Aamir Khan Kimdir? En İyi Aamir Khan Filmleri

Aamir Khan Kimdir? En İyi Aamir Khan Filmleri
20.09.201715:39

Hint sinemasının en önemli oyuncuları ve yönetmenleri arasında olan Aamir Khan biyografisi ve en güzel Aamir Khan filmleri hakkında güzel bir içerik. İşte, Hint sinemasının kralı Aamir Khan en iyi filmleri, en çok izlenen filmleri listesi...

Haber güncelleme tarihi 10.06.2020 16:15

Bilindiği üzere Hint sinemasının en önemli ismi taraflı tarafsız Aamir Khan'dır. Aamir Khan filmleri Hint sinemasının dünya üzerinde bu kadar fazla konuşulmasının en büyük etkenleri arasın yer almaktadır. En güzel Hint filmlerinin mimarı olan Aamir Khan, her sene vizyona soktuğu filmlerle çıtanın daha yükseğe çıkmasına katkı sağlamaktadır. Bizler "Gelmiş Geçmiş En İyi Aamir Khan Filmleri" içeriği ile birlikte, Hint sinemasının en güzel Aamir Khan filmlerini bir araya getirdik. İşte, komedi filmleri, aksiyon filmleri ve fantastik filmler türündeki en etkileyici Aamir Khan filmleri...

Aamir Khan filmleri;

12. Dhoom 3 (2013) IMDb: 5.4

Aamir Khan filmleri

Birçok kişi tarafından büyük eleştirilere maruz kalsa da filmde Aamir Khan’ın olması ve oyunculuğunu yine zirvede göstermesi filmi izlenebilir kılan en değerli faktörlerden. Aamir Khan'ın aksiyon filmleri gösterilen Dhoom filmi aksiyon sevenleri bu filmde oldukça mutlu etmekte. Filmin konusuna kısaca değinecek olursak, babasının ölümünün intikamını almak için, büyü ve akrobasi eğitimli bir sirk şovmeni olan Sahir, Chicago’da bir bankayı soymak için hırsıza dönüşür. Mumbai’den iki polis bu davaya atanır. Sonrasında gelişen olayları bol aksiyonlu sahnelerle izleyiciye aktarılır.

Fragman


11. Dil Dahadakne Do (2015) IMDb: 6.8

Aamir Khan filmleri

En güzel Aamir Khan filmleri arasında gösterilen Dil Dhadakne Do, 2015 yılı en çok izlenen Aamir Khan filmleri arasında yer almaktadır. Hint sinemasının en güzel eserlerinden bir tanesi olan bu filmin çekimleri Fransa, İtalya, İspanya, Tunus ve Türkiye’de gerçekleşmiştir. Aamir Khan'ın son filmlerinden bir tanesi olan Dil Dhadakne Do filminde Türkiye'den de esintiler görürseniz şaşırmayın. Filmin konusuna gelirsek, Kamal ve Neelam gemi yolculuğu ile 30. yıl dönümlerini kutlamak için yol alır. Geride kalan çocukları Ayesha ve Kabir ise hayat, aile, arkadaşlık, evlilik, iş ve bunların etrafında dönen problemlere yoğunlaşır. Filmin geneli de çocukların problemleri aşma çabalarını işlemektedir. Mutlaka izlenmesi gereken Aamir Khan filmlerinden bir tanesidir.

Fragman


10. Fanaa (2006) IMDb: 7.2

Aamir Khan filmleri

Fanaa 2006 Aamir Khan'ın oynadığın en iyi yapımlardan bir tanesi olan ve aşkın doruklarına çıkılan bir filmdir. Yapımın baş rollerinde Amir Khan ve Kajol oynamaktadır. En güzel Bollywood filmlerinden bir tanesidir. “Sana aşık olan birine hayatını ver... onurunu, haysiyetini verirsen aşkın yok olup gider” sözlerini barındıran, çok güzel bir aşk hikayesini anlatan bu film uzun süre hafızalarınızda yer edinecektir.

