Netflix Türk Dizileri - Netflix’de En Çok İzlenen En İyi Türk Dizileri

Netflix Türk Dizileri - Netflix’de En Çok İzlenen En İyi Türk Dizileri
21.02.201912:00

Netflix Türkiye piyasasına girdikten sonra bünyesinde sadece en iyi yabancı dizileri değil aynı zamanda en iyi Türk dizilerini de kullanıcılarına sundu. Bizlerde bu içerikte sizlere Netflix’teki en iyi Türk dizilerini bir araya getirdik. İyi seyirler…

Haber güncelleme tarihi 06.08.2020 08:39

Netflix’te Yayınlanan En İyi Türk Dizileri

Netflix Türk dizileri içeriğinde hem Netflix'in kendi orijinal Türk dizilerini hem de yayın haklarını satın aldığı Türkiye'de en çok izlenen dizileri listeledik. İşte, yayınladığı dönemlerde en popüler Netflix dizileri arasında yer alan ve Netflix'te yayınlanan en iyi Türk dizileri...

Netflix Türk Dizileri;


12. Aşk 101 (2020) IMDb: 7.5

Netflix Türk Dizileri

Netflix’in kendi bünyesinde çıkardığı ve Ay Yapım ile ortaklaşa hareket ettiği Aşk 101, Netflix Türkiye’de şimdiye kadar en çok izlenen Türk dizileri arasında en tepede yerini aldı diyebiliriz. Dizinin oyuncu kadrosunda Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, Selahattin Paşalı ve İpek Filiz Yazıcı yer almaktadır. İlk sezonu 8 bölümden oluşan dizide, kendi iyilikleri için bir kadın öğretmenin okuldan ayrılmasını engelleyen 17 yaşındaki asi gençlerin yaşadıkları olaylar anlatılır. Bunun en etkili yolu ise aşık etmektir. Okula yeni gelen basketbol hocası onların planında kilit rol oynayacaktır.

Yayınlanmadan önce büyük eleştirilere maruz kalan yapım hakkında tüm bilgileri ve eleştirileri Netflix Orijinal Yapımı Aşk 101 Dizisi Hakkında Bilgiler içeriğinde öğrenebilirsiniz.

Tür: Komedi, Romantik, Dram


11. Atiye (2019 - ) IMDb: 7.7

Netflix Türk Dizileri

2019 yılında Türk izleyicilerle buluşan yapımın baş rollerinde Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger ve Melisa Şenolsun yer almaktadır. Dizinin konusuna yer vermeden önce tanıtımıyla büyük ses getiren bu yapım hakkında editörlerimizin özenle bir araya getirdiği daha önce duyulmamış bilgileri Netflix 2. Türk Dizisi Atiye (The Gift) içeriğinden öğrenebilirsiniz.

Atiye, İstanbul’da yaşayan ve ressamlıkla uğraşan genç bir kadındır. Hayatında her şey yolundadır ve oldukça zengin bir aileye sahip olan Ozan ile evlenme planları yapmaktadır. Atiye, kendi başına bir sergi açmış ve bu sergide çocukluğundan itibaren çizdiği sembolü sergilemektedir. Ancak bu sembolün aynısı dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’de keşfedilip haberlerde duyulunca Atiye’nin de hayatı sonsuza dek değişecektir. Dizi hakkında daha geniş bilgilere özenle haz

Tür: Dram, Kurgu, Gizem


10. Rise of Empires: Ottoman (2020) IMDB: 8.1

Netflix Türk Dizileri

Rise of Empires: Ottoman mini belgesel dizidir. Listemiz, Netflix’in Türk dizilerini bir araya getirdiğimiz bir liste olsa da, İstanbul’un fethi Amerikalıların çektiği bir yapım. Aslında bir Amerikan mini belgesel dizisi… Ancak oyuncu kadrosunda Cem Yiğit Üzümoğlu, Tuba Büyüküstün, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Damla Sönmez ve Ushan Çakır gibi ünlü oyuncuların yanı sıra, belgesel kısımlarında da Prof. Celal Şengör anlatıcı olarak bulunmaktadır. Belgesel mini dizi, İstanbul’un fethini elinden geldiğince objektif şekilde anlatmaya çalışan oldukça etkileyici bir yapım.

