Netflix Gerilim Dizileri 2022 - En Ürpertici 30 Dizi

Netflix Gerilim Dizileri 2022 - En Ürpertici 30 Dizi
20.02.201912:13

Her sahnesinde gerim gerim geren en iyi netflix gerilim dizilerini bu içeriğimizde derledik. İşte IMDb puanı yüksek netflix gerilim dizileri...

Haber güncelleme tarihi 22.04.2022 17:20

Netflix'te Yayınlanan En İyi Gerilim Dizileri

Netflix’te bunu anlamış olacak ki, bünyesinde bulundurduğu diziler arasında gerilim dizileri oldukça önemli bir yer tutmaktadır. İşte, Netflix dizileri arasında bulunan birbirinden gerilim dolu, güzel, etkileyici ve sürükleyici yapımlar…

Netflix Gerilim Dizisi Önerileri;

1. All of Us Are Dead

Netflix Gerilim Dizileri

Kore dizileri arasında yer alan All of Us Are Dead'da gizemli bir şekilde tüm okulu etkisi altına alan bir zombi salgını ve hayatta kalmaya çalışan bir grup öğrenci anlatılıyor. Sıradan birgünde okula giden öğrenciler zombi salgınıyla teker teker öldürülürken hayatta kalan bir grup okuldan çıkmanın yolunu bularak hayata tutunmak istiyorlar.

TürGerilimKorkuGizem
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenSung-il
Chun
OyuncularChan
-young
Ji-ho
Park
Yi-Hyun
Cho

2. Archive 81

Netflix Gerilim Dizileri

Gizem ve gerilim dolu en iyi Netflix dizileri arasında yer alan Archive 81'de hasarlı video kasetlerini tamir eden Dan Turner'ın yaşadıkları anlatılıyor. Tamir ettiği kasetleri izlemeye başlayan Dan kayıtlar arasında belgeselci Melody Pendras'ın gizemli bir örgüte dair ifşalarını bulur. Bu keşif Dan Turner'ı büyük bir kaosun içerisinde çekecektir.

TürGerilimKorku
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenRebecca
Sonnenshine
OyuncularMamoudou
Athie
Dina
Shihabi
Martin
Donovan

3. The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

Netflix Gerilim Dizileri

Son yılların en iyi gerilim dizileri arasında yer alan bu yapımda monoton bir hayat yaşayan ve günlerini evinin penceresinin önünde geçiren kalbi kırık Anna'nın hikayesi anlatılıyor. Elindeki şarabıyla sürekli dışarıyı izleyen Anna karşı eve bir ailenin taşındığını görür. Onları izledikçe hayat dair bir umut yakalayan Anna bir gün hiç görmemesi gereken bir olayın şahidi olur.

TürGerilimKomediMahkeme
IMDb6.4
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenRachel
Ramras
OyuncularKristen
Bell
Tom
Riley
Michael
Ealy

4. Squid Game

Netflix Gerilim Dizileri

2021 yılında izleyebileceğiniz en dehşet verici yapımlardan biri olan Squid Games para kazanmak için hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın mücadelesini konu ediniyor. Borç batağına düşen insanlara çıkış yolu olarak büyük ödüllerin verildiği bir yarışma tavsiye edilir. Katılımcılar çocukluk yıllarında oynadıkları oyunları yarışma esnasında görünce bir anda heyecanlanırlar ve kolayca para kazanacaklarını düşünürler. Ancak durum sandıkları kadar kolay değildir. Bu oyunda hata yapmak veya diğer bir değişle yanmak ölümle sonuçlanacaktır.

TürGerilimBilim KurguDram
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenDong-hyuk
Hwang
OyuncularJung
-jae Lee
Park
Hae-Soo
Heo
Sung-Tae

5. Behind Her Eyes

Netflix Gerilim Dizileri

Çocuğunu büyütmeye çalışan Louise, bekar bir annedir. Geçimini sürdürmek için bir psikiyatristin yanında ofis işlerini yapmaya başlar. Evli olan patronuyla ilişkisi başlayan Louise, bir anda kendisini patronunun eşiyle çok samimi bir arkadaşlık ortamında bulur.

