Netflix Komedi Dizileri – Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 14 Netflix Komedi Dizisi

Netflix Komedi Dizileri – Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 14 Netflix Komedi Dizisi
19.02.201917:09

Netflix’te birbirinden güzel ve dikkat çekici komedi filmleri yer almaktadır ve bizler de sizler için en iyi komedi dizilerini sizler için bir araya getirdik. İşte, gülmekten karnınıza ağrılar girdirecek en başarılı Netflix komedi dizileri listesi…

Haber güncelleme tarihi 21.10.2020 14:49

Gelmiş Geçmiş En İyi Netflix Komedi Dizileri Listesi

Netflix online dizi ve film izleme platformunda yer alan komedi türündeki dizileri neoldu.com okurları için araştırdık. Listemizde Netflix üzerinden izleyebileceğiniz en iyi komedi dizileri yer alıyor. İşte izleyicilerine muhteşem bir eğlence sunan en iyi netflix komedi dizileri...

Netflix Komedi Dizileri;


14. Full House (1987–1995) IMDb: 6.7

netflix komedi dizileri

1987 yılında televizyon ekranlarına gelen ve komedi alanında kült bir dizi olan Full House, Bekar baba, 2 erkek kardeşi ve 3 kızının maceraları aktarmaktadır. Son derece eğlenceli bir hikayeye sahip olan Full House dizini geçmiş tarihine bakmadan mutlaka ama mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Full House Benzeri Netflix Komedi Dizileri;

 • You Are Beautiful
 • Oh My Venüs
 • Touch Your Heart 

13. Sick Note (2017–) IMDb: 6.8

netflix komedi dizileri

İngiliz yapımlı bir dizi olan Six Note, Netflix platformunda yer alan komedi dizileri arasında son yıllarda dikkat çeken yapımların başında gelmektedir. Dizide, yalan söylemek doğasında olan, kötü bir romantik ilişki ile patronu Kenny West’in (Don Johnson) kahrını çektiği berbat işi arasında sıkışıp kalan Daniel Glass’ı (Rupert Grint) hikayeleri anlatılmaktadır.

Sick Note Tarzı Netflix Komedi Dizileri;

 • Great News
 • Derry Girls
 • White Gold

12. You Me Her (2016–) IMDb: 7.0

netflix komedi dizileri

Komedi dizisi türünde Netflix’in en farklı türde yapımı olan You Me Her, evli bir çiftin başka bir kadınla "polyamory" ilişki yaşaması izleyiciye aktarırken, bu durumu komedi alanında harmanlamaktadır. Dizinin konusunu biraz daha açmak gerekirse, dizide evli olan ve eşini çok seven aynı zamanda başka birinden de hoşlanan kahramanımızın hikayeleri anlatılmaktadır. Oldukça ilgi çekici You Me Her dizisini ilk fırsatta izlemenizi tavsiye ediyoruz.

You Me Her Benzeri Netflix Dizileri;

 • Valeria
 • Feel Good
 • Emily in Paris

11. Maniac (2018) IMDb: 7.9

netflix komedi dizileri

Netflix orijinal içeriklerinden bir tanesi olan ve yayınladığı süreçte tüm dünyada online olarak yayına başlayan Maniac,  Netflix’in komedi, dram ve bilim kurgu türünde oldukça başarılı yapımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizide, bizim dünyamıza çok benzer ve bizim dünyamıza yakın zamanda geçen bir evrende iki yabancı Annie Landsberg (Emma Stone) ve Owen Milgrim (Jonah Hill), kendilerince uygun sebeplerle gizemli bir ilaç testinin son aşamasında karşı karşıya gelirler. Her iki karakterimizde hayatlarından memnun değillerdir. Dizide, karakterlerimize verilen ilacın hastalıkları ve kalp kırıklıkları başta olmak üzere bütün olumsuzları ortadan kaldıracağı öner sürülür. Peki, bütün işler planlandığı gibi gidecek mi?

Maniac Dizisi Türünde Netflix Komedi Dizileri;

 • Russian Doll
 • The Good Cop
 • Dead to Me

10. Shameless (2004-2013) IMDb: 8.0

netflix komedi dizileri

Bastırılmış duygularınız açığa çıkacak. İddia ediyorum. Seks, uyuşturucu, eğlence, şiddet, sokak kültürü her şey var yani. Bir tane Fiona var evin büyük kızı. Dizinin en masum karakteri. En masumu ama onda da her şey var tabi. Siz düşünün dizinin masumiyetini. Hele bir baba var... Ayyaşın teki. Her yol var adamda. Üvey kızıyla bile düzüşüyor, düşünün. "Yok artık izlenir mi lan bu" demeyin.Herkesin içinde bir sapıklık, sapkınlık, şehvet, suça eğilim vardır. Ama bastırabilmektir önemli olan. Bastıramayacağınız duygulara sahipseniz sizin ve çevrenizdekilerin sağlığı için izlememenizi öneririm. Hikayesi ve sahneleriyle bir döneme damga vuran dizi hakkında ilginç bilgiler için; Shameles dizisi içeriğini okumanızı tavsiye ederiz.

