Netflix Zombi Dizileri - İzlenmesi Gereken En İyi 10 Netflix Zombi Dizisi

Netflix Zombi Dizileri - İzlenmesi Gereken En İyi 10 Netflix Zombi Dizisi
23.12.202017:02

Bu içeriğimizde sizin için Netflix’te yayınlanan en kaliteli zombi dizileri derledik. İşte, aksiyon ve gerilim her zaman yüksek olduğu, her bölümüyle büyük bir merak yaratan son yılların en çok izlenen Netflix zombi dizileri...

Haber güncelleme tarihi 11.02.2021 09:57

Netflix Zombi Dizileri Listesi

Bu liste içeriğimizde sizin için zombi temalı dizileri liste şekline hazırladık. İzlerken ortamın ürpertici havasına kapılacağınız bu dizileri hazırlarken sinema değerlendirme sitelerinden de faydalandık. İşte Netflix’te yayınlanan en iyi zombi dizileri.

10. Betaal (2020- ) – IMDb: 5.3

Netflix Zombi Dizileri

2020 yılının dikkat çeken yapımlarından birisi olan Betaal dizisi İngiliz askerlerinin yanlışlıkla zombileri ortaya salmasını konu ediyor. İngilizler kendileri için kabile köylülerini oradan çıkartmak için lanetli zombi ordusunun bulunduğu yeri açarlar. Tehlikenin farkında olmayan İngilizler, bilmeden kendi çıkarları için zombi ordusunu salınca durum çok farklı bir hal alır. Gerilim ve aksiyon sayesinde izleyicileri tarafından çok sevilen bu dizi Netflix’in en iyi zombi dizilerinden birisidir.

Başrol Oyuncuları: Viineet Kumar, Aahana Kumra, Suchitra Pillai

Tür: Aksiyon, Gerilim, Korku

Yönetmen: Patrick Graham, Nikhil Mahajan

Fragman

Betaal Benzeri Diziler

 • Ghoul (2018) – IMDb: 7.1
 • Typewriter (2019) – IMDb: 6.5
 • Bloodride (2020) – IMDb: 6.3

9. Reality Z (2020- ) – IMDb: 5.3

Netflix Zombi Dizileri

Netflix korku dizileri listesinde de yer alan Reality Z dizisi, gerçek hayatta bir Reality programı stüdyosunun zombi istilası altına girmesini ve oradakilerin hayatta kalmak için verdiği mücadeleyi konu ediyor. Zombi istilası altında kalan Rio de Janeiro şehri, çok korkunç bir yer haline bürünür. Bir reality program çekimi için TV stüdyosunda olan bir grup insan zombi saldırısına uğrar ve mahsur kalırlar. Böyle zorlu bir durumda hayatta kalmaya çalışan insanlar hayatta kalmak için daha önce yapmadığı çoğu şeyi yaparlar. 

Başrol Oyuncuları: Luellem de Castro, Ana Hartmann, Guilherme Weber

Tür: Komedi, Korku

Yönetmen: Cláudio Torres

Fragman

Reality Z Benzeri Diziler

 • Betaal (2020) – IMDb: 5.3
 • Black Summer (2019) – IMDb: 6.4
 • Scream (2016) – IMDb: 7.2

8. Black Summer (2019- ) – IMDb: 6.4

Netflix Zombi Dizileri

Dizi kızından ayrı kalan bir annenin zorlu mücadelesini konu ediyor. Zombi istilasının olduğu bir dönemde, onu kimsenin bulamayacağı bir yere götürmek isteyen anne bir mülteci grubuna katılır. Kızından ayrı kalan anne kızını kurtarmak amacıyla tehlikeli ve acımasız kararlar almak zorundadır. Atmosferi sayesinde izleyicileri tarafından çok sevilen bu yapım 2019 yılında yayınlanan en iyi zombi dizilerinden birisidir.

