Bilim Kurgu Dizileri 2022 - Fantastik ve Doğaüstü 33 Dizi

Bilim Kurgu Dizileri 2022 - Fantastik ve Doğaüstü 33 Dizi
27.02.202010:53

Uzay, distopya, fantastik, zamanda yolculuk ve daha birçok bilim kurgu konulu en iyi dizileri sıraladık. İşte en iyi bilim kurgu dizileri öneri listesi...

Haber güncelleme tarihi 29.03.2022 18:01

İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Dizileri Listesi

Bilim kurgu türü dizi severler için öneri niteliğinde hazırladığımız bu içeriğimizde gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu dizilerini listeledik. Macera ve fantastik hikayeleriyle dikkat çeken en iyi bilim kurgu dizileri IMDb puanlarına göre sıralanmıştır. İşte muhteşem senaryoları ve oyuncu kadrolarıyla akıllara kazınan bilim kurgu türündeki en iyi 33 yabancı dizi...

Bilim Kurgu Dizileri;

1. Tribes of Europa

Bilimkurgu Dizileri

Netflix’in 2021 yılında izleyicilerine sunduğu bu fantastik bilim kurgu dizisinde Dünya’da yaşanan büyük bir felaket sonrası kolonileşen insanlar anlatılıyor. Avrupa’da insanlar farklı farklı kolonilerde hayatta kalmaya çalışırken aralarında da bir üstünlük problemi vardır. Her koloni için önem teşkil eden 3 kardeş ise hem kurtuluşun hem de savaşın anahtarlarıdır.

TürBilim kurguDramMacera
IMDb6.8
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenPhilip
Koch
OyuncularHenriette
Confurius
Oliver
Masucci
Emilio
Sakraya

2. Away

Bilimkurgu Dizileri

Uzayda geçen senaryosuyla bilim kurgu severlerin dikkatini çeken Away dizisinde 3 yıl sürecek olan bir Mars görevi için yola çıkan astronotların hikayeleri anlatılıyor. Dizide hem mürettebatın yolculuk sırasında yaşadıklarına hem de geride bıraktıkları ailelerinin karşılaştıkları zorluklara şahit oluyoruz.

TürBilim kurguDramRomantik
IMDb6.6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAndrew
Hinderaker
OyuncularHilary
Swank
Josh
Charles
Vivian
Wu

3. Snowpiercer

Bilimkurgu Dizileri

Netflix’in en çok izlenen yabancı bilim kurgu dizileri arasında yer alan Snowpiercer’de insan deneyleri sonrası buzulla kaplanan dünyada hayatta kalmaya çalışan insanları izliyoruz. Snowpiercer isimli bir trenin içerisinde yaşayan insanlar durmadan dünyanın etrafında dönmektedirler. Bu sırada trende büyük bir isyan başlayacak ve yeni bir otorite kurulacaktır.

TürBilim kurguDramGerilim
IMDb6.9
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJosh
Friedman
OyuncularJennifer
Connelly
Daveed
Diggs
Mickey
Sumner

4. The Stand (Stand)

Bilimkurgu Dizileri

Ölümcül bir salgın nedeniyle dünya yok olmuş durumdadır. Salgın her yeri sarmış, hayatta kalmayı başarabilmiş insanlar içine düştükleri cehennemden kurtulmaya çalışırlar. Kendilerini mahşerden kurtaracak bir iki lider gelir ve halk liderini seçer. Bir grup insan umudunu 108 yaşındaki Abagail’e bağlar.

TürBilim kurguDramFantastik
IMDb5.3
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJosh
Boone
OyuncularJames
Marsden
Odessa
Young
Owen
Teague

5. Alice in Borderland (Alice Sınır Ülkesinde)

Bilimkurgu Dizileri

İşsiz genç Ryohei Arisu neredeyse tüm zamanını bilgisayar oyunu oynayarak geçirmektedir. Bir sabah uyanır Tokyo’da hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını farkeder. Kendisini bir oyunun içinde bulur, bu oyundan kurtulmak için oyunu kurallarına göre oynamak zorundadır. Hayatını tehdit eden bu oyunla mücadele etmektedir.

TürBilim kurguFantastikGerilim
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenSato
Shinsuke
OyuncularKento
Yamazaki
Ayame
Misaki
Aya
Asahina

6. Raised by Wolves (Kurtlar Tarafından Yetiştirilmiş)

Bilimkurgu Dizileri

Gizemli bir gezegende yaşayan insanları ve onların çocuklarını yetiştirmekle görevli olan iki android robotun maceralarını konu almaktadır. Her geçen gün büyüyen insan kolonisi dini farklılıklardan dolayı tehditlerle karşılaşır. Bu süreçte android robotları büyük zorluklar beklemektedir.

