IMDb Puanı Yüksek En İyi ve Güncel Kore Dizileri | 2022

IMDb Puanı Yüksek En İyi ve Güncel Kore Dizileri | 2022
17.07.201917:34

Dizi tavsiyeleri listesinde en yeni ve en iyi kore dizileri ile sizleri buluşturuyoruz. Bu içeriğimizde izlenmesi gereken en iyi kore dizileri yer alıyor.

Haber güncelleme tarihi 29.04.2022 15:45

Kore Dizileri

2022 yılı ve öncesinde yayınlanmış dünyaya damga vuran en iyi Kore dizileri ile karşınızdayız. İçeriğimizde Netflix Kore dizileri başta olmak üzere online dizi izleme sitelerinde bulabileceğiniz aksiyon, dram, romantik komedi ve tarih türünde en güzel Kore dizileri yer alıyor. Kore dizileri ne izlemeli? diye düşünüyorsanız 44 dizilik en çok izlenen kore dizileri öneri listemize mutlaka göz atmalısınız.

En iyi Kore dizileri;

1. All of Us Are Dead

Kore Dizileri

2022 yapımı bir Kore dizisi olan All of US Are Dead'da hızla yayılan zombi salgını sebebiyle hayatta kalma mücadelesi veren bir grup öğrenciyi izliyoruz. Okul içerisinde bulaş hızı gittikçe artan bu salgın insanları zombiye dönüştürürken henüz hastalığı kapmayanlar adeta köşe bucak kaçarak ölmekten kurtulmaya çalışırlar. Sağlıklı öğrencilerin tek amacı zombilere yem olmadan okuldan kaçabilmektir.   

TürGerilimKorku
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenSung-il
Chun
OyuncularChan
-young
Yoon
Ji-ho
Park
Yi-Hyun
Cho

2. The Silent Sea (Sessiz Deniz)

Kore Dizileri

Netflix orijinal yapımı en iyi kore dizileri arasında yerini alan The Silent Sea bilimkurgu ve gerilimi birarada sunan esrarengiz bir senaryoya sahiptir. Dizide Ay üzerindeki bir araştırma merkezinden örnekler almaya giden bir grup bilim insanının yaşadıkları anlatılıyor. Yakın gelecekte geçen senaryoya göre Dünya yok olmaya yüz tutmuş ve bu bilim insanlarına verilen görev hayati önem taşımaktadır ancak onları uzay üssünde hiç beklemedikleri birşey bekliyor.

TürGerilimBilimkurgu
IMDb6.9
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenSung-il
Chun
OyuncularDoona
Bae
Gong
Yoo
Joon
Lee

3. Squid Game (Kalamar Oyunu)

Kore Dizileri

Son yılların en iyi Kore dizilerinden biri olan Squid Game gizem ve gerilim dolu sahneleri ile dikkat çekiyor. Dizide borç batağına giren insanların gizemli bir yarışmaya katılarak para kazanma umutları anlatılıyor. 450 kişilik bir ekibin olduğu yarışmada oyuncular bir üst tura geçmek için çocukken oynadıkları oyunları hata yapmadan tamamlamaları gerekmektedir. İlk bakışta kolay ve tehlikesiz gibi görünen oyunların sonunda elenenlerin anında öldürülmesi yarışmaları adeta bir hayatta kalma mücadelesine döndürecektir.

TürGerilimBilimkurguDram
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenDong-hyuk
Hwang
OyuncularJung
-jae Lee
Park
Hae-Soo
Heo
Sung-Tae

4. It’s Okay to Not Be Okay

Kore Dizileri

Dizinin hikayesinde, oldukça trajik bir geçmişse sahip sağlık çalışanı, günün birinde kişilik bozukluğu sorunu yaşayan bir çocuk kitabı yazarı ile tanışır. İkili birbirini tanıdıkça aralarında duygusal ve romantik bir bağ oluşmaya başlar. Drama Kore dizileri arasında yer alan yapım aynı zamanda, New York Times gazetesinin 2020’nin en iyi uluslararası TV dizisi listesinde yer aldı.