Fragman


9. Ghajini (2008) IMDb: 7.3

Aamir Khan filmleri

2000 yılında vizyona giren Memento filmini izleyenler, bu filmi de çok seveceklerdir. Aamir Khan’ın başrolünde oynadığı bu film Memento’nun yeniden çekimidir. Memento filminden alıntı olsa da oyunculuklar olsun, duygusallık ve aksiyon olsun her bakımdan izleyiciyi tatmin eden bir film. İntikam tarzı filmleri sevenler için bulunmaz Hint kumaşı... Filmin kısa bir özetini söylemek istersek, gözleri önünde öldürülen bir insanın intikam duygusunu işlemektedir… Aamir Khan'ın aksiyon, romantizm ve dram türlerini bir arada işlediği en iyi filmlerinden bir tanesidir.

Fragman


8. Talaash (2012) IMDB: 7.3

Aamir Khan filmleri

İnsanları bulunduğu konumlardan dolayı yok sayanların sonradan vicdanıyla baş başa bıraktığı bir film. Filmdeki bu söz her şeyi anlatıyor. -Nerelisin? -Kölelerin bir yeri yoktur, nereye götürürlerse oraya gider. Aamir Khan'ın polisiye filmleri arasında gösterilen Talaash, bir polisin, ev kadınının ve bir de hayat kadının hayatlarının kesişmesini anlatmaktadır. En iyi Aamir Khan filmlerinden bir tanesi olan Talaash, aynı zamanda Hint kültürünün en iyi anlatıldığı filmlerden bir tanesidir. 2012 yılı Aamir Khan filmleri arasında oldukça başarılı bir yapı olan Talaash filmini kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Fragman


7. Süperstar / Secret Superstar (2017) IMDb: 8.1

Aamir Khan filmleri

Hint sinemasının en önemli yönetmen ve oyucusu olarak gösterilen Aamir Khan’ın en yeni filmlerinde bir tanesi olan Süperstar filmi, 2017 yılında vizyona girdi. IMDB puanı listesinde 8,1 gibi oldukça güzel bir puan alan bu film, en son çıkan Aamir Khan filmleri arasında da oldukça başarılı bir yerde. Filmin konusuna gelecek olursak, Müslüman bir ailesinin kızı olan Insiya, müzik yarışmasına katılmak ister ancak babası tarafından engellenir. Bütün umutlarını kaybederken karşısına ünlü müzik direktörü Shakti Kumaar (Aamir Khan) çıkar. Sonrasında ise herkesten gizli olarak şarkılarını burka giyerek söylemeye başlar. Insıya artık gizli bir star olmuştur. En güzel Aamit Khan filmlerinden bir tanesi olan Süeprstar filmi, en yeni Aamir Khan filmleri olması sebebiyle de popülaritesi yüksek bir filmdir. Eğer Hint filmi hayranıysanız, Aamir Khan 2017 yılında vizyona giren bu filmine şans vermelisiniz.

Fragman


6. Dil Chahta Dai / Kalbin Arzusu (2001) IMDb: 8.2

Aamir Khan filmleri

Çok yakın ancak birbirinden tamamen farklı 3 farklı arkadaşın aşka olan bakış açılarını, ilişkilerini, acılarını en içten şekilde anlatan etkileyici bir film. Filmde yer alan 3 sıkı arkadaşın, aşka farklı bakışları anlatılır. 3 arkadaştan bir tanesi her gördüğü kıza aşık olurken, biri de aşka inanmaz ve sürekli bir çapkınlık peşindedir. Diğeri ise aşk hakkında hiç konuşmaz. Günün bir zamanında öyle bir şey yaşarlar ki, AşK hepsine güzel bir ders verir. 2001 yılında vizyona giren bu film, Aamir Khan'ın bir nevi gençlik yıllarında çektiği sinema filmlerinden bir tanesidir. Aşkın ve romantizmin doruklarına ulaşılan bu filmi, kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Fragman


