizide, dedektifler ile şüpheliler arasında yaşanacak kedi fare oyunu, bölümleri tek solukta izlemenize neden olacak. Dizinin 4 farklı ülke ve 4 farklı yapım ile karşımıza çıkacağını da özellikle belirtmek isteriz. Bunlardan bir diğeri, yine listemizde bulunan Criminal; Germany…

TürGerilimSuçDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenKatherine
Kelly
OyuncularJim Field
Smith
George
Kay

15. Bodyguard

Netflix Dizileri

Mutlaka izlenmesi gereken Netflix mini dizileri listesinde hiçbir zaman eskimeyecek yapımlardan bir tanesi Bodyguard… Baş rolünde, yabancı diziler listesinin en iyi eserlerinden olan Game of Thrones’in Robb Stark’ı Richard Maden, David karakteriyle yer alıyor. David, emekli bir İngiliz askeridir ve yeni görevi İçişleri Bakanı’nı korumaktadır. Aksiyon, heyecan ve gerilimi her bölüm sonuna kadar yaşayacağınız Netflix mini dizisini, mutlaka izlenmesi gereken netflix dizileri listenize almalısınız.

TürGerilimAksiyonDram
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenJed
Mercurio
OyuncularRichard
Madden
Sophie
Rundle
Vincent
Franklin

16. Star Trek; Discovery

Netflix Dizileri

Özellikle Star Trek filmlerini izleyenler için yer verdiğimiz bu yapım, seri olarak yayınlanan filmlerin 10 yıl öncesinde yaşananları ele alır. Dizide, kahramanlarımız bağlı olduğu USS Discovery mürettebatıyla beraber gezegenlerinin çevresinde yaşanan her şeyi anlamaya çalışırken bir yanda da yeni dünyalar ve uygarlıklar keşfeder. İlk sezonu 2017 yılında yayınlan 2020 itibarıyla devam eden Star Trek; Discovery, uzayda geçen yapımları sevenler için oldukça etkileyici bir dizi.

TürAksiyonMaceraDram
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenBryan
Fuller
OyuncularSonequa
Martin-Green
Doug
Jones
Anthony
Rapp

17. After Life (Yaşamdan Sonra)

Netflix Dizileri

Eminiz ki, Netflix’e girdiğinizde öyle ya da böyle After Life dizisi çoğu zaman karşınıza çıkıyordur. Netflix’in neredeyse tüm dünyada platform olarak bulunduğunu düşünürsek, After Life, farklı ülkelerde çok iyi izlenme başarısı elde etmiş, son yılların en iyi Netflix dizileri arasında… Dizide, ana karakterimiz Tony, eşini kaybetmiş ve artık tek ilgilendiği şey sevgili köpeğidir. Eskiden herkese karşı iyi birisi olan Tony, eşinin ölümüyle beraber umursamaz ve huysuz birisine dönüşür. Artık kimseye değer vermemeye yemin eden Tony, dünyayı ve çevresindekileri cezalandırmak için canının istediği her şeyi söyleyip yapmaya karar verir.

TürKomediDram
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenRicky
Gervais
OyuncularRicky
Gervais
Tom
Basden
Tony
Way

18. Narcos; Mexico

Netflix Dizileri

Pablo Escobar’ın hayatının anlatıldığı ve Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan Narcos isimli harika bir yapımın ardından, Netflix bunun ekmeğini daha çok yemek istemiş olacak ki, bu sefer de gerçek bir öyküye sahip Guadalajara Karteli'nin yükselişini ele alıyor. En az Narcos kadar beğenilen 1980’lerin Meksika'sına adeta ışık tutan yapım, uyuşturucu kartelleri ile DEA’nın arasında yaşanan amansız kovalamacayı da izleyenlere harika yansıtıyor.

TürGerilimSuçDram
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenScoot
McNairy
OyuncularCarlo
Bernard
Chris
Brancato
Doug
Miro

19. House Of Cards

Netflix Dizileri

Final yapmış Netflix dizileri arasında son derece popüler olan House of Cards, günümüzde siyasilerin ve politikacıların yaptıklarını bizlere adeta ayna gibi yansıtıyor. Dizinin baş rolündeki Kevin Spacey, Frank Underwood karakteriyle Washington’da hırslı bir politikacıya hayat veriyor. Siyasette yükselmek için yapamayacağı hiçbir şey olamayan Frank, kendisinin de artık başkanlıkta aday olmasına gerektiğini düşünür. Ne de olsa onca yıl Beyaz Saray koridorlarında tanımadığı bürokrat kalmamıştır. Tabi, bürokratların hangi dosyalarla tehdit edileceği de...

