Yabancı Dizi Önerileri - IMDB Puanı 8 ve Üzeri En İyi 79 Yabancı Dizi Tavsiyesi

Yabancı Dizi Önerileri - IMDB Puanı 8 ve Üzeri En İyi 79 Yabancı Dizi Tavsiyesi
08.06.201515:41

En iyi yabancı diziler listesinde, IMDB puanı yüksek tüm zamanların en iyi yabancı dizi önerilerini bir araya getirdik. İşte, Aksiyon, Komedi, Gerilim, Suç, Korku ve Fantastik - Bilim Kurgu türünde en iyi yabancı diziler listesi...

Haber güncelleme tarihi 26.10.2020 09:48

IMDB Puanı 8.0 ve Üzeri En İyi 79 Yabancı Dizi Önerisi

En iyi yabancı diziler listesinde, tüm zamanların en çok izlenen ve en popüler yabancı dizi önerileri ve tavsiyelerini bu içerikte IMDB puanlarıyla birlikte listeledik. IMDB puanı 8 ve üzeri en iyi yabancı dizi listesini burada bulabilirsiniz.

İşte, Neoldu.com editörlerinin detaylı araştırmaları sonucunca bir araya getirdiği mutlaka izlenmesi gereken en iyi yabancı diziler...

Yabancı Dizi Önerileri;

79. Gangs of London (2020 - ) IMDb: 8.6

en çok izlenen yabancı dizi

2020’nin en çok ses getiren dizilerinden Gangs Of London, uluslararası çetelerce parçalara ayrılmış günümüz Londra’sında geçiyor. Bölgede 20 yıldır gücü elinde tutan Finn Wallace (Colm Meaney), bir suikast sonucu hayatını kaybeder. Bu olay sonrası masada bütün dengeler değişir ancak suikastı kimin azmettirdiği belli değildir. Çeteler arası barışın pamuk ipliğine bağlı olduğu bu durumda Finny’nin oğlu Sean Wallace’da (Joe Cole) intikam peşine düşünce olaylar daha da çözülemez bir noktaya gider. Başrolünde Peaky Blinders dizisinde John Shelby karakteri ile ismini duyuran Joe Cole yer alırken, kendisi Michelle Fairley , Lucian Msamati ve Brian Vernel eşlik etmektedir.

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Fragman

 


78. Upload (2020 - ) IMDb: 8.3

Yabancı dizi önerileri

Amazon Original tarafından yapımcılığı üstlenen Upload, 2020 dizileri arasında bilim kurgu türünde son derece etkileyici bir hikayeye sahip. Dizi, ölüme yakın olan insanların, öldükten sonra seçtikleri sanal bir öteki dünyada 2033 yılında geçiyor. Ana karakterlerimizden duygusal ve romantik Nora, lüks bir sanal gerçeklik (VR) şirketinin müşteri temsilciliğinde çalışmaktadır. Bölgenin yakışıklı parti çocuğu Nathan ise bir gün sürücüsüz arabası ile kaza yapar. Sevgilisi ise onu alıcı olarak Nora’nın çalıştığı şirketin VR dünyasına yükleyecektir.

Tür: Bilim Kurgu

Fragman


77. Inside Look: The People v. O.J. Simpson (2016) IMDb: 8.4

en iyi yabancı diziler

Gerçek bir hikayeden yola çıkan yapım, ABD’li ünlü sporcu O.J Simpson’ın cinayet davasındaki karmaşık olayları ele alır. 80’li yılların en başarılı sporcuları arasında gösterilen O.J Simpsons, 90 yıllarda cinayet şüphelisi olarak tutuklanır. Öldürülen kişi ise eski eşi ve yanında bulunan bir erkektir. Dizi, hem savcı tarafının hem de O.J Simpsons’un avukatlarının arka planda yürüttüğü taktikleri izleyiciye aktarır. Dava artık sadece O.J Simpson'un davası değildir. Son kararı ise jüri üyeleri verecektir. Son yılların dram, suç ve gerilim türünde en başarılı yapımı Inside Look: The People v. O.J. Simpson’u mutlaka Netflix’te izleme listenize alabilirsiniz. 10 bölümlü bir şaheseri izledikten sonra emin olun sizlerde çevrenizdeki insanlara önereceksiniz.

Tür: Dram, Suç

Fragman


76. Unorthodox (2020) IMDb: 8.3

en iyi yabancı diziler

Netflix’in 2020 yılında global platformların hepsinde izleyiciyle paylaşılan Unorthodox, oldukça ilginç konusuyla dikkatleri üzerine çeken bir dizi… 4 bölümlük mini bir yapım olan Unorthodox, Brooklynli Hasidik Yahudi bir kadının görücü usulü evliliğinden kaçar ve Berlin’e gider. Burada tanıştığı bir müzik grubu kendisine evini açar. Tam her şeyden kurtuldum derken geçmişinin peşini bırakmadığını anlar.

Tür: Dram

Fragman


75. Babylon Berlin (2017 - ) IMDb: 8.4

en iyi yabancı diziler

İlk sezonu 2017 yılında yayınlanan Babylon Berlin 1920’lerin Berlin’inde geçiyor. O yıllarda yaşanan kriz sonrasında radikal akımlardan olan” “Altın Yirmili Yıllar” ın oluşmasının nedenleri arasında yer alan uyuşturucu, cinayet ve sanatın hüküm sürdüğü olaylara derinlemesine iniyor. Dizi Birinci Dünya Savaşı sonrasına Almanya’da yaşananları ele alırken İkinci Dünya Savaşı sürecine giden ülkeyi de adım adım izleyiciye yansıtıyor.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


74. The Morning Show (2019 - ) IMDb: 8.4

en iyi yabancı diziler

AppleTV’nin piyasa sürdüğü The Morning Show, günümüz dizilerinden konu olarak ayrılan bir yapım. Dizinin oyuncu kadrosunda Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Billy Crudup ve Mark Duplass gibi önemli oyuncular yer alırken, dizinin konusu da sabah saatlerinde yayınlanan bir televizyon programının arka planında yaşananlara ışık tutmaktadır.

Tür: Dram

Fragman


73. The Sinner (2017–) IMDb: 8.0

en iyi yabancı diziler

Petra Hammesfahr tarafından yazılan aynı isimli kitaptan uyarlanan The Sinner, genç bir annenin içine düşütüğü öfke, korku ve şiddetin nedenlerini bulmasını anlatıyor. Dizide, dedektif Harry Ambrose ise bu annenin geçmişine inip birçok kez olaylar yüzleşmesini sağlıyor. Suç, Gizem ve gerilim türünün en iyi örnekleri arasında gösterilen The Sinner, izlemeye dizi bulamadığınız dönemlerde kesinlikle tercih etmeniz gereken bir yapım.

Tür: Suç, Gizem, Gerilim, Dram

Fragman


72. The Outsider (2020– ) IMDb: 8.1

En iyi yabancı diziler

HBO'nun 2020 yılında izleyicilerle buluşturduğu ve kısa sürede büyük beğeni kazandığı yapımı The Outsider... Dizide, 11 yaşında feci şekilde katledilen bir çocuğun cesedi parkta bulunur. Etraftaki görgü tanıkları ve cesedin üzerindeki bulgular, şehirde yaşayan saygın bir iş adamını işaret etmektedir. Bu kişi ise koçluk ve  İngilizce öğretmenliği yapan, aynı zamanda iyi bir eş ve kız babası olan Terry Maitland’dır. Soruşturmanın şefi, Terry’i herkes in önünde tutuklar. Terry suçsuz olduğunu belirtse de dava aleyhinde ilerlemektedir. Araştırmalar derinleşip, Terry’nin anlattıkları ile polis ekiplerinin çalışmaları birbirini tutunca davanın seyri değişmeye başlar… 

Tür: Suç, Dram, Gizem

Fragman


71. Kingdom (2019 - ) IMDb: 8.3

En iyi yabancı diziler

Netflix’in bünyesinde 2019 yılında izleyicilerle buluşan, aynı zamanda Kore dizileri listesinde de üst sıralarda kendisine yer edinen baş yapıt… Dizide, yozlaşma ve açlıktan dolayı bir krallık diz çökmüştür. Bütün gücüne kaybeden krallık, bulaştığı insanları canavara dönüştüren bir salgının da etkisinde kalmıştır. İnsanlar haksız yere veliaht prensi suçlamaktadır. Prensin amacı ise karanlıkta gizlenen kötülüğü açığa çıkarmaktır.

