Yabancı Dizi Önerileri - Tüm Zamanların En Çok İzlenen 25 Dizisi

Yabancı Dizi Önerileri - Tüm Zamanların En Çok İzlenen 25 Dizisi
09.06.201515:29

Tüm zamanların en çok izlenen yabancı dizilerini oluşturduğumuz bu listede, birbirinden güzel dizileri bir arada bulabilirsiniz. İşte, gelmiş geçmiş en iyi yabancı dizilerin yer aldığı dizi listesi... Bu dizi listesini bitirmeden yeni diziye başlamayın.

Haber güncelleme tarihi 30.03.2022 12:05

Mutlaka İzlenmesi Gereken IMDb Puanı Yüksek Yabancı Dizi Önerileri

Bu içeriğimizde, televizyon dizisi tarihindeki, yabancı dizi kategorisindeki en iyi dizileri bir araya getirdik ve herkesin onay vereceği en iyi diziler listesini oluşturduk. İşte, En popüler, en iyi ve en çok izlenen dizilerin IMDb puanı ve kısa bilgileri…

Yabancı Dizi Önerileri;

25. AVATAR: The Last Airbender (2005 – 2008) IMDb: 7.8

en iyi yabancı diziler

Amy ödüllü bir çizgi dizi olan Avatar Amerika kaynaklıdır. 2005 yılında yayına başlayan dizi 2008’de sona erdi ardından bir de sinema filmi ile devam etti.  Dizide ateş, su, toprak ve havadan oluşan 4 krallık arasında yaşanan savaşlar anlatılmaktadır.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera

Fragman


24. Sherlock (2013 - ) IMDb: 8.2

en iyi yabancı diziler

Britanya asıllı televizyon dizisidir. Romandan alınma olan dizi Amerika’da ilk olarak mini dizi olarak yayınlanmaya başladı. Ancak gördüğü büyük ilgiden sonra dizi için belirli bir saat konuldu ve devam etti.  Polisiye formatında olan dizinin konusu Sherlock Holmes isimli dedektifin olayları aydınlatırken yaşadıklar ve başından geçenleri anlatıyor.

Tür: Suç, Gizem, Dram

Fragman


23. Black Sails (2014 – 2017) IMDb; 8,3

en iyi yabancı diziler

Korsan filmlerinden hoşlananlara öyle bir dizi öneriyoruz ki, kesinlikle izleyecekleri en iyi dizi listesine girebilecek derecede… İçerisinde entrikaların döndüğü harika bir yapım. Black Sails, korsan dizisi kategorisinde yeni dönem başlatıyor. Yayınladığı 3 yıl içerisinde izleyiciyi kendisine bağlayan bu yapım, IMDB en iyi diziler sıralamasında hala yerini korumakta. Size tavsiyemiz, en iyi TV dizileri listesinde olan Black Sails’i izlemelisiniz.

Tür: Macera, Dram, Aksiyon

Fragman


22. The Walking Dead / Yürüyen Ölüler ( 2010 - ) IMDb: 8.4

en iyi yabancı diziler

Türkiye’de en çok izlenen diziler sıralamasında oldukça önemli bir yeri olan The Walking Dead, ilk bölümü 2010 yılında ekranlara gelen bir yapım. Dizide, Polis memuru Rick Grimes, kovalamaca sonrasında silahla yaralanır ve gözlerini bir hastane odasında açar. Ancak ortada yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Hastanede kimsecikler kalmamıştır ve dünyada zombi salgını boy göstermiştir. Rick’in yapacağı ilk iş ailesini bulmak ve onu kurtarmak olacaktır.

Tür: Dram, Korku, Bilim Kurgu

Fragman


21. Lost (2004-2010) IMDb: 8.4

en iyi yabancı diziler

Tüm zamanların en çok izlenen yabancı dizileri arasında gösterilen ve oldukça popüler bir dizi olan Lost, 2004 ile 2010 yılları arasında adeta sektörü kasıp kavurmuştur. 6 sezon boyunca izleyiciyi ekrana kitlemeyi başaran ve büyük bir hayran kitlesine ulaşan Lost, Avustralya'dan Los Angeles' a uçan ticari bir uçağın Güney Pasifik civarında ve adada sağ kalanları yaşadıkları olaylar aktarılmaktadır. Her sezonu birbirinden heyecan verici ve gerilim yüklü olan Lost’u kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Macera, Dram, Fantastik

Fragman


20. Fringe (2008 – 2013) IMDb; 8,4

en iyi yabancı diziler

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde yer alan ve IMDB sıralamasında oldukça önemli bir konumda olan Fringe, Bilimkurgu, drama ve gerilimin bir arada olduğu efsanevi bir dizi. Özel bir ajan, bir bilim adamı ve bilim adamının oğlunun başrollerinde olduğu efsanevi dizide birbiriyle bağlantılı birçok olayın gizemin ortaya çıkarıyor. Bilim kurgu sevenler için en iyi dizler listesinde kesinlikle olması gerektiğini düşündük ve listemize koyduk.