TürGerilimDram
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenBeau
Willimon
OyuncularKevin
Spacey
Michel
Gill
Robin
Wright

20. Anne with an E

Netflix Dizileri

L.M. Montgomery'nin klasik romanında dizi olarak uyarlanan Anne, 19. yüzyılın sonlarında yaşayan yetim bir kızın maceralarını konu edinmektedir. Ailesini küçük yaşta kaybeden Anne, amcası ve yengesi ile birlikte yaşamaya başlamıştır. Bir süre sonra amcası vefat etmiş ve teyzesi de şehre taşınmış, Anne’de tek başına kalmıştır. Artık yeni bir hayatı olan Anne, yaşadığı bütün zorluklara rağmen cıvıl cıvıl yaşantısıyla insanların hayatına dokunacaktır.

TürDram
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenMoira Walley
-Beckett
OyuncularAmybeth
McNulty
Geraldine
James
R.H.
Thomson

21. Ratched

Netflix Dizileri

2020 yılında en popüler Netflix dizileri arasında gösterilen Ratched dizisi ilginç senaryosu ve ikonik ana karakteriyle dikkat çekiyor. Korkutucu ve suç dolu dizinin başrolünde Sarah Paulson yer alıyor. Dizinin yaratıcıları ise Ryan Murphy ve Evan Romansky'dir. American Horror Story'e benzerliğiyle bilinen diziyi suç ve gizem severlere şiddetle öneriyoruz.

TürGizemSuçDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenRyan
Murphy
OyuncularSarah
Paulson
Finn
Wittrock
Cynthia
Nixon

22. Snowpiercer

Netflix Dizileri

Uzun zamandır Netflix’te yeni bir dizi arayanlar için 2020 dizileri arasında büyük bir izleyici kitlesine sahip Snowpiercer'ı öneriyoruz. Dizinin IMDb puanı 6.7 olmasına rağmen oldukça sürükleyici bir senaryosu var. Dizinin konusu; Çevresel nedenlerden dolayı dünyanın buzullarla kaplanması ve sulak çamur arazilerin oluşmasından 7 yıl sonrasını ele alır.

TürAksiyonBilim KurguDram
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJosh
Friedman
OyuncularJennifer
Connelly
Daveed
Diggs
Mickey
Sumner

23. How To Sell Drugs Online (Fast)

Netflix Dizileri

İlk sezonu 2019 yılında izleyiciyle buluşan How To Sell Drugs Online, en sürükleyici Netflix dizileri listesine hızlı bir giriş yaparak, tüm dünyanın gündeminde… Dizide, kız arkadaşını okulun uyuşturucu satıcısına kaptıran Moritz’in, kızı yeniden elde etmesi için verdiği çabayı ele alıyor.

TürKomediSuçDram
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenPhilipp
Käßbohrer
OyuncularMaximilian
Mundt
Danilo
Kamperidis
Lena
Klenke

24. When They See Us

Netflix Dizileri

En yeni Netflix dizileri ve 2019 dizileri arasında büyük bir etki yaratan When They See Us, ABD’de Central Park Beşlisi anılan ve işlemedikleri bir tecavüz suçu yüzünden mahkum edilen 5 arkadaşın çok tartışılan dava sürecini ele almaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda Jovan Adepo, Reginald L. Barnes, Asante Blackk, Marsha Stephaine ve Kylie Bunbury yer almaktadır.

TürBiyografiSuçDram
IMDb9.0
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenAva
DuVernay
OyuncularAsante
Blackk
Caleel
Harris
Ethan
Herisse

25. Into The Night

Netflix Dizileri

Yayınlandığı ilk günden itibaren, Türkiye’de en çok izlenen Netflix dizileri listesinde yerini alan 2020 dizisi Into The Night… Hepimizin yakından tanıdığı Türk oyuncu Mehmet Kurtuluş “Ayaz” karakteriyle dizinin başrolünde yer alıyor. Dizinin konusuna kısaca değinecek olursak; Brüksel’den kalkan bir gece uçağı, yolcuları ve ekibiyle beraber hayatta kalmak için güneşe karşı bir yarışa girişecektir diyebiliriz.