Tür: Aksiyon, Dram, Korku

Fragman


70. The Witcher (2019– ) IMDb: 8.3

En iyi yabancı diziler

Netflix’in fantastik dizisi The Wticher… Uzun yıllardır insanlar, cüceler ve elfler barış içerisinde yaşamıştır ancak bir zaman sonra bu barış sona erer. Dünyayı yıkmaya sebep olacak tüm ırkların savaşı başlar. Bu sırada ise The Witcher olarak isim yapmış Geralt of Rivia isminde usta bir suikastçı, kendisi için vaadedilen çocuğunu beklemektedir. Vaadedilen çocuk öyle sıradan bir çocuk değildir. Dünyanın tüm dengesini değiştirecek büyük bir gece sahiptir.

Tür: Aksiyon, Macera, Drama

Fragman


69. Altered Carbon (2018– ) IMDb: 8.1

En iyi yabancı diziler

Kitaptan uyarlanan diziler listesinde Netflix’in 2018 yılında izleyicilerle buluştuğu Altered Carbon 25 Y.Y ‘da geçmektedir. Dizide, insan zihni dijitalleştirilirse ve ruhlar bir bedenden diğerine transfer edilebilse neler olabileceği işlenmektedir. Netflix’te en çok izlenen dizilerin başında gelen  Altered Carbon, dizisinde her bölüm aksiyon ve gerilimin doruklarına ulaşacağınızda emin olabilirsiniz.

Tür: Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu

Fragman


68. The Good Doctor (2017– ) IMDb: 8.2

En iyi yabancı diziler

2017 yapımlı The Good Doctor dizisinde, otizm ve gelişimsel bir engeli bulunan Shaun Murphy isimli kahramanımızın başında geçen olaylara odaklanmaktadır. Normal bir insandan zeka yaşı olarak düşük olsa da çocuk cerrahı olmaya başarır. 2013 yılında aynı isme sahip Kore dizinden esinlenen The Good Doctor, ülkemizde de 2019 yılında Mucize Doktor ismiyle yayınlandı.

Tür: Dram

Fragman


67. The Mandalorian (2019) IMDb: 9.1

en iyi yabancı diziler

2019 dizileri arasında en popüler ve en çok izlenen yabancı dizilerden bir tanesi olan The Mandolorian, Star Wars hayranlarını oldukça heyecanlandıran bir yapım. Star Wars evreni içerisinde geçen ilk ve tek dizi olman özelliği taşıyan yapım aynı zamanda 2019 en iyi dizleri listesinde yer alıyor. Dizinin baş kahramanı Mandalorian, savaşını tek başına veren birisidir ve kafa avcısının verdiği bir görevi yerine getirmek için uğraşır. İlk sezonuyla büyük bir etki yaratan yapımı, en iyi yabancı diziler listesinde kesinlikle öneriyoruz.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

Fragman


66. The Vietnam War (2017) IMDb: 9.1

en iyi yabancı diziler

Savaş dizileri ya da tarihi dizileri seviyorsanız 2017 yılında izleyiciyle buluşan The Vietnam War isimli yapım tam da size göre… Belgesel tarzda mini dizi olma özelliği taşıyan yapımda, isminde de anlaşılacağı üzere Vietnam Savaşı konu edinmektedir. Dizinin senaryosu ve hikayesi Vietnam Savaşına tanıklık eden kişilerin anlattıkları gerçek hikayelerden oluşmaktadır. IMDB’de 9.1'lik bir puan alan ve bu puanı sonuna kadar hak eden bu diziyi bizlerde en iyi yabancı dizi önerileri listesine büyük bir zevkle ekledik.

Tür: Savaş, Dram

Fragman


65. The Boys (2019) IMDb: 8.8

en iyi yabancı diziler

2019 yılı dizi severler için oldukça heyecan bir sene oldu desek hiç de abartmış olmayız. Bu sene yeni çıkan dizilerden bir tanesi de The Boys… Oyuncu kadrosunda Karl Uban, Jack Quaid, Antony Starr ve Erin Moriarty’nin yer aldığı dizi, süper kahramanların güçlerini ve popülerliklerini kötüye kullandıkları bir dönemde geçmektedir. Dizide, “The Boys” isimli grup kanunların işlemesine yardım ederken ve süper güçlerini kötüye kullananları ortadan kaldırmaktadır. Her bölümü aksiyon ve heyecan dolu The Boys, özellikle süper kahraman dizileri arasında konusu itibarıyla oldukça farklı olmasıyla dikkat çekmektedir.

Tür: Aksiyon, Komedi, Suç, Bilim Kurgu

Fragman


64. Taboo (2017) IMDb: 8.5

en iyi yabancı diziler

Son yılların en gözde oyuncularında Tom Hardy’nin başrolünde yer aldığı Dram, Gerilim ve Gizem türünde ekranlara gelen Taboo, yabancı diziler listesinde sizlere önermekten zevk duyduğumuz efsanevi bir yapım. Dizide, Tom Hardy’nin hayat verdiği James Keziah Delaney, babasının kendisine bıraktığı mirası bulabilmek için 10 yıl önce gittiği Afrika’dan Londra’ya 1814 yılında geri döner. İngiltere ile ABD’nin savaştığı dönemde iki ülke arasında tehlikeli bir oyun oynayan Delaney, bir anda Doğu Hindistan Şirketi’yle başını belaya sokar. Bu öyle bir beladır ki, bu olayın sonunda Delaney kendi denizcilik imparatorluğunu kurar.

Tür: Gizem, Gerilim, Dram

Fragman


63. When They See Us (2019) IMDb: 9.0

en iyi yabancı diziler

Netflix dizileri arasına 2019 yılında katılan ve aynı zamanda 2019 en iyi dizleri listesinde kendisine üst sıralarda yer bulan When They See Us, ABD’de herkesin dikkatini çeken oldukça ilginç bir yapım. Tarihte Central Park Beşlisi olarak anılan ve işlemedikleri tecavüz suçundan tutuklanan beş gencin dram yüklü hikayesi gerçekçi bir şekilde izleyiciye aktartılmaktadır. Sadece 4 bölümden oluşan ve mini dizi olma özelliği taşıyan yapımda Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam, Raymond Santana ve Korey Wise adlı Harlemli beş gencin yaşadıkları anlatılıyor.

Tür: Dram

Fragman


62. Sharp Objects (2018) IMDb: 8.2

en iyi yabancı diziler

Okurlarımız tarafından yorum kısmında sıklıkla belirtilen Sharp Object dizisi, kendi yaşadığı kasabada iki genç kızın öldürülmesini inceleyen ve bunun sonucunda kendi geçmişini de çözmeye çalışan Camille Preaker isimli muhabirin yaşadıklarını aktarmaktadır. Şahsen benim de oldukça hoşuma giden suç, gizem ve gerilimi içerisinde barındıran ve en iyi yabancı diziler listesinde olan bu yapımı mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Suç, Dram, Gizem, Gerilim

Fragman


61. Succession (2018) IMDb: 8.0

en iyi yabancı diziler

En iyi yabancı diziler listesini oluştururken en çok merak ettiğim yapımlardan bir tanesi de Succession’du. HBO’nun yapımcılığını üstlenen dizi ROY İsimli ABD Medya kuruluşunun üzerine kurulu… Dizide 21. yüzyılda güç sahibi olmak için işlenen aile sadakati ve uluslararası iş konuları işlenmektedir. Her bölüm bitiminde bir sonraki bölümü heyecanla bekleyeceğiniz etkileyici bir yabancı dizi için Succession’u tercih edebilirsiniz.

Tür: Dram

Fragman


60. Escape at Dannemora (2018) IMDb: 8.0

en iyi yabancı dizi önerileri

Çok fazla kişinin bilmediği ancak son yılların en başarılı dizileri arasında gösterilen Escape at Dannemora, bir cezaevi personelinin yardımıyla hapishaneden kaçmayı başaran iki suçlunun hikayesini anlatmaktadır.

