Yabancı Diziler | 2021'de Ne İzlemeli?

Yabancı Diziler | 2021'de Ne İzlemeli?
08.06.201515:41

En iyi yabancı dizileri bir araya getirdiğimiz bu listede farklı türlerde efsaneleşmiş dizilere yer verdik. Yabancı dizi önerileri listemiz...

Haber güncelleme tarihi 03.10.2021 18:51

Yabancı dizi takipçilerine özel olarak hazırladığımız bu listede farklı kategorilerde alanının en iyi dizilerini sıraladık. Tavsiye listemizde macera, aksiyon, komedi, gerilim gibi farklı türlerde en iyi 84 yabancı diziyi bir araya getirdik. Bazı diziler var ki mutlaka izlemeniz gereken dizilerden biridir. Listemizi oluştururken vakit kaybı yaşamayacağınız, izlemekten pişman olmayacağınız yapımları bir araya getirmek için oldukça çaba sarfettik. Geçmişten günümüze izleyenlerden tam not almış en iyi yabancı diziler.

Yabancı Diziler

En iyi yabancı diziler listemizde yabancı dizi önerileri ve tavsiyelerini IMDb puanları ışığında listeledik.

İşte, yabancı dizi önerileri tavsiye listemizden seçtiğimiz en iyi 10 yabancı dizi...

1. Shadow and Bone (IMDb; 8,2)
3. Resident Alien (IMDb; 8,4)
3. The Boys (2019) (IMDb; 8,8)
4. Your Honor (IMDb; 8,1)
5. Modern Family (IMDb; 8,7)
6. La Casa De Papel (IMDb; 8,7)
7. Succession (IMDb; 8,6)
8. Stranger (IMDb; 8,9)
9. Dark (IMDb; 8,6)
10. Chernobly (IMDb; 9,7)

Shadow and Bone (2021) IMDb; 8,2

Yabancı Diziler

2021’in en çok izlenen yabancı dizilerinden bir tanesi olan Shadow and Bone’nin hikayesi, Rus Krallığı’nda yetimhanede yetişen biri kız biri erkek iki gencin orduya katılmasıyla başlıyor. Evren ikiye ayrılmıştır. Bir tarafta karanlık güçler ve vahşi yaratıklar, diğer tarafta insanlık ve büyücü ordusu… Herkesin merak ettiği ise, Grisha güçlerine sahip Alina Starkov’un, savaşın paramparça ettiği dünyasının kaderini değiştirip değiştiremeyeceğidir.

Tür; Dram, Fantastik, Aksiyon

The Falcon and the Winter Soldier (2021) IMDb; 8,2

Yabancı Diziler

İlk bölümüyle büyük beğeni toplayan ve IMDb sitesinde 8.2 puana sahip Marvel evreni dizisi The Falcon and the Winter Soldier… Disney+ ‘da yayınlanmaya başlayan yapım iki süper kahraman Falcon ve WinterSoldier’ın bir araya gelip düşmanlara karşı mücadelesini ele alacak. Dizide Captain America; Ciwil War filminden de çok iyi tanıdığımız düşman karakter Baron Zemo önemli bir role sahip olacak.

Tür; Macera, Fantastik, Aksiyon

Resident Alien (2021) IMDb; 8,4

Yabancı Diziler

2021 yılının IMDB’de en yüksek puanını alan Resident Alien, çizgi romandan ekrana uyarlanan harika bir yapım. Dizinin ana karakterlerinden Harry, kendisine söylenen özel bir görev için dünyaya indirilir. Dünyaya iniş sırasında zorunlu iniş yapar ve Colorado’nun küçük bir kasabasında doktor kimliğine bürünür. Son görevini yerine getirmeye çalışan Harry, ikilime düşer. Acaba insanlar gerçekten kurtarılmaya değer mi?

Tür; Komedi, Dram, Bilimkurgu

Superman and Lois (2021) IMDb; 8,0

Yabancı Diziler

DC evreninin en bilindik karakteri Süperman’in 2021 yılında izleyiciyle buluşan dizisi… Clark Kent ve Lois Lan sadece iki gazeteci değil aynı zamanda bebekleri olan evli bir çifttir. Bir yandan çalışan diğer yandan ise çocuklarına güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynler tüm stres ve baskıyı da üzerinden hissetmektedir. Çocukları için daha basit bir gelecek planlayan Süperman Clark Kent, yeniden Smallville'e taşınma kararı verir. Bir aile babası rolüyle karşımıza çıkan C. Kent, aynı zamanda aksiyon ve tehlike dolu olayları da çözmek içim mücadeleye devam edecektir.

Tür; Macera, Dram, Fantastik, Aksiyon

WandaVision (2021) IMDb; 8,0

Yabancı Diziler

Marvel evrenininde yeni bir yapım ile karşınızdayız. Marvel karakterleri arasında yer alan Wanda Maximoff and Vision’un 2021 yılında büyük bir merakla beklenen mini yapımı… IMDb sitesinde de en popüler yabancı diziler arasında gösterilen yapım, tam olarak Avengers; Endgame filmi sonrasını anlatıyor.

Sadece 6 bölüm yayınlanacak dizinin ilk iki bölümünde bir sitcom havası olsa sonraki 4 bölümde gizem, aksiyon ve gerilim yükselerek artıyor. Yapımcılar aslında bu diziyle birlikte, izleyiciyle buluşacak yeni Marvel filmleri ve dizilerine ortam hazırlıyor.

Tür; Aksiyon, Fantastik, Komedi, Dram

Your Honor (2020) IMDb; 8,1

Yabancı Diziler

Breaking Bad dizisiyle tanıdığımız usta oyuncu Bryan Cranston’un başrolünde bir yargıcı canlandırdığı gizem, gerilim ve polisiye dizileri türünde oldukça etkileyici bir yapım. Üniversite öğrencisi oğlu bir gün arabasıyla vur kaç olayına karışır.

Kaza sonucunda ölen çocuğun, bölgede çok güçlü bir suç örgütü liderinin oğlu olduğu öğrenilince her şey altüst olur. Bryan Cranston, oğlunun daha kötü olaylara bulaşmaması için kariyerini tehlikeye atacak bir durumun içerisine girecektir.

Tür; Gizem, Suç, Gerilim, Polisiye

Lupin (2021) IMDb; 7,6

Yabancı Diziler

Listemizde IMDb puanı 8’den düşük olmasına rağmen ısrarla eklemek istediğimiz, ayrıca ülkemizde de en çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan Lupin… Maurice Leblanc’ın oldukça ünlü “Arsen Lüpen” kitabından uyarlanan yapım, çocukluk yıllarında zengin aile tarafından babasına uygulanan adaletsizliğin intikamını alan beyefendi bir hırsızın hikayesine odaklanmaktadır. Bunun için yapacağı ilk iş milyon dolar değerinde olan bir kolyeyi çalmak olacaktır. Netflix’in en çok izlenen diziler arasında yer alan yapım ile ilgili aha birçok detayı “Lupin Dizisi İzleyeci Yorumları ve İncelemesi” içeriğinden okuyabilirsiniz.

Tür; Aksiyon, Suç, Gizem, Dram

Watchmen (2020) IMDb; 8,1

Yabancı Diziler

2009 yılında sinemada gösterime giren ve büyük beğeni kazanan Watchmen, günümüzde ise HBO dizileri arasında izleyiciyle buluşuyor.

Kostümlü ve maskeli olarak yaşan bir grup kahraman, alternatif bir paralel evrende kanunsuz ve suçlu olarak gösterilmektedir. Devlet başkanı ve polisler bu maskeli kahramanları yakalamak için uğraşmaktadır. Dizi, gizemli cinayete atılan karakterlerin büyük bir komployla karşılaşmalarını ve bu komplodan kurtulmak için verdiği mücadeleyi anlatmaktadır.