TürGerilimBilim KurguDram
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJason
George
OyuncularPauline
Etienne
Laurent
Capelluto
Mehmet
Kurtulus

26. Hollywood

Netflix Dizileri

American Crime Story ve Feud; Bette and Joan dizilerin usta yönetmeni Ryan Murphy’nin, 2020 Netflix dizileri arasında tüm dünyada ses getiren Hollywood! Dizi, II. Dünya Savaşı sonrası Hollywood’da her ne olursa olsun yer almak isteyen oyuncu ve sinemacı adaylarının hayatına ışık tutuyor. Hollywood’un perde arkasında yaşanan ırk, cinsiyet ve cinsel ayrımcılığı gözler önüne seriyor.

TürDram
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenRyan
Murphy
OyuncularDavid
Corenswet
Darren
Criss
Laura
Harrier

27. The Last Dance (Son Dans)

Netflix Dizileri

Spor yayıncısı ESPN ile Netflix’in ortak yapımının bir araya getirdiği The Last Dance, tüm zamanların en iyi basketbolcularından Michael Jordan’ın Chicago Bulls’ta geçirdiği son sezon olan 1997-1998 sezonu izleyiciye aktarıyor. 10 bölümlük mini belgesel – dizi The Last Dance, 1997-98 sezonunda Chicago Bulls’un son şampiyonluğunda bir kamera ekibini görevlendirmesiyle ortaya çıkan 500 saatlik kamera kaydından oluşturulmuş.

TürTarihBelgeselBiyografi
IMDb9.5
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJason
Hehir
OyuncularPhil
Jackson
Michael
Jordan
David
Aldridge

28. The Spy (Casus)

Netflix Dizileri

2019 yılında ilk kez izleyiciyle buluşan The Spy dizisi gerçek bir hikayeden uyarlanmış olup yayınladığı dönem Türkiye’de en çok izlenen Netflix yabancı dizileri arasına girmiştir… Dizi, ülkesine hizmet vermek için ajanlık yapan Eli Cohen'in koskoca bir devleti parmağının ucunda oynatırken başına gelen olayları anlatıyor.

TürTarihDram
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenGideon
Raff
OyuncularSacha
Baron
Cohen
Hadar
Ratzon
Rotem
Yael
Eitan

29. Love 101 (Aşk 101)

Netflix Dizileri

Netflix Türk dizileri arasına 2020 yılında adını yazdıran, konusu ve müzikleriyle izleyicinin ilgisini çeken Aşk 101, yaptıklarından dolayı okuldan gönderilmek istenen öğrencilerin hayatlarını izleyiciye yansıtır.

TürKomediRomantikDram
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAhmet
Katıksız
OyuncularKubilay
Aka
Mert
Yazicioglu
Alina
Boz

30. Unorthodox

Netflix Dizileri

Netflix dizi tavsiyesi listemizde 2020 yapımlı Unorthodox, oldukça ilginç konusuyla dikkatleri üzerine çeken bir dizi… 4 bölümlük mini bir yapım olan Unorthodox, Brooklynli Hasidik Yahudi bir kadının görücü usulü evliliğinden kaçar ve Berlin’e gider. Burada tanıştığı bir müzik grubu kendisine evini açar. Tam her şeyden kurtuldum derken geçmişinin peşini bırakmadığını anlar.

TürDram
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAnna
Winger
OyuncularShira
Haas
Amit
Rahav
Jeff
Wilbusch

31. The Witcher

Netflix Dizileri

Kitaptan uyarlanan diziler arasında yer alan The Witcher, fantastik dizi seven okurlarımız için oldukça kaliteli bir yapım… Kitabının çok satmasının ardından, oyunun da bir kadar etki yaratması Netflix tarafından göz ardı edilmemiş.

TürAksiyonMaceraFantastik
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenLauren
Schmidt
OyuncularHenry
Cavill
Freya
Allan
Yasen
Atour

32. The Gift (Atiye)

Netflix Dizileri

Netflix Türk dizileri arasında yer alan ikinci yapım Atiye… Göbeklipe’nin gizemli olayını konu edinen dizide başrollerde Beren Saat ( Atiye), Mehmet Günsur (Erhan), Metin Akdülger (Ozan), Melisa Senolsun (Cansu) yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Gonenc Uyanik ve Ozan Açiktan bulunmaktadır.

