Türkiye'de En Çok İzlenen 20 Netflix Dizisi

Türkiye'de En Çok İzlenen 20 Netflix Dizisi
02.08.201909:59

Online dizi ve film platformu olan Netflix, Türkiye'de en çok izlenen dizilerini açıkladı. Bizde sizlerin merakını gidermek için Türkiye'de popüler olan Netflix dizileri listesini oluşturduk. İşte Türkiye'de en çok izlenen Netflix dizileri;

Haber güncelleme tarihi 16.09.2020 10:15

Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Diziler

Türkiye'de en çok izlenen Netflix dizileri listesini sizler için bir araya getirdik. İşte, Netflix Türkiye sayfasının da paylaştığı IMDB puanı yüksek en iyi Netflix dizileri...

Türkiye'de En Çok İzlenen Netflix Dizileri;

 20. Peaky Blinders (2013 - ) IMDb: 8.8

Türkiye en çok izlenen netflix dizileri

Birinci Dünya Savaşı sonrası İngiltere’de irili ufaklı çeteler boy göstermeye başlamıştır. Bu çetelerden bir tanesi Birmingham’ın soygunculuk ve bahis işleriyle ilgilenen Peaky Blinders çetesidir. Bölgenin önemli bir ailesi olan Shelby’ler bir gün yanlışlıkla devletin Birleşik Krallığa ait malları çalarlar. Bu olaydan sonra Krallığın bütün gözü Birmingham’a dikilir ve yeni bir müfettiş olayı çözmesi için gönderilir. Ailenin Reisi Thomas Shelby, hem güçlenmek hem de ailesini korumak için elinden gelenin fazlasını yapmak zorundadır. Türkiye’de en çok izlenen Netflix dizileri arasında yer alan Peaky Blinders’ın oyuncu kadrosunda Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCroy, Sophie Rundle ve Ned Dennehy yer almaktadır.

Türkiye'nin en çok izlenen dizisi hakkında bilinmeyenleri öğrenmek için Efsane Dönem Dizisi: Peaky Blinders içeriğini okumanızı şiddetle öneriyoruz.

Tür: Suç, Dram

Fragman


19. Dark (2017 - >)  IMDb: 8.6

Türkiye en çok izlenen netflix dizileri

Netflix’in belki de en karmaşık dizisi… İzlerken yanınızda kağıt kalem bulundurmanız gereken enfes bir dizi… Dünya’nın bütün ilgisi iki çocuğun kaybolduğu Almanya’nın Winden kasabasındadır. Çocukların nasıl kaybolduğu ise bir türlü anlaşılamamıştır. Ta ki, Louis Hofmann adındaki gencin bir şeyleri araştırmaya başlamasına kadar. Mantığın sınırlarını zorlayan bir film. Anlayabilmek için sakin kafayla izlemeniz ve biraz da her zamanın karakterlerine ve kendi içindeki değişimlerine odaklanmalısınız. Ülkemizde Netflix’in en çok izlenen yapımları arasında olan bu yapımı, mutlaka sessiz ve sakin bir şekilde izlemelisiniz.

Tür: Gizem, Gerilim, Suç, Bilim Kurgu, Dram

Fragman


18. The Witcher (2019) IMDb: 8.5

Türkiye en çok izlenen netflix dizileri

İlk olarak kitaptan oyuna uyarlanan, 2019 yılında ise Netflix’te dizi olarak karşımıza çıkan son yılların en dikkat çekici yapımı The Witcher… Dizide, cüceler, elfler ve insanlar arasındaki uzun yıllardır devam eden barış sonra ermiştir ve büyük bir ırklar savaşı boy göstermiştir. Asıl ismi Geralt of Rivia olup THE WİTCHER diye nam salan acımasız suikastçı ise bu savaşı bitirebilecek ve geçmişte kendisine vaad edilen küçük bir kızı beklemektedir. Kızın elinde olan gücün tüm dünyanın dengesini değiştireceğini bir haberdir. Fantastik Netflix dizileri arasında mutlaka izlemeniz gereken bu yapım, ilk birkaç bölüm karışık gelse de sonuna kadar mutlaka devam etmenizi öneririz.

