Netflix Aksiyon Dizileri – Gelmiş Geçmiş En İyi 20 Netflix Aksiyon Dizisi

Netflix Aksiyon Dizileri – Gelmiş Geçmiş En İyi 20 Netflix Aksiyon Dizisi
21.02.201917:04

Netflix’te yer alan dizi türleri arasında en çok tercih edilenler arasında aksiyon dizi türleri yer almaktadır. Bizlerde sizler için Netflix’te yer alan en iyi ve en çok izlenen aksiyon dizilerini bir araya getirdik. İşte, Netflix aksiyon dizi önerileri…

Haber güncelleme tarihi 19.10.2020 16:56

Netflix Üzerinden İzleyebileceğiniz En İyi Aksiyon Dizileri

Netflix dizileri arasından aksiyon türündeki dizileri özenle oluşturduğumuz listemizde sizler için tüm zamanların en iyi Netflix aksiyon dizi önerilerini bir araya getirdik. Listemizde Netflix Orijinal dizilerinin yanı sıra gelmiş geçmiş en iyi yabancı dizi içerikleri de olup aynı zamanda Netflix'te bulunan en çok izlenen aksiyon dizilerini bulabilirsiniz. İşte, Netflix'te mutlaka izlenmesi gereken en iyi aksiyon dizileri...

 

Netflix Aksiyon Dizileri;


20. Altered Carbon (2018 - ) IMDb: 8.2

netflix-aksiyon-dizileri.png

Netflix orijinal içerikleri arasında en başarılı yapımlardan olan Altered Carbon, aksiyon bilim kurgu türünde yapım arayanlar için harika bir tercih… Dizi, insanların karakterlerini ve ruhlarını farklı yeni bedenlere aktarıldığı bir dönemde geçmektedir. Başrolde yer alan Kovacs, ölümün neredeyse imkansız olduğu ortamda tek bir cinayeti bile aydınlatabilirse özgürlüğün de sahibi olacaktır. Dizi hakkında eleştiri ve izleyici yorumlarına Altered Carbon linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Bilim Kurgu

Altered Carbon Tarzı Aksiyon Dizi Önerileri;

 • Snowpiercer
 • Another Life
 • Into The Night 

19. Gotham (2014) IMDb: 7.8

netflix-aksiyon-dizileri-001.jpg

Batman ve DC fanlarının büyük ilgi duyduğu harika bir dizi… Gotham dizi, genç komiseri James Gordonve Bruce Wayne’in ( Batman) anne ve babasını kaybettiği dönemde geçer. Dizi Bruce Wayne’ye zaman zaman değinse de asıl olarak Gotham şehrinde yaşananları ve Penguen, Bulmacacı, Kedi Kadın, Zehirli Sarmaşık, Korkuluk, Hugo Strange, İki Yüz ve Buz Adam gibi Gotham şehrinde kötü karakterlerin gelişimine izleyiciyi aktarır. Hatta günün birinde Joker bile olaya dahil olacaktır. Netflix’te aksiyon türünde dizi arayanlar için Gotham, mutlaka izlenmesi gereken bir yapım.

Tür: Aksiyon, Suç, Dram, Gizem

Gotham Benzeri Netflix Aksiyon Dizileri;

 • Shooter
 • Arrow
 • The 100

18. My Secret Terrius (2018) IMDb: 7.2

netflix-aksiyon-dizileri-003.jpg

Dünya genelinde baş gösteren Koronavirüs salgınından sonra bir anda gündeme gelen Kore dizleri arasında da oldukça popüler olan My Secret Terrius, komploya uğrayan bir komşusuna yardım etmeye çalışan NIS ajanını yaşadıklarını ele alır. Günümüzde yaşanan Koronavirüs salgınını da önceden bildiği ortaya çıkan dizi, bir anda tüm dünyada Netflix’te en çok izlenen aksiyon dizileri arasında yer aldı.