TürGizemFantastikDram
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenGönenç
Uyanık
OyuncularBeren
Saat
Mehmet
Günsür
Melisa
Senolsun

33. Lucifer

Netflix Dizileri

İlk kez 2015 yılında ekranlara gelen Lucifer kısa şimdilerde efsane netflix dizileri listelerinde yer alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro ve D.B. Woodside boy göstermektedir. Dizide, Lucifer Morningstar isimli melek bildiğimiz Lucifer’dır ve cehennemin hükümdarıdır ancak normal insanlara gibi bir hayat sürmek için bir işletme açar ve insanların arasına karışır.

TürFantastikSuçDram
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenTom
Kapinos
OyuncularTom
Ellis
Lauren
German
Kevin
Alejandro

34. Vis a Vis

Netflix Dizileri

Oldukça büyük başarılar elde eden İspanyol Netflix dizisi Vis a Vis, erkek arkadaşına inanıp zimmetine para geçiren ve hapse giren bir kadının yaşadıklarını aktarmaktadır. 2019 yılında final yapan ve Netflix dizileri arasında bol ödüllü bir yapım olan Vis a Vis’i mutlaka izlemelisiniz.

TürGerilimDram
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenIván
Escobar
OyuncularAlba
Flores
María
Isabel
Díaz Lago
Marta
Aledo

35. Marco Polo

Netflix Dizileri

Marco Polo… Bir diziden daha fazlası desem abartmış olmam herhalde… 13. yy Çin’inde anlatılan hikayede Marco Polo’nun babası tarafından, İpek Yolu’nda rahat şekilde ticaret yapması için Kubilay Han’a bırakılmasıyla başlıyor. Dizide, baş kahramanımız Marco Polo, kendisini bir anda siyasi ve politik hesaplaşmaların, kültürel farklılıkların içerisinde bulurken, bu sayede izleyici olarak Kubilay Han’ın imparatorluğunu nasıl koruduğuna da şahit oluruz..

TürMaceraTarihDram
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenJohn
Fusco
OyuncularLorenzo
Richelmy
Benedict
Wong
Joan
Chen

36. Inside Bill’s Brain (Bill Gates'in Şifresini Çözmek)

Netflix Dizileri

3 bölümlük bir Netflix dizisi olan Inside Bill's Brain; Decoding Bill Gates, günümüz dünyasında herkesin yakından tanıdığı Bill Gates’in hayatına odaklanmaktadır. Dünyanın belki de en karmaşık sorunları harika çözümler üreten Bill Gates’in hayat hikayesini oldukça gerçekçi, derin ve samimiyetli anlatan bu yapım izleyebilirsiniz.

TürBelgesel
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen-
OyuncularDavin
Orness
Alex
Bueermann
-

37. La Casa De Papel

Netflix Dizileri

Netflix bünyesine sonradan dahil olan ve yeni sezon çekimlerini Netflix bünyesinde gerçekleştiren La Casa De Papel, İspanyol asıllı bir dizidir. Ülkemizde yayınlandığı andan itibaren büyük bir etki yaratmış ve Türkiye'de de en çok izlenen netflix yabancı diziler listesinde kendisine yer bulmuştur.

TürGizemSuçAksiyon
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenÁlex
Pina
OyuncularÚrsula
Corberó
Álvaro
Morte
Itziar
Ituño

38. The Umbrella Academy (Şemsiye Akademisi)

Netflix Dizileri

Popüler Netflix dizileri arasında enfes bir yapım olan The Umbrella Academy, son dönemde sektöre damgasını vuran etkileyici eserlerden bir tanesi. Dizi. 1989 yılında, aynı gün doğan 43 bebeğin hikayesini anlatmaktadır. Dizi de çok zengin bir kişi olarak karşımıza çıkan Sir Reginald Hargreeves, bu bebeklerin yedisini evlat edinir ve kendisinin oluşturduğu şemsiye akademisini kurar. Bu akademinin kuruluş amacı dünyayı kurtaracak ekibi yaratmaktadır ancak her şey planlandığı gibi gitmez.

