İzlenmesi Gereken En İyi 20 Netflix Kore Dizisi | 2021

İzlenmesi Gereken En İyi 20 Netflix Kore Dizisi | 2021
08.04.202014:49

Bu içeriğimizde ismini çok fazla duymadığınız ama IMDb puanı yüksek olan Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi Kore dizilerini listeledik...

Haber güncelleme tarihi 30.09.2021 18:45

Romantizm, Aşk ve Macera Dolu En İyi Netflix Kore Dizileri

Netflix Kore dizileri arasında hem en iyi dizileri hem de yeni çıkan ve büyük ilgi uyandıran Kore dizilerini bir araya getirdik. Listemiz en iyi 20 Netflix Kore dizisinden oluşmakta olup her dizi için alternatif önerilerle 80'e yakın Netflix Kore dizisini sizlere sunuyor. İşte, IMDb puanı ile birlikte hazırladığımız Kore yapımı en iyi Netflix dizileri listesi…

Netflix Kore Dizileri;

1. Squid Game (2021) – IMDb: 8.3

Netflix Kore Dizileri

Netflix'te izleyebileceğiniz en iyi kore dizilerinden biri olan Squid Game gerilim ve aksiyon dolu ilk sezonu kısa sürede popüler olmayı başardı. Dizide para kazanmak umuduyla gizemli bir yarışmaya katılan insanların hayatta kalma mücadeleleri anlatılıyor. İlk başta yarışmacılara gayet kolay gibi görünen oyunlar ölümcül bir risk taşımaktadır. Daha ilk yarışmada elenen oyuncuların acımasızca öldürüldüğü görenler hayatta kalmak için acımasızca savaşacaklardır.

Tür: Dram, Bilimkurgu, Gerilim
Yönetmen: Dong-hyuk Hwang
Oyuncular: Jung-jae Lee, Park Hae-Soo, Heo Sung-Tae

2. Hospital Playlist (2020-) – IMDb: 8.7

En İyi Netflix Kore Dizileri, Netflix Kore Dizisi Önerileri

Dizide 1999 yılında tıp fakültesine girdiklerinden bugüne kadar arkadaş olan 5 doktorun hikayesi anlatılmaktadır. Dizi içerisinde bolca komedi ve dram barındırmaktadır.

Tür: Dram, Komedi


3. The King: Eternal Monarch (2020-) – IMDb: 8.3

En İyi Netflix Kore Dizileri, Netflix Kore Dizisi Önerileri

Dizi fantastik türüyle izleyenlerden tam puan alıyor. Günümüzdeki Kore imparatoru bir gün gizemli bir kapı keşfeder. Paralel dünyaya geçen imparatorun başından geçenler anlatılmaktadır.

Tür: Fantastik, Gizem, Romantik


4. Kingdom (2019-) – IMDb: 8.4

En İyi Netflix Kore Dizileri, Netflix Kore Dizisi Önerileri

Mutlu bir krallıkta, kralın hasta olduğu ortaya çıkar. Ülke içerisinde gizemli bir salgın vardır ve insanlara yayılır. Ülkeyi kurtaracak tek kişi veliaht prenstir.

Tür: Aksiyon, Dram, Korku


5. Aseudal Yeondaegi (2019-) – IMDb: 8.4

En İyi Netflix Kore Dizileri, Netflix Kore Dizisi Önerileri

Dizi eski zamanlarda geçmektedir. Kore’nin kuruluşu, kültürlerinin, uluslarının ve medeniyetlerinin doğumunu anlatmaktadır. Kahramanların, birlik ve sevginin hikayesini anlatan bu diziyi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Fantastik, Dram, Tarih


6. My Country: The New Age (2019-) – IMDb: 8.3

En İyi Netflix Kore Dizileri, Netflix Kore Dizisi Önerileri

Kore’de Goryeo döneminin sonuna gelinmiştir. Bir tarafta yeni çağı ilan etmek isteyenler, diğer tarafta ise her şeyi riske atan kişiler bulunmaktadır.