Tür; Aksiyon, Dram, Gizem

The Mandalorian (2019) IMDb; 9,1

Yabancı Diziler

2019 dizileri arasında en popüler ve en çok izlenen yabancı dizilerden bir tanesi olan The Mandolorian, Star Wars hayranlarını oldukça heyecanlandıran bir yapım. Star Wars evreni içerisinde geçen ilk ve tek dizi olman özelliği taşıyan yapım aynı zamanda 2019 en iyi dizleri listesinde yer alıyor. Dizinin baş kahramanı Mandalorian, savaşını tek başına veren birisidir ve kafa avcısının verdiği bir görevi yerine getirmek için uğraşır. İlk sezonuyla büyük bir etki yaratan yapımı en iyi yabancı diziler listesinde kesinlikle öneriyoruz.

Tür; Bilim Kurgu, Aksiyon

Gangs of London (2020 - ) IMDb; 8,6

Yabancı Diziler

2020’nin en çok ses getiren dizilerinden Gangs Of London, uluslararası çetelerce parçalara ayrılmış günümüz Londra’sında geçiyor. Bölgede 20 yıldır gücü elinde tutan Finn Wallace (Colm Meaney), bir suikast sonucu hayatını kaybeder. Bu olay sonrası masada bütün dengeler değişir ancak suikastı kimin azmettirdiği belli değildir. Çeteler arası barışın pamuk ipliğine bağlı olduğu bu durumda Finny’nin oğlu Sean Wallace’da (Joe Cole) intikam peşine düşünce olaylar daha da çözülemez bir noktaya gider. Başrolünde Peaky Blinders dizisinde John Shelby karakteri ile ismini duyuran Joe Cole yer alırken, kendisi Michelle Fairley , Lucian Msamati ve Brian Vernel eşlik etmektedir.

Tür; Aksiyon, Suç, Dram

Inside Look; The People v. O.J. Simpson (2016) IMDb; 8,4

Yabancı Diziler

Gerçek bir hikayeden yola çıkan yapım, ABD’li ünlü sporcu O.J Simpson’ın cinayet davasındaki karmaşık olayları ele alır. 80’li yılların en başarılı sporcuları arasında gösterilen O.J Simpsons, 90 yıllarda cinayet şüphelisi olarak tutuklanır. Öldürülen kişi ise eski eşi ve yanında bulunan bir erkektir. Dizi, hem savcı tarafının hem de O.J Simpsons’un avukatlarının arka planda yürüttüğü taktikleri izleyiciye aktarır. Dava artık sadece O.J Simpson'un davası değildir. Son kararı ise jüri üyeleri verecektir. Son yılların dram, suç ve gerilim türünde en başarılı yapımı Inside Look; The People v. O.J. Simpson’u mutlaka Netflix’te izleme listenize alabilirsiniz. 10 bölümlü bir şaheseri izledikten sonra emin olun sizlerde çevrenizdeki insanlara önereceksiniz.

Tür; Dram, Suç

The Outsider (2020– ) IMDb; 8,1

Yabancı Diziler

HBO'nun 2020 yılında izleyicilerle buluşturduğu ve kısa sürede büyük beğeni kazandığı yapımı The Outsider... Dizide, 11 yaşında feci şekilde katledilen bir çocuğun cesedi parkta bulunur. Etraftaki görgü tanıkları ve cesedin üzerindeki bulgular, şehirde yaşayan saygın bir iş adamını işaret etmektedir. Bu kişi ise koçluk ve İngilizce öğretmenliği yapan, aynı zamanda iyi bir eş ve kız babası olan Terry Maitland’dır. Soruşturmanın şefi, Terry’i herkes in önünde tutuklar. Terry suçsuz olduğunu belirtse de dava aleyhinde ilerlemektedir. Araştırmalar derinleşip, Terry’nin anlattıkları ile polis ekiplerinin çalışmaları birbirini tutunca davanın seyri değişmeye başlar…

Tür; Suç, Dram, Gizem

Kingdom (2019 - ) IMDb; 8,3

Yabancı Diziler

Netflix’in bünyesinde 2019 yılında izleyicilerle buluşan, aynı zamanda Kore dizileri listesinde de üst sıralarda kendisine yer edinen baş yapıt… Dizide, yozlaşma ve açlıktan dolayı bir krallık diz çökmüştür. Bütün gücüne kaybeden krallık, bulaştığı insanları canavara dönüştüren bir salgının da etkisinde kalmıştır. İnsanlar haksız yere veliaht prensi suçlamaktadır. Prensin amacı ise karanlıkta gizlenen kötülüğü açığa çıkarmaktır.

Tür; Aksiyon, Dram, Korku

The Witcher (2019– ) IMDb; 8,3

Yabancı Diziler

Netflix’in fantastik dizisi The Witcher… Uzun yıllardır insanlar, cüceler ve elfler barış içerisinde yaşamıştır ancak bir zaman sonra bu barış sona erer. Dünyayı yıkmaya sebep olacak tüm ırkların savaşı başlar. Bu sırada ise The Witcher olarak isim yapmış Geralt of Rivia isminde usta bir suikastçı, kendisi için vaat edilen çocuğunu beklemektedir. Vaadedilen çocuk öyle sıradan bir çocuk değildir. Dünyanın tüm dengesini değiştirecek büyük bir gece sahiptir.

Tür; Aksiyon, Macera, Drama

Altered Carbon (2018– ) IMDb; 8,0

Yabancı Diziler

Kitaptan uyarlanan diziler listesinde Netflix’in 2018 yılında izleyicilerle buluştuğu Altered Carbon 25 Y.Y ‘da geçmektedir. Dizide, insan zihni dijitalleştirilirse ve ruhlar bir bedenden diğerine transfer edilebilse neler olabileceği işlenmektedir. Netflix’te en çok izlenen dizilerin başında gelen Altered Carbon, dizisinde her bölüm aksiyon ve gerilimin doruklarına ulaşacağınızda emin olabilirsiniz.

Tür; Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu

The Good Doctor (2017 – ) IMDb; 8,2

Yabancı Diziler

2017 yapımlı The Good Doctor dizisinde, otizm ve gelişimsel bir engeli bulunan Shaun Murphy isimli kahramanımızın başında geçen olaylara odaklanmaktadır. Normal bir insandan zeka yaşı olarak düşük olsa da çocuk cerrahı olmaya başarır. 2013 yılında aynı isme sahip Kore dizinden esinlenen The Good Doctor, ülkemizde de 2019 yılında Mucize Doktor ismiyle yayınlandı.

Tür; Dram

The Vietnam War (2017) IMDb; 9,1

Yabancı Diziler

Savaş dizileri ya da tarihi dizileri seviyorsanız 2017 yılında izleyiciyle buluşan The Vietnam War isimli yapım tam da size göre… Belgesel tarzda mini dizi olma özelliği taşıyan yapımda, isminde de anlaşılacağı üzere Vietnam Savaşı konu edinmektedir. Dizinin senaryosu ve hikayesi Vietnam Savaşına tanıklık eden kişilerin anlattıkları gerçek hikayelerden oluşmaktadır. IMDB’de 9.1'lik bir puan alan ve bu puanı sonuna kadar hak eden bu diziyi bizlerde en iyi yabancı dizi önerileri listesine büyük bir zevkle ekledik.

Tür; Savaş, Dram

The Boys (2019) IMDb; 8,8

Yabancı Diziler

2019 yılı dizi severler için oldukça heyecan bir sene oldu desek hiç de abartmış olmayız. Bu sene yeni çıkan dizilerden bir tanesi de The Boys… Oyuncu kadrosunda Karl Uban, Jack Quaid, Antony Starr ve Erin Moriarty’nin yer aldığı dizi, süper kahramanların güçlerini ve popülerliklerini kötüye kullandıkları bir dönemde geçmektedir. Dizide, “The Boys” isimli grup kanunların işlemesine yardım ederken ve süper güçlerini kötüye kullananları ortadan kaldırmaktadır. Her bölümü aksiyon ve heyecan dolu The Boys, özellikle süper kahraman dizileri arasında konusu itibarıyla oldukça farklı olmasıyla dikkat çekmektedir.

