Netflix Dizileri | İzlerken Zevk Alacağınız Netflix Dizi Tavsiyeleri

Netflix Dizileri | İzlerken Zevk Alacağınız Netflix Dizi Tavsiyeleri
18.02.201918:22

Netflix dizileri içeriğinde, tüm zamanların en iyi dizlerini sizler için listeledik. Oldukça popüler olan dizilerin yanı sıra ismi çok fazla duyulmayan en iyi Netflix dizilerini bu listede bulabilirsiniz. İşte, en iyi Netflix dizi önerlerileri...

Haber güncelleme tarihi 29.04.2021 14:22

Aksiyon, macera, komedi, bilim kurgu, fantastik, korku ve gerilim türündeki son zamanlarda izleyiciyle buluşan en iyi Netflix dizileri öneri listesi ile karşınızdayız. Hepsi birbirinden güzel ve kalite kokan yapımlar ile ilgili düşüncelerinizi ya da eklenmesini düşündüğünüz yeni dizileri yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

İçindekiler

En İyi Netflix Dizileri;

55. Fatma (2021) IMDb: 7.7

En İyi Netflix Dizileri, Netflix dizi önerileri

Fatma, Zafer’i arar. Onu bulabilmek adına yollara düşerken beklenmedik bir cinayet işler. Bu andan sonra hayatta kalabilmek amacıyla öldürmeye devam etmek zorunda kalır.

Tür: Dram, Suç, Gerilim

Yönetmen: Özgür Önurme, Özer Feyzioğlu

Başrol Oyuncuları: Burcu Biricik, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan

Fragman

Fatma Benzeri Diziler;

 • Yesilçam (2021) - IMDb: 7.8
 • 50M2 (2021) - IMDb: 7.0
 • Bizi Ayıran Çizgi (2021) - 8.4

54. Shadow and Bone (2021) IMDb: 8.2

En iyi netflix dizileri

Netflix’in 2021 yılında izleyiciyle buluşturduğu ve IMDB’de ilk zamanlarda aldığı 8 üzeri puanla dikkatleri üzerine çeken Shadow and Bone, kitaptan uyarlanan bir dizi. Hikaye, Rus Krallığı’nda yetimhanede yetişen biri kız biri  erkek iki gencin orduya katılmasıyla başlıyor. Yetim harita yapımcısı Alina Starkov, savaşta mağlup olan ülkesini kurtarmak için istemeden de olsa büyücülerin oluşturduğu Grisha’ya dahil olur. Evrende yaşanan hiçbir şeyin düşündüğü gibi olmadığın anlar. Artık yapması gereken ona bahşedilen gücü geliştirmektir. Ancak bu savaşta büyü tek başına yeterli olmayacaktır…

Tür: Dram, Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Eric Heisserer

Oyuncular: Jessie Mei Li, Archie Renaux, Ben Barnes

Fragman


53. Lupin (2021) IMDb: 7.8

Netflix diziler, netflix dizi önerileri

Dünyanın en çok okunan kitaplarından Arsen Lupen’den uyarlanan Netflix’in 2021 yılında izleyiciyle buluşturduğu son derece sürükleyici bir yapım. Dizi de Assane Diop’un hayatı izleyiciye sunulur. Diop henüz çocukken babası işlemediği bir suç yüzünden hapse atılır ve burada hayatını kaybeder. Diop’un artık tekbir gayesi vardır. Babasına bu iftirayı atan zengin aileden ve polis teşkilatından intikam almak. Yapım hakkında daha fazla detaya sahip olmak için “Lupin Dizisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler” içeriğini okuyabilirsiniz.

Tür: Dram, Polisiye

Başrol Oyuncuları: Omar Sy, Vincent Londez, Ludivine Sagnier

Yönetmen: George Kay

Fragman

Lupin Benzeri Netflix dizileri;

 • La casa de papel (2017) IMDb: 8.3
 • Vis a vis (2015) IMDb: 8.2

52. Fate: The Winx Saga (2021) IMDb: 7.0

Netflix diziler, netflix dizi önerileri

Netflix’in 2021 yılı dizileri arasında en çok izlenen yapımlardan Fate: The Winx Saga, genç yaşlardaki beş genç perinin yaşadıklarını ele alıyor. Öbür Dünya’da bulunan periler Alfea adında sihirli bir yatılı okulda eğitim alırlar. Zaman ilerledikçe yetişkinliğe erişen periler bir yandan sihirli güçlerini nasıl kullanacaklarını öğrenirken bir yandan da karşılaştıkları zorluklarla başa çıkmaya çalışacaktır.

Tür: Macera, Fantastik

Yönetmen: Brian Young, Iginio Straffi

Oyuncular: Abigail Cowen, Hannah van der Westhuysen, Precious

Fragman

Fate: The Winx Saga Benzeri Dizileri;

 • A Discovery of Witches (2018) IMDb: 8.1
 • Chilling Adventures of Sabrina (2018) IMDb: 7.5

51. Bridgerton (2020) IMDb: 7.3

Netflix diziler, netflix dizi önerileri

Zengin ve bir o kadar da güçlü Bridgerton Ailesi’nin genç kızı Daphne, aile geleneğine bağlı kalarak zengin bir adamla evlenmek istemektedir. Birçok seçenek olsa da abisi adayları teker teker elemektedir. Ancak, günün birinde Leydi Whistledown ortaya çıkardığı skandal genç kızın adının lekelemesine neden olur. Netflix’te zenginlik, şehvet ve ihanet odaklı harika bir İngiliz yapımı izlemek isteyenler için Bridgerton dizisi son derece güzel bir tercih olacaktır.

Tür: Dram, Tarihi, Romantik

Yönetmen: Chris Van Dusen, Shonda Rhimes

Oyuncular: Phoebe Dynevor, Rege-Jean Page, Julie Andrews

Fragman

Bridgerton Benzeri Diziler;

 • Emily in Paris (2020) IMDb: 7.1
 • The Crown (2016) IMDb: 8.7

50. The Queen's Gambit (2020) IMDb: 8.7

En İyi Netflix Dizileri

2020 yılında izleyenlerle buluşan Netflix’in en yeni dizileri arasında yer alan The Queen's Gambit, henüz 9 yaşında öksüz kalıp, yetimhaneye gönderilen ve burada satranç oyununu keşfeden Beth Harmon’un yaşadıklarını anlatıyor. Yetimhanede çocuklar için verilen yatıştırıcılar Beth Harmon’da olağanüstü bir etkiye neden olur ve kendisinin satranç oyununa ilgisi olduğunu keşfeder. Yaşı ilerledikçe büyük turnuvalara katılan Beth, erkek egemen bir yapıya sahip satranç oyununda tabuları yıkmakta kararlıdır. Dizi ile ilgili daha faza detay öğrenmek için "The Queen’s Gambit Dizisi Hakkında Bilgiler" içeriğine tıklayabilirsiniz.

Tür: Dram

Başrol Oyuncuları: Anya Taylor-Joy, Chloe Pirrie, Bill Camp

Yönetmen: Scott Frank, Allan Scott

Fragman

The Queen's Gambit Benzeri Dizi Önerileri;

 • Agent Carter (2015-2016) IMDb: 7.9
 • Euphoria (2019 - ) IMDb: 8.4
 • The English Game (2020 - ) IMDb: 7.6

49. Bir Başkadır (2020) IMDb: 8.7

En İyi Netflix Dizileri

Netflix Türk dizileri arasında nadirde olsa herkesin beğenisini kazanan harika bir yapım.  Dizi, Meryem karakterinin zaman zaman bayılması ve bir tanıdığının tavsiyesi üzerine psikiyatri servisine gitmesiyle başlıyor. Psikiyatr doktor ise türbanlılardan nefret eden birisi… Toplumumuzda halen daha geçerliliği olan bakış açısını dizi öyle güzel ele alıyor ki, taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanıyor. Dizinin çekimlerinde kullandığı Yeşilçam havası ve müzikleri ise adeta izleyenleri mest ediyor. Netflix’in en iyi dizileri arasında şimdiden kendisine yer edinen “Bir Başkadır”ı  mutlaka izleyin.

