Netflix'in IMDB Puanı Yüksek En İyi Gizem Dizileri

Netflix'in IMDB Puanı Yüksek En İyi Gizem Dizileri
20.12.202012:03

Netflix’te yayınlanan gelmiş geçmiş en iyi gizem dizilerini bu içeriğimizde detaylı bir şekilde inceledik. İşte en unutulmaz Netflix gizem dizileri.

Haber güncelleme tarihi 12.03.2021 10:27

En İyi Netflix Gizem Dizileri Listesi

Gelmiş geçmiş en iyi Netflix gizem dizilerini bu yazımızda bir araya getirdik. İzlerken gizem perdelerini teker teker aralayacağınız bu listedeki dizileri sıralarken IMDb gibi büyük sitelerden faydalandık. İşte sizin için hazırladığımız en iyi Netflix gizem dizileri.

21. Curon (2020- ) – IMDb: 5.7

netflix gizem dizileri

2020 yılının güzel dizilerinden birisi olan Curon en iyi gizem dizileri listemize girmeyi başarmıştır. Dizi 17 yıl sonra ergen ikizleriyle birlikte memleketine dönen bir kadının gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasını ve çocuklarının karanlık aile mirasıyla karşılaşmak zorunda kalmasını anlatmaktadır. Curon isimli kasabada birçok olay yaşanmıştır ve onlardan birisi de 1950 senesinde yaşanan Renschee gölünün taşmasıdır. Bu taşma sonunda 677 hektarlık bir alan sular altında kalmış ve kasabayı etkilemiştir. Yıllar sonra çocuklarıyla evine dönen annenin ortadan kaybolmasıyla, çocukları onu aramaya başlamıştır. Mauro ve Daria annelerini aramaya başladıktan sonra birçok sır ve gizem ortaya çıkar.

Başrol Oyuncuları: Luca Lionello, Federico Russo, Margherita Morchio

Tür: Korku, Fantastik, Gizem

Yönetmen: Fabio Mollo

Fragman

Curon Benzeri Diziler

 • Vampires (2020) – IMDb: 5.5
 • Chamber (2019) – IMDb: 6.5
 • Diablero (2018- ) – IMDb: 6.6

20. White Lines (2020) – IMDb: 6.6

netflix gizem dizileri

Gizem türündeki kaliteli yapımlardan biri olan White Lines dizisi, yıllar önce Ibiza’da kaybolan ünlü bir DJ olan erkek kardeşinin ölümünü çözmeye çalışan bir kadının hikayesini konu ediyor. İşinde çok iyi olan DJ ilginç bir şekilde bir anda ortadan kaybolur. Kaybolmasından 20 sene sonra DJ’in cesedi ortaya çıkar. Kardeşinin kaybolmasından beri olayın takibini hiç bırakmayan genç kadın ölümün perde arkasını öğrenmeye karar verir. Araştırma için İspanyol adasına giden kadın burada hiç bilmediği bir dünyaya adım atar ve kendisinin karanlık tarafıyla yüzleşmek zorunda kalır.

Başrol Oyuncuları: Laura Haddock, Tom Rhys Harries, Daniel Mays

Tür: Dram, Polisiye, Gizem

Yönetmen: Alex Pina

Fragman

White Lines Benzeri Diziler

 • Dirty John (2018- ) – IMDb: 7.2
 • Ozark (2017- ) – IMDb: 8.4
 • Secret City (2016-2019) – IMDb: 7.4

19. Midas'ın Müritleri (2020) – IMDb: 6.6

netflix gizem dizileri

Bir İspanyol yapımı olan Midas’ın Müritleri dizisi değişik bir şantaja uğrayan zengin bir iş adamının hikayesini konu almaktadır. Victor adındaki bu iş insanı hiç beklemediği bir anda şantaj notu alır. Eğer Victor şantajcıya istediklerini vermezse rastgele insanlar ölecektir. Bu insanların hayatı Victor’un vereceği karara bağlıdır. Victor şantajcıların istediklerini kabul mu edecek yoksa gerçekleşecek olan bu ölümlerin yükünü mü taşıyacak?

