• DOLAR5,7226-0.21
  • EURO6,2773-0.56
  • ALTIN279,775-0.11
  • BIST99.911-0.33

Netflix’te Yayınlanan En İyi 13 Fantastik Bilim Kurgu Dizisi

Netflix’te Yayınlanan En İyi 13 Fantastik Bilim Kurgu Dizisi
27.02.201916:15

Netflix bünyesinde yayınlanan en iyi bilim kurgu ve fantastik türde izleyiciyle buluşan en iyi dizileri bu içerikte bir araya getirdik. İşte, her bölümü sıkılmadan ve soluksuz izlenen en iyi Netflix fantastik ve bilim kurgu dizileri…

Haber güncelleme tarihi 29.08.2019 15:32

IMDB Puanları Yüksek Netflix En İyi Fantastik Bilim Kurgu Dizileri

Yapılan araştırmalar neticesinde dizi izlemek isteyenlerin genel çoğunluğu bilim kurgu ve fantastik türde dizilerden oluşmaktadır. Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler içeriğinde yer alan ve mutlaka izlenmesi gereken diziler listesinde de bulunan dizilerin bir bölümü Bilim Kurgu ve Fantastik türdeki dizilerden oluşmaktadır. İşte, Netflix üyeliği bulunan okurlarımız için özenle hazırlanan En İyi Netflix Fantastik ve Bilim Kurgu dizileri...

Netflix Fantastik Bilim Kurgu Dizileri;

13. Van Helsing (2016) IMDB: 6.2

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

Netflix’te hem fantastik hem de korku türünde tercih edilebilecek bir yapım… Van Helsing! Dizide Vanessa Helsing'in dünyaya vampirlerin hakim olduğu bir dünyada gizemli bir güce sahip olduğunu keşfetmesinin ardından hayatta kalan insanların vampirlere karşı verdiği mücadelede onlara önderlik etmesi konusu işlenmektedir.

FRAGMAN


12. Wynonna Earp (2016) IMDb: 7.4

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

NEtflix’ye yer alan korku ve gerilim türünün yanı sıra aynı zamanda fantastik ve bilim kurgu türünde de izlenebilecek dizilerden bir tanesi olan Wynonna Earp, gerçekten sizi kolayca etkisi altına alabilecek bir yapım. Dizide, Western’in iblis avcısı Wyatt Earp'ın büyük torunu Wynonna'yı (Melanie Scrofano) merkezine alır. Elinde bulunan silah ile iblisler, vampirler, zombiler ve doğaüstü tüm varlıklarla savaşarak adaleti düzene koyar. Uzun yıllar kaçak olarak yaşayan Wyonna evinde döner dedesinin adını temizlemek için bütün iblisler savaşmaya başlar…

FRAGMAN


11. The Protector – Hakan: Muhafız (2018 - ) IMDb: 7.6

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

Netflix’in ilk Türk yapımı ve ilk Türk dizisi olan The Protector – Hakan: Muhafız dizisinde, başrolde bulunan Hakan (Çağatay Ulusoy) tarihte önemli bir kişidir. Hakan, tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenmektedir ve hayatı bir anda alt üst olmuştur.

Hakan’ın bundan sonraki süreçte muhafızlığı kabullenip en büyük düşmanı olan ölümü bulması ve onu etkisiz hale getirmesi gerekecektir. Tabi bu sırada da ölüm de boş durmaz…Onunda planları yer almaktadır.

İlk sezonu ile iyi bir etki yaratan Hakan: Muhafız dizisini kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

FRAGMAN


10. The 100 (2014 - >) IMDb: 7.7

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

Son yıllarda izleyiciyle buluşan en iyi fantastik ve bilim kurgu türünde bir dizi olan The 100, 97 yıl önce gerçekleşen nükleer patlama sonrasında hayatta kalan ancak farklı ülkelerde yaşayan insanların yaşam mücadelesi ve amaçları anlatılmaktadır. Hayatta kalan insanların bir araya gelmesi için herkes Jaha başkanlığına itaat eder. Ark oluşumunda bulunan insanlar ve görevliler kaynakların tükendiğinin farkındadır. Ark oluşumu 100 kişinin affedileceğini açıklar ancak bunun için Weather Dağı’na çıkmak ve içerisinde yeteri kadar yiyeceğin bulunduğu düşünülen eski bir uzay gemisini bulmak. İşler istendiği gibi gitmez ve olaylar gelişmeye başlar… Netflix’te yer alan en iyi fantastik ve bilim kurgu dizilerinden bir tanesi olan The 100’ü mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