TürDramRomantikKomedi
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenPark
Shin Woo
OyuncularKim
Soo-Hyun
Seo
Ye-Ji
Oh
Jeong-Se

5. Sweet Home

Kore Dizileri

Korku türünde harika bir Kore dizisi Sweet Home… Netflix’in Kore dizileri kategorisinde oldukça dikkat çekici konuya sahip olan yapım, özellikle zombi türünü sevenler için iyi bir tercih olacaktır. Cha Hyun-Soon bir trafik kazasında ailesini kaybetmiş ve apartman dairesinde tek başına yaşamaktadır. Her şey bir anda değişmeye başlamış ve şehirdeki insanlar korkunç birer varlılara dönüşmüştür. Cha, kendisi gibi halen daha dönüşüme uğramayanlarla bir araya gelmek zorundadır.

TürFantastikKorkuDram
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenYoung
-woo Jang
OyuncularSong
Kang
Lee Jin
-Wook
Lee Si
-young

6. Vagabond

Kore Dizileri

En popüler Kore dramaları arasında 2019 yılına damga vurmuş efsanevi bir yapım Vagabond… Başrolde yer alan Lee Seung’un yeğeni bir uçak kazasında hayatını kaybeder. Olayı soruşturmaya başlayan Lee, derine indikçe tehlikeli bir yolsuzluk ve terör ağını deşifre eder.

TürGerilimGizemAksiyon
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenYu
In-sik
OyuncularLee
Seung-gi
Bae
Suzy
Jung-hee
Moon

7. Nobody Knows

Kore Dizileri

Polisiye türde efsane kore dizileri arasında gösterilen Nobody Knows 19 yıl önce işlenmiş bir cinayet davasının tekrar açılması üzerine bir senaryoyu izleyicilerine sunuyor. Dizide ana karakterimiz yıllar önce kaybettiği yakın arkadaşının katilini bulmaya çalışmaktadır.

TürAksiyonGizem
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenSLee Jung
- Heum
OyuncularKim Seo
-Hyung
Ryu Deok
Hwan
Park
Hoon

8. Itaewon Class

Kore Dizileri

Netflix’in 2020 yılında izleyicilerine sunduğu dikkat çekici yapımlardan biri olan Itaewon Class dizisi izleyicisine güzel bir Kore draması sunuyor. Dizide eski bir mahkum arkadaşıyla birlikte Seul’un en canlı sokağında bar açmaya çalışan ana karakterimiz ve bu süreçte karşılaştığı sorunlar konu edinilmiştir. Dizi özellikle duygusal sahneleri ve oyunculuk performanslarıyla izleyicisini büyülemeyi başarmıştır.

TürDramDuygusal
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenKim
Seong-yun
OyuncularPark
Seo jun
Kim
Da-mi
Know
Na-ra

9. Hospital Playlist

Kore Dizileri

Son yıllarda artan hastane konulu dizilerden biri olan Hospital Playlist eğlenceli ve renkli senaryosuyla Netflix’in 2020 yılında en çok izlenen kore dizilerinden olmayı başarmıştır. Dizide yıllar önce aynı tıp fakültesinden mezun olan 5 arkadaşın şimdi de aynı hastanede görev yapmaları ve hastalıklara karşı mücadeleler konu ediniliyor. 2020 yılının sağlık açısından zorlu geçen günlerinde sağlık personellerinin uğraşlarını görebilmek için muhteşem bir dizi diyebiliriz.

TürDram
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenShin
Won Ho
OyuncularJo Jung
suk
Yoo Yeon
Seok
Jung
Kyoung- Ho

10. Oh My Baby

Kore Dizileri

Romantik komedi kore dizileri listemizde de yer alan Oh My Baby aşk ve eğlence dolu senaryosuyla dikkat çekiyor. Aşktan umudunu kaybetmiş ve artık evlenme fikrini aklından atan ancak bir çocuğunun olmasını çok isteyen genç bir kadın dizinin ana merkezinde anlatılıyor. Alelade bir zamanda genç kadının karşısına çıkan 3 erkek ise kadının düşüncelerine tamamıyla alt üst ediyor.

TürRomantikKomedi
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenNam Ki
- Hoon
OyuncularJang Na
Ra
Go
Joon
Park Byung
Eun

11. How Are You Bread

Kore Dizileri

Yemek severlerin ve iyi bir aşçı olmak isteyenlerin beğeneceğini düşündüğümüz bu eğlenceli kore dizisinde Suho isimli bir gencin gizemli fırınında ürettiği muhteşem pastalarla başlayan bir hikayeyi izleyeceğiz. No Mi Rae isimli yemek programı yapımcısı bir kadının Suho’yu yarışmasına katılması için ikna çalışmalarıyla başlayan macera fantastik sahnelerle süsleniyor. Dizi en sevilen duygusal kore dizileri arasında yer alıyor.

