Farklı Kategorilerde En İyi 88 Yabancı Dizi Önerisi

Farklı Kategorilerde En İyi 88 Yabancı Dizi Önerisi
08.06.201515:41

Yeni ve güncel en iyi yabancı diziler listemizde farklı kategorilerde 88 yabancı diziyi listeledik. En çok izlenen ve beğenilen yabancı diziler...

Haber güncelleme tarihi 17.08.2022 09:49

En İyi Yabancı Diziler

Yabancı dizi takipçilerine özel olarak hazırladığımız bu listede farklı kategorilerde alanının en iyi dizilerini sıraladık. Tavsiye listemizde yabancı macera dizileri, yabancı aksiyon dizileri, yabancı komedi dizileri, ve yabancı gerilim dizileri gibi farklı türlerde en iyi 88 yabancı dizi yer almaktadır. Listemizi oluştururken vakit kaybı yaşamayacağınız, izlemekten pişman olmayacağınız yapımları bir araya getirmeye özen gösterdik. Geçmişten günümüze izleyicilerinden tam not almış en iyi yabancı diziler.

Yabancı Diziler Listesinde TOP 10

SıraModelTürIMDb Puanı
1All of Us Are DeadGerilim7.6
2Archive 81Gerilim7.4
3Squid GameGerilim8.0
4Tribes of EuropaBilim Kurgu6.8
5Shadow and BoneFantastik8.2
6The Falcon and the Winter SoldierMacera8.2
7Resident AlienDram8.4
8Superman and LoisFantastik8.0
9WandaVisionKomedi8.0
10Your Honor Suç8.1
Devamını Gör

Yabancı Dizi Önerileri Tavsiye Listesi

İşte, soluksuz bir şekilde izleyeceğiniz en iyi yabancı diziler;

1. All of Us Are Dead

Yabancı Diziler

Gerilim ve korku dolu senaryosu ile dikkat çeken bu dizide bir grup öğrencinin uğradığı zombi salgını ve sonrasında yaşananları izliyoruz. Bir lisenin içerisinde başlayan salgın hızla yayılarak neredeyse tüm öğrencilerin zombiye dönüşmesine sebep olur. Hayatta kalan ufak bir grup ise sağ bir şekilde okuldan çıkıp güvenli bölgeye ulaşmaya çalışacaklardır.

TürKorkuGerilimMacera
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenSung-il Chun
OyuncularChan-young
Yoon
Ji-ho
Park
Yi-Hyun
Cho

2. Archive 81

Yabancı Diziler

2022 yılının dikkat çeken yabancı dizilerinden biri olan Archive 81'de video arşivcisi olan Dan Turner'ın gizem dolu hikayesini izliyoruz. Yeni işinde geçmişe ait video kasetleri restore eden Dan izlediği videolarda ünlü belgeselci Melody Pendras'ın keşfettiği paranormal bir olaya şahit olur. İzlediklerinden son derece etkilenen Dan Melody'nin yarım bıraktığı araştırmaya devam edecektir.

TürKorkuGerilim
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenRebecca
Sonnen
-shine
OyuncularMamoudou
Athie
Dina
Shihabi
Martin
Donovan

3. Squid Game

Yabancı Diziler

2021 yılının en çok izlenen ve sosyal medyada dahi viral olan Güney Kore yapımı bu dizide paraya muhtaç olan bir grup insanın hayatta kalma mücadelesi anlatılıyor. ülkenin her yanından toplanılan 400 kişi özenle hazırlanan bir oyun alanına getirilirler. Oyunları geçmeyi başarıp finale kaşa kişi 40 milyonluk büyük ödülün sahibi olacaktır. Ödülün büyüklüğüne kanan insanlar anlaşmayı hemen kabul ederlerken ölüm riskinin olduğunu sonradan fark edeceklerdir.

TürDramGerilim
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenHwang
Dong-hyuk
OyuncularJung
-jae Lee
Park
Hae-Soo
Heo
Sung-Tae

4. Tribes of Europa

Yabancı Diziler

Distopik bir maceranın anlatıldığı bu yabancı dizide yaşanan bir felaket sonrası Avrupa devletlerinin ufak topluluklara bölündüğünü görüyoruz. İnsanlık için önemli olan 3 kardeş ise her yanında kaosun yaşandığı Avrupa'da hayatta kalmaya çalışıyor.

TürMaceraDramBilimkurgu
IMDb6.8
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenPhilip
Koch
OyuncularHenriette
Confurius
Oliver
Masucci
Emilio
Sakraya

5. Shadow and Bone

Yabancı Diziler

2021’in en çok izlenen yabancı dizilerinden bir tanesi olan Shadow and Bone’nin hikayesi, Rus Krallığı’nda yetimhanede yetişen biri kız biri erkek iki gencin orduya katılmasıyla başlıyor. Evren ikiye ayrılmıştır. Bir tarafta karanlık güçler ve vahşi yaratıklar, diğer tarafta insanlık ve büyücü ordusu… Herkesin merak ettiği ise, Grisha güçlerine sahip Alina Starkov’un, savaşın paramparça ettiği dünyasının kaderini değiştirip değiştiremeyeceğidir.

TürAksiyonFantastikDram
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenEric
Heisserer
OyuncularJessie
Mei Li
Archie
Renaux
Ben
Barnes

6. The Falcon and the Winter Soldier

Yabancı Diziler

İlk bölümüyle büyük beğeni toplayan ve IMDb sitesinde 8.2 puana sahip Marvel evreni dizisi The Falcon and the Winter Soldier… Disney+ ‘da yayınlanmaya başlayan yapım iki süper kahraman Falcon ve WinterSoldier’ın bir araya gelip düşmanlara karşı mücadelesini ele alacak. Dizide Captain America; Ciwil War filminden de çok iyi tanıdığımız düşman karakter Baron Zemo önemli bir role sahip olacak. Marvel yapımı bu dizi son dönemlerin en kaliteli yabancı dizileri arasında yer alıyor.

TürAksiyonFantastikMacera
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2021
Yönetmen

Malcolm
Spellman

OyuncularAnthony
Mackie
Sebastian
Stan
Wyatt
Russell

7. Resident Alien

Yabancı Diziler

2021 yılının IMDB’de en yüksek puanını alan yabancı dizisi Resident Alien, çizgi romandan ekrana uyarlanan harika bir yapım. Dizinin ana karakterlerinden Harry, kendisine söylenen özel bir görev için dünyaya indirilir. Dünyaya iniş sırasında zorunlu iniş yapar ve Colorado’nun küçük bir kasabasında doktor kimliğine bürünür. Son görevini yerine getirmeye çalışan Harry, ikilime düşer. Acaba insanlar gerçekten kurtarılmaya değer mi?

TürKomediDramBilimkurgu
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2021
Yönetmen

Chris
Sheridan

OyuncularAlan
Tudyk
Corey
Reynolds
Alice
Wetterlund

8. Superman and Lois

Yabancı Diziler

DC evreninin en bilindik karakteri Süperman’in 2021 yılında izleyiciyle buluşan dizisi… Clark Kent ve Lois Lan sadece iki gazeteci değil aynı zamanda bebekleri olan evli bir çifttir. Bir yandan çalışan diğer yandan ise çocuklarına güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynler tüm stres ve baskıyı da üzerinden hissetmektedir. Çocukları için daha basit bir gelecek planlayan Süperman Clark Kent, yeniden Smallville'e taşınma kararı verir. Bir aile babası rolüyle karşımıza çıkan C. Kent, aynı zamanda aksiyon ve tehlike dolu olayları da çözmek içim mücadeleye devam edecektir.

TürAksiyonFantastikMacera
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenTodd
Helbing
OyuncularTyler
Hoechlin
Elizabeth
Tulloch
Jordan
Elsass

9. WandaVision

Yabancı Diziler

Marvel evrenininde yeni bir yapım ile karşınızdayız. Marvel karakterleri arasında yer alan Wanda Maximoff and Vision’un 2021 yılında büyük bir merakla beklenen mini yapımı… IMDb sitesinde de en popüler yabancı diziler arasında gösterilen yapım, tam olarak Avengers; Endgame filmi sonrasını anlatıyor.

Sadece 6 bölüm yayınlanacak dizinin ilk iki bölümünde bir sitcom havası olsa sonraki 4 bölümde gizem, aksiyon ve gerilim yükselerek artıyor. Yapımcılar aslında bu diziyle birlikte, izleyiciyle buluşacak yeni Marvel filmleri ve dizilerine ortam hazırlıyor.

TürFantastikKomediDram
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2021
Yönetmen

Jac
Schaeffer

OyuncularElizabeth
Olsen
Paul
Bettany
Kathryn
Hahn

10. Your Honor

Yabancı Diziler

Breaking Bad dizisiyle tanıdığımız usta oyuncu Bryan Cranston’un başrolünde bir yargıcı canlandırdığı gizem, gerilim ve polisiye dizileri türünde oldukça etkileyici bir yapım. Üniversite öğrencisi oğlu bir gün arabasıyla vur kaç olayına karışır.

