Aksiyon Dizileri 2022 - En Efsane 25 Yabancı Aksiyon Dizisi

Aksiyon Dizileri 2022 - En Efsane 25 Yabancı Aksiyon Dizisi
28.02.202013:48

Kusursuz senaryoları ve muhteşem oyuncu kadrolarıyla aksiyon dizilerini bu içeriğimizde bulabilirsiniz. İşte IMDb puanı yüksek en iyi 25 aksiyon dizisi...

Haber güncelleme tarihi 15.03.2022 16:20

Dizi Tarihine Damgasını Vuran En İyi Aksiyon Dizileri

Aksiyon severlerin mutlaka izlemesi gerektiği en iyi ve en yeni aksiyon dizilerini bu içeriğimizde bir araya getirdik. IMDb puanlarına göre dizileri sıraladığımız listemizde heyecan dolu sahneleriyle akıllara kazınan yapımlar yer almıştır. İşte izlerken aksiyon ve heyecana doyacağınız en iyi 25 aksiyon dizisi...

Aksiyon Dizileri;

1. Squid Game

Aksiyon Dizileri

2021 yılının en çok izlenen kore dizileri arasında yer alan Squid Game'de paraya ihtiyacı olan bir grup insanın ölümle burun buruna geldiği bir macera anlatılıyor. Zenginler tarafından düzenlenilen bir organizayona şehirde paraya ihtiyacı olan 400 kişi toplanıyor. Sırası ile oyunlar oynayarak finale taşınan bu yarışmanın büyük ödülü ise 400 milyon'dur. Yarışmacılar için ilk başta her şey güzel gözükse de olayın bir ölüm kalım savaşına dönüşmesi tüm işleri değiştirecektir.

TürAksiyonGerilimDram
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenHwang
Dong
-hyuk
OyuncularJung-jae
Lee
Park
Hae-Soo
Heo
Sung-Tae

2. Tribes of Europa (Avrupa Kabileleri)

Aksiyon Dizileri

Distopik bir geleceğin konu edildiği bu macera dolu aksiyon dizisinde Avrupa'nın büyük felaket sonrası kabilelere bölündüğü bir dünya izliyoruz. Geleceğe dair bir kurtuluşun yolu olarak görülen 3 kardeş kabilelerin ve grupların birbirleri ile mücadele içerisine girmesine sebep olurken bu üç kardeş amansızca hayatta kalma mücadelesi vereceklerdir.

TürAksiyonBilimkurguMacera
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenPhilip
Koch
OyuncularHenriette
Confurius
Oliver
Masucci
Emilio
Sakraya

3. Lupin

Aksiyon Dizileri

2021 yılında izleyiciyle buluşan ve ilk yayınladığı günden itibaren en çok izlenen Netflix dizileri arasına giren Lupin, babasının intikamı için harekete geçen Assane Diop’un maceralarını izliyoruz. İşlemediği bir suçtan dolayı yargılanan ve kısa süre sonra ölen babasının başına gelenlerin hesabını sormak isteyen Assane küçük yaşlardan beri özendiği Arsene Lupin’i örnek alarak muhteşem planlar kurar.

TürAksiyonPolisiyeDram
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenGeorge
Kay
OyuncularOmar
Sy
Ludivine
Sagnier
Clotilde
Hesme

4. Snowpiercer

Aksiyon Dizileri

Aynı adlı sinema filminden esinlenilerek dizi haline getirilen Snowpiercer dizisi, dünyanın buzul çağı yaşaması ve insanlığın sürekli hareket eden bir trenin içerisinde yaşama çabaları anlatılıyor. 7 yıldır süren buzul çağından kurtulan insanlar bir tren ile dünyanın etrafını sürekli dolaşmaktadırlar. Bu trende yönetenler ve yönetilenler arasındaki sınıf ayrımı ise arka taraftaki insanların yaşamını hayli zorlaştırır. Kuyruk insanları özgürlüklerini kazanabilmek için savaşmak zorundadırlar.

