Hint Dizileri - IMDb Puanı Yüksek En İyi 18 Hint Dizisi | 2021 (Güncel Diziler)

Hint Dizileri - IMDb Puanı Yüksek En İyi 18 Hint Dizisi | 2021 (Güncel Diziler)
20.06.202115:47

Hindistan yapımı dizileri sevenler için izlenmesi gereken en iyi dizileri listeledik. İşte romantizm, dram, aşk, aksiyon ve macera dolu dünyaca ünlü en iyi hint dizileri listesi...

Haber güncelleme tarihi 22.06.2021 17:32

İzlenmesi Gereken En İyi ve En Yeni Hint Dizileri Listesi 

Netflix, Amazon Prime ve Türk televizyon kanalları üzerinden yayınlanan en iyi Hint dizilerini araştıdık. Bu içeriğimizde aşk, romantiz ve dram dolu en iyi Hint dizileri yer alıyor. İşte duygu dolu senaryosuyla dikkat çeken en güzel Hint dizileri...   


1. Mehndi Hai Rachne Waali (2021) – IMDb: 7.7

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

2021 yılında yayınlanan Hint dizilerinden biri olan Mehndi Hai Rachne Waali’de Pallavi Deshmukh ve Raghav Rao’nun dramatik hikayesi anlatılıyor. Uğradıkları iftiralar sebebiyle çevresi tarafından sevilmeyen Pallavi bir şekilde ayakta kalmak için çabalarken karşısına Raghav isimli zengin bir iş adamı çıkıyor. Ancak Raghav’ın da geçmişine dair birçok bilinmeyen ve iftiralar vardır.

Tür: Dram

Yönetmen: Hemant R Prabhu

Oyuncular: Shivangi Khedkar, Sai Ketan Rao, Sameer Deshpa

Fragman


2. Bombay Begums (2021) – IMDb: 4.9

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Netflix’te yayınlanan bu Hint dizisinde farklı hayatlar yaşayan ve birbirinden farklı karakterlere sahip 5 kadının hikayesi anlatılıyor. Aynı iş yerinde çalışan kadınlar arlarındaki kuşak çatışması ve hırsları sebebiyle sürekli yeni krizleri ortaya çıkarıyorlar.

Tür: Dram

Oyuncular: Pooja Bhatt, Shahana Goswami, Amruta Subhash

Fragman


3. Special Ops (2020) – IMDb: 8.6

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Special Ops isimli bu aksiyon dolu Hint dizisinde 19 yıldır Hindistan da görev yapan ve suçluların korkulu rüyası olan özel bir timin çalışmalarını anlatıyor. Aldıkları emirler neticesinde casusluk operasyonunu başlatan ekip gizli operasyonlarla Hindistan sokaklarını suçtan arındırıyorlar.

Tür: Aksiyon, Suç, Gizem

Yönetmen: Neeraj Pandey

Oyuncular: Kay Kay Menon, Karan Tacker, Gautami Kapoor

Fragman


4. Imlie (2020) – IMDb: 4.8

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Komedi dolu bu Hint dizisinde Imlie isimli bir kızın zorunlu evliliği sonrası yaşadığı trajikomik olaylar anlatılıyor. Köylü güzeli olan Imlie yağmurlu bir günde şehirden gelen bir gazetece ile kulübeye sığınırlar. Bu sırada köylü tarafından görülen Imlie ve gazeteci zorla evlendirilir. Ancak Imlie’nin kocası hakkında bilmediği bir şey vardır ki o da kocasının zaten evli bir adam olduğudur.

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Atif Khan

Oyuncular: Sumbul Touqeer Khan, Gashmeer Mahajani, Mayuri Deskmukh

Fragman


5. Panchayat (2020) – IMDb: 8.8

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Panchayat isimli Hint komedi dizisinde mühendislik mezunu olan ve daha iyi bir iş seçeneği olmadığı için uzaklardaki bir ofise gitmeyi kabul eden Uttar Pradesh’i izliyoruz. Amazon Prime Video üzerinden yayınlanan dizide Uttar Pradesh’in yolculuğu ve yeni yerleşim yerinde yaşadığı maceralar dizide anlatılmaktadır.

Tür: Komedi, Dram

Oyuncular: Jitendra Kumar, Raghuvir Yadav, Chandan Roy

Fragman


6. Bard of Blood (2019) – IMDb: 6.9

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Bard of Blood isimli aksiyon dolu gerilim dizisinde eski bir özel asker olan Hintli casusun rehine kurtarma operasyonları anlatılıyor. Yıllar önce görev aldığı Belucistan olayları kötü bitince bir süre mesleğinden uzak kalan casusumuza yıllar sonra ihtiyaç duyulunca yeniden sahaya inmesi gerekiyor.