Kaza sonucunda ölen çocuğun, bölgede çok güçlü bir suç örgütü liderinin oğlu olduğu öğrenilince her şey altüst olur. Bryan Cranston, oğlunun daha kötü olaylara bulaşmaması için kariyerini tehlikeye atacak bir durumun içerisine girecektir.

TürPolisiyeGerilimSuç
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen

Peter
Moffat

OyuncularBryan
Cranston
Hope
Davis
Sofia
Black
D'Elia

11. Lupin

Yabancı Diziler

Listemizde IMDb puanı 8’den düşük olmasına rağmen ısrarla eklemek istediğimiz, ayrıca ülkemizde de en çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan Lupin… Maurice Leblanc’ın oldukça ünlü “Arsen Lüpen” kitabından uyarlanan yapım, çocukluk yıllarında zengin aile tarafından babasına uygulanan adaletsizliğin intikamını alan beyefendi bir hırsızın hikayesine odaklanmaktadır. Bunun için yapacağı ilk iş milyon dolar değerinde olan bir kolyeyi çalmak olacaktır.

TürAksiyonSuçGizem
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2021
Yönetmen

George
Kay

OyuncularOmar
Sy
Ludivine
Sagnier
Clotilde
Hesme

12. Watchmen

Yabancı Diziler

2009 yılında sinemada gösterime giren ve büyük beğeni kazanan Watchmen, günümüzde ise HBO dizileri arasında izleyiciyle buluşuyor.

Kostümlü ve maskeli olarak yaşan bir grup kahraman, alternatif bir paralel evrende kanunsuz ve suçlu olarak gösterilmektedir. Devlet başkanı ve polisler bu maskeli kahramanları yakalamak için uğraşmaktadır. Dizi, gizemli cinayete atılan karakterlerin büyük bir komployla karşılaşmalarını ve bu komplodan kurtulmak için verdiği mücadeleyi anlatmaktadır.

TürGizemDramAksiyon
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen

Zack
Snyder

OyuncularJackie
Earle
Haley
Patrick
Wilson
Malin
Åkerman

13. The Mandalorian

Yabancı Diziler

2019 dizileri arasında en popüler ve en çok izlenen yabancı dizilerden bir tanesi olan The Mandolorian, Star Wars hayranlarını oldukça heyecanlandıran bir yapım. Star Wars evreni içerisinde geçen ilk ve tek dizi olman özelliği taşıyan yapım aynı zamanda 2019 en iyi dizleri listesinde yer alıyor. Dizinin baş kahramanı Mandalorian, savaşını tek başına veren birisidir ve kafa avcısının verdiği bir görevi yerine getirmek için uğraşır. İlk sezonuyla büyük bir etki yaratan yapımı en iyi yabancı diziler listesinde kesinlikle öneriyoruz.

TürBilimkurguAksiyon
IMDb9.1
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen

Jon
Favreau

OyuncularPedro
Pascal
Carl
Weathers
Barry
Lowin

14. Gangs of London

Yabancı Diziler

2020’nin en çok ses getiren yabancı dizilerinden Gangs Of London, uluslararası çetelerce parçalara ayrılmış günümüz Londra’sında geçiyor. Bölgede 20 yıldır gücü elinde tutan Finn Wallace (Colm Meaney), bir suikast sonucu hayatını kaybeder. Bu olay sonrası masada bütün dengeler değişir ancak suikastı kimin azmettirdiği belli değildir. Çeteler arası barışın pamuk ipliğine bağlı olduğu bu durumda Finny’nin oğlu Sean Wallace’da (Joe Cole) intikam peşine düşünce olaylar daha da çözülemez bir noktaya gider. Başrolünde Peaky Blinders dizisinde John Shelby karakteri ile ismini duyuran Joe Cole'ün yer aldığı dizi Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler listesidedir.

TürDramSuçAksiyon
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenGareth
Evans
OyuncularJoe
Cole
Michelle
Fairley

Colm
Meaney

15. Inside Look; The People v. O.J. Simpson

Yabancı Diziler

Gerçek bir hikayeden yola çıkan yapım, ABD’li ünlü sporcu O.J Simpson’ın cinayet davasındaki karmaşık olayları ele alır. 80’li yılların en başarılı sporcuları arasında gösterilen O.J Simpsons, 90 yıllarda cinayet şüphelisi olarak tutuklanır. Öldürülen kişi ise eski eşi ve yanında bulunan bir erkektir. Dizi, hem savcı tarafının hem de O.J Simpsons’un avukatlarının arka planda yürüttüğü taktikleri izleyiciye aktarır. Dava artık sadece O.J Simpson'un davası değildir. Son kararı ise jüri üyeleri verecektir. Son yılların dram, suç ve gerilim türünde en başarılı yapımı Inside Look; The People v. O.J. Simpson’u mutlaka Netflix’te izleme listenize alabilirsiniz. 10 bölümlü bir şaheseri izledikten sonra emin olun sizlerde çevrenizdeki insanlara önereceksiniz.

TürDramSuçMacera
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2016
Yönetmen-
OyuncularRyan
Murphy
Larry
Karaszewski
Scott
Alexander

16. The Outsider

Yabancı Diziler

HBO'nun 2020 yılında izleyicilerle buluşturduğu ve kısa sürede büyük beğeni kazandığı yapımı The Outsider... Dizide, 11 yaşında feci şekilde katledilen bir çocuğun cesedi parkta bulunur. Etraftaki görgü tanıkları ve cesedin üzerindeki bulgular, şehirde yaşayan saygın bir iş adamını işaret etmektedir. Bu kişi ise koçluk ve İngilizce öğretmenliği yapan, aynı zamanda iyi bir eş ve kız babası olan Terry Maitland’dır. Soruşturmanın şefi, Terry’i herkes in önünde tutuklar. Terry suçsuz olduğunu belirtse de dava aleyhinde ilerlemektedir. Araştırmalar derinleşip, Terry’nin anlattıkları ile polis ekiplerinin çalışmaları birbirini tutunca davanın seyri değişmeye başlar…

TürSuçDramGizem
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen

Richard
Price

OyuncularBen
Mendelsohn
Bill
Camp
Jeremy
Bobb

17. Kingdom

Yabancı Diziler

Netflix’in bünyesinde 2019 yılında izleyicilerle buluşan, aynı zamanda Kore dizileri listesinde de üst sıralarda kendisine yer edinen baş yapıt… Dizide, yozlaşma ve açlıktan dolayı bir krallık diz çökmüştür. Bütün gücüne kaybeden krallık, bulaştığı insanları canavara dönüştüren bir salgının da etkisinde kalmıştır. İnsanlar haksız yere veliaht prensi suçlamaktadır. Prensin amacı ise karanlıkta gizlenen kötülüğü açığa çıkarmaktır.

TürKorkuTarihAksiyon
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen

Kim
Seong-hun

OyuncularJi-hoon
Ju
Ryu
Seung
-Ryong
Doona
Bae

18. The Witcher

Yabancı Diziler

Netflix’in fantastik dizisi The Witcher… Uzun yıllardır insanlar, cüceler ve elfler barış içerisinde yaşamıştır ancak bir zaman sonra bu barış sona erer. Dünyayı yıkmaya sebep olacak tüm ırkların savaşı başlar. Bu sırada ise The Witcher olarak isim yapmış Geralt of Rivia isminde usta bir suikastçı, kendisi için vaat edilen çocuğunu beklemektedir. Vaadedilen çocuk öyle sıradan bir çocuk değildir. Dünyanın tüm dengesini değiştirecek büyük bir gece sahiptir.

TürMaceraDramAksiyon
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenLauren Schmidt
OyuncularHenry
Cavill
Freya
Allan
Anya
Chalotra

19. Altered Carbon

Yabancı Diziler

Kitaptan uyarlanan yabancı diziler listesinde Netflix’in 2018 yılında izleyicilerle buluştuğu Altered Carbon 25 Y.Y ‘da geçmektedir. Dizide, insan zihni dijitalleştirilirse ve ruhlar bir bedenden diğerine transfer edilebilse neler olabileceği işlenmektedir. Netflix’te en çok izlenen dizilerin başında gelen Altered Carbon, dizisinde her bölüm aksiyon ve gerilimin doruklarına ulaşacağınızda emin olabilirsiniz.

TürBilim KurguAksiyon
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenLaeta
Kalogridis
OyuncularAnthony
Mackie
Lela
Loren
Renée
Elise

20. The Good Doctor

Yabancı Diziler

2017 yapımlı The Good Doctor dizisinde, otizm ve gelişimsel bir engeli bulunan Shaun Murphy isimli kahramanımızın başında geçen olaylara odaklanmaktadır. Normal bir insandan zeka yaşı olarak düşük olsa da çocuk cerrahı olmaya başarır. 2013 yılında aynı isme sahip Kore dizinden esinlenen The Good Doctor, ülkemizde de 2019 yılında Mucize Doktor ismiyle yayınlandı.

