Fantastik Diziler - IMDb Puanı Yüksek Gelmiş Geçmiş En İyi Fantastik Diziler

Fantastik Diziler - IMDb Puanı Yüksek Gelmiş Geçmiş En İyi Fantastik Diziler
27.02.202015:18

Muhteşem senaryolarıyla sizleri başka dünyalara sürükleyecek en iyi fantastik dizileri bir araya getirdik. IMDb puanına göre filmleri sıraladığımız listemizde en iyi ve en çok izlenen 15 fantastik dizi önerisi yer almıştır...

Haber güncelleme tarihi 13.08.2020 08:48

Mutlaka İzlemeniz Gereken Tüm Zamanların En Çok İzlenen Fantastik Dizileri

Dizi dünyasına damgasını vuran ve unutulmaz sahneleriyle akıllara kazınan en iyi fantastik dizileri araştırdık. Yüksek IMDb puanlarıyla öne çıkan ve muhteşem oyuncu kadrolarıyla dikkat çeken fantastik dizileri bu içeriğimizde bulabilirsiniz. İşte şiddetle izlemenizi tavsiye ettiğimiz en iyi 18 fantastik dizi...

Fantastik Diziler;


1. Ragnarok (2020 - ) – IMDb: 7.5

fantastik diziler

Başarılı yönetmen Adam Price’nin 2020 yılına damgasını vuran yeni dizisi Ragnarök küçük bir Norveç kasabasında yaşanan fantastik olayları konu edinmiştir. Ancak iklim değişiklikleri ve ılık havalar kasaba için kıyametin yaklaştığını göstermektedir. İnsanların bu gidişattan dolayı oldukça zor durumda kalırlar ve birinin bu duruma müdahale etmesi gerekmektedir. Dizinin oyuncu kadrosunda David Stakston, Jonas Strand Gravli ve Herman Tommeraas yer almıştır.

Tür: Fantastik, Dram

Fragman


2. The Magicians (2015 - ) – IMDb: 7.6

fantastik diziler

Ünlü yazar Lev Grossman’ın aynı adlı romanından dizi senaryosuna uyarlanan yapım Quentin Coldwater isimli anan karakterin sihirli güçleri olmasını keşfetmesiyle başlayan maceraları anlatmaktadır. Genç Quentin özel güçlerini fark ettikten sonra hemen büyük bir büyücülük okulu gitmeye başlar. Dizinin oyuncu kadrosunda Jason Ralph, Stella Maeve ve Hale Appleman yer alırken yönetmenlik koltuğunda John McNamara ve Sera Gamble oturmuştur.

Tür: Fantastik, Dram

Fragman 


3. Once Upon A Time (2011 – 2018) – IMDb: 7.7

fantastik diziler

Başrollerinde Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin ve Lana Parrilla’nın yer aldığı dizi muhteşem senaryosuyla dikkat çekmektedir. Bildiğiniz neredeyse tüm masal karakterlerine yer veren fantastik dizide 28 Yaşındaki Emma ve onun 10 yaşındaki oğlu Henry’nin bu lanetli dünyada yaşadıkları maceralar anlatılmıştır. Adam Horowitz ve Edward Kitsis’in yönetmenliğini yaptığı dizi 7 sezon boyunca devam etmiştir.

Tür: Fantastik, Dram

Fragman


4. Carnival Row (2019 - ) – IMDb: 7.9

fantastik diziler

Orlando Bloom’un başrolünde yer aldığı fantastik dizi Carnıval Row muhteşem senaryosunun yanı sıra başarılı oyunculuk performanslarıyla da 2019 yılına damgasını vurmayı başarmıştır. Dizinin yönetmenliğini Rene Echevarria, Travis Beacham gibi değerli isimler yer alırken aynı zaman da sinema dünyasının efsane ismi Guilermo del Toro’da dizinin yapım kısmında görev almaktadır. Dizinin konusu ise gelecek zamanda Burgue isimli bir şehirde ortaya çıkan seri katil’i anlatmaktadır.

Tür: Fantastik, Aksiyon, Polisiye

Fragman  


5. True Blood (2008 – 2014) – IMDb: 7.9

fantastik diziler

Anna Paquin, Stephen Moyer ve Sam Trammell gibi isimlerin başrolünde yer aldığı dizi vampirlerin insanlarla beraber yaşadığı bir dünyada Sookie Stachhouse karakterinin hayatını ve maceralarını anlatmaktadır. Sentetik Kan sayesinde insanların arasında özgürce yaşayabilen ve kimseye zarar vermeyen vampirler özgürlüğünde tadını çıkarırlar. Bu sırada Sookie’nin yaşadığı kasabaya taşınan 174 yaşındaki vampir Bill Compton hem Sookie’nin hem de diğer inşaların hayatını değiştirecektir.