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu, Macera, Aksiyon

Fragman


17. Dogs Of Berlin (2018) IMDb: 7.5

Türkiye en çok izlenen netflix dizileri

İsmi çok fazla bilinmeyen ancak ülkemizde en çok izlenen Netflix dizilerinden Dogs Of Berlin, konusu itibarıyla Türklerin oldukça ilgisini çeken bir yapım. 2018 yılında izleyiciyle buluşan dizide, Berlin ve Marzahn takımları arasında oynanacak bir maç öncesinde Türk asıllı Alman yıldız futbolcu öldürülür. Cinayeti araştırmak için Kurt Grimmer adında Alman ve aslında Türk olan  Erol Birkan görevlendirilir. İlk zamanlar bu olay basından saklansa da yakın gelecekte Almanya ile Türkiye arasında bir maç oynanacaktır. Polis bir an önce cinayeti çözmeli ve bu olayın faillerini yakalamak zorundadır.

Tür: Aksiyon, Suç, Dram, Gerilim

Fragman


16. Messiah (2020) IMDb: 7.9

Türkiye en çok izlenen netflix dizileri

2020 Netflix dizileri arasında yer alan Türkiye’de en çok izlenen dizilerden bir tanesi olmasının yanı sıra dünyayı da kasıp kavuran  etkileyici bir yapım… Kendisini Mesih olarak lanse eden ancak bunu hiçbir zaman dile getirmeyen genç bir adam, dünyanın her yerinden müritlerini toplarken, CIA’nın en önemli ajanlarından Eva Galler’de Al-Masih’in peşine düşer. Mesih, Suriye’de, İsrail’de ve ABD’de gerçekleştirdiği mucizelerle tüm dünyada etkisini artırırken, istihbarat servisleri tarafından da geçmişi araştırılır. Peki, Al Masih gerçek midir yoksa dünyanın düzenini bozmak isteyen bir düzenbaz mı?

Tür: Gizem, Gerilim, Dram

Fragman


15. Narcos Mexico (2018) IMDb: 8.4

Türkiye en çok izlenen netflix dizileri

Pablo Escobar’ın hayatını anlatan Narcos dizisinin final yapmasının ardından, bölgede ve dünyada Escobar’dan sonra neler olduğunu, uyuşturucu kartelleri arasında dönen savaşı aktaran son yılların en başarılı yapımı… Uyuşturucunun yeni yükseliş yeri Meksika’dır ve DEA ajanı Kiki Camarena (Michael Peña) Guadalajara kartelinin yükselişini engellemek ve yapıyı çökertmek için yepyeni bir mücadeleye başlayacaktır. Her anı aksiyon ve gerilim dolu Narcos: Mexico, Türkiye’de en çok izlenen Netflix dizileri arasında sizlere izlemeniz için önerdiğimiz harika yapımların başında gelmektedir.

Tür: Suç, Dram, Aksiyon

Fragman


14. El Chapo (2017–) IMDb: 7.9

Türkiye en çok izlenen netflix dizileri

Narcos dizisi tadında güzel bir yapım izlemek isteyenlerin uğrak noktası El Chapo… Suç ve dram tarzı hikayeleri sevenler için efsane bir yapım… Gerçek bir hikayenin kurgulandığı dizide, kötü şöhretli Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquín "El Chapo" Guzmán'ın uyuşturucu kartel olduğu dönemi, yükselişini, yakalanışını ve kaçışını izleyiciye aktarmaktadır.

Tür: Suç, Dram

Fragman


13. The Crown (2016) IMDb: 8.7

Türkiye en çok izlenen netflix dizileri

Türkiye’de en çok izlenen Netflix dizileri listesine, soluksuz izleyebileceğiniz bir yapım olan The Crown ile devam ediyoruz. Dizi, 2. Dünya Savaşı’ndan sonrasında siyasi karışıklık içerisinde olan İngiltere’de tahta geçen bir kadının hikayesini anlatmaktadır. Tahtın yeni sahibi II. Elizabeth olmuştur ve artık hem İngiltere’de hem de dünyada yeni bir dönem başlayacaktır.

Tür: Dram, Tarih

Fragman


12. Lucifer (2015 - ) IMDB: 8.2

Türkiye en çok izlenen netflix dizileri

Cehennemin Kralı olan Lucifer, yaşadığı hayattan sıkılmış ve mutsuzdur. Hayatının sıkıcılığından dolayı görevinden istafe eder ve  Lucifer Morningstar adıyla melekler şehri Los Angeles’a yerleşip bir bar sahibi olur. Kahramanımız, yaşadığı bölgede insanların gizli tutkularını ortaya çıkartma özelliğine sahiptir. Bir gün yanında bir cinayet işlenir ve bu cinayetin suçlularını yakalamak için de Los Angelas Polis Departmanı’na destekte bulunur. Tabi eski hayatı da peşini bırakmaz…

Dizi hakkında çoğu kişinin bilmediği ilginç bilgileri Lucifer Dizisi içeriğinden öğrenebilirdiniz.