FRAGMAN


9. 12 Monkeys – 12 Maymun (2015-2018) IMDb: 7.7

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

İnsanlığı yok edecek seviyede bir virüs sebebiyle, 2035 yılında dünya nüfusunun çok az bir kısmı hayatta kalmayı başarmıştır. Bu büyük salgından kurtulabilmek içinde insanlar küçük küçük koloniler oluşturmuş ve bu kolonilerde yaşamlarını sürdürmeye başlamış. Tabi, bir yandan da bilim adamları zamanı geri çevirmek ve bu durumun ortadan kalması için makine yapar… Bu işe gönüllü olarak kahramanımız James Cole seçilir. James kendisini yıllar öncesinde, bir akıl hastanesinde bulur. Ancak ne gelecekten geldiğine hiç kimse inanmamaktadır.

Her bölümünü heyecan dolu olan bu dizi Netflix platformu üyeliği üzerinden kaliteli görüntü kalitesiyle zevkle izleyebilirsiniz.

FRAGMAN


8. Chilling Adventures of Sabrina (2018) IMDb: 7.8

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

2018 yılında izleyiciyle buluşan korku, gerilim, bilim kurgu ve fantastik türlerini içerisinde barındıran son derece etkileyici bir yapım… Sabrina, dizisinde kendi ikili benliği ile bağdaşmaya çalışan kadının hikayeleri izleyiciye aktarılmaktadır. Yarı cadı yarı ölümlü bir hayat süren Sabrina, kendisini tehdit eden şeytani güçlere karşı savaşırken bir yandan da ailesi ile uğraşmak zorunda kalır.

FRAGMAN


7. Limitless (2015-2016) IMDb: 7.8

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

En İyi Filmler listesinde de yer alan Limitless filminin devamı niteliğinde olan ve aynı isme sahip olan dizinin konusu; Eddie’nin sıradan bir kişi olan Brian’e beynini kullanabileceği haplardan bir tane vererek macera başlar ancak Brian’in beklediğinden daha tuhaf bir hale gelen olaylar beklentisinin çok üstündedir. Çevresinde yaşanan olayları anlaması çözümlemesi iyi bir şey iken ancak seri cinayetler arasında kalması onu şüpheli duruma da sokmuştur. Artık peşinde dedektifler yer almaktadır ve sürekli olarak kaçmak durumundadır…

FRAGMAN


6. Altered Carbon (2018) IMDb: 8.2

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

2002 yılında İngiliz yazar Richard K. Morgan aynı isme sahip romanında diziye uyarlanan Altered Carbon 25 Y.Y ‘da geçmektedir. Dizide, insan zihni dijitalleştirilirse ve ruhlar bir bedenden diğerine transfer edilebilse neler olabileceği işlenmektedir. Netflix’te en çok izlenen dizilerin başında gelen  Altered Carbon, dizisinde her bölüm aksiyon ve gerilimin doruklarına ulaşacağınızda emin olabilirsiniz.

FRAGMAN


5. Lucifer (2015–) IMDb: 8.2

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

Cehennemin Kralı konumunda olan Lucifer, karanlıklar dünyasının dışına çıkamamış, orada sıkışıp kalmış ve mutsuzdur. Bu durumdan ötürü görevinden istifa etmeye karar verir Lucifer Morningstar adıyla melekler şehri Los Angeles’a yerleşip bir bar sahibi olur. Lucifer, yaşadığı bölgede insanların gizli tutkularını ortaya çıkartma özelliğine sahiptir. Bir gün yanında bir cinayet işlenir ve bu cinayetin suçlularını yakalamak için de Los Angelas Polis Departmanı’na destekte bulunur. Tabi eski hayatı da peşini bırakmak. Yakınlarında bulunan Meleklerden bir tanesi olan Amenadiel, Lucifer’a cehenneme geri dönmesi için baskı yapar.