Tür: Fantastik, Romantik

Fragman


6. The Umbrella Academy (2019 - ) – IMDb: 8.0

fantastik diziler

Henüz küçük yaşlardayken yetenekleri fark edilerek bir adam tarafından evlat edinilen 6 kişi olağan üstü süper güçleriyle dünyayı kurtarmak için harekete geçeceklerdir. Yaşları bir hayli büyüyen kardeşler hem komedi hem aksiyon hem de fantastik bir dünyayı bizlere sunuyorlar. Ünlü yönetmen Steve Blackman imzalı The Umbrella Academy en iyi fantastik dizilerden biridir.

Tür: Fantastik, Macera, Aksiyon

Fragman


7. Penny Dreadful (2014 – 2016) – IMDb: 8.2

fantastik Diziler

Dr. Frankenstein, Dracula ve Dorian Gray gibi dizi ve film dünyasının ilginç karakterlerine yer veren dizinin oyuncu kadrosunda Eva Green, Josh Hartnett ve Timothy Dalton rol almıştır. Dizide yer alan bu ikonik karakterler Londra’da gerçekleşen bir takım fantastik olaylara karşı birlikte hareket edeceklerdir. Ünlü yönetmen John Logan imzalı dizi en iyi fantastik ve polisiye türü dizlerdendir.

Tür: Korku, Polisiye, Fantastik

Fragman


8. Lucifer (2015 - ) – IMDb: 8.2

fantastik dizler

Cehennem meleği Lucifer’ın fantastik hikayeleri dizinin konusu olurken başarılı senarist Neil Gaiman hem karakterin hem de hikayenin yaratıcısı olmuştur. Los Angeles polis departmanı için suçluları yakalan Lucifer aynı zamanda kendi yöntemleriyle de birtakım işler çevirmektedir. Başrollerinde Tom Ellis, D.B. Woodside ve Lauren German’ın rol aldığı fantastik dizinin yönetmenliğini Tom Kapinos yapmıştır.

Dizisi hakkında bilinmesi gereken 7 ilginç gerçeği Lucifer Dizisi içeriğinden öğrenebilirsiniz.

Tür: Fantastik, Polisiye

Fragman


9. The Originals (2013 – 2018) – IMDb: 8.2

fantastik diziler

Netflix’in başarılı yapımlarından biri olan The Originals yüzyıllardır ayakta kalmayı başaran bir vampir ailesinin güç ve hakimiyet için verdikleri uğraşlar dizinin konusu olmuştur. The Vampires Diaries’e olan benzerliğiyle de dikkat çeken dizi 5 sezon boyunca ekranlardaki yerini almıştır. Dizinin oyuncu kadrosunda Joseph Morgan, Daniel Gillies ve Claire Holt yer almıştır. Her sezonu izlenme rekorları kıran dizi hakkında forum sayfalarında birçok komplo teorisi ve ilginç bilgiler paylaşılmıştır. Sizler de bu yapım hakkında daha önce duyulmamış bilgileri Netflix Vampir Dizisi: The Originals içeriğinden öğrenebilirsiniz.

Tür: Korku, Dram, Fantastik

Fragman


10. Vampir Avcısı Buffy (1997 – 2003) – IMDb: 8.2

fantastik diziler

7 sezonluk bir vampir dizisi olan “Vampir Avcısı Buffy” tek başına vampirler, kurtadamlar, şeytanlar ve karanlık güçler ile mücadele eden Buffy’nin fantastik maceralarını anlatmaktadır. Son günlerde artan vampirler ve şeytanlara karşı dünyayı korumayı vazife edinen Buffy yakın arkadaşlarından oluşturduğu ekiple vampir avına çıkarlar.

Tür: Fantastik, Aksiyon

Fragman


11. The Witcher (2019 - ) – IMDb: 8.3

fantastik diziler

Lauren Schmidt Hissrich’in dizi alemine damga vuran uyarlama yapımı The Witcher dizi severler tarafından da uzun zamandır beklenen bir yapımdı. Başrolünde Henry Cavill’in rol almasıyla bizleri heyecanlandıran dizide Freya Allan ve Anya Chalotra’da rol almıştır. Cücceler, Devler ve insanların arasındaki barışın bitmesiyle yeniden bir kaos ortamı oluşur. Bu sırada Gerald of Rivia vadedilen çocuk gelene kadar dünyayı korumaya çalışır.

Tür: Fantastik, Macera

Fragman


12. Hell on Wheels (2011 – 2016) – IMDb: 8.3

fantastik diziler

Muhteşem bir hikayeye sahip olan Hell on Wheels dizisinde 1865 kuzey-güney savaşında karısını kaybeden ve intikam almak için yollara düşen bir adamın hikayesi anlatılmaktadır. Dizide dikkat çeken asıl mesele ise Hell on Wheels isimli kasabada demir yolu inşaatının başlaması ve demir yolu ilerledikçe kasabanın da onunla beraber ilerlemesidir. Çalışanların, yönetenlerin ve hala köle muamelesi gören insanların hikayesini gözler önüne seren dizide Anson Mount Common ve Colm Meaney rol almıştır.