Başrol Oyuncuları: Luis Tosar, Marta Belmonte, Willy Toledo

Tür: Dram, Gerilim, Gizem

Yönetmen: Miguel Barros, Mateo Gil

Fragman

Midas'ın Müritleri Benzeri Diziler

 • Perdida (2018) – IMDb: 5.6
 • Vis a Vis (2015-2019) – IMDb: 8.2
 • La Casa de Papel (2017- ) – IMDb: 8.3

18. The Order (2019-2020) – IMDb: 6.8

netflix gizem dizileri

Usta yönetmen Shelly Eriksen’in yönettiği The Order dizisi gizem türünde listemizde en iyi yapımlardan.Dizi Jack Morton adındaki bir gencin sihir ve canavarlarla dolu bir evren olan The Order’a girişini anlatmaktadır. Jack bu evrene daldıkça işin karanlık kısımlarını da görmeye başlar. Jack Morton evrenin derinlerine indikten sonra ise kendisini kurt adamlar ve büyücü güçler arasındaki savaşın tam ortasında bulur.

Başrol Oyuncuları: Jake Manley, Sarah Grey, Adam DiMarco

Tür: Korku, Gizem, Fantastik

Yönetmen: Shelley Eriksen, Dennis Heaton

Fragman

The Order Benzeri Diziler

 • Locke & Key (2020) – IMDb: 7.4
 • Bitten (2014-2016) – IMDb: 7.0
 • The Originals (2013-2018) – IMDb: 8.2

17. High Seas (2019-2020) – IMDb: 6.8

netflix gizem dizileri

Gizem türüne tarihi bir hava katan High Seas dizisi 1940’lı yıllarda Bárbara de Braganza adlı bir gemiyle Rio de Janerio’ya doğru yola çıkan insanların hikayesini işliyor. Birbirinden farklı amaçlara ve sırra sahip olan yolcular, yükselen dalgaların etkisinden kaçamayacaklardır. Bu lüks gemide bir dizi gizemli ölüm gerçekleşir ve bundan sonra iki kız kardeş rahatsız edici bazı ailevi sırlarını keşfeder. Yapım kaliteli hikayesi sayesinde en iyi Netflix gizem dizileri arasında yer almayı başarmıştır.

Başrol Oyuncuları: Ivana Baquero, Jon Kortajarena, Alejandra Onieva

Tür: Dram, Gerilim, Gizem

Yönetmen: Gema R. Neira, Ramón Campos

Fragman

High Seas Benzeri Diziler

 • Kokain Sahili (2018) – IMDb: 8.0
 • Fugitiva (2018) – IMDb: 5.6
 • Yetkisiz Bir Hayat (2018-2020) – IMDb: 7.5

16. Young Wallander (2020- ) – IMDb: 6.8

netflix gizem dizileri

2020 yılının en kaliteli polisiye ve gizem dizilerinden birisi olan bu yapım efsanevi dedektif Wallander’in gençliğini anlatmaktadır. Young Wallander dizisi, Henning Mankell’in çok satan serisinden uyarlanmıştır. İsveç’te geçen dizi dedektifin mesleğe yeni başladığı zamana odaklanır. Dizide Wallander’ın kişisel ve profesyonel hayatının birbirine karıştırmadan nasıl bir şekilde şekilleneceği gözler önüne serilir.

Başrol Oyuncuları: Adam Pålsson, Richard Dillane, Ellise Chappell

Tür: Polisiye, Gerilim, Gizem

Yönetmen: Ben Harris

Fragman

Young Wallander Benzeri Diziler

 • Borderliner (2017- ) – IMDb: 6.8
 • Deadwind (2018-2020) – IMDb: 7.2
 • Paranoid (2016) – IMDb: 6.7

15. The Valhala Murders (2019- ) – IMDb: 7.1

netflix gizem dizileri

Yönetmeni Ottar Nordfjord olan bu The Valhala Murders İzlanda’da geçmektedir. Dizi Norveç’te yaşayan bir dedektif olan Arnar’ın İzlanda’nın ilk seri katil vakasını soruşturmakla görevlendirilmesini ele almaktadır. Yıllar sonra memleketi olan İzlanda’ya dönen Arnar, seri katili yakalamak için Kata ile birlikte çalışmaya başlar. Katili en kısa sürede bulması gereken Arnar ile Kata adeta zamana karşı yarışır. İlk başlarda kurbanlar arasında pek bir bağlantı kurulamaz. Fakat araştırmaya devam ettikçe kurbanların 35 yıl önce korkunç olayların meydana geldiği Valhalla adındaki terk edilmiş bir evle bağlantısı keşfedilir.