TürGerilimDramGizem
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenErik Richter
Strand
OyuncularSimona
Brown
Eve
Hewson
Tom
Bateman

6. Bloodride

Netflix Gerilim Dizileri

Netflix de bulunan ve gerilim dizileri arasında yer alan Bloodride adlı yapım son derece tüyler ürpertici sahnelere sahiptir. Korkutucu bir otobüsün talihsiz yolcuları amansız maceraya atılır. Tuhaf olayların meydana geldiği bir evrene geçiş yaparlar ve hayat onlar için ilginç bir hal alır.

TürGerilimKorku
IMDb6.3
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenKjetil
Indregard
OyuncularDagny
Backer
Johnsen
Erlend
Rødal
Vikhagen
Benjamin
Helstad

7. Karppi (Dead Wind)

Netflix Gerilim Dizileri

Sofia Karppi adında başarılı bir dedektif kocasını kaybeder ve depresyona girer. Geçirdiği zor günlerin ardından tekrardan işine dönen Sofia’ya bir cinayet işi verirler. Henüz eşini kaybedeli aylar olmuş olan Sofia’yı yeni bir cinayet olayı beklemektedir.

TürGerilimAksiyon
IMDb7.2
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenRike
Jokela
OyuncularPihla
Viitala
Lauri
Tilkanen
Mimosa
Willamo

8. The Stranger

Netflix Gerilim Dizileri

Bir adamın en yakınında ki insanların sırlarını ortaya çıkarmak için gerçekleştirdiği mücadeleyi konu edindiği The Stranger dizisi, mutlaka şans vermeniz gereken yapımlardan... Ailesiyle birlikte sakin ve mutlu hayat süren Adam Price'ın bir gece barda yanına birisi oturur ve eşi hakkında önemli bir sır söyler. Adam eşini her ne kadar sevse de her geçen gün şüphesi artar ve gizlenen olayları gün yüzüne çıkarmaya çalışır.

TürGerilimDram
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenDaniel
O Hara
OyuncularRichard
Armitage
Shaun
Dooley
Siobhan
Finneran

9. Tiny Pretty Things

Netflix Gerilim Dizileri

Netflix gerilim dizileri listemizde yer alan Tiny Pretty Things adlı yapımda seçkin bir okulunda başarılı bir öğrenci saldırıya uğramaktadır. Saldırıya uğrayan kızın yerini başka bir öğrenci alır. Yeni öğrenci yalanların, ihanetlerin ve çirkin oyunların bulunduğu bu dünya da yaşam mücadelesi verir.

TürGerilimDram
IMDb5.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenMichael
MacLennan
OyuncularBrennan
Clost
Barton
Cowperth
-waite
Damon J.
Gillespie

10. Marianne

Netflix Gerilim Dizileri

Doğduğu ve büyüdüğü yere geri dönen ünlü bir korku yazarının başından geçen paranormal olayları konu alan bir dizidir. Geceleri rüyalarına giren ve musallat bir ruhun aslında gerçek olduğu fark eden yazarın hayatı tamamen alt üst olur.

TürGerilimKorku
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenSamuel
Bodin
OyuncularVictoire
Du Bois
Lucie
Boujenah
Tiphaine
Daviot

11. Zone Blanche (Black Spot)

Netflix Gerilim Dizileri

Tüyler ürpertici bir ormanın yakınlarında bir kasaba bulunur. Kasaba da esrarengiz bir cinayet gerçekleşir. Kasabaya atanan dedektifse bu cinayete sebebiyet veren suç örgütü aklamak için mücadele içerisine girer fakat işi hiçte kolay değildir. Netflix suç dizileri listesinde de yer alan Black Spot isimli diziyi mutlaka izlenmesi gereken netflix dizileri listesine dahil etmelisiniz.