TürDram
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen

David
Shore

OyuncularFreddie
Highmore
Fiona
Gubelmann
Will Yun
Lee

21. The Vietnam War

Yabancı Diziler

Savaş dizileri ya da tarihi dizileri seviyorsanız 2017 yılında izleyiciyle buluşan The Vietnam War isimli yapım tam da size göre… Belgesel tarzda mini dizi olma özelliği taşıyan yapımda, isminde de anlaşılacağı üzere Vietnam Savaşı konu edinmektedir. Dizinin senaryosu ve hikayesi Vietnam Savaşına tanıklık eden kişilerin anlattıkları gerçek hikayelerden oluşmaktadır. IMDB’de 9.1'lik bir puan alan ve bu puanı sonuna kadar hak eden bu diziyi bizlerde en iyi yabancı dizi önerileri listesine büyük bir zevkle ekledik.

TürSavaşDram
IMDb9.1
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen-
OyuncularPeter
Jackal
Huy
Duc
James
Willbanks

22. The Boys

Yabancı Diziler

2019 yılı dizi severler için oldukça heyecan bir sene oldu desek hiç de abartmış olmayız. Bu sene yeni çıkan dizilerden bir tanesi de The Boys… Oyuncu kadrosunda Karl Uban, Jack Quaid, Antony Starr ve Erin Moriarty’nin yer aldığı dizi, süper kahramanların güçlerini ve popülerliklerini kötüye kullandıkları bir dönemde geçmektedir. Dizide, “The Boys” isimli grup kanunların işlemesine yardım ederken ve süper güçlerini kötüye kullananları ortadan kaldırmaktadır. Her bölümü aksiyon ve heyecan dolu The Boys, özellikle süper kahraman dizileri arasında konusu itibarıyla oldukça farklı olmasıyla dikkat çekmektedir.

TürSuçAksiyonBilimkurgu
IMDb8.8
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen

Eric
Kripke

OyuncularKarl
Urban
Jack
Quaid
Antony
Starr

23. Taboo

Yabancı Diziler

Son yılların en gözde oyuncularında Tom Hardy’nin başrolünde yer aldığı Dram, Gerilim ve Gizem türünde ekranlara gelen Taboo, yabancı diziler listesinde sizlere önermekten zevk duyduğumuz efsanevi bir yapım. Dizide, Tom Hardy’nin hayat verdiği James Keziah Delaney, babasının kendisine bıraktığı mirası bulabilmek için 10 yıl önce gittiği Afrika’dan Londra’ya 1814 yılında geri döner. İngiltere ile ABD’nin savaştığı dönemde iki ülke arasında tehlikeli bir oyun oynayan Delaney, bir anda Doğu Hindistan Şirketi’yle başını belaya sokar. Bu öyle bir beladır ki, bu olayın sonunda Delaney kendi denizcilik imparatorluğunu kurar.

TürGizemGerilimDram
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenSteven
Knight
OyuncularTom
Hardy
Leo
Bill
Oona
Chaplin

24. When They See Us

Yabancı Diziler

Netflix dizileri arasına 2019 yılında katılan ve aynı zamanda 2019 en iyi dizleri listesinde kendisine üst sıralarda yer bulan When They See Us, ABD’de herkesin dikkatini çeken oldukça ilginç bir yapım. Tarihte Central Park Beşlisi olarak anılan ve işlemedikleri tecavüz suçundan tutuklanan beş gencin dram yüklü hikayesi gerçekçi bir şekilde izleyiciye aktartılmaktadır. Sadece 4 bölümden oluşan ve mini dizi olma özelliği taşıyan yapımda Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam, Raymond Santana ve Korey Wise adlı Harlemli beş gencin yaşadıkları anlatılıyor.

TürDram
IMDb9.0
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen

Ava
DuVernay

OyuncularAsante
Blackk
Caleel
Harris
Ethan
Herisse

25. Sharp Objects

Yabancı Diziler

Okurlarımız tarafından yorum kısmında sıklıkla belirtilen Sharp Object dizisi, kendi yaşadığı kasabada iki genç kızın öldürülmesini inceleyen ve bunun sonucunda kendi geçmişini de çözmeye çalışan Camille Preaker isimli muhabirin yaşadıklarını aktarmaktadır. Şahsen benim de oldukça hoşuma giden suç, gizem ve gerilimi içerisinde barındıran ve en iyi yabancı diziler listesinde olan bu yapımı mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

TürGizemGerilimSuç
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenMarti
Noxon
OyuncularAmy
Adams
Patricia
Clarkson
Chris
Messina

26. Succession

Yabancı Diziler

En iyi yabancı diziler listesini oluştururken en çok merak ettiğim yapımlardan bir tanesi de Succession’du. HBO’nun yapımcılığını üstlenen dizi ROY İsimli ABD Medya kuruluşunun üzerine kurulu… Dizide 21. yüzyılda güç sahibi olmak için işlenen aile sadakati ve uluslararası iş konuları işlenmektedir. Her bölüm bitiminde bir sonraki bölümü heyecanla bekleyeceğiniz etkileyici bir yabancı dizi için Succession’u tercih edebilirsiniz.

TürDram
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen

Jesse
Armstrong

OyuncularBrian
Cox
Nicholas
Braun
Jeremy
Strong

27. Escape at Dannemora

Yabancı Diziler

Çok fazla kişinin bilmediği ancak son yılların en başarılı dizileri arasında gösterilen Escape at Dannemora, bir cezaevi personelinin yardımıyla hapishaneden kaçmayı başaran iki suçlunun hikayesini anlatmaktadır.

TürBiyografiSuçDram
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenBrett
Johnson
OyuncularBenicio
Del Toro
Patricia
Arquette
Paul
Dano

28. Ozark

Yabancı Diziler

Son yıllarda dizi sektörüne giriş yapan Netflix’in en çok beğenilen yapımlarından bir tanesi olan Ozark, Finans ve Danışmanlık Şirketi'nde çalışan Marty Byrde'ın Meksika’nın en büyük uyuşturucu karteli ile arasında yaşanan ve yaşanacak olan sorunları bize aktarır. Marty’ın, tehlikeden uzaklaşmak için, uyuşturucudan elde edilen parayı aklaması gerekir ve süresi kısıtlıdır. Ailesi ile beraber Güney Missouri’ye giden aile, burada birçok olumsuz olayla karşılaşır. Heyecan ve gerilimin zirve yaptığı yapımlardan biri olan Ozark’ı mutlak izlemenizi tavsiye ederiz.

TürSuçGerilimGizem
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenBill
Dubuque
OyuncularJason
Bateman
Laura
Linney
Sofia
Hublitz

29. Criminal Minds

Yabancı Diziler

İlk kez 2005 yılında ekranlara gelen ve 2019 yılı itibarıyla 14. sezonunu devam ettiren Criminal Minds isimli dizide, mesleğinde uzman bir grubun hikayeleri anlatılmaktadır. Uzman Grup, suçluların hem suç mahallindeki hem de yaşadıkları ve çalıştıkları yerlerdeki davranışlarını inceleyerek nasıl düşündüklerini görmeye çalışmaktadır.

TürSuçGizemDram
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenJeff
Davis
OyuncularJoe
Mantegna
Matthew
Gray
Gubler
A.J.
Cook

30. Jack Ryan

Yabancı Diziler

Aksiyon ve gerilim türünde en iyi yabancı Amazon Prime dizileri arasında yer alan Jack Ryan, gelecek vadeden CIA analizcisidir. Uzun bir süre teröristlerin haberleşme yöntemini ortaya çıkarmayı başaran Jack, ilk kez saha görevi için atanır. Kendisine verilen görev oldukça tehlikelidir. Bu görevden hayatta kalarak çıkması için büyük mücadele vermelidir.

TürDramGerilimAksiyon
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenCarlton
Cuse
OyuncularJohn
Krasinski
Wendell
Pierce
Abbie
Cornish

31. The Sopranos

Yabancı Diziler

Tony Soprano Amerikan ve İtalyan mafya ailesinin başıdır. Dizide ailenin başından geçen olaylar ve yaşadığı olaylar anlatılır.

TürDramSuç
IMDb9.2
Gösterim
Tarihi
1999
Yönetmen

David
Chase

OyuncularJames
Gandolfini
Edie
Falco
Michael
Imperioli

32. Arrested Development

Yabancı Diziler

Dizide bir ailenin yaşadıkları hayattan vazgeçmeleri anlatılmaktadır. Michael Bluth ortağı olduğu aile şirketinden ayrılmak zorunda kalır. Alıştığı mesleği de sürdürmeme kararı alan Michael Bluth oğlu ve ailesi ile daha fazla zaman geçirmeye başlar ancak işler planladığı gibi gitmez.

TürKomedi
IMDb8.9
Gösterim
Tarihi
2003
Yönetmen

Mitchell
Hurwitz

OyuncularWill
Arnett
Jason
Bateman
Jessica
Walter

33. Lucifer

Yabancı Diziler

Cehennem Lordu olarak bilinen Lucifer, karanlıklar dünyasından sıkılmıştır ve mutsuz bir haldedir. Bu yüzden görevinden istifa eder ve melekler şehri olan Las Angelas’a yerleşip kendisine bir bar açar. Bir gün, çevresinde bir cinayet yaşanır ve bu olaydan sonra Los Angeles Polis Departmanına suçluları yakalamalarında yardım etmeye başlar. Karanlık dünyadan geri dönmesi için de baskı yapılmaktadır.

