IMDb Puanı Yüksek En İyi ve Güncel Kore Dizileri | 2021

IMDb Puanı Yüksek En İyi ve Güncel Kore Dizileri | 2021
17.07.201917:34

Dizi tavsiyeleri listesinde en yeni ve en iyi kore dizileri ile sizleri buluşturuyoruz. Bu içeriğimizde izlenmesi gereken en iyi kore dizileri yer alıyor.

Haber güncelleme tarihi 30.09.2021 18:32

2021 yılı ve öncesinde yayınlanmış en iyi Kore dizileri ile karşınızdayız. İçeriğimizde Netflix Kore dizileri başta olmak üzere online dizi izleme sitelerinde bulabileceğiniz aksiyon, dram, romantik komedi ve tarih türünde en güzel Kore dizileri yer alıyor. Kore dizileri ne izlemeli? diye düşünüyorsanız 44 dizilik en çok izlenen kore dizileri öneri listemize mutlaka göz atmalısınız.

Kore Dizileri

İşte en iyi 10 Kore dizisi önerisi...

1. Itaewon Class IMDb; 8,2
2. Squid Game IMDb; 8,3
3. Love Alarm IMDb; 7,4
4. Find Me in Your Memory IMDb; 7,4
5. The K2 IMDb 7,8
6. Doctor Strange IMDb; 7,5
7. Cheese in the Trapp IMDb; 7,5
8. Because This is My First Life IMDb; 8,2
9. Liar Game IMDb; 8,3
10. Kill Me, Heal Me IMDb; 8,3

Squid Game (2021) – IMDb; 8,3

1-44-001.webp

Son yılların en iyi Kore dizilerinden biri olan Squid Game gizem ve gerilim dolu sahneleri ile dikkat çekiyor. Dizide borç batağına giren insanların gizemli bir yarışmaya katılarak para kazanma umutları anlatılıyor. 450 kişilik bir ekibin olduğu yarışmada oyuncular bir üst tura geçmek için çocukken oynadıkları oyunları hata yapmadan tamamlamaları gerekmektedir. İlk bakışta kolay ve tehlikesiz gibi görünen oyunların sonunda elenenlerin anında öldürülmesi yarışmaları adeta bir hayatta kalma mücadelesine döndürecektir.

Tür; Dram, Bilimkurgu, Gerilim
Yönetmen; Dong-hyuk Hwang
Oyuncular; Jung-jae Lee, Park Hae-Soo, Heo Sung-Tae

It’s Okay to Not Be Okay (2020) IMDb; 8,7

Kore Dizileri

Dizinin hikayesinde, oldukça trajik bir geçmişse sahip sağlık çalışanı, günün birinde kişilik bozukluğu sorunu yaşayan bir çocuk kitabı yazarı ile tanışır. İkili birbirini tanıdıkça aralarında duygusal ve romantik bir bağ oluşmaya başlar. Drama Kore dizileri arasında yer alan yapım aynı zamanda, New York Times gazetesinin 2020’nin en iyi uluslararası TV dizisi listesinde yer aldı.

Tür; Komedi, Dram, Romantik
Yönetmen; Park Shin Woo
Oyuncular; Kim Soo-Hyun, Seo Ye-Ji, Oh Jeong-Se

Sweet Home (2020) IMDb; 7,4

Kore Dizileri

Korku türünde harika bir Kore dizisi Sweet Home… Netflix’in Kore dizileri kategorisinde oldukça dikkat çekici konuya sahip olan yapım, özellikle zombi türünü sevenler için iyi bir tercih olacaktır. Cha Hyun-Soon bir trafik kazasında ailesini kaybetmiş ve apartman dairesinde tek başına yaşamaktadır. Her şey bir anda değişmeye başlamış ve şehirdeki insanlar korkunç birer varlılara dönüşmüştür. Cha, kendisi gibi halen daha dönüşüme uğramayanlarla bir araya gelmek zorundadır.

Tür; Dram, Fantastik, Korku
Yönetmen; Young-woo Jang
Oyuncular; Song Kang, Lee Jin-Wook, Lee Si-young

Vagabond (2019) IMDb; 8,3

Kore Dizileri

Kore dramaları arasında 2019 yılına damga vurmuş efsanevi bir yapım Vagabond… Başrolde yer alan Lee Seung’un yeğeni bir uçak kazasında hayatını kaybeder. Olayı soruşturmaya başlayan Lee, derine indikçe tehlikeli bir yolsuzluk ve terör ağını deşifre eder.