Tür: Western, Fantastik

Fragman


13. Utopia (2013 – 2014) – IMDb: 8.4

fantastik diziler

Bir grup genç arkadaş Ütopya Denemeleri isimli bir roman bulurlar. Ve kitabın içinde yazılanlar son yüzyılda yaşanmış felaketleri önceden belirttiğini anlamışlardır. Bu sırada gençlerin peşine Network isimli bir organizasyon bu gençleri gözetim altına alacaktır. Dizi genel olarqk biraz sakin kalsa da farklı ütopik düşünceler ve fikirlerle izleyenlerini heyecanlandırmayı başarmaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda Adeel Akhtar, Paul Higgins ve Neil Maskell yer almıştır.

Tür: Gizem, Gerilim, Bilim Kurgu, Fantastik

Fragman


14. Outlander (2014 -) – IMDb: 8.4

fantastik diziler

Bilim kurgu ve aşkın mükemmel birlikteliğini anlatan bir dizi olan Outlander’da  Claire Randall isimli kadının 1945 yılından bir anda 1743 yılına gidişiyle gelişen olayları anlatmaktadır. Savaş sırasında hemşirelik yapan genç kadın aynı zaman da evlidir. Ancak fantastik bir şekilde bir anda kendini 1743 yılında bulur ve bir İskoç savaşçısıyla evlenmek zorunda kalır. Duygusal bir adama olan savaşçı Jamie Frasier’e bir zaman sonra iyi hisler besleyen Claire aynı zamanda çok sevdiği kocasını da düşünmektedir. Dizinin yönetmenliğini Ronald D. Moore yapmıştır.

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu, Romantik

Fragman  


15. Supernatural (2005 - ) – IMDb: 8.4

fantastik diziler

Doğa üstü bir fantastik ve aksiyon dizisi olan “Supernatural” Dean ve Sam Winchester kardeşlerin fantastik canavarlara karşı verdikleri savaşı anlatmaktadır. Küçük yaşta annelerini canavarlara kurban veren kardeşler babalarıyla birlikte avcılık yaparak yetişirler. Ancak Sam normal bir hayat sürmek istediğini söyleyerek abisi ve babasını bırakarak üniversiteye gider. Bir zaman sonra babasının kaybolduğunu öğrenen Sam abisiyle birlikte olağanüstü bir maceraya atılır. Dizinin başrollerinde Jared Padalecki, Jensen Ackles ve Misha Collins yer almıştır.

Tür: Korku, Fantastik, Dram

Fragman


16. Dark (2017 - ) – IMDb: 8.7

fantastik diziler

Son yılların en iyi fantastik dizilerinden biri olan “Dark” başarılı yönetmen Baran bo Odar imzalı olup oyuncu kadrosunda Louis Hofmann, Maja Schöne ve Oliver Masucci yer almıştır. Hikaye bir kasabada geçmekte olup kayıp bir çocuğu arayan 4 ailenin yeni sırlar ve fantastik olaylarla karşı karşıya kalmasını konu edinmektedir. 2017 yılında ekranlara gelen dizi hala devam etmektedir.

Tür: Bilim Kurgu, Fantastik

Fragman


17. Stranger Things (2016 - ) – IMDb: 8.8

fantastik diziler
 

Matt Duffer ve Ross Duffer ikilisinin dizi dünyasına kazandırdığı fantastik bilim kurgu dizisi Stranger Things ana merkezine kaybolan çocuğunu arayan bir anneyi almış olup geniş senaryosunda 80’li yılların korku filmlerine de değinmiştir. Başrollerinde Winona Ryder, David harbour ve Cara Buono’nun yer aldığı dizi 4 sezondur yayınlanmakta olup halen devam etmektedir.

Tür: Dram, Gerilim, Fantastik

Fragman


18. Game of Thrones (2011 – 2019) – IMDb: 9.3

fantastik diziler

2011 yılında vizyona giren dizi 8 sezon boyunca dizi dünyasının en çok izlenen ve en dikkat çekici dizisi olmayı başarmıştır. Dizide ülkenin kralı olabilmek için köklü ailelerin verdiği mücadeleler ve büyük savaşlar anlatılmaktadır. Ancak bu iç savaşların dışında bir de buzul diyarında yaşayan ve kışın gelmesiyle ortaya çıkan fantastik yaratıklar insanlığı tehlikeye sokmaktadır. Ana karakter Jon Snow ve Khaleesi gibi karakterlerin diziye kattığı mükemmelliğin yanı sıra muhteşem senaryosu ve görüntü kalitesi de dikkat çeken detaylardandır. Aksiyon, dram ve fantastik bir dünyayı sizlere sunan Game of Thrones dizisi her bölümüyle sizi kendisine bağlayacak başarılı bir yapımdır. Dizinin başrollerinde Emilia Clarke ve Kit Harington rol almıştır.

Tür: Fantastik, Aksiyon, Dram

Fragman  

Önerilen İçerik: Netflix'te Yayınlanan En iyi 13 Fantastik Bilim Kurgu Dizisi

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2619
369
142
44
23
55
354
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 4
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.