TürSuçFantastikDram
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2015
Yönetmen

Tom
Kapinos

OyuncularTom
Ellis
Lauren
German
D.B.
Woodside

34. The Bing Bang Theory

Yabancı Diziler

Dizi izleyicileri tarafından her sezonuyla tam not alan ve her bölümüyle gülme krizine girmenize sebep olan The Big Bang Theory, en büyük zevkleri kuantum fiziğine kafa yormak olan üstün zekalı iki arkadaşın güzel bir kızla karşılaştıktan sonra yaşadıklarını en komik şekilde aktarmaktadır. Karşılaştıkları güzel kız Penny, bu iki arkadaşın hayatlarında büyük değişimlere neden olacaktır. Büyük bir zevkle izleyeceğiniz en iyi yabancı diziler arasında gösterilen bu yapımı, en kısa sürede izlemeye başlamalısınız.

TürRomantikKomediSitcom
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2007
Yönetmen

Chuck
Lorre

OyuncularJim
Parsons
Johnny
Galecki
Kaley
Cuoco

35. Killing Eve

Yabancı Diziler

2018 yılında ekranlara gelen ve gerilim türünde gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasında gösterilen Killing Eve, psikopat bir katil ve onun avlamakla suçlanan bir kadının etrafından dönen dramatik olayları anlatmaktadır. Birbirine aynı derecede takıntılı olan bu iki kadın, her bölüm de kendilerini kedi fare oyununun içinde buluverir.

TürDramGerilim
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen

Phoebe
Waller
-Bridge

OyuncularSandra
Oh
Jodie
Comer
Fiona
Shaw

36. Ray Donovan

Yabancı Diziler

2013 yılında ekranlara gelen ve bir anda popüler olan Ray Donovan isimli dizide, Los Angeles zengin ve ünlülerinin sorunlarını çözen, herhangi bir problem olduğunda aranan profesyonel danışmanın başından geçenleri anlatmaktadır. Donovan, müşterilerinin sorunlarını çözerken oldukça profesyonel olurken, ailevi sorunlarında ise aynı başarıyı gösterememektedir. Suç ve Dram türünde dizi sevenler için kesinlikle önerebileceğimiz bir yapım…

TürSuçDram
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2013
Yönetmen

Ann
Biderman

OyuncularLiev
Schreiber
Jon
Voight
Eddie
Marsan

37. Homeland

Yabancı Diziler

2011 yılında televizyon ekranlarına gelen Homeland, CIA ajanı Carrie Mathison’un başından geçen birbirinden heyecanlı ve gerilim dolu olayları anlatıyor. Dizinin ilk sezonunda kahramanımız Carrie, sekiz yıldır kayıp olan ve artık öldüğü farz edilen Birleşik Devletler askeri Nicholas Brody’nin kurtarılmasını sağlayan istihbaratın bir tuzak olduğuna inanır. Nicholas Brody’nin El Kaide komplosuyla bağlantılı olduğuna inanmaktadır. İnancının doğru olup olmadığını araştırma peşine düşen Carrie, bu yolun hiç de basit bir yol olmadığını sonradan anlayacaktır.

TürSuçGerilimGizem
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenGideon
Raff
OyuncularClaire
Danes
Mandy
Patinkin
Maury
Sterling

38. Bodyguard

Yabancı Diziler

2018 yılının en iyi yabancı dizilerinden bir tanesi olan Bodyguard, henüz ilk sezonunda büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başardı. Tüm dünyada popüler olan Bodyguard dizisi, Türkiye’de en çok izlenen diziler arasında yer almaktadır. Başrolünde Game Of Thrones’un başarılı oyuncularından bir tanesi olan Richard Madden yer almaktadır.

2018’in en güzel dizilerinden gösterilen Bodyguard, konu olarak İçişleri Bakanı Julia Montague (Hawes) ve onu korumak üzere atanan David Budd (Madden) isimli kahraman bir savaş gazisini işlemektedir.

TürGerilimDramSuç
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenJed
Mercurio
OyuncularRichard
Madden
Keeley
Hawes
Gina
McKee

39. Undone

Yabancı Diziler

En iyi yabancı diziler listesinde animasyon türünde efsanevi bir dizi… Undone, konu olarak ölümcül bir kazadan kurtulan ancak sonrasında zamanla arasında çok farklı bir hikaye oluşturan Alma isimli karakterimizin başından geçen olaylar aktarılmaktadır. Bir nevi zamanda yolculuk yapabilen Alma, bu gücü nasıl kazandığını ve babasının ölümündeki gizemi çözmek için maceradan maceraya atılacaktır. Animasyon, macera ve gizem türünde dizi arayan okurlarımız için son yılların en güzel yabancı dizileri arasında gösterilen Undone izlenebilir bir yapım.

TürAnimasyonDram
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenRaphael
Bob
-Waksberg
OyuncularRosa
Salazar

Angelique
Cabral

Konstanz
Marie

40. Barry

Yabancı Diziler

HBO’nun yapımcılığını üstlendiği Barry, listemizde son derece beğenerek izlediğimiz bir yapım. Kara komedi türünde bir dizi olan Barry, eski bir tetikçi olan karakterimizin hikayesine odaklanıyor. Gelecek hayatından çok memnun olmayan ve oyunculuk alanında kendisine yeni bir hayat kurmak isteyen kahramanız, geçmişinde de bir türlü kurtulamamaktadır.

TürKomedi
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenAlec
Berg
OyuncularBill
Hader
Stephen
Root
Sarah
Goldberg

41. After Life

Yabancı Diziler

Boş rollerinde Ricky Gervais, Tom Basden, Tony Way ve Diane Morgan gibi başarılı oyuncuların yer aldığı etkileyici bir Netflix dizisi… Hikayede, son derece düzgün ve kusursuz bir yaşamı bulunan Tony, eşini kaybettikten sonra karakter olarak değişime uğrar. Bir zaman hayatını sona erdirmeyi de düşünmüş ancak sonrasında bu psikolojinden kurtulmuştur. Artık, hayata tutunup ne isterse yapmak isteyen bir adam vardır. Hiçbir şeye ve hiçbir kimseye artık önem vermeyen Tony’nin çevresi bu durumu değiştirmek isteyince ortaya komedi ve dram türünde harika bir hikaye çıkmaktadır.

TürKomediDram
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen

Ricky
Gervais

OyuncularRicky
Gervais
Kerry
Godliman
Tom
Basden

42. Euphoria

Yabancı Diziler

2019 yılının en iyi yabancı dizileri arasında gösterilen Euphoria’da, Spider-Man Homecaming ve Spider-Man Far From Home filmlerinden tanıdığımız Zendeya rol almaktadır. 2019 HBO dizileri içerisinde son derece önemli ve etkileyici bir yapım olan Euphoria, aynı isme sahip İsrail yapımlı bir eserden esinlenmektedir. Dizide bir grup lise öğrencisinin kimlik arayışı, travma, seks ve sosyal medya dolu yaşamlarına odaklanmaktadır. Yeni dizi bulmakta zorluk çeken okurlarımız için 2019 yılının en iyi HBO dizileri arasında gösterilen Euphoria’yı mutlaka öneriyoruz.

TürDram
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen

Sam
Levinson

OyuncularZendayaHunter
Schafer
Jacob
Elordi

43. Narcos; Mexico

Yabancı Diziler

Netflix’in Narcos serisinin devam niteliğinde izleyiciyle buluşturduğu Narcos; Mexico dizisinde, Guadalajara Karteli'nin yükselişinin gerçek öyküsünü anlatılmaktadır. Bu dizi sayesinde Meksika’da 1980’yı yıllarda yaşana uyuşturucu savaşının doğuşuna tanıklık edeceksiniz.

TürDramSuç
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenCarlo
Bernard
OyuncularScoot
McNairy
José
Maria
Yazpik
Luis
Gerardo
Méndez

44. Mr. Robot

Yabancı Diziler

Ödüllü yabancı diziler listesinde yer alan harika bir yapım… Mr. Robot! İlk sezonu 10 bölümden oluşan ve sonrasında yarattığı etki sayesinde 2. ve hatta 3. sezonun garantisini alan dizi, fırsat bulduğunuzda kesinlikle izlemeniz gereken eserlerden. Hikayenin ana konusu, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot adındaki antisosyal genç bir programcıyı merkezine koyuyor.

TürDramGerilimSuç
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2015
Yönetmen

Sam
Esmail

OyuncularRami
Malek
Christian
Slater
Carly
Chaikin

45. Person Of Interest

Yabancı Diziler

5 sezon ekranlarda yer edinen ve her sezonuyla izleyenleri kendisine daha çok bağlayan Person of Interest, aksiyon ve suç türünde oldukça başarılı bir yapım… İşlenen suçlar yüksek seviyelere çıkmıştır ve bunun azaltılması için gizemli bir iş adamı, işlenecek suçları önceden engelleyen bir program oluşturur. Geriye bu sistemi kullanacak bir kişi gerekmektedir ve bu kişi de, Reese adlı eski bir CIA ajanı… Person of Interest, heyecan ve aksiyon sevenler için harika bir tercih.