Tür; Aksiyon, Gizem, Gerilim
Yönetmen; Yu In-sik
Oyuncular; Lee Seung-gi, Bae Suzy, Jung-hee Moon

Nobody Knows (2020) – IMDb; 7,9

Kore Dizileri

Polisiye türde efsane kore dizileri arasında gösterilen Nobody Knows 19 yıl önce işlenmiş bir cinayet davasının tekrar açılması üzerine bir senaryoyu izleyicilerine sunuyor. Dizide ana karakterimiz yıllar önce kaybettiği yakın arkadaşının katilini bulmaya çalışmaktadır.

Tür; Aksiyon, Gizem
Yönetmen; Lee Jung- Heum
Oyuncular; Kim Seo-Hyung, Ryu Deok Hwan, Park Hoon

Itaewon Class (2020) – IMDb; 8,2

Kore Dizileri

Netflix’in 2020 yılında izleyicilerine sunduğu dikkat çekici yapımlardan biri olan Itaewon Class dizisi izleyicisine güzel bir Kore draması sunuyor. Dizide eski bir mahkum arkadaşıyla birlikte Seul’un en canlı sokağında bar açmaya çalışan ana karakterimiz ve bu süreçte karşılaştığı sorunlar konu edinilmiştir. Dizi özellikle duygusal sahneleri ve oyunculuk performanslarıyla izleyicisini büyülemeyi başarmıştır.

Tür; Duygusal, Dram
Yönetmen; Kim Seong-yun
Oyuncular; Park Seo jun, Kim Da-mi, Know Na-ra

Hospital Playlist (2020) – IMDb; 8,7

Kore Dizileri

Son yıllarda artan hastane konulu dizilerden biri olan Hospital Playlist eğlenceli ve renkli senaryosuyla netflix’in 2020 yılında en çok izlenen kore dizilerinden olmayı başarmıştır. Dizide yıllar önce aynı tıp fakültesinden mezun olan 5 arkadaşın şimdi de aynı hastanede görev yapmaları ve hastalıklara karşı mücadeleler konu ediniliyor. 2020 yılının sağlık açısından zorlu geçen günlerinde sağlık personellerinin uğraşlarını görebilmek için muhteşem bir dizi diyebiliriz.

Tür; Dram
Yönetmen; Shin Won Ho
Oyuncular; Jo Jung suk, Yoo Yeon Seok, Jung Kyoung- Ho

Oh My Baby (2020) - IMDb; 7,5

Kore Dizileri

Romantik komedi kore dizileri listemizde de yer alan Oh My Baby aşk ve eğlence dolu senaryosuyla dikkat çekiyor. Aşktan umudunu kaybetmiş ve artık evlenme fikrini aklından atan ancak bir çocuğunun olmasını çok isteyen genç bir kadın dizinin ana merkezinde anlatılıyor. Alelade bir zamanda genç kadının karşısına çıkan 3 erkek ise kadının düşüncelerine tamamıyla alt üst ediyor.

Tür; Romantik Komedi
Yönetmen; Nam Ki- Hoon
Oyuncular; Jang Na Ra, Go Joon, Park Byung Eun

How Are You Bread (2020) – IMDb; 6,7

Kore Dizileri

Yemek severlerin ve iyi bir aşçı olmak isteyenlerin beğeneceğini düşündüğümüz bu eğlenceli kore dizisinde Suho isimli bir gencin gizemli fırınında ürettiği muhteşem pastalarla başlayan bir hikayeyi izleyeceğiz. No Mi Rae isimli yemek programı yapımcısı bir kadının Suho’yu yarışmasına katılması için ikna çalışmalarıyla başlayan macera fantastik sahnelerle süsleniyor.

Tür; Dram, Romantik, Fantastik
Yönetmen; Kim Young-joon
Oyuncular; Han Do Woo, No Mi Rae

My Holo Love (2020) – IMDb; 7,7

Kore Dizileri

Netflix Kore dizisi önerileri arasında yer alan yapımlarından biri olan My Holo Love yalnız bir kadının yeni tanıştığı bir yapay zeka ile değişen hayatını konu edinmiştir. Son derece renkli ve eğlenceli sahneleriyle dikkat çeken dizide komedi unsurlarına da sıklıkla yer verilmiştir. Netflix üzerinden izleyebileceğiniz My Holo Love dizisi 12 bölümlük bir mini dizidir.

Tür; Bilim Kurgu, Dram, Komedi
Yönetmen; Lee Sang Yeob
Oyuncular; Yoo Hyun Min, Ko SUng Hee, Choi Yeo jin

Love Alarm (2019) – IMDb; 7,4

Kore Dizileri

Hoşlandığınız kişinin yanından geçtiğiniz bu duygularınızı hoşlandığınız kişiye haber veren bir uygulama hayal edin. Netflix dizileri arasında yer alan bu yapımda, konu tamda bu olay üzerine kurulu. Başrolümüz Kim Jojo gençlik yıllarının verdiği zorluklarla mücadele ederken aşk alarmı sayesinde hayatının aşkı ile karşılaşır.