Tür: Aksiyon, Dram, Tarih


7. My Mister (2018-) – IMDb: 9.1

En İyi Netflix Kore Dizileri, Netflix Kore Dizisi Önerileri

Dizide birden farklı hayatlar anlatılmaktadır. Anlatılan bu hayatlardaki insanlar farklı yaş gruplarındandır. 40 yaşlarındaki bir adamın hayatın zorluklarıyla mücadelesi anlatılırken aynı zamanda 20’li yaşlarındaki bir kadının da onun gibi hayat zorlukları çektiği anlatılmaktadır.

Tür: Dram, Aile


8. Prison Playbook (2017–2018) – IMDb: 8.4

En İyi Netflix Kore Dizileri, Netflix Kore Dizisi Önerileri

Dizide çok başarılı olan bir beyzbol atıcısının hikayesi anlatılmaktadır. Beyzbol oyuncusu kız kardeşine tecavüz eden adamı öldürmüştür. ABD’ye uçmadan 1 gün önce yakalanır ve hapse atılır. Dizi hapiste başından geçenleri anlatmaktadır.

Tür: Dram, Aile


9. My Love from Another Star (2013–2014) – IMDb: 8.3

En İyi Netflix Kore Dizileri, Netflix Kore Dizisi Önerileri

400 yıl önce dünyaya gelen Do Min-Joon bir uzaylıdır. Kendi gezegenine 3 ay içerisinde dönebilecekken ünlü film yıldızı Chun Song-Yi ile tanışır ve işler karışık. Birden fazla duygusu barındıran diziyi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Dram, Fantastik, Romantik


10. Secret Garden (2010–2011) – IMDb: 8.2

En İyi Netflix Kore Dizileri, Netflix Kore Dizisi Önerileri

Filmde zengin genç ve yakışıklı bir adamın ve sınıfsal farkları bulunan kadının hikayesini anlatmaktadır. CEO olan genç ailesinin baskısına rağmen sınıf farkı bulunan genç kadına aşık olur.

Tür: Dram, Fantastik, Romantik


11. Coffee Prince (2007) – IMDb: 8.2

En İyi Netflix Kore Dizileri, Netflix Kore Dizisi Önerileri

Küçük yaşta babasını kaybeden bir kızın yaşadıkları anlatılmaktadır. Babasının yokluğunu ailesine hissettirmek istemeyen genç kadın, annesini ve kardeşini desteklemek için çalışmaktadır bu sırada genç bir adamla tanışır.

Tür: Komedi, Dram, Romantik


12. My Secret Terrius (2018 - ) IMDb: 7.2

Netflix Kore Dizileri

2018 yılında ilk kez yayınlamasına rağmen günümüzde bir anda popüler olan My Secret Terrius, Netflix’te en çok izlenen Kore dizileri arasında… Başarısız bir operasyonun ardından bütün işlerini geride bırakmış gizli bir servis ajanıdır. Bir gün komşu ölür ancak bu ölüm oldukça gizemlidir. Gizli servis ajanımız ise bu cinayetin peşine düşer. Dizide koronavirüs salgını konusunun işlemesi, diziyi bir anda Netflix’te en popüler diziler arasına girmesine neden oldu.

Tür: Komedi, Dram, Romantik


13. Crash Landing on You (2019 - ) IMDb: 8.9

Netflix Kore Dizileri

Netflix Kore dizileri listesinde 2019 yapımlı harika bir yapım. Crash Landing on You dizisinde Güney Kore’li ve oldukça zengin bir kadın olan Yoon Se Ri, yaşadığı bir yamaç paraşütü kazası sonrasında Kuzey Kore’ye inmek zorunda kaldır. Hayatı büyük tehlikede olan Yoon’un saklanmasına burada bir asker yardım etmeye başlar. İkilinin birbirine aşık olması çok sürmeyecektir. Ancak iki ülkenin düşmanlığı göz önüne alınırsa bu aşkın nereye gideceği belirsizdir.

Tür: Romantik, Komedi


14. Itawon Class (2020 -) IMDb: 8.4

Netflix Kore Dizileri

Güney Kore’nin Seul şehrinde her bakımdan renkli bir mahallede kendimizi bulduğumuz dizide, eski bir mahkum ve arkadaşları cadde üzerinde bir bar açmak için bir araya gelir. Bu onların en büyük hayalidir ve bu hayalini gerçekleştirmek için birbirinden güçlü rakipleriyle savaşmak zorunda kalacaktır.