Tür: Biyografi, Suç, Dram

Fragman


59. Ozark (2017 - >) IMDb: 8,3

Netflix’in en iyi dizileri arasında gösterilen ve 2017 yılında ekranlara gelen bir yapım… Ozark

en iyi yabancı dizi önerileri

Son yıllarda dizi sektörüne giriş yapan Netflix’in en çok beğenilen yapımlarından bir tanesi olan Ozark, Finans ve Danışmanlık Şirketi'nde çalışan Marty Byrde'ın Meksika’nın en büyük uyuşturucu karteli ile arasında yaşanan ve yaşanacak olan sorunları bize aktarır. Marty’ın, tehlikeden uzaklaşmak için, uyuşturucudan elde edilen parayı aklaması gerekir ve süresi kısıtlıdır. Ailesi ile beraber Güney Missouri’ye giden aile, burada birçok olumsuz olayla karşılaşır. Heyecan ve gerilimin zirve yaptığı yapımlardan biri olan Ozark’ı mutlak izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Suç, Gerilim, Gizem

Fragman


58. Criminal Minds (2005 - …) IMDb: 8.1

en iyi yabancı dizi önerileri

İlk kez 2005 yılında ekranlara gelen ve 2019 yılı itibarıyla 14. sezonunu devam ettiren Criminal Minds isimli dizide, mesleğinde uzman bir grubun hikayeleri anlatılmaktadır. Uzman Grup, suçluların hem suç mahallindeki hem de yaşadıkları ve çalıştıkları yerlerdeki davranışlarını inceleyerek nasıl düşündüklerini görmeye çalışmaktadır.

Tür: Suç, Dram, Gizem

Fragman


57. Jack Ryan (2018) IMDb: 8.2

en iyi yabancı dizi önerileri

Aksiyon ve gerilim türünde en iyi yabancı dizilerden bir tanesi olan Jack Ryan, gelecek vadeden CIA analizcisidir. Uzun bir süre teröristlerin haberleşme yöntemini ortaya çıkarmayı başaran Jack, ilk kez saha görevi için atanır. Kendisine verilen görev oldukça tehlikelidir. Bu görevden hayatta kalarak çıkması için büyük mücadele vermelidir.

Tür: Aksiyon, Dram, Gerilim

Fragman


56. Lucifer (2015-…) IMDb: 8.2

en iyi yabancı dizi önerileri

Cehennem Lordu olarak bilinen Lucifer, karanlıklar dünyasından sıkılmıştır ve mutsuz bir haldedir. Bu yüzden görevinden istifa eder ve melekler şehri olan Las Angelas’a yerleşip kendisine bir bar açar. Bir gün, çevresinde bir cinayet yaşanır ve bu olaydan sonra Los Angeles Polis Departmanına suçluları yakalamalarında yardım etmeye başlar. Karanlık dünyadan geri dönmesi için de baskı yapılmaktadır.

Büyük hayran kitlesi bulunan yapımla ilgili merak edilenleri "Lucifer Dizisi hakkında ilginç bilgiler" içeriğinde bulabilirsiniz.

Tür: Suç, Dram, Fantastik

Fragman


55. The Bing Bang Theory (2007 - >) IMDb: 8.2

Yabancı komedi dizisine gülemiyorum diyenleri şaşırtacak bir yapım… The Big Bang Theory

en iyi yabancı dizi önerileri

Dizi izleyicileri tarafından her sezonuyla tam not alan ve her bölümüyle gülme krizine girmenize sebep olan The Big Bang Theory, en büyük zevkleri kuantum fiziğine kafa yormak olan üstün zekalı iki arkadaşın güzel bir kızla karşılaştıktan sonra yaşadıklarını en komik şekilde aktarmaktadır. Karşılaştıkları güzel kız Penny, bu iki arkadaşın hayatlarında büyük değişimlere neden olacaktır. Büyük bir zevkle izleyeceğiniz en iyi yabancı diziler arasında gösterilen bu yapımı, en kısa sürede izlemeye başlamalısınız.

Tür: Komedi, Romantik

Fragman


54. Killing Eve (2018) IMDb: 8.3

en iyi yabancı dizi önerileri

2018 yılında ekranlara gelen ve gerilim türünde gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasında gösterilen Killing Eve, psikopat bir katil ve onun avlamakla suçlanan bir kadının etrafından dönen dramatik olayları anlatmaktadır. Birbirine aynı derecede takıntılı olan bu iki kadın, her bölüm de kendilerini kedi fare oyununun içinde buluverir.

Tür: Dram, Gerilim

Fragman


53. Ray Donovan (2013) IMDb: 8.3

en iyi yabancı dizi önerileri

2013 yılında ekranlara gelen ve bir anda popüler olan Ray Donovan isimli dizide, Los Angeles zengin ve ünlülerinin sorunlarını çözen, herhangi bir problem olduğunda aranan profesyonel danışmanın başından geçenleri anlatmaktadır. Donovan, müşterilerinin sorunlarını çözerken oldukça profesyonel olurken, ailevi sorunlarında ise aynı başarıyı gösterememektedir. Suç ve Dram türünde dizi sevenler için kesinlikle önerebileceğimiz bir yapım…

Tür: Suç, Dram

Fragman


52. Homeland (2011 - …) IMDb: 8.3

en iyi yabancı dizi önerileri

2011 yılında televizyon ekranlarına gelen Homeland, CIA ajanı Carrie Mathison’un başından geçen birbirinden heyecanlı ve gerilim dolu olayları anlatıyor. Dizinin ilk sezonunda kahramanımız Carrie, sekiz yıldır kayıp olan ve artık öldüğü farz edilen Birleşik Devletler askeri Nicholas Brody’nin kurtarılmasını sağlayan istihbaratın bir tuzak olduğuna inanır. Nicholas Brody’nin El Kaide komplosuyla bağlantılı olduğuna inanmaktadır. İnancının doğru olup olmadığını araştırma peşine düşen Carrie, bu yolun hiç de basit bir yol olmadığını sonradan anlayacaktır. 

Tür: Suç, Dram, Gizem

Fragman


51. Bodyguard (2018 - >) IMDb: 8.3

G.O.T dizisinin genç kralı R. Madden ekranlara harika bir dizi olan Boydguard ile geri dönüyor..

en iyi yabancı dizi önerileri

2018 yılının en iyi yabancı dizilerinden bir tanesi olan Bodyguard, henüz ilk sezonunda büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başardı. Tüm dünyada popüler olan Bodyguard dizisi, Türkiye’de en çok izlenen diziler arasında yer almaktadır. Başrolünde Game Of Thrones’un başarılı oyuncularından bir tanesi olan Richard Madden yer almaktadır.

2018’in en güzel dizilerinden gösterilen Bodyguard, konu olarak İçişleri Bakanı Julia Montague (Hawes) ve onu korumak üzere atanan David Budd (Madden) isimli kahraman bir savaş gazisini işlemektedir.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


50. Undone (2019) IMDb: 8.3

en iyi yabancı diziler

En iyi yabancı diziler listesinde animasyon türünde efsanevi bir dizi… Undone, konu olarak ölümcül bir kazadan kurtulan ancak sonrasında zamanla arasında çok farklı bir hikaye oluşturan Alma isimli karakterimizin başından geçen olaylar aktarılmaktadır. Bir nevi zamanda yolculuk yapabilen Alma, bu gücü nasıl kazandığını ve babasının ölümündeki gizemi çözmek için maceradan maceraya atılacaktır. Animasyon, macera ve gizem türünde dizi arayan okurlarımız için son yılların en güzel yabancı dizileri arasında gösterilen Undone izlenebilir bir yapım.

Tür: Animasyon, Dram, Kurgu

Fragman


49. Barry (2018) IMDb: 8.3

en iyi yabancı diziler

HBO’nun yapımcılığını üstlendiği Barry, listemizde son derece beğenerek izlediğimiz bir yapım. Kara komedi türünde bir dizi olan Barry, eski bir tetikçi olan karakterimizin hikayesine odaklanıyor. Gelecek hayatından çok memnun olmayan ve oyunculuk alanında kendisine yeni bir hayat kurmak isteyen kahramanız, geçmişinde de bir türlü kurtulamamaktadır.