Tür: Gerilim

Yönetmen: Bilal Siddiqi, Gaurav Verma

Oyuncular: Emraan Hashmi, Viineet Kumar, Sobhita Dhulipala

Fragman


7. Delhi Crime (2019) – IMDb: 8.5

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Gerçek bir olaydan uyarlanan bu Hint yapımı dizide Nirbhaya olayları tüm gerçekliği ile anlatılmaktadır. Delhi’de yaşanan toplu tecavüz olayları tüm ülkeyi çalkalarken Vartika Chaturvedi isimli bir komiser suçluları bulmak için hummalı bir çalışma yürütüyorlar.

Tür: Dram, Suç

Yönetmen: Richie Mehta

Oyuncular: Shefali Shah, Rasika Dugal,Rejesh Tailang

Fragman


8. The Family Man (2019) – IMDb: 8.8

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Ulusal Soruşturma Dairesi’nin kahraman çalışanlarından biri olan orta sınıf bir adamın hikayesinin anlatıldığı bu dizi de terörist saldırılarını ve aile içi çatışmaları izliyoruz. Aldığı düşük maaş ile geçinmeye çalışan ve ailesini mutlu etmek için uğraşan bir aile babası teröristlerin saldırısına uğradıklarında hem kendisini hem de orada bulunan insanları kurtarmak zorunda kalır.

Tür: Gerilim, Dram, Aksiyon

Oyuncular: Wasim Han, Sanyukta Timsina, Priyamani

Fragman


9. Made in Heaven (2019) – IMDb: 8.3

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Amazon Prime orijinal yapımı bu Hint dizisinde evlilik programları yapan ve çiftlerin isteklerine uygun şenlikler kuran iki kişi anlatılıyor. Genç ve birbirlerini seven bu ikili düğün programcılığını meslek edinmiş olup Hindistan’ın farklı kültürlerine rağmen ortak bir düğün şenliği hazırlamayı başarıyorlar. Ancak bu süreç oldukça zorlu geçiyor.

Tür: Dram

Oyuncular: Shivani Raghuvanshi, Kalki Koechlin, Shashank Arora

Fragman


10. Kota Factory (2019) – IMDb: 9.2

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Hindistan yerel televizyonu TVF’nin orijinal yapımı olan Kota Factory dizisi siyah beyaz yayını ile dikkat çekiyor. IIT-JEE adaylarının günlük yaşantılarını ve yaşadıkları sorunları anlatan dizi gençlerin yaşantılarına farklı bir açıdan bakmamızı sağlıyor.

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Saurabh Khanna

Oyuncular: Jitendra Kumar, Ranjan Raj, Revathi Pillai

Fragman


11. Sacred Games (2018) – IMDb: 8.6

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Polis ile çete patronu arasında geçen bir bağlantı ile başlayan olaylar Mumbai’nin büyük bir felaketten kurtulmasına sebep olacaktır. Dizide polisin aldığı gizemli bir uyarı tüm teşkilatı harekete geçirir ve bir kurtarma operasyonu başlar.

Tür: Suç

Yönetmen: Vikramaditya Mowtane

Oyuncular: Saif Ali Khan, Nawazuddin Siddiqui, Pankaj Tripathi

Fragman


12. Mirzapur (2018) – IMDb: 8.4

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Suç dolu en iyi Hint dizileri arasında yer alan Mirzapur da bir düğün sırasında yaşanan olaylar sonrası başlayan felaketler anlatılıyor. Tehlikeli mafyalarla dolu Mirzapur şehrinde bir dizi tehlikeli olay baş gösterince iki büyük aile olayların içerisine dahil oluyor.

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Yönetmen: Puneet Krishna, Karan Anshuman

Oyuncular: Pankaj Tripathi, Ali Fazal, Divyendu Sharma

Fragman


13. Selection Day (2018) – IMDb: 7.4

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Hindistan yapımı bu Netflix dizisinde hayallerine ulaşmak için çabalayan iki genç kriket oyuncusunun mücadelelerini izliyoruz. Kriket konusunda oldukça başarılı olan gençler büyük sporcu olabilmek için otoriter babalarını ve onlara karşı olan bu düzeni yıkmaları gerekmektedir. Önlerinde ise kat etmek zorunda oldukları uzun ve zorlu bir süreç vardır.