Başrol Oyuncuları: Nína Dögg Filippusdóttir, Björn Thors, Bergur Ebbi Benediktsson

Tür: Dram, Gerilim, Gizem

Yönetmen: Ottar Nordfjord

Fragman

The Valhala Murders Benzeri Diziler

 • The Forest (2017) – IMDb: 7.3
 • Hinterland (2013-2016) – IMDb: 7.6
 • Glace (2016- ) – IMDb: 6.3

14. The Society (2019) – IMDb: 7.1

netflix gizem dizileri

Netflix gençlik dizileri listesinde de yer alan The Society, zengin New England kasabasıyla birebir aynı olan başka yere gönderilen bir grup gencin hikayesini konu ediyor. Gençler, yaşadıkları kasabayla birebir aynı olan bu yerde ailelerinden hiçbir iz bulamaz. Başlarına gelenleri anlamlandırmaya çalışan gençler bu durumdan kurtulmanın yolunu ararlar. Ancak ondan da önemli bir şey vardır o da hayatta kalmak. Dizi Nobel Edebiyat Ödüllü İngiliz romancı ve bir yandan da şair olan William Golding'in Sineklerin Tanrısı romanından esinlenilerek ekranlara yansıtılmıştır.

Başrol Oyuncuları: Kathryn Newton, Gideon Adlon, Sean Berdy

Tür: Gizem, Dram

Yönetmen: Christopher Keyser

Fragman

The Society Benzeri Diziler

 • Cesaretin Var mı? (2019-2020) – IMDb: 6.7
 • Outer Banks (2020- ) – IMDb: 7.6
 • Spinning Out (2020) – IMDb: 7.7

13. Behind Her Eyes (2021) – IMDb: 7.3

netflix gizem dizileri

Oğlunu büyütmeye çalışan bekar bir anne olan Louise, bir psikiyatristte çalışmaya başlar. Louise işe başladıktan kısa bir süre içinde kendisini patronuyla ilişki yaşarken bulur. Fakat ortanda büyük bir sorun vardır. Patronu evlidir ve Louise onun eşiyle iyi bir dost olmuştur. Gerilim unsurunun en üst düzeyde olduğu bu yapım 2021 yılının dikkat çeken filmlerinden birisidir. Yapımla ilgili daha detaylı bilgi için "Behind Her Eyes Dizisinin İncelemesi" adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Başrol Oyuncuları: Simona Brown, Tom Bateman, Eve Hewson

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: Steve Lightfoot

Fragman

Behind Her Eyes Benzeri Diziler

 • Ateşböceği Yolu (2021) – IMDb: 7.5
 • Tell Me Your Secrets (2021) – IMDb: 7.5
 • Capitani (2019–2020) – IMDb: 6.7

12. Lost in Space (2018) – IMDb: 7.3

netflix gizem dizileri

Lost in Space dizisi daha güzel bir yaşam umuduyla farklı bir gezegene gönderilen Robinson ailesinin hikayesine odaklanmaktadır. Uzay kolonileştirilmesinin güzel örneklerinden olan bu yapım 1960’lı yılların bilim kurgu dizisi olan Lost in Space’in modern bir yorumu olarak günümüzden 30 yıl sonrasında geçmektedir. Uzay artık sömürgeleştirilmeye başlamıştır ve Robinson ailesi daha iyi bir yaşama umuduyla farklı bir dünyaya gitmeye hak kazanır. Aldıkları eğitimden ve geçtikleri onlarca testten sonra bu aile uzayda yeni bir koloni kurmak için yola çıkarlar. Fakat yolculuk sırasında beklenmedik bir olay olur ve rotalarından saparlar. Bilmedikleri bir gezegene mecburi iniş yapmak zorunda kalan Robinson ailesi, evlerinden onlarca ışık yılı uzakta olan bu yerde hayatta kalmak için çalışır.

Başrol Oyuncuları: Molly Parker, Toby Stephens, Max Jenkins

Tür: Bilim Kurgu, Macera, Gizem

Yönetmen: Matt Sazama, Burk Sharpless

Fragman

Lost in Space Benzeri Diziler

 • Star Trek Voyager (1995-2001) – IMDb: 7.8
 • Altered Carbon (2018-2020) – IMDb: 8.0
 • Colony (2016-2018) – IMDb: 7.4

11. Colony (2016-2018) – IMDb: 7.4

netflix gizem dizileri

Dizi popüler kültürden esinlenilerek bir gün hayatımıza yerleşecek olan uzaylı istilasını ve istiladan sonra yaşanacak olan olayları konu almaktadır. Dizi uzaylılar tarafından istila edilen Los Angeles’ta geçmektedir ve yakın gelecekte olacak olanları göstermektedir. Usta oyuncu Holloway bu dizide şehirde büyüyen direniş yüzünden işgal hükümetiyle iş birliği yapmak zorunda kalan eski bir FBI ajanı olan Will Bowman karakterini canlandırmaktadır. Dizi çıktığı andan itibaren büyük ses getirmiş ve izlenmesi gereken gizem dizileri arasına girmeyi başarmıştır.

