Netflix Suç Dizileri - Netflix'te İzlenmesi Geren 16 Suç Dizisi

Netflix Suç Dizileri -  Netflix'te İzlenmesi Geren 16 Suç Dizisi
19.02.201913:03

Netflix platformunda bulunan onlarca dizi türünden en çok tercih edilenlerin başında suç temalı diziler gelmektedir. Bu içerikte, Netflix’te yer alan en iyi suç konulu dizileri bulabilirsiniz. İşte, Netflix’te bulunan en iyi suç konulu diziler…

Haber güncelleme tarihi 09.09.2020 09:31

Netflix'ye Yayınlanmış Tüm Zamanların Büyük Etki Yaratan Suç Konulu Dizileri

Yayınlandığı döneme damgasını vurmuş ve geniş hayran kitlesi oluşturmuş Netflix suç dizilerini sizler için bu listede bir araya getirdik. İşte, IMDB puanı yüksek mutlaka izlenmesi gereken suç türündeki en iyi netflix dizileri ...

Netflix Suç Dizileri;


16. Dynasty (2017) IMDb: 7.3

NEtflix Suç Dizileri

İlk sezonu 2017 yılında yayınlanan Dynasty, ABD’nin en zengin ailelerinden Carrinton ve Colby ailelerinin üzerine kurulan dram ve suç dolu hikayeyi ele alıyor. Servetlerini ve çocuklarını kontrol etmekte zorlanan bu iki büyük aile aynı zamanda birbirleriyle de düşman… Çatışma, entrika ve cinayetlerin tükenmek bilmediği hikayenin başrolünde Elizabeth Gillies, Grant Show ve Nathalie Kelley gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

FRAGMAN


15. Smoking (2018) IMDb: 7.4

en iyi suç dizileri

Netflix’te yer alan nadir Japon dizilerinden bir tanesi olan Smoking, 2018 yılında ilk kez izleyicilerin karşısına çıktı. Dizide, çok daha fazla adalet arayan bir suikastçi grubu, hedeflerindeki insanların derilerini yüzer ve dövmeli derileri sözleşmenin yerine getirildiğinin kanıtı olarak sunaktadır. Şiddetin doruklara çıktığı son yılların en başarılı suç dizilerinden bir tanesi Smoking’e bir fırsat verebilirsiniz.

FRAGMAN


14. Dogs Of Berlin (2018) IMDb: 7.5

en iyi suç dizileri

Netflix’in ikinci Alman dizisi olarak karşımıza çıkan Dogs Of Berlin, Almanya ile Türkiye arasında Marzahn’da oynanacak uluslararası maçtan önce Türk asıllı Alman Milli futbolcunun öldürülmesini ve cinayetin aydınlatılmasını işlemektedir. Dizide, bu cinayeti araştırmak için bir Alman ve bir Türk asıllı Alman vatandaşı seçilir. Türk izleyicilerinde ilgisini ve dikkatini üzerine çeken Dogs Of Berlin, Netflix’in son yıllarda yayımladığı en iyi yabancı dizilerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

FRAGMAN


13. Continuum (2012–2015) IMDb: 7.7

en iyi suç dizileri

Konu ve hikaye bakımından listede yer alan Netflix suç konulu dizilerden ayrılan Continuum, 2077 yılında yaşayan bir kadın polis olan Cameron’un geçmiş zamana (2012) dönerek bir şekilde kaçmayı başarmış bir grup fanatik teröristin peşine düşer. Dizide Cameron’a destek olan teknoloji dehası Alec Sadler, kahramanımıza Vancouver'ında bir yandan acımasız suçluların tarihin akışını ve geleceği değiştirmek için yaptığı planları bozmaya destek vermektedir.

Cameron bir an önce teröristleri yakalayıp evine dönmek istemektedir. Bakalım, işler planlanan şekilde gidecek midir?

FRAGMAN


12. Queen of the South (2016–) IMDb: 7.9

en iyi suç dizileri

Queen of the South, 2016 yılında izleyicinin karşına çıkan ve günümüzde Netflix’te izlenebilen en iyi suç konulu diziler arasında kendisine yer bulmayı başarmış bir yapım… Dizide Teresa Mendoza'nın (Alice Braga) uyuşturucu satıcısı erkek arkadaşı beklenmedik bir şekilde uyuşturucu kartelleri tarafından öldürülür. Sonrasında ise Teresa, ABD’ye sığınmak zorunda kalır. Geçmişinden çıkagelen birisi ona sahip çıkar ve kartelleri devirmek için Teresa’yı yetiştirir.