TürAksiyonBilimkurguSuç
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenJonathan
Nolan
OyuncularJim
Caviezel
Michael
Emerson
Kevin
Chapman

46. The Walking Dead

Yabancı Diziler

Dizinin giriş bölümünde polis memuru olarak karşımıza çıkan Rick Grimes, gözlerini bir hastane odasında açar ve dünyanın artık eskisi gibi olmadığını fark eder. Dünyada bir zombi salgını boy göstermektedir. Aynı zamanda ailesi dışarıdadır ve bir an önce harekete geçip ailesini kurtarmak istemektedir. 2010 yılında ekranlara gelen ve büyük bir hayran kitlesine sahip en iyi yabancı diziler arasında gösterilen The Walking Dead, mutlaka izlenmesi gereken diziler arasın ilk sıralardadır.

TürKorkuBilimkurguDram
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenFrank
Darabont
OyuncularAndrew
Lincoln
Norman
Reedus
Melissa
McBride

47. Lost

Yabancı Diziler

Hiçbir zaman unutulmayacak, izleyen herkesin hafızasına kazınmış efsanevi dizilerden bir tanesi de Lost. Bir yolcu uçağının düşmesiyle başlayan hikaye, bilinmez, sırlarla dolu bir adada devam eder. Her bölümde izleyiciyi başka bir gizem bekleyen dizi yayınlandığı dönemde oldukça fazla izleyici kitlesine ulaşmıştır. Finaliyle ilgili tam beklentileri karşılayamamış olsa da, herkesin bir nebze de olsa aklının bir köşesinde kalmayı başarmıştır.

TürGizemFantastikMacera
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2004
YönetmenDamon
Lindelof
OyuncularMatthew
Fox
Evangeline
Lilly
Josh
Holloway

48. Prison Break

Yabancı Diziler

İzleyicilerden gelen yorumlar üzerine bir oturuşta pek çok insanın 1 ve 2 sezonunu bitirdiği, insanın başından kalkamadığı final yapmış olsa da tıpkı Breaking Bad gibi önümüzdeki yıllarda tekrar çekileceği dedikodusu kulaktan kulağa dolaşan unutulmaz muhteşem dizi.

İki kardeş olan ve iki kardeşten birinin hapse girmesiyle başlayan dizi, diğer kardeşin onu kurtarmak için verdiği mücadeleyi, kavgayı ve savaşı anlatıyor.

TürAksiyonHapishaneSuç
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenPaul
Scheuring
OyuncularWentworth
Miller
Sarah
Wayne
Callies
Dominic
Purcell

49. Fringe

Yabancı Diziler

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde yer alan ve IMDB sıralamasında oldukça önemli bir konumda olan Fringe, Bilimkurgu, drama ve gerilimin bir arada olduğu efsanevi bir dizi. Özel bir ajan, bir bilim adamı ve bilim adamının oğlunun başrollerinde olduğu efsanevi dizide birbiriyle bağlantılı birçok olayın gizemin ortaya çıkarıyor. Bilim kurgu sevenler için en iyi dizler listesinde kesinlikle olması gerektiğini düşündük ve listemize koyduk.

TürDramGizemBilim Kurgu
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenJ.H.
Wyman
OyuncularAnna
Torv
Joshua
Jackson
John
Noble

50. Outlander

Yabancı Diziler

Dizi 1945 yılında başlıyor… Eski bir savaş hemşiresi olan Claire, evine dönmüştür ve tekrar bir araya geldiği eşiyle ikinci kez balayına çıkmıştır. Balayı gezisinde tarihi taş çemberini ziyaret ederler. Bu taşlardan birine dokunan Claire, kendisini bir anda savaş yüzünden yıkılmış bir halde bulunan İskoçya’da bulur. Sene 1743’tür. Konusu bakımından oldukça farklı bir his yaratan dizi aynı zamanda son yılların IMDB’de en iyi puan alan dizileri arasında yer almaktadır.

TürDramFantastikRomantik
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenRonald
D. Moore
OyuncularCaitriona
Balfe
Sam
Heughan
Tobias
Menzies

51. Spartacus

Yabancı Diziler

Roma’ya karşı yapılan bir köle ayaklanmasından esinlenerek uyarlanan dizi, üç alt başlıkla üç sezon sürdü. İlk sezondan sonra başrol oyuncusu Andy Whitfield, sağlık nedenlerinden dolayı diziye devam edemedi. Onun yerine dizide Liam Mclntyre yer aldı. Dizi, karısının ölümünden sonra etrafından her geçen gün büyüyen kölelerle birlikte Roma'ya kafa tutan ve karısının intikamını almak için savaş veren Spartacus isimli bir gladyatörün yaşadıklarını anlatıyor.

TürAksiyonBiyografiMacera
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenSteven
S. De
-Knight
OyuncularLiam
McIntyre
Manu
Bennett
Peter
Mensah

52. Hannibal

Yabancı Diziler

Büyük umutlarla ekranlara gelen ve genel olarak izleyicilerin beğenisini kazanmış son yılların en başarılı gerilim dolu yabancı dizileri arasında gösterilen Hannibal, adeta nefessiz izleyeceğiniz bir yapım. Dizinin konusu; FBI özel dedektifi Will Graham, FBI ile sekiz genç kızın kaybını araştırmaktadır. Ama peşinde olduğu seri katilin zihnini anlamakta zorlanır ülkenin en bilindik psikiyatrları Dr. Hannibal Lecter’dan yardım istemektedir. Ancak yardım istediği kişi de çok masum birisi değildir…

TürKorkuGerilimSuç
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenBryan
Fuller
OyuncularHugh
Dancy
Mads
Mikkelsen
Gillian
Anderson

53. Fleabeg

Yabancı Diziler

2016 yılına bomba gibi giren ve herkes tarafından bilinmeyen yabancı diziler listesinde mutlaka izlemeniz gereken yapımlardan bir tanesi olan Fleabeg, Londra’da yaşayan ve hayatının hiçbir bölümünün olumlu olduğunu düşünmeyen bir kadının hayatına odaklanmaktadır. Karakterimiz, aile içerisinde yaşadığı problemlerden dolayı hayattan nefret etme noktasına gelmiştir. Aynı zamanda hayatını düzene sokmak isterken, buna sürekli engel olan birisi vardır. Yaşadığı problemleri komedi türünde aktaran ve alanın harika bir dizi olan Fleabeg’i mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

TürKomedi
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenPhoebe
Waller
-Bridge
OyuncularPhoebe
Waller
-Bridge
Andrew
Scott
Brett
Gelman

54. The Haunting Of Hill House (Tepedeki Ev)

Yabancı Diziler

Son yılların en çok izlenen yabancı dizileri arasında gösterilen The Haunting of Hill House, aynı zamanda Netflix bünyesinde yer alan bir yapım. Dizide, parçalanmış bir ailenin, eski evlerinden ayrılmasına neden olan olayların anılarıyla boğuşmasını konu edinir. Gerilim dolu sahneleriyle izleyiciyi kendisine bağlayan yapım geçmişe dönüşleri ve günümüzdeki olayları beraber işlemektedir.

TürKorkuGerilimGizem
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenMike
Flanagan
OyuncularMichiel HuismanCarla
Gugino
Henry
Thomas

55. The Handmaid's Tale

Yabancı Diziler

Ülkemizde en çok izlenen diziler arasında genel olarak Amerikan dizileri yer almaktadır ve bu diziler arasında 2017 yılında ekranlara gelen The Handmaid’s Tale, son yılların en çok izlenen yapımlardan birisidir. Dizide, bir terör saldırısından sonra ABD hükumeti devrilmiş ve üst kademenin hepsi öldürülmüştür. Yönetimi radikal gruplar ele geçirmiştir. Yaşanan olay sonrasında hastalıklar baş göstermiş ve doğurganlık bitme noktasına gelmiştir. Doğurganlığı devam eden birkaç kadından bir tanesi olan Offred, yönetimde yer alan komutanlara çocuk doğurması için verilmiştir.

Oldukça ilginç bir hikayeye sahip olan The Handmaid’s Tale, son dönemde hem dünyada hem de Türkiye’de en çok izlenen distopik diziler listesinde yer almaktadır.

TürDramBilimkurgu
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenBruce
Miller
OyuncularElisabeth
Moss
Clea
DuVall
Joseph
Fiennes

56. Suits

Yabancı Diziler

2018 yılı itibariyle 7 sezonunu geride bırakan ve her sezonu ayrı bir zevk veren Suits, son yılların en çok izlenen yabancıkomedi dizilerinden bir tanesidir. Son derece zeki bir adam olan Mike Ross, eğitimini yarıda bırakmıştır. Yaşadığı olumsuz olaylar, çocukken kurduğu hayallerin gerçekleşmesini engellemiştir. Geçimini başka insanların sınavlarına girerek sağlayan Ross, şans eseri New York’un en popüler avukatı Harvey Specter ile tanışır ve onun asistanı olur. Ancak şirkette çalışabilmek için Harvard mezunu olunması gerekmektedir. İşte, en yılların en komik dizileri arasında gösterilen Suits, sizlere kesinlikle önerebileceğimiz bir yapım…

TürKomediMizah
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenAaron
Korsh
OyuncularGabriel
Macht
Patrick J.
Adams
Rick
Hoffman

57. Dark

Yabancı Diziler

Alman dizisi olan ve son zamanların en iyi yabancı dizileri arasında gösterilen Dark dizisi, televizyon ekranlarından yayınlanmaya başladığı andan itibaren IMDb sıralamasında da oldukça başarılı bir giriş gerçekleştirdi. Dark dizisinde konu olarak, iki küçük küçük çocuğun kaybolduğu bir Alman kasabası olan Winden’ı işlemektedir.