Tür; Bilim Kurgu, Dram, Komedi
Yönetmen; Lee Na Jeong
Oyuncular; Kim So Hyun, Jung Ga Ram, Song Kang

Kingdom (2019 - ) – IMDb; 8,4

Kore Dizileri

Tarihi kore dizileri arasında yer alan "Kingdom" etkileyici hikayesi ve oyunculuk performanslarıyla ön plana çıkıyor. Netflix’te yayınlanan Kingdom dizisinde kralın hastalığına dair dedikodularla ve salgın hastalıkla çalkalanan bir ülkeyi izliyoruz. Başrolde yer alan kahramanımız ise halk tarafından kurtarıcı olarak görülen veliaht prenstir.

Tür; Tarih, Dram
Yönetmen; Kim Eun Hee
Oyuncular; Ju Ji hoon, Ryu Seung Ryong, Bae Doona

The King Eternal Monarch (2020) – IMDb; 8,3

Kore Dizileri

2020 yılının aksiyon ve bilim kurgu türünde en dikkat çekici dizilerinden biri olan The King Eternal Monarch eski zamanlardan gelen bir kore imparatoruyla cesur bir dedektifin hikayesini konu ediniyor. Bir şekilde paralel evrenden günümüze gelen İmparator karşılaştığı bu yeni dünyaya alışmaya hayli zorlanacak. The King Eternal Monarch isimli Güney Kore dizisini Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Tür; Bilim kurgu, Aksiyon, Komedi
Yönetmen; Kim Eun Sook
Oyuncular; Lee Min Ho, Kim Go Eun, Jung Jee- Hyun

Find Me in Your Memory (2020) – IMDb; 7,4

Kore Dizileri

2020 yılının enteresan dizileri arasında yer alan Find Me in Your Memory hikayesinde yaşadığı her şeyi an be an hatırlayan bir adam ve son derce unutkan bir kadının arasındaki aşk ilişkisini anlatıyor. Romantizm ve komediyi bir arada izleyicisine sunan dizi aynı zamanda Kore'de bu yılın en çok izlenen kore dizileri sıralamasında birinci sırada gösteriliyor.

Tür; Dram, Gizem, Romantik
Yönetmen; Oh Hyeon-Jong
Oyuncular; Moon Ga Young, Kim Dong Wook, Lee Jin Hyuk

The K2 (2016) IMDb; 7,8

Kore Dizileri

Ülkemizde Netflix sayesinde en çok izlenen Kore diziler arasında yer alan The K2, devlet başkanlığına aday olan kişinin kendisi ve ailesi için koruma görevi üstlenen kaçak bir askerin hikayesini anlatır. Sadece koruma görevi için tutulan bu asker, bir anda kendisini kişisel ve siyasi entrikaların arasında bulur. Dizi biraz olsun İngiliz yapımlı Bodyguard’ı andırmaktadır.

Tür; Aksiyon, Suç, Fantastik
Yönetmen; Kwak Jung Hwan
Oyuncular; Ji Chang Wook, Song Yun Ah, Im Yoon Ah

Stranger (2017 - ) IMDb; 8,6

Kore Dizileri

IMDb'de 8.6 puan almayı başarmış oldukça etkileyici bir Kore dizisi... Konusuna kısaca değinecek olursak, empati duyma yetisini kaybetmiş bir savcı ve cesur bir kadın dedektifin, yozlaşmış siyasetin ortasında meydana gelen bir cinayeti araştırmaktadır. Bu ikilinin işi hiç kolay değildir. Yaşadıkları her olayın sonrasında yepyeni bir olayla karşılaşacaklardır.

Tür; Suç, Gerilim, Aksiyon
Yönetmen; Park Hyun Suk
Oyuncular; Cho Seung Woo, Bae Doona, Jhon Hyuk Lee

W - Two Worlds Apart (2016) IMDb; 8,1

Kore Dizileri

Güncel Kore dizileri listemizde 2016 yılında izleyiciyle buluşan W - Two Worlds Apart (W - Du gaeui segye ) bilim kurgu, dram, romantik ve komedi türünü içerisinde barındıran bir yapım. Ülkemizde en çok izlenen ve en iyi Kore dizileri arasında yer alan W – Twp Worlds Apar, 30 yaşlarında iki insanın yaşadığı aşk hikayesini anlatmaktadır. Bu hikaye aynı zaman diliminde ancak farklı dünyalarda geçmektedir. Konusu ile dikkatleri üzerine çeken ve En popüler Kore dizileri arasında yer alan bu yapımı listemizde değerlendirebilirsiniz.