TürGerilimAksiyonSuç
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenMathieu
Missoffe
OyuncularSuliane
Brahim

Hubert
Delattre

Laurent
Capelluto

12. The Valhalla Murders

Netflix Gerilim Dizileri

The Valhalla Murders dizisi, konu olarak, Norveç’te yaşayan ve acı dolu bir geçmişe sahip olan dedektifin, İzlanda da meydana gelen gizemli olayı çözmesi için görevlendirilmesini işlemektedir. Dedektif, bir fotoğraf bulur ve seri katille arasında bir bağ kurar. Acımasızca cinayet işleyen seri katili bulmak ve olayı çözmek profesyonel dedektife düşer.

TürGerilimAksiyonSuç
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenThordur
Palsson
OyuncularAldís
Amah
Hamilton
Bergur
Ebbi
Benedik
-tsson
Edda
Björgvins
-dóttir

13. Into the Night (Geceye Doğru)

Netflix Gerilim Dizileri

Dünya değişir ve güneş artık insanlara zarar vermeye başlar. Gerilim dizileri listemizde yer alan Into the Night dizisi farklı milletlerden olan bir grup insan uçakla birlikte dünyanın karanlık tarafında kalmaya çalışırlar. Sebebi ise güneşin zararlı kozmik ışıklarıdır. Günün tamamını bir uçağın içinde geçiren insanlar zaman içerisinde birbirlerine düşer ve gerilim dolu dakikalar baş gösterir.

TürGerilimBilim KurguAksiyon
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJason
George
OyuncularPauline
Etienne
Laurent
Capelluto
Mehmet
Kurtulus

14. Bad Blood

Netflix Gerilim Dizileri

Dizi, 19 yaşındayken kendi şirketini kuran Elizabeth Holmes'un hayat hikayesini konu olarak ele almış. Tamamen gerçek ve yaşanmış hikayelerden esinlenerek yapılmış bir suç draması diyebiliriz. Monteral’in suç şebekesini yöneten Rizzuto ailesinin gerçekleştirdikleri eylemler, gerilim dolu dakikalar sebebiyet veriyor.

TürGerilimAksiyonSuç
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenSimon
Barry
OyuncularKim
Coates
Louis
Ferreira
Sharon
Taylor

15. The Punisher

Netflix Gerilim Dizileri

Netflix'in acımasız süper kahramanı The Punisher dizisi ile karşımıza çıkıyor. Ailesini öldüren suçlulardan intikam almayı hedefleyen eski bir deniz piyadesi, adeta seri katile dönüşür. Daha sonrasında ise bunun askeri bir komplo olduğunu öğrenir ve işler zorlaşır. Aklında ki tek plan o suçluları bulup ailesinin intikamını almaktır.

TürGerilimAksiyonSuç
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenSteve
Lightfoot
OyuncularJon
Bernthal
Amber
Rose Revah
Ben
Barnes

16. The Forest

Netflix Gerilim Dizileri

2016 yılında izleyicilerle buluşan The Forest dizisinde genç bir kadın olan Sara, bir süredir kayıp olan kız kardeşini bulmak için oldukça korkutucu olan Aokigahara’ya doğru hareket etmektedir. Çevresinde bulunan kişilerin uyarısını dikkate almayan Sara kardeşinin başına gelenleri öğrenmeyi çok istese de bilmediği bir şey vardır. Orman bir sonraki misafirini öldürmek için kızgın ruhlarla doludur. Netflix’te bir süredir yer alan The Forest dizisi oldukça başarılı bir yapım olmasına rağmen otoritelerden hak ettiği değeri görmemiştir. Konusuyla ilginizi çekebilecek bu yapımı kesinlikle tavsiye etmekteyiz.

TürGerilimKorku
IMDb5.8
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenJason
Zada
OyuncularNatalie
Dormer
Taylor
Kinney
Yukiyoshi
Ozawa

17. The Rain

Netflix Gerilim Dizileri

Yaşadığımız dünyanın sonu gelmiştir. Yağmurla gelen ve İskandinavya ülkelerinin nüfusunu tamamen yok eden ölümcül bir virüsün üstünden tam 6 yıl geçmiştir. Danimarkalı iki kardeşin güvenli bir yol bulmak için çıktıkları yolculuğu konu edinen The Rain dizisi gençler için oldukça tehlikeli olayların başlangıcını konu edinmektedir. Netflix bünyesinde yer alan ve son derece ilgi çekici olan The Rain dizisi ilk izlediğiniz andan itibaren sizi kendisine bağlayacak bir yapım olarak karşınıza çıkmaktadır. Günümüzde iyi bir gerilim dizisi bulmakta sıkıntı çeken okurlarımızın mutlaka The Rain dizisine başlamalarını tavsiye ederiz.