Tür: Dram, Gerilim

Başrol Oyuncuları: Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryigit

Yönetmen: Berkun Oya

Fragman

Bir Başkadır Benzeri Dizi Önerileri;

 • Şahsiyet (2018) IMDb: 9.1
 • Masum (2017) IMDb: 8.5
 • Fi (2017-2018) IMDb: 7.9

48. Barbarians (2020) IMDb: 7.3

En İyi Netflix Dizileri

Son yıllarda izleyiciyle buluşan Netflix’in en güzel dizileri listesinde yerini alan Barbarians, 9 yy.’da  Germen İmparatorluğu ile Roma İmparatorluğu arasında yaşanmış Teutoburg Orman Savaşı’nı konu edinmektedir. Roma İmapratorluğu, büyük ve güçlü ordusu ile Germen kabilelerin üstüne yürümeye karar vermiştir. Germen halkları kendilerini yok etmeye gelen bu orduya karşı canı pahasına savaşmak zorundadır. Bu sırada geçmişten bağları olan 3 savaşçının kaderleri bir kez daha kesişecektir.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Başrol Oyuncuları: Laurence Rupp, Jeanne Goursaud, David Schütter

Yönetmen: Andreas Heckmann, Arne Nolting, Jan Martin Scharf

Fragman

Barbarians Benzeri Dizi Önerileri;

 • The Last Kingdom (2015) IMDb: 8.4
 • Raised By Wolves (2020 - ) IMDb: 7.8
 • The Liberator (2020) IMDb: 7.6

47. Criminal: UK (2019 - ) IMDb: 7.6

En İyi Netflix Dizileri

Netflix dizi önerileri listesinde sizleri harika bir eserle buluşturuyoruz. Tek bir ortamda geçen yapımlardan hoşlanan dizi severler için Criminal: UK harika bir seçenek olacaktır… Sahneleri genel olarak bir sorgu odasında geçecek olan dizide, dedektifler ile şüpheliler arasında yaşanacak kedi fare oyunu, bölümleri tek solukta izlemenize neden olacak. Dizinin 4 farklı ülke ve 4 farklı yapım ile karşımıza çıkacağını da özellikle belirtmek isteriz. Bunlardan bir diğeri, yine listemizde bulunan Criminal: Germany…

Tür: Suç, Gerilim, Dram

Başrol Oyuncuları: Jim Field Smith, George Kay

Yönetmen: Katherine Kelly, Lee Ingleby, Rochenda Sandall

Fragman

Criminal: UK Benzeri Dizi Önerileri;

 • Marcella (2016) IMDb: 7.4
 • Criminal: Germany (2019) IMDb: 7.9
 • Des (2020) IMDb: 7.8

46. Bodyguard (2018) IMDb: 8.1

Netflix dizi önerileri

Mutlaka izlenmesi gereken Netflix mini dizileri listesinde hiçbir zaman eskimeyecek yapımlardan bir tanesi Bodyguard… Baş rolünde, yabancı diziler listesinin en iyi eserlerinden olan Game of Thrones’in Robb Stark’ı Richard Maden, David karakteriyle yer alıyor. David, emekli bir İngiliz askeridir ve yeni görevi İçişleri Bakanı’nı korumaktadır. Aksiyon, heyecan ve gerilimi her bölüm sonuna kadar yaşayacağınız Netflix mini dizisini, mutlaka izlenmesi gereken netflix dizileri listenize almalısınız.

Tür: Suç, Gerilim, Aksiyon, Dram

Başrol Oyuncuları: Richard Madden, Sophie Rundle, Vincent Franklin

Yönetmen: Jed Mercurio

Fragman

Bodyguard Benzeri Dizi Önerileri;

 • Luther (2018-2019) IMDb: 8.5
 • The Fall (2013-2016) IMDb: 8.2
 • Shooter (2016-2018) IMDb: 7.5

45. Star Trek: Discovery (2017 - ) IMDb: 7.3

Netflix dizi önerileri

Özellikle Star Trek filmlerini izleyenler için yer verdiğimiz bu yapım, seri olarak yayınlanan filmlerin 10 yıl öncesinde yaşananları ele alır. Dizide, kahramanlarımız bağlı olduğu USS Discovery mürettebatıyla beraber gezegenlerinin çevresinde yaşanan her şeyi anlamaya çalışırken bir yanda da yeni dünyalar ve uygarlıklar keşfeder. İlk sezonu 2017 yılında yayınlan 2020 itibarıyla devam eden Star Trek: Discovery, uzayda geçen yapımları sevenler için oldukça etkileyici bir dizi.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Başrol Oyuncuları: Sonequa Martin-Green, Doug Jones, Anthony Rapp

Yönetmen: Bryan Fuller, Alex Kurtzman

Fragman

Star Trek: Discovery Benzeri Dizi Önerileri;

 • The Mandalorian (2019 - ) IMDb: 8.7
 • Star Trek: Picard (2020 - ) IMDb: 7.5
 • The Boys (2019 - ) IMDb: 8.7

44. After Life (2019 - ) IMDb: 8.4

Netflix dizi önerileri

Eminiz ki, Netflix’e girdiğinizde öyle ya da böyle After Life dizisi çoğu zaman karşınıza çıkıyordur. Netflix’in neredeyse tüm dünyada platform olarak bulunduğunu düşünürsek, After Life, farklı ülkelerde çok iyi izlenme başarısı elde etmiş, son yılların en iyi Netflix dizileri arasında… Dizide, ana karakterimiz Tony, eşini kaybetmiş ve artık tek ilgilendiği şey sevgili köpeğidir. Eskiden herkese karşı iyi birisi olan Tony, eşinin ölümüyle beraber umursamaz ve huysuz birisine dönüşür. Artık kimseye değer vermemeye yemin eden Tony, dünyayı ve çevresindekileri cezalandırmak için canının istediği her şeyi söyleyip yapmaya karar verir.

Tür: Komedi, Dram

Başrol Oyuncuları: Ricky Gervais, Tom Basden, Tony Way

Yönetmen: Ricky Gervais,

Fragman

After Life Benzeri Dizi Önerileri;

 • Derek (2012-2014) IMDb: 8.0
 • The Office (2001-2003) IMDb: 8.5
 • The End of the F***ing World (2017–2019) IMDb: 8.1

43. Narcos: Mexico (2018) IMDb: 8.4

Netflix dizi önerileri

Pablo Escobar’ın hayatının anlatıldığı ve Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan Narcos isimli harika bir yapımın ardından, Netflix bunun ekmeğini daha çok yemek istemiş olacak ki, bu sefer de gerçek bir öyküye sahip Guadalajara Karteli'nin yükselişini ele alıyor. En az Narcos kadar beğenilen 1980’lerin Meksika'sına adeta ışık tutan yapım, uyuşturucu kartelleri ile DEA’nın arasında yaşanan amansız kovalamacayı da izleyenlere harika yansıtıyor.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Başrol Oyuncuları: Carlo Bernard, Chris Brancato, Doug Miro

Yönetmen: Scoot McNairy, Diego Luna, José María Yazpik

Fragman

Narcos: Mexico Benzeri Dizi Önerileri;

 • Ozark (2017) IMDb: 8.4
 • True Detective (2014) IMDb: 9.0
 • Homeland (2011-2020) IMDb: 8.3

42. House Of Cards (2013-2018) IMDb: 8.7

Netflix dizi önerileri

Netflix’in final yapmış dizileri arasında son derece popüler olan House of Cards, günümüzde siyasilerin ve politikacıların yaptıklarını bizlere adeta ayna gibi yansıtıyor. Dizinin baş rolündeki Kevin Spacey, Frank Underwood karakteriyle Washington’da hırslı bir politikacıya hayat veriyor. Siyasette yükselmek için yapamayacağı hiçbir şey olamayan Frank, kendisinin de artık başkanlıkta aday olmasına gerektiğini düşünür. Ne de olsa onca yıl Beyaz Saray koridorlarında tanımadığı bürokrat kalmamıştır. Tabi, bürokratların hangi dosyalarla tehdit edileceği de...