Başrol Oyuncuları: Josh Holloway, Sarah Wayne Callies, Peter Jacobson

Tür: Gerilim, Gizem, Bilim Kurgu

Yönetmen: Ryan J. Condal, Carlton Cuse

Fragman

Colony Benzeri Diziler

 • The I-Land (2019) – IMDb: 4.5
 • Altered Carbon (2018-2020) – IMDb: 8.0
 • Another Life (2019- ) – IMDb: 5.0

10. Atiye (2019- ) – IMDb: 7.4

netflix gizem dizileri

Netflix Türk dizileri arasında yer alan ve en çok izlenen yapımlardan bir tanesi olan Atiye dizisi Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı adlı kitabından esinlenerek hazırlanmıştır. Dizi genç ve güzel bir ressam olan Atiye adındaki bir kadının hikayesini konu almaktadır. Ailesi ve sevgilisi Ozan’la mutlu bir yaşantısı olan Atiye, bir gün dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’yi ziyaret eder. Bu ziyaret Atiye’nin hayatının dönüm noktası olur. Erhan adındaki bir arkeolog Göbeklitepe ve Atiye arasında mistik bağlantı olduğuna dair bir sembol keşfeder. Bu gizemli olayı araştırmaya karar veren Atiye, hayatını değiştiren bu tapınaktan geçmişinin izlerini aramaya başlar.

Başrol Oyuncuları: Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger

Tür: Dram, Fantastik, Gizem

Yönetmen: Onur Güvenatam

Fragman

Atiye Benzeri Diziler

 • Aşk 101 (2020- ) – IMDb: 7.6
 • Masum (2017) – IMDb: 8.5
 • Behzat Ç. (2010-2019) – IMDb: 8.7

9. Ölmek İçin 13 Sebep (2017-2020) – IMDb: 7.6

netflix gizem dizileri

Çıktığı günden beri herkesin konuştuğu bu dizi Jay Asher’ın aynı adlı kitabından uyarlanmıştır. Liseye giden bir genç okuldan evine döndüğünde odasında gizemli bir kutu bulur. Dizide gencin o kutu içerisinden çıkan kaseti dinlemesinden sonra yaşanan olaylar anlatılmaktadır. Clay, kasette iki hafta önce intihar eden hoşlandığı kızın sesini duyunca pür dikkat dinlemeye başlar. Hannah bu kayıtta hayatına son verme kararını ona aldıran 13 sebebi anlatmaktadır. 13 Reasons Why dizisi son yılların en çok konuşulanlarından biri haline gelmiştir ve bizim hazırladığımız en iyi Netflix gizem dizileri listesine girmeyi başarmıştır.

Başrol Oyuncuları: Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro

Tür: Dram, Gizem

Yönetmen: Brian Yorkey

Fragman

Ölmek İçin 13 Sebep Benzeri Diziler

 • Trinkets (2019-2020) – IMDb: 7.1
 • Cesaretin Var mı? (2019-2020) – IMDb: 6.7
 • Riverdale (2017- ) – IMDb: 6.9

8. The OA (2016-2019) – IMDb: 7.8

netflix gizem dizileri

Netflix bilim kurgu dizileri türünde izleyiciyle buluşan The OA, gizem dolu sahneleriyle sizi ekranın başına kilitleyecek. Dizi yedi sene önce ortadan kaybolduğunda gözleri görmeyen bir kadının, yıllar geçtikten sonra gözleri düzelmiş bir şekilde ortaya çıkmasının hikayesini anlatmaktadır. Bunun yanında Prairie’nin vücudunda ne olduğu belli olmayan bazı yara izleri bulunmaktadır. Prairie’nin yedi sene boyunca nerede olduğunu herkes merak etmektedir fakat kız ne ailesine ne de FBI’a hiçbir şey anlatmamakta kararlıdır.