Shameless Tarzı Netflix Komedi Dizileri;

 • The Duchess
 • Loaded
 • Derek

9. Russian Doll (2019) IMDb: 8.0

netflix komedi dizileri

2019 yılında Netflix’te yayınlanmaya başlayan Russian Doll, son zamanların en başarılı komedi dizileri arasında yer almaktadır. Dizide, Nadia adlı genç bir kadının New York City’de geçirdiği sıra dışı bir gece işlenmektedir. Nadia, şeref konuğu olarak çıktığı New York seyahati esnasında partiye davet edilir ancak çok geçmeden esrarengiz bir şekilde bu partiden kurtulamayacağını fark eder.

Russian Doll Bnezeri Komedi Dolu Diziler;

 • Bonding
 • Glow
 • American Vandal

8. The Kominsky Method (2018) IMDb: 8.2

netflix komedi dizileri

2018 yılında Netflix’te komedi türünde izleyiciyle buluşan The Kominsky Method yaşlanmış olmanın verdiği kaçınılmaz sorunlarla boğuşan eski bir aktör ve onun menajerinin Los Angeles’taki yaşamlarını konu edinmektedir. Yaşamlarının hem güldüren hem de hüzünlendiren taraflarını izleyiciye aktaran, her ne olursa olsun bazı dostlukların hiçbir zaman eskimeyeceğini anlatıyor. Son derece eğlenceli ve komik olan The Kominsky Method’da dizisinde Michael Douglas ve Alan Arkin ile beraber dizinin oyuncu kadrosunda Lisa Edelstein, Emily Osment, Danny DeVito, Jay Leno, Sarah Baker ve Nancy Travis gibi isimler yer alıyor.

The Kominsky Method Benzeri Netflix Dizileri;

 • Workın Mom's
 • Special
 • Aşk Ararken

7. Grace and Frankie (2015–) IMDb: 8.3

netflix komedi dizileri

Netflix komedi dizileri arasında yer alan ve yayınlandığı ülkelerde büyük etki yaratan Grace an Frankie, kocaları aynı avukatlık bürosunda senelerdir beraber çalışmasına rağmen birbirleriyle bir türlü arkadaş olmayan iki kadının başından geçenleri anlatmaktadır. Ancak bu durum kocalarının kendilerini birbirleri için terk ettiğinde değişmeye başlar. Yaşanan bu ilginç gelişme bu iki karakterin bağlarının güçlenmesine ve hayata yepyeni bir bakış açısı ile bakmalarını sağlar.

Grace and Frankie Benzeri Komedi Dizileri;

 • Living With Your Self
 • Gentefied
 • Please Like Me

6. Sex Education – Seks Terapisti (2019) IMDb: 8.3

netflix komedi dizileri

Sex Education, hikaye ve kurgu bakımından İngilitere’de bir kasaba olan Moordale’de geçmektedir. Henüz ergen ve içine kapanık birisi olan Otis Milburn, cinsellik konusunda terapist olan ebeveynleri ile yaşamaktadır. Bundan ötürü cinsellik konusunda bir hayli uzmanlaşmıştır. Otis, arkadaşı olan Maeve ile harekete geçer ve arkadaşlarının seksle ilgili problemlerini çözmek için gizli bir seks terapisi işine girer. Netflix’in 2019 yılında izleyicileriyle buluşturduğu Sex Education, Netflix’in orijinal içerikleri arasında mutlaka izlenmesi gereken en iyi komedi dizilerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sex Education Benzeri Netflix Dizileri;

 • Easy
 • Everything Sucks
 • Teenage Bounty Hunters

5. Brooklyn Nine-Nine (2013–) IMDb: 8.4

netflix komedi dizileri

2013 yılında ekranlara çıkan ve sonrasında Netflix’in bünyesine dahil olan en güzel komedi dizileri arasında gösterilen Brooklyn Nine-Nine, Jake adında genç bir polisin başından geçen olayları bize aktarmaktadır. Jake işinde iyi yakalama oranı yüksek bir polisken aynı zamanda ciddiyetten yoksun ve sıkı çalışma prensibi olmayan da bir kişidir. Ekibin başına yeni gelen patron herkesin rozetinin hakkını vermesi ister ve bu baskı durumunun da Jake’nin başına komik olaylarına gelmesine sebep olur. Brooklyn 99, New York’lu bir grup dedektifin ekip içi ve suçlularla yaşadığı komik olaylar üstüne kurulu olacak

