Netflix Gençlik Dizileri 2022 - Eğlence Dolu 21 Dizi Önerisi

Netflix Gençlik Dizileri 2022 - Eğlence Dolu 21 Dizi Önerisi
04.04.202017:58

Birçoğu lise ve üniversite temalı en iyi gençlik dizilerini listeledik. İçeriğimizde farklı kategorilerde gençlik dizileri yer alıyor.

Haber güncelleme tarihi 05.04.2022 12:36

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Netflix Gençlik Dizileri

En iyi dizi ve film izleme platformlarından biri olan Netflix bünyesinde yüzlerce gençlik konulu dizi içeriği yer almaktadır. Bu içeriğimizde Netflix dizileri arasında yer alan, en çok izlenen ve en popüler Netflix gençlik dizilerini sizlere sunuyoruz. İşte IMDb puanı yüksek en çok izlenen Netflix gençlik dizileri…

Netflix Gençlik Dizileri;

1. Juvenile Justice

Netflix Gençlik Dizileri

Netflix orijinal yapımı Kore dizileri arasunda yer alan Juvenile Justice gençlikte yapılan hataları gözler önüne süren suç ve dram dolu bir dizidir. Dizi bir çocuk mahkemesi hakiminin gözlerinden anlatılıyor. Gençliğin, çocukluğun ve çevrenin çocuklar üzerindeki etkilerini açıkca gördüğümüz bu diziyi ders niteliğinde izleyebilirsiniz.

TürDramSuç
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenKim
Min-suk
OyuncularKim
Hye-soo
Kim
Moo-yeol
Lee
Sung-min

2. Ginny and Georgia

Netflix Gençlik Dizileri

Genç bir anne ve henüz ergenlik çağında olan bir kızın macera dolu bu hikayesinde ikili arasındaki iletişim ve ilginç yaşamlarını izliyoruz. İçine kapanık biri olarak yetişen Ginny babasız büyüdüğü için erken yaşta olgunlaşmıştır. Annesi Georgia ise tam tersi hareket ederek hareketli bir hayat sürmektedir. Bir gün Georgia hayatına çeki düzen vermek ister ancak geçmişte yaşadığı hızlı hayat peşini bırakmayacaktır.

TürDramKomediRomantik
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenSarah
Lampert
OyuncularBrianne
Howey
Antonia
Gentry
Diesel La
Torraca

3. The Winx Saga (Winx Efsanesi: Kader)

Netflix Gençlik Dizileri

En iyi netflix gençlik dizileri arasında yer alan The Winx Saga fanatstik senaryosu ile dikkat çekiyor. 5 genç perinin hikayesinin anlatıldığı dizide yeteneklerini öğrenmek için eğitim okula giden kızların burada yaşadıklarını izliyoruz. Bu sihirli dünyayı yeni yeni keşfeden kızlarımız aynı zamanda ergenlikten gençliğe doğru geçiş yapmaktadırlar.

TürMaceraFantastik
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenBrian
Young
OyuncularAbigail
Cowen
Hannah
van der
Westhuysen
Precious
Mustapha

4. Baby

Netflix Gençlik Dizileri

Bir grup gencin kimlik ve bağımsızlık arayışını konu alan dizi Netflix'in en çok sevilen gençlik dizileri arasında yer almaktadır. Varlıklı ailelere sahip olan iki yakın arkadaş Chiara ve Ludovica Roma'da yaşamaktadırlar. Dışarıdan mükemmel görünen hayatlarından sıkılan ikili, ailelerinden ve arkadaşlarından uzaklaşarak başka bir dünyaya adım atarlar. 2014 yılında yaşanan gerçek bir olaydan esinlenen Baby dizisinde, Alice Pagani, Riccardo Mandolini, Benedetta Porcaroli gibi ünlü isimler yer alıyor.

TürMaceraKomediGerilim
IMDb6.3
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenAndrea
De Sica
OyuncularBenedetta
Porcaroli
Alice
Pagani
Riccardo
Mandolini

5. Riverdale

Netflix Gençlik Dizileri

Dışarıdan bakıldığında her şeyin yerli yerinde gözüktüğü Riverdale kasabasında, gizemli ve tuhaf olaylar meydana gelmektedir. Kasabada boğulan lise öğrencisi Jason Blossom'un cesedi bir türlü bulunamaz. Yaşanan bu gizemli olay kasaba sakinlerini derinden etkilemiştir. Jason Blossom'ın ortadan kayboluşuna dair çıkan izleri takip eden bir grup genci değişik olaylar beklemektedir.