TürAksiyonGerilimBilimkurgu
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJosh
Friedman
OyuncularJennifer
Connelly
Daveed
Diggs
Mickey
Sumner

5. The Mandalorian

Aksiyon Dizileri

Hikayesi Star Wars evreninde geçen Mandalorian dizisinde yalnız başına dolaşan bir ödül avcısının seyahatleri anlatılıyor. Star Wars evrenine oldukça hakim olan Jon Favreau’nun yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı dizi bilimkurgunun yanı sıra aksiyon dolu sahneleriyle dikkat çekiyor.

TürAksiyonMaceraBilimkurgu
IMDb8.8
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenJon
Favreau
OyuncularPedro
Pascal
Gina
Carano
Giancarlo
Esposito

6. The Boys

Aksiyon Dizileri

The Boys dizisinde kanuna karşı gelen ve yozlaşmış olan bir grup süper kahramanlara karşı mücadele veren insanları konu ediniyor. Kendilerine The Boys adını veren insanlar süper kahramanların sürekli olarak saldırdığı şehirlerini korumak ve bu yozlaşmış yaratıkları ortadan kaldırmak için harekete geçerler.

TürAksiyonBilimkurguDram
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenEric
Kripke
OyuncularKarl
Urban
Jack
Quaid
Antony
Starr

7. Warrior (Savaşçı)

Aksiyon Dizileri

Warrior dizisinde iç savaş sebebiyle ülkesinden ayrılan ve San Francisco’daki Çin mahallesine gelen bir dövüş sanatları uzmanının hikayesi anlatılıyor. Genç adam bu yeni evinde tutunabilmesi için Çin Mahallesi savaşları içerisine dahil olmak zorunda kalacaktır.

TürAksiyonDövüş
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenJonathan
Tropper
OyuncularAndrew
Koji
Olivia
Cheng
Jason
Tobin

8. Hawaii Five-0

Aksiyon Dizileri

70’li yılların en iyi aksiyon ve polisiye diziler türünde bir yapımda Hawai eyaletinde görev yapan özel bir polis kuvvetinin maceralarını anlatmaktadır. Aksiyon dolu senaryosuyla mutlaka izlenmesi gereken dizilerden biri olan Hawaii Five-0’ın başrollerinde Alex O’Loughlin, Scott Caan ve Chi McBride yer almıştır. Dizinin yönetmenliğini ise Alex Kurtzman ve Peter M. Lenkov yapmıştır.

TürAksiyonPolisiyeDram
IMDb7.3
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenAlex
Kurtzman
OyuncularAlex
O'Loughlin
Scott
Caan
Chi
McBride

9. Star Trek Discovery (Yıldız Savaşları: Keşif)

Aksiyon Dizileri

Orijinal Star Trek serisinin 10 öncesinde yaşanılanları anlatan dizi de USS Discovery mürettebatının yeni dünyalar ve yeni milletleri keşfetmesi konu edilmiştir. Alex Kurtzman’ın başarılı dizilerinden biri olan Star Trek Discovery dizisi oyuncu kadrosunda Doug Jones, Anthony Rapp, Jason Isaacs, Sonegua Martin-Green ve Mary Wiseman gibi isimler yer almıştır. 3 sezondur yayınlanan dizi yeni sezonda yine ekranlarda olacak.

TürAksiyonMaceraBilimkurgu
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenBryan
Fuller
OyuncularSonequa
Martin
-Green
Doug
Jones
Anthony
Rapp

10. Arrow

Aksiyon Dizileri

Genç ve zengin bir adam olan Oliver Queen hayatı boyunca birçok hata ve yanlış yapmış bir kimsedir. Ünlü playboyun bir deniz kazası sonrasında öldüğü sanılır ancak bir adada 5 yıl hayatta kalma mücadelesi veren Oliver en sonunda kurtarılır. Tek başına kaldığı yıllarda artık bir başka Oliver olan ana karakter artık hayatını günahlarını affettirebilmek amacıyla suçlulara karşı savaşarak geçirecektir. DC yapımlı ve Türkiye'de en çok izlenen diziler arasında Arrow, mutlaka fırsat vermeniz gereken yapımlar arasında...