Tür: Aksiyon, Dram, Gerilim, Romantik

My Secret Terrius Benzeri Aksiyon Dizileri;

 • Hotel Del Luna
 • Extracurricular
 • Stranger

17. Marvel’s Defenders

netflix-aksiyon-dizileri-002.png

Netflix ile Marvel arasındaki işbirliğinden ortaya çıkan süper kahramanların hepsi Defenders (Koruyucular) dizisinde karşımıza çıkıyor. Tehlikeli ve güçlü bir düşman New York şehrini tehdit etmiştir. Şehrin koruyucuları Daredevil, Jessica Jones, Luka Cage ve İron Fist güç birliği yapmak zorundadır.

Tür: Aksiyon, Macera, Suç, Bilim Kurgu

Defenders Dizisi Tarzı Başarılı Diziler;

 • İron First
 • Jessica Jones
 • Daredevil

16. Star Trek Discovery (2017) IMDb: 7.3

netflix-aksiyon-dizileri-002.jpg

Netflix platformunda aksiyon dizileri arasında tercih yapmak zorlanıyorsanız ve uzay türünden bir yapım arıyorsanız Star Trek: Discovery tam da size göre… En iyi filmler listesinde yer alan Star Trek’in spinoff’u olarak belirtilen dizi, serinin tam 10 yıl öncesinde geçmektedir. Dizi, filmin konularından bağımsız olarak daha önce bahsedilmemiş olay üzerine yoğunlaşan ekibin yaşadıklarını izleyicilere aktarmaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda Sonequa Martin Green, Doug Jones ve Anthony Rapp yer almaktadır.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Star Trek Discovery Benzeri Diziler;

Star Trek

Lost in Space

Star Trek: Enterprise


15. Black Sails (2014 – 2017) IMDb: 8.2

netflix-aksiyon-dizileri-001.png

2014-2017 yılları arasında izleyiciyle buluşan ve Netflix aksiyon dizileri kategorisinde yer alan Black Sails, korsan filmleri sevenler için etkileyici bir yapım. Dizi, ünlü korsan Kaptan Flint’in ve adamlarının başından geçen aksiyon ve macera dolu hikayeye odaklanmaktadır.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Black Sails Benzeri Başarılı Dizi Önerileri;

 • Rebellion
 • Truva: Bir Şehrin Doğuşu
 • Marco Polo

14. Z Nation (2014) IMDb: 6.7

netflix en iyi aksiyon dizileri

Dünyayı saran virüs salgınından 3 yıl sonra bir grup insan, insanlığı kırıp geçiren bu virüse karşı bağışıklık kazanan tek kişiyi New York’tan Kalifornia’ya götürmek zorundadır. Dünya genelinde aktif kalan tel laboratuvar bu kişinin kanını beklemektedir. Bu yaşam mücadelesini kazanmak için 3000 kilometrelik bir mesafede tehlikelerden ve grup içi çatışmalardan korunmak hiç de basit olmayacaktır. Netflix’te yayınlanan ve aksiyon, dram, gerilim türü sevenler için harika bir tercih dizi desek abartmış olmayız…

Tür: Aksiyon, Komedi, Dram

Z Nation Tarzı Dizi Önerileri;

 • Reality Z
 • The Mist
 • Black Summer

13. Frontier (2018) IMDb: 7.3

netflix en iyi aksiyon dizileri

18. Yüzyılın sonlarına doğru Kuzey Amerika'da ticari bir geçim kaynağı olarak sanayileşen, şiddet olaylarının ve kanlı çatışmaların yaşandığı kürk ticaret sisteminin gelişimini merkezine, Netflix orijinal içerikleri arasında ön plana çıkan bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizi, aksiyon ve macera dolu sahneleriyle izleyiciyi kısa sürede kendisine bağlayabilmektedir. Eğer sizler de aksiyon macera dolu bir dizi tercih ediyorsanız Frontier sizin için oldukça başarılı bir seçenek olacaktır.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Tarih