TürDramFantastikRomantik
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenKim Young
-joon
OyuncularHan Do
Woo
No Mi
Rae

12. My Holo Love

Kore Dizileri

Netflix Kore dizisi önerileri arasında yer alan yapımlarından biri olan My Holo Love yalnız bir kadının yeni tanıştığı bir yapay zeka ile değişen hayatını konu edinmiştir. Son derece renkli ve eğlenceli sahneleriyle dikkat çeken dizide komedi unsurlarına da sıklıkla yer verilmiştir. Netflix üzerinden izleyebileceğiniz My Holo Love dizisi 12 bölümlük bir mini dizidir.

TürKomediDramBilimkurgu
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenLee Sang
Yeob
OyuncularYoo Hyun
Min
Ko Sung
Hee
Choi
Yeo jin

13. Love Alarm (Aşk Alarmı)

Kore Dizileri

Hoşlandığınız kişinin yanından geçtiğiniz bu duygularınızı hoşlandığınız kişiye haber veren bir uygulama hayal edin. Netflix dizileri arasında yer alan bu yapımda, konu tamda bu olay üzerine kurulu. Başrolümüz Kim Jojo gençlik yıllarının verdiği zorluklarla mücadele ederken aşk alarmı sayesinde hayatının aşkı ile karşılaşır.

TürDramKomediBilim Kurgu
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenLee Na
Jeong
OyuncularKim So
Hyun
Jung Ga
Ram
Song
Kang

14. Kingdom (Krallık)

Kore Dizileri

Tarihi kore dizileri arasında yer alan "Kingdom" etkileyici hikayesi ve oyunculuk performanslarıyla ön plana çıkıyor. Netflix’te yayınlanan Kingdom dizisinde kralın hastalığına dair dedikodularla ve salgın hastalıkla çalkalanan bir ülkeyi izliyoruz. Başrolde yer alan kahramanımız ise halk tarafından kurtarıcı olarak görülen veliaht prenstir.

TürDramTarih
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenKim Eun
Hee
OyuncularJu Ji
hoon
Ryu Seung
Ryong
Bae
Doona

15. The King Eternal Monarch (Kral: Sonsuzluğun Hükümdarı)

Kore Dizileri

2020 yılının aksiyon ve bilim kurgu türünde en dikkat çekici dizilerinden biri olan The King Eternal Monarch eski zamanlardan gelen bir kore imparatoruyla cesur bir dedektifin hikayesini konu ediniyor. Bir şekilde paralel evrenden günümüze gelen İmparator karşılaştığı bu yeni dünyaya alışmaya hayli zorlanacak. The King Eternal Monarch isimli Güney Kore dizisini Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

TürAksiyonKomediBilim kurgu
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenKim Eun
Sook
OyuncularLee Min
Ho
Kim Go
Eun
Jung Jee
- Hyun

16. Find Me in Your Memory (Beni Hafızanda Bul)

Kore Dizileri

2020 yılının enteresan dizileri arasında yer alan Find Me in Your Memory hikayesinde yaşadığı her şeyi an be an hatırlayan bir adam ve son derce unutkan bir kadının arasındaki aşk ilişkisini anlatıyor. Romantizm ve komediyi bir arada izleyicisine sunan dizi aynı zamanda Kore'de bu yılın en çok izlenen kore dizileri sıralamasında birinci sırada gösteriliyor.

TürRomantikGizemDram
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenOh Hyeon
-Jong
OyuncularMoon Ga
Young
Kim Dong
Wook
Lee Jin
Hyuk

17. The K2

Kore Dizileri

Ülkemizde Netflix sayesinde en çok izlenen Kore diziler arasında yer alan The K2, devlet başkanlığına aday olan kişinin kendisi ve ailesi için koruma görevi üstlenen kaçak bir askerin hikayesini anlatır. Sadece koruma görevi için tutulan bu asker, bir anda kendisini kişisel ve siyasi entrikaların arasında bulur. Dizi biraz olsun İngiliz yapımlı Bodyguard’ı andırmaktadır.

TürSuçFantastikAksiyon
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenKwak Jung
Hwan
OyuncularJi Chang
Wook
Song Yun
Ah
Im Yoon
Ah

18. Stranger

Kore Dizileri

IMDb'de 8.6 puan almayı başarmış oldukça etkileyici bir Kore dizisi... Konusuna kısaca değinecek olursak, empati duyma yetisini kaybetmiş bir savcı ve cesur bir kadın dedektifin, yozlaşmış siyasetin ortasında meydana gelen bir cinayeti araştırmaktadır. Bu ikilinin işi hiç kolay değildir. Yaşadıkları her olayın sonrasında yepyeni bir olayla karşılaşacaklardır.