Tür: Komedi

Fragman


48. After Life (2019) IMDb: 8.4

en iyi yabancı diziler

Boş rollerinde Ricky Gervais, Tom Basden, Tony Way ve Diane Morgan gibi başarılı oyuncuların yer aldığı etkileyici bir Netflix dizisi… Hikayede, son derece düzgün ve kusursuz bir yaşamı bulunan Tony, eşini kaybettikten sonra karakter olarak değişime uğrar. Bir zaman hayatını sona erdirmeyi de düşünmüş ancak sonrasında bu psikolojinden kurtulmuştur. Artık, hayata tutunup ne isterse yapmak isteyen bir adam vardır. Hiçbir şeye ve hiçbir kimseye artık önem vermeyen Tony’nin çevresi bu durumu değiştirmek isteyince ortaya komedi ve dram türünde harika bir hikaye çıkmaktadır.

Tür: Komedi, Dram

Fragman


47. Euphoria (2019) IMDb: 8.4

en iyi yabancı diziler

2019 yılının en iyi yabancı dizileri arasında gösterilen Euphoria’da, Spider-Man Homecaming ve Spider-Man Far From Home filmlerinden tanıdığımız Zendeya rol almaktadır. 2019 HBO dizileri içerisinde son derece önemli ve etkileyici bir yapım olan Euphoria, aynı isme sahip İsrail yapımlı bir eserden esinlenmektedir. Dizide bir grup lise öğrencisinin kimlik arayışı, travma, seks ve sosyal medya dolu yaşamlarına odaklanmaktadır. Yeni dizi bulmakta zorluk çeken okurlarımız için 2019 yılının en iyi HBO dizileri arasında gösterilen Euphoria’yı mutlaka öneriyoruz.

Tür: Dram

Fragman


46. Narcos: Mexico (2018) IMDb: 8.4

en iyi yabancı dizi önerileri

Netflix’in Narcos serisinin devam niteliğinde izleyiciyle buluşturduğu Narcos: Mexico dizisinde, Guadalajara Karteli'nin yükselişinin gerçek öyküsünü anlatılmaktadır. Bu dizi sayesinde Meksika’da 1980’yı yıllarda yaşana uyuşturucu savaşının doğuşuna tanıklık edeceksiniz.

Tür: Suç, Dram

Fragman


45. Mr. Robot (2015 - >) IMDb: 8.4

en iyi yabancı dizi önerileri

En iyi yabancı diziler listesinde yer alan harika bir yapım… Mr. Robot! İlk sezonu 10 bölümden oluşan ve sonrasında yarattığı etki sayesinde 2. ve hatta 3. sezonun garantisini alan dizi, fırsat bulduğunuzda kesinlikle izlemeniz gereken eserlerden. Hikayenin ana konusu, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot adındaki antisosyal genç bir programcıyı merkezine koyuyor.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


44. Person Of Interest (2011-2016) IMDb: 8.4

İşlenecek suçların önceden önleyebilmek mümkün olsaydı… Cevabını merak ediyorsanız bu yapım tam size göre…

en iyi yabancı dizi önerileri

5 sezon ekranlarda yer edinen ve her sezonuyla izleyenleri kendisine daha çok bağlayan Person of Interest, aksiyon ve suç türünde oldukça başarılı bir yapım… İşlenen suçlar yüksek seviyelere çıkmıştır ve bunun azaltılması için gizemli bir iş adamı, işlenecek suçları önceden engelleyen bir program oluşturur. Geriye bu sistemi kullanacak bir kişi gerekmektedir ve bu kişi de, Reese adlı eski bir CIA ajanı… Person of Interest, heyecan ve aksiyon sevenler için harika bir tercih.

Tür: Suç, Aksiyon, Bilim Kurgu

Fragman


43. The Walking Dead (2010 - > ) IMDB Puanı: 8,4

Her anı heyecan, aksiyon ve gerilim dolu olan ve ülkemizde en çok izlenen dizilerden bir tanesi olan The Walkin Dead...

en iyi yabancı dizi önerileri

Dizinin giriş bölümünde polis memuru olarak karşımıza çıkan Rick Grimes, gözlerini bir hastane odasında açar ve dünyanın artık eskisi gibi olmadığını fark eder. Dünyada bir zombi salgını boy göstermektedir. Aynı zamanda ailesi dışarıdadır ve bir an önce harekete geçip ailesini kurtarmak istemektedir. 2010 yılında ekranlara gelen ve büyük bir hayran kitlesine sahip en iyi yabancı diziler arasında gösterilen The Walking Dead, mutlaka izlenmesi gereken diziler arasın ilk sıralardadır.

Tür: Dram, Korku, Bilim Kurgu

Fragman


42. Lost (2004 - 2010) IMDB Puanı: 8,4

Televizyon tarihinin en unutulmaz dizisi Lost'u hala daha izlemediniz mi?

en iyi yabancı dizi önerileri

Hiçbir zaman unutulmayacak, izleyen herkesin hafızasına kazınmış efsanevi dizilerden bir tanesi de Lost. Bir yolcu uçağının düşmesiyle başlayan hikaye, bilinmez, sırlarla dolu bir adada devam eder. Her bölümde izleyiciyi başka bir gizem bekleyen dizi yayınlandığı dönemde oldukça fazla izleyici kitlesine ulaşmıştır. Finaliyle ilgili tam beklentileri karşılayamamış olsa da, herkesin bir nebze de olsa aklının bir köşesinde kalmayı başarmıştır.

Tür: Dram, Gizem, Macera, Fantastik

Fragman


41. Prison Break (2005 - 2017) IMDB Puanı: 8,4

Bir oturuşta sezonu bitirmek istediğiniz diziler vardır? Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde yer alan Prison Break, tam da aradığınız bir yapım...

en iyi yabancı dizi önerileri

İzleyicilerden gelen yorumlar üzerine bir oturuşta pek çok insanın 1 ve 2 sezonunu bitirdiği, insanın başından kalkamadığı final yapmış olsa da tıpkı Breaking Bad gibi önümüzdeki yıllarda tekrar çekileceği dedikodusu kulaktan kulağa dolaşan unutulmaz muhteşem dizi.

İki kardeş olan ve iki kardeşten birinin hapse girmesiyle başlayan dizi, diğer kardeşin onu kurtarmak için verdiği mücadeleyi, kavgayı ve savaşı anlatıyor.

Tür: Suç, Aksiyon, Dram

Fragman


40. Fringe (2008 – 2013) IMDb: 8,4

en iyi yabancı dizi önerileri

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde yer alan ve IMDB sıralamasında oldukça önemli bir konumda olan Fringe, Bilimkurgu, drama ve gerilimin bir arada olduğu efsanevi bir dizi. Özel bir ajan, bir bilim adamı ve bilim adamının oğlunun başrollerinde olduğu efsanevi dizide birbiriyle bağlantılı birçok olayın gizemin ortaya çıkarıyor. Bilim kurgu sevenler için en iyi dizler listesinde kesinlikle olması gerektiğini düşündük ve listemize koyduk.

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Fragman


39. Outlander (2014–) IMDb: 8.5

en iyi yabancı dizi önerileri

Dizi 1945 yılında başlıyor… Eski bir savaş hemşiresi olan Claire, evine dönmüştür ve tekrar bir araya geldiği eşiyle ikinci kez balayına çıkmıştır. Balayı gezisinde tarihi taş çemberini ziyaret ederler. Bu taşlardan birine dokunan Claire, kendisini bir anda savaş yüzünden yıkılmış bir halde bulunan İskoçya’da bulur. Sene 1743’tür.  Konusu bakımından oldukça farklı bir his yaratan dizi aynı zamanda son yılların IMDB’de en iyi puan alan dizileri arasında yer almaktadır.