Frontier Dizisi Benzeri Yapımlar;

 • Damnation
 • Black Sails
 • Knightfall

12. The Protector – Hakan: Muhafız (2018 - ) IMDb: 7.6

netflix en iyi aksiyon dizileri

Türklerin Netflix’te yer alan ilk dizi olma özelliği taşıyan The Protector Hakan: Muhafız, konusu ile gerçekten ilgi çekici bir yapım. Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı yapımda Ayca Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Mehmet Kurtuluş gibi ünlü oyuncularda yer almaktadır. Dizide başrol olan Hakan (Çağatay Ulusoy) tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenmektedir ve hayatı bir anda alt üst olmuştur. Türk yapımı Netflix dizisi olan Hakan: Muhafız hakkında detaylı bilgilere linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Tür: Aksiyon, Fantastik, Dram

The Protector Tarzı Aksiyon Dolu Diziler;

 • Warrior Nun
 • Cursed
 • Merlin

11. Teen Wolf / Genç Kurt (2011-2017) IMDb: 7.7

netflix en iyi aksiyon dizileri

Türkçe adıyla Genç Kurt diziş, Amerikan dizileri arasında gösterilen, Netflix’te aksiyon türü içerisinde yer alan 2011 yılında ekranlara gelen tercih edilesi bir yapım. Dizide başrol olan genç, ormanda ölü bir kız ararken bir kurt adam tarafından ısırılan lise öğrencisi Scott McCall’dir. Scott en yakın arkadaşı Stilinski dışında herkesten saklamaktadır. Başka gizemli bir kurt adam olan Derek Hale ise, ona hayatında ve vücudundaki değişiklikler konusunda yardımcı olmaktadır. Bu türden konuları sevenler için Teen Wolf, oldukça ilgi çekici bir yapım olacaktır.

Tür: Aksiyon, Dram, Komedi

Teen Wolf İzleyenler İçin Dizi Önerileri;

 • Van Helsing
 • Curon
 • The Haunting: Tepedeki Ev

10. The 100 (2014 - >) IMDb: 7.7

netflix en iyi aksiyon dizileri

Son yıllarda en çok izlenen diziler arasında yer alan The 100’ün konusu; 97 yıl önce nükleer kıyamet, Dünya’nın bir kısmını yok etmiş, medeniyeti çökertmiştir. Kurtulan kişiler ise 12 uluslararası uzay istasyonunda bulunan 400 kişidir. Üç kuşak uzayda doğmuş ve sayıları 4.000'i bulmuştur. Yaşamdan kalmak isteyenlerin büyük mücadele verdikleri ve aynı zamanda sert kurallara karşı uyum sağlaması gerekmektedir. Aksiyon sahnelerinin eksik olmadığı The 100 dizisini linke tıklayarak detaylıca inceleyebilirsiniz.

Tür: Aksiyon, Gizem, Bilim Kurgu

The 100 Dizisi Benzeri Aksiyon ve Bilim Kurgu Dizileri;

 • Lucifer
 • To the Lake
 • Away

9. Marco Polo (2014) IMDb: 8,1

netflix en iyi aksiyon dizileri

Netflix platformunda yer alan Macera ve aksiyon türünde yer alan en etkili yapımlardan bir tanesi olan Marko Polo, ünlü Venedikli gezginin gençlik yıllarını ekranlara getiren dizi, Kubilay Han’ın hüküm sürdüğü 13. yüzyıl Çin’i konu edinmektedir. Dizi, 3 farklı olan “Malezya, Kazakistan ve İtalya” da çekildi.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Tarihi

Marco Polo Dizisi Benzeri Dizi Önerileri;