TürAksiyonGerilimSuç
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenPark Hyun
Suk
OyuncularCho Seung
Woo
Bae
Doona
Jhon Hyuk
Lee

19. W - Two Worlds Apart

Kore Dizileri

Güncel Kore dizileri listemizde 2016 yılında izleyiciyle buluşan W - Two Worlds Apart (W - Du gaeui segye ) bilim kurgu, dram, romantik ve komedi türünü içerisinde barındıran bir yapım. Ülkemizde en çok izlenen ve en iyi Kore dizileri arasında yer alan W – Twp Worlds Apar, 30 yaşlarında iki insanın yaşadığı aşk hikayesini anlatmaktadır. Bu hikaye aynı zaman diliminde ancak farklı dünyalarda geçmektedir. Konusu ile dikkatleri üzerine çeken ve En popüler Kore dizileri arasında yer alan bu yapımı listemizde değerlendirebilirsiniz.

TürDramRomantik
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenDae Yoon
Jung
OyuncularHan Hyo
Joo
Lee Jong
Suk
Jeong
Eu Gene

20. Cheese in the Trap

Kore Dizileri

2016 yılında ekranlara gelen ve komik Kore dizleri arasında oldukça beğenilen bir yapım olan Cheese in the Trap, üniversite öğrencisi Hon Seol ile Yung Yoo arasında yaşanan komik ve aşk dolu hikayeye anlatmaktadır. Hong Seol üniversitenin sıradan bir öğrencisiyken, Youn Soo ise okulun en popüler öğrencisidir. IMDb’de 7.5 puan alan dizinin oyuncu kadrosunda Kore dizileri hayranlarının yakından tanıdığı Hae-Jin Park, Go-eun Kim ve Kang-Joon Seo bulunmaktadır.

TürKomedi
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenYoon Jeong
Lee
OyuncularPark Hae
Jin
Kim Go
Eun
Seo Kang
Jeon

21. Uncontrollably Fond

Kore Dizileri

En çok izlenen romantik komedi Kore dizileri arasında yer alan Uncontrollably Fond, ayrılığın acısını genç yaşlarda yaşayan iki küçük çocuğun gelecekteki hikayesini izleyiciye aktarmaktadır. Bu iki çocuk artık büyümüş ve yıllar sonra tekrardan karşılaştır. Shin Joon-Young günümüzün en önemli sanatçılarından, No Eul ise belgesel yapımcısıdır. Shin Joon zeki ve çekici özellikleri sahipken, No Eul ise paraya önem veren insanlara yalakalık yapmayı seven birisidir. Her bölümünü zevkle izleyeceğiniz bu yapımı sizlere özellikle öneririz.

TürKomediRomantik
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenPark Hyun
Suk
OyuncularKim Woo
Bin
Bae
Suzy
Ju Hwan
Lim

22. Great Seducer (Cazip)

Kore Dizileri

2018 yılında izleyiciyle buluşan efsane bir dizi Great Seducer… Hikayemizde, henüz 20’li yaşlarda bulunan iki gencin başından geçen olaylar aktarılmaktadır. Bu iki gencimiz hayatlarının tamamen değiştireceğini bilmediği oldukça karışık bir aşk oyununa atılırlar. Great Seducer, romantizm ve dramanın gençlikle buluştuğu efsane kore dizilerinden...

TürGençlikRomantikDram
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenSung-il
Chun
OyuncularWoo Do
Hwan
Soo Young
Park
Min
Jae Kim

23. Emergency Couple (Acil Durum Çifti)

Kore Dizileri

2014 yılında ekranlara gelen mini Kore dizileri listesinde en önemli yapımlardan bir tanesi olan Emergency Couple , oldukça ilginç bir çiftin başından geçen Komedi ve dram dolu olayları romantik bir dille anlatmaktadır. Dizide, başlarda flört eden, sonra evlenen ve boşanan çiftin aşkın asıl anlamını öğrenmesi anlatılmaktadır. Oldukça farklı bir hikayeye sahip olan Kore dizisini mutlaka izlemelisiniz.