Tür: Dram, Fantastik, Romantik

Fragman


38. Spartacus (2010-2013) IMDB Puanı: 8,5

en iyi yabancı dizi önerileri

Roma’ya karşı yapılan bir köle ayaklanmasından esinlenerek uyarlanan dizi, üç alt başlıkla üç sezon sürdü. İlk sezondan sonra başrol oyuncusu Andy Whitfield, sağlık nedenlerinden dolayı diziye devam edemedi. Onun yerine dizide Liam Mclntyre yer aldı. Dizi, karısının ölümünden sonra etrafından her geçen gün büyüyen kölelerle birlikte Roma'ya kafa tutan ve karısının intikamını almak için savaş veren Spartacus isimli bir gladyatörün yaşadıklarını anlatıyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Biyografi

Fragman


37. Hannibal (2013-2015) IMDb: 8.5

en iyi yabancı dizi önerileri

Büyük umutlarla ekranlara gelen ve genel olarak izleyicilerin beğenisini kazanmış son yılların en başarılı gerilim dolu yabancı dizileri arasında gösterilen Hannibal, adeta nefessiz izleyeceğiniz bir yapım. Dizinin konusu; FBI özel dedektifi Will Graham, FBI ile sekiz genç kızın kaybını araştırmaktadır. Ama peşinde olduğu seri katilin zihnini anlamakta zorlanır ülkenin en bilindik psikiyatrları Dr. Hannibal Lecter’dan yardım istemektedir. Ancak yardım istediği kişi de çok masum birisi değildir…

Tür: Suç, Dram, Korku, Gerilim

Fragman


36. Fleabeg (2016) IMDb: 8.6

en iyi yabancı diziler

2016 yılına bomba gibi giren ve herkes tarafından bilinmeyen yabancı diziler listesinde mutlaka izlemeniz gereken yapımlardan bir tanesi olan Fleabeg, Londra’da yaşayan ve hayatının hiçbir bölümünün olumlu olduğunu düşünmeyen bir kadının hayatına odaklanmaktadır. Karakterimiz, aile içerisinde yaşadığı problemlerden dolayı hayattan nefret etme noktasına gelmiştir. Aynı zamanda hayatını düzene sokmak isterken, buna sürekli engel olan birisi vardır. Yaşadığı problemleri komedi türünde aktaran ve alanın harika bir dizi olan Fleabeg’i mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Komedi

Fragman


35. The Haunting Of Hill House (2018) IMDb: 8.6

en iyi yabancı dizi önerileri

Son yılların en çok izlenen yabancı dizileri arasında gösterilen The Haunting of Hill House, aynı zamanda Netflix bünyesinde yer alan bir yapım. Dizide, parçalanmış bir ailenin, eski evlerinden ayrılmasına neden olan olayların anılarıyla boğuşmasını konu edinir. Gerilim dolu sahneleriyle izleyiciyi kendisine bağlayan yapım geçmişe dönüşleri ve günümüzdeki olayları beraber işlemektedir.

Tür: Dram, Korku, Gizem, Gerilim

Fragman


34. The Haindmaid’s Tale (2017 - >) IMDb: 8.6

The Haindmaid’s Tale, son yıllarda konusu ile herkesin ilgisini çeken en iyi yabancı dizilerden bir tanesi…

en iyi yabancı dizi önerileri

Ülkemizde en çok izlenen diziler arasında genel olarak Amerikan dizileri yer almaktadır ve bu diziler arasında 2017 yılında ekranlara gelen The Haindmaid’s Tale, son yılların en çok izlenen yapımlardan birisidir. Dizide, bir terör saldırısından sonra ABD hükumeti devrilmiş ve üst kademenin hepsi öldürülmüştür. Yönetimi radikal gruplar ele geçirmiştir. Yaşanan olay sonrasında hastalıklar baş göstermiş ve doğurganlık bitme noktasına gelmiştir. Doğurganlığı devam eden birkaç kadından bir tanesi olan Offred, yönetimde yer alan komutanlara çocuk doğurması için verilmiştir.

Oldukça ilginç bir hikayeye sahip olan The Haindmaid’s Tale, son dönemde hem dünyada hem de Türkiye’de en çok izlenen diziler listesinde yer almaktadır.

Tür: Dram, Bilim-Kurgu

Fragman


33. Suits (2011 - >) IMDb: 8.6

Ülkemizde de büyük hayran kitlesi bulunan ve en çok izlenen yabancı dizilerden bir tanesi… Suits

en iyi yabancı dizi önerileri

2018 yılı itibariyle 7 sezonunu geride bırakan ve her sezonu ayrı bir zevk veren Suits, son yılların en çok izlenen yabancı komedi dizilerinden bir tanesidir. Son derece zeki bir adam olan Mike Ross, eğitimini yarıda bırakmıştır. Yaşadığı olumsuz olaylar, çocukken kurduğu hayallerin gerçekleşmesini engellemiştir. Geçimini başka insanların sınavlarına girerek sağlayan Ross, şans eseri New York’un en popüler avukatı Harvey Specter ile tanışır ve onun asistanı olur. Ancak şirkette çalışabilmek için Harvard mezunu olunması gerekmektedir. İşte, en yılların en komik dizileri arasında gösterilen Suits, sizlere kesinlikle önerebileceğimiz bir yapım…

Tür: Komedi, Mizah

Fragman


32. Dark (2017 - >)  IMDb: 8.6

89. Akademi Ödülleri’nde yabancı dilde en iyi dizi adayı olan bir yapım… Dark

en iyi yabancı dizi önerileri

Alman dizisi olan ve son zamanların en iyi yabancı dizileri arasında gösterilen Dark dizisi, televizyon ekranlarından yayınlanmaya başladığı andan itibaren IMDb sıralamasında da oldukça başarılı bir giriş gerçekleştirdi. Dark dizisinde konu olarak, iki küçük küçük çocuğun kaybolduğu bir Alman kasabası olan Winden’ı işlemektedir.

Dizinin her anı heyecan ve gerilim içinde geçerken, işlenen güzel hikaye izleyiciyi de ekrana bağlamaktadır. İlk sezonunda yarattığı etkiyle beraber Netflix'te ikinci sezonuda izleyiciyle buluşan yapımda, emin olun beyniniz bir yerlerde hata verebilir. Çok dikkatli izlemeniz gereken Netflix dizilerinden bir tanesi... Bir sonraki bölümünü merakla bekleyeceğiniz son dönemin en güzel yabancı dizileri arasındaki Dark yani Karanlık dizisini mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Suç, Gizem, Dram

Fragman


31. The Newsroom (2012-2014) IMDb: 8.6

Televizyonculuk ve habercilik alanında en başarılı dizi olarak gösterilen The Newsroom…

en iyi yabancı dizi önerileri

2012 yılında ekranlara gelen ve o dönemin gerçek sorunlarına değinerek harika işler çıkartan bir yapım… BP’nin petrol sızıntısından, Arap Baharı’na pek çok gerçek olayı konu edinen dizi, izleyiciyi haberciliğin kamera arkasına götürecek… Dizide bütün baskılara rağmen, idealistliğinden hiçbir şey vermeyen bir ekibin hikayesini anlatıyor. Sizler sunulan haberlerimi yoksa gerçekleri mi duymak isterseniz. Eğer, gerçek haberleri diyorsanız, geçmiş yılların en iyi dizileri arasında gösterilen The Newsroom’u mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Dram

Fragman


30. Vikings (2013 - >) IMDB Puanı: 8,6

Tarihi, adeta bir drama haline getiren dizinin konusu ve oyuncu kadrosu için "Vikings Dizisi" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

en iyi yabancı dizi önerileri

Ragnar adamın dibi. Dizide tarihi olaylar efsaneleştirilerek anlatılıyor. Baş karakter Ragnar... Adam yakışıklı, deli, ruh hastası ve daha neler neler... Dizide her şey var. Seks, uyuşturucu, iktidar, güç, kadın, kan, revan... :) Ragnar'ın bir de eski karısı var. Kadın hem savaşçı, hem seksi ne istersen o var kadında. Ragnar'da o kadını bırakıp ne idüğü belirsiz bir tiple evlenmesin mi? Ondan da çocuklar yaptı. Ancak bana kalırsa o kadının olaya dahil olmasının tek sebebi sakat çocuğu. Yeni sezonlarda herkes onu konuşacak. Çünkü dünyayı Ragnar'ın onca çocuğundan biri değil... Sakat olan o çocuğu yönetecek. Anlatmadım ya izle sen. Benim anlattıklarım bir şey değil diyorum, anlamıyor musun?

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


29. Modern Family (2009-…) IMDb: 8.7

en iyi yabancı dizi önerileri

2009 yılında ilk kez izleyiciyle buluşan Modern Family, gelmiş geçmiş en iyi komedi dizileri arasında yer alan bir yapım olarak karışımıza çıkmaktadır. Dizide, farklı 3 aile ve 3 ayrı yaşamı ele almaktadır.