TürBilim kurguDram
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAaron
Guzikowski
OyuncularAmanda
Collin
Abubakar
Salim
Winta
McGrath

7. Lovecraft Country (Lovecraft Ülkesi)

Bilimkurgu Dizileri

1950 yıllarında geçen Lovecraft Country dizisi Atticus Black, arkadaşı Letitia, amcası George’un birlikte çıktıkları yolculukta karşısına çıkan olayları konu almaktadır. Atticus kayıp babasını bulmak için yanına amcasını ve arkadaşını alarak yola çıkar.

TürBilim kurguKorkuFantastik
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenMisha
Green
OyuncularJurnee
Smollett
-Bell
Micheal K.
Williams
Wunmi
Mosaku

8. Upload

Bilimkurgu Dizileri

Yakın gelecekte geçen Upload dizisi sanal gerçeklik hizmeti veren şirketin müşteri hizmetlerinde çalışan Nora ve arkadaşı Nathan’ın hayatını konu almıştır. Nathan bir gün araba kazası yapar ve ağır yaralanır. Nathan’ın kız arkadaşı Nathan’ın ölümden sonraki yaşamını deneyimlemek için Nora’nın çalıştığı şirketin içerisindeki sanal gerçeklik dünyasına gönderir.

TürBilim kurguKomediGizem
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenGreg
Daniels
OyuncularRobbie
Amell
Andy
Allo
Zainab
Johnson

9. Utopia (Ütopya)

Bilimkurgu Dizileri

Birbirini hiç tanımayan, alakasız bir grup insan internette dolaşan çizgi roman forumlarından birinde tanışırlar. Bu grup Utopia adında hiç keşfedilmemiş bir çizgi roman taslağı bulur. Bu çizgi roman son yüzyılda yaşanacak tüm felaketleri önceden bilmektedir.

TürBilim kurguDramGerilim
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenGillian
Flynn
OyuncularJohn
Cusack
Dan
Byrd
Desmin
Borges

10. Away (Uzakta)

Bilimkurgu Dizileri

Mars’a yapılan zorlu yolculukta yaşanan olayları konu alan dizide Amerikalı astronot Emma Green hayati bir görevle karşı karşıyadır. Genç ve başarılı kadın astoront Emma çıkacağı bu tehlikeli yolculukta ergenlik çağındaki kızını ve kocasını geride bırakır.

TürBilim kurguDramRomantik
IMDb6.6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAndrew
Hinderaker
OyuncularHilary
Swank
Josh
Charles
Vivian
Wu

11. Doom Patrol (Kıyamet Devriyesi)

Bilimkurgu Dizileri

Robotman, Doktor Niles Caulder, Negative Man, Elasti-Girl, Crazy Jane’den oluşan Doom Patrol ekibinde herkes geçirdiği kazalar sonucunda olağanüstü güçler kazanmış birer süper kahramandır. Kazaların sonucunda çeşitli yaralar oluşmuş kişilerin vücutlarında ciddi bozukluklar oluşmuştur. Ekip Şef sayesinde bir araya gelir ve kötülüklere karşı mücadele etmeye başlarlar.

TürBilim kurguAksiyonFantastik
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenJeremy
Carver
OyuncularDiane
Guerrero
April
Bowlby
Joivan
Wade

12. See

Bilimkurgu Dizileri

Geçmişte geçen başarılı yapım See dizisinde insanlar görme yetisini kaybetmiştir. Tüm insanlar kör bir şekilde anlaşmaya çalışırken dünyada sadece ikiz bebekler kör değildir. Kör olmayan ikiz bebekler büyüdükten sonra dünyanın kaderini değiştirebilecekler.

TürBilim kurguDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenSteven
Knight
OyuncularJason
Momoa
Alfre
Woodard
Sylvia
Hoeks

13. For All Mankind (Bütün İnsanlık İçin)

Bilimkurgu Dizileri

Amerika ve Sovyetler Birliği arasında yaşanan uzay yolculuğu rekabetini konu alan dizide uzay yarışının merkezinde yer alan astronotlar ve mühendislerin bu süreçte yaşadığı zorluklar anlatılmaktadır.