TürDramGerilim
IMDb6.9
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenRoberto
Aguirre
-Sacasa
OyuncularK.J.
Apa
Lili
Reinhart
Camila
Mendes

6. The Society (Toplum)

Netflix Gençlik Dizileri

2019 yılında Netflix’te yayınlanmaya başlayan gençlik dizisi The Society, zengin bir kasabada yaşayan genç insanların hayatta kalmayı öğrenmeleri üzerine kurgulanmış bir dizidir. Etkileyici senaryosuyla dikkat çeken gençlik dizisinde kasabada yaşayan yetişkin insnalar gizemli bir şekilde ortadan kaybolur ve geriye bir grup genç kalır. Gençlerin yapması gereken ise yaşamaya devam edebilmek içim bir topluluk kurarak anlayış içerisinde yollarına devam etmektedir. Senaryosuyla bir nebze Sineklerin Tanrısı adlı romanı çağrıştıran gençlik dizisini mutlaka izlemelisiniz…

TürDram
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenChristopher
Keyser
OyuncularKathryn
Newton
Gideon
Adlon
Sean
Berdy

7. Locke & Key

Netflix Gençlik Dizileri

Babalarının ölümü üzerine Maine’deki evlerine dönen 3 kardeş buldukları bir anahtar sayesinde doğa üstü güçlere sahip olurlar. İlk başta ne olduğuna anlam veremeyen kardeşler yeni anahtarları keşfederek bambaşka bir dünya içerisinde büyük bir maceraya atılırlar. Bu sırada anahtarların peşinde bir de şeytan vardır. 2020 yılının en çok izlenen gençlik dizilerinden biri olan Locke and Key başarılı yönetmen Joe Hill ve Carlton Cuse imzalıdır.

TürMaceraFantastikGençlik
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenCarlton
Cuse
OyuncularDarby
Stanchfield
Connor
Jessup
Emilia
Jones

8. Gossip Girl (Dedikoducu Kız)

Netflix Gençlik Dizileri

Cecily von Ziegesar’ın çok satan romanından dizi senaryosuna uyarlanan dedikodu dolu yabancı dizi Gossip Girl son yılların fenomen haline gelen yapımlarından biridir. New York’un zengin mahallelerinde yaşayan ve hayata bir adım önde başlayan bir grup lise öğrencisinin aşklarını, yaşamlarını, ayrılıklarını, kavgalarını ve dedikodularını bir blog üzerinden anlatan dizi 6 sezon boyunca yayınlanmıştır. Dizide kullanılan kıyafetler ve aksesuarlar bir dönemin modasını belirleyecek kadar başarılı seçimlerdir.

TürGençlikDram
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2007
YönetmenSara
Goodman
OyuncularLeighton
Meester
Blake
Lively
Penn
Badgley

9. Sassy Go Go

Netflix Gençlik Dizileri

Kore dizileri arasında ülkemizde en çok izlenen bir yapım... Sassy Go Go! Dizinin konusu, bir grup lise öğrencisinin aşk hayatlarını ve birbirleri arasındaki tatlı rekabeti anlatmaktadır. Ancak oldukça sert bir eğitim sistemi bu rekabetin ateşini de bir hayli körükleyecektir. Güney Kore yapımı dizi severler için Netflix’te yayınlanan Sassy Go Go son derecek güzel bir tercih olacaktır.

TürGençlikKomediRomantik
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenLee
Eun-Jin
OyuncularJung Eun-ji
Lee
Soo Bin
Cha
Yeon Ji
Soo

10. Ragnarok

Netflix Gençlik Dizileri

Başarılı yönetmen Adam Price imzalı Netflix gençlik dizisi Ragnarok 2020 yılında yayınlanmaya başladı. Dizinin konusu ise Norveç’in küçük bir kasabasında yaşanan fantastik olayları anlatmaktadır. Kıyametin yaklaştığını hisseden kasabaya gelen Edda kendisinde yeni yeni fark ettiği olağan üst güçleri sayesinde kötülüğe karşı meydan okur. Gençlik dizisi tadından fantastik bir senaryoyu anlatan Ragnarok’u mutlaka izlemelisiniz.