Tür: Suç, Dram, Kurgu

Fragman


11.Atiye (2019) IMDb: 7.7

Türkiye en çok izlenen netflix dizileri

Netflix’in ikinci Türk dizisi "Atiye", İstanbul’da yaşayan ve çocukluğundan beri aynı sembolü çizen ressamdır. Mutlu bir ailesi ve yakın zamanda evleneceği bir erkek arkadaşı bulunmaktadır. Erkek arkadaşının da desteği ile çizdiği resimlerin sembolünü sergiler. Bir gün haber sitelerinde bir haberi okur. Bu habere göre insanlığın ilk yaşadığı yerlerden bir tanesi olan Göbeklitepe’de çocukluktan beri çizdiği sembolün aynısının bulunduğunu öğrenir. Bu olaydan sonra Atiye’nin hayatın baştan sona değişecek ve tarihin kadım sırlarını ortaya çıkaracaktır.

Tür: Dram, Kurgu, Gizem

Fragman


10. La Casa de Papel (2017) - IMDb 8.6

Türkiyede en çok izlenen netflix dizileri

Netflix'in en çok izlenen dizileri arasında yer alan Türkiye'de de oldukça popüler olan La Casa de Papel adından oldukça söz ettirmiştir. Profesör lakabıyla tanınan gizemli adam yüzyılın en büyük banka soygununu yapmaya karar verir. Profesör, ülkenin dört bir yanından kendi alanlarında profesyonelleşmiş olan kişileri bir araya toplar ve ekibini oluşturur. Kusursuz bir plan için hazırlanan ekip 5 ay boyunca soyguna hazırlanır. 5 ayın sonunda kusursuza yakın bir plan yapan 8 hırsız 62 rehineyle İspanya Kraliyet Darphanesine kendilerini kilitlerler. Dizi hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız Kusursuz Planlanmış Soygun Dizisi; La Casa De Papel adlı içeriğimize tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tür: Aksiyon, Suç, Gizem

Fragman


9. Hakan: Muhafız (2018) - IMDb 7.3

Türkiyede en çok izlenen netflix dizileri

Netflix'in ilk Türk projesi olan Hakan: Muhafız, İstanbul'da yaşayan süper güçleri olan genç bir adamın hikayesini anlatmaktadır. Her zaman küçük bir dükkan açmak isteyen Hakan, babasından yeterli desteği alamadığı için mutsuz ve huzursuz bir hayat sürmektedir. Gelişen olaylarla birlikte Muhafız olduğunu öğrenen Hakan'ın kafası çok karışmıştır. İstanbul'u ölümsüz düşmanlardan korumak için görevlendirilen Hakan'ı sıra dışı olaylar beklemektedir.

Tür: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Fantastik

Fragman


8. You (2018) - IMDb 7.8

Türkiyede en çok izlenen netflix dizileri

New York'ta bir kitapçıda çalışan Joe, takıntılı birisidir. Bir gün dükkanına gelen Beck, kendisini nelerin beklediğinin farkında olmadan kitap seçmektedir. Joe ise Beck'e ilk görüşte aşık olmuştur. Joe, sevdiği kızı elde etmek için cinayet işlemeye bile hazırdır. Netflix’in en sevilen gerilim dizisi; You Türkiye'de en çok izlenen diziler arasında yer almaktadır.

Tür: Suç, Dram

Fragman


7. Narcos (2015) - IMDb 8.8

turkiyede-en-cok-izlenen-netflix-dizileri.jpg

Netflix'in en sevilen dizileri arasında yer alan 2015 yapımı olan Narcos dizisi, uluslararası uyuşturucu şebekesini çökertmeye çalışan narkotik bir şube ve olayların ortasında yer alan DEA ajanı Javier Pena'nın yaşadığı maceraları ele almaktadır.

Tür: Biyografi, Suç, Dram

Fragman


6. Stranger Things (2016) - IMDb 8.6

turkiyede-en-cok-izlenen-netflix-dizileri-001.jpg

İndiana'nın Hawkins kasabasında sıradan 4 çocuk evde oyun oynamaktadırlar. Akşam olur ve herkes evine dağılır. Will, bisikleti ile evine doğru giderken bir anda takılır ve düşer. Tam o sırada ne olduğu belirsiz bir şey Will'in karşısına çıkar. Will, korkuyla evine koşar, kendisini eve kilitler ve sonrasında esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. Polis Will için geniş kapsamlı arama çalışması başlatır. Bu sırada Will'in annesi, ağabeyi ve arkadaşları ayrı ayrı araştırmalar yaparlar. Yapılan araştırmalar sonucunda Will'in olağanüstü bir şekilde ortadan kaybolduğu anlaşılır.