Tür: Dram, Gerilim

Başrol Oyuncuları: Kevin Spacey, Michel Gill, Robin Wright

Yönetmen: Beau Willimon

Fragman

House Of Cards Benzeri Dizi Önerileri;

 • The Good Wife (2009 – 2016) IMDb: 8.3
 • Borgen (2010-2013) IMDb: 8.5
 • Veep (2012-2019) IMDb: 8.3

41. Anne with an E (2017-2019)IMDb: 8.7

Netflix dizi önerileri

L.M. Montgomery'nin klasik romanında dizi olarak uyarlanan Anne, 19. yüzyılın sonlarında yaşayan yetim bir kızın maceralarını konu edinmektedir. Ailesini küçük yaşta kaybeden Anne, amcası ve yengesi ile birlikte yaşamaya başlamıştır. Bir süre sonra amcası vefat etmiş ve teyzesi de şehre taşınmış, Anne’de tek başına kalmıştır. Artık yeni bir hayatı olan Anne, yaşadığı bütün zorluklara rağmen cıvıl cıvıl yaşantısıyla insanların hayatına dokunacaktır.

Tür: Dram

Başrol Oyuncuları: Amybeth McNulty, Geraldine James, R.H. Thomson

Yönetmen: Moira Walley-Beckett

Fragman

Anne with an E Benzeri Dizi Önerileri;

 • Gilmore Girls (2000) IMDb: 8.1
 • Call The Midwife (2012) IMDb: 8.4
 • Downton Abbey (2010-2015) IMDb: 8.7

40. Ratched (2020) IMDb: 7.6

whatsapp-image-2020-09-21-at-16.05.53.jpeg

2020 yılında Netflix üzerinden yayınlanan en iyi dizilerden biri olarak gösterilen Ratched ilginç senaryosu ve ikonik ana karakteriyle dikkat çekiyor. Korkutucu ve suç dolu dizinin başrolünde Sarah Paulson yer alıyor. Dizinin yaratıcıları ise Ryan Murphy ve Evan Romansky'dir. American Horror Story'e benzerliğiyle bilinen diziyi suç ve gizem severlere şiddetle öneriyoruz. Ratched ile ilgili detaylı inceleme bilgisi için tıklayınız.

Tür: Suç, Dram, Gizem

Başrol Oyuncuları: Sarah Paulson, Finn Wittrock, Cynthia Nixon

Yönetmen: Ryan Murphy, Evan Romansky

Fragman

Ratched Benzeri Dizi Önerileri;


39. Snowpiercer (2020) IMDb: 6.7

en iyi netflix dizileri

Uzun zamandır Netflix’te yeni bir dizi arayanlar için 2020 dizileri arasında büyük bir izleyici kitlesine sahip Snowpiercer, IMDB puanı 6.7 olmasına rağmen oldukça sürükleyici bir yapım. Dizinin konusu; Çevresel nedenlerden dolayı dünyanın buzullarla kaplanması ve sulak çamur arazilerin oluşmasından 7 yıl sonrasını ele alır. Snowpiercer hakkında detaylı bilgiler ve izleyici yorumları için linke tıklayınız.

Tür: Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu

Başrol Oyuncuları: Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Mickey Sumner

Yönetmen: Josh Friedman, Graeme Manson

Fragman

Snowpiercer Benzeri Dizi Önerileri;

 • Altered Carbon (2018 - ) - IMDb: 8.0
 • Colony (2016 - 2018) - IMDb: 7.4
 • The 100 (2014 - ) - IMDb: 7.7
 • Salvation (2017 - 2018) - IMDb: 7.0

38. How To Sell Drugs Online (Fast) (2019) IMDb: 7.9

en iyi netflix dizileri

İlk sezonu 2019 yılında izleyiciyle buluşan How To Sell Drugs Online, en iyi Netflix dizileri listesine hızlı bir giriş yaparak, tüm dünyanın gündeminde… Dizide, kız arkadaşını okulun uyuşturucu satıcısına kaptıran Moritz’in, kızı yeniden elde etmesi için verdiği çabayı ele alıyor. How To Sell Drugs Online hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Tür: Komedi, Suç, Dram

Başrol Oyuncuları: Maximilian Mundt, Danilo Kamperidis, Lena Klenke

Yönetmen: Philipp Käßbohrer, Matthias Murmann

Fragman

How To Sell Drugs Online Benzeri Dizi Önerileri;

 • Insatıable (2018 - 2019) - IMDb: 6.5
 • Jane The Virgin (2014 - 2019) - IMDb: 7.8
 • Never Have I Ever (2020 - ) - IMDb: 7.9
 • Good Girls (2018 - ) - IMDb: 7.9

37. When They See Us (2019) IMDb: 9.0

netfix dizileri

En yeni Netflix dizileri ve 2019 dizileri arasında büyük bir etki yaratan When They See Us, ABD’de Central Park Beşlisi anılan ve işlemedikleri bir tecavüz suçu yüzünden mahkum edilen 5 arkadaşın çok tartışılan dava sürecini ele almaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda Jovan Adepo, Reginald L. Barnes, Asante Blackk, Marsha Stephaine ve Kylie Bunbury yer almaktadır. Dizi Hakkında detaylı bilgileri When They See Us linki üzerinden öğrenebilirsiniz.

Tür: Biyografi, Suç, Dram

Başrol Oyuncuları: Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse

Yönetmen: Ava DuVernay

Fragman

When They See Us Benzeri Dizi Önerileri;

 • Seven Second (2018) - IMDb: 7.7
 • Self Made (2020) - IMDb: 7.4
 • Unsolved (2020 - ) - IMDb: 7.4
 • Black Earth Rising (2018 - ) - IMDb: 7.4

36. Into The Night (2020) IMDb: 7.8

en iyi netflix dizileri

Yayınlandığı ilk günden itibaren, Türkiye’de en çok izlenen diziler listesinde yerini alan 2020 Netflix dizisi Into The Night…  Hepimizin yakından tanıdığı Türk oyuncu Mehmet Kurtuluş “Ayaz” karakteriyle dizinin başrolünde yer alıyor. Dizinin konusuna kısaca değinecek olursak; Brüksel’den kalkan bir gece uçağı, yolcuları ve ekibiyle beraber hayatta kalmak için güneşe karşı bir yarışa girişecektir diyebiliriz. Dizi hakkında detaylı bilgi için Into The Night linkine tıklayınız. 

Tür: Bilim Kurgu, Dram, Gerilim

Başrol Oyuncuları: Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Mehmet Kurtulus

Yönetmen: Jason George

Fragman

Into The Night Benzeri Dizi Önerileri;

 • The I-Land (2019) - IMDb: 4.5
 • %3 (2016 - 2020) - IMDb: 7.4
 • Orphan Black (2013 - 2017) - IMDb: 8.3

35. Hollywood (2020) IMDb: 7.8

en iyi netflix dizileri

American Crime Story ve Feud: Bette and Joan dizilerin usta yönetmeni Ryan Murphy’nin, 2020 Netflix dizileri arasında tüm dünyada ses getiren Hollywood! Dizi, II. Dünya Savaşı sonrası Hollywood’da her ne olursa olsun yer almak isteyen oyuncu ve sinemacı adaylarının hayatına ışık tutuyor. Hollywood’un perde arkasında yaşanan ırk, cinsiyet ve cinsel ayrımcılığı gözler önüne seriyor. 