Tür; Dram, Kurgu, Romantik
Yönetmen; Dae Yoon Jung
Oyuncular; Han Hyo Joo, Lee Jong Suk, Jeong Eu Gene

Cheese in the Trap (2016) IMDb; 7,5

Kore Dizileri

2016 yılında ekranlara gelen ve komik Kore dizleri arasında oldukça beğenilen bir yapım olan Cheese in the Trap, üniversite öğrencisi Hon Seol ile Yung Yoo arasında yaşanan komik ve aşk dolu hikayeye anlatmaktadır. Hong Seol üniversitenin sıradan bir öğrencisiyken, Youn Soo ise okulun en popüler öğrencisidir. IMDb’de 7.5 puan alan dizinin oyuncu kadrosunda Kore dizileri hayranlarının yakından tanıdığı Hae-Jin Park, Go-eun Kim ve Kang-Joon Seo bulunmaktadır.

Tür; Komedi
Yönetmen; Yoon Jeong Lee
Oyuncular; Park Hae Jin, Kim Go Eun, Seo Kang Jeon

Uncontrollably Fond (2016) IMDb; 7,7

Kore Dizileri

En çok izlenen romantik komedi Kore dizileri arasında yer alan Uncontrollably Fond, ayrılığın acısını genç yaşlarda yaşayan iki küçük çocuğun gelecekteki hikayesini izleyiciye aktarmaktadır. Bu iki çocuk artık büyümüş ve yıllar sonra tekrardan karşılaştır. Shin Joon-Young günümüzün en önemli sanatçılarından, No Eul ise belgesel yapımcısıdır. Shin Joon zeki ve çekici özellikleri sahipken, No Eul ise paraya önem veren insanlara yalakalık yapmayı seven birisidir. Her bölümünü zevkle izleyeceğiniz bu yapımı sizlere özellikle öneririz.

Tür; Romantik, Komedi
Yönetmen; Park Hyun Suk
Oyuncular; Kim Woo Bin, Bae Suzy, Ju Hwan Lim

Great Seducer (2018) IMDb; 7,3

Kore Dizileri

2018 yılında izleyiciyle buluşan efsane bir dizi Great Seducer… Hikayemizde, henüz 20’li yaşlarda bulunan iki gencin başından geçen olaylar aktarılmaktadır. Bu iki gencimiz hayatlarının tamamen değiştireceğini bilmediği oldukça karışık bir aşk oyununa atılırlar. Great Seducer, romantizm ve dramanın gençlikle buluştuğu efsane kore dizilerinden...

Tür; Dram, Romantik, Gençlik
Oyuncular; Woo Do Hwan, Soo Young Park, Min Jae Kim

Emergency Couple (2014) IMDb; 7,5

Kore Dizileri

2014 yılında ekranlara gelen mini Kore dizileri listesinde en önemli yapımlardan bir tanesi olan Emergency Couple , oldukça ilginç bir çiftin başından geçen Komedi ve dram dolu olayları romantik bir dille anlatmaktadır. Dizide, başlarda flört eden, sonra evlenen ve boşanan çiftin aşkın asıl anlamını öğrenmesi anlatılmaktadır. Oldukça farklı bir hikayeye sahip olan Kore dizisini mutlaka izlemelisiniz.

Tür; Komedi, Dram, Romantik
Yönetmen; Cheol Gyu Kim
Oyuncular; Ji Hyo Song, Choi Jin Hyuk, Lee pil-mo

Doctor Stranger (2014) IMDb; 7,5

Kore Dizileri

Tamamlanmış en ünlü kore dizileri arasında yer alan ve toplamda 20 bölümden oluşan Doctor Stranger, henüz daha çocukken Park Hoon ve ve onun babası bir görev için Kuzey Kore’ye gönderilir. Park Hoon, babası tarafından kendisi gibi doktor olmak için eğitilir ve alanında büyük bir başarı kazanan Hoon, Göğüs Cerrahı olur. Bir yolunu bulup Güney Kore’ye giden Hoon, ongwoo Üniversitesi Hastanesi'nde bir doktor olarak çalışmaya başlar ancak aklı Kuzey Kore’deki sevdiği kadındadır. Onu buraya getirmek için her şeyi yapacaktır.