TürAksiyonFantastikDram
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenAndrew
Kreisberg
OyuncularStephen
Amell
Katie
Cassidy
David
Ramsey

11. Titans

Aksiyon Dizileri

Süper kahramanların aksiyon ve macera dolu hikayelerinin anlatıldığı dizide bir grup genç iyi birer süper kahraman olabilmek için mücadele ediyorlar. Senaryosunu ve yönetmenliğini Greg Berlanti, Akiva Goldsman ve Geoff Johns’un yaptığı dizi de Brenton Thwaites, Anna Diop ve Teagan Croft başrollerde yer almıştır.

TürAksiyonFantastikDram
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenGreg
Berlanti
OyuncularBrenton
Thwaites
Anna
Diop
Teagan
Croft

12. Chicago Fire (Şikago Yangını)

Aksiyon Dizileri

Dünyanın en zor ve en aksiyon dolu mesleklerinden biri olan itfaiyecilik bu dizinin ana konusu olmuştur. Chicago Fire dizisinde adrenalin bağımlısı Teğmen Kelly Severide ve ekibinin korkusuzca alevlerin arasına dalma maceraları ve günlük yaşantıları anlatılmıştır. Dizinin oyuncu kadrosunda Jesse Spencer, Taylor Kinney ve David Eigenberg yer alırken yönetmenlik koltuğunda Michael Brandt’ı görmekteyiz.

TürAksiyonDram
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenDerek
Haas
OyuncularJesse
Spencer
Taylor
Kinney
Monica
Raymund

13. The Umbrella Academy

Aksiyon Dizileri

Henüz küçük yaşlarda annesiz ve babasız kalan özel yeteneklere sahip 6 çocuk bir adam tarafından evlat edinilirler. Hayatları boyunca bu özel yetenekleri doğru yönde kullanmak amacıyla eğitilen gençler birbirleriyle de pek anlaşamazlar. Ancak babalarının gizemli bir şekilde ölümü kardeşleri bir araya getirecektir. Aksiyon ve macerayı dolu dolu seyrettiren The Umbrella Academy dizisi başarılı yönetmen Steve Blackman imzalı olup oyuncu kadrosunda Ellen Page, Tom Hopper ve Robert Sheehan gibi isimlere yer vermiştir.

TürAksiyonMaceraFantastik
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenSteve
Blackman
OyuncularElliot
Page
Tom
Hopper
Aidan
Gallagher

14. Altered Carbon

Aksiyon Dizileri

Netflix dizileri arasında son yılların en çok izlenen yapımlarından olan Altered Carbon’un hikayesi insanların ruhunun bir başka bedene aktarabildiği bir geleceği anlatmaktadır. Dizinin ana karakteri Takeshi Kovacs ise yıldız takımının uğradığı ağır saldırıdan kurtulan tek kişi olmuştur. Takeshi’nin buzla kaplı bedeni yüzyıllar boyunca dondurulmuş bir biçimde muhafaza edilir. Ancak yüzyıllar sonra uyandırılan Takeshi’ye özgürlüğü karşısında 2 farklı ve zor cinayeti çözmesi gerekmektedir.

TürAksiyonBilimkurgu
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenLaeta
Kalogridis
OyuncularAnthony
Mackie
Lela
Loren
Renée
Golds
-berry

15. Jack Ryan

Aksiyon Dizileri

Başarılı ajan Jack Ryan CIA’de masa başı bir iş yaptığı sıralarda şüpheli bir para giriş çıkışı tespit eder. Bunun üzerine harekete geçen Jack Ryan sahaya inerek düşmanların peşine düşer. Avrupa ve Orta Doğu’da köşe bucak düşmanları arayan Jack teröristlerin Amerika’ya saldıracağı bilgisini öğrenir.

TürAksiyon
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenCarlton
Cuse
OyuncularJohn
Krasinski
Wendell
Pierce
Abbie
Cornish

16. Strike Back

Aksiyon Dizileri

Ünlü yönetmen Andy Harries’in Ajan dizileri türünde oldukça başarılı bir yapımı olan Strike Back, Amerika - Irak savaşı sırasında askerlik yapan ve başarısız bir operasyon sonucu ordu’dan ihraç edilen John Porter’ın 7 yıl sonra geri dönüşü konu edilmiştir. Dizinin oyuncu kadrosunda Warren Brown, Sullivan Stapleton ve Daniel MacPherson rol almıştır.