Başrol Oyuncuları: Jaime King, Justin Chu Cary, Kelsey Flower

Tür: Dram, Korku, Aksiyon

Yönetmen: Karl Schaefer, John Hyams

Fragman

Black Summer Benzeri Diziler

 • Betaal (2020) – IMDb: 5.3
 • Bloodride (2020) – IMDb: 6.3
 • Reality Z (2020) – IMDb: 5.3

7. La Révolution (2020- ) – IMDb: 6.5

Netflix Zombi Dizileri

2020 yılının en dikkat çeken yapımlarından birisi olan La Révolution dizisi mavi kan hastalığının halk içine yayılmasını ve soyluların buna tepkisini konu ediyor. Giyotinin gelecekteki mucidi yeni bir virüsün varlığını keşfeder. Bu hastalık aristokrasi içine yayılınca soylular halka saldırmaya başlar. Bu hastalık diye bilinen mavi kan insanları dehşete düşürür ve onları asla yapmayacakları şeyleri yaptırır. Bol aksiyonlu sahneleri sayesinde çok sevilen bu yapım en iyi Netflix zombi dizileri arasındadır.

Başrol Oyuncuları: Marilou Aussilloux, Coline Beal, Amir El Kacem

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Yönetmen: Jérémie Rozan, Edouard Salier, Julien Trousselier

Fragman

La Révolution Benzeri Diziler

 • The Last Kingdom (2020) – IMDb: 8.4
 • Barbarians (2020) – IMDb: 7.2
 • The Liberator (2020) – IMDb: 7.6

6. Daybreak (2019) – IMDb: 6.7

Netflix Zombi Dizileri

Dizi Jash adındaki bir çocuğun zombilerin olduğu bir dünyada kız arkadaşı Sam’i arama mücadelesini konu ediyor. Okulda sürekli başkaları tarafından dışlanan Josh, zombilerin olduğu bir kıyamet sonrasında kız arkadaşı olan Sam’i bulmaya çalışır. Kaybolan kız arkadaşını bulmaya çalışırken karşısına çeteler çıkar. Böyle zorlu bir durumda Josh kız arkadaşından başka bir şeyi düşünmez ve türlü türlü maceralara atılır. Güzel hikayesiyle ve kaliteli oyunculuklarıyla bu yapım Netflix dizileri listesinde en çok izlenen yapımlar arasında yer alıyor.

Başrol Oyuncuları: Colin Ford, Alyvia Alyn Lind, Sophie Simnett

Tür: Komedi, Dram, Fantastik

Yönetmen: Brad Peyton, Aron Eli Coleite

Fragman

Daybreak Benzeri Diziler

 • Crazy Head (2016) – IMDb: 7.3
 • Dirk Gently’s (2018) – IMDb: 8.3
 • Santa Clarita Diet (2019) – IMDb: 7.8

5. Z Nation (2014-2018) – IMDb: 6.7

en iyi Netflix Zombi Dizileri

Salgın dizileri listesinde de yer verdiğimiz son yılların izlenen yapımı... Dizi, dünyada her yere yayılan zombi virüsünün bulaşmadığı son kişiyi, ülkenin diğer ucuna götürmeyi amaçlayan bir ekibin zorlu mücadelesini konu ediyor. Bir ekip ülkede yayılan zombi virüsünden sağ kurtulan tek bir insanı ülkenin diğer ucuna götürmeye çalışır. Bu ölümcül zombi virüsüne aşı olarak kullanmak isteyen grup birçok zorlu deneyimler yaşarlar. Aksiyon ve çatışma dolu sahneleri sayesinde bu yapım hayatınız boyunca en az bir kere izlemeniz gereken zombi dizilerinden birisidir.

Başrol Oyuncuları: Kellita Smith, DJ Qualls, Keith Allan

Tür: Dram, Korku, Aksiyon

Yönetmen: Karl Schaefer, Craig Engler

Fragman

Z Nation Benzeri Diziler

 • Black Summer (2019) – IMDb: 6.4
 • Scream (2016) – IMDb: 7.2
 • Slasher (2019) – IMDb: 6.7

4. Glitch (2015-2019) – IMDb: 7.6

en iyi Netflix Zombi Dizileri

Dizi bir polis memurunun sevdiği kişinin öldükten sonra ayağa kalkmasını ve sonrasında gelişen olayları konu ediyor. Çok sevdiği birisinin de içerisinde olduğu ölen yedi kişi mezarlarından inanılmaz bir şekilde kalkınca polis memuru çok büyük bir şok yaşar. Bu olayın gizemini çözmeye çalışırken akıl almaz olaylar meydana gelir. Değişik bir atmosferi olan bu yapım en iyi Netflix zombi dizileri listemizde 4. sırada yer almaktadır.