Tür; Aksiyon, Romantik, Dram
Yönetmen; Jin Hyuk
Oyuncular; Lee Jong Suk, Se Jeon Jin, Ho Jin Chun

The Heirs (2013) IMDb; 7,6

Kore Dizileri

IMDb puanı yüksek en iyi Kore dizileri listesinde kendisine yer bulan bir yapım olan The Heirs, Güney Kore’de toplumun sadece yüzde 1’lik kısmını oluşturan üst sınıf sosyeteye ait okulluk gençlerin romantik komedi dolu hikayesini anlatmaktadır. Zengin zümreye sahip gençlerin hayatı alt zümreden Eun Sang ile tanışması sonrasında tamamen değişecektir.

Tür; Komedi, Dram, Romantik
Yönetmen; Kang Shin Hyo
Oyuncular; Lee Min Hoo, Park Shin Hye, Kim Woo Bin

Moonlight Drawn by Clouds (2016) IMDb; 7,8

Kore Dizileri

Hong Ra-On erkek kılığına girerek kendini gizler ve erkekle ile kadınlar hakkında öğüt verici sohbetler yapar. Kendisinden mektup yazmak için bir müşterisi ile anlaşır ve Veliaht Prens Hyomyeong ile karşılaşır. Ancak ortada karmaşık bir durum vardır. Hong Ra, karşılaştığı kişinin Veliaht Prens Hyomyeong olduğundan haberi yoktur. Prens, Hong’a aşık olmaya başlar…

Tür; Komedi, Dram, romantik
Yönetmen; Sung Yoon Kim
Oyuncular; Park Bo Gum, Yoo Jeong Kim, Soo Bin Chae

Woman of Dignity (2017) IMDb; 8,0

Kore Dizileri

İntkam ve aşk konulu kore dizileri izlemek isteyenler için tavsiye ettiğimiz Woman of Dignity oldukça dikkat çekici bir yapımdır. Dizide, çok güzel bir kadın olan ve geçmiş uçuş görevlisi olarak çalışan Woo Ah Jin, oldukça zengin bir adam ile evlenmiştir. Kayınpederi vefat ettikten sonra, çok sevdiği eşi tarafından aldatılır. Park Bok Ja ise yüksek sosyeteye girmek için çabalamaktadır. Woo Ah Jin’i hayatta dibe vurup sonrasında nasıl yükseldiğine şahitlik edeceğiz.

Tür; Dram, Gizem, Romantik
Yönetmen; Yoon Chul Kim
Oyuncular; Hee-Seon Kim, Seon A Kim, Tae im Lee

Good Doctor (2013) IMDb; 8,1

Kore Dizileri

2013 yılında izleyiciyle buluşan, birçok ülkede uyarlaması yapılan harika bir Kore dizisi… 2019 yılında Türk dizileri arasında “Mucize Doktor” ismiyle uyarlaması yapılan Good Doctor, otizm ve gelişimsel bir engeli bulunan Park Shi-On isimli kahramanımızın başında geçen olaylara odaklanmaktadır. Normal bir insandan zeka yaşı olarak düşük olsa da çocuk cerrahı olmaya başarır. Ülkemizin dışında birkaç ülkede daha uyarlaması yapılan son yılların en çok izlenen Kore dizileri arasındaki Good Doctor isimli yapımı mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Tür; Dram, Romantik
Yönetmen; Jae Beom Park
Oyuncular; Joo Won, Chae Won Moon, Sang Uk Joo

Misty (2018) IMDb; 8,1

Kore Dizileri

En güzel kore dizileri sıralamasında yer alan Misty, konu olarak; birbirlerini sevmeyen, artık iki yabancıya dönüşen evli çiftin başından geçen olayları izleyiciye aktarmaktadır. Dizide günün birinde Go Hye-Ran işlenmiş bir cinayetin davasının zanlısı durumuna düşerken, kamuda avukat olan kocası Kang Tea-Wook ise onu savunmaya karar verir. Her anı heyecan ve gizem dolu Misty’i izlemenizi kesinlikle öneriyoruz.

Tür; Dram, Romantik, Hukuk, Gizem
Yönetmen; Mo Wan İl
Oyuncular; Nam Ju Kim, Jin Hee Ji, Hye Jin Jeon

Pinocchio (2014-2015) IMDb; 8,2

Kore Dizileri

Gençlik Kore dizilerini tercih etmek isteyen okurlarımız için oldukça güzel ve etkileyici bir yapım… Son yılların en çok izlenen Kore dizileri arasında yer alan Pinocchio, yerel bir gazetede muhabir olarak çalışan genç arkadaşların hayatlarına odaklanmaktadır. Gençler arasında Choi in-ha, oldukça güzeldir ancak Pinoccho hastalığına sahiptir. Bu hastalığa sahip insanlar yalan söyleyemez, söylediklerinde ise hıçkırık tutmaya başlar. Son derece ilginç bir konuya sahi bu Kore dizisini mutlaka izlemelisiniz.