Başrol Oyuncuları: Brit Marling, Emory Cohen, Kingsley Ben-Adir

Tür: Bilim Kurgu, Dram, Gizem

Yönetmen: Zal Batmanglij, Brit Marling

Fragman

The OA Benzeri Diziler

 • Travelers (2016-2018) – IMDb: 8.1
 • Zoo (2015-2017) – IMDb: 6.8
 • Another Life (2019- ) – IMDb: 5.0

7. The Umbrella Academy (2019) – IMDb: 8,0

netflix gizem dizileri

2019 yılının en çok dikkat çeken dizilerinden olan The Umbrella Academy, macera türünün en kaliteli temsilcilerinden birisidir. Dizi Umbrella Academy olarak tanınan süper kahramanların olduğu bir akademinin bünyesinde yer alan ve birbirleriyle her zaman çekişen bir ailenin hikayesi anlatılmaktadır. Fakat babalarının gizemli bir şekilde ölümü ailenin çekişmelerini bir kenara bırakmasına ve bir araya gelmelerine neden olur. Yapım kaliteli olay zinciriyle ve güzel hikayesiyle hazırlamış olduğumuz en iyi Netflix gizem dizileri listemizde 7. sırada yer almayı başarmıştır.

Başrol Oyuncuları: Elliot Page, Tom Hopper, Aidan Gallagher

Tür: Fantastik, Aksiyon, Gizem

Yönetmen: Steve Blackman

Fragman

The Umbrella Academy Benzeri Diziler

 • Titans (2018- ) – IMDb: 7.7
 • Love, Death & Robots (2019- ) – IMDb: 8.5
 • Gün Batımından Şafağa (2014-2016) – IMDb: 6.9

6. Altered Carbon (2018) – IMDb: 8,1

netflix gizem dizileri

Dizi aynı isimli çizgi romandan ekranlara uyarlanmıştır. Altered Carbon dizisi insanların ruhlarını ve karakterlerini başka bir bedenlere transfer edebilecekleri bir gelecekte geçiyor. Takeshi Kovacs, yıldızlararası savaşçılardan oluşan özel bir time sahip askerdir. Ancak bu tim ortaya çıkan bir isyan sonucunda ağır bir yenilgi alır ve bir tek Takeshi hayatta kalır. Takeshi’nin zihni buz içerisine hapsedilir ve yüzyıllar sonra Laurens Bancroftm adında son derece zengin bir adam ortaya çıkana kadar dondurulur. Laurens, Takeshi’ye tekrardan yaşayabilmesi için bir fırsat sunmaya karar verir. Fakat karşılığında ondan son derece zor bir cinayeti çözmesini isteyecektir.

Başrol Oyuncuları: Anthony Mackie, Lela Loren, Renée Elise Goldsberry

Tür: Polisiye, Bilim Kurgu, Gizem

Yönetmen: Laeta Kalogridis

Fragman

Altered Carbon Benzeri Diziler

 • Another Life (2019- ) – IMDb: 5.0
 • Colony (2016-2018) – IMDb: 7.4
 • Snowpiercer (2020- ) – IMDb: 6.7

5. Lucifier (2016- ) – IMDb: 8.2

netflix gizem dizileri

Son yılların en çok sevilen dizilerinden birisi olan Lucifer dizisi, Cehennem Lordu’nun Los Angeles’taki hayatını anlatmaktadır. Lucifer Los Angeles’ta Lux isimli barı işletmektedir. Lucifer yaşanan üzücü bir olaydan sonra Los Angeles Polis Departmanı için suçluları yakalamaya başlar. Ancak Lucifer Morningstar’ın büyük bir sırrı vardır. O da kendisinin Cennet’ten düşmüş bir melek olmasıdır. Bunu herkese söylemektedir fakat kimse inanmamaktadır.

Başrol Oyuncuları: Tom Ellis, D.B. Woodside, Lauren German

Tür: Polisiye, Fantastik, Gizem

Yönetmen: Tom Kapinos

Fragman

Lucifier Benzeri Diziler

 • Tidelands (2018- ) – IMDb: 7.0
 • Riverdale (2017- ) – IMDb: 6.9
 • Teen Wolf (2011-2017) – IMDb: 7.6

4. Sense8 (2015) – IMDb: 8,3

netflix gizem dizileri

Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler listesinde de yer alan ve tüm dünyayı kasıp kavuran Sense8 dizisi, dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan ve gizemli bir şekilde birbirleriyle bağlantıları olan 8 ayrı kişiye odaklanmaktadır. Birleşik Krallık, Mumbai, Seoul, Berlin, Nairobi, Mexico City, San Francisco ve Chicago’da geçen bu dizi her bir karakteri yakından tanıtacak. Bu 8 kişinin bazıları bir araya gelmeye çalışacak bazıları ise birbirlerini öldürmeye çalışacak. Yapım kaliteli hikayesiyle ve güzel bağlantılarıyla en iyi Netflix gizem dizileri listemizde 4. sırada yer almayı başarmıştır.