TürKomediMaceraAksiyon
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenSteve
Blackman
OyuncularElliot
Page
Tom
Hopper
David
Castañeda

39. The Protector (Hakan; Muhafız)

Netflix Dizileri

Netflix’in orijinal içerikleri arasında yer alan ve aynı zamanda ilk Netflix Türk dizisi olma özelliği taşıyan The Protector – Hakan; Muhafız, başrolünde Çağatay Ulusoy, Ayca Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Mehmet Kurtuluş gibi ünlü oyuncuların yer aldığı bir yapım. Dizide başrol olan Hakan (Çağatay Ulusoy) tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenmektedir ve hayatı bir anda alt üst olmuştur. Hakan’ın bundan sonraki tek amacı Muhafızlığı kabullenip Ölümsüzü ortadan kaldırmak olacaktır.

TürAksiyonFantastikBilimKurgu
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenBinnur
Karaevli
OyuncularÇagatay
Ulusoy
Hazar
Ergüçlü
Okan
Yalabik

40. You (Sen)

Netflix Dizileri

Netflix orijinal yapımlarından bir diğeri de You dizisi... Netflix dizileri arasında en başarılı suç, dram ve gizem türünde bir yapım olarak karşımıza çıkan You dizisinin konusu; Zeki bir kişi olan, New York’ta yaşayan Joe ve onun çalıştığı kitapçıya gelen Beck’in hikayesini anlatmaktadır. IMDb’de ortalama 8.0 puana sahip olan You, Netflix’te izleyebileceğiniz son derece başarılı bir yapım…

TürSuçRomantikDram
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenSera
Gamble
OyuncularPenn
Badgley
Victoria
Pedretti
Ambyr
Childers

41. Dogs Of Berlin (Berlin'in Köpekleri)

Netflix Dizileri

Netflix’in merakla beklenen ikinci Alman orijinal dizisi Dogs Of Berlin, Berlin-Marzahn arasında oynanacak uluslararası bir karşılaşmadan bir gece öncesinde Türk-Alman futbol yıldızının cinayetini konu almaktadır. Dizide Felix Kramer ve Fahri Yardım adında iki polis Berlin’in yeraltı dünyasında işlenen suçlara karşı savaşmaktadır. Türk izleyicilerinde ilgisini ve dikkatini üzerine çeken Dogs Of Berlin, Netflix’in son yıllarda yayımladığı en iyi yabancı dizilerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

TürAksiyonSuçDram
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenChristian
Alvart
OyuncularFelix
Kramer
Fahri
Yardim
Samy
Abdel
Fattah

42. Sex Education (Seks Terapisti)

Netflix Dizileri

Sex Education, hikaye ve kurgu bakımından İngilitere’de bir ksaba olan Moordale’de geçmektedir. Henüz ergen ve içine kapanık birisi olan Otis Milburn, cinsellik konusunda terapist olan ebeveynleri ile yaşamaktadır. Bundan ötürü cinsellik konusunda bir hayli uzmanlaşmıştır. Otis, arkadaşı olan Maeve ile harekete geçer ve arkadaşlarının seksle ilgili problemlerini çözmek için gizli bir seks terapisi işine girer.

TürKomediDram
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenLaurie
Nunn
OyuncularAsa
Butterfield
Gillian
Anderson
Ncuti
Gatwa

43. The Punisher

Netflix Dizileri

Marvel dizileri arasında oldukça önemli bir yeri bulunan The Punisher, Marvel kahramanları arasında kuralları olmayan bir süper kahramanı canlandırmaktadır. Sözün özü, The Punisher bir nevi anti Süper Kahraman durumundadır. Son yıllarda çıkan Marvel dizileri arasında oldukça başarılı bir konumda olan The Punisher aynı zamanda Netflix orijinal içeriklerinden de bir tanesidir. Eğer süper kahraman ve Marvel dizilerini seviyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken harika bir Netflix hayatta kalma dizisi…

TürAksiyonSuçDram
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenSteve
Lightfoot
OyuncularJon
Bernthal
Amber
Rose
Revah
Ben
Barnes

44. Narcos

Netflix Dizileri

Tüm dünyanın yakından tanıdığı suçlulardan olan Pablo Escobar’ın hayatının anlatıldığı Narcos, Netflix’ye yayınlanan ve son yıllarda dizi sektörüne damga vuran harika bir yapım. Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan Narcos, oyunculukları, mekanları, kurgusu ve müzikleriyle gerçekten izlenilesi bir yapım… Eğer Netflix üyeliğiniz varsa hemen Narcos’u izleyin… Netflix üyeliğiniz yoksa da en kısa sürede bir Netflix üyeliği alın. Narcos ve diğer dizileri izlemek için buna değecektir.