Dizinin her anı heyecan ve gerilim içinde geçerken, işlenen güzel hikaye izleyiciyi de ekrana bağlamaktadır. İlk sezonunda yarattığı etkiyle beraber Netflix'te ikinci sezonuda izleyiciyle buluşan yapımda, emin olun beyniniz bir yerlerde hata verebilir. Çok dikkatli izlemeniz gereken Netflix dizilerinden bir tanesi... Bir sonraki bölümünü merakla bekleyeceğiniz son dönemin en güzel yabancı dizileri arasındaki Dark yani Karanlık dizisini mutlaka izlemelisiniz.

TürGizemDramSuç
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenBaran bo
Odar
OyuncularLouis
Hofmann
Lisa
Vicari
Maja
Schöne

58. The Newsroom

Yabancı Diziler

2012 yılında ekranlara gelen ve o dönemin gerçek sorunlarına değinerek harika işler çıkartan bir yapım… BP’nin petrol sızıntısından, Arap Baharı’na pek çok gerçek olayı konu edinen dizi, izleyiciyi haberciliğin kamera arkasına götürecek… Dizide bütün baskılara rağmen, idealistliğinden hiçbir şey vermeyen bir ekibin hikayesini anlatıyor. Sizler sunulan haberlerimi yoksa gerçekleri mi duymak isterseniz. Eğer, gerçek haberleri diyorsanız, geçmiş yılların en iyi dizileri arasında gösterilen The Newsroom’u mutlaka izlemelisiniz.

TürDram
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenAaron
Sorkin
OyuncularJeff
Daniels
Emily
Mortimer
John
Gallagher Jr.

59. Vikings

Yabancı Diziler

Ragnar adamın dibi. Dizide tarihi olaylar efsaneleştirilerek anlatılıyor. Baş karakter Ragnar... Adam yakışıklı, deli, ruh hastası ve daha neler neler... Dizide her şey var. Seks, uyuşturucu, iktidar, güç, kadın, kan, revan... ;) Ragnar'ın bir de eski karısı var. Kadın hem savaşçı, hem seksi ne istersen o var kadında. Ragnar'da o kadını bırakıp ne idüğü belirsiz bir tiple evlenmesin mi? Ondan da çocuklar yaptı. Ancak bana kalırsa o kadının olaya dahil olmasının tek sebebi sakat çocuğu. Yeni sezonlarda herkes onu konuşacak. Çünkü dünyayı Ragnar'ın onca çocuğundan biri değil... Sakat olan o çocuğu yönetecek. Anlatmadım ya izle sen. Benim anlattıklarım bir şey değil diyorum, anlamıyor musun?

TürDramAksiyonMacera
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenMichael
Hirst
OyuncularKatheryn
Winnick
Travis
Fimmel
Gustaf
Skarsgård

60. Modern Family

Yabancı Diziler

2009 yılında ilk kez izleyiciyle buluşan Modern Family, gelmiş geçmiş en iyi komedi dizileri arasında yer alan bir yapım olarak karışımıza çıkmaktadır. Dizide, farklı 3 aile ve 3 ayrı yaşamı ele almaktadır.

TürKomediRomantikAile
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenSteven
Levitan
OyuncularEd
O'Neill
Julie
Bowen
Ty
Burrell

61. Six Feet Under

Yabancı Diziler

2000’li yılların en çok izlenen yabancı dizileri arasında olan ve Six Feet Under, komedi ve dram türünde oldukça başarılı bir yapım… Dizinin ana konusu, cenaze evi işleten ve aynı zamanda bu evde yaşayan Fisher ailesinin yaşantısını işliyor. Kara mizah konusunda oldukça başarılı olan bu yapım, 4 yıl boyunca birçok ödülün sahibi olurken, aynı zamanda birçok yarışmaya da aday olarak katılmıştır. Başladığınızda bırakamayacağın güzel bir yabancı dizi arıyorsanız, Six Feet Under tam da size göre…

TürKomedi
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2001
YönetmenAlan
Ball
OyuncularPeter
Krause
Michael
C. Hall
Frances
Conroy

62. Dexter

Yabancı Diziler

Bu Dexter bizim evin bireylerinden biri oldu çıktı. Aslında adli tıp görevlisidir. Polis departmanında adli tıp görevlisi olarak hizmet verir. Ancak görevi çok önemlidir. Kendisi bir kan uzmanıdır. Yani Dexter olay mahaline gider, cesedi ve etrafa sıçrayan kanları inceler. Bazen eşyaların durumuna bakıp cinayeti yorumladığı olur. Ama bu işi öyle böyle yapmaz. Bizde Engin Günaydın'ın oynadığı Galip Derviş karakteri gibi değil yani ;) Hemen aklınıza o gelmesin... Diziden kalite fışkırıyor. Aynı zamanda bu Dexter bir seri katildir. Suça bulaşmış olan ve kanunlardan yırtmayı başaran suçluları öldürmektedir. Şimdi içinizden diziyi anlattın zaten demeyin. Daha hiç bir şey anlatmadım. Diziye ilk başladığınızda 2-3 bölüm sıkılırsanız bırakmayın, sakın haa... Devam edin, izledikçe bağlanacaksınız. Ulan niye benim böyle yeteneklerim yok, niye böyle bir akrabam yok diyebilirsiniz ;)

TürDramGizemSuç
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2006
Yönetmen-
OyuncularMichael
C. Hall
Jennifer
Carpenter
Desmond
Harrington

63. The Crown

Yabancı Diziler

Kraliçe II. Elizabeth’in hayatını ve tahta geçtikten sonraki politik yaşamını konu alan The Crown, başarılı bir Netflix dizisi olarak listemize adını yazdırıyor.

Altın Küre başta olmak üzere birçok ödülü aldı. 10 bölümlük ilk sezonunda en az Elizabeth kadar Winston Churchill’e de bolca rastladığımız bu dizide; Claire Foy, Matt Smith, Vanessa Kirby, Jeremy Northam ve John Lithgow gibi başarılı isimler yer alıyor.

TürDramTarih
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenPeter
Morgan
OyuncularOlivia
Colman
Tobias
Menzies
Helena
Bonham
Carter

64. Doctor Who

Yabancı Diziler

Tüm diziler arasında en uzun soluklu olanıdır ve bildiğim kadarıyla dizinin bir emsali de yok çünkü ilk bölümü 1963’de yayınlandı. Bilim kurgu ve eğlencenin doruklara ulaştığı dizi, Tardis isimli mükemmel güçlere sahip olan uzay aracıyla zaman ve mekan yolculuğu yapan Doctor isimli Gallifreyli çok bilgili, insana benzeyen birinin yolculuklarını anlatıyor. İlk Doktorun çok yaşlı olması nedeniyle rejenerasyon geçirip başka bir simaya bürünmesiyle dizi yıllarca devam etti. Dizi 2005’den önce ve sonra olmak üzere klasik ve modern seri olarak ikiye ayrılıyor. Ayrıca Doktor, zamanda ve mekanda yolculuk yaparken yol arkadaşları edinmeyi ihmal etmiyor. 19 Eylül 2015’de 9. Sezonu başlayacak olan diziyi nefesimizi tutarak bekliyoruz.

TürMaceraDramAile
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenRussell T
Davies
OyuncularMatt
Smith
David
Tennant
Jodie
Whittaker

65. Shameless

Yabancı Diziler

Bastırılmış duygularınız açığa çıkacak. İddia ediyorum. Seks, uyuşturucu, eğlence, şiddet, sokak kültürü her şey var yani. Bir tane Fiona var evin büyük kızı. Dizinin en masum karakteri. En masumu ama onda da her şey var tabi. Siz düşünün dizinin masumiyetini. Hele bir baba var... Ayyaşın teki. Her yol var adamda. Üvey kızıyla bile düzüşüyor, düşünün. "Yok artık izlenir mi lan bu" demeyin. Bırakın bu işleri.. Sonuçta senaryo! Senaryo nedir? Gerçek hayatta olan şeylerdir bana kalırsa. Herkesin içinde bir sapıklık, sapkınlık, şehvet, suça eğilim vardır. Ama bastırabilmektir önemli olan. Bastıramayacağınız duygulara sahipseniz sizin ve çevrenizdekilerin sağlığı için izlememenizi öneririm. Bu arada benim favorim Amerikan versiyonu değil, İngiliz versiyonudur.

TürDramKomedi
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenPaul
Abbott
OyuncularWilliam
H. Macy
Jeremy
Allen
White
Emmy
Rossum

66. OZ

Yabancı Diziler

Oswald Hapishanesi olarak bilinen ancak dizide “OZ” adıyla da anılan bu hapishane, diğer birçok hapishaneden farklıdır. Mahkumlar ile gardiyanları yaşadıkları psikoloji, olaylara verilen tepkiler sizi adeta hapishane içerisindeymiş gibi hissettirmektedir. Hapishane içerisinde, uyuşturucu satıcıları, lezbiyenler, kaçakçılar, Çete üyeleri ve hatta Müslüman gruplar yer almaktadır. Her kesim, hapishanede hayatta kalmak için kendi çıkarlarını korumak zorundadır.