Tür: Komedi, Romantik

Fragman


28. Six Feet Under (2001-2005) IMDb: 8.7

Yabancı diziler arasında kara mizah sevenler için tercih edilesi bir dizi… Six Feet Under!

en iyi yabancı dizi önerileri

2000’li yılların en çok izlenen yabancı dizileri arasında olan ve Six Feet Under, komedi ve dram türünde oldukça başarılı bir yapım… Dizinin ana konusu, cenaze evi işleten ve aynı zamanda bu evde yaşayan Fisher ailesinin yaşantısını işliyor. Kara mizah konusunda oldukça başarılı olan bu yapım, 4 yıl boyunca birçok ödülün sahibi olurken, aynı zamanda birçok yarışmaya da aday olarak katılmıştır. Başladığınızda bırakamayacağın güzel bir yabancı dizi arıyorsanız, Six Feet Under tam da size göre…

Tür: Komedi

Fragman


27. Dexter (2006 – 2013) IMDB Puanı: 8,7

Gündüzleri memur, geceleri ise bir seri katil... Dexter! Onu gerçekten çok seveceksiniz.

en iyi yabancı dizi önerileri

Bu Dexter bizim evin bireylerinden biri oldu çıktı. Aslında adli tıp görevlisidir. Polis departmanında adli tıp görevlisi olarak hizmet verir. Ancak görevi çok önemlidir. Kendisi bir kan uzmanıdır. Yani Dexter olay mahaline gider, cesedi ve etrafa sıçrayan kanları inceler. Bazen eşyaların durumuna bakıp cinayeti yorumladığı olur. Ama bu işi öyle böyle yapmaz. Bizde Engin Günaydın'ın oynadığı Galip Derviş karakteri gibi değil yani :) Hemen aklınıza o gelmesin... Diziden kalite fışkırıyor. Aynı zamanda bu Dexter bir seri katildir. Suça bulaşmış olan ve kanunlardan yırtmayı başaran suçluları öldürmektedir. Şimdi içinizden diziyi anlattın zaten demeyin. Daha hiç bir şey anlatmadım. Diziye ilk başladığınızda 2-3 bölüm sıkılırsanız bırakmayın, sakın haa... Devam edin, izledikçe bağlanacaksınız. Ulan niye benim böyle yeteneklerim yok, niye böyle bir akrabam yok diyebilirsiniz :)

Tür: Suç, Gizem, Dram

Fragman


26. The Crown (2016 - >) IMDB Puanı: 8,7

Genç yaşlı herkesin bildiği İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth tahta nasıl geçtiğini anlatan harika bir dizi... The Crown, son yıllara damgasını vuran bir yapım.

en iyi yabancı dizi önerileri

Kraliçe II. Elizabeth’in hayatını ve tahta geçtikten sonraki politik yaşamını konu alan The Crown, başarılı bir Netflix dizisi olarak listemize adını yazdırıyor. Altın Küre başta olmak üzere birçok ödülü aldı. 10 bölümlük ilk sezonunda en az Elizabeth kadar Winston Churchill’e de bolca rastladığımız bu dizide; Claire Foy, Matt Smith, Vanessa Kirby, Jeremy Northam ve John Lithgow gibi başarılı isimler yer alıyor.

Tür: Tarih, Dram

Fragman


25. Doctor Who (2005 - >) IMDB Puanı: 8,7

en iyi yabancı dizi önerileri

Tüm diziler arasında en uzun soluklu olanıdır ve bildiğim kadarıyla dizinin bir emsali de yok çünkü ilk bölümü 1963’de yayınlandı. Bilim kurgu ve eğlencenin doruklara ulaştığı dizi, Tardis isimli mükemmel güçlere sahip olan uzay aracıyla zaman ve mekan yolculuğu yapan Doctor isimli Gallifreyli çok bilgili, insana benzeyen birinin yolculuklarını anlatıyor. İlk Doktorun çok yaşlı olması nedeniyle rejenerasyon geçirip başka bir simaya bürünmesiyle dizi yıllarca devam etti. Dizi 2005’den önce ve sonra olmak üzere klasik ve modern seri olarak ikiye ayrılıyor. Ayrıca Doktor, zamanda ve mekanda yolculuk yaparken yol arkadaşları edinmeyi ihmal etmiyor. 19 Eylül 2015’de 9. Sezonu başlayacak olan diziyi nefesimizi tutarak bekliyoruz.

Tür: Macera, Dram, Aile

Fragman


24. Shameless (2011 - >) IMDB Puanı: 8,7

İnsanların bastırılmış duygularını ortaya çıkartan ve dizi öneri listemizde her daim yer bulan harika bir yapım...

en iyi yabancı dizi önerileri

Bastırılmış duygularınız açığa çıkacak. İddia ediyorum. Seks, uyuşturucu, eğlence, şiddet, sokak kültürü her şey var yani. Bir tane Fiona var evin büyük kızı. Dizinin en masum karakteri. En masumu ama onda da her şey var tabi. Siz düşünün dizinin masumiyetini. Hele bir baba var... Ayyaşın teki. Her yol var adamda. Üvey kızıyla bile düzüşüyor, düşünün. "Yok artık izlenir mi lan bu" demeyin. Bırakın bu işleri.. Sonuçta senaryo! Senaryo nedir? Gerçek hayatta olan şeylerdir bana kalırsa. Herkesin içinde bir sapıklık, sapkınlık, şehvet, suça eğilim vardır. Ama bastırabilmektir önemli olan. Bastıramayacağınız duygulara sahipseniz sizin ve çevrenizdekilerin sağlığı için izlememenizi öneririm. Bu arada benim favorim Amerikan versiyonu değil, İngiliz versiyonudur. Shameless UK..

Tür: Komedi, Dram

Fragman


23. OZ (1997 – 2003) IMDb: 8.7

Dizi tarihinin en etkili yapımları arasında gösterilen OZ, tam bir hapishane dizisidir.

en iyi yabancı dizi önerileri

Oswald Hapishanesi olarak bilinen ancak dizide “OZ” adıyla da anılan bu hapishane, diğer birçok hapishaneden farklıdır. Mahkumlar ile gardiyanları yaşadıkları psikoloji, olaylara verilen tepkiler sizi adeta hapishane içerisindeymiş gibi hissettirmektedir. Hapishane içerisinde, uyuşturucu satıcıları, lezbiyenler, kaçakçılar, Çete üyeleri ve hatta Müslüman gruplar yer almaktadır. Her kesim, hapishanede hayatta kalmak için kendi çıkarlarını korumak zorundadır.

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde her daim olması gereken bir yapım.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman22. Marvel’s Daredevil (2015- >) IMDb: 8.7

Süper kahraman dizilerinin yapımcısı MArvel’den harika bir yapım… Daredevil

en iyi yabancı dizi önerileri

Netflix Marvel dizileri arasında oldukça beğenilen bir yapım olan Daredevil serisi, her anı heyecan dolu bir yapımdır. Dizide sokağın içerisinden çıkan kahramanların efsane hikayesi canlandırılıyor. 2015 yılında Netflix ekranlarına gelen Daredevil, IMDB sıralamasında da en iyi Marvel dizileri arasında yer almaktadır. Eğer tam bir Marvel hayranıysanız bu yapımı kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Fragman


21. Peaky Blinders (2013) - IMDb: 8,7

en iyi yabancı dizi önerileri

İlk olarak 2014 yılında vizyona giren ve yayınlandığı ilk andan itibaren herkesin beğenisini kazanan Peaky Blinders, Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’de geçmektedir. Anlatılan dönemde İngiltere’de yasadışı faaliyet gösteren çeteler yer almaktadır. Bu çetelerden bir tanesi de at yarışı bahislerinden ve soygunculuktan para kazanan Peaky Blinders’dır. Her şey tıkırında giderken son bir soygunda hata yapılır ve çetenin başına bala olacak bir müfettiş görevlendirilir… Son yıllarda izlemeye değer yeni bir yabancı dizi bulamadıysanız Peaky Blinders tam da size göre…

Dizi hakkında bilinmeyenleri öğrenmek için Her Şeyiyle Kusursuz Bir Dönem Dizisi: Peaky Blinders içeriğini okuyabilirsiniz.