TürBilim kurguDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenJoel
Kinnaman
OyuncularRonald
D. Moore
Ben
Nedivi
Matt
Wolpert

14. Lost in Space (Uzayda Kaybolmak)

Bilimkurgu Dizileri

1960’ların sevilen bilim kurgu dizisi yıllar sonra yeniden Lost in Space izleyiciyle 2018 yılında tekrardan buluştu. Dizis, günümüzden 30 yıl ilerisinde yaşanan birtakım hikayeleri anlatmaktadır. Sömürgeciliğin uzayda yaygınlaştığı bir dönemde Robinson ailesi daha iyi bir gezegende yaşamak için tüm testlerden geçerler. Ancak yolculuk sorasında oluşan bir sorun sebebiyle hiç bilmedikleri bir gezegende hayatta kalma mücadelesi vereceklerdir.

TürBilim kurguMacera
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenMatt
Sazama
OyuncularMolly
Parker
Toby
Stephens
Max
Jenkins

15. Agents of S.H.I.E.L.D (SHIELD Ajanları)

Bilimkurgu Dizileri

Başrollerinde Clark Gregg, Ming-Na Wen ve Chloe Bennet’in yer aldığı başarılı yapım Enforcement and Logistic Division isimli gizli devlet örgütünün gizemli maceralarını anlatmaktadır. Marvel'ın aksiyon dizileri türünde 7 sezon boyunca ekranlardaki yerini alan dizinin yönetmenliğini Joss Whedon ve Maurissa Tancharoen üstlenmiştir. Marvel dizileri ile büyük bağı olan okurlarımız, en çok izlenen diziler arasında yer alan bu yapımı kesinlikle listelerine dahil etmeli.

TürBilim kurguDramFantastik
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenJoss
Whedon
OyuncularClark
Gregg
Ming
-Na Wen
Chloe
Bennet

16. Heroes (Kahramanlar)

Bilimkurgu Dizileri

Başarılı senaryosuyla dikkat çeken ve en iyi yabancı diziler listesinde her daim yer alan “Heroes” dizisi Doğa üstü yeteneklere sahip bir grup insanın dünyayı kurtarmak amacıyla yaptığı birtakım maceraları anlatmaktadır. Ancak ilk olarak farklı yeteneklere sahip bu insanların kendilerini keşfetmeleri gerekmektedir. Dizinin oyuncu kadrosunda Milo Ventimiglia, Greg Grunberg ve Hayden Panettiere rol almıştır.

TürBilim kurguFantastik
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2006
YönetmenTim
Kring
OyuncularMilo
Ventimiglia
Greg
Grunberg
Hayden
Panettiere

17. Star Trek: Discovery (Yıldız Savaşları: Keşif)

Bilimkurgu Dizileri

Netflix dizileri arasında yer alan ve bilim kurgu türünü sevenlerin büyük ilgi gösterdiği harika bir yapım... Star Trek: Discovery dizisi, USS Discovery mürettebatının yeni keşifler yapmasını ve uygarlıklar keşfetmesini konu edinmiştir. Orijinal serinin anlatıldığı tarihten 10 senen öncesini ele alan Star Trek: Discovery’nin yönetmenliğini Bryan Fuller ve Alex Kurtzman gibi isimler yapmıştır. Dizinin oyuncu kadrosunda Doug Jones, Anthony Rapp, Jason Isaacs ve Mary Wiseman gibi ünlü aktörler yer almıştır.

TürBilim kurguMacera
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenPhilip
Koch
OyuncularSonequa
Martin
-Green
Doug
Jones
Anthony
Rapp

18. The 100

Bilimkurgu Dizileri

Uyarlama bilim kurgu dizilerinden biri olan The 100 Kass Morgan’ın aynı isimli kitabından senaryoya aktarılmıştır. Dünya üzerinden yaşanan nükleer bir savaşın üzerinden 97 yıl geçmiştir ve bir uzay gemisine sığınan insanlar aralarından 100 genci tekrar dünyaya gönderirler. Bu gençlerin görevi ise yeniden bir dünya düzeni kurmak ve insanlığın devamını sağlamaktır. Dizinin başrollerinde Eliza Taylor, Paige Turco ve Bob Morley rol almıştır.