TürRomantikDramKomedi
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenCheol
Gyu Kim
OyuncularJi Hyo
Song
Choi Jin
Hyuk
Lee pil
-mo

24. Doctor Stranger (Yabancı Doktor)

Kore Dizileri

Tamamlanmış en ünlü kore dizileri arasında yer alan ve toplamda 20 bölümden oluşan Doctor Stranger, henüz daha çocukken Park Hoon ve ve onun babası bir görev için Kuzey Kore’ye gönderilir. Park Hoon, babası tarafından kendisi gibi doktor olmak için eğitilir ve alanında büyük bir başarı kazanan Hoon, Göğüs Cerrahı olur. Bir yolunu bulup Güney Kore’ye giden Hoon, Ongwoo Üniversitesi Hastanesi'nde bir doktor olarak çalışmaya başlar ancak aklı Kuzey Kore’deki sevdiği kadındadır. Onu buraya getirmek için her şeyi yapacaktır.

TürDramRomantikAksiyon
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenJin
Hyuk
OyuncularLee Jong
Suk
Se Jeon
Jin
Ho Jin
Chun

25. The Heirs (Mirasçılar)

Kore Dizileri

IMDb puanı yüksek en iyi Kore dizileri listesinde kendisine yer bulan bir yapım olan The Heirs, Güney Kore’de toplumun sadece yüzde 1’lik kısmını oluşturan üst sınıf sosyeteye ait okulluk gençlerin romantik komedi dolu hikayesini anlatmaktadır. Zengin zümreye sahip gençlerin hayatı alt zümreden Eun Sang ile tanışması sonrasında tamamen değişecektir.

TürDramRomantikKomedi
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenKang Shin
Hyo
OyuncularLee Min
Hoo
Park Shin
Hye
Kim Woo
Bin

26. Moonlight Drawn by Clouds (Ay Işığında Aşk)

Kore Dizileri

Hong Ra-On erkek kılığına girerek kendini gizler ve erkekle ile kadınlar hakkında öğüt verici sohbetler yapar. Kendisinden mektup yazmak için bir müşterisi ile anlaşır ve Veliaht Prens Hyomyeong ile karşılaşır. Ancak ortada karmaşık bir durum vardır. Hong Ra, karşılaştığı kişinin Veliaht Prens Hyomyeong olduğundan haberi yoktur. Prens, Hong’a aşık olmaya başlar…

TürKomediDram
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenSung
Yoon Kim
OyuncularPark Bo
Gum
Yoo Jeong
Kim
Soo Bin
Chae

27. Woman of Dignity

Kore Dizileri

İntkam ve aşk konulu kore dizileri izlemek isteyenler için tavsiye ettiğimiz Woman of Dignity oldukça dikkat çekici bir yapımdır. Dizide, çok güzel bir kadın olan ve geçmiş uçuş görevlisi olarak çalışan Woo Ah Jin, oldukça zengin bir adam ile evlenmiştir. Kayınpederi vefat ettikten sonra, çok sevdiği eşi tarafından aldatılır. Park Bok Ja ise yüksek sosyeteye girmek için çabalamaktadır. Woo Ah Jin’i hayatta dibe vurup sonrasında nasıl yükseldiğine şahitlik edeceğiz.

TürGizemRomantik
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenYoon
Chul Kim
OyuncularHee-Seon
Kim
Seon
A Kim
Tae im
Lee

28. Good Doctor

Kore Dizileri

2013 yılında izleyiciyle buluşan, birçok ülkede uyarlaması yapılan harika bir Kore dizisi… 2019 yılında Türk dizileri arasında “Mucize Doktor” ismiyle uyarlaması yapılan Good Doctor, otizm ve gelişimsel bir engeli bulunan Park Shi-On isimli kahramanımızın başında geçen olaylara odaklanmaktadır. Normal bir insandan zeka yaşı olarak düşük olsa da çocuk cerrahı olmaya başarır. Ülkemizin dışında birkaç ülkede daha uyarlaması yapılan son yılların en çok izlenen Kore dizileri arasındaki Good Doctor isimli yapımı mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

TürDramRomantik
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenJae Beom
Park
OyuncularJoo
Won
Chae Won
Moon
Sang
Uk Joo

29. Misty 

Kore Dizileri

En güzel kore dizileri sıralamasında yer alan Misty, konu olarak; birbirlerini sevmeyen, artık iki yabancıya dönüşen evli çiftin başından geçen olayları izleyiciye aktarmaktadır. Dizide günün birinde Go Hye-Ran işlenmiş bir cinayetin davasının zanlısı durumuna düşerken, kamuda avukat olan kocası Kang Tea-Wook ise onu savunmaya karar verir. Her anı heyecan ve gizem dolu Misty’i izlemenizi kesinlikle öneriyoruz.