Brooklyn Nine - Nine Benzeri Dizi Önerileri;

 • Modern Family
 • Family Guy
 • How I Met Your Mother

4. Suits (2011–) IMDb: 8.6

netflix komedi dizileri

Netflix’te komedi ve dram türlerini içerisinde barındıran Suits, Mike Ross (Patrick J. Adams)’ın hikayesini bize aktarmaktadır. Mike, Mike'ın çocukluk hayalleri yaşadığı yaşam şartlarından dolayı gerçekleşememiştir. Zekası ve inanılmaz hafıza tekniği sayesinde Mike, başka kişilerin LSAT sınavlarına girerek geçimini sağlamaktadır. Dizimizin bir başka karakteri Harvey Specter (Gabriel Macht) New York şehrinin en iyi avukatları arasındadır ve çalıştığı şirkette başkan yardımcılığına kadar yükselmiştir. Şirket kuralları doğrultusunda kendisine asistan bulmak zorundadır. Burada da devreye zekası ile dikkat çeken Mike girmektedir. Ancak ortada bir sorun vardır… Harvey Specter Mike'ı işe almasına rağmen Mike'ın üniversite eğitimini tamamlamamış olması ve şirketin yalnızca Harvard mezunlarını kabul etmesi ikiliyi Mike Harvard mezunuymuş gibi davranmaya iter.

Suits Dizisi Benzeri Dizi Önerileri;

 • Good Girls
 • Rita
 • Sosyal Mesafe

3. How I Met Your Mother (2005–2014) IMDb: 8.7

netflix komedi dizileri

Tüm zamanların en iyi komedi dizileri arasında yer alan How I Met Your Mother, 2019 senesiyle beraber Netflix platformunda yayınlanmaya başladı. Herkesin beğenisini kazanan efsanevi dizi, tam olarak Ted Mosby’nin ve onun çocuklarına anneleri ile tanışmasını anlatmasını konu ediniyor. Diziyle ilgili 10 ilginç ayrıntıya yer verdiğimiz yazımızı okumak için “Efsanevi Dizi: How I Met Your Mother” içeriğini okuyabilirsiniz. Her bölümü ayrı güzel olan bu yapımı mutlaka ama mutlaka izlemelisiniz. Bütün bölümlerinin sadece 20 dakikadan oluştuğunu özellikle belirtmek isteriz.

How I Met Your Mother Benzeri Dizi Önerileri;

 • Gilmore Girls
 • Isi & Ossi
 • Murder Mystery 

2. Better Call Saul (2015 - >) IMDb: 9.0

netflix komedi dizileri

Breaking Bad dizisinin Spin Off’u olan Better Call Saul, Netflix’te hem komedi türünde hem de dram türünde yer almaktadır. Dizide, Breakind Bad dizisinde yer alan Saul Goodman’ın Walter White ve Jesse Pinkman ile tanışmadan önceki avukatlık yılları anlatılmaktadır. Hem komediye doyacağınız hem de dram türünde hikayelerle karşılaşacağınız güzel bir yapım.

Better Call Saul Dizisi Tarzı Komedi Dizileri;

 • Orange is the New Black
 • Homeland
 • Sons of Anarchy

1. Leyla İle Mecnun (2011-2014) IMDb: 9.2

netflix komedi dizileri

Türk televizyon tarihinin en komik dizilerinden bir tanesi olan ve 2014 yılında final yapmasına rağmen halen daha sahneleri video paylaşım sitelerinde izlenen Leyla İle Mecnun, uzun bir süredir Netflix’te yer almaktadır. Netflix’in en komik dizileri arasında gösterilen Leyla İle Mecnun, beşik kertmesi olan ancak birbirlerinden hiç haberi olmayan iki insanın başından geçen olaylar üzerine kuruludur. Uzun süredir görüşmeyen iki ailenin tartışmasıyla sonlanan ziyarette Mecnun, Leyla’yı görmüş ve görür görmez de âşık olmuştur. Mecnun Leyla’nın peşinden koşmaya başlar. Her bölümü ayrı bir kahkaha tufanı olan ve aynı zamanda duygu dolu anlar yaşatan Leyla İle Mecnun IMDb sitesinde de 9.2 puan ortalamasına sahiptir.

Leyla ile Mecnun tarzı Dizi Önerileri;

 • Aşk 101
 • Insatiable
 • Ritmi Hisset

Önerilen İçerik: Netflix'te İzleyebileceğiniz En İyi Diziler

NeOldu.com / SİNEMA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
358
642
25
13
16
13
640
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 2
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler: , ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.