Tür: Dram

Başrol Oyuncuları: David Corenswet, Darren Criss, Laura Harrier

Yönetmen: Ian Brennan, Ryan Murphy

Fragman

Hollywood Benzeri Dizi Önerileri;

 • Glee (2009 - 2015) - IMDb: 6.7
 • American Crime Story (2016 - ) - IMDb: 8.4
 • The Politician (2019 - ) - IMDb: 7.5
 • The Assassination of Gianni Versace (2017 - 2018) - IMDb: 7.7

34. The Last Dance (2020) IMDb: 9.5

en-iyi-netflix-dizileri.jpg

Spor yayıncısı ESPN ile Netflix’in ortak yapımının bir araya getirdiği The Last Dance, tüm zamanların en iyi basketbolcularından Michael Jordan’ın Chicago Bulls’ta geçirdiği son sezon olan 1997-1998 sezonu izleyiciye aktarıyor. 10 bölümlük mini belgesel – dizi The Last Dance, 1997-98 sezonunda Chicago Bulls’un son şampiyonluğunda bir kamera ekibini görevlendirmesiyle ortaya çıkan 500 saatlik kamera kaydından oluşturulmuş.The Last Dance inceleme içeriğinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tür: Biyografi, Tarih, Belgesel

Başrol Oyuncuları: Phil Jackson, Michael Jordan, David Aldridge

Yönetmen: Jason Hehir

Fragman

The Last Dance Benzeri Dizi Önerileri;

 • Anelka Misunderstood (2020) - IMDb: 6.4
 • Sunderland 'Til I Die (2018 - ) - IMDb: 8.2
 • Home Game (2020 - ) IMDb: 7.1
 • The English Game (2020 - ) - IMDb: 7.6

33. The Spy (2019) IMDb: 7.9

En iyi Netflix Dizileri

Gerçek bir hikayeden uyarlanan The Spy, 2019 yılında ilk kez izleyiciyle buluşan ve yayınladığı dönem Netflix Türkiye’de en çok izlenen dizilerden… Dizi, ülkesine hizmeti vermek için ajanlık yapan Eli’nin başından geçen olaylara odaklanmaktadır.  The Spy İnceleme içeriğinden dizi hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Tür: Dram, Tarih

Başrol Oyuncuları: Sacha Baron Cohen, Hadar Ratzon Rotem, Yael Eitan

Yönetmen: Gideon Raff

Fragman

The Spy Benzeri Dizi Önerileri;

 • Fauda (2015 - ) - IMDb: 8.2
 • Traitors (2019 - ) - IMDb: 6.6

32. Aşk 101 (2020) IMDb: 7.5

en-iyi-netflix-dizileri-001.jpg

Netflix Türk Dizileri arasına 2020 yılında adını yazdıran, konusu ve müzikleriyle izleyicinin ilgisini çeken Aşk 101, yaptıklarından dolayı okuldan gönderilmek istenen öğrencilerin hayatlarını izleyiciye yansıtır. Netflix'in büyük ses getiren bu yapımı hakkında tüm merak edilenleri Neoldu.com editörlerinin özenle hazırladığı Aşk 101 dizisi hakkında bilgiler sayfasından öğrenmek için tıklayın.

Tür: Komedi, Dram, Romantik

Başrol Oyuncuları: Kubilay Aka, Mert Yazicioglu, Alina Boz

Yönetmen: Ahmet Katıksız, Deniz Yorulmazer, Umut Aral

Fragman

Aşk 101 Benzeri Dizi Önerileri;

 • Insatiable (2018 - 2019) - IMDb: 6.5
 • Baby (2018 - 2020) - IMDb: 6.8
 • Tall Girl (2019) - IMDb: 5.2
 • Skins (2007 - 2013) - IMDb: 8.2

31. Unorthodox (2020) IMDb: 8.3

netflix dizileri

Netflix dizi tavsiyesinde 2020 yapımlı Unorthodox, oldukça ilginç konusuyla dikkatleri üzerine çeken bir dizi… 4 bölümlük mini bir yapım olan Unorthodox, Brooklynli Hasidik Yahudi bir kadının görücü usulü evliliğinden kaçar ve Berlin’e gider. Burada tanıştığı bir müzik grubu kendisine evini açar. Tam her şeyden kurtuldum derken geçmişinin peşini bırakmadığını anlar. Unorthodox linki ile dizi hakkında detaylı bir incelemeye ulaşabilirsiniz.

Tür: Dram

Başrol Oyuncuları: Shira Haas, Amit Rahav, Jeff Wilbusch

Yönetmen: Anna Winger

Fragman

Unorthodox Benzeri Dizi Önerileri;

 • Freud (2020 - ) - IMDb: 6.5
 • Alias Grace (2017) - IMDb: 7.8
 • Shtisel (2013 - ) - IMDb: 8.6

30. The Witcher (2019) IMDb: 8.5

En iyi Netflix Dizileri

Kitaptan uyarlanan diziler arasında yer alan The Witcher, fantastik dizi seven okurlarımız için oldukça kaliteli bir yapım… Kitabının çok satmasının ardından, oyunun da bir kadar etki yaratması Netflix tarafından göz ardı edilmemiş. Mutlaka izlemeniz gereken Netflix dizileri arasında yer alan The Witcher hakkında detaylı bilgileri linke tıklayarak öğrenebilirisiniz.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Başrol Oyuncuları: Henry Cavill, Freya Allan, Yasen Atour

Yönetmen: Lauren Schmidt

Fragman

The Witcher Benzeri Dizi Önerileri;

 • Merlin (2008 - 2012) - IMDb: 7.9
 • Shadow Hunters (2017 - ) - IMDb: 7.1
 • Cursed (2020 - ) - IMDb: 5.8
 • Arrow (2012 - 2020) - IMDb: 7.5

29. Atiye (2019) IMDb: 7.8

En iyi Netflix Dizileri

Netflix Türk dizileri arasında yer alan ikinci yapım Atiye… Göbeklipe’nin gizemli olayını konu edinen dizide başrollerde Beren Saat ( Atiye), Mehmet Günsur (Erhan), Metin Akdülger (Ozan), Melisa Senolsun (Cansu) yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Gonenc Uyanik ve Ozan Açiktan bulunmaktadır. Dizi hakkında detaylı bilgiler için Atiye içeriğini inceleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Fantastik, Gizem

Başrol Oyuncuları: Beren Saat, Mehmet Günsür, Melisa Senolsun

Yönetmen: Gönenç Uyanık, Burcu Alptekin, Ozan Açıktan

Fragman

Atiye Benzeri Dizi Önerileri;

 • The OA (2016 - 2019) - IMDb: 7.8
 • Masum (2017) - IMDb: 8.5
 • Bloodline (2015 - 2017) - IMDb: 8.0

28. Lucifer (2015) IMDb: 8.2

Netflix Dizileri

İlk kez 2015 yılında ekranlara gelmiştir. Dizinin oyuncu kadrosunda Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro ve D.B. Woodside boy göstermektedir. Dizide, Lucifer Morningstar isimli melek bildiğimiz Lucifer’dır ve cehennemin hükümdarıdır ancak normal insanlara gibi bir hayat sürmek için bir işletme açar ve insanların arasına karışır. Yapım hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz "İlginç bilgilerin yer aldığı Lucifer dizisi" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

Tür: Suç, Dram, Fantastik

Başrol Oyuncuları: Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro

Yönetmen: Tom Kapinos

Fragman

Lucifer Benzeri Dizi Önerileri;