Tür; Dram, Romantik
Yönetmen; Soo Won Jo
Oyuncular; Lee Jong Suk, Park Shin Hye, Kim Hae Sook

City Hunter (2011) IMDb; 8,2

Kore Dizileri

Toplamda 20 bölümden oluşan ve tamamlanmış Kore dizileri arasında yer alan City Huner, Lee Min Ho adındaki karakterin başından geçen olayları aktarmaktadır. Karakterin her şeyi normal ve basittir. Bir gün yaşadığı bir olay yüzünden içerisindeki kahraman olma duygusunu ön plana çıkartır. Normal ve basit hayatı terse dönen Lee Min, artık zır bir karaktere dönüşmüştür.

Tür; Aksiyon, Romantik, Gerilim
Yönetmen; Jin Hyuk
Oyuncular; Lee Min Ho, park Min Young, Sang Jung Kim

Because This Is My First Life (2017) IMDb; 8,2

Kore Dizileri

En iyi komedi dizileri arasında yer alan ve genellikle orijinal adıyla tanınan Ibeon Saengeun Cheoeumira, Yoon Ji Ho ve Nam Se Hee isimli karakterimizin ve aynı evi paylaştığı arkadaşlarının hikayelerini bizlere aktarıyor. Dizi, 30 yaşlarında olan bu insanların hayat ile mücadelelerini gerçekçi bir bakış açısıyla ele alıyor.

Tür; Komedi, Drama, Romantik
Yönetmen; Joon Hwa Park
Oyuncular; Lee Min Ki, Jung So Min, Esom

Are You Human Too (2018) IMDb; 8,2

Kore Dizileri

En iyi Kore dizileri arasında yer alan Are You Human’ın hikayesi, bir insanmış gibi davranan Robot ve onun koruması olarak yanında bulunan Kong Seung – Yeon’un etrafında dönmektedir. Dizide baş rolümüz Nam Shin kaza yapar ve komaya girer. Nam’ın annesi beyin bilim ve yapay zeka da uzmandır. Oğluna benzeyen bir robot yapar ve onun yerine geçirir. Konusu bakımından oldukça ilgili çekici bu yapımı kesinlikle izlemelisiniz.

Tür; Aksiyon, Fantastik
Yönetmen; Jeong Hoon Cha
Oyuncular; Seo Kang Joon, Gong Seung Yeon, Joon Hyuk Lee

Fight My Way - Ssam Maiwei (2017) IMDb; 8,2

Kore Dizileri

2017 yılında ilk kez ekranlara gelen ve ilk bölümünden itibaren en çok izlenen Kore dizileri listesine giren Fight My Way, okul döneminde tekwandocu, günümüzde ise sözleşmeli bir işçi olan Ko Dong Man’un ve çocukken hayali sunuculuk olan şimdilerde ise bir mağazada danışmanlık yapan Choi Ae Ra’nın başında geçen olayları aktarmaktadır. Bu ikili çocukluktan beri iyi birer arkadaştır. Bu arkadaşlık ileride romantizme dönüşecektir.

Tür; Komedi, Romantik
Yönetmen; Lee Na Jeong
Oyuncular; Park Seo Joon, Kim Ji Won, Jae Hong Ahn

Strong Woman Do Bong Soon (2017) IMDb; 8,3

Kore Dizileri

Dünya genelinde en çok izlenen güney Kore dizilerinden bir tanesi de Strong Woman Do Bong Soon... Dizi, baş rolün üstüne yoğunlaşarak, kadınların hayatını izleyiciye hem komik hem de romantik bir şekilde aktarmaktadır. Her bölümü eğlenceli ve dolu dolu olan bu yapımı henüz izlemediyseniz hiç vakit kaybetmeyin.