TürBilim kurguDramMacera
IMDb7.7
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenJason
Rothen
-berg
OyuncularEliza
Taylor
Bob
Morley
Marie
Avgero
-poulos

19. The Orville

Bilimkurgu Dizileri

Başarılı aktör ve yönetmen Seth MacFarlane’nin başrolünde yer aldığı Orville dizisi 3 sezon boyunca ekranlardaki yerini almıştır. 300 yıl sonrasında yaşanması düşünülen bir hikayeyi anlatan The Orville’de uzay araştırmaları için yola çıkan yıldızlar arası filosundan U.S.S Orville gemisinin maceraları konu edilmiştir. Ancak bu yolculuk birtakım sorunlarla bölünecek, kozmik sıkıntılara yol açacak ve son derece komedi dolu bir hikayeyi aktarmaktadır. Bilim kurguyu böylesine komik bir senaryoyla anlatan başarılı dizi mutlaka izlenmesi gereken bilim kurgu dizilerinden biridir.

TürBilim kurguKomedi
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenPhilip
Koch
OyuncularSeth
MacFarlane
Adrianne
Palicki
Penny
Johnson
Jerald

20. The Man in the High Castle (Yüksek Şatodaki Adam)

Bilimkurgu Dizileri

Distopik bir macerayı konu edinen dizi Philip K Dick’in aynı isimli başarılı romanından uyarlanmıştır. Senaryoya göre İkinci Dünya Savaşını Almanya ve Japonya kazanmıştır. Bu sırada Kuzey Amerika’nın ne halde olacağını göz önüne seren dizi de insanların bir kısmı bu baskıcı rejime karşı direnirken bir kısmı da bu durumu kabullenmiştir. Dizinin yönetmenliğini ise Eric Overmyer ve Frank Spotniz yapmıştır. Amazon Prime dizileri arasında da bulabileceğiniz bu yapıma, bilim kurgu türünde mutlaka şans vermenizi öneririz.

TürBilim kurguDistopik
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenEric
Overmyer
OyuncularAlexa
Davalos
Rupert
Evans
Joel
de la
Fuente

21. Altered Carbon

Bilimkurgu Dizileri

İnsan bedenleri arasında karakter ve ruh değişimi yapılan bir gelecekte geçen Altered Carbon dizisi aynı isimli bir çizgi romandan uyarlanmıştır. Yıldızlararası savaşçılarından oluşan bir time liderlik eden Takeshi askerler arasında çıkan isyan sonucu hayatta kalan tek kişi olmuştur. BU olaylardan sonra Takeshi’nin beyni buz içerisinde hapsedilerek yüzyıllar boyunca saklanır. Günü geldiğinde ise Laurens Bancroftm isimli bir adam tarafından uyandırılan Takeshi özgürlüğüne kavuşabilmesi için gizemli bir cinayeti çözmeye çalışacaktır. Her bölümü ile izleyenleri ekrana bağlayan bu yapımı, mutlaka izlenmesi gereken Netflix fantastik dizileri listesine de kesinlikle eklemelisiniz.

TürBilim kurguPolisiyeGerilim
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenLaeta
Kalogridis
OyuncularAnthony
Mackie
Lela
Loren
Renée
Elise
Goldsberry

22. Travelers (Gezginler)

Bilimkurgu Dizileri

İnsan nüfusunun yıllar boyunca giderek azalması dünya için bir felaketin başlangıcı olmuştur. Günümüzden yüzyıllar sonrasına gelindiğinde ise bir avuç kalan insanlık 21.yüzyıla gidebilmek için bir zaman makinesini kullanırlar. Travelers isimli bu yolcu grubunun başında FBI özel ajanı Grant MacLaren olup grubun amacı insanlığın sonunu getiren olayları incelemek ve değiştirmektir. Netflix gerilim dizileri listesinde de yer alan yapım başrollerinde Eric McCormack, MacKenzie Porter ve Patrick Gilmore gibi isimler yer almıştır.

TürBilim kurguGerilim
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenBrad
Wright
OyuncularEric
McCormack
MacKenzie
Porter
Nesta
Cooper

23. 11.22.63

Bilimkurgu Dizileri

Başarılı senaryosu ve muhteşem oyunculuk performanslarıyla dikkat çeken dizi lisede İngilizce öğretmenliği yapan bir öğretmenin zamanda yolculuk yapmasını konu edinmiştir. Öğretmenlik yapan Jake Epping bir lokantanın deposunun geçmişe açılan bir kapı olduğunu fark eder ve J.F. Kenndy suikastini engellemek amacıyla o günlere gider. Ancak işler hiç planladığı gibi gitmeyecektir. Genç adam bu akıl almaz durum içerisinde birde hayatının kadını ile tanışacak ve aşık olacaktır.