Tür; Aksiyon, Komedi, Suç, Bilim Kurgu

Taboo (2017) IMDb; 8,5

Yabancı Diziler

Son yılların en gözde oyuncularında Tom Hardy’nin başrolünde yer aldığı Dram, Gerilim ve Gizem türünde ekranlara gelen Taboo, yabancı diziler listesinde sizlere önermekten zevk duyduğumuz efsanevi bir yapım. Dizide, Tom Hardy’nin hayat verdiği James Keziah Delaney, babasının kendisine bıraktığı mirası bulabilmek için 10 yıl önce gittiği Afrika’dan Londra’ya 1814 yılında geri döner. İngiltere ile ABD’nin savaştığı dönemde iki ülke arasında tehlikeli bir oyun oynayan Delaney, bir anda Doğu Hindistan Şirketi’yle başını belaya sokar. Bu öyle bir beladır ki, bu olayın sonunda Delaney kendi denizcilik imparatorluğunu kurar.

Tür; Gizem, Gerilim, Dram

When They See Us (2019) IMDb; 9,0

Yabancı Diziler

Netflix dizileri arasına 2019 yılında katılan ve aynı zamanda 2019 en iyi dizleri listesinde kendisine üst sıralarda yer bulan When They See Us, ABD’de herkesin dikkatini çeken oldukça ilginç bir yapım. Tarihte Central Park Beşlisi olarak anılan ve işlemedikleri tecavüz suçundan tutuklanan beş gencin dram yüklü hikayesi gerçekçi bir şekilde izleyiciye aktartılmaktadır. Sadece 4 bölümden oluşan ve mini dizi olma özelliği taşıyan yapımda Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam, Raymond Santana ve Korey Wise adlı Harlemli beş gencin yaşadıkları anlatılıyor.

Tür; Dram

Sharp Objects (2018) IMDb; 8,1

Yabancı Diziler

Okurlarımız tarafından yorum kısmında sıklıkla belirtilen Sharp Object dizisi, kendi yaşadığı kasabada iki genç kızın öldürülmesini inceleyen ve bunun sonucunda kendi geçmişini de çözmeye çalışan Camille Preaker isimli muhabirin yaşadıklarını aktarmaktadır. Şahsen benim de oldukça hoşuma giden suç, gizem ve gerilimi içerisinde barındıran ve en iyi yabancı diziler listesinde olan bu yapımı mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür; Suç, Dram, Gizem, Gerilim

Succession (2018) IMDb; 8,6

Yabancı Diziler

En iyi yabancı diziler listesini oluştururken en çok merak ettiğim yapımlardan bir tanesi de Succession’du. HBO’nun yapımcılığını üstlenen dizi ROY İsimli ABD Medya kuruluşunun üzerine kurulu… Dizide 21. yüzyılda güç sahibi olmak için işlenen aile sadakati ve uluslararası iş konuları işlenmektedir. Her bölüm bitiminde bir sonraki bölümü heyecanla bekleyeceğiniz etkileyici bir yabancı dizi için Succession’u tercih edebilirsiniz.

Tür; Dram

Escape at Dannemora (2018) IMDb; 8,0

Yabancı Diziler

Çok fazla kişinin bilmediği ancak son yılların en başarılı dizileri arasında gösterilen Escape at Dannemora, bir cezaevi personelinin yardımıyla hapishaneden kaçmayı başaran iki suçlunun hikayesini anlatmaktadır.

Tür; Biyografi, Suç, Dram

Ozark (2017 - ) IMDb; 8,4

Yabancı Diziler

Son yıllarda dizi sektörüne giriş yapan Netflix’in en çok beğenilen yapımlarından bir tanesi olan Ozark, Finans ve Danışmanlık Şirketi'nde çalışan Marty Byrde'ın Meksika’nın en büyük uyuşturucu karteli ile arasında yaşanan ve yaşanacak olan sorunları bize aktarır. Marty’ın, tehlikeden uzaklaşmak için, uyuşturucudan elde edilen parayı aklaması gerekir ve süresi kısıtlıdır. Ailesi ile beraber Güney Missouri’ye giden aile, burada birçok olumsuz olayla karşılaşır. Heyecan ve gerilimin zirve yaptığı yapımlardan biri olan Ozark’ı mutlak izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür; Suç, Gerilim, Gizem

Criminal Minds (2005 - ) IMDb; 8,1

Yabancı Diziler

İlk kez 2005 yılında ekranlara gelen ve 2019 yılı itibarıyla 14. sezonunu devam ettiren Criminal Minds isimli dizide, mesleğinde uzman bir grubun hikayeleri anlatılmaktadır. Uzman Grup, suçluların hem suç mahallindeki hem de yaşadıkları ve çalıştıkları yerlerdeki davranışlarını inceleyerek nasıl düşündüklerini görmeye çalışmaktadır.

Tür; Suç, Dram, Gizem

Jack Ryan (2018) IMDb; 8,2

Yabancı Diziler

Aksiyon ve gerilim türünde en iyi yabancı dizilerden bir tanesi olan Jack Ryan, gelecek vadeden CIA analizcisidir. Uzun bir süre teröristlerin haberleşme yöntemini ortaya çıkarmayı başaran Jack, ilk kez saha görevi için atanır. Kendisine verilen görev oldukça tehlikelidir. Bu görevden hayatta kalarak çıkması için büyük mücadele vermelidir.

Tür; Aksiyon, Dram, Gerilim

The Sopranos (1999 – 2007) IMDb; 9,2

Yabancı Diziler

Tony Soprano Amerikan ve İtalyan mafya ailesinin başıdır. Dizide ailenin başından geçen olaylar ve yaşadığı olaylar anlatılır.

Tür; Suç, Dram

Arrested Development (2003) IMDb; 8,9

Yabancı Diziler

Dizide bir ailenin yaşadıkları hayattan vazgeçmeleri anlatılmaktadır. Michael Bluth ortağı olduğu aile şirketinden ayrılmak zorunda kalır. Alıştığı mesleği de sürdürmeme kararı alan Michael Bluth oğlu ve ailesi ile daha fazla zaman geçirmeye başlar ancak işler planladığı gibi gitmez.

Tür; Komedi

Lucifer (2015- ) IMDb; 8,2

Yabancı Diziler

Cehennem Lordu olarak bilinen Lucifer, karanlıklar dünyasından sıkılmıştır ve mutsuz bir haldedir. Bu yüzden görevinden istifa eder ve melekler şehri olan Las Angelas’a yerleşip kendisine bir bar açar. Bir gün, çevresinde bir cinayet yaşanır ve bu olaydan sonra Los Angeles Polis Departmanına suçluları yakalamalarında yardım etmeye başlar. Karanlık dünyadan geri dönmesi için de baskı yapılmaktadır.

Büyük hayran kitlesi bulunan yapımla ilgili merak edilenleri"Lucifer Dizisi hakkında ilginç bilgiler" içeriğinde bulabilirsiniz.

Tür; Suç, Dram, Fantastik

The Bing Bang Theory (2007 - ) IMDb; 8,2

Yabancı Diziler

Dizi izleyicileri tarafından her sezonuyla tam not alan ve her bölümüyle gülme krizine girmenize sebep olan The Big Bang Theory, en büyük zevkleri kuantum fiziğine kafa yormak olan üstün zekalı iki arkadaşın güzel bir kızla karşılaştıktan sonra yaşadıklarını en komik şekilde aktarmaktadır. Karşılaştıkları güzel kız Penny, bu iki arkadaşın hayatlarında büyük değişimlere neden olacaktır. Büyük bir zevkle izleyeceğiniz en iyi yabancı diziler arasında gösterilen bu yapımı, en kısa sürede izlemeye başlamalısınız.

Tür; Komedi, Romantik

Killing Eve (2018) IMDb; 8,3

Yabancı Diziler

2018 yılında ekranlara gelen ve gerilim türünde gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasında gösterilen Killing Eve, psikopat bir katil ve onun avlamakla suçlanan bir kadının etrafından dönen dramatik olayları anlatmaktadır. Birbirine aynı derecede takıntılı olan bu iki kadın, her bölüm de kendilerini kedi fare oyununun içinde buluverir.