TürHukukGizemRomantik
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenMo
Wan İl
OyuncularNam Ju
Kim
Jin Hee
Ji
Hye Jin
Jeon

30. Pinocchio (Pinokyo)

Kore Dizileri

Gençlik Kore dizilerini tercih etmek isteyen okurlarımız için oldukça güzel ve etkileyici bir yapım… Son yılların en çok izlenen Kore dizileri arasında yer alan Pinocchio, yerel bir gazetede muhabir olarak çalışan genç arkadaşların hayatlarına odaklanmaktadır. Gençler arasında Choi in-ha, oldukça güzeldir ancak Pinoccho hastalığına sahiptir. Bu hastalığa sahip insanlar yalan söyleyemez, söylediklerinde ise hıçkırık tutmaya başlar. Son derece ilginç bir konuya sahi bu Kore dizisini mutlaka izlemelisiniz.

TürDramRomantik
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenSoo Won
Jo
OyuncularLee Jong
Suk
Park Shin
Hye
Kim Hae
Sook

31. City Hunter (Şehir Avcısı)

Kore Dizileri

Toplamda 20 bölümden oluşan ve tamamlanmış Kore dizileri arasında yer alan City Huner, Lee Min Ho adındaki karakterin başından geçen olayları aktarmaktadır. Karakterin her şeyi normal ve basittir. Bir gün yaşadığı bir olay yüzünden içerisindeki kahraman olma duygusunu ön plana çıkartır. Normal ve basit hayatı terse dönen Lee Min, artık zır bir karaktere dönüşmüştür.

TürGerilimRomantikAksiyon
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenJin
Hyuk
OyuncularLee
Min Ho
Park Min
Young
Sang
Jung Kim

32. Because This Is My First Life (Çünkü Bu Benim İlk Hayatım)

Kore Dizileri

En iyi komedi dizileri arasında yer alan ve genellikle orijinal adıyla tanınan Ibeon Saengeun Cheoeumira, Yoon Ji Ho ve Nam Se Hee isimli karakterimizin ve aynı evi paylaştığı arkadaşlarının hikayelerini bizlere aktarıyor. Dizi, 30 yaşlarında olan bu insanların hayat ile mücadelelerini gerçekçi bir bakış açısıyla ele alıyor.

TürKomediRomantik
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenJoon Hwa
Park
OyuncularLee
Min Ki
Jung So
Min
Esom

33. Are You Human Too

Kore Dizileri

En iyi Kore dizileri arasında yer alan Are You Human’ın hikayesi, bir insanmış gibi davranan Robot ve onun koruması olarak yanında bulunan Kong Seung – Yeon’un etrafında dönmektedir. Dizide baş rolümüz Nam Shin kaza yapar ve komaya girer. Nam’ın annesi beyin bilim ve yapay zeka da uzmandır. Oğluna benzeyen bir robot yapar ve onun yerine geçirir. Konusu bakımından oldukça ilgili çekici bu yapımı kesinlikle izlemelisiniz.

TürFantastikAksiyon
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenJeong
Hoon
Cha
OyuncularSeo Kang
Joon
Gong
Seung
Yeon
Joon
Hyuk Lee

34. Fight My Way - Ssam Maiwei (Benim Yolum İçin Savaş)

Kore Dizileri

2017 yılında ilk kez ekranlara gelen ve ilk bölümünden itibaren en çok izlenen Kore dizileri listesine giren Fight My Way, okul döneminde tekwandocu, günümüzde ise sözleşmeli bir işçi olan Ko Dong Man’un ve çocukken hayali sunuculuk olan şimdilerde ise bir mağazada danışmanlık yapan Choi Ae Ra’nın başında geçen olayları aktarmaktadır. Bu ikili çocukluktan beri iyi birer arkadaştır. Bu arkadaşlık ileride romantizme dönüşecektir.

TürKomediRomantik
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenLee Na
Jeong
OyuncularPark Seo
Joon
Kim Ji
Won
Jae Hong
Ahn

35. Strong Woman Do Bong Soon (Güçlü Kız Bong Soon)

Kore Dizileri

Dünya genelinde en çok izlenen güney Kore dizilerinden bir tanesi de Strong Woman Do Bong Soon... Dizi, baş rolün üstüne yoğunlaşarak, kadınların hayatını izleyiciye hem komik hem de romantik bir şekilde aktarmaktadır. Her bölümü eğlenceli ve dolu dolu olan bu yapımı henüz izlemediyseniz hiç vakit kaybetmeyin.