Tür; Komedi, Romantik
Yönetmen; Lee Hyeong Min
Oyuncular; Park Bo Young, Jii Soo, Jun Suk Ho

Liar Game (2014) IMDb; 8,3

Kore Dizileri

2014 yılında vizyona giren dizide son yılların en ilgi çekici yapımlarından… Dizide, Liar Game Turnuvası düzenlenir ve bu turnuvadaki yarışmada karşı tarafı aldatmak ilk ve tek kuraldır. Yarışmanın ucundaki para 10 Milyar’dır. Saf ve dürüstlüğü ile ön plana çıkan Nam da Jeong, bilmeden bu yarışmaya katılır. Oyundaki en büyük rakip ise okulunda profesör olan Cha Woo Jin’dir. Zeki ve bir o kadar dolandırıcı olan hocasını alt etmek zorundadır

Tür; Dram
Yönetmen; Hong Seon Kim
Oyuncular; Su Yeon Cha, Eom Hyo Seob, Jae Yoon jo

My Love From The Star (2013-2014) IMDb; 8,3

Kore Dizileri

Kore dizileri arasında Bilim Kurgu türünde ender yapımlardan bir tanesi olan My Love From The Star, yaklaşık 400 yıl önce dünyaya inmiş Do Min Joon isimli uzaylının yaşadıklarını izleyiciye aktarmaktadır. Kahramanımız dizide harika bir görünüme sahiptir. İnsanlara karşı burnu havada bir yapıya sahip olan Do Min Joon, modern zaman aktrisi Cheon Song Yi'ye aşık olacaktır.

Tür; Komedi, Dram, Fantastik
Yönetmen; Tae You Chang
Oyuncular; Jun Ji Hyun, Kim Soo Hyun, Park Hae Jin

Kill Me, Heal Me (2015) IMDb; 8,3

Kore Dizileri

En popüler Kore dizileri arasında yer alan Kill Me, Heal Me dizisinde, Tıp dilinde Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu olarak bilinen hastalığa sahip olan Cha Do Hyun ile psikiyatri uzmanlığı asistanlığının birinci yılında okuyan Oh Ri Jin arasındaki romantik ve komedi dolu hikayeyi anlatmaktadır. Cha Do Hyun çocukken yaşadığı olaylardan dolayı zaman zaman hafıza kayıpları yaşar ve kişiliği sürekli olarak farklı kimliklere bürünür. Oldukça gizemli ve etkileyici bir yapım olan Kill Me, Heal Me dizisini mutlaka izlemelisiniz.

Tür; Komedi, Dram, Romantik
Yönetmen; Dae Jin Kim
Oyuncular; Seong Ji, Shim Hye Jin, Hee Jung Kim

Prison Playbook (2017) IMDb; 8,4

Kore Dizileri

Tamamlanmış Kore dizilerinden bir tanesi olan ve 1 sezon 16 bölümden oluşan Prison Playback... Beyzbol birinci liginde mücadele etmek için hazırlık yapan karakterimiz bir anda kendisini parmaklıklar ardında bulur. Tabi bu durum durup dururken gerçekleşmemiştir. Başarılı beyzbolcu, kardeşine tecavüz ettiği belirtilen adamı öldürmüştür.

Tür; Komedi, Dram
Yönetmen; Won Ho Shin
Oyuncular; Hae-soo Park, Jung Kyung-Ho, Krystal Jung

Healer (2014-2015) IMDb; 8,5

Kore Dizileri

Aksiyon, komedi ve suç türünde harika bir yapım olan Kore dizisi Healer, Kim Moon Ho isminde büyük bir yayın şirketinde tanınmış bir muhabirin hayatına odaklanmaktadır. Günlük hayatına devam ederken bir gün geçmiş bir olayın gerçeğini öğrenir. İsteyerek ve bilerek konuya yoğunlaşır. Dava ile ilgili kişilere yakınlaşır. Artık tek bir amacı vardır. Gerçeği ortaya çıkarmak.

Tür; Aksiyon, Komedi, Suç
Yönetmen; Kim Jin Woo
Oyuncular; Ji Chang-Wook, Park Min-Young, Tae-mi

Descendants of the Sun (2016-2017) IMDb; 8,5

Kore Dizileri

Mutlaka izlenmesi gereken iyi Kore dizileri arasında bulunan Descendants of the Sun, kurgu ve romantik türde oldukça etkileyici ve başarılı bir yapım. Yönetmen koltuğunda Eung-bok Lee otururken, senaryo ise Eun-sook Kim Won-Suk Kim tarafından oluşturulmaktadır. Dizide, Birleşmiş Milletlerin barış askeri kuvvetinde görev yapan Yüzbaşı Yoo Shi-Jin ve Ordu Doktoru Kang Mo-Yeon arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır.