TürBiyografiSuçDram
IMDb8.8
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenCarlo
Bernard
OyuncularPedro
Pascal
Wagner
Moura
Boyd
Holbrook

45. Stranger Things (Tuhaf Şeyler)

Netflix Dizileri

Netflix Orijinal Serileri’nden biri olarak karşımıza çıkan Stranger Things, bizleri gizemli bir macerayla 80’li yıllara götürüyor. Gizem türünün yanı sıra dram, gerilim ve fantastik türlerini de bünyesinde barındırıyor. 80'li yılları kendine fon yapan Stranger Things, dönemin korku filmlerine selam çakmayı da atlamayan bir fantastik gerilim dizisidir. Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono'yu başrollerinde buluşturan dizi; kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesinin hikayesini anlatıyor.

TürFantastikKorkuDram
IMDb8.9
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenMatt
Duffer
OyuncularMillie
Bobby
Brown
Finn
Wolfhard
Winona
Ryder

46. Dark (Karanlık)

Netflix Dizileri

Netflix’in ilk Alman dizisi Dark, içerisinde suç, gizem ve dram türlerini barındıran etkileyici bir yapım. son yılların en çok izlenen dizileri arasında gösterilen ve IMDB listesinde de oldukça iyi bir puan alan Dark, konu olarak iki küçük küçük çocuğun kaybolduğu bir Alman kasabası olan Winden’ı işlemektedir. Gerilim ve suç türünde dizi sevenlere kesinlikle tavsiye ederiz…

TürSuçGizemDram
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenBaran bo
Odar
OyuncularLouis
Hofmann
Karoline
Eichhorn
Lisa
Vicari

47. Elite

Netflix Dizileri

2018 yılında Netflix’te izleyiciyle buluşan ve iyi tepkiler alan Elite dizisinde sadece zengin ailelerin çocuklarının okuyabildiği Las Encinas’ta geçen hikayeyi aktarmaktadır. Bir zaman okula işçi sınıfından üç öğrenci gelir. Bunun sebebi ise bu üç öğrencinin depremde okullarının yıkılmasıdır. Yeni okulda yeni arkadaşlıklar kurmaya çalışan gençler iyisiyle kötüsüyle eğlence dolu günler geçirmeye başlıyorlar. Taa ki ana karakterlerden biri gizemli bir cinayetle öldürülünceye kadar. Bu diziyi izleyenlerin Elite gibi netflix dizileri aradığını biliyoruz. Listemize devam ederek benzeri yapımları bulabilirsiniz.

TürGerilimSuçDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenDarío
Madrona
OyuncularItzan
Escamilla
Miguel
Bernardeau
Arón
Piper

48. Orange Is the New Black

Netflix Dizileri

Orange Is the New Black, Jenji Kohan‘ın yarattığı bir traji-komik yapımdır. Piper Kerman‘ın "Orange Is The New Black; My Year In a Women’s Prison" adlı romanının televizyon uyarlamasıdır. Nişanlı olan Piper Chapman (Taylor Schilling), 10 yıl önce üniversitedeyken tanıdığı bir uyuşturucu satıcısı Alex (Laura Prepon) yüzünden hapishaneye düşer. Piper’ın New York’taki nişanlısı Larry (Jason Biggs) ile yaşadığı konforlu hayattan vazgeçip, topluma olan borcunu ödemesi gerekmektedir. Dizide, karakterimiz turuncu cezaevi giysilerini giyer, hapishane kültürünü öğrenmeye ve hayatında inandığı her şeyi sorgulamaya başlar. Cezaevindeki ilginç insanlarla dostluk kurar ve bize keyifli anlar yaşatır.

TürKomediSuçHapishane
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenJenji
Kohan
OyuncularTaylor
Schilling
Danielle
Brooks
Taryn
Manning

49. BoJack Horseman

Netflix Dizileri

BoJack Horseman 2014 yılında yetişkinlere yönelik yapılan bir animasyon dizisidir. BoJack Horseman, 90’lı senelerde Horsin’Around isimli bir komedide başrol oynayan ve bu sayede yıldızı parlayan bir attır. Kahramanımız, insanların yapabildiği her şeyi kolaylıkla yapabilen, içkiyi elinden düşürmeyen ve iki ayak üstünde yürüyen bir at olarak karşımıza çıkar.