TürDramGerilimSuç
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
1997
YönetmenSung-il
Chun
OyuncularErnie
Hudson
Kirk
Acevedo
Terry
Kinney

67. Daredevil

Yabancı Diziler

Netflix Marvel dizileri arasında oldukça beğenilen bir yapım olan Daredevil serisi, her anı heyecan dolu bir yapımdır. Dizide sokağın içerisinden çıkan kahramanların efsane hikayesi canlandırılıyor. 2015 yılında Netflix ekranlarına gelen Daredevil, IMDB sıralamasında da en iyi Marvel dizileri arasında yer almaktadır.

TürDramSuçAksiyon
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenSteven
S. De
-Knight
OyuncularCharlie
Cox
Deborah
Ann
Woll
Elden
Henson

68. Peaky Blinders

Yabancı Diziler

İlk olarak 2014 yılında vizyona giren ve yayınlandığı ilk andan itibaren herkesin beğenisini kazanan Peaky Blinders, Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’de geçmektedir. Anlatılan dönemde İngiltere’de yasadışı faaliyet gösteren çeteler yer almaktadır. Bu çetelerden bir tanesi de at yarışı bahislerinden ve soygunculuktan para kazanan Peaky Blinders’dır. Her şey tıkırında giderken son bir soygunda hata yapılır ve çetenin başına bala olacak bir müfettiş görevlendirilir… Son yıllarda izlemeye değer yeni bir yabancı dizi bulamadıysanız Peaky Blinders tam da size göre…

TürSuçDramMacera
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenSteven
Knight
OyuncularCillian
Murphy
Tom
Hardy
Helen
McCrory

69. La Casa De Papel

Yabancı Diziler

La Casa de Papel son dönemde İspanyolların ortaya çıkardığı en güzel dizilerden bir tanesidir. İspanyol kanalı Antena3 için çekilen dizi sonrasında Netflix tarafından satın alındı ve şuan için 2 sezonu ile burada gösterilmektedir. Dizinin hikayesini kısaca özetlemek gerekirse; Profesör lakaplı kişi yıllardır tasarladığı bu soygun için kendisine yepyeni bir ekip oluşturur. Ekip İspanyol Kraliyet Darphanesini soymak için beş ay boyunca herkesten uzak bir evde Profesörden eğitim alır. Herkesin isimleri şehirlerden meydana gelmektedir. Berlin, Tokyo, Rio, Denver, Moskova, Oslo, Helsinki ve Nairobi hikayenin kahramanları...

TürGizemGerilimSuç
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenSung-il
Chun
OyuncularChan-young
Yoon
Ji-ho
Park
Yi-Hyun
Cho

70. The Office

Yabancı Diziler

BBC’nin 2001 yapımlı The Office dizisinin ABD versiyonu olan The Office US, çalışanlarının mutluluğunu gözeterek şirket kurallarını esnetmeye çalışan, ara sıra masumane oyunların kurbanı, kaba ve taş kalpli bir şef ve onun çevresindeki insanların başından geçen olayları anlatmaktadır. Her bölümüyle sizleri güldürmeyi başaracak bu yapımı komedi dizileri türünde izlemenizi öneriyoruz.

TürKomedi
IMDb8.8
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenRicky
Gervais
OyuncularRainn
Wilson
Jenna
Fischer

John
Krasinski

71. Boardwalk Empire

Yabancı Diziler

Mayfa dizisi olarak lanse edilen ve döneminin en başarılı dizileri arasında kendisine yer bulan Boardwalk Empire, BD'de tüketime yönelik içki satışının, üretiminin ve dağıtımının yasak olduğu "İçki Yasağı Yasası" döneminde gangsterler ve politikacılar arasındaki karmaşık ilişkileri konu almaktadır. he Sopranos'un yapımcısı ve senaristi Terence Winter tarafından yaratılan dizi, mutlaka izlenmesi gereken yapımlar arasında olmalıdır.

TürSuçDramTarih
IMDb8.8
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenTerence
Winter
OyuncularSteve
Buscemi
Kelly
Macdonald
Michael
Shannon

72. Stranger Things

Yabancı Diziler

Netflix Orijinal Serileri’nden biri olarak karşımıza çıkan bu dizi, Bizleri gizemli bir macerayla 80’li yıllara götürüyor. Gizem türünün yanı sıra dram, gerilim ve fantastik türlerini de bünyesinde barındırıyor.

80'li yılları kendine fon yapan Stranger Things, dönemin korku filmlerine selam çakmayı da atlamayan bir fantastik gerilim dizisidir. Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono'yu başrollerinde buluşturan dizi; kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesinin hikayesini anlatıyor. Dizinin ilk sezonu o kadar çok beğenildi ki, Netflix dizinin ikinci sezonunu da çekerek izleyicilerle buluşturdu.

TürDramFantastikKorku
IMDb8.9
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenSung-il
Chun
OyuncularChan-young
Yoon
Ji-ho
Park
Yi-Hyun
Cho

73. Westworld

Yabancı Diziler

İlk sezonuyla dizi severlerin beğenisini kazanan ve IMDb listesine hızlı bir giriş yapan, dünyanın en iyi dizileri arasında gösterilen Westworld, iki konuğun, ileri teknolojinin kullanıldığı bir eğlence parkında Vahşi Batı macerasına çıkmasını konu edinir. Parkta bulunan herkes robottur ve bu park Vahşi Batı ve Ortaçağ dönemlerine benzetilerek sahici bir hayat yaratmak amacıyla tasarlanmıştır. Parkın sistemi bozulduğunda iki konuğu takip eden bir robot ortaya çıkar… Her anı heyecan ve aksiyon dolu bu yapımı kesinlikle sakin bir ortamda izlemenizi tavsiye ederiz.

TürWesternBilim KurguGerilim
IMDb8.9
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenJonathan
Nolan
OyuncularEvan
Rachel
Wood
Thandiwe
Newton
Jeffrey
Wright

74. Seinfeld

Yabancı Diziler

1990’lı yılların en çok izlenen yabancı dizilerinden bir tanesi olan, 22 dakikadan oluşan ve her dakikasında izleyiciyi güldürmeyi başaran ender yapımlardan bir tanesi… Dokuz sezon içerisinde toplamda 169 bölüm izleyiciyle buluşan Seinfeld, en çok izlenen yabancı dizilerin başında gelmektedir. Günümüzde bu tarzda yabancı bir komedi dizisi henüz daha gelmedi desek yanlış olmaz. Sizde en iyi diziler arasında gösterilen 1989 yapımlı Seindfeld’i hiçnir önyargıda bulunmadan kesinlikle izlemelisiniz. Gülmek mi istiyorsunuz… Bu şansı kaçırmayın…

TürKomedi
IMDb8.9
Gösterim
Tarihi
1989
YönetmenLarry
David
OyuncularJerry
Seinfeld
Julia
Louis
-Dreyfus
Michael
Richards

75. Black Mirror

Yabancı Diziler

Her sezonunda yeni bir konu işleyen Black Mirror, aynı zamanda her sezonda yeni oyuncular, yönetmenler ve senaristler barındıran bir yapım. Her sezon farklı olmasına rağmen ortak tek nokta Black Miror… Anlamı ise Kara Ayna… Dizi, konu olarak teknolojik aletlerin insanlarını yaşamını ne kadar derinden etkilediğini oldukça çarpıcı şekilde anlatırken, aynı zamanda izleyen kişinin kendi yaşantısını uzun bir süre sorgulamasını da konu edinir. Teknolojinin insanoğluna verdiği zararların etkisini görmek istiyorsanız, en iyi dizilerden bir tanesi olan Black Mirror’u kesinlikle izlemelisiniz.

TürBilim KurguGerilimDram
IMDb8.9
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenCharlie
Brooker
OyuncularAndrew
Scott
Topher
Grace
Anthony
Mackie

76. Supernatural

Yabancı Diziler

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde her daim kendisine yer bulabilecek bir yapım… Kaç sezon oldu biz sayamadık ama hala daha eski tadını verdiği kesin. Supernatural dizisi Amerika'da 13 sezondan fazladır devam ediyor. Bir dizi için gerçekten bu büyük bir başarı... Dizinin konusu; evleri yanan ve bu yangından annesini kaybeden Dan ve Sam Winchester kardeşlerin hayat hikayesini anlatır. Bu gençlerin babası bir avcıdır ancak normal bir avcı değil. Kendisi, hayalet, ruh, vampir gibi doğaüstü yaratıkların avcısıdır. Babalarının kaybolduğunu öğrenen bu kardeşler, onu bulmak için yeni bir maceraya atılırlar. Her bölümü heyecan, gerilim ve aksiyon dolu bu yapımı, kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

TürBilim KurguFantastikAksiyon
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenEric
Kripke
OyuncularJared
Padalecki
Jensen
Ackles
Misha
Collins

77. House of Cards

Yabancı Diziler

2013 yılında yayınlanmaya başlayan ve ilk günden itibaren IMDB’deki en iyi diziler listesinde kendisine yer bulan bir Amerikan politik dizisi olan House of Cards, iktidar savaşı için oynanan tüm oyunları ve kuralları izleyiciye yansıtıyor. Washington D.C.'yi ele geçirmek isteyen acımasız politikacının her ne pahasına olursa olsun durmaya niyeti yok. Her bölümü soluksuz izlenen House of Cards, ilk fırsatta izlemeniz gereken en güzel yabancılar diziler arasında olması gereken bir yapımdır.