 • Enola Holmes (2020) - IMDb: 6.7
 • Baby (2018 - 2020) - IMDb: 6.8
 • Anormal Kahramanlar (2018 - ) - IMDb: 6.0

27. Vis a Vis (2015-2019) IMDb: 8.3

Netflix Dizileri

Oldukça büyük başarılar elde eden İspanyol Netflix dizisi Vis a Vis, erkek arkadaşına inanıp zimmetine para geçiren ve hapse giren bir kadının yaşadıklarını aktarmaktadır.  2019 yılında final yapan ve Netflix dizileri arasında bol ödüllü bir yapım olan Vis a Vis’i mutlaka izlemelisiniz. Dizi hakkında merak edilenleri öğrenmek için İspanyolların Kaliteli Yapımı: Vis A Vis içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

Tür: Dram, Gerilim

Başrol Oyuncuları: Alba Flores, María Isabel Díaz Lago, Marta Aledo

Yönetmen: Iván Escobar, Esther Martínez Lobato

Fragman

Vis A Vis Benzeri Dizi Önerileri;

 • Dark Desire (2020-) - IMDb: 6.3
 • Hapishane Kuşları

26. Marco Polo (2014) IMDb: 8.0

Netflix Dizileri

Marco Polo… Bir diziden daha fazlası desem abartmış olmam herhalde… 13. yy Çin’inde anlatılan hikayede Marco Polo’nun babası tarafından, İpek Yolu’nda rahat şekilde ticaret yapması için Kubilay Han’a bırakılmasıyla başlıyor. Dizide, baş kahramanımız Marco Polo, kendisini bir anda siyasi ve politik hesaplaşmaların, kültürel farklılıkların içerisinde bulurken, bu sayede izleyici olarak Kubilay Han’ın imparatorluğunu nasıl koruduğuna da şahit oluruz.. Dizi hakkında detaylı inceleme ve izleyici yorumlarına Marco Polo linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tür: Macera, Dram, Tarih

Başrol Oyuncuları: Lorenzo Richelmy, Benedict Wong, Joan Chen

Yönetmen: John Fusco

Fragman

Marco Polo Benzeri Dizi Önerileri;

 • The Last Kingdom (2015 -) - IMDb: 8.4
 • Rise of Empires Ottoman (2020) - IMDb: 8.0
 • Knightfall (2017 - 2019) - IMDb: 6.8
 • Spartacus (2010 - 2013) - IMDb: 8.5

25. Inside Bill’s Brain (2019) IMDb: 8.0

Netflix Dizileri

3 bölümlük bir Netflix dizisi olan Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates, günümüz dünyasında herkesin yakından tanıdığı Bill Gates’in hayatına odaklanmaktadır. Dünyanın belki de en karmaşık sorunları harika çözümler üreten Bill Gates’in hayat hikayesini oldukça gerçekçi, derin ve samimiyetli anlatan bu yapım izleyebilirsiniz. Inside Bill’s Brain ayın zamanda Netflix belgeselleri içeriğinde de yer almaktadır.

Tür: Belgesel

Başrol Oyuncuları: Alex Bueermann, Davin Orness

Fragman

Inside Bill's Brain Benzeri Dizi Önerileri;

 • Explained (2018 - ) - IMDb: 8.1
 • Pandemic (2016) - IMDb: 4.4
 • Connected (2020 - ) - IMDb: 7.5
 • Coronavirus Explained (2020) - IMDb: 7.3

24. La Casa De Papel (2017 - ) IMDb: 8.7

Netflix dizi önerileri

Netflix bünyesine sonradan dahil olan ve yeni sezon çekimlerini Netflix bünyesinde gerçekleştiren La Casa De Papel, İspanyol asıllı bir dizidir. Ülkemizde yayınlandığı andan itibaren büyük bir etki yaratmış ve Türkiye'de de en çok izlenen yabancı diziler listesinde kendisine yer bulmuştur. La Casa De Papel  hakkında hazırladığımız sosyal içeriğimizde dizinin karakterleri ve hikayesi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tür: Aksiyon, Suç, Gizem

Başrol Oyuncuları: Úrsula Corberó, Álvaro Morte, Itziar Ituño

Yönetmen: Álex Pina

Fragman

La Casa De Papel Benzeri Dizi Önerileri;

 • The Great Heist (2020 - ) - IMDb: 7.4
 • Peaky Blinders (2013 - ) - IMDb: 8.8
 • O mecanismo (2018) - IMDb: 8.4
 • Manhunt: Unabomber (2017 - ) - IMDb: 8.1

23. The Umbrella Academy (2019 - ) IMDb: 8.6

Netflix dizi önerileri

2019 Netflix dizleri arasında enfes bir yapım olan The Umbrella Academy, son dönemde sektöre damgasını vuran etkileyici eserlerden bir tanesi. Dizi. 1989 yılında, aynı gün doğan 43 bebeğin hikayesini anlatmaktadır. Dizi de çok zengin bir kişi olarak karşımıza çıkan Sir Reginald Hargreeves, bu bebeklerin yedisini evlat edinir ve kendisinin oluşturduğu şemsiye akademisini kurar. Bu akademinin kuruluş amacı dünyayı kurtaracak ekibi yaratmaktadır ancak her şey planlandığı gibi gitmez. Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz "The Umbrella Academy" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi

Başrol Oyuncuları: Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda

Yönetmen: Steve Blackman, Jeremy Slater

Fragman

The Umbrella Academy Benzeri Dizi Önerileri;

 • The 100 (2014 - ) - IMDb: 7.7
 • Lost İn Space (2018 - ) - IMDb: 7.3
 • Ragnarok (2020 - ) - IMDb: 7.5
 • Iron First (2017 - 2018) - IMDb: 6.5

22. The Protector – Hakan: Muhafız (2018 - ) IMDb: 7.6

Netflix dizi önerileri

Netflix’in orijinal içerikleri arasında yer alan ve aynı zamanda ilk Netflix Türk dizisi olma özelliği taşıyan The Protector – Hakan: Muhafız, başrolünde Çağatay Ulusoy, Ayca Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Mehmet Kurtuluş gibi ünlü oyuncuların yer aldığı bir yapım. Dizide başrol olan Hakan (Çağatay Ulusoy) tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenmektedir ve hayatı bir anda alt üst olmuştur. Hakan’ın bundan sonraki tek amacı Muhafızlığı kabullenip Ölümsüzü ortadan kaldırmak olacaktır. Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz "Hakan: Muhafız" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

Tür: Aksiyon, Fantastik, Bilim Kurgu

Başrol Oyuncuları: Çagatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabik

Yönetmen: Binnur Karaevli

Fragman

Hakan: Muhafız Benzeri Dizi Önerileri;

 • Warrior Nun (2020 - ) - IMDb: 6.9
 • Defenders (2017) - IMDb: 7.3
 • Wu Assasins (2019 - ) - IMDb: 6.4

21. You – Sen (2019) IMDb: 7.9

Netflix dizi önerileri

Netflix orijinal yapımlarından bir diğeri de You dizisi... Netflix dizileri arasında en başarılı suç, dram ve gizem türünde bir yapım olarak karşımıza çıkan You dizisinin konusu; Zeki bir kişi olan, New York’ta yaşayan Joe ve onun çalıştığı kitapçıya gelen Beck’in hikayesini anlatmaktadır. IMDb’de ortalama 8.0 puana sahip olan You, Netflix’te izleyebileceğiniz son derece başarılı bir yapım… Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz " YOU" dizi incelemesi içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

Tür: Suç, Dram, Romantik

Başrol Oyuncuları: Penn Badgley, Victoria Pedretti, Ambyr Childers

Yönetmen: Sera Gamble, Greg Berlanti

Fragman

You Benzeri Dizi Önerileri;