Netflix’te yer alan en başarılı fantastik dizilerden bir tanesi olan Lucifer, yayınlandığı dönem içerisinde izleyicilerden tam not alırken IMDB sitesinde de ortalama 8.2 puana sahiptir.

FRAGMAN


4. Sense8 (2015-2018) IMDb: 8.4

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

Son yılların en başarılı bilim kurgu ve fantastik dizileri arasında yer alan Sense8, ilk kez izleyiciyle 2015 yılında buluştu. 8 farklı ülkede 8 ayrı insanın hikayesini anlatan dizide, yaşayan 8 kişi “hoımosensorium” yani aynı gün doğmuşlar ve evrimsel süreç içerisinde farklılaşmışlardır. Oldukça farklı bir konuyu işleyen dizide, birçok dizi de olduğu gibi savaşılması gereken kötü düşmanlarda yer almaktadır. Konusu bakımından oldukça etkileyici bir yapım olan Sense8 dizisini mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

FRAGMAN


3. Dark / Karanlık (2017 - >)  IMDb: 8.6

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

Netflix’in son yıllarda ismini duyurmasında oldukça başarılı olan "Dark", oldukça küçük ve herkesin birbirini tanıdığı Winden isimli bir Alman kasabasında yaşanan esrarengiz konuları işliyor. Çok küçük bir yerleşim yeri olduğun için bu kasabada yaşayan herkes birbirini uzun süredir tanımaktadır. Ancak kısa bir zaman öncesinde kaybolan Eric hala bulunamamıştır ve bu durum kasabada yaşayanları oldukça tedirgin etmektedir. Aslında bu olay bir son değil adeta başlangıçtır. Bundan sonra yaşananlar adeta beyin yakacak kıvamda olacaktır. Netflix orijinal dizileri arasında yer alan Dark’ı en kısa sürede izlemenizi öneririz.

FRAGMAN


2. The Umbrella Academy – Şemsiye Akademisi (2019 - ) IMDb: 8.6

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

The Umbrella Academy, son dönemde sektöre damgasını vuran yapımlardan bir tanesidir. Dizide 1989 yılında, aynı gün doğan 43 bebeğin hikayesi anlatılır. Bu bebeklerinin doğumunu ilginç kılan ise hiçbir gebelik belirtisi olmayan ve birbiriyle alakası olmayan kadınlardan dünyaya gelmesidir. Dizi de çok zengin bir kişi olarak karşımıza çıkan Sir Reginald Hargreeves, bu bebeklerin yedisini evlat edinir ve kendisinin oluşturduğu şemsiye akademisini kurar.

2019 yılında Netflix orijinal içerikleri arasında yer alan bu yapımı mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

FRAGMAN


1. Black Mirror / Kara Ayna (2011- >) IMDb: 8.9

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

Netflix orijinal içerikleri arasında da yer alan Black Mirror, her yayınladığı sezon gündem olan ve gerçekten güzel işler yapan etkileyici bir yapım. Black Mirror dizisinde her sezon farklı bir konu ve farklı oyuncular yer alır. Kısacası sezonların birbiri ile bağlantısı yok denecek kadar azdır. Dizinin genel olarak konusu, teknoloji bağımlılığı ve bu bağımlılığın insanlar üzerindeki etkisinin acınası durumudur… Teknolojinin insanlara yaşattığı olumsuzların konu edinen harka bir dizi izlemek istiyorsanız, Netflix’ten Black Mirror çok iyi bir tercih olacaktır.

FRAGMAN


Önerilen İçerik: Netflix Dizileri – Gelmiş Geçmiş En İyi Orijinal Netflix Dizileri

NeOldu.com / SİNEMA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
326
884
306
135
122
102
237
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
BENZER HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.