TürDramGerilimPolitik
IMDb8.9
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenMelissa
James
Gibson
OyuncularRobin
Wright
Michael
Kelly
Diane
Lane

78. Narcos

Yabancı Diziler

Adamlar öyle bir dizi yapmış ki... Dünyanın en büyük ve an azılı uyuşturucu kaçakçısı, kan emici Pablo Escobar'ın hayatını anlatıyor ancak Escobar'ı canlandıran oyuncuyu kişiyi öyle bir seçmişler ki... Adam hakkını veriyor. Öyle bir bağlanıyorsunuz Escobar'ın başına bir sıkıntı geldiğinde üzülebiliyorsunuz. Dünyanın en azılı kanun kaçaklarından birinin kurtulması için, başarılı olması için yeri geliyor dua ediyorsunuz. Kısacası diziden kalite akıyor, akıyor...

TürDramPolisiyeGerilim
IMDb8.9
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenCarlo Bernard
OyuncularPedro PascalDamian
Alcazar
Francisco
Denis

79. Death Note (Ölüm Defteri)

Yabancı Diziler

Anime türünde dünya üzerinde bir numara olan Japonlar, uzun süre hafızlardan çıkmayacak harika bir esere imza attılar. Death Note, listede yer alan birçok diziden IMDb’de çok daha fazla puana sahiptir ve bunu gerçekten de hak etmektedir. Anime türü bu dizide, Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Bunalımda olan Yagami, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. "Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir."

TürAnimasyonSuçDram
IMDb9.0
Gösterim
Tarihi
2006
Yönetmen-
OyuncularMamoru
Miyano
Shido
Nakamura
Kappei
Yamaguchi

80. Fargo

Yabancı Diziler

1996 yılınca çekilen ve Oscar Ödüllü bir film olan Fargo, 2014 yılında ise televizyon dizisi olarak karşımıza çıktı. Konusuyla ve oynanan oyunculuklarla efsane diziler arasına giren Fargo, suç ve mizah unsurlarını bünyesinde barındıran başarılı bir yapım. Son sezonu 2017 yılının Haziran ayında son bulan Fargo, her sezonu farklı konu ve farklı oyunculuklar barındıran, mutlaka ama mutlaka izlemeniz gereken harika bir dizi…

TürKomediGerilimPolisiye
IMDb9.0
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenNoah
Hawley
OyuncularChris
Rock
Jessie
Buckley
Jason
Schwartzman

81. Better Call Saul

Yabancı Diziler

Breaking Bad dizisinin spin off’u olan ve yayınlandığı günden itibaren en iyi diziler arasında kendisine hiçte zorlanmadan yer bulan Better Call Saul, tarihin en iyi dizisinin geçmişine bizleri götürüyor… Kısacası, Breaking Bad dizisinin geçmişine Better Call Saul ile bir göz atacağız.

TürTürSuçDram
IMDb9.0
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenVince
Gilligan
OyuncularBob
Odenkirk
Giancarlo
Esposito
Jonathan
Banks

82. Band Of Brothers

Yabancı Diziler

IMDB başta olmak üzere bütün klasmanlarda en çok puanı alan dizi olarak karşımıza çıkan Kardeşler Takımı, tarihçi ve biyografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı adlı romanından uyarlanan ve 2. Dünya Savaşını anlatan harika bir dizi… 10 bölümden oluşan bu mini dizi, 2001 yılından sonra birçok ülkede yayınlanmıştır. Hatta ülkemizde bir dönem en çok izlenen yabancı diziler arasında kendisine yer bulmuştur. Oldukça başarılı bir dizi olan Kardeşler Takımı mutlaka izlemeniz gereken savaş dizileri arasında yer almaktadır.

TürSavaşDramTarih
IMDb9.0
Gösterim
Tarihi
2001
YönetmenSteven
Spielberg
OyuncularNicholas
Aaron
Damian
Lewis
Donnie
Wahlberg

83. True Detective

Yabancı Diziler

Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasında gösterilen ve yayınlandığı dönemlerde seyirciyi ekrana kitlemeyi başaran True Detective’nin ilk sezonunda Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Michael Potts ve Tony Kittles gibi güçlü oyuncular yer almaktadır. Her sezonu farklı konuyu işlerken aynı zamanda oyuncu kadrosu da değişmektedir. Sizler de henüz izlemediyseniz kesinlikle True Detective’nin ilk sezonuna bir an önce başlamalısınız.

TürDramGerilimPolisiye
IMDb9.0
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenNic
Pizzolatto
OyuncularMahershala
Ali
Stephen
Dorff
Carmen
Ejogo

84. Sherlock

Yabancı Diziler

Britanya asıllı televizyon dizisidir. Romandan alınma olan dizi Amerika’da ilk olarak mini dizi olarak yayınlanmaya başladı. Ancak gördüğü büyük ilgiden sonra dizi için belirli bir saat konuldu ve devam etti. Polisiye formatında olan dizinin konusu Sherlock Holmes isimli dedektifin olayları aydınlatırken yaşadıklarını ve başından geçenleri anlatıyor.

TürSuçGizemDram
IMDb9.1
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenSteven
Moffat
OyuncularBenedict
Cumber
-batch
Martin
Freeman
Amanda
Abbington

85. Our Planet

Yabancı Diziler

2019 yılının en iyi yabancı dizileri arasında yer alan Our Planet, dizi sektöründe birçok ödüle layık görülen Planet Earth’ün yaratıcılarının oluşturduğu harika bir eser. Toplamda 8 bölümden meydana gelen dizi, mucize olarak adlandıracağınız bir keşfe sizleri hazırlıyor. Dünyayı Koruma Vakfı’nın destekleri ile oluşturulan yapımda gezegenin birçok kişi tarafından keşfedilmemiş vahşi yaşam alanlarına misafir olacaksınız.

TürBelgesel
IMDb9.4
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenSung-il
Chun
OyuncularDavid
Atten
-borough
Salma
Hayek
-

86. Breaking Bad

Yabancı Diziler

Sadece 2 sene ömrü kaldığını ve hasta olduğunu öğrenen, işine, eşine, çocuklarına aşık bir adam..

The X-Files'ın yapımcısı Vince Gillian'ın eseri olan Breaking Bad ölümle dalga geçen, çok sade bir hayatı olan sıradan yaşam süren bir adamın hikayesini anlatıyor. Ailesiyle mutlu yaşayan biriyken kanser olduğunu öğrenen kimya öğretmeni olan Walter White hayatının kimyasını bir anda değiştirir.

Bundan sonra ki tek amacı çok sevdiği ailesine öldükten sonra çok yüklü bir miras bırakabilmektir. Ancak bunu kendisiyle hiç örtüşmeyen bir yöntemle çözmeye çalışır. O çok sevdiği işini denklemler üzerindeki başarısını uyuşturucu üretmek için kullanır. Ven o andan itibaren de bambaşka bir adama dönüşür.

Breaking Bad final yapmış, geçtiğimiz günlerde ise tekrar başlayacağına dair senaryoların döndüğü izleyenlerin hala ne diziydi be diyerek bahsettiği muhteşem yapıt.

TürDramGerilimSuç
IMDb9.5
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenVince
Gilligan
OyuncularBryan
Cranston
Aaron
Paul
Anna
Gunn

87. Game of Thrones

Yabancı Diziler

İhanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, taht oyunları kısaca Game of Thrones. Son günlerin en popüler dizilerinden biri olan Game Of Thrones izlenme rekorları kırmaktadır. Dizide Krallar ve Kraliçeler, Şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller 'Demir Taht' için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.

TürAksiyonMaceraDram
IMDb9.5
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenD.B.
Weiss
OyuncularPeter
Dinklage
Emilia
Clarke
Kit
Harington

88. Chernobly

Yabancı Diziler

2019 yılında HBO tarafından televizyon ekranlarına getirilen Chernobyl, 1986 yılında yaşanan Çernobil nükleer felaketini mini bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. İlk bölümünden itibaren herkesin beğenisini kazanan ve IMDB’de 9,7 puan alarak tüm zamanların en iyi dizileri arasına giren Chernobyl, Ukrayna’nın Belarus sınırındaki Çernobil şehrine kurulan nükleer tesiste yaşanan patlama sonrasında yetkililer tarafından alınan karaları işlemektedir. Bir nevi dönemin Sovyet Birliği’nin doğru bilgiyi gizlemesi sonucu uzun yıllardır devam edecek felakete dünyanın hepsi tanıklık ediyor.

TürDramGerilimTarihi
IMDb9.7
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenCraig
Mazin
OyuncularJared
Harris
Stellan
Skarsgård
Paul
Ritter
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
21085
15129
4214
1677
1869
1501
3634
1372
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 194
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.