Başrol Oyuncuları: Doona Bae, Jamie Clayton, Tuppence Middleton

Tür: Bilim Kurgu, Fantastik, Gizem

Yönetmen: Lilly Wachowski, Lana Wachowski, J. Michael Straczynski

Fragman

Sense8 Benzeri Diziler

 • Between (2015-2016) – IMDb: 6.0
 • Travelers (2016-2018) – IMDb: 8.1
 • The Rain (2018-2020) – IMDb: 6.3

3. Dark (2017) – IMDb: 8,7

netflix gizem dizileri

Son yılların hem dünyada hem de ülkemizde en çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan efsanevi bir yapım. Dizi Winden isimli bir Alman kasabasında iki çocuğunun kaybolması üzerine gelişen olaylarda bir anda geçmiş ve gelecek arasında keşmekeşte kaldığınız birçok etkeni konu edinmektedir. Dizinin yönetmenliğini Who Am I filmindeki performansıyla dikkat çeken Baran bo Odar yapmaktadır. Dark dizisi, en çok izlenen Netflix dizileri arasında yer almaktadır.

Başrol Oyuncuları: Louis Hofmann, Maja Schöne, Lisa Vicari

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim, Gizem

Yönetmen: Baran bo Odar, Jantje Friese

Fragman

Dark Benzeri Diziler

 • The Rain (2018-2020) – IMDb: 6.3
 • Biohackers (2020- ) – IMDb: 6.7
 • Black Mirror (2011- ) – IMDb: 8.8

2. Stranger Things (2016)  IMDb: 8,8

netflix gizem dizileri

2016 yılında yayınlanmaya başlayan bu dizi Netflix’in en beğenilen yapımlarındandır. Dizi özellikle fantastik evreniyle izleyicileri üzerine çekmiştir. Stranger Things dizisi, kaybolan arkadaşlarını aramaya başlayan çocukların ve onlara yardımcı olan insanların hikayesini anlatmaktadır. Dizi konusu kadar oyunculuk performanslarıyla da dikkatleri çekmektedir. Ayrıca macera ve doğaüstü olayların sürekliliği de dizinin kalitesini arttıran bir diğer etken.

Başrol Oyuncuları: Millie Bobby Brown, Winona Ryder, Finn Wolfhard

Tür: Fantastik, Gerilim, Gizem

Yönetmen: Matt Duffer, Ross Duffer

Fragman

Stranger Things Benzeri Diziler

 • The Mist (2017) – IMDB: 5.4
 • Bitten (2014-2016) – IMDb: 7.0
 • V Wars (2019) – IMDb: 6.1

1. Black Mirror (2011- ) – IMDb: 8.8

netflix gizem dizileri

En iyi Netflix gizem dizileri listemizde ilk sırada yer alan Black Mirror her bölümde farklı bir konunun anlatıldığı yapımdır. Her bir bölümde farklı oyuncularla farklı hikayelerin anlatıldığı bu dizi izleyicileri tarafından çok sevilmektedir. Dizinin ilk bölümünde sosyal medyanın başa bela olabileceğini göstermektedir. İkinci bölümünde ise televizyonda bulunan yarışmaların bir gün gelebileceği noktayı göstermektedir. Üçüncü bölüm ise yakın gelecekte insanlar taktığı çipler sayesinde tüm hayatını depolayabilmektedirler. Hiçbir şeyi unutmuyor, hiçbir ayrıntıyı geçmiyorlardır.

İz Bırakan Oyuncular: Nicole Beharie, Damson Idris, Ludi Lin

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim, Gizem

Yönetmen: Charlie Brooker

Fragman

Black Mirror Benzeri Diziler

 • Black Mirror Bandersnatch (2018) – IMDb: 7.2
 • Better Than Us (2018-2019) – IMDb: 7.4
 • Biohackers (2020- ) – IMDb: 6.7
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.