Tür; Dram, Gerilim

Ray Donovan (2013) IMDb; 8,3

Yabancı Diziler

2013 yılında ekranlara gelen ve bir anda popüler olan Ray Donovan isimli dizide, Los Angeles zengin ve ünlülerinin sorunlarını çözen, herhangi bir problem olduğunda aranan profesyonel danışmanın başından geçenleri anlatmaktadır. Donovan, müşterilerinin sorunlarını çözerken oldukça profesyonel olurken, ailevi sorunlarında ise aynı başarıyı gösterememektedir. Suç ve Dram türünde dizi sevenler için kesinlikle önerebileceğimiz bir yapım…

Tür; Suç, Dram

Homeland (2011 - ) IMDb; 8,3

Yabancı Diziler

2011 yılında televizyon ekranlarına gelen Homeland, CIA ajanı Carrie Mathison’un başından geçen birbirinden heyecanlı ve gerilim dolu olayları anlatıyor. Dizinin ilk sezonunda kahramanımız Carrie, sekiz yıldır kayıp olan ve artık öldüğü farz edilen Birleşik Devletler askeri Nicholas Brody’nin kurtarılmasını sağlayan istihbaratın bir tuzak olduğuna inanır. Nicholas Brody’nin El Kaide komplosuyla bağlantılı olduğuna inanmaktadır. İnancının doğru olup olmadığını araştırma peşine düşen Carrie, bu yolun hiç de basit bir yol olmadığını sonradan anlayacaktır.

Tür; Suç, Dram, Gizem

Bodyguard (2018) IMDb; 8,3

Yabancı Diziler

2018 yılının en iyi yabancı dizilerinden bir tanesi olan Bodyguard, henüz ilk sezonunda büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başardı. Tüm dünyada popüler olan Bodyguard dizisi, Türkiye’de en çok izlenen diziler arasında yer almaktadır. Başrolünde Game Of Thrones’un başarılı oyuncularından bir tanesi olan Richard Madden yer almaktadır.

2018’in en güzel dizilerinden gösterilen Bodyguard, konu olarak İçişleri Bakanı Julia Montague (Hawes) ve onu korumak üzere atanan David Budd (Madden) isimli kahraman bir savaş gazisini işlemektedir.

Tür; Suç, Dram, Gerilim

Undone (2019) IMDb; 8,3

Yabancı Diziler

En iyi yabancı diziler listesinde animasyon türünde efsanevi bir dizi… Undone, konu olarak ölümcül bir kazadan kurtulan ancak sonrasında zamanla arasında çok farklı bir hikaye oluşturan Alma isimli karakterimizin başından geçen olaylar aktarılmaktadır. Bir nevi zamanda yolculuk yapabilen Alma, bu gücü nasıl kazandığını ve babasının ölümündeki gizemi çözmek için maceradan maceraya atılacaktır. Animasyon, macera ve gizem türünde dizi arayan okurlarımız için son yılların en güzel yabancı dizileri arasında gösterilen Undone izlenebilir bir yapım.

Tür; Animasyon, Dram, Kurgu

Barry (2018) IMDb; 8,3

Yabancı Diziler

HBO’nun yapımcılığını üstlendiği Barry, listemizde son derece beğenerek izlediğimiz bir yapım. Kara komedi türünde bir dizi olan Barry, eski bir tetikçi olan karakterimizin hikayesine odaklanıyor. Gelecek hayatından çok memnun olmayan ve oyunculuk alanında kendisine yeni bir hayat kurmak isteyen kahramanız, geçmişinde de bir türlü kurtulamamaktadır.

Tür; Komedi

After Life (2019) IMDb; 8,4

Yabancı Diziler

Boş rollerinde Ricky Gervais, Tom Basden, Tony Way ve Diane Morgan gibi başarılı oyuncuların yer aldığı etkileyici bir Netflix dizisi… Hikayede, son derece düzgün ve kusursuz bir yaşamı bulunan Tony, eşini kaybettikten sonra karakter olarak değişime uğrar. Bir zaman hayatını sona erdirmeyi de düşünmüş ancak sonrasında bu psikolojinden kurtulmuştur. Artık, hayata tutunup ne isterse yapmak isteyen bir adam vardır. Hiçbir şeye ve hiçbir kimseye artık önem vermeyen Tony’nin çevresi bu durumu değiştirmek isteyince ortaya komedi ve dram türünde harika bir hikaye çıkmaktadır.

Tür; Komedi, Dram

Euphoria (2019) IMDb; 8,4

Yabancı Diziler

2019 yılının en iyi yabancı dizileri arasında gösterilen Euphoria’da, Spider-Man Homecaming ve Spider-Man Far From Home filmlerinden tanıdığımız Zendeya rol almaktadır. 2019 HBO dizileri içerisinde son derece önemli ve etkileyici bir yapım olan Euphoria, aynı isme sahip İsrail yapımlı bir eserden esinlenmektedir. Dizide bir grup lise öğrencisinin kimlik arayışı, travma, seks ve sosyal medya dolu yaşamlarına odaklanmaktadır. Yeni dizi bulmakta zorluk çeken okurlarımız için 2019 yılının en iyi HBO dizileri arasında gösterilen Euphoria’yı mutlaka öneriyoruz.

Tür; Dram

Narcos; Mexico (2018) IMDb; 8,4

Yabancı Diziler

Netflix’in Narcos serisinin devam niteliğinde izleyiciyle buluşturduğu Narcos; Mexico dizisinde, Guadalajara Karteli'nin yükselişinin gerçek öyküsünü anlatılmaktadır. Bu dizi sayesinde Meksika’da 1980’yı yıllarda yaşana uyuşturucu savaşının doğuşuna tanıklık edeceksiniz.

Tür; Suç, Dram

Mr. Robot (2015 - ) IMDb; 8,4

Yabancı Diziler

En iyi yabancı diziler listesinde yer alan harika bir yapım… Mr. Robot! İlk sezonu 10 bölümden oluşan ve sonrasında yarattığı etki sayesinde 2. ve hatta 3. sezonun garantisini alan dizi, fırsat bulduğunuzda kesinlikle izlemeniz gereken eserlerden. Hikayenin ana konusu, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot adındaki antisosyal genç bir programcıyı merkezine koyuyor.

Tür; Suç, Dram, Gerilim

Person Of Interest (2011-2016) IMDb; 8,4

Yabancı Diziler

5 sezon ekranlarda yer edinen ve her sezonuyla izleyenleri kendisine daha çok bağlayan Person of Interest, aksiyon ve suç türünde oldukça başarılı bir yapım… İşlenen suçlar yüksek seviyelere çıkmıştır ve bunun azaltılması için gizemli bir iş adamı, işlenecek suçları önceden engelleyen bir program oluşturur. Geriye bu sistemi kullanacak bir kişi gerekmektedir ve bu kişi de, Reese adlı eski bir CIA ajanı… Person of Interest, heyecan ve aksiyon sevenler için harika bir tercih.

Tür; Suç, Aksiyon, Bilim Kurgu

The Walking Dead (2010) IMDb; 8,4

Yabancı Diziler

Dizinin giriş bölümünde polis memuru olarak karşımıza çıkan Rick Grimes, gözlerini bir hastane odasında açar ve dünyanın artık eskisi gibi olmadığını fark eder. Dünyada bir zombi salgını boy göstermektedir. Aynı zamanda ailesi dışarıdadır ve bir an önce harekete geçip ailesini kurtarmak istemektedir. 2010 yılında ekranlara gelen ve büyük bir hayran kitlesine sahip en iyi yabancı diziler arasında gösterilen The Walking Dead, mutlaka izlenmesi gereken diziler arasın ilk sıralardadır.

Tür; Dram, Korku, Bilim Kurgu

Lost (2004 - 2010) IMDb; 8,4

Yabancı Diziler

Hiçbir zaman unutulmayacak, izleyen herkesin hafızasına kazınmış efsanevi dizilerden bir tanesi de Lost. Bir yolcu uçağının düşmesiyle başlayan hikaye, bilinmez, sırlarla dolu bir adada devam eder. Her bölümde izleyiciyi başka bir gizem bekleyen dizi yayınlandığı dönemde oldukça fazla izleyici kitlesine ulaşmıştır. Finaliyle ilgili tam beklentileri karşılayamamış olsa da, herkesin bir nebze de olsa aklının bir köşesinde kalmayı başarmıştır.