TürFantastikDramGençlik
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAdam
Price
OyuncularDavid
Stakston
Jonas
Strand
Gravli
Herman
Tømmeraas

11. Elite

Netflix Gençlik Dizileri

Carlos Montero ve Dario Madrona’nun yönetmenliğinde çekilen Netflix yapımı gençlik dizisi Elite ülkenin en seçkin okuluna zorunlu bir şekilde giden işçi sınıfından 3 gencin hikayesini anlatmaktadır. İlk başta okul hayatları için bu okula gelmenin bir şans olduğunu düşünen gençler kısa süre sonra yanıldıklarının farkına varırlar. Dizinin ana merkezinde anlatılan konu ise kaybedecekleri hiçbir şey olmayan bu 3 genç ile zenginlik içerisinde lüks bir hayat yaşayan diğer öğrenciler arasındaki rekabettir.

TürDramGençlik
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenCarlos
Montero
OyuncularMina el
Hammani
Miguel
Bernardeau
Aron
Piper

12. I am Not Okay With This

Netflix Gençlik Dizileri

Hayatının baharında olan 15 yaşındaki Sydney telekinetik güçlere sahip olduğunu fark eder ve onun için bir hayli karmaşık geçecek günler başlar. Ergenlik döneminde böyle bir yeteneğe sahip olmak faydalı olabileceği gibi insanın başına dert de açabilir. Henüz yeteneklerini nasıl kullanacağını bilmeyen Sydney lise hayatının, ateşli ilişkilerinin ve kızlarla dolu hayatının zorlu safhalarında birçok maceraya girip çıkar. Gençlik ve lise konulu I am Not Okay With This isimli dizinin yönetmenliğini jonathan Entwistle yapmıştır.

TürFantastikKomediGençlik
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenChristy
Hall
OyuncularSophia
Lillis
Wyatt
Oleff
Sofia
Bryant

13. Chilling Adventures of Sabrina

Netflix Gençlik Dizileri

Genç bir kız olan Sabrina yarı cadı yarı ölümlü olduğunu farkettiği günden beri başı beladan bir türlü kurtulmaz. Kendisini tehdit eden ve onu öldürmeyi düşünen şeytani güçlere karşı büyük bir savaşın içine giren Sabrina bir yandan da ailesi zara gelmesin diye uğraşır. Başarılı yönetmen Roberto Aguirre-Sacasa imzalı dizinin başrolünde Kiernan Shipka rol almıştır.

TürKorkuFantastikDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenRoberto
Aguirre
-Sacasa
OyuncularKiernan
Shipka
Miranda
Otto
Ross
Lynch

14. Teen Wolf

Netflix Gençlik Dizileri

Ormanda dolaşırken bir kurt adam tarafından ısırılan Scott McCall'da artık bir kurt adamdır. Lise öğrencisi olan gencin bu gerçeği kabullenmesi ve hayata devam etmesi oldukça zordur. Scott en iyi arkadaşı ve başka kurt adam olan Derek Hale'nin yardımlarıyla kurt adam olduğunu saklayarak hayatına devam etmeye çalışır.

TürDramFantastik
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenJeff
Davis
OyuncularTyler
Posey
Dylan
O'Brien
Holland
Roden

15. Aşk 101

Netflix Gençlik Dizileri

Son yıllarda Netflix Türk Dizileri arasında en beğenilen ve en çok izlenen yapımlarından Aşk 101... 1990 yılında geçen dizide, bazı sebeplerden dolayı okuldan atılmak üzere olan bir grup gencin tek kurtuluş yolu iki öğretmenini birbirine aşık etmektir. Öğretmenlerinin okulda çalışmaya devam etmesi grubun yararına olacaktır. Yeni gelen basket koçunu öğretmenlerine aşık etme planları için işe koyulan gençler asıl kendilerindeki aşkı keşfetmeye başlarlar ve sevginin zorla var edilemeyeceğini öğrenirler.

TürRomantikKomedi
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenMeriç
Acemi
OyuncularKubilay
Aka
Mert
Yazıcıoğlu
Alina
Boz

16. 13 Reasons Why (Ölmek İçin 13 Sebep)

Netflix Gençlik Dizileri

Jay Asher'ın 13 Reasons Why? adlı kitabından uyarlanan dizi lise çağındaki bir gencin eve geldiğinde odasında bulduğu kutudan çıkan kaseti dinlemesi üzerine yaşanan olayları anlatmaktadır. Lise çağlarında olan Clay okuldan döndüğü bir gün odasında bulduğu gizemli kasedi dinemeye başlar. Kaseeteki ses ise 2 hafta önce intihar eden sevgilisi Hannah’a aittir. Hannah’ın kasette anlattıkları ise intihar etmesinin 13 sebebidir. Clay için hayatının yeni bir dönemi başlayacaktır. Son yılların en iyi Netflix yapımı gençlik dizisi olan 13 Reasons Why başarılı yönetmen Brian Yorkey imzalıdır.

TürGençlikKomediDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenBrian
Yorkey
OyuncularDylan
Minnette
Katherine
Langford
Christian
Navarro

17. On My Block

Netflix Gençlik Dizileri

Lise’ye yeni başlayan 4 arkadaşın yaşadıkları birtakım sıkıntılar üzerine büyük bir sınavdan geçen dostlukları dizinin konusu olmuştur. Netflix’in sevilen gençlik dizilerinden biri olan On My Block’un oyuncu kadrosunda Diego Tinoco, Sierra Capri ve Jason Genao yer almıştır. Komedi ve dram dolu sahneleriyle eğlenceli bir yapım olan On My Block’u mutlaka izlemelisiniz. On My Block dizisi drama türünde çekilmiş en iyi dizilerden birisidir.

TürDramKomedi
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenEddie
Gonzalez
OyuncularDiego
Tinoco
Sierra
Capri
Jason
Genao

18. Skins

Netflix Gençlik Dizileri

Baş rolünde Kaya Scodelario, Hannah Murray ve Jack O’Connel gibi dizi dünyasının sevilen isimlerinin yer aldığı Netflix yapımı Skins dizisi aşk ve arkadaşlık içerisinde çalkantılı birtakım olaylar yaşayan öğrencilerin hayatını anlatmaktadır. Okullarının son iki yılını geçiren bir grup öğrenci eğlenceli olduğu kadar zorlu bir hayat yaşamaktadırlar. Netflix üzerinden yayınlanan gençlik dizisi Skins 7 sezon boyunca yayınlanmıştır.

TürDramKomedi
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2007
YönetmenBryan
Elsley
OyuncularKaya
Scodelario
Hannah
Murray
Jack
O'Connell

19. Sex Education

Netflix Gençlik Dizileri

Netflix’in en iyi gençlik dizisi olan ve son yılların en popüler içeriklerinin başında gelen Sex Education dizisi ana karakterler Otis ve Maeve etrafında gelişen bir takım olayları anlatmaktadır. İlk başlarda içine kapanık bir çocuk olan Otis okulun en sorunlu kızı Maeve ile tanışınca hayatının en büyük değişimini yaşar. Her sahnesini keyifle izleyeceğiniz Sex Education dizisi 2 sezon boyunca yayınlanmış olup hala devam eden Netflix Orijinal yapımı bir dizidir.

TürDramKomedi
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenLaurie
Nunn
OyuncularAsa
Butterfield
Gillian
Anderson
Emma
Mackey

20. Atypical

Netflix Gençlik Dizileri

Sam otizm hastası bir gençtir. Kendi yaşıtları gibi yaşamak isteyen Sam bağımsızlık arayışı içindedir. Dizi, otizmli bir gencin sosyalleşme sürecinde yaşadığı zorlukları komedi türünde anlatmaktadır. Dizinin başrollerinde ise Keir Gilchrist, Jennifer Jason Leigh, Amy Okuda ve Brigette Lundy-Paine yer almaktadır. Böyle hassas bir konuyu ele alan Atypical dizisi büyük bir kitle tarafından sevilmiştir.

TürDramKomedi
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenRobia
Rashid
OyuncularKeir
Gilchrist
Jennifer
Jason
Leigh
Brigette
Lundy-Paine

21. Stranger Things

Netflix Gençlik Dizileri

80'li yıllarda geçen ve Netflix'in en çok sevilen gençlik dizilerinden birisi olan Stranger Things, arkadaşlarıyla oyun oynadıktan sonra evine dönerken kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan kişilerin başından geçen olayları anlatıyor. Arama ekiplerinin tüm umutları tükendiği sırada ortaya çıkan gizemli kız her şeyin seyrini değiştirerek olayları farklı bir boyuta taşır. Bu kız, Will'in bulunabilmesi için umut ışığı olarak görülür.

TürFantastikDramGerilim
IMDb8.8
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenMatt
Duffer
OyuncularMillie
Bobby
Brown
Winona
Ryder
Finn
Wolfhard
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2908
1341
1990
445
418
1772
1866
2714
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.