Başrol Oyuncuları: Patrick Brammall, Genevieve O'Reilly, Emma Booth

Tür: Dram, Fantastik

Yönetmen: Tony Ayres

Fragman

Glitch Benzeri Diziler

 • The Haunting of Hill Hause (2018) – IMDb: 8.6
 • Ghost Wars (2017) – IMDb: 6.3
 • Supersition (2018) – IMDb: 5.2

3. Santa Clarita Diet (2017-2019) – IMDb: 7.8

en iyi Netflix Zombi Dizileri

Olumlu atmosferi sayesinde izleyicilerinden tam not alan bu yapım 2018’de çıkan en iyi zombi konulu dizilerden birisidir. Santa Clarita Diet, şehrin en iyi emlakçılarından olan Joel ve Sheila’nın başlarına gelen bir olayı ve sonra yaşananları konu ediyor. Los Angeles’ta sakin bir hayatları olan Joel ve Sheila şehrin en iyi emlakçılarındandır. Sheila’nın yaşadığı bir trajedi sonrasında hayatları değişen çiftin hayatlarına ölüm kavramı oturur. Dizinin komedi ve tuhaf oluşu izleyicilerinde ayrı bir tat bırakmıştır.

Başrol Oyuncuları: Drew Barrymore, Timothy Olyphant, Liv Hewson

Tür: Komedi, Fantastik, Korku

Yönetmen: Victor Fresco

Fragman

Santa Clarita Diet Benzeri Diziler

 • Daybreak (2019) – IMDb: 6.7
 • Happy (2019) – IMDb: 8.2
 • Medical Police (2020) – IMDb: 5.9

2. The Walking Dead (2010- ) – IMDb: 8.2

en iyi Netflix Zombi Dizileri

Hepimizin daha önceden kesinlikle duyduğu The Walking Dead yapımı Netflix’te yayınlanan en iyi zombi dizilerinden birisidir. Bir kasabanın polis şefi Rick Grimes vurularak hastaneye kaldırılır. O komada kaldığı zaman dünya çapında bir zombi virüsü çıkar ve bu virüs bütün dünyaya yayılır. Bu polis şefi iyileştikten sonra dünyayı bıraktığı gibi bulmaz. Bu polis kurtulan bir grubu bulup katılınca “yaşayan ölüler” adını verdikleri zombilerden kurtulmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Bu zombi dizisi ilham veren konusu ve heyecanı sayesinde izleyicileri tarafından çok sevilmektedir. Yabancı diziler listesinde tüm zamanların en çok izlenen yapımı hakkında daha fazla detay almak için "The Walking Dead Hakkında 10 İlginç Bilgi!" yazısını okuyabilirsiniz.

Başrol Oyuncuları: Norman Reedus, Andrew Lincoln, Jeffrey Dean Morgan

Tür: Dram, Korku, Gerilim

Yönetmen: Glen Mazzara, Frank Darabont, Scott M. Gimple

Fragman

The Walking Dead Benzeri Diziler

 • Paranormal (2020) – IMDb: 8.2
 • Barbarians (2020) – IMDb: 7.2
 • Musul (2018) – IMDb: 7.2

1. Kingdom (2019- ) – IMDb: 8.3

en iyi Netflix Zombi Dizileri

Kore dizileri listesinde de başyapıt olarak karşımıza çıkan Kingdom, mutlaka izlemeniz gereken zombi dizilerinden birisidir. Hanedanlığı etkisi altına alan salgından kurtulmak için halkın son çaresi veliaht Prens’tir. Ölen babası ve salgının etkisine aldığı insanlar zombiye dönüşür. İhanet cezası ile suçlanan prens ülkenin ve babasının başına gelenleri öğrenmek için hanedanlığa gelir. Prens herkesi kurtarıp zombi virüsünün yayılmasını engellemek için elinden geleni yapar.

Başrol Oyuncuları: Ji-hoon Ju, Ryu Seung-Ryong, Doona Bae

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Kim Seong-hun

Fragman

Kingdom Benzeri Diziler

 • Along With The Gods (2018) – IMDb: 7.3
 • Sweet Home (2020) – IMDb: 7.4
 • The Guest (2018) – IMDb: 6.7
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.