TürBilim kurguGerilim
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenBridget
Carpenter
OyuncularJames
Franco
Sarah
Gadon
Cherry
Jones

24. Sense8

Bilimkurgu Dizileri

8 kişilik geniş bir hikayenin anlatıldığı dizi de 8 farklı şehirde yaşayan bu insanların bazıları yan yana gelmeye çalışırken bazıları ise birbirlerini öldürmeye çalışırlar. 10 bölüm olarak düşünülen senaryoda her bölüm bir karakter tanıtılmaya çalışılmıştır. Dizinin yönetmenliğini ise Wachowski kardeşler yapmıştır.

TürBilim kurguFantastik
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenLilly
Wachowski
OyuncularDoona
Bae
Jamie
Clayton
Tuppence
Middleton

25. Star Trek (Uzay Yolu Orijinal Seri)

Bilimkurgu Dizileri

Star Trek macerasının çıkış noktası olan dizi sonrasında aynı isimle birçok dizi film içeriği yapıldığı için Orijinal Seri olarak nitelendirilmektedir. Ünlü yönetmen Gene Roddenberry’nin önderliğinde hayata geçirilen proje 3 yıl boyunca ekranlardaki yerini almıştır. Başrollerinde William Shatner, Leonard Nimoy ve DeForest Kelley yer almıştır.

TürBilim kurguMacera
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
1966
YönetmenGene
Rodden
-berry
OyuncularWilliam
Shatner
Leonard
Nimoy
DeForest
Kelley

26. Orphan Black

Bilimkurgu Dizileri

Mükemmel senaryosuyla bilim kurgu dizileri arasında en dikkat çekici yapımlardan biri olan “Orphan Black” başarılı yönetmenler Graeme Manson ve John Fawcett önderliğinde çekilmiştir. Hayatının en kötü anını yaşamakta olan Sarah her şeyden ümidini kesmiş ve yaşamaktan vazgeçmek üzereyken trajik bir olaya denk gelir. Kendisine neredeyse tıpa tıp benzeyen birinin kendisini öldürdüğünü gören Sarah hayatını onun yerine geçerek yaşamayı düşünür. Bir anlık verdiği bu kararla başka bir insan olmaya çalışan Sarah tahmin bile edemediği bir maceranın içine düşer. Dizinin başrolünde Tatiana Maslany yer almıştır.

TürBilim kurguGerilim
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenGraeme
Manson
OyuncularTatiana
Maslany
Dylan
Bruce
Jordan
Gavaris

27. The Expanse (Genişlik)

Bilimkurgu Dizileri

Uzak gelecek diye tabir edebileceğimiz bir zamanda anlatılan hikaye ana merkezine başarılı Dedektif Miller’ın maceralarını anlatmaktadır. Günümüzden 200 yıl sonra yaşanan bir kayıp olayı sonrası zengin bir aile kızlarını bulması için dedektif Miller’ın yanına gelirler. İşi kabul eden Miller bir uzay gemisi kaptanıyla anlaşır ve birlikte kızı aramaya koyulurlar. Ancak araştırmalar sonucu insanlık tarihine damga vuran bir komplo hikayesi ile karşılaştıklarını fark ederler. Mark Fergus ve Hawk Ostby gibi yönetmenlerin önderliğinde çekilen dizinin başrollerinde Steven Strait, Thomas Jane ve Cas Anvar rol almıştır.

TürBilim kurguDramGerilim
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenMark
Fergus
OyuncularSteven
Strait
Thomas
Jane
Cas
Anvar

28. Doctor Who

Bilimkurgu Dizileri

12 sezon boyuncu hem proje dizi kadrosunun hem de izleyicilerin bıkmadan usanmadan ekranlarda tutmayı başardığı Doctor Who dizisi efsanesi kendine has tavırları, garip ismi ve muhteşem bilgisiyle tanınan Doktor karakterinin hikayesini anlatmaktadır. Rose Tyler adında bir kadın gizemli bir karakter olan ve kendisine Doktor diyen bir adamla tanıştı. Ancak bu tanışma sıradan bir olay değildir çünkü Rose’nin hayatı tüm insanlık gibi büyük bir tehlikededir. Dizinin oyuncu kadrosunda Matt Smith, David Tennant ve Peter Capaldi yer almıştır.