Bu süreçte ticari yönlerini geliştirir ve Kartel'in yeni lideri olmak için kendini güçlendirir. Son derece akıcı ve heyecan dolu Quenn of the South’u izlemenizi tavsiye ederiz.

FRAGMAN


11. El Chapo (2017–) IMDb: 7.9

en iyi suç dizileri

Netflix üyesi olan okurlarımızın izleyebileceği en başarılı suç dizilerinden bir tanesi de, kötü şöhretli Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquín "El Chapo" Guzmán'ın hayatını, yükselişini ve yıkılışını anlatan El Chapo dizisidir.

Suç konulu Netflix dizilerinden bir diğeri olan Narcos’u severek izleyen okurlarımız, emin olun El Chapo’da en az Narcos kadar sizi etkileyecektir.

FRAGMAN


10. Lilyhammer (2012–2014) IMDb: 8.0

en iyi suç dizileri

Netflix’te yer alan en güzel suç konulu dizilerin başında gelen Lilyhammer, Norveç’te bir Amerikalı emekli mafya babası hayat hikayesini anlatmaktadır. Eski bir gangsterin New York’tan kalkıp Norveç’in küçük bir kasabası olan Lilyhammer’a yerleşmesinin sorusu herkes tarafından merak edilmektedir. Sorunun cevabı ise basittir… Eski bir suçluyu bu şehirde kimsenin bulamayacağını düşünmektedir.

Maziyi unutmaya çalışan bir adamın, gerçekten de bunu başarıp başaramayacağını izleyeceğimiz bu yapımda, heyecan ve aksiyon hiç eksik olmayacaktır.

FRAGMAN


9. Titans (2018) IMDb: 8.2

en iyi suç dizileri

Hem suç hem de süper kahraman konulu dizi tercih edenler için oldukça başarılı bir dizi olan Titans, konu olarak; nne-babasının ölümünden sonra Batman'in himayesine alınmış ve suçlularla mücadele eden eski bir sirk çalışanı Dick Grayson (Brenton Thwaites) hikayesini anlatmaktadır. Grayson, "Nightwing" olarak Batman’in gölgesinden çıkarken eni ve korkusuz bir "Titans" takımının başına geçecektir.

Konusu bakımından diğer suç konulu dizlerden ayrılan Titans’ı mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

FRAGMAN


8. MindHunter (2017 - ) IMDb: 8.5

en iyi suç dizileri

2017 yılında ABD’de ekranlara gelen sonrasında ise Netflix’te yer alan ve son yılların en iyi suç dizileri arasında gösterilen Mindhunter, FBI eski özel ajanı John E. Douglas'ın anılarını anlattığı "Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit" isimli kitabından uyarlanan bir yapım…

Dizi 1979 yılında geçmektedir ve seri katillerin işlediği suçları ve devam eden soruşturmaları takip eden FBI Davranış Bilimleri Birimi özel ajanları Holden Ford (Jonathan Groff) ve Bill Tench'in (Holt McCallany) yaşadıkları konu edinmektedir.

Cinayet ve seri katil tarzında suç filmlerini seven okurlarımız için, Mindhunter gerçekten oldukça başarılı bir tercih olacaktır.

FRAGMAN


7. The Punisher (2017) IMDb: 8.7

en iyi suç dizileri

Netflix bünyesinde yer alan hem suç hem de süper kahraman konulu bir başka dizimiz The Punisher… Aslında anti süper kahraman desek daha doğru olur. En iyi Marvel Dizileri listesinde de kendisine yer bulan The Punisher, aynı zamanda Netflix orijinal içeriklerinde de bir tanesidir. Dizide, karakterimizin ailesi mafya üyeleri tarafından katledilmiştir ve kahramanımız kendine has yöntemlerle, ne pahasına olursa olsun suçluları avlamayı amaç edinmiştir.

Girdiği bu yolda işkence etme, adam kaçırma, tehdit etme ve her türlü öldürmeyi mübah saymaktadır.

FRAGMAN


6. Peaky Blinders (2013) - IMDb 8,7

en iyi suç dizileri

Netflix bünyesindeki en iyi suç dizileri arasında yer alan Peaky Blinders, ilk kez 2014 yılında izleyiciyle buluştu. Dizinin konusunda Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere oluşan çeteler ve suç örgütlerine değinilmektedir. Dizide suç çetesi olarak faaliyet gösteren Peaky Blinders ve çetenin üyelerinin yaşantısı anlatılmaktadır. Şimdiden söyleyebiliriz ki, Tommy, Arthur ve John adeta sizlerin en sevdiğiniz karakterler arasında kendisine yer bulacaktır.