 • Ozark (2017 - ) - IMDb: 8.4
 • Midhunter (2017 - ) - IMDb: 8.6
 • House of Cards (2013 - 2018) - IMDb: 8.7

20. Dogs Of Berlin (2018) IMDb: 7.5

Netflix dizi önerileri

Netflix’in merakla beklenen ikinci Alman orijinal dizisi Dogs Of Berlin, Berlin-Marzahn arasında oynanacak uluslararası bir karşılaşmadan bir gece öncesinde Türk-Alman futbol yıldızının cinayetini konu almaktadır. Dizide Felix Kramer ve Fahri Yardım adında iki polis Berlin’in yeraltı dünyasında işlenen suçlara karşı savaşmaktadır. Türk izleyicilerinde ilgisini ve dikkatini üzerine çeken Dogs Of Berlin, Netflix’in son yıllarda yayımladığı en iyi yabancı dizilerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Başrol Oyuncuları: Felix Kramer, Fahri Yardim, Samy Abdel Fattah

Yönetmen: Christian Alvart

Fragman

Dogs Of Berlin Benzeri Dizi Önerileri;

 • IL Procesco (2019 - ) - IMDb: 7.0
 • The Walhalla Murders (2019 - ) - IMDb: 7.1
 • Warrior (2019 - ) - IMDb: 8.2

19. Sex Education – Seks Terapisti (2019) IMDb: 8.5

Netflix dizi önerileri

Sex Education, hikaye ve kurgu bakımından İngilitere’de bir ksaba olan Moordale’de geçmektedir. Henüz ergen ve içine kapanık birisi olan Otis Milburn, cinsellik konusunda terapist olan ebeveynleri ile yaşamaktadır. Bundan ötürü cinsellik konusunda bir hayli uzmanlaşmıştır. Otis, arkadaşı olan Maeve ile harekete geçer ve arkadaşlarının seksle ilgili problemlerini çözmek için gizli bir seks terapisi işine girer. Sex Education  hakkında detaylı bilgi için sayfayı ziyaret ediniz.

Tür: Komedi, Dram

Başrol Oyuncuları: Asa Butterfield, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa

Yönetmen: Laurie Nunn

Fragman

Sex Education Benzeri Dizi Önerileri;

 • Never Have I Hever (2020 - ) - IMDb: 7.9
 • Easy (2016 - ) - IMDb: 6.9
 • Love (2016 - 2018) - IMDb: 7.7
 • Atypical (2017 - ) - IMDb: 8.3

18. The Punisher (2017) IMDb: 8.6

Netflix dizi önerileri

Marvel dizileri arasında oldukça önemli bir yeri bulunan The Punisher, Marvel kahramanları arasında kuralları olmayan bir süper kahramanı canlandırmaktadır. Sözün özü, The Punisher bir nevi anti Süper Kahraman durumundadır. Son yıllarda çıkan Marvel dizileri arasında oldukça başarılı bir konumda olan The Punisher aynı zamanda Netflix orijinal içeriklerinden de bir tanesidir. Eğer süper kahraman ve Marvel dizilerini seviyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken harika bir Netflix dizisi… 

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Başrol Oyuncuları: Jon Bernthal, Amber Rose Revah, Ben Barnes

Yönetmen: Steve Lightfoot

Fragman

The Punisher Benzeri Dizi Önerileri;

 • Luke Cage (2016 - 2018) - IMDb: 7.3
 • Daredevil (2015 - 2018) - IMDb: 8.6
 • Iron First (2017 - 2018) - IMDb: 6.5
 • Jessica Jones (2015 - 2019) - IMDb: 7.9

17. Narcos (2015-2017) IMDb: 8.8

Netflix dizi önerileri

Tüm dünyanın yakından tanıdığı suçlulardan olan Pablo Escobar’ın hayatının anlatıldığı Narcos, Netflix’ye yayınlanan ve son yıllarda dizi sektörüne damga vuran harika bir yapım. Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan Narcos, oyunculukları, mekanları, kurgusu ve müzikleriyle gerçekten izlenilesi bir yapım… Eğer Netflix üyeliğiniz varsa hemen Narcos’u izleyin… Netflix üyeliğiniz yoksa da en kısa sürede bir Netflix üyeliği alın. Narcos ve diğer dizileri izlemek için buna değecektir.

Tür: Biyografi, Suç, Dram

Başrol Oyuncuları: Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook

Yönetmen: Carlo Bernard, Chris Brancato, Doug Miro

Fragman

Narcos Benzeri Dizi Önerileri;

 • El Chapo (2017 - ) - IMDb: 7.8
 • La Reina Del Sur (2011 - 2019) - IMDb: 8.1
 • O Recluso (2018 - ) - IMDb: 7.0

16. Stranger Things (2016 - >) IMDB Puanı: 8.9

Netflix dizi önerileri

Netflix Orijinal Serileri’nden biri olarak karşımıza çıkan Stranger Things, bizleri gizemli bir macerayla 80’li yıllara götürüyor. Gizem türünün yanı sıra dram, gerilim ve fantastik türlerini de bünyesinde barındırıyor. 80'li yılları kendine fon yapan Stranger Things, dönemin korku filmlerine selam çakmayı da atlamayan bir fantastik gerilim dizisidir. Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono'yu başrollerinde buluşturan dizi; kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesinin hikayesini anlatıyor. Stranger Thngs Dizisi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek için buraya tıklayınız.

Tür: Dram, Fantastik, Korku

Başrol Oyuncuları: Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder

Yönetmen: Matt Duffer, Ross Duffer

Fragman

Stranger Things Benzeri Dizi Önerileri;

 • Love Death Robots (2019 - ) - IMDb: 8.5
 • Glitch (2015 - 2019) - IMDb: 7.4
 • Bloodride (2020 - ) - IMDb: 6.4

15. Dark / Karanlık (2017 - >)  IMDb: 8.6

Netflix dizi önerileri

Netflix’in ilk Alman dizisi Dark, içerisinde suç, gizem ve dram türlerini barındıran etkileyici bir yapım. son yılların en çok izlenen dizileri arasında gösterilen ve IMDB listesinde de oldukça iyi bir puan alan Dark, konu olarak iki küçük küçük çocuğun kaybolduğu bir Alman kasabası olan Winden’ı işlemektedir. Gerilim ve suç türünde dizi sevenlere kesinlikle tavsiye ederiz… Ayrıca Dark Hakkında Bilinmeyen 7 Gerçek içeriğimize göz atmalısınız. 

Tür: Suç, Dram, Gizem

Başrol Oyuncuları: Louis Hofmann, Karoline Eichhorn, Lisa Vicari

Yönetmen: Baran bo Odar, Jantje Friese

Fragman

Dark Benzeri Dizi Önerileri;

 • Black Mirror (2011 - ) - IMDb: 8.8
 • The Rain (2018 - 2020) - IMDb: 6.3
 • Bio Hackers (2020 - ) - IMDb: 6.8

14. Elite (2018) IMDb: 7.6

Netflix dizi önerileri

2018 yılında Netflix’te izleyiciyle buluşan ve iyi tepkiler alan Elite dizisinde sadece zengin ailelerin çocuklarının okuyabildiği Las Encinas’ta geçen hikayeyi aktarmaktadır. Bir zaman okula işçi sınıfından üç öğrenci gelir. Bunun sebebi ise bu üç öğrencinin depremde okullarının yıkılmasıdır. Yeni okulda yeni arkadaşlıklar kurmaya çalışan gençler iyisiyle kötüsüyle eğlence dolu günler geçirmeye başlıyorlar. Taa ki ana karakterlerden biri gizemli bir cinayetle öldürülünceye kadar.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Başrol Oyuncuları: Itzan Escamilla, Miguel Bernardeau, Arón Piper