Tür; Dram, Gizem, Macera, Fantastik

Prison Break (2005 - 2017) IMDb; 8,4

Yabancı Diziler

İzleyicilerden gelen yorumlar üzerine bir oturuşta pek çok insanın 1 ve 2 sezonunu bitirdiği, insanın başından kalkamadığı final yapmış olsa da tıpkı Breaking Bad gibi önümüzdeki yıllarda tekrar çekileceği dedikodusu kulaktan kulağa dolaşan unutulmaz muhteşem dizi.

İki kardeş olan ve iki kardeşten birinin hapse girmesiyle başlayan dizi, diğer kardeşin onu kurtarmak için verdiği mücadeleyi, kavgayı ve savaşı anlatıyor.

Tür; Suç, Aksiyon, Dram

Fringe (2008 – 2013) IMDb; 8,4

Yabancı Diziler

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde yer alan ve IMDB sıralamasında oldukça önemli bir konumda olan Fringe, Bilimkurgu, drama ve gerilimin bir arada olduğu efsanevi bir dizi. Özel bir ajan, bir bilim adamı ve bilim adamının oğlunun başrollerinde olduğu efsanevi dizide birbiriyle bağlantılı birçok olayın gizemin ortaya çıkarıyor. Bilim kurgu sevenler için en iyi dizler listesinde kesinlikle olması gerektiğini düşündük ve listemize koyduk.

Tür; Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Outlander (2014–) IMDb; 8,5

Yabancı Diziler

Dizi 1945 yılında başlıyor… Eski bir savaş hemşiresi olan Claire, evine dönmüştür ve tekrar bir araya geldiği eşiyle ikinci kez balayına çıkmıştır. Balayı gezisinde tarihi taş çemberini ziyaret ederler. Bu taşlardan birine dokunan Claire, kendisini bir anda savaş yüzünden yıkılmış bir halde bulunan İskoçya’da bulur. Sene 1743’tür. Konusu bakımından oldukça farklı bir his yaratan dizi aynı zamanda son yılların IMDB’de en iyi puan alan dizileri arasında yer almaktadır.

Tür; Dram, Fantastik, Romantik

Spartacus (2010-2013) IMDb; 8,5

Yabancı Diziler

Roma’ya karşı yapılan bir köle ayaklanmasından esinlenerek uyarlanan dizi, üç alt başlıkla üç sezon sürdü. İlk sezondan sonra başrol oyuncusu Andy Whitfield, sağlık nedenlerinden dolayı diziye devam edemedi. Onun yerine dizide Liam Mclntyre yer aldı. Dizi, karısının ölümünden sonra etrafından her geçen gün büyüyen kölelerle birlikte Roma'ya kafa tutan ve karısının intikamını almak için savaş veren Spartacus isimli bir gladyatörün yaşadıklarını anlatıyor.

Tür; Aksiyon, Macera, Biyografi

Hannibal (2013-2015) IMDb; 8,5

Yabancı Diziler

Büyük umutlarla ekranlara gelen ve genel olarak izleyicilerin beğenisini kazanmış son yılların en başarılı gerilim dolu yabancı dizileri arasında gösterilen Hannibal, adeta nefessiz izleyeceğiniz bir yapım. Dizinin konusu; FBI özel dedektifi Will Graham, FBI ile sekiz genç kızın kaybını araştırmaktadır. Ama peşinde olduğu seri katilin zihnini anlamakta zorlanır ülkenin en bilindik psikiyatrları Dr. Hannibal Lecter’dan yardım istemektedir. Ancak yardım istediği kişi de çok masum birisi değildir…

Tür; Suç, Dram, Korku, Gerilim

Fleabeg (2016) IMDb; 8,6

Yabancı Diziler

2016 yılına bomba gibi giren ve herkes tarafından bilinmeyen yabancı diziler listesinde mutlaka izlemeniz gereken yapımlardan bir tanesi olan Fleabeg, Londra’da yaşayan ve hayatının hiçbir bölümünün olumlu olduğunu düşünmeyen bir kadının hayatına odaklanmaktadır. Karakterimiz, aile içerisinde yaşadığı problemlerden dolayı hayattan nefret etme noktasına gelmiştir. Aynı zamanda hayatını düzene sokmak isterken, buna sürekli engel olan birisi vardır. Yaşadığı problemleri komedi türünde aktaran ve alanın harika bir dizi olan Fleabeg’i mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür; Komedi

The Haunting Of Hill House (2018) IMDb; 8,6

Yabancı Diziler

Son yılların en çok izlenen yabancı dizileri arasında gösterilen The Haunting of Hill House, aynı zamanda Netflix bünyesinde yer alan bir yapım. Dizide, parçalanmış bir ailenin, eski evlerinden ayrılmasına neden olan olayların anılarıyla boğuşmasını konu edinir. Gerilim dolu sahneleriyle izleyiciyi kendisine bağlayan yapım geçmişe dönüşleri ve günümüzdeki olayları beraber işlemektedir.

Tür; Dram, Korku, Gizem, Gerilim

The Handmaid's Tale (2017 - ) IMDb; 8,6

Yabancı Diziler

Ülkemizde en çok izlenen diziler arasında genel olarak Amerikan dizileri yer almaktadır ve bu diziler arasında 2017 yılında ekranlara gelen The Handmaid’s Tale, son yılların en çok izlenen yapımlardan birisidir. Dizide, bir terör saldırısından sonra ABD hükumeti devrilmiş ve üst kademenin hepsi öldürülmüştür. Yönetimi radikal gruplar ele geçirmiştir. Yaşanan olay sonrasında hastalıklar baş göstermiş ve doğurganlık bitme noktasına gelmiştir. Doğurganlığı devam eden birkaç kadından bir tanesi olan Offred, yönetimde yer alan komutanlara çocuk doğurması için verilmiştir.

Oldukça ilginç bir hikayeye sahip olan The Handmaid’s Tale, son dönemde hem dünyada hem de Türkiye’de en çok izlenen diziler listesinde yer almaktadır.

Tür; Dram, Bilim-Kurgu

Suits (2011 - ) IMDb; 8,6

Yabancı Diziler

2018 yılı itibariyle 7 sezonunu geride bırakan ve her sezonu ayrı bir zevk veren Suits, son yılların en çok izlenen yabancıkomedi dizilerinden bir tanesidir. Son derece zeki bir adam olan Mike Ross, eğitimini yarıda bırakmıştır. Yaşadığı olumsuz olaylar, çocukken kurduğu hayallerin gerçekleşmesini engellemiştir. Geçimini başka insanların sınavlarına girerek sağlayan Ross, şans eseri New York’un en popüler avukatı Harvey Specter ile tanışır ve onun asistanı olur. Ancak şirkette çalışabilmek için Harvard mezunu olunması gerekmektedir. İşte, en yılların en komik dizileri arasında gösterilen Suits, sizlere kesinlikle önerebileceğimiz bir yapım…

Tür; Komedi, Mizah

Dark (2017) IMDb; 8,6

Yabancı Diziler

Alman dizisi olan ve son zamanların en iyi yabancı dizileri arasında gösterilen Dark dizisi, televizyon ekranlarından yayınlanmaya başladığı andan itibaren IMDb sıralamasında da oldukça başarılı bir giriş gerçekleştirdi. Dark dizisinde konu olarak, iki küçük küçük çocuğun kaybolduğu bir Alman kasabası olan Winden’ı işlemektedir.

Dizinin her anı heyecan ve gerilim içinde geçerken, işlenen güzel hikaye izleyiciyi de ekrana bağlamaktadır. İlk sezonunda yarattığı etkiyle beraber Netflix'te ikinci sezonuda izleyiciyle buluşan yapımda, emin olun beyniniz bir yerlerde hata verebilir. Çok dikkatli izlemeniz gereken Netflix dizilerinden bir tanesi... Bir sonraki bölümünü merakla bekleyeceğiniz son dönemin en güzel yabancı dizileri arasındaki Dark yani Karanlık dizisini mutlaka izlemelisiniz.