TürAksiyon
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenAndy
Harries
OyuncularWarren
Brow
Sullivan
Stapleton
Daniel
Mac
-Pherson

17. The Last Kingdom (Son Krallık)

Aksiyon Dizileri

Stephen Burchard’ın yönetmenliğini yaptığı başarılı dizi The Last Kingdom bir zamanlara İngiliz Kralı olan babasının öldürülmesi sonrasında yıllarca Paganların esiri olan ve sonrasında da hakkı olan topraklarına dönen Uthred’in maceralarını anlatmaktadır. Tahtın varisi olduğu için Uthred’i öldürmeyi düşünen amcası, Kont Ragnar’ın ölümüne sebep olan kişi olarak Uthred’i gösterir. İşte bu yüzden Hem Paganlar hem de İngilizler Uthred’i öldürmek isterler. Ancak Wessex kralı Alfred onu himayesine alacaktır.

TürAksiyonTarihDram
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenStephen
Butchard
OyuncularAlexander
Dreymon
Emily
Cox
Millie
Brady

18. Killing Eve

Aksiyon Dizileri

Güvenlik hizmetleri alanında çalışan genç kadın Eve hayatı boyunca hep ajan olmayı hayal etmiştir. Vilanelle ise kötü bir karaktere sahip olan ve lüks hayatı seven sağlam bir katildir. Dizide karşı karşı ya gelen çılgın ikili aksiyon ve macera dolu sahneleri ortaya koyacaktır. Başrollerinde Sandra Oh ve Jodie Comer’in rol aldığı dizinin yönetmenliğini Phoebe Waller-Bridge yapmıştır.

TürAksiyonGerilimDram
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenPhoebe
Waller
-Bridge
OyuncularSandra
Oh
Jodie
Comer
Fiona
Shaw

19. The Witcher

Aksiyon Dizileri

Netflix gizem dizileri arasında en çok izlenen yapımlarından bir tanesi olan The Witcher hem senaryosu hem de muhteşem oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Fantastik bir hikayeyi konu edinen dizide yüzyıllardır bir arada yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasındaki dostluğun bitmesiyle başlayan büyük savaşı anlatmaktadır. Bu sırada ana karakter Geralt of Rivia da vaadedilen çocuğu bularak tüm dünyadaki güç dengesini değiştirmek ister. Ancak bu yol gerilim ve aksiyon dolu maceralarla doludur. Netflix'te yayınlanan ve son yılların en çok izlenen dizisi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Netflix The Witcher Dizisi Hakkında Bilgiler ve İzleyici Yorumları içeriğimize göz atabilirsiniz.

TürAksiyonFantastikGizem
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenLauren
Schmidt
Hissrich
OyuncularHenry
Cavill
Freya
Allan
Anya
Chalotra

20. La Casa De Papel

Aksiyon Dizileri

Netflix'in en çok izlenen dizileri listesinde yer alan La Casa De Papel dizisi, muhteşem senaryosu ve sevilen oyuncu kadrosuyla öne çıkmaktadır. Netflix’te yayınlanan dizi şimdiye kadar mükemmel bir izleyici kitlesi toplamıştır. Dizinin konusu ise Profesör lakaplı karakterin kusursuz olarak tasarladığı soygunlar için ülkenin en iyi suçlularını bir araya getirerek planlarını hayata geçirmesini anlatıyor. Ancak hiç beklenmedik olaylar ekibin büyük sorunlarla baş başa kalmasına sebep olur. Alex Pina’nın yönetmenliğini yaptığı dizinin başrollerinde Alvaro Morte, Ursula Corbero ve Pedro Alonso yer almıştır.