TürGerilimBilim KurguDram
IMDb6.3
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenEsben Toft
Jacobsen
OyuncularAlba
August
Sonny
Lindberg
Lucas
Lynggaard

18. Collateral

Netflix Gerilim Dizileri

Netflix mini dizileri listesinde de bulunan Collateral, bir pizza dağıtıcısının sebepsizi ölümü üzerine kurulmuş bir gerilim dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizinin başrolünü çeken dedektif Kip Glaspie diğer dedektiflerin aksine bu olayın sebepsiz yere işlenmediğini ve bunun planlı bir cinayet olduğunu düşünmeye başlar. Bu cinayetin peşine düşen Collateral, cinayetin arkasındaki gizemin ortaya çıkması için çaba sarf eder. Netflix platformunda yer alan bu gerilim dizisini mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

TürGerilimPolisiyeDram
IMDb6.8
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenDavid
Hare
OyuncularCarey
Mulligan
John
Simm
Nicola
Walker

19. Touch

Netflix Gerilim Dizileri

Amerikan yapımı Touch dizisinde Dul olan Martin Bohm (Kiefer Sutherland), otistik olan ve konuşamayan 11 yaşındaki oğlu Jake ile zorlu bir yaşam mücadelesi vermektedir. Jake kendi dünyasında yaşayan babasının bile kendisine dokunmasına izin vermeyen günümüzde kullanılmayan telefonları büyük bir ustalıkla söküp takan ve bunları çalışır hale getirebilen özel bir çocuktur. Okulda arkadaşlarıyla uyum sorunları yaşayan Jake’in bir zaman sonra aile tarafından özel yeteneklere sahip olduğu anlaşılır.

Jake’in en özel yeteneği ise gerçekleşecek olayları önceden bilebilmesidir. Ancak bu olayları sözlerle değil sadece sayılarla anlatabilmektedir. Babası olan Martin’in, Jake’in vereceği şifreleri çözebilmesi için artık sayıların sırrını anlaması gerekmektedir. Bakalım bu sayılar bizi nerelere sürükleyecek.

TürGerilimBilim KurguDram
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenTim
Kring
OyuncularKiefer
Sutherland
David
Mazouz
Maria
Bello

20. Marcella

Netflix Gerilim Dizileri

Eşi tarafından kendisini artık sevmediği gerekçesiyle terk edilen Marcella, bu durumu atlatabilmek için 10 yıl önce ailesi için bıraktığı işi yani Cinayet Masası görevine polis olarak geri dönmeye karar verir. 10 yıl önce görevini bıraktığı bir cinayet göreve başladıktan sonra sanki tekrar ediyor gibi görünmektedir. Yakın zamanda işlenen ve ardı sıra gelmeyen cinayetler 10 yıl öncesinin devamı mıdır? Dizi de, bir yandan bu cinayetleri çözmeye çalışırken bir yandan da eşinin kendisini terk edişinin altında yatan gerçekleri araştırırken göreceğiz…

TürGerilimPolisiye
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenNicola
Larder
OyuncularAnna
Friel
Ray
Panthaki
Nicholas
Pinnock

21. The Protector (Hakan: Muhafız)

Netflix Gerilim Dizileri

Netflix Türk Dizileri listesinde ilk olan The Protector – Hakan Muhafız, Çağatay Ulusoy, Ayca Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Mehmet Kurtuluş gibi ünlü oyuncuların yer aldığı bir yapım. Büyük beklentilerle izleyicinin karşına çıkan dizide başrolde bulunan Hakan (Çağatay Ulusoy) tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle şehrin koruyuculuğunu yapması gerektiğini öğrenmiştir. Bu durum Hakan’ın psikolojini ve hayatını alt üst etmiştir. Hakan, bundan sonraki tek amacı Muhafızlığı kabullenip Ölümsüzü ortadan kaldırmak olacaktır.

TürGerilimFantastikDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenBinnur
Karaevli
OyuncularÇağatay
Ulusoy
Ayça Ayşin
Turan
Hazar
Ergüçlü

22. The Alienist (Ruh Avcısı)

Netflix Gerilim Dizileri

Netflix platformunda gerilim türü yapımlar arasında yer alan The Alienist dizisi (Ruh Avcısı), Caleb Carr'ın aynı ismiyle çok satan romanından uyarlanan oldukça başarılı bir dizi. Dizi 1896 yılında New York’ta geçmektedir. Dizide, New York Time gazetesinde muhabir olan John Schuyler Moore, okul arkadaşı psikolog "ruh avcısı" Dr. Laszlo Kreizier ve polis müdürü Theodore Roosevelt’in bir cinayet soruşturması için birlikte çalışmalarını konu edinmektedir.

TürPolisiyeTarihGerilim
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenHossein
Amini
OyuncularDaniel
Brühl
Luke
Evans
Brian
Geraghty

23. Gotham

Netflix Gerilim Dizileri

DC Comics evreninin süper kahramanı olan Batman’in şehri Gotham’da geçen aksiyon ve gerilim dolu harika bir dizi. Tüm zamanların en çok izlenen ve en iyi filmleri arasında gösterilen Batman’in çocukluk yıllarının anlatıldığı dizide polis departmanında çalışan James Gordon başrolde yer almaktadır. Bruce’un Batman’e dönüşmeden önceki hikayesini anlatan dizide çizgi romanda yer alan Penguen, Kedi Kadın, Bilmececi ve Zehirli Sarmaşık gibi birçok karakter gençlik halleriyle Gotham dizinde karşımıza çıkmaktadır. Batman hayranlarının mutlaka ama mutlaka Netflix’te izlemesi gereken bir yapım…

TürGerilimPolisiyeDram
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenBruno
Heller
OyuncularBen
McKenzie
Donal
Logue
David
Mazouz

24. Ozark

Netflix Gerilim Dizileri

Netflix bünyesine 2017 yılında dahil olan ve aynı zamanda Netflix orijinal içerikleri arasında bulunan Ozark, içerisinde suç, gizem ve gerilim türlerini içerisinde barındıran bir yapım. Dizinin başrol oyuncusu Marty, Meksika’nın en büyük uyuşturucu kartelin ile arasında geçen sorunları ele almaktadır. Marty, yaşanan sıkıntılardan dolayı ailesini korumak ister ve bütün aile fertleri ile beraber Güney Missouri’ye… Son yılların en iyi gerilim dizileri arasında yer alan Ozark’ı henüz izlemediyseniz, ilk fırsatta Netflix kalitesiyle izlemenizi öneririz.

TürGerilimDram
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenMark
Williams
OyuncularJason
Bateman
Laura
Linney
Sofia
Hublitz

25. The Sinner

Netflix Gerilim Dizileri

2017 yılında ekranlara gelen ve aynı zamanda Netflix’te de izleyiciyle buluşan The Sinner dizisi, son yılların en ilgi çekici gerilim dizilerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. IMDB’de 8.0 puan ortalamasına sahip The Sinner, aynı zamanda Petra Hammesfahr’ın aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. Dizide, genç bir annenin içine düştüğü nedensiz öfke, şiddet ve korkunun temeli işlenmektedir.

TürGerilimPolisiyeDram
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenDerek
Simonds
OyuncularJessica
Biel
Bill
Pullman
Matt
Bomer

26. River

Netflix Gerilim Dizileri

2015 yılında izleyiciyle buluşan ve mini dizi olan River, tek sezonda IMDB’de 8.1 ortalama puan almayı başaran etkileyici bir yapım… Dizide, başrolde bulunan John River (Stellan Skarsgård), oldukça akıllı bir polis memurudur. Tek sıkıntısı ise ruhsal iletişim gücünün biraz fazla olmasının yanı sıra faili meçhul cinayetlerin kurbanlarının John’un peşini bırakmamasıdır. John, bir yandan bu yeteneklerini kullanırken bir yandan da mesleğinden men edilmemek için normal biriymiş gibi davranmak zorunda kalacaktır.