Tür: Dram, Romantik


15. Vagabond (2019) IMDb: 8.3

Netflix Kore Dizileri

Netflix’in orijinal Kore dizileri listemizde yer verdiğimiz Aksiyon, Gerilim ve Dram türünde harika bir yapım olan Vagabond, yeğenini uçak kazasında kaybeden bir adamın adalet arayışını izleyiciyle buluşturmaktadır. Bu adama bir de gizli ajan HO Hae-ri eşlik ederek, ölümün ardındaki gerçekleri araştırmaya başlar.

Tür: Gerilim, Aksiyon, Dram


16. Stranger (2017 - ) IMDb: 8.6

Netflix Kore Dizileri

İsmi çok fazla bilinmeyen ancak tamamlanmış Kore dizileri arasında Netflix’te izlenebilecek en kaliteli yapımlardan… Stranger dizisinde, empati duyma yetisini kaybetmiş bir savcı ve cesur bir kadın dedektifin, yozlaşmış siyasetin ortasında meydana gelen bir cinayeti araştırmaktadır. Bu ikilinin işi hiç kolay değildir. Her yeni bir gelişmede önlerine engeller çıkacaktır.

Tür: Suç, Gerilim, Aksiyon


17. Good Doctor (2013) IMDb: 8.1

Netflix Kore Dizileri

Ülkemizde 2019 yılında “Mucize Doktor” ismiyle uyarlaması yapılan Good Doctor, otizm ve gelişimsel bir engeli bulunan Park Shi-On isimli kahramanımızın başında geçen olaylara odaklanmaktadır. Netflix’in Kore dizileri listesinde popüler yapımlar arasında gösterilen Good Doctor, Otizmli bir gencin normal bir insandan zeka yaşı olarak düşük olsa da çocuk cerrahı olmaya başarır. Ülkemizin dışında birkaç ülkede de uyarlaması yapılan son yılların en çok izlenen Kore dizileri arasındaki Good Doctor isimli yapımı mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Tür: Dram, Romantik, Gerilim


18. The K2 (2016) IMDb: 7.8

Netflix Kore Dizileri

2016 yapımlı Kore dizisi The K2, başrollerinde Ji Chang Wook, Song Yoon-a ve Lim Yoona’nın yer aldığı özellikle ülkemizde Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında… Dizi, Devet başkanlığına aday olan kişinin kendisi ve ailesi için koruma görevi üstlenen kaçak bir askerin hikayesini anlatır. Sadece koruma görevi için tutulan bu asker, bir anda kendisini kişisel ve siyasi entrikaların arasında bulur. Dizi biraz olsun İngiliz yapımlı Bodyguard’ı andırmaktadır.

Tür: Aksiyon, Suç, Fantastik


19. Memories of the Alhambra (2018 - ) IMDb: 7.8

Netflix Kore Dizileri

Bilim Kurgu dizileri arayanlar için Netflix’te harika bir Kore dizisini sizlere öneriyoruz. Başrollerinde Hyun Bin, Park Shin – hye ve Park Hoon’un yer aldığı yapımda yenilikçi bir arttırılmış gerçeklik oyununun gizemli yaratıcısını bulmaya çalışan bir yatırım şirketi yöneticisi, İspanya’da pansiyon işleten bir kadınla tanışır. Bu andan sonra olaylar akıl almaz ve sürükleyici bir hale dönüşecektir.

Tür: Dram


20. Legend of the Blue Sea (2016-2017) IMDb: 8.1

Netflix Kore Dizileri

Tarihi bir kitaptan yer alan ve Jeseon döneminde yaşayan bir deniz kızı, günümüzde Seul şehrinin ortaya çıkar. Kurgu ve oyunculuğun mükemmel olan olduğu yapımı aynı zamanda Min-hoo severlerin kesinlikle kaçırmaması gerekir.

Tür: Dram, Fantastik, Romantik


21. Signal (2016) IMDb: 8.8

Netflix Kore Dizileri

2015 yılında yaşayan bir profil uzmanı ile 1989 yılında dedektif, zamanın ötesinde telsizle iletişim kurmaya çalışır. Bu iletişim sayesinde suç ve adaletsizlik karşısında güçlerini birleştirip büyük bir mücadelenin içine gireceklerdir.

Tür: Aksiyon, Suç, Fantastik

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1137
815
1141
669
97
336
1167
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 32
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.