Tür: Dram, Tarih, Savaş


9. The Protector: Hakan Muhafız (2018) 7.6

Netflix Türk Dizileri

Netflix’in ilk Türk dizisi olma özelliği taşıyan, aynı zamanda Netflix Orijinal içeriklerinden bir tanesi olan The Protector, başrolünde ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy’un yer aldığı etkileyici bir yapım. Dizide başrol olan Hakan (Çağatay Ulusoy) tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenmektedir ve hayatı bir anda alt üst olmuştur.

Kahramanımızın bundan sonraki tek amacı Muhafızlığı kabul etmek ve ölümsüz ile karşı karşıya gelip, onu ortadan kaldırmak.

Tür: Aksiyon, Fantezi, Bilim Kurgu


8. Leyla ile Mecnun (2011-2014) IMDb: 9.2

Netflix Türk Dizileri

Netflix’te en iyi komedi dizileri listesinde de yer verdiğimiz ve tüm zamanların en iyi Türk dizileri arasında da yer alan Leyla ile Mecnun, uzun süre hafızalardan çıkmayacak absürt bir yapım. Mecnun, Leyla, İsmail Abi, Hırsız Yavuz, Erdal Bakkal, İskender, Dede, Kağan, Kamil vb. birçok karakter… 2014 yılında finalini yapmasına rağmen günümüzde hala video paylaşım sitelerinde komik sahneleri izlenmeye devam etmektedir.

Dizinin kısaca özetine değinmek gerekirse, Leyla ile Mecun, aynı hastanede aynı gün dünyaya gelen iki bebek. Ailelesi o gün bu iki bebeği beşik kertmesi yaparlar. Aradan uzun yıllar geçer bu iki bebek kendisini hiç görmemiştir. Ta ki, Mecnun’un babası İskender’in kız istemeye gitmesine kadar… Bu olaydan sonra hiç bitmeyen komik olaylar silsilesi başlar…

Tür: Macera, Komedi, Dram


7. Ezel (2009-2011) IMDb: 8.5

Netflix Türk Dizileri

Mutlaka İzlenmesi Gereken En iyi Diziler listesinde de bulunan Ezel dizisi de artık Netflix bünyesinde kullanıcılarla buluşmaktadır. Başrolünde Kenen İmirzalıoğlu (Ezel), Cansu Dere (Eyşan), Barış Falay (Kerpeten Ali), Yiğit Özşener (Cengiz Atay)’ın yer aldığı yapımda, Ömer Uçar (Ezel) bir tamirhanede çalışan gariban biri ve ailesiyle mütevazi bir hayat yaşamaktadır. Mahalleye sonradan taşınan Eyşan’a aşık olur. Bu aşk Ömer’i yok eder. İşlemediği bir suç yüzünden hapishaneye düşer. İşte, burada karşımıza usta oyuncu Tuncel Kurtiz namı diyar Ramiz Karaeski Dayı çıkar… Netflix kalitesi ile tek solukta izleyeceğiniz harika bir Türk dizisi…

Tür: Suç, Dram, Gerilim


6. 46 Yok Olan (2016) IMDb: 8.5

Netflix Türk Dizileri

Türk dizi tarihinde eşi benzeri olmayan bir yapım olan 46 Yok Olan dizisi, başrolünde Erdal Beşikcioğlu, Yasemin Allen, Melis Birkan, Saygın Soysal ve Berkan Sal’ın yer aldığı gerçekten etkileyici bir yapım. Dizide, Türkiye’nin en başarılı Genetik profesörü Erdal Beşikçioğlu'nun karakteri; tedavisi mümkün olmayan bir hastalık sonucu beş yıldır komada yatmaktadır. Zamanla çevresindekileri kaybeden, pek çok kişinin yarı yolda bıraktığı karakterimiz bu zorlu yolda yüzlerce hastaya umut sayılabilecek bir ilaç keşfeder ve bir anda kendisini büyük bir olaylar zincirinin arasında bulur.

Her sahnesi heyecan ve gerilim dolu 46 Yok Olan dizisi, Netflix’te mutlaka izlemeniz gereken Türk dizileri arasında sizleri beklemektedir.