TürBilim kurguMacera
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenRussell
T Davies
OyuncularDavid
Tennant
Peter
Capaldi
Matt
Smith

29. The X Files (Gizli Dosyalar)

Bilimkurgu Dizileri

Ünlü yönetmen Chris Carter’ın unutulmaz dizilerinden biri olan “The X Files” başrollerinde David Duchovny, Gillian Anderson ve Annabeth Gish yer almıştır. Filmin konusu ise biri inancıyla diğeri ise şüpheciliğiyle öne çıkan iki FBI ajanı Fox Mulder ve Dana Scully’nin maceralarını anlatmaktadır. Gizli güçlerin ve gizemli insanların engellemelerine rağmen iki ajan şimdiye kadar açıklanamayan ve kapatılan dosyaları yeniden kurcalamaya başlarlar. 11 sezon boyunca ekranlarda yerini alan dizi her bölümünde farklı bir dosya dolayısıyla farklı bir olayı izleyicilerine sunmuştur.

TürBilim kurguPolisiyeFantastik
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
1993
YönetmenChris
Carter
OyuncularDavid
Duchovny
Gillian
Anderson
Mitch
Pileggi

30. Westworld (Batı Dünyası)

Bilimkurgu Dizileri

HBO dizileri arasında yer alan Westworld son teknoloji donanımlara sahip yapay zekaların kullanıldığı bir oyun parkında geçen olaylar karanlık bir gelecekte yaşanan vahşi batı macerasını anlatmaktadır. Ünlü yönetmen Jonathan Nolan imzalı bu dizinin oyuncu kadrosunda Evan Rachel Wood, Thandie Newton ve Jeffrey Wright yer almıştır. Dizi 3 sezon boyunca yayın hayatına devam etmiş olup hala yayınlanmaktadır.

TürBilim kurguWesternGerilim
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenJonathan
Nolan
OyuncularEvan
Rachel
Wood
Thandie
Newton
Jeffrey
Wright

31. Dark

Bilimkurgu Dizileri

Son yılların en iyi bilim kurgu dizilerinden biri olan “Dark dizisi” Netflix orijinal yapımı bir dizidir. Oyuncu kadrosunda Louis Hofmann, Maja Schöne ve Oliver Masucci’nin rol aldığı dizinin konusu ise gizemli bir şekilde kaybolan bir çocuğun ve dram dolu hikayeleriyle dikkat çeken dört ailenin ana merkezinde olduğu dizide son günlerde oluşan gelişmeler hem karakterlerin hem de kasabanın kaderini değiştirir. Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler listesinde de yer verdiğimiz yapım, son yılların en dikkat çeken ve sürükleyici dizilerinden bir tanesi.

TürBilim kurguDram
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenBaran
bo Odar
OyuncularLouis
Hofmann
Lisa
Vicari
Maja
Schöne

32. Stranger Things (Tuhaf Şeyler)

Bilimkurgu Dizileri

En iyi bilim kurgu dizilerinden biri olan Stranger Things dizisi, ana konu olarak kaybolan bir çocuğu arayan annenin maceralarını anlatsa da 80’li yıllarda çekilen ve absürt korku filmlerine değinen senaryosuyla da dikkat çekmektedir. Ünlü yönetmenler Matt Duffer ve Ross Duffer’in önderliğinde çekilen dizinin başrollerinde Millie Bobby Brown, Winona Ryder ve Finn Wolfhard yer almıştır.

TürBilim kurguFantastikGerilim
IMDb8.8
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenMatt
Duffer
OyuncularWinona
Ryder
Millie
Bobby
Brown
David
Harbour

33. Black Mirror

Bilimkurgu Dizileri

2011 yılında vizyona girerek adeta dizi sektörünü kasıp kavuran başarılı bilim kurgu dizisi “Black Mirror dizisi” ünlü yönetmen Charlie Brooker imzalı bir yapımdır. Oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken dizide Pom Klementieff, Marc Menchaca ve Nicole Beharie gibi başarılı isimler rol almıştır. Şimdiye kadar 5 sezondur çekilen dizi her bölümünde farklı bir hikaye anlatmasıyla garip bir senaryoya yapısına sahiptir. Aksiyon, Macera, Bilim kurgu ve Dram türlerini farklı farklı bölümlerde yansıtmıştır.

TürBilim kurguFantastikMacera
IMDb8.8
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenCharlie
Brooker
OyuncularRuibo
Qian
Susan
Pourfar
Daniel
Stewart
Sherman
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
391
847
1001
101
47
170
804
8
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.