5. Pekaay / P.K (2014) IMDb: 8.2

Aamir Khan filmleri

P.K filmi vizyona ilk girdiğinde büyük bir ön yargıyla yaklaşılan Aamir Khan filmleri arasında gösterildi. Sonrasında ise bu tabu yıkıldı ve başta IMDB'de olmak üzere Aamir Khan'ın en iyi filmleri arasında gösterildi. 2014 yılında Aamir Khan tarafından vizyona giren P.K filminde, enteresan sorular soran bir karakterin hayatını anlatmaktadır. Bu sorular çok basit ve çocukça sorulardır. P.K.'in masum gözlerini gören insanlar kendi monoton hayatlarını gözden geçirirler.  Aamir Khan dram ve komedi filmleri arasında gösterilen P.K filmini kesinlikle izlemelisiniz. 

Fragman


4. Rang De Basanti / Sarı Boya (2006) IMDb: 8.4

Aamir Khan filmleri

Aamir Khan’ın senaryoyu okur okumaz kabul ettiği bir film olan Rang De Basanti, genç bir İngiliz Bayan’ın büyükbabasının 1920 yıllarında Hindistan‘ın özgürlüğü hakkında yazdığı günlüğünü bulur ve bununla alakalı bir belgesel çekmek ister. Hindistan’da belgeselde oynayacak oyuncuları bulmak için kendisine Sonia isimli genç bir kız yardım eder. Sonunda da kültüründen kopmuş ama iyinin kötüsü bir grup oluşturulur. Grup, belgesel çekildikçe konuyu kavramaya, benimsemeye ve haliyle de bilinçlenmeye başlar…

Fragman


3. 3 İdiots / 3 Ahmak (2009) IMDb: 8.4

Aamir Khan filmleri

Dünya üzerinde en iyi Aamir Khan filmleri listesi yapılsa, kesinlikle ilk sıralarda yer alacak bir sinema filmi. Vizyona girdiği 2009 yılında en çok izlenen Aamir Khan filmleri arasına giren ve herkes tarafından çok sevilen 3 Ahmak filmi, Hindistan'ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatmaktadır. Filmde, sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşının yaşadıkları detaylı bir şekilde yer bulmaktadır. Dramı en güzel şekilde aktaran bu film, aslında bir öğretici film pozisyonunda yer almaktadır. Aamir Khan'ın 3 Ahmak filmini izlemediyseniz kesinlikle tavsiye ederiz. Daha öncesinde hiç Aamir Khan filmi izlemediyseniz de ilk olarak 3 Ahmak filmine şans verebilirsiniz.

Fragman


2. Taare Zameen Par / Her Çocuk Özeldir (2007) IMDb: 8.4

Aamir Khan filmleri

Aamir Khan’ın ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu filmdir. Taare Zameen Par, Hint sinemasının öğretici filmleri arasında liste başında bulunmaktadır. Film için söylenecek çok bir şey yok. Tam bir sinema harikası. Küçük çocukların okuduğu dönemlerde yeteneklerine göre geliştirmesini anlatan etkileyici bir film. Aamir Khan'ın dram filmleri arasında gösterilen ve aynı zamanda en güzel filmlerinden bir tanesi olan "Her çocuk özeldir" filmi bütün eğitimcilere ve aile bireylerine kesinlikle izlettirilmesi gereken bir eser.

Fragman


1. Dangal (2016) IMDb: 8.5

Aamir Khan filmleri

Aamir Khan'ın 2016 yılında vizyona giren Dangal filminde bir baba ile kızın başarı ilişkisi anlatılmaktadır. Bu filmde spor ile dramı bir araya getiren Aamir Khan, güreşçi rolünde yer almaktadır. Gerçek bir hikayeden yola çıkılan film 2010 yılında Hindistan’ın olimpiyatlar kazandığı güreşteki başarıya yer vermektedir. Başından sonuna heyecan veren bir film olan Dangal, Aamir Khan’ın yapımcılığı ve oyunculuğuyla dünyada en iyi Hint filmleri arasında gösterildi.

Fragman

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
0
16
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.