Tür; Suç, Gizem, Dram

The Newsroom (2012-2014) IMDb; 8,6

Yabancı Diziler

2012 yılında ekranlara gelen ve o dönemin gerçek sorunlarına değinerek harika işler çıkartan bir yapım… BP’nin petrol sızıntısından, Arap Baharı’na pek çok gerçek olayı konu edinen dizi, izleyiciyi haberciliğin kamera arkasına götürecek… Dizide bütün baskılara rağmen, idealistliğinden hiçbir şey vermeyen bir ekibin hikayesini anlatıyor. Sizler sunulan haberlerimi yoksa gerçekleri mi duymak isterseniz. Eğer, gerçek haberleri diyorsanız, geçmiş yılların en iyi dizileri arasında gösterilen The Newsroom’u mutlaka izlemelisiniz.

Tür; Dram

Vikings (2013) IMDb; 8,6

Yabancı Diziler

Ragnar adamın dibi. Dizide tarihi olaylar efsaneleştirilerek anlatılıyor. Baş karakter Ragnar... Adam yakışıklı, deli, ruh hastası ve daha neler neler... Dizide her şey var. Seks, uyuşturucu, iktidar, güç, kadın, kan, revan... ;) Ragnar'ın bir de eski karısı var. Kadın hem savaşçı, hem seksi ne istersen o var kadında. Ragnar'da o kadını bırakıp ne idüğü belirsiz bir tiple evlenmesin mi? Ondan da çocuklar yaptı. Ancak bana kalırsa o kadının olaya dahil olmasının tek sebebi sakat çocuğu. Yeni sezonlarda herkes onu konuşacak. Çünkü dünyayı Ragnar'ın onca çocuğundan biri değil... Sakat olan o çocuğu yönetecek. Anlatmadım ya izle sen. Benim anlattıklarım bir şey değil diyorum, anlamıyor musun?

Tür; Aksiyon, Macera, Dram

Modern Family (2009- ) IMDb; 8,7

Yabancı Diziler

2009 yılında ilk kez izleyiciyle buluşan Modern Family, gelmiş geçmiş en iyi komedi dizileri arasında yer alan bir yapım olarak karışımıza çıkmaktadır. Dizide, farklı 3 aile ve 3 ayrı yaşamı ele almaktadır.

Tür; Komedi, Romantik

Six Feet Under (2001-2005) IMDb; 8,7

Yabancı Diziler

2000’li yılların en çok izlenen yabancı dizileri arasında olan ve Six Feet Under, komedi ve dram türünde oldukça başarılı bir yapım… Dizinin ana konusu, cenaze evi işleten ve aynı zamanda bu evde yaşayan Fisher ailesinin yaşantısını işliyor. Kara mizah konusunda oldukça başarılı olan bu yapım, 4 yıl boyunca birçok ödülün sahibi olurken, aynı zamanda birçok yarışmaya da aday olarak katılmıştır. Başladığınızda bırakamayacağın güzel bir yabancı dizi arıyorsanız, Six Feet Under tam da size göre…

Tür; Komedi

Dexter (2006 – 2013) IMDb; 8,7

Yabancı Diziler

Bu Dexter bizim evin bireylerinden biri oldu çıktı. Aslında adli tıp görevlisidir. Polis departmanında adli tıp görevlisi olarak hizmet verir. Ancak görevi çok önemlidir. Kendisi bir kan uzmanıdır. Yani Dexter olay mahaline gider, cesedi ve etrafa sıçrayan kanları inceler. Bazen eşyaların durumuna bakıp cinayeti yorumladığı olur. Ama bu işi öyle böyle yapmaz. Bizde Engin Günaydın'ın oynadığı Galip Derviş karakteri gibi değil yani ;) Hemen aklınıza o gelmesin... Diziden kalite fışkırıyor. Aynı zamanda bu Dexter bir seri katildir. Suça bulaşmış olan ve kanunlardan yırtmayı başaran suçluları öldürmektedir. Şimdi içinizden diziyi anlattın zaten demeyin. Daha hiç bir şey anlatmadım. Diziye ilk başladığınızda 2-3 bölüm sıkılırsanız bırakmayın, sakın haa... Devam edin, izledikçe bağlanacaksınız. Ulan niye benim böyle yeteneklerim yok, niye böyle bir akrabam yok diyebilirsiniz ;)

Tür; Suç, Gizem, Dram

The Crown (2016) IMDb; 8,7

Yabancı Diziler

Kraliçe II. Elizabeth’in hayatını ve tahta geçtikten sonraki politik yaşamını konu alan The Crown, başarılı bir Netflix dizisi olarak listemize adını yazdırıyor.

Altın Küre başta olmak üzere birçok ödülü aldı. 10 bölümlük ilk sezonunda en az Elizabeth kadar Winston Churchill’e de bolca rastladığımız bu dizide; Claire Foy, Matt Smith, Vanessa Kirby, Jeremy Northam ve John Lithgow gibi başarılı isimler yer alıyor.

Tür; Tarih, Dram

Doctor Who (2005) IMDb; 8,7

Yabancı Diziler

Tüm diziler arasında en uzun soluklu olanıdır ve bildiğim kadarıyla dizinin bir emsali de yok çünkü ilk bölümü 1963’de yayınlandı. Bilim kurgu ve eğlencenin doruklara ulaştığı dizi, Tardis isimli mükemmel güçlere sahip olan uzay aracıyla zaman ve mekan yolculuğu yapan Doctor isimli Gallifreyli çok bilgili, insana benzeyen birinin yolculuklarını anlatıyor. İlk Doktorun çok yaşlı olması nedeniyle rejenerasyon geçirip başka bir simaya bürünmesiyle dizi yıllarca devam etti. Dizi 2005’den önce ve sonra olmak üzere klasik ve modern seri olarak ikiye ayrılıyor. Ayrıca Doktor, zamanda ve mekanda yolculuk yaparken yol arkadaşları edinmeyi ihmal etmiyor. 19 Eylül 2015’de 9. Sezonu başlayacak olan diziyi nefesimizi tutarak bekliyoruz.

Tür; Macera, Dram, Aile

Shameless (2011) IMDb; 8,7

Yabancı Diziler

Bastırılmış duygularınız açığa çıkacak. İddia ediyorum. Seks, uyuşturucu, eğlence, şiddet, sokak kültürü her şey var yani. Bir tane Fiona var evin büyük kızı. Dizinin en masum karakteri. En masumu ama onda da her şey var tabi. Siz düşünün dizinin masumiyetini. Hele bir baba var... Ayyaşın teki. Her yol var adamda. Üvey kızıyla bile düzüşüyor, düşünün. "Yok artık izlenir mi lan bu" demeyin. Bırakın bu işleri.. Sonuçta senaryo! Senaryo nedir? Gerçek hayatta olan şeylerdir bana kalırsa. Herkesin içinde bir sapıklık, sapkınlık, şehvet, suça eğilim vardır. Ama bastırabilmektir önemli olan. Bastıramayacağınız duygulara sahipseniz sizin ve çevrenizdekilerin sağlığı için izlememenizi öneririm. Bu arada benim favorim Amerikan versiyonu değil, İngiliz versiyonudur. Shameless UK

Tür; Komedi, Dram

OZ (1997 – 2003) IMDb; 8,7

Yabancı Diziler

Oswald Hapishanesi olarak bilinen ancak dizide “OZ” adıyla da anılan bu hapishane, diğer birçok hapishaneden farklıdır. Mahkumlar ile gardiyanları yaşadıkları psikoloji, olaylara verilen tepkiler sizi adeta hapishane içerisindeymiş gibi hissettirmektedir. Hapishane içerisinde, uyuşturucu satıcıları, lezbiyenler, kaçakçılar, Çete üyeleri ve hatta Müslüman gruplar yer almaktadır. Her kesim, hapishanede hayatta kalmak için kendi çıkarlarını korumak zorundadır.

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde her daim olması gereken bir yapım.

Tür; Suç, Dram, Gerilim

Daredevil (2015- ) IMDb; 8,7

Yabancı Diziler

Netflix Marvel dizileri arasında oldukça beğenilen bir yapım olan Daredevil serisi, her anı heyecan dolu bir yapımdır. Dizide sokağın içerisinden çıkan kahramanların efsane hikayesi canlandırılıyor. 2015 yılında Netflix ekranlarına gelen Daredevil, IMDB sıralamasında da en iyi Marvel dizileri arasında yer almaktadır.