TürRomantikKomedi
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenLee
Hyeong
Min
OyuncularPark Bo
Young
Jii
Soo
Jun
Suk Ho

36. Liar Game (Yalancı Oyunu)

Kore Dizileri

2014 yılında vizyona giren dizide son yılların en ilgi çekici yapımlarından… Dizide, Liar Game Turnuvası düzenlenir ve bu turnuvadaki yarışmada karşı tarafı aldatmak ilk ve tek kuraldır. Yarışmanın ucundaki para 10 Milyar’dır. Saf ve dürüstlüğü ile ön plana çıkan Nam da Jeong, bilmeden bu yarışmaya katılır. Oyundaki en büyük rakip ise okulunda profesör olan Cha Woo Jin’dir. Zeki ve bir o kadar dolandırıcı olan hocasını alt etmek zorundadır.

TürKorku
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenHong
Seon Kim
OyuncularSu
Yeon Cha
Eom
Hyo Seob
Jae
Yoon jo

37. My Love From The Star (Yıldızdan Gelen Aşkım)

Kore Dizileri

Kore dizileri arasında Bilim Kurgu türünde ender yapımlardan bir tanesi olan My Love From The Star, yaklaşık 400 yıl önce dünyaya inmiş Do Min Joon isimli uzaylının yaşadıklarını izleyiciye aktarmaktadır. Kahramanımız dizide harika bir görünüme sahiptir. İnsanlara karşı burnu havada bir yapıya sahip olan Do Min Joon, modern zaman aktrisi Cheon Song Yi'ye aşık olacaktır.

TürFantastikDramKomedi
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenTae You
Chang
OyuncularJun
Ji Hyun
Kim
Soo Hyun
Park
Hae Jin

38. Kill Me, Heal Me (Sil Baştan)

Kore Dizileri

En popüler Kore dizileri arasında yer alan Kill Me, Heal Me dizisinde, Tıp dilinde Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu olarak bilinen hastalığa sahip olan Cha Do Hyun ile psikiyatri uzmanlığı asistanlığının birinci yılında okuyan Oh Ri Jin arasındaki romantik ve komedi dolu hikayeyi anlatmaktadır. Cha Do Hyun çocukken yaşadığı olaylardan dolayı zaman zaman hafıza kayıpları yaşar ve kişiliği sürekli olarak farklı kimliklere bürünür. Oldukça gizemli ve etkileyici bir yapım olan Kill Me, Heal Me dizisini mutlaka izlemelisiniz.

TürRomantikDramKomedi
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenDae
Jin Kim
OyuncularSeong
Ji
Shim
Hye Jin
Hee
Jung Kim

39. Prison Playbook

Kore Dizileri

Tamamlanmış Kore dizilerinden bir tanesi olan ve 1 sezon 16 bölümden oluşan Prison Playback... Beyzbol birinci liginde mücadele etmek için hazırlık yapan karakterimiz bir anda kendisini parmaklıklar ardında bulur. Tabi bu durum durup dururken gerçekleşmemiştir. Başarılı beyzbolcu, kardeşine tecavüz ettiği belirtilen adamı öldürmüştür.

TürDramKomedi
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenWon
Ho Shin
OyuncularHae-soo
Park
Jung
Kyung-Ho
Krystal
Jung

40. Healer (Şifacı)

Kore Dizileri

Aksiyon, komedi ve suç türünde harika bir yapım olan Kore dizisi Healer, Kim Moon Ho isminde büyük bir yayın şirketinde tanınmış bir muhabirin hayatına odaklanmaktadır. Günlük hayatına devam ederken bir gün geçmiş bir olayın gerçeğini öğrenir. İsteyerek ve bilerek konuya yoğunlaşır. Dava ile ilgili kişilere yakınlaşır. Artık tek bir amacı vardır. Gerçeği ortaya çıkarmak.

TürSuçKomediAksiyon
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenKim
Jin Woo
OyuncularJi Chang
-Wook
Park Min
-Young
Tae-mi

41. Descendants of the Sun (Güneşin Torunları)

Kore Dizileri

Mutlaka izlenmesi gereken iyi Kore dizileri arasında bulunan Descendants of the Sun, kurgu ve romantik türde oldukça etkileyici ve başarılı bir yapım. Yönetmen koltuğunda Eung-bok Lee otururken, senaryo ise Eun-sook Kim Won-Suk Kim tarafından oluşturulmaktadır. Dizide, Birleşmiş Milletlerin barış askeri kuvvetinde görev yapan Yüzbaşı Yoo Shi-Jin ve Ordu Doktoru Kang Mo-Yeon arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır.