Son yıllarda izlemeye değer dizi bulamayanlar ve suç temalı dizi tercih edenler için Peaky Blinders çok doğru bir tercih olacaktır.

FRAGMAN


5. Sons of Anarchy (2008–2014) IMDb: 8.7

en iyi suç dizileri

Netflix’te bulunan ve suç konulu diziler arasında oldukça önemli bir yeri bulunan Sons of Anarchy’de küçük bir kasabasında kanun adamlarına karşı kendi yasa dışı varlıklarını korumaya çalışan motosikletli bir çete olan "Sons of Anarchy Motorcycle Club"ın çevresinde gelişen olayları izleyiceye aktarmaktadır.

Dizi, gerçekten de çok uzun yıllar ABD’de hayatını sürdürmüş olan motosiklet çetelerine değinmektedir.

Pişman olmayacağınız bir Netflix dizi önerisi isteyenler için gerçekten çok iyi bir tercih olacaktır.

FRAGMAN


4. La Casa De Papel (2017) IMDb: 8,7

en iyi suç dizileri

En İyi Netflix Yapımlı Diziler La Casa De Papel, Türkiye’de son yıllarda en çok izlenen dizilerden de bir tanesi oldu. Dizide, Profesör lakaplı kişi yıllardır tasarladığı bu soygun için kendisine yeni ve oldukça zeki bir ekip oluşturur. Bu soygun ekibinin işi, İspanyol Darphanesini ele geçirmek ve belli bir süre darphane içerisinde durup basılan parayı alıp kaçmak… Dizide yer alan ekibin isimleri bilindik ülkelerin başkentlerinden oluşmaktadır.

Son yıllarda izleyebileceğiniz en başarılı, en iyi suç ve soygun temalı dizilerden bir tanesi olacağından hiç şüpheniz olmasın. Henüz diziye başlamayan okurlarımız, bir an önce Netflix üyeliği alıp, bu efsane dizinin tüm sezonlarını izleyebilirler…

FRAGMAN


3. Narcos (2015-2018 ) IMDB Puanı: 8,8

en iyi suç dizileri

Dünyanın en azılı suçlularından bir tanesi olan Kolombiya Uyuşturucu Kralı Pablo Escobar’ın hayatını anlatan Narcos, Netflix platformunda suç konulu diziler arasında tercih edebileceğiniz bir yapım. Birisi bize deseydi ki, “Bunca suç işleyen ve adam öldüren bir kişinin hayatı dizi ile anlatılacak ve siz bu adamı çok seveceksiniz…” Güler geçerdik herhalde… Ama öyle olmadı… Adamlar öyle bir dizi yapmış ki izlerken Pablo Escobar hayranı olmamak elde değil… Dizide dünyanın en azılı suçlusunun yakalanmaması, her daim bir şekilde işin içinden çıkması için dua ediyorsunuz… İşte, öyle kral bir dizi…

FRAGMAN


2. Better Call Saul (2015 - >) IMDb: 9.0

en iyi suç dizileri

Breaking Bad izleyicilerinin çok yakından tanıdığı Saul Goodman’ın, Walter White ve Jesse Pinkman ile tanışmadan önceki hikayesini anlatan Better Call Saul dizisi, bir döneme damgasını vuran ve gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında yer alan Breking Bad’in geçmişine bizleri götürüyor.

Breakind Bad'in spin-off dizisi Better Call Saul hakkında daha fazla detayın yer aldığı içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

FRAGMAN


1. Breaking Bad (2008-2013) IMDb: 9.5

en iyi suç dizileri

Türkiye’de en çok izlenen diziler listesinde de kendisine yer bulan ve herkesin mutlaka izlemesi dizilerden bir tanesi olan Breaking Bad, konusu ve oyunculuklarıyla sizi kısa sürede kendisine bağlayacak bir yapım. Netflix’te suç konulu dizi önerisi arayanlar için Breaking Bad, gerçekten en iyi örneklerden bir tanesi… Dizide, Kanser olduğunu öğrenen eski kimya öğretmeninin uyuşturucu ticaretine başlamasını ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Dizi, yayınlandığı dönemlerde 16 kez Emmy ve 2 kez Altın Küre ödüllerinin sahibi oldu.

FRAGMAN


Önerilen İçerik: Netflix'te İzleyebileceğiniz Gelmiş Geçmiş En İyi Diziler

NeOldu.com / SİNEMA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
543
319
31
21
15
30
495
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 5
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.