TürAksiyonGerilimDram
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenÁlex
Pina
OyuncularÁlvaro
Morte
Pedro
Alonso
Úrsula
Corberó

21. The Punisher

Aksiyon Dizileri

Marvel yapımcılığında ortaya çıkan ve 2 sezon boyunca yayınlanan dizide karısı ve çocuklarının öldürülmesi sonrasında intikam almak için yola çıkan Frank Castle’ın aksiyon dolu hikayesi anlatılmıştır. New York’un yeraltı dünyasını kasıp kavuran The Punisher lakaplı Frank Castle sadece kendi intikamı için değil tüm adaletsizlikleri ortadan kaldırmak adına savaşır. Dizinin oyuncu kadrosunda Jon Bernthal, Ben BArnes ve Amber Rose Revah yer almıştır.

TürAksiyonPolisiyeDram
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenSteve
Lightfoot
OyuncularJon
Bernthal
Ben
Barnes
Amber
Rose
Revah

22. Spartacus (Kan ve Kum)

Aksiyon Dizileri

Roma efsanelerine konu olan Spartaküs’ün kahramanlıkları ve savaş kabiliyeti bu dizinin de konusu olmuştur. Memlketinden ve sevdiği kadından koparılan Spartaküs adeta bir köle gibi muamele görmekteyken kurtuluşu büyük bir gladyatör olmakta görür. Tüm cesareti ve gücü ile savaş meydanına çıkan Spartaküs hayatta kalmak için verdiği bu mücadelede Roma arenalarının en büyük gladyatörlerinden biri olur. Başrolünde Liam Mclntyre’nin yer aldığı dizinin yönetmenliğini Steven S. De Knight üstlenmiştir.

TürAksiyonSavaşTarih
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenSteven S.
DeKnight
OyuncularLiam
McIntyre
Peter
Mensah
Manu
Bennett

23. Justified (Haklı)

Aksiyon Dizileri

Başrollerinde Timothy Olyphant, Nick Searcy ve Jacob pitts’in rol aldığı efsane dizi “Justified” aksiyon dolu bir polisiye macerasını konu edinmiştir. Federal şerif Raylan Givens Miami’de görev yaptığı sıralar kendi canını kurtarmak için bir suçluyu halkın gözünün önünde öldürmek zorunda kalır. Bu sebeple açığa alınana ve başka bir kasabaya tayin olan Raylan doğup büyüdüğü Kentucky’nin Harlan kasabasına atanır. Bu atama Raylan Givens’in geçmişi ile yüzleşmesini de sağlayacaktır.

TürAksiyonPolisiyeDram
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenGraham
Yost
OyuncularTimothy
Olyphant
Nick
Searcy
Joelle
Carter

24. Vikings

Aksiyon Dizileri

Viking tarihinin efsanelerinden Ragnar Lothbrok’un hayat hikayesini konu alan yapım 8.yy’da İskandinav dünyasında yaşanan savaşları da anlatmaktadır. Basit bir çiftçi olan Ragnar Lothbrok cesareti ve aklı sayesinde kısa sürede tüm İskandinavya’nın kralı olacaktır. Dizide Viking tarihinin hiç bilinmeyen bilgilerini ve kültürel yaşamlarını da inceleme fırsatı sunulmuştur.

TürAksiyonMaceraTarih
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenMichael
Hirst
OyuncularTravis
Fimmel
Katheryn
Winnick
Gustaf
Skarsgård

25. Game of Thrones (Taht Oyunları)

Aksiyon Dizileri

D.B. Weiss ve David Benioff’un yönetmenliğini yaptığı efsane dizi 8 sezon boyunca dizi tarihinin en iyi yapımlarından biri olmuştur. Sevilen oyuncu kadrosunun yanı sıra fantastik ve aksiyon dolu senaryosuyla da dikkat çeken Game of Thrones büyük bir taht mücadelesine ve fantastik yaratıklara karşı verilen amansızca savaşları konu edinmiştir. Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler listesinde de yer alan yapımın başrollerinde Emilia Clarke, Kit Harington ve Peter Dinklage yer almıştır.

TürAksiyonFantastikDram
IMDb9.3
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenD.B.
Weiss
OyuncularPeter
Dinklage
Kit
Harington
Emilia
Clarke
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
13
26
8
6
11
42
325
21
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.