TürAnimasyonKomediDram
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenRaphael Bob
-Waksberg
OyuncularWill
Arnett
Amy
Sedaris
Alison
Brie

50. 13 Reasons Why

Netflix Dizileri

Jay Asher’ın psikolojik dram türündeki Ölmek İçin 13 Sebep adlı kitabından ekrana uyarlanan Netflix dizisi, özel bir lisede öğrenim gören, okul saatleri dışında ise bir sinemada çalışan 17 yaşındaki Hannah Baker’ın (Katherine Langford) arkasında 13 kaset bırakarak ölüm sebeplerini anlatmasını konu alıyor. Netflix'in en iyi yapımlarından biri olan Ölmek İçin 13 Sebep'i mutlaka izlemelisiniz.

TürGerilimGizemDram
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenBrian
Yorkey
OyuncularDylan
Minnette
Katherine
Langford
Christian
Navarro

51. Atypical

Netflix Dizileri

Atipik, Netflix'in harika komedi dizilerinden bir diğeri. Atypical, otizm hastası olan 18 yaşındaki Sam'in (Keir Gilchrist) aşk ve bağımsızlık arayışını anlatıyor. Dizide, otizm hastalığını kabullenemeyen Sam'in, ufkunu genişletmek ve normal bir insan gibi yaşamaya çalıştığını görüyoruz.

TürKomediDram
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenRobia
Rashid
OyuncularJennifer
Jason
Leigh
Keir
Gilchrist
Brigette
Lundy
-Paine

52. Grace and Frankie

Netflix Dizileri

Grace ve Frankie mutlu evlilikleri olan iki kadındır. Mesleklerinde başarılı olmuş, çocuk yetiştirmiş ve ikisi de başarılı avukatlarla evlenmişlerdir. Hatta ikisinin eşi de boşanma avukatıdır ve aynı ofiste çalışmaktadırlar. Bir gün eşleriyle birlikte bir yemeğe çıkarlar ve eşleri onlara hayatlarını alt üst edecek olan şeyi söyler. İki adam birbirlerine aşık olduklarını, hatta bu ilişkinin 20 yıldır sürdüğünü ve artık sadece birbirleriyle birlikte olmak için kendilerinden boşanmak istediklerini onlara anlatırlar ve olaylar gelişir…

TürKomedi
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenMarta
Kauffman
OyuncularLily
Tomlin
Jane
Fonda
Sam
Waterston

53. The Ranch (Çiftlik)

Netflix Dizileri

Ashton Kutcher'in oynadığı karakter olan Colt Bennet, geçmişinde futbol(Amerikan Futbolu) oynar. Futbol kariyeri başarısız olan Colt sonrasında Colardo'ya, ailesinin yanına taşınır. Hayallerine ulaşamayan Colt artık gerçeklerle yüzleşip yeni hayatına adapte olmaya çalışır. Colt'un lise yıllarında ki aşkı hala aynı yerde oturur. Bennet'un dönmesiyle aşıkların bir araya gelme ihtimalide dizide konu olarak işler. Boş vakitlerinizde izleyebileceğiniz bir yapım olan The Ranch, size 20-25 dakika boyunca keyifli dakikalar yaşatacak.

TürKomediVahşi BatıDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenJim
Patterson
OyuncularAshton
Kutcher
Sam
Elliott
Lee
Richmond

54. Sense8

Netflix Dizileri

Matrix serisine imza atan Wachowski Kardeşler, Sense8 adında olağanüstü bir Netflix dizisiyle karşımıza çıktılar. 5 Haziran 2015 tarihinde ilk bölümü yayınlanan dizi, izleyicilerin oldukça fazla beğendiği yapımlardan biri haline geldi. 8 farklı yerde, 8 ayrı kişinin hikayesini anlatan bu yapım, fazlaca LGBT propagandası yaptığı düşünülmesinden dolayı eleştirilse de konusuyla izleyicileri ekran karşısına kilitlemeyi başarıyor.

TürGerilimBilim KurguDram
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenJ. Michael
Straczynski
OyuncularBae
Doona
Jamie
Clayton
Tina
Desai

55. Santa Clarita Diet

Netflix Dizileri

Komedi ve korku türlerinin karışımı olan Santa Clarita Diet, 2017 yılının başlarında yayınlandı. Drew Barrymore, Timothy Olyphant, Liv Hewson ve Mary Elizabeth Ellis gibi başarılı oyunculardan oluşan kadrosuyla da dikkat çeken bu dizi; emlakçılıkla uğraşan bir çiftin, ölüm ve yıkımla dolu bir hayata doğru sürüklenmelerini eğlenceli bir dille gözler önüne seriyor.