Yönetmen: Darío Madrona, Carlos Montero

Fragman

Elite Benzeri Dizi Önerileri;

 • Riverdale (2017 - ) - IMDb: 7.0
 • Control Z (2020 - ) - IMDb: 6.9
 • Toy Boy (2019) - IMDb: 6.4
 • Ölmek İçin On Üç Sebep (2017 - 2020) - IMDb: 7.7

13. Orange Is the New Black (2013) IMDb: 8.1

Netflix dizi önerileri

Orange Is the New Black, Jenji Kohan‘ın yarattığı bir traji-komik yapımdır. Piper Kerman‘ın "Orange Is The New Black: My Year In a Women’s Prison" adlı romanının televizyon uyarlamasıdır. Nişanlı olan Piper Chapman (Taylor Schilling), 10 yıl önce üniversitedeyken tanıdığı bir uyuşturucu satıcısı Alex (Laura Prepon) yüzünden hapishaneye düşer. Piper’ın New York’taki nişanlısı Larry (Jason Biggs) ile yaşadığı konforlu hayattan vazgeçip, topluma olan borcunu ödemesi gerekmektedir. Dizide, karakterimiz turuncu cezaevi giysilerini giyer, hapishane kültürünü öğrenmeye ve hayatında inandığı her şeyi sorgulamaya başlar. Cezaevindeki ilginç insanlarla dostluk kurar ve bize keyifli anlar yaşatır.

Tür: Komedi, Suç, Dram

Başrol Oyuncuları: Taylor Schilling, Danielle Brooks, Taryn Manning

Yönetmen: Jenji Kohan

Fragman

Orange Is The New Black Benzeri Dizi Önerileri;

 • The End of the F***ing World (2017 - 2019) - IMDb: 8.1
 • Dünyanın En Zorlu Hapishaneleri (2016 - 2020) - IMDb: 7.0

12 BoJack Horseman (2014) IMDb: 8.5

Netflix dizi önerileri

BoJack Horseman 2014 yılında yetişkinlere yönelik yapılan bir animasyon dizisidir. BoJack Horseman, 90’lı senelerde Horsin’Around isimli bir komedide başrol oynayan ve bu sayede yıldızı parlayan bir attır. Kahramanımız, insanların yapabildiği her şeyi kolaylıkla yapabilen, içkiyi elinden düşürmeyen ve iki ayak üstünde yürüyen bir at olarak karşımıza çıkar.

Tür: Animasyon, Komedi, Dram

Başrol Oyuncuları: Will Arnett, Amy Sedaris, Alison Brie

Yönetmen: Raphael Bob-Waksberg

Fragman

Bojack Horseman Benzeri Dizi Önerileri;

 • Ricky and Morty (203 - ) - IMDb: 9.2
 • Archer (2009 - ) - IMDb: 8.6
 • Castlevania (2017 - ) - IMDb: 8.2

11. 13 Reasons Why (2017) IMDb: 8.0

Netflix dizi önerileri

Jay Asher’ın psikolojik dram türündeki Ölmek İçin 13 Sebep adlı kitabından ekrana uyarlanan Netflix dizisi, özel bir lisede öğrenim gören, okul saatleri dışında ise bir sinemada çalışan 17 yaşındaki Hannah Baker’ın (Katherine Langford) arkasında 13 kaset bırakarak ölüm sebeplerini anlatmasını konu alıyor. Netflix'in en iyi yapımlarından biri olan Ölmek İçin 13 Sebep'i mutlaka izlemelisiniz. Dizi hakkında şaşırtıcı bilgiler öğrenmek için tıklayınız.

Tür: Dram, Gizem, Gerilim

Başrol Oyuncuları: Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro

Yönetmen: Brian Yorkey

Fragman

13 Reosons Why Benzeri Dizi Önerileri;

 • The Society (2019) - IMDb: 7.1
 • Outer Banks (2020 - ) - IMDb: 7.6
 • Riverdale (2017 - ) - IMDb: 7.0
 • Spinning Out (2020) - IMDb: 7.7

10. Atypical (2017) IMDb: 8.3

Netflix dizi önerileri

Atipik, Netflix'in harika komedi dizilerinden bir diğeri. Atypical, otizm hastası olan 18 yaşındaki Sam'in (Keir Gilchrist) aşk ve bağımsızlık arayışını anlatıyor. Dizide, otizm hastalığını kabullenemeyen Sam'in, ufkunu genişletmek ve normal bir insan gibi yaşamaya çalıştığını görüyoruz. Dizi hakkında izleyici yorumlarını öğrenmek için tıklayınız.

Tür: Komedi, Dram

Başrol Oyuncuları: Jennifer Jason Leigh, Keir Gilchrist, Brigette Lundy-Paine

Yönetmen: Robia Rashid

Fragman

Atypical Benzeri Dizi Önerileri;

 • Everything Sucks (2018) - IMDb: 7.5
 • Teenage Bounty Hunters (2020 - ) - IMDb: 7.7
 • The Letdown (2017 - ) - IMDb: 7.5

9. Grace and Frankie (2015) IMDb: 8.3

Netflix dizi önerileri

Grace ve Frankie mutlu evlilikleri olan iki kadındır. Mesleklerinde başarılı olmuş, çocuk yetiştirmiş ve ikisi de başarılı avukatlarla evlenmişlerdir. Hatta ikisinin eşi de boşanma avukatıdır ve aynı ofiste çalışmaktadırlar. Bir gün eşleriyle birlikte bir yemeğe çıkarlar ve eşleri onlara hayatlarını alt üst edecek olan şeyi söyler. İki adam birbirlerine aşık olduklarını, hatta bu ilişkinin 20 yıldır sürdüğünü ve artık sadece birbirleriyle birlikte olmak için kendilerinden boşanmak istediklerini onlara anlatırlar ve olaylar gelişir… Dizi hakkında detaylı inceleme için Grace and Frankie linkine tıklayınız.

Tür: Komedi

Başrol Oyuncuları: Lily Tomlin, Jane Fonda, Sam Waterston

Yönetmen: Marta Kauffman, Howard J. Morris

Fragman

Grace and Frankie Tarzı Benzeri Dizi Önerileri;

 • The Kominsky Method (2018 - ) - IMDb: 8.2
 • Gilmore Girls (2000 - 2007) - IMDb: 8.1
 • Russian Doll (2019 - ) - IMDb: 7.9

8. The Ranch (2016) IMDb: 7.6

Netflix dizi önerileri

Ashton Kutcher'in oynadığı karakter olan Colt Bennet, geçmişinde futbol(Amerikan Futbolu) oynar. Futbol kariyeri başarısız olan Colt sonrasında Colardo'ya, ailesinin yanına taşınır. Hayallerine ulaşamayan Colt artık gerçeklerle yüzleşip yeni hayatına adapte olmaya çalışır. Colt'un lise yıllarında ki aşkı hala aynı yerde oturur. Bennet'un dönmesiyle aşıkların bir araya gelme ihtimalide dizide konu olarak işler. Boş vakitlerinizde izleyebileceğiniz bir yapım olan The Ranch, size 20-25 dakika boyunca keyifli dakikalar yaşatacak.