Tür: Spor

Oyuncular: Mohammed Samad, Yash Shashank Dholye, Rajesh Tailang

Fragman


14. Ghoul (2018) – IMDb: 7.1

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Netflix’te yayınlanan en iyi gerilim dizilerinden biri olan Ghoul’de gerçeklerin peşinden koşan genç bir kızın mücadelelerini izliyoruz. Askeri bir gözaltı merkezinde çalışan genç kız burada gördüğü bir sorgu esnasında gerçeklerin dayatılandan farklı olmasıyla birlikte harekete geçer. Mahkumun esrarengiz davranışları arkasında yatan sırları çözmek isteyen görevli büyük bir ölüm kalım savaşının içerisine düşecektir.

Tür: Gerilim, Korku

Oyuncular: Radhika Apte, Manav Kaul, Ratnabali Bhattacharjee

Fragman


15. Kahaan Hum Kahaan Tum (2017) – IMDb: 7.7

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Aşk dolu bu hint dizisinde birbirleriyle tanışmak isteyen ancak buna bir türlü cesaret edemeyen iki gencin hikayesini izliyoruz. Cerrah olan Rohit ilk gördüğü andan itibaren hoşlandığı televizyoncu Sonakshi’ye açılmaya çalışır. Sonakshi’nin duyguları da Rohit’e karşı aşk ve sevgi ile doludur ancak ikili arasındaki muhabbetin başlaması hayli zaman alacaktır.

Tür: Romantik, Komedi

Yönetmen: Sameer Kulkarni

Oyuncular: Dipika Kakar, Karan Grover

Fragman


16. Kumkum Bhagya – Ah Kalbim (2014) – IMDb: 3.5

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Türk televizyonlarında da yayınlanan ve oldukça fazla seyirci kitlesi yakalamayı başaran Ah Kalbim isimli Hint dizisinde Suresh ve Pragya arasında geçen ilişki ele alınmıştır. Ailelerin telkinleriyle ve beğenerek evlenen bu çift mutlu olacaklarını düşündükleri sırada Pragya, Suresh’in günlüğünü bulur. Günlükte onun Bülbül’ü sevdiğini öğrenen Pragya büyük bir hayal kırıklığına uğrar.

Tür: Aşk, Romantizm, Dram

Yönetmen: Sameer kulkarni, Sharad Pandey

Oyuncular: Sriti Jha, Mrunal Thakur, Shabbir Ahluwalia, Supriya Shukla

Fragman


17. Sapna Babul Ka...Bidaai – Deli Divane (2007) – IMDb: 5.2

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Türkiye’de de yayınlanan bu hint dizisinde Sadhana ve Ragini arasındaki aşk hikayesiyle başlayan ve sonrasında araya giren birçok insanın olduğu bir macerayı bizlere sunuyor. Ailesini kaybettikten sonra kuzeni Ragini ile büyüyen Sadhana onu çok sevmektedir. İkilinin yolu despot ve zengin bir kadın olan Vasundhara Rajvansh ile kesişince hayatları adeta değişecektir. Bu kadın Sadhana’ya zihinsel engelli oğlu Alekh ile evlenmesini teklif eder. Bu sırada Ragini de Alekh’in kardeşi Ranvir ile evlenmiştir. Böylelikle ailenin içine giren Sadhana ve Ragini kardeşler kendilerini büyük bir aile içi çatışmasının içerisinde bulacaklardır.

Tür: Romantizm, Dram

Oyuncular: Angad Hasija, Sara Khan, Parul Chauhan, Kinshuk Mahajan

Fragman


18. Madhubala – Yalancı Bahar (2012) – IMDb: 6.1

Hint Dizileri, En İyi Hint Dizileri

Yalancı Bahar ismi ile Türk televizyonlarından da yayınlanan bu Hint dizisinde Madhubala isimli genç bir kızın yaşadıkları anlatılıyor. Henüz annesinin karnında olan Madhubala ve annesi Padmini babasından kaçarak başka bir yere yerleşirler. Bir şekilde doğan ve büyüyen Madhubala güzeller güzeli bir kız olmuştur. Bu sırad nişanlanan Madhubala’nın nişanlısına ülkenin tanınmış isimlerinden biri olan Rishabh arabasıyla çarpmıştır. Ancak herhangi bir ceza almayan Rishabh’ın cezasını vermek Madhubala’ya kalacaktır.

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Ravindra Gautam

Oyuncular: Vivian Dsena, Drashti Dhami

Fragman

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.