TürKomediKorku
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenVictor
Fresco
OyuncularDrew
Barrymore
Timothy
Olyphant
Liv
Hewson

56. Mystery Science Theater 3000; The Return (Gizem Bilim Tiyatrosu 3000)

Netflix Dizileri

Mystery Science Theater 3000; The Return, 1988 -1999 tarihleri arasında Amerikan televizyonlarında yayınlanmış alternatif bir bilimkurgu dizisidir. Dizinin ana karakteri Joel çılgın bilim adamları tarafından kaçırılarak bir uydunun içine hapsedilir ve orada kendisine birçok kötü film seyrettirilir. Bunun amacı ise Joel’in tepkilerine göre en kötü filmi bulup tüm insanlığı bu korkunç sahnelere maruz bırakarak dünyayı ele geçirmektir.

TürKomediBilim KurguDram
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
1988
YönetmenJoel
Hodgson
OyuncularJoel
Hodgson
Michael J.
Nelson
Trace
Beaulieu

57. The Get Down

Netflix Dizileri

The Get Down, punk ve hip-hop müziklerinin yavaş yavaş dünya müzik piyasasında ses getirmeye başladığı 1970’li yıllarda geçiyor. Ezekiel ve arkadaşlarının müzikle ilgili hayalleri ile yaşadığı çevrenin gerçekleri çelişmektedir. Yaşadıkları yer olan Bronx, Siyahi ve Latin’lerin yoğun olarak yaşadığı bir kenar mahalledir. Bir tarafta uyuşturucu, çeteler, fuhuş ve diğer suçlar diğer tarafta ise Ezekiel ve arkadaşlarının güzel hayalleri.

TürMüzikalMüzikDram
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenStephen
Adly
Guirgis
OyuncularJustice
Smith
Shameik
Moore
Herizen F.
Guardiola

58. Marvel's The Defenders (Koruyucular)

Netflix Dizileri

Marvel dizileri arasında yer alan The Defenders, 18 Ağustos’ta ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Çok izlenen filmlerden Avengers gibi birçok kahramanı bünyesinde barındıran The Defenders’ta; Iron Fist, Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Punisher ve Elektra gibi sevilen karakterler yer alıyor. Oyuncu kadrosuna ise unutulmaz uzaylı filmlerinden Alien’ın yıldız ismi Sigourney Weaver gibi usta bir oyuncu dahil oldu.

TürMaceraSuçAksiyon
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenDouglas
Petrie
OyuncularCharlie
Cox
Krysten
Ritter
Mike
Colter

59. The Crown

Netflix Dizileri

Kraliçe II. Elizabeth’in hayatını ve tahta geçtikten sonraki politik yaşamını konu alan The Crown, başarılı bir Netflix dizisi olarak listemize adını yazdırıyor. Altın Küre başta olmak üzere birçok ödülü aldı. 10 bölümlük ilk sezonunda en az Elizabeth kadar Winston Churchill’e de bolca rastladığımız bu dizide; Claire Foy, Matt Smith, Vanessa Kirby, Jeremy Northam ve John Lithgow gibi başarılı isimler yer alıyor.

TürBiyografiDramTarih
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenPeter
Morgan
OyuncularClaire
Foy
Olivia
Colman
Imelda
Staunton

60. Arrested Development

Netflix Dizileri

Altın Küre'ye aday gösterilen Arrested Development , alıştıkları hayata veda etmek zorunda kalan Bluth ailesinin öyküsünü anlatıyor. Ortağı olduğu aile şirketindeki işinden ayrılan ve aile mesleğini sürdürmeme kararı alan Michael Bluth, oğlu George ile daha çok zaman geçirmeye ve ona daha iyi bir baba olmak için elinden geleni yapmaya karar verir ancak hesaplar kitaplar birbirini tutmaz. Netflix'in iyi komedi dizilerinden biri olan Arrested Development'i mutlaka izlemelisiniz.

TürKomedi
IMDb8.9
Gösterim
Tarihi
2003
YönetmenMitchell
Hurwitz
OyuncularJason
Bateman
Michael
Cera
Portia de
Rossi
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3769
3906
2033
447
447
446
1978
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 142
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.