Tür: Komedi, Dram, Vahşi Batı

Başrol Oyuncuları: Ashton Kutcher, Sam Elliott, Grady Lee Richmond

Yönetmen: Jim Patterson, Don Reo

Fragman

The Ranch Benzeri Dizi Önerileri;

 • Gentefied (2020 - ) - IMDb: 7.4
 • The Politician (2019 - ) - IMDb: 7.5
 • Dead to Me (2019 - ) - IMDb: 8.0

7. Sense8 (2015-2018) IMDb: 8.4

Netflix dizi önerileri

Matrix serisine imza atan Wachowski Kardeşler, Sense8 adında olağanüstü bir Netflix dizisiyle karşımıza çıktılar. 5 Haziran 2015 tarihinde ilk bölümü yayınlanan dizi, izleyicilerin oldukça fazla beğendiği yapımlardan biri haline geldi. 8 farklı yerde, 8 ayrı kişinin hikayesini anlatan bu yapım, fazlaca LGBT propagandası yaptığı düşünülmesinden dolayı eleştirilse de konusuyla izleyicileri ekran karşısına kilitlemeyi başarıyor. Netflix'in en çok izlenen dizisi hakkında bilinmeyenleri öğrenmek için"Sense8 Dizisi içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Başrol Oyuncuları: Bae Doona, Jamie Clayton, Tina Desai

Yönetmen: J. Michael Straczynski, Lana Wachowski, Lilly Wachowski

Fragman

Sense8 Benzeri Dizi Önerileri;

 • The OA (2016 - 2019) 
 • Orphan Black (2013 - 2017) - IDMb: 8.3
 • Osmosıs (2019) - IMDb: 5.9

6. Santa Clarita Diet (2017) IMDb: 7.8

Netflix dizi önerileri

Komedi ve korku türlerinin karışımı olan Santa Clarita Diet, 2017 yılının başlarında yayınlandı. Drew Barrymore, Timothy Olyphant, Liv Hewson ve Mary Elizabeth Ellis gibi başarılı oyunculardan oluşan kadrosuyla da dikkat çeken bu dizi; emlakçılıkla uğraşan bir çiftin, ölüm ve yıkımla dolu bir hayata doğru sürüklenmelerini eğlenceli bir dille gözler önüne seriyor.

Tür: Komedi, Korku

Başrol Oyuncuları: Drew Barrymore, Timothy Olyphant, Liv Hewson

Yönetmen: Victor Fresco

Fragman

Santa Clarita Diet Benzeri Dizi Önerileri;

 • Daybreak (2019) - IMDb: 6.7
 • Ash vs. Evil Dead (2015 - 2018) - IMDb: 8.4
 • Glitch (2015 - 2019) - IMDb: 7.4

5. Mystery Science Theater 3000: The Return (1988-1999) IMDb: 8.5

Netflix dizi önerileri

Mystery Science Theater 3000: The Return, 1988 -1999 tarihleri arasında Amerikan televizyonlarında yayınlanmış alternatif bir bilimkurgu dizisidir. Dizinin ana karakteri Joel çılgın bilim adamları tarafından kaçırılarak bir uydunun içine hapsedilir ve orada kendisine birçok kötü film seyrettirilir. Bunun amacı ise Joel’in tepkilerine göre en kötü filmi bulup tüm insanlığı bu korkunç sahnelere maruz bırakarak dünyayı ele geçirmektir. 

Tür: Komedi, Bilim Kurgu

Başrol Oyuncuları: Joel Hodgson, Michael J. Nelson, Trace Beaulieu

Yönetmen: Joel Hodgson

Fragman

Mystery Science Theater Benzeri Dizi Önerileri;

 • Eğlenceli Tarih Dersleri (2020 - ) - IMDb: 6.6
 • The Mind Explained (2019 - ) - IMDb: 8.0
 • Challenger: Son Uçuş (2020) - IMDb: 8.0

4. The Get Down (2016-2017) IMDb: 8.3

Netflix dizi önerileri

The Get Down, punk ve hip-hop müziklerinin yavaş yavaş dünya müzik piyasasında ses getirmeye başladığı 1970’li yıllarda geçiyor. Ezekiel ve arkadaşlarının müzikle ilgili hayalleri ile yaşadığı çevrenin gerçekleri çelişmektedir. Yaşadıkları yer olan Bronx, Siyahi ve Latin’lerin yoğun olarak yaşadığı bir kenar mahalledir. Bir tarafta uyuşturucu, çeteler, fuhuş ve diğer suçlar diğer tarafta ise Ezekiel ve arkadaşlarının güzel hayalleri.

Tür: Dram, Müzik, Müzikal

Başrol Oyuncuları: Justice Smith, Shameik Moore, Herizen F. Guardiola

Yönetmen: Stephen Adly Guirgis, Baz Luhrmann

Fragman

The Get Down Benzeri Dizi Önerileri;

 • Blood & Water (2020 - ) - IMDb: 6.2
 • On My Block (2018 - ) - IMDb: 8.0
 • Top Boy (2011 - ) - IMDb: 8.4

3. Marvel's The Defenders (2017) IMDb: 7.4

Netflix dizi önerileri

The Defenders, 18 Ağustos’ta ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Çok izlenen filmlerden Avengers gibi birçok kahramanı bünyesinde barındıran The Defenders’ta; Iron Fist, Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Punisher ve Elektra gibi sevilen karakterler yer alıyor. Oyuncu kadrosuna ise unutulmaz uzaylı filmlerinden Alien’ın yıldız ismi Sigourney Weaver gibi usta bir oyuncu dahil oldu.

Tür: Aksiyon, Macera, Suç

Başrol Oyuncuları: Charlie Cox, Krysten Ritter, Mike Colter

Yönetmen: Douglas Petrie, Marco Ramirez

Fragman

The Defenders Benzeri Dizi Önerileri;

 • Luke Cage (2016 - 2018) - IMDb: 7.3
 • İron First (2017 - 2018) - IMDb: 6.5
 • Jessica Jones (2015 - 2019) - IMDb: 7.9

2. The Crown (2016) IMDb: 8.7

Netflix dizi önerileri

Kraliçe II. Elizabeth’in hayatını ve tahta geçtikten sonraki politik yaşamını konu alan The Crown, başarılı bir Netflix dizisi olarak listemize adını yazdırıyor.  Altın Küre başta olmak üzere birçok ödülü aldı. 10 bölümlük ilk sezonunda en az Elizabeth kadar Winston Churchill’e de bolca rastladığımız bu dizide; Claire Foy, Matt Smith, Vanessa Kirby, Jeremy Northam ve John Lithgow gibi başarılı isimler yer alıyor. The Crown linki üzerinden dizi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tür: Biyografi, Dram, Tarih

Başrol Oyuncuları: Claire Foy, Olivia Colman, Imelda Staunton

Yönetmen: Peter Morgan

Fragman

The Crown Benzeri Dizi Önerileri;

 • Versailles (2015 - 2018) - IMDb: 7.9
 • Outlanders (2014 - ) - IMDb: 8.4
 • Borgen (2010 - 2013) - IMDb: 8.5

1. Arrested Development (2003) IMDb: 8.9

Netflix dizi önerileri

Altın Küre'ye aday gösterilen Arrested Development , alıştıkları hayata veda etmek zorunda kalan Bluth ailesinin öyküsünü anlatıyor. Ortağı olduğu aile şirketindeki işinden ayrılan ve aile mesleğini sürdürmeme kararı alan Michael Bluth, oğlu George ile daha çok zaman geçirmeye ve ona daha iyi bir baba olmak için elinden geleni yapmaya karar verir ancak hesaplar kitaplar birbirini tutmaz. Netflix'in iyi komedi dizilerinden biri olan Arrested Development'i mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Komedi

Başrol Oyuncuları: Jason Bateman, Michael Cera, Portia de Rossi

Yönetmen: Mitchell Hurwitz

Fragman

Arrested Development Benzeri Dizi Önerileri;

 • How I Met Your Mother (2005 - 2014) - IMDb: 8.3
 • Brooklyn Nine Nine (2013 - ) - IMDb: 8.4

Önerilen İçerik: Netflix'te İzleyebileceğiniz En İyi Filmler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3122
3147
877
363
364
374
1562
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 136
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.