Tür: Dram, Fantastik, Korku

Fragman


5. The Punisher (2017) - IMDb 8.6

turkiyede-en-cok-izlenen-netflix-dizileri-002.jpg

Ailesinin mafya tarafından öldürülmesinin ardından Frank, ne pahasına olursa olsun ailesinin ölümünden sorumlu olan suçluları teker teker avlamaya başlar. Büyük bir hırsla başladığı bu yolda işkence, tehdit etme, adam kaçırma, her türlü öldürme yöntemini deneyecektir. Frank, kısa süre içerisinde suç dünyasında Punisher olarak nam salacaktır.

Tür: Aksiyon, Macera, Suç

Fragman


4. The Umbrella Academy (2019) - IMDb 8.1

turkiyede-en-cok-izlenen-netflix-dizileri.jpeg

Milyarder iş adamı Reginald Hargreeves, beklenmedik bir anda doğum yapan kadınların çocuklarından 7 tanesini evlat edinir. Hargreeves, çocuklarını eğitmek ve zamanı geldiğinde dünyayı kurtarabilmesi için The Umbrella Academy adında bir okul kurar. Ailenin dağılmasıyla okul kapatılır ve kardeşler yıllar boyu birbirlerini görmezler. Hargreeves'in ölümü üzerine kardeşler yeniden bir araya gelir ve babalarının ölümünün arkasındaki gerçekleri aramaya başlarlar.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Komedi, Fantastik, Bilim-Kurgu

Fragman


3. Tepedeki Ev (2018) - IMDb 8.7

turkiyede-en-cok-izlenen-netflix-dizileri-003.jpg

Shirley Jackson'ın The Haunting of Hill House adlı kitabından uyarlanan dizi adından çok fazla söz ettirmiştir. Crain ailesi 1992 yazında Tepedeki Ev olarak bilinen köşke taşınırlar. Köşke taşınan aile, ilk başlarda evin içerisinde ve dışarısında yaşanan olaylara çok fazla tepki vermeselerde ilerleyen süreçte paranormal olaylar etkisini arttırmaktadır. Aile ilk fırsatta bu evden kurtulmak ister fakat evin satılması için tamirat ve tadilat işlemlerinin bitmesi gerekmektedir. Bir gece çok büyük bir trajedi yaşanır ve Hugh çocuklarını alarak Tepedeki Evi terk eder. Gizem, gerilim ve korku türünün bir arada olduğu Netflix'in son yıllarda platformunda yayınladığı, en popüler dizilerden dizilerden bir tanesi olan Tepedeki Ev isimli yapımı mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Dram, Korku, Gizem, Gerilim

Fragman


2. Bodyguard (2018) - IMDb 8.2

turkiyede-en-cok-izlenen-netflix-dizileri-004.jpg

Netflix’te izleyebileceğini müthiş bir dizi. Aksiyon ve heyecan dolu ilk sezonuyla büyük beğeni aldı. Vaktiniz varsa ilk sezonu ilk gün bitireceğinizden şüphemiz yok. Her bölümde olayı çözdüğünüzü sanırken her bölümde aslında çözemediğinizi fark ediyorsunuz. Bu yüzden son bölüme kadar bir çırpıda diziyi zevkle izliyorsunuz. Kesinlikle önereceğimiz dizilerin arasında.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


1. House of Cards (2013) - IMDb 8.8

turkiyede-en-cok-izlenen-netflix-dizileri-005.jpg

Netflix'in en başarılı dizilerinden birisi olan ve ülkemizde de çok fazla hayran kitlesine ulaşan House of Cards dizisi hırslı bir politikacının zirveye tırmanışını ele almıştır. Beyaz Saray içerisinde yaşanan liderlik savaşı için oynanan oyunları ve kuralları izleyiciye oldukça gerçekçi bir şekilde yansıtmaktadır. Her bölümünü sıkılmadan izleyebileceğiniz House of Cards, sizleri adeta Amerika'nın kirli politikalarının içerisine sokacak.

Tür: Dram

Fragman


Önerilen İçerik; Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Dizileri

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
43
115
24
87
19
37
32
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.