Eğer tam bir Marvel hayranıysanız bu yapımı kesinlikle izlemelisiniz.

Tür; Aksiyon, Suç, Dram

Peaky Blinders (2013) - IMDb; 8,7

Yabancı Diziler

İlk olarak 2014 yılında vizyona giren ve yayınlandığı ilk andan itibaren herkesin beğenisini kazanan Peaky Blinders, Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’de geçmektedir. Anlatılan dönemde İngiltere’de yasadışı faaliyet gösteren çeteler yer almaktadır. Bu çetelerden bir tanesi de at yarışı bahislerinden ve soygunculuktan para kazanan Peaky Blinders’dır. Her şey tıkırında giderken son bir soygunda hata yapılır ve çetenin başına bala olacak bir müfettiş görevlendirilir… Son yıllarda izlemeye değer yeni bir yabancı dizi bulamadıysanız Peaky Blinders tam da size göre…

Dizi hakkında bilinmeyenleri öğrenmek için Her Şeyiyle Kusursuz Bir Dönem Dizisi; Peaky Blinders içeriğini okuyabilirsiniz.

Tür; Suç, Dram

La Casa De Papel (2017) IMDb; 8,7

Yabancı Diziler

La Casa de Papel son dönemde İspanyolların ortaya çıkardığı en güzel dizilerden bir tanesidir. İspanyol kanalı Antena3 için çekilen dizi sonrasında Netflix tarafından satın alındı ve şuan için 2 sezonu ile burada gösterilmektedir. Dizinin hikayesini kısaca özetlemek gerekirse; Profesör lakaplı kişi yıllardır tasarladığı bu soygun için kendisine yepyeni bir ekip oluşturur. Ekip İspanyol Kraliyet Darphanesini soymak için beş ay boyunca herkesten uzak bir evde Profesörden eğitim alır. Herkesin isimleri şehirlerden meydana gelmektedir. Berlin, Tokyo, Rio, Denver, Moskova, Oslo, Helsinki ve Nairobi hikayenin kahramanları...

Tür; Suç, Gizem, Gerilim

The Office (2005 – 2013) IMDb; 8,8

Yabancı Diziler

BBC’nin 2001 yapımlı The Office dizisinin ABD versiyonu olan The Office US, çalışanlarının mutluluğunu gözeterek şirket kurallarını esnetmeye çalışan, ara sıra masumane oyunların kurbanı, kaba ve taş kalpli bir şef ve onun çevresindeki insanların başından geçen olayları anlatmaktadır. Her bölümüyle sizleri güldürmeyi başaracak bu yapımı komedi dizileri türünde izlemenizi öneriyoruz.

Tür; Komedi

Boardwalk Empire (2010-2014) IMDb; 8,8

Yabancı Diziler

Mayfa dizisi olarak lanse edilen ve döneminin en başarılı dizileri arasında kendisine yer bulan Boardwalk Empire, BD'de tüketime yönelik içki satışının, üretiminin ve dağıtımının yasak olduğu "İçki Yasağı Yasası" döneminde gangsterler ve politikacılar arasındaki karmaşık ilişkileri konu almaktadır. he Sopranos'un yapımcısı ve senaristi Terence Winter tarafından yaratılan dizi, mutlaka izlenmesi gereken yapımlar arasında olmalıdır.

Tür; Suç, Dram, Tarih

Stranger Things (2016) IMDB Puanı; 8,9

Yabancı Diziler

Netflix Orijinal Serileri’nden biri olarak karşımıza çıkan bu dizi, Bizleri gizemli bir macerayla 80’li yıllara götürüyor. Gizem türünün yanı sıra dram, gerilim ve fantastik türlerini de bünyesinde barındırıyor.

80'li yılları kendine fon yapan Stranger Things, dönemin korku filmlerine selam çakmayı da atlamayan bir fantastik gerilim dizisidir. Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono'yu başrollerinde buluşturan dizi; kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesinin hikayesini anlatıyor. Dizinin ilk sezonu o kadar çok beğenildi ki, Netflix dizinin ikinci sezonunu da çekerek izleyicilerle buluşturdu.

Tür; Dram, Fantastik, Korku

Westworld (2016 - ) IMDb; 8,9

Yabancı Diziler

İlk sezonuyla dizi severlerin beğenisini kazanan ve IMDb listesine hızlı bir giriş yapan, dünyanın en iyi dizileri arasında gösterilen Westworld, iki konuğun, ileri teknolojinin kullanıldığı bir eğlence parkında Vahşi Batı macerasına çıkmasını konu edinir. Parkta bulunan herkes robottur ve bu park Vahşi Batı ve Ortaçağ dönemlerine benzetilerek sahici bir hayat yaratmak amacıyla tasarlanmıştır. Parkın sistemi bozulduğunda iki konuğu takip eden bir robot ortaya çıkar… Her anı heyecan ve aksiyon dolu bu yapımı kesinlikle sakin bir ortamda izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür; Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Seinfeld (1989-1998) IMDb; 8,9

Yabancı Diziler

1990’lı yılların en çok izlenen yabancı dizilerinden bir tanesi olan, 22 dakikadan oluşan ve her dakikasında izleyiciyi güldürmeyi başaran ender yapımlardan bir tanesi… Dokuz sezon içerisinde toplamda 169 bölüm izleyiciyle buluşan Seinfeld, en çok izlenen yabancı dizilerin başında gelmektedir. Günümüzde bu tarzda yabancı bir komedi dizisi henüz daha gelmedi desek yanlış olmaz. Sizde en iyi diziler arasında gösterilen 1989 yapımlı Seindfeld’i hiçnir önyargıda bulunmadan kesinlikle izlemelisiniz. Gülmek mi istiyorsunuz… Bu şansı kaçırmayın…

Tür; Komedi

Black Mirror (2011- ) IMDb; 8,9

Yabancı Diziler

Her sezonunda yeni bir konu işleyen Black Mirror, aynı zamanda her sezonda yeni oyuncular, yönetmenler ve senaristler barındıran bir yapım. Her sezon farklı olmasına rağmen ortak tek nokta Black Miror… Anlamı ise Kara Ayna… Dizi, konu olarak teknolojik aletlerin insanlarını yaşamını ne kadar derinden etkilediğini oldukça çarpıcı şekilde anlatırken, aynı zamanda izleyen kişinin kendi yaşantısını uzun bir süre sorgulamasını da konu edinir. Teknolojinin insanoğluna verdiği zararların etkisini görmek istiyorsanız, en iyi dizilerden bir tanesi olan Black Mirror’u kesinlikle izlemelisiniz.

Tür; Dram, Gerilim, Bilim Kurgu

Supernatural (2005 - ) IMDb; 8,4

Yabancı Diziler

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde her daim kendisine yer bulabilecek bir yapım… Kaç sezon oldu biz sayamadık ama hala daha eski tadını verdiği kesin. Supernatural dizisi Amerika'da 13 sezondan fazladır devam ediyor. Bir dizi için gerçekten bu büyük bir başarı... Dizinin konusu; evleri yanan ve bu yangından annesini kaybeden Dan ve Sam Winchester kardeşlerin hayat hikayesini anlatır. Bu gençlerin babası bir avcıdır ancak normal bir avcı değil. Kendisi, hayalet, ruh, vampir gibi doğaüstü yaratıkların avcısıdır. Babalarının kaybolduğunu öğrenen bu kardeşler, onu bulmak için yeni bir maceraya atılırlar. Her bölümü heyecan, gerilim ve aksiyon dolu bu yapımı, kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür; Aksiyon, Gerilim, Bilim Kurgu, Fantastik

House of Cards (2013 - 2018) IMDb; 8,9

Yabancı Diziler

2013 yılında yayınlanmaya başlayan ve ilk günden itibaren IMDB’deki en iyi diziler listesinde kendisine yer bulan bir Amerikan politik dizisi olan House of Cards, iktidar savaşı için oynanan tüm oyunları ve kuralları izleyiciye yansıtıyor. Washington D.C.'yi ele geçirmek isteyen acımasız politikacının her ne pahasına olursa olsun durmaya niyeti yok. Her bölümü soluksuz izlenen House of Cards, ilk fırsatta izlemeniz gereken en güzel yabancılar diziler arasında olması gereken bir yapımdır.