Tür: Suç, Dram

Fragman


20. La Casa De Papel (2017 - >) IMDB Puanı: 8,7

Kusursuz bir soygun mümkün mü? Son yılların en iyi dizisi La Casa De Papel, bir soygunun nasıl yapılacağını en iyi anlatan dizilerden...

en iyi yabancı dizi önerileri

La Casa de Papel son dönemde İspanyolların ortaya çıkardığı en güzel dizilerden bir tanesidir. İspanyol kanalı Antena3 için çekilen dizi sonrasında Netflix tarafından satın alındı ve şuan için 2 sezonu ile burada gösterilmektedir. Dizinin hikayesini kısaca özetlemek gerekirse; Profesör lakaplı kişi yıllardır tasarladığı bu soygun için kendisine yepyeni bir ekip oluşturur. Ekip İspanyol Kraliyet Darphanesini soymak için beş ay boyunca herkesten uzak bir evde Profesörden eğitim alır. Herkesin isimleri şehirlerden meydana gelmektedir. Berlin, Tokyo, Rio, Denver, Moskova, Oslo, Helsinki ve Nairobi hikayenin kahramanları...

Tür: Suç, Gizem, Gerilim

Fragman


19. The Office (2005 – 2013) IMDb: 8.8

en iyi yabancı dizi önerileri

BBC’nin 2001 yapımlı The Office dizisinin ABD versiyonu olan The Office US, çalışanlarının mutluluğunu gözeterek şirket kurallarını esnetmeye çalışan, ara sıra masumane oyunların kurbanı, kaba ve taş kalpli bir şef ve onun çevresindeki insanların başından geçen olayları anlatmaktadır. Her bölümüyle sizleri güldürmeyi başaracak bu yapımı komedi dizileri türünde izlemenizi öneriyoruz.

Tür: Komedi

Fragman


18. Boardwalk Empire (2010-2014) IMDb: 8.8

1920 ile 1933 yılları arasında Amerika’daki içki yasağını delen gangsterlerin hikayesi…

en iyi yabancı dizi önerileri

Mayfa dizisi olarak lanse edilen ve döneminin en başarılı dizileri arasında kendisine yer bulan Boardwalk Empire, BD'de tüketime yönelik içki satışının, üretiminin ve dağıtımının yasak olduğu "İçki Yasağı Yasası" döneminde gangsterler ve politikacılar arasındaki karmaşık ilişkileri konu almaktadır. he Sopranos'un yapımcısı ve senaristi Terence Winter tarafından yaratılan dizi, mutlaka izlenmesi gereken yapımlar arasında olmalıdır.

Tür: Suç, Dram, Tarih

Fragman


17. Stranger Things (2016 - >) IMDB Puanı: 8,9

en iyi yabancı dizi önerileri

Netflix Orijinal Serileri’nden biri olarak karşımıza çıkan bu dizi, Bizleri gizemli bir macerayla 80’li yıllara götürüyor. Gizem türünün yanı sıra dram, gerilim ve fantastik türlerini de bünyesinde barındırıyor.

80'li yılları kendine fon yapan Stranger Things, dönemin korku filmlerine selam çakmayı da atlamayan bir fantastik gerilim dizisidir. Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono'yu başrollerinde buluşturan dizi; kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesinin hikayesini anlatıyor. Dizinin ilk sezonu o kadar çok beğenildi ki, Netflix dizinin ikinci sezonunu da çekerek izleyicilerle buluşturdu.

Tür: Dram, Fantastik, Korku

Fragman


16. Westworld (2016 - >) IMDb: 8.9

2016 yılının en ilginç dizisi olan Westworld, beyin yakan diziler kategorisinde yer alabilecek bir yapım…

en iyi yabancı dizi önerileri

İlk sezonuyla dizi severlerin beğenisini kazanan ve IMDb listesine hızlı bir giriş yapan, dünyanın en iyi dizileri arasında gösterilen Westworld, iki konuğun, ileri teknolojinin kullanıldığı bir eğlence parkında Vahşi Batı macerasına çıkmasını konu edinir. Parkta bulunan herkes robottur ve bu park Vahşi Batı ve Ortaçağ dönemlerine benzetilerek sahici bir hayat yaratmak amacıyla tasarlanmıştır. Parkın sistemi bozulduğunda iki konuğu takip eden bir robot ortaya çıkar… Her anı heyecan ve aksiyon dolu bu yapımı kesinlikle sakin bir ortamda izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Fragman


15. Seinfeld (1989-1998) IMDb: 8.9

Milyonlarca izleyiciye ulaşan en iyi yabancı komedi dizileri arsında gösterilen Seinfeld…

en iyi yabancı dizi önerileri

1990’lı yılların en çok izlenen yabancı dizilerinden bir tanesi olan, 22 dakikadan oluşan ve her dakikasında izleyiciyi güldürmeyi başaran ender yapımlardan bir tanesi… Dokuz sezon içerisinde toplamda 169 bölüm izleyiciyle buluşan Seinfeld, en çok izlenen yabancı dizilerin başında gelmektedir. Günümüzde bu tarzda yabancı bir komedi dizisi henüz daha gelmedi desek yanlış olmaz. Sizde en iyi diziler arasında gösterilen 1989 yapımlı Seindfeld’i hiçnir önyargıda bulunmadan kesinlikle izlemelisiniz. Gülmek mi istiyorsunuz… Bu şansı kaçırmayın…

Tür: Komedi

Fragman


14. Black Mirror (2011- >) IMDb: 8.9

Her sezonda yepyeni dersler çıkarmamızı sağlayan Black Mirror, hayatınızı sorgulatmaya imkan tanıyor.

en iyi yabancı dizi önerileri

Her sezonunda yeni bir konu işleyen Black Mirror, aynı zamanda her sezonda yeni oyuncular, yönetmenler ve senaristler barındıran bir yapım. Her sezon farklı olmasına rağmen ortak tek nokta Black Miror… Anlamı ise Kara Ayna… Dizi, konu olarak teknolojik aletlerin insanlarını yaşamını ne kadar derinden etkilediğini oldukça çarpıcı şekilde anlatırken, aynı zamanda izleyen kişinin kendi yaşantısını uzun bir süre sorgulamasını da konu edinir. Teknolojinin insanoğluna verdiği zararların etkisini görmek istiyorsanız, en iyi dizilerden bir tanesi olan Black Mirror’u kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Dram, Gerilim, Bilim Kurgu

Fragman


13. Supernatural (2005 - >) IMDb: 8.4

Yıllarca ekranlarda yayınlanacak ve etkisi ilk gün olduğu gibi devam edecek. İşte, bu dizi Supernatural…

en iyi yabancı dizi önerileri

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde her daim kendisine yer bulabilecek bir yapım… Kaç sezon oldu biz sayamadık ama hala daha eski tadını verdiği kesin. Supernatural dizisi Amerika'da 13 sezondan fazladır devam ediyor. Bir dizi için gerçekten bu büyük bir başarı... Dizinin konusu; evleri yanan ve bu yangından annesini kaybeden Dan ve Sam Winchester kardeşlerin hayat hikayesini anlatır. Bu gençlerin babası bir avcıdır ancak normal bir avcı değil. Kendisi, hayalet, ruh, vampir gibi doğaüstü yaratıkların avcısıdır. Babalarının kaybolduğunu öğrenen bu kardeşler, onu bulmak için yeni bir maceraya atılırlar. Her bölümü heyecan, gerilim ve aksiyon dolu bu yapımı, kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Bilim Kurgu, Fantastik

Fragman


12. House of Cards (2013 - 2018) IMDb: 8,9

Son dönemin en iyi dizisi olarak gösterilen House OF Cards ve Beyaz Saray’daki kirlik politik oyunlar…

en iyi yabancı dizi önerileri

2013 yılında yayınlanmaya başlayan ve ilk günden itibaren IMDB’deki en iyi diziler listesinde kendisine yer bulan bir Amerikan politik dizisi olan House of Cards, iktidar savaşı için oynanan tüm oyunları ve kuralları izleyiciye yansıtıyor. Washington D.C.'yi ele geçirmek isteyen acımasız politikacının her ne pahasına olursa olsun durmaya niyeti yok. Her bölümü soluksuz izlenen House of Cards, ilk fırsatta izlemeniz gereken en güzel yabancılar diziler arasında olması gereken bir yapımdır.

Tür: Politik, Dram

Fragman


11. Narcos (2015-2018 ) IMDB Puanı: 8,9

Dünya'nın en azılı suçlusu Pablo Escobar'ın hayatını anlatan harika bir dizi... Narcos!

en iyi yabancı dizi önerileri

Adamlar öyle bir dizi yapmış ki... Dünyanın en büyük ve an azılı uyuşturucu kaçakçısı, kan emici Pablo Escobar'ın hayatını anlatıyor. Ancak Escobar'ı canlandıran oyuncuyu kişiyi öyle bir seçmişler ki... Adam hakkını veriyor. Öyle bir bağlanıyorsunuz Escobar'ın başına bir sıkıntı geldiğinde üzülebiliyorsunuz. Dünyanın en azılı kanun kaçaklarından birinin kurtulması için, başarılı olması için yeri geliyor dua ediyorsunuz. Kısacası diziden kalite akıyor, akıyor...