TürGerilimPolisiyeDram
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenAbi
Morgan
OyuncularStellan
Skarsgård

Nicola
Walker

Adeel
Akhtar

27. Orphan Black

Netflix Gerilim Dizileri

2013 yılında ekranlara gelen ve bir Kanada dizisi olan Orphan Black, Netflix’te en çok izlenen gerilim dizileri arasındadır. Dizide, Sarah adında zor koşullara adapte olabilmeyi başarmış ve kolayca kılık değiştiren bir yetim yer almaktadır. Sarah, bir gün bir kadının ölümüne tanıklık eder. Kurbanın kendisine çok benzediğini fark ettikten sonra ölü kadının yerine geçer. Birikimlerini kullanınca bütün sorunların çözüleceğini düşünen Sarah, bunun yerine oldukça şaşırtıcı bir olayın farkına varır. İntihar eden kadın ve kendisi aslında bir klondur. Bu durumun farkına varan Sarah, cevaplar aramaya başlar ve birçok insanın aynı durumda olduğunu öğrenir…

TürGerilimBilim Kurgu
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenJohn
Fawcett
OyuncularTatiana
Maslany
Jordan
Gavaris
Dylan
Bruce

28. Luther

Netflix Gerilim Dizileri

Gerilim, Suç, Gizem ve Dram türlerinin iç içe olduğu son derece başarılı yapımlardan bir tanesi olan Luther, İngiliz yapımı bir dizidir. Luther, Idris Elba'nın John Luther isimli Dedektif Başmüfettişi oynamaktadır. Dizide, başrolde bulunan Luther, Ciddi Suçlar Biriminde (DCI) bir dedektif Başmüfettişidir. Kahramanımıza göre iş her şeyden öncedir. Onun bu kendini adanmışlığı kendisine ve yakınlarına hem nimet hem de bir lanettir. İlk bölümde yakalayamadığı suçlu Alice Morgan isimli katil Luther’in hayatının bir şekilde değişmesine neden olmaktadır.

TürGerilimDram
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenNeil
Cross
OyuncularIdris
Elba
Dermot
Crowley
Ruth
Wilson

29. Line of Duyt

Netflix Gerilim Dizileri

Netflix bünyesinde yer alan 2012 yılında seyirciyle buluşan son zamanların en çok izlenen gerilim dizisi Line of Duty IMDb’de ortalama 8.6 puanı alarak bu başarısını taçlandırmaya devam etmektedir. Dizide başrolde bulunan dedektif Steve Arnott yozlaşmış polis sistemine karşı gelen olayların üstünün kapatılmasını reddeden sistemi eleştiren bir yapıya sahip memurdur. 2019 yılında beşinci sezonunu tamamlayan Line of Duty suç, dram ve gerilim tarzında mutlaka izlemeniz gereken yapımların başında gelmektedir.

TürGerilimSuçGizem
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenJed
Mercurio
OyuncularAdrian
Dunbar
Martin
Compston
Vicky
McClure

30. Death Note (Ölüm Defteri)

Netflix Gerilim Dizileri

Anime türünde dünya üzerinde bir numara olan Japonlar, uzun süre hafızlardan çıkmayacak harika bir esere imza attılar. Death Note, listede yer alan birçok diziden IMDb’de çok daha fazla puana sahiptir ve bunu gerçekten de hak etmektedir. Anime türü bu dizide, Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Bunalımda olan Yagami, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. "Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir."

TürGerilimSuçAksiyon
IMDb9.0
Gösterim
Tarihi
2006
YönetmenAdam
Wingard
OyuncularNat
Wolff
LaKeith
Stanfield
Margaret
Qualley
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
35
16
6
2
3
8
20
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.