TürRomantikFantastik
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenEung
bok Lee
OyuncularJoong-Ki
Song
Hye-Kyo
Song
Jin
Goo

42. The Empress Ki (İmparatoriçe Ki)

Kore Dizileri

İmparatoriçe Ki, listemizde yer alan en iyi Kore dizisidir desek çok abartmış olmayız herhalde… TRT’de de yayınlanan ve ülkemizde de çok fazla izlenen bu yapım, Cengiz Han’ın kurduğu Yuan Hanedanlığına 37 yıl boyunca hükümdarlık eden “Demir Leydi”nin hayatını en ince detaylarına kadar izleyiciye aktarıyor. Toplamda 51 bölümden oluşan ve hiçbir bölümünde tempoyu düşürmeyen İmparatoriçe Ki’yi sizler de mutlaka izlemelisiniz.

TürTarihDramaAksiyon
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenHan
Hee
OyuncularHa
Ji-Won
Hye-Rin
Han
Ju
Jin-Mo

43. Moon Lovers; Scarlet Heart Ryeo (Aşka Yolculuk)

Kore Dizileri

Klasikleşmiş sıradan aşk dizilerinden oldukça farklı olan dizi, bizleri adeta içine alıp sürükleyici bir maceraya götürüyor. Hikayemiz genel olarak, Goryeo rejiminin erken dönemlerinde geçmektedir. Günümüz çağında yaşayan 25 yaşındaki Hae Soo (IU) tam güneş tutulması yaşandığı sırada, zamanda geri gitmek suretiyle kendini Goryeo'da bulur. Kahramanımız, Goryeo dönemindeki Wang Hanesi prenslerinin birbiri arasındaki çatışmalarının arasında kalır. Büyük bir aşkın kıvılcımı da bu ortamda atılacaktır.

TürRomantikDram
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenKim
Kyu-tae
OyuncularLee
Jun ki
Kang Ha
Neul
Byun
Baekhyun

44. The Lonely and Great God – Goblin 

Kore Dizileri

2016-2017 yıllarında ekranlara gelen ve dizi eleştirmenlerinden tam not almayı başaran The Lonely and Great God – Goblin dizisi, bir Goblin olan ve ölümsüz hayatını sona erdirebilmesi için insan genine ihtiyaç duyan Kim Shin’in başından geçen olayları anlatmaktadır. 19 bölümden oluşan dizide, Goblin yüzyıllardır gelinini aramaktadır. Yeğenini ortalığı karıştırması sonrasında ise Azrail ile evini paylaşmak zorunda kalır. Ortaya çıkan hayaletler Eun Tak’ın Goblin’in gelini olduğunu söylerler. Eun Tak bunu kanıtlamak zorundadır. Fantastik Bilim Kurgu ve dram türünde oldukça başarılı bir yapım olan Goblin’i Kore dizileri listesinde mutlaka izlemelisiniz.

TürFantastikRomantikDram
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenKim
Eun
Sook
OyuncularGong
Yoo
Lee
Dong
Wook
Kim Go
Eun

45. Chuno (Köle Avcıları)

Kore Dizileri

Listemizde olmazsa olmaz yapımlardan bir tanesi olan Chuno, içerisinde aşk, onur ve şehvet gibi konularını barındıran senaryosuyla birçok ödüle layık görülen harika bir yapım… Un Nyun ismindeki bir köleye aşık olan asilzade Lee Dae-gil, aşkına karşılık bulur. Ancak köle kızın abisi, kölelerin bulunduğu evi yakar ve kardeşini alıp ortadan kaybolur. Asilzademiz Lee Dae-gil ise sevdiği kadını bulabilmek adına köle avcısı haline gelir. 

TürTarihDramaAksiyon
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2010
Yönetmen-
OyuncularHyuk
Jang
Ji-ho
Oh

"Kore dizilerini çok seviyor ve Güney Kore'yi daha yakından görmek istiyorsanız buradan en ucuz Güney Kore uçak bileti fiyatlarını bulabilirsiniz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11823
11801
12112
1031
1010
1150
11200
1003
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 147
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.