 • Godless
 • Thieves of The World
 • Damnation

8. The Last Kingdom (2015–) IMDb: 8.3

netflix en iyi aksiyon dizileri

Bernard Cornwell'in Savaş Lordu Yıllıkları isimli kitap serisinden uyarlanan Son Krallık, İngiltere'nin doğuşuna karşı koymanın keşfedildiği yenilikçi bir hikaye olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizide, gerçek ve kurgu birleştirilirken, rol alan isimlerin karakterleri gerçekte var olan insanlardır. M.S. 9.yy'da geçen hikâyede, şu an İngiltere olarak bildiğimiz yerde birçok krallık Vikinglerin istilasına uğrar ancak ileri görüşlü Büyük Alfred'in kralı olduğu Wessex'teki tek krallık bu istilaya karşı koyarak "Son Krallık" adını alır. Netflix’te yer alan ve aksiyon türünde oldukça başarılı olan The Last Kingom, çekimleri ve oyuncu tercihleri ile listemizde olmayı sonuna kadar hak etmektedir.

Tür: Savaş, Dram, Aksiyon

The Last Kingdom Benzeri Aksiyon Dolu Diziler;

 • Alias Grace
 • Alevlerin Ardından 
 • Vikings

7. Prison Break (2005 - 2017) IMDB Puanı: 8,4

netflix en iyi aksiyon dizileri

Netflix’in son zamanlarda bünyesine kattığı dizilere baktığımızda sevinmemek ve umutlanmamak elde değil. Son zamanlarda Netflix’te aksiyon türünde listeye eklenen Prison Break, gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasında yer almaktadır. Dizinin konusunda gelince, işlemediği bir suçtan dolayı hapse giren bir kardeş ve bu kardeşi içeriden çıkarmak için kaçış planı yapan küçük bir kardeş… Her sezonunu tek solukta izleyebileceğiniz bu yapımı artık Netflix’te izleyebilirsiniz… Prison Break severler için hazırladığımız dizi replikleri içeriğine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tür: Suç, Aksiyon, Macera, Dram

Prison Break Benzeri Netflix Aksiyon Dizileri;

 • Vis A Vis
 • Orange İs The New Black
 •  Dünyanın En Zorlu Hapisaneleri

6. Spartacus (2010-2013) IMDB Puanı: 8,5

netflix en iyi aksiyon dizileri

Dizi severlerin hiçbir zaman aklından çıkmayacak olan Spartacus, 2010-2013 yılları arasında herkesin hakkında öyle ya da böyle fikir sahibi olduğu bir yapım. Dizide, arısının ölümünden sonra etrafından her geçen gün büyüyen kölelerle birlikte Roma'ya kafa tutan ve karısının intikamını almak için savaş veren Spartacus isimli bir gladyatörün yaşadıklarını anlatıyor.

Tür: Savaş, Aksiyon, Dram

Spartacus Benzeri Netflix Aksiyon Dizileri;

 • The Treasure
 • Diriliş Ertuğrul
 • Roman Empire

5. Vikings / Vikingler (2013 - >) IMDB Puanı: 8,6

netflix en iyi aksiyon dizileri

Son yılların en çok izlenen dizleri arasında yer alan ve bir süredir Netflix aksiyon dizileri arasında izleyicilerle buluşan Vikings, kamera çekimleri ve oyunculuk performansları ile adeta tarihi evimize taşıyor. Dizinin başrolünde Ragnar Lothbrok yer alıyor. İlk sezonunda ileriyi göremeyen ve yetersiz olan lideri meydan okuyup liderliği alan Ragnar, sonrasında ise kendileri tarafından hiç keşfedilmemiş topraklara yöneliyor. İngiltere, Fransa ve nice birçok ülke… Her sahnesi ayrı bir heyecan ayrı bir aksiyon… 

Tür: Savaş, Dram, Aksiyon

Vikings Tarzı Aksiyon Dolu Diziler;