Tür; Politik, Dram

Narcos (2015-2018) IMDb; 8,9

Yabancı Diziler

Adamlar öyle bir dizi yapmış ki... Dünyanın en büyük ve an azılı uyuşturucu kaçakçısı, kan emici Pablo Escobar'ın hayatını anlatıyor ancak Escobar'ı canlandıran oyuncuyu kişiyi öyle bir seçmişler ki... Adam hakkını veriyor. Öyle bir bağlanıyorsunuz Escobar'ın başına bir sıkıntı geldiğinde üzülebiliyorsunuz. Dünyanın en azılı kanun kaçaklarından birinin kurtulması için, başarılı olması için yeri geliyor dua ediyorsunuz. Kısacası diziden kalite akıyor, akıyor...

Tür; Biyografi, Suç, Dram

Death Note (2006-2007) IMDb; 9,0

Yabancı Diziler

Anime türünde dünya üzerinde bir numara olan Japonlar, uzun süre hafızlardan çıkmayacak harika bir esere imza attılar. Death Note, listede yer alan birçok diziden IMDb’de çok daha fazla puana sahiptir ve bunu gerçekten de hak etmektedir. Anime türü bu dizide, Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Bunalımda olan Yagami, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. "Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir."

Sonrasında sinemada da yayınlanan bu harika yapıt, hiçbir zaman animesi kadar başarılı olamamıştır.

Tür; Animasyon, Suç, Dram

Fargo (2014) - IMDb; 9,0

Yabancı Diziler

1996 yılınca çekilen ve Oscar Ödüllü bir film olan Fargo, 2014 yılında ise televizyon dizisi olarak karşımıza çıktı. Konusuyla ve oynanan oyunculuklarla efsane diziler arasına giren Fargo, suç ve mizah unsurlarını bünyesinde barındıran başarılı bir yapım. Son sezonu 2017 yılının Haziran ayında son bulan Fargo, her sezonu farklı konu ve farklı oyunculuklar barındıran, mutlaka ama mutlaka izlemeniz gereken harika bir dizi…

Tür; Suç, Dram, Gerilim

Better Call Saul (2015 - ) IMDb; 9,0

Yabancı Diziler

Breaking Bad dizisinin spin off’u olan ve yayınlandığı günden itibaren en iyi diziler arasında kendisine hiçte zorlanmadan yer bulan Better Call Saul, tarihin en iyi dizisinin geçmişine bizleri götürüyor… Kısacası, Breaking Bad dizisinin geçmişine Better Call Saul ile bir göz atacağız. Son dönemin en iyi yabancı dizileri arasında bulunan ve izleyiciler tarafından da tam not alan yapım hakkında daha çok bilgiye Better Call Saul içeriğinden erişebilirsiniz

Tür; Suç, Dram

Band Of Brothers (2001) IMDb; 9,0

Yabancı Diziler

IMDB başta olmak üzere bütün klasmanlarda en çok puanı alan dizi olarak karşımıza çıkan Kardeşler Takımı, tarihçi ve biyografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı adlı romanından uyarlanan ve 2. Dünya Savaşını anlatan harika bir dizi… 10 bölümden oluşan bu mini dizi, 2001 yılından sonra birçok ülkede yayınlanmıştır. Hatta ülkemizde bir dönem en çok izlenen yabancı diziler arasında kendisine yer bulmuştur. Oldukça başarılı bir dizi olan Kardeşler Takımı mutlaka izlemeniz gereken savaş dizileri arasında yer almaktadır.

Tür; Savaş, Dram, Aksiyon, Tarih

True Detective (2014) - IMDb; 9,0

Yabancı Diziler

Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasında gösterilen ve yayınlandığı dönemlerde seyirciyi ekrana kitlemeyi başaran True Detective’nin ilk sezonunda Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Michael Potts ve Tony Kittles gibi güçlü oyuncular yer almaktadır. Her sezonu farklı konuyu işlerken aynı zamanda oyuncu kadrosu da değişmektedir. Sizler de henüz izlemediyseniz kesinlikle True Detective’nin ilk sezonuna bir an önce başlamalısınız.

Tür; Suç, Dram, Gerilim

Sherlock (2010) IMDb; 9,1

Yabancı Diziler

Britanya asıllı televizyon dizisidir. Romandan alınma olan dizi Amerika’da ilk olarak mini dizi olarak yayınlanmaya başladı. Ancak gördüğü büyük ilgiden sonra dizi için belirli bir saat konuldu ve devam etti. Polisiye formatında olan dizinin konusu Sherlock Holmes isimli dedektifin olayları aydınlatırken yaşadıklarını ve başından geçenleri anlatıyor.

Tür; Suç, Gizem, Dram

Our Planet (2019) IMDb; 9,4

Yabancı Diziler

2019 yılının en iyi yabancı dizileri arasında yer alan Our Planet, dizi sektöründe birçok ödüle layık görülen Planet Earth’ün yaratıcılarının oluşturduğu harika bir eser. Toplamda 8 bölümden meydana gelen dizi, mucize olarak adlandıracağınız bir keşfe sizleri hazırlıyor. Dünyayı Koruma Vakfı’nın destekleri ile oluşturulan yapımda gezegenin birçok kişi tarafından keşfedilmemiş vahşi yaşam alanlarına misafir olacaksınız.

Tür; Belgesel

Breaking Bad (2008 - 2013) IMDb; 9,5

Yabancı Diziler

Sadece 2 sene ömrü kaldığını ve hasta olduğunu öğrenen, işine, eşine, çocuklarına aşık bir adam..

The X-Files'ın yapımcısı Vince Gillian'ın eseri olan Breaking Bad ölümle dalga geçen, çok sade bir hayatı olan sıradan yaşam süren bir adamın hikayesini anlatıyor. Ailesiyle mutlu yaşayan biriyken kanser olduğunu öğrenen kimya öğretmeni olan Walter White hayatının kimyasını bir anda değiştirir.

Bundan sonra ki tek amacı çok sevdiği ailesine öldükten sonra çok yüklü bir miras bırakabilmektir. Ancak bunu kendisiyle hiç örtüşmeyen bir yöntemle çözmeye çalışır. O çok sevdiği işini denklemler üzerindeki başarısını uyuşturucu üretmek için kullanır. Ven o andan itibaren de bambaşka bir adama dönüşür.

Breaking Bad final yapmış, geçtiğimiz günlerde ise tekrar başlayacağına dair senaryoların döndüğü izleyenlerin hala ne diziydi be diyerek bahsettiği muhteşem yapıt.

Tür; Suç, Dram, Gerilim

Game of Thrones (2011 - 2019) IMDb; 9,5

Yabancı Diziler

İhanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, taht oyunları kısaca Game of Thrones. Son günlerin en popüler dizilerinden biri olan Game Of Thrones izlenme rekorları kırmaktadır. Dizide Krallar ve Kraliçeler, Şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller 'Demir Taht' için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.

Tür; Aksiyon, Macera, Dram

Chernobly (2019) IMDb; 9,7

Yabancı Diziler

2019 yılında HBO tarafından televizyon ekranlarına getirilen Chernobyl, 1986 yılında yaşanan Çernobil nükleer felaketini mini bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. İlk bölümünden itibaren herkesin beğenisini kazanan ve IMDB’de 9,7 puan alarak tüm zamanların en iyi dizileri arasına giren Chernobyl, Ukrayna’nın Belarus sınırındaki Çernobil şehrine kurulan nükleer tesiste yaşanan patlama sonrasında yetkililer tarafından alınan karaları işlemektedir. Bir nevi dönemin Sovyet Birliği’nin doğru bilgiyi gizlemesi sonucu uzun yıllardır devam edecek felakete dünyanın hepsi tanıklık ediyor.

Tür; Dram, Gerilim, Tarihi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20124
14251
4051
1570
1761
1271
3245
840
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 187
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.