Tür: Suç, Dram, Aksiyon


5. Behzat Ç. : Bir Ankara Polisiyesi (2010-2013) IMDb: 8.7

Netflix Türk Dizileri

Ülkemizde bir döneme damgasını vuran ve 2013 yılında final yapmasına rağmen halen daha bir kez daha ekranlara gelmesi merakla beklenen Behzat Ç. dizisi, Ankara Cinayet Büro Amiri olan Başkomiser Behzat Ç. ve çevresindeki ekibin başından geçen olayları izleyiciye aktarmaktadır. Behzat Komiser, asker olamadığı için polis olan ve başka da bir baltaya sap olamayacak birisidir. Bu bakımdan en iyi yaptığı işi yani polisliği tercih etmiştir. Devreleri Müdür olmuşken, aldığı cezalardan dolayı kendisi hâlâ Başkomiser kalmıştır.

Türkiye gündemine de zaman zaman yönelen Behzat Ç dizisi Netflixte izleyebileceğiniz en başarılı Türk dizileri arasında yer almaktadır.

Tür: Suç, Dram, Gizem


4. Diriliş: Ertuğrul (2014 - ) IMDb: 7.2

Netflix Türk Dizileri

Netflix bünyesine katılan bir başka başarılı Türk dizisi Diriliş: Ertuğrul, günümüzde (2019) hala yayınlanmaya devam eden ve reyting rekorları kıran bir yapım. Türk tarihini Kayı Obası’nın kuruluşundan başlayıp Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna kadar aktaran dizide, tüylerinizin diken diken olması içten bile değil. Netflix platformunda yer alması bile dizinin ne kadar kaliteli ve büyük bir çevreye hitap ettiğinin göstergesi… Sizlerde Netflix’te izlenebilecek Türk dizileri merak ediyorsanız, Diriliş Ertuğrul güzel bir tercih olacaktır…

Tür: Aksiyon, Macera, Dram


3. Son (2013) IMDB: 7.5

Netflix Türk Dizileri

Türk dizi tarihinde ismi bir hayli fazla duyulan ve yayınladığı dönemde reyting rekorları kıran Son dizi, bünyesinde Yiğit Özşener, Nehir Erdoğan, Erkan Can gibi usta oyuncuları bulundurmaktadır. Dizide, bir kadının kayıp kocasıyla ilgili gerçeği öğrenme çabaları, aile sırlarını, sahtekarlıkları ve uluslararası entrikalarını ortaya çıkarmaktadır.

Tür: Aile, Bilim Kurgu


2. Şubat (2012-2013) IMDb: 7.9

Netflix Türk Dizileri

Leyla İle Mecnun dizisinin yapımcılarından aynı yıllar içerisinde fantastik dram tadından harika bir dizi daha piyasaya çıktı. Şubat dizisi, Güzel ve Çirkin isimli diziden esinlenen, İstanbul’un dehlizlerinde yaşayan adam ve yerin üstündeki kadının hikayesinin anlatmaktadır.

Dizide, televizyonda sunuculuk yapan Yağmur'u, ekranda ilk gördüğü andan itibaren özel bir ilgi ile takip eden Şubat, Haberler dediği bu genç kadının hayatına girer ve şimdiye kadar hayatlarında onları bir araya getirebilecek birçok şeyin yaşandığını fark ederler. Yağmur ise yaşanan olayların ardından yıllar önce öldürülen babasının katilinin peşindedir…

Tür: Suç, Dram, Fantezi


1. Masum (2017) IMDb: 8.8

Netflix Türk Dizileri

İlk olarak Blu Tv’de yayınlanan sonrasında ise Netflix bünyesine katılan en kaliteli Türk dizileri arasında yer alan Masum, kadrosunda Haluk Bilginer, Ali Atay, Serkan Keskin, Nur Sürer, İrelmAltuğ, Tülin Özen gibi önemli oyuncuları barındırmaktadır. Dizide, Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını şehirden uzaktaki küçük çiftlik evlerinde rahat bir şekilde geçirmektedir.  Ancak küçük oğulları bir gece vakti korkunç bir haberle eve gelince her şey bir anda alt üst olur…

Tür: Suç, Dram, Gizem


Önerilen İçerik: Gelmiş Geçmiş En İyi Orijinal Netflix Dizileri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
352
674
678
357
305
281
458
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 3
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.