 • Game of Thrones
 • Norsemen
 • Maymun kral'ın Yeni Efsaneleri

4. The Umbrella Academy / Şemsiye Akademisi (2019 - ) IMDb: 8.6

netflix en iyi aksiyon dizileri

2019 yılında Netflix platformunda yayınlanan ve Netflix orijinal içerikleri arasında bir dizi olan The Umbrella Academy, 2019 yılına adeta damgasını vurdu. Dizide 1989 yılında, aynı gün doğan 43 bebeğin hikayesi anlatılır. Bu bebekler büyüdüklerinde bir akademinin üyesi olacaktır. Bu akademinin kuruluş amacı dünyayı kurtaracak ekibi yaratmaktadır ancak her şey planlandığı gibi gitmez. Netflix dizileri arasında oldukça yeni olan The Umbrella Academy hakkında ilginç bilgileri link üzerinden görebilirsiniz.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik, Komedi

The Umbrella Academy İzleyicileri İçin Dizi Önerileri;

 • Love, Death & Robots
 • Ragnarok
 • Colony 

3. Marvel’s The Punisher (2017) IMDb: IMDb: 8.7

netflix en iyi aksiyon dizileri

Netflix’te aksiyon türü içerisinde bulunan ve Marvel dizileri arasında en az Daredevil kadar beğenilen bir yapım olan The Punisher, kuralları olmayan bir süper kahramanı canlandırmaktadır. Kısaca belirtmek gerekirse, The Punisher anti kahraman olarak gözümüze canlandırılmaktadır. En iyi Marvel dizilerinden bir tanesi olan Punisher, aksiyon dolu anlar yaşatırken, aynı zamanda zaman zaman da olsa duygusallaştırmaktadır. 

Tür: Aksiyon, Macera, Suç

The Punisher Benzeri Aksiyon Dizileri;

 • Luke Cage
 • Shadow
 • The I-Land

2. Narcos (2015-2018 ) IMDB Puanı: 8,9

netflix en iyi aksiyon dizileri

Tüm dünyayı kasıp kavuran bir dizi olan Narcos, birçok türü içerisinde barındıran harika bir yapım. Dizide, dünyanın en azılı suçlularından bir tanesi olan Kolombiya Uyuşturucu Kralı Pablo Escobar’ın hayatını anlatılmaktadır. Netflix Suç Dizileri arasında yer alan Narcos, IMDB sitesinde aldığı ortalama 8.9 puan ile de nasıl bir kalite de dizi olduğunu kanıtlamaktadır. Dizi hakkında ilginç bilgileri incelemek için Narcos linkine tıklayınız.

Tür: Biyografi, Aksiyon, Suç, Dram

Narcos Tarzı Netflix Aksiyon Dizileri;

 • Narcos Mexico
 • El Chapo
 • Bad Blood

1. A Series of Unfortunate Events - Talihsiz Serüvenler Dizisi (2017-2019) IMDb: 8.9

netflix en iyi aksiyon dizileri

Netflix platformunda 2017 yılında yayınlanmaya başlayan ve 3 sezon süren oldukça ilgi çekici bir hikayeye sahip olan Talihsiz Serüvenler Dizisi, güçlü oyuncu kadrosuna sahip bir yapım. Dizide, Netflix Komedi Dizileri arasında da yer alan ve ismini How I Met Your Mother’da duyuran Neil Patrick Harris yer almaktadır. Dizide, son derece zengin ailelerini gizemli bir yangında kaybettikten sonra "Kont Olaf" isimli esrarengiz akrabalarının yanına gönderilen "Baudelaire" soyadlı üç yetim çocuğun hikayesi anlatılmaktadır. Aksiyonu az, heyecanı ve macerası bol olan bu yapımı mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Macera, Komedi, Dram

Talihsiz Serüvenler Dizisi Benzeri Yapımlar;

 • The Unlisted
 • Greenhouse Academy
 • Raising Dion

Önerilen İçerik: Gelmiş Geçmiş En İyi Orijinal Netflix Dizileri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
106
229
241
44
48
66
601
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 3
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.