Tür: Biyografi, Suç, Dram

Fragman


10. Death Note (2006-2007) IMDb: 9.0

Gelmiş geçmiş en iyi anime dizileri arasında yer alan harika bir yapım… Death Note

en iyi yabancı dizi önerileri

Anime türünde dünya üzerinde bir numara olan Japonlar, uzun süre hafızlardan çıkmayacak harika bir esere imza attılar. Death Note, listede yer alan birçok diziden IMDb’de çok daha fazla puana sahiptir ve bunu gerçekten de hak etmektedir. Anime türü bu dizide, Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Bunalımda olan Yagami, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. "Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir."

Sonrasında sinemada da yayınlanan bu harika yapıt, hiçbir zaman animesi kadar başarılı olamamıştır.

Tür: Animasyon, Suç, Dram

Fragman


9. Fargo (2014) - IMDb: 9,0

en iyi yabancı dizi önerileri

1996 yılınca çekilen ve Oscar Ödüllü bir film olan Fargo, 2014 yılında ise televizyon dizisi olarak karşımıza çıktı. Konusuyla ve oynanan oyunculuklarla efsane diziler arasına giren Fargo, suç ve mizah unsurlarını bünyesinde barındıran başarılı bir yapım. Son sezonu 2017 yılının Haziran ayında son bulan Fargo, her sezonu farklı konu ve farklı oyunculuklar barındıran, mutlaka ama mutlaka izlemeniz gereken harika bir dizi…

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


8. Better Call Saul (2015 - >) IMDb: 9.0

en iyi yabancı dizi önerileri

Breaking Bad dizisinin spin off’u olan ve yayınlandığı günden itibaren en iyi diziler arasında kendisine hiçte zorlanmadan yer bulan Better Call Saul, tarihin en iyi dizisinin geçmişine bizleri götürüyor… Kısacası, Breaking Bad dizisinin geçmişine Better Call Saul ile bir göz atacağız. Son dönemin en iyi yabancı dizileri arasında bulunan ve izleyiciler tarafından da tam not alan yapım hakkında daha çok bilgiye Better Call Saul içeriğinden erişebilirsiniz

Tür: Suç, Dram

Fragman


7. Band Of Brothers (2001) IMDb: 9.0

İkinci Dünya Savaşını anlatan en iyi dizi Band of Brothers desek, abartmış olmayız herhalde…

en iyi yabancı dizi önerileri

IMDB başta olmak üzere bütün klasmanlarda en çok puanı alan dizi olarak karşımıza çıkan Kardeşler Takımı, tarihçi ve biyografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı adlı romanından uyarlanan ve 2. Dünya Savaşını anlatan harika bir dizi… 10 bölümden oluşan bu mini dizi, 2001 yılından sonra birçok ülkede yayınlanmıştır. Hatta ülkemizde bir dönem en çok izlenen yabancı diziler arasında kendisine yer bulmuştur. Oldukça başarılı bir dizi olan Kardeşler Takımı mutlaka izlemeniz gereken savaş dizileri arasında yer almaktadır.

Tür: Savaş, Dram, Aksiyon, Tarih

Fragman


6. True Detective (2014) - IMDb: 9.0

en iyi yabancı dizi önerileri

Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasında gösterilen ve yayınlandığı dönemlerde seyirciyi ekrana kitlemeyi başaran True Detective’nin ilk sezonunda Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Michael Potts ve Tony Kittles gibi güçlü oyuncular yer almaktadır. Her sezonu farklı konuyu işlerken aynı zamanda oyuncu kadrosu da değişmektedir. Sizler de henüz izlemediyseniz kesinlikle True Detective’nin ilk sezonuna bir an önce başlamalısınız.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


5. Sherlock (2010) IMDb: 9.1

en iyi yabancı dizi önerileri

Britanya asıllı televizyon dizisidir. Romandan alınma olan dizi Amerika’da ilk olarak mini dizi olarak yayınlanmaya başladı. Ancak gördüğü büyük ilgiden sonra dizi için belirli bir saat konuldu ve devam etti.  Polisiye formatında olan dizinin konusu Sherlock Holmes isimli dedektifin olayları aydınlatırken yaşadıklarını ve başından geçenleri anlatıyor.

Tür: Suç, Gizem, Dram

Fragman


4. Our Planet (2019) IMDb: 9.4

en iyi yabancı diziler

2019 yılının en iyi yabancı dizileri arasında yer alan Our Planet, dizi sektöründe birçok ödüle layık görülen Planet Earth’ün yaratıcılarının oluşturduğu harika bir eser. Toplamda 8 bölümden meydana gelen dizi, mucize olarak adlandıracağınız bir keşfe sizleri hazırlıyor. Dünyayı Koruma Vakfı’nın destekleri ile oluşturulan yapımda gezegenin birçok kişi tarafından keşfedilmemiş vahşi yaşam alanlarına misafir olacaksınız.

Tür: Belgesel

Fragman


3. Breaking Bad (2008 - 2013) IMDb: 9,5

Yayınladığı dönem içerisinde herkesin hayran olduğu Walter White karakterinin yer aldığı harika bir yapım... Breaking Bad

en iyi yabancı dizi önerileri

Sadece 2 sene ömrü kaldığını ve hasta olduğunu öğrenen, işine, eşine, çocuklarına aşık bir adam..

The X-Files'ın yapımcısı Vince Gillian'ın eseri olan Breaking Bad, ölümle dalga geçen, çok sade bir hayatı olan sıradan yaşam süren bir adamın hikayesini anlatıyor. Ailesiyle mutlu yaşayan biriyken kanser olduğunu öğrenen kimya öğretmeni olan Walter White hayatının kimyasını bir anda değiştirir.

Bundan sonra ki tek amacı çok sevdiği ailesine öldükten sonra çok yüklü bir miras bırakabilmektir. Ancak bunu kendisiyle hiç örtüşmeyen bir yöntemle çözmeye çalışır. O çok sevdiği işini denklemler üzerindeki başarısını uyuşturucu üretmek için kullanır. Ven o andan itibaren de bambaşka bir adama dönüşür.

Breaking Bad final yapmış, geçtiğimiz günlerde ise tekrar başlayacağına dair senaryoların döndüğü izleyenlerin hala ne diziydi be diyerek bahsettiği muhteşem yapıt.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


2. Game of Thrones (2011 - 2019 ) IMDB Puanı: 9,5

Son yılların en çok izlenen, en beğenilen ve sezonu en çok merak edilen yapımı... Game Of Thrones

en iyi yabancı dizi önerileri

İhanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, taht oyunları kısaca Game of Thrones. Son günlerin en popüler dizilerinden biri olan Game Of Thrones izlenme rekorları kırmaktadır. Dizide Krallar ve Kraliçeler, Şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller 'Demir Taht' için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


1.Chernobly (2019) IMDB Puanı: 9.7

Yaptığı her diziyle gündem olan HBO'dan efsane bir dizi... 1986 yılında Ukrayna'da yaşanan Çernobil felaketinde yaşananlar anlatılıyor.

en iyi yabancı dizi önerileri

2019 yılında HBO tarafından televizyon ekranlarına getirilen Chernobyl, 1986 yılında yaşanan Çernobil nükleer felaketini mini bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. İlk bölümünden itibaren herkesin beğenisini kazanan ve IMDB’de 9,7 puan alarak tüm zamanların en iyi dizileri arasına giren Chernobyl, Ukrayna’nın Belarus sınırındaki Çernobil şehrine kurulan nükleer tesiste yaşanan patlama sonrasında yetkililer tarafından alınan karaları işlemektedir. Bir nevi dönemin Sovyet Birliği’nin doğru bilgiyi gizlemesi sonucu uzun yıllardır devam edecek felakete dünyanın hepsi tanıklık ediyor.

Tür: Dram, Gerilim, Tarihi

FRAGMAN


Önerilen İçerik: Türkiye'de En Çok İzlenen Yabancı Diziler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
16611
12883
3118
1266
797
769
1710
283
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 142
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.