Tür; Fantastik, Romantik
Yönetmen; Eung bok Lee
Oyuncular; Joong-Ki Song, Hye-Kyo Song, Jin Goo

Tae-Yang-Eui Hoo-Ye (2016) IMDb; 8,5

Kore Dizileri

Kore dizilerinin en büyük özelliklerinden bir tanesi içerisinde az da olsa kesinlikle drama olmasıdır. Bu dizimiz de drama sevenlerin oldukça hoşuna gidecek bir yapım. Yayınlandığı dönemde reyting rekorları kıran dizi toplamda 16 bölümden oluşuyor. Kısa diye düşünebilirsiniz ama Kore dizilerinin genel özelliği bu… Hikayemizde, Birleşmiş Milletler’e ait koruma birliğinde görev alan Yüzbaşı Yoo Shi Jin, B.M’nin talebi üzerine başka bir ülkenin başkentine tayin edilen Doktor Kang Mo Yeon ile yaşadığı aşk hikayesini konu edinir.

Tür; Fantastik, Romantik
Yönetmen; Eung bok Lee
Oyuncular; Joong-Ki Song, Hye-Kyo Song, Jin Goo

İmparatoriçe Ki (2013) IMDb; 8,6

Kore Dizileri

İmparatoriçe Ki, listemizde yer alan en iyi Kore dizisidir desek çok abartmış olmayız herhalde… TRT’de de yayınlanan ve ülkemizde de çok fazla izlenen bu yapım, Cengiz Han’ın kurduğu Yuan Hanedanlığına 37 yıl boyunca hükümdarlık eden “Demir Leydi”nin hayatını en ince detaylarına kadar izleyiciye aktarıyor. Toplamda 51 bölümden oluşan ve hiçbir bölümünde tempoyu düşürmeyen İmparatoriçe Ki’yi sizler de mutlaka izlemelisiniz.

Tür; Aksiyon, Drama, Tarih
Yönetmen; Han Hee
Oyuncular; Ha Ji-Won, Hye-Rin Han, Ju Jin-Mo

Moon Lovers; Scarlet Heart Ryeo (2016) IMDb; 8,7

Kore Dizileri

Klasikleşmiş sıradan aşk dizilerinden oldukça farklı olan dizi, bizleri adeta içine alıp sürükleyici bir maceraya götürüyor. Hikayemiz genel olarak, Goryeo rejiminin erken dönemlerinde geçmektedir. Günümüz çağında yaşayan 25 yaşındaki Hae Soo (IU) tam güneş tutulması yaşandığı sırada, zamanda geri gitmek suretiyle kendini Goryeo'da bulur. Kahramanımız, Goryeo dönemindeki Wang Hanesi prenslerinin birbiri arasındaki çatışmalarının arasında kalır. Büyük bir aşkın kıvılcımı da bu ortamda atılacaktır.

Tür; Dram, Romantik
Yönetmen; Kim Kyu-tae
Oyuncular; Lee jun ki, Kang Ha Neul, Byun Baekhyun

The Lonely and Great God – Goblin (2016-2017) IMDb; 8,7

Kore Dizileri

2016-2017 yıllarında ekranlara gelen ve dizi eleştirmenlerinden tam not almayı başaran The Lonely and Great God – Goblin dizisi, bir Goblin olan ve ölümsüz hayatını sona erdirebilmesi için insan genine ihtiyaç duyan Kim Shin’in başından geçen olayları anlatmaktadır. 19 bölümden oluşan dizide, Goblin yüzyıllardır gelinini aramaktadır. Yeğenini ortalığı karıştırması sonrasında ise Azrail ile evini paylaşmak zorunda kalır. Ortaya çıkan hayaletler Eun Tak’ın Goblin’in gelini olduğunu söylerler. Eun Tak bunu kanıtlamak zorundadır. Fantastik Bilim Kurgu ve dram türünde oldukça başarılı bir yapım olan Goblin’i Kore dizileri listesinde mutlaka izlemelisiniz.

Tür; Dram Fantastik, Romantik
Yönetmen; Kim Eun Sook
Oyuncular; Gong Yoo, Lee Dong Wook, Kim Go Eun

Chuno (2010) IMDb; 8,7

Kore Dizileri

Listemizde olmazsa olmaz yapımlardan bir tanesi olan Chuno, içerisinde aşk, onur ve şehvet gibi konularını barındıran senaryosuyla birçok ödüle layık görülen harika bir yapım… Un Nyun ismindeki bir köleye aşık olan asilzade Lee Dae-gil, aşkına karşılık bulur. Ancak köle kızın abisi, kölelerin bulunduğu evi yakar ve kardeşini alıp ortadan kaybolur. Asilzademiz Lee Dae-gil ise sevdiği kadını bulabilmek adına köle avcısı haline gelir. Yayınladığı dönemde seyircilerden tam not almayı başaran efsane olan bu diziyi henüz izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz.

Tür; Aksiyon, Drama, Tarih
Oyuncular; Hyuk Jang, Ji-ho Oh

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11327
11335
10748
1006
927
1128
11023
762
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 131
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.