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Fragman


19. Mr. Robot (2015 - ) IMDb: 8.6

en iyi yabancı diziler

Bu yıl yayın hayatına başlayan dizi, yeni olmasına rağmen milyonlarca hayran kitlesi yaratmayı sağladı. Dizi gündüzleri siber güvenlik görevlisi olarak çalışırken, geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot isimli antisosyal gencin başından geçenleri anlatıyor.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


18. Vikings (2013 - ) IMDb; 8,6

en iyi yabancı diziler

Ragnar adamın dibi. Dizide tarihi olaylar efsaneleştirilerek anlatılıyor. Baş karakter Ragnar... Adam yakışıklı, deli, ruh hastası ve daha neler neler... Dizide her şey var. Seks, uyuşturucu, iktidar, güç, kadın, kan, revan... :) Ragnar'ın bir de eski karısı var. Kadın hem savaşçı, hem seksi ne istersen o var kadında. Ragnar'da o kadını bırakıp ne idüğü belirsiz bir tiple evlenmesin mi? Ondan da çocuklar yaptı. Ancak bana kalırsa o kadının olaya dahil olmasının tek sebebi sakat çocuğu. Yeni sezonlarda herkes onu konuşacak. Çünkü dünyayı Ragnar'ın onca çocuğundan biri değil, sakat olan o çocuğu yönetecek. Anlatmadım ya izle sen. Benim anlattıklarım bir şey değil diyorum, anlamıyor musun?

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


17. How I Met Your Mother (2005-2014) IMD; 8,7

en iyi yabancı diziler

Komedi dizileri arasında yer alan ve IMDN en iyi diziler sıralamasında kendisine güzel bir yer edinen How I Met Your Mother, uzun yıllar süren ve her sezonunda izleyiciyi kendisine daha da çok bağlayan bir yapım. Başrolde bulunana Ted Mosby, çocuklarını dizinin birinci bölümünde karşılarına alır ve anneleriyle nasıl tanıştığını anlatmaya başlar… 9 sezon boyunca herkes Ted Mosby’nin bir nevi eşiyle nasıl tanıştığına odaklanır. Bu süre zarfında da türlü komiklikler ve duygusal anlar yaşanır durur. Hikaye ve özetin yanı sıra, diziyle ilgili 10 ilginç ayrıntıya yer verdiğimiz yazımızı okumak için “Efsanevi Dizi: How I Met Your Mother” içeriğini okuyabilirsiniz.

Tür: Romantik, Komedi

Fragman


16. La Casa De Papel ( 2017 - ) IMDb: 8,7

en iyi yabancı diziler

La Casa de Papel son dönemde İspanyolların ortaya çıkardığı en güzel dizilerden bir tanesidir. İspanyol kanalı Antena3 için çekilen dizi sonrasında Netflix tarafından satın alındı ve şuan için 2 sezonu ile burada gösterilmektedir. Dizinin hikayesini kısaca özetlemek gerekirse; Profesör lakaplı kişi yıllardır tasarladığı bu soygun için kendisine yepyeni bir ekip oluşturur. Ekip İspanyol Kraliyet Darphanesini soymak için beş ay boyunca herkesten uzak bir evde Profesörden eğitim alır. Herkesin isimleri şehirlerden meydana gelmektedir. Berlin, Tokyo, Rio, Denver, Moskova, Oslo, Helsinki ve Nairobi hikayenin kahramanları...

Tür: Aksiyon, Suç, Gizem

Fragman


15. Peaky Blinders (2013 - ) IMDb: 8.7

en iyi yabancı diziler

Son yıllarda çekilen ve konusu olarak oldukça özgün olan Peaky Blinders, son zamanlarda en çok izlenen diziler arasındadır. Netflix’in En Popüler Dönem Dizisi hakkında mutlaka bilmeniz gereken bilgileri Peaky Blinders dizisi içeriğinden öğrenebilirsiniz.

İzleyici kitlesi oldukça fazla olan Peaky Blinders, konu olarak Birinci Dünya Savaşı’ndan sonraki İngiltere’yi anlatmaktadır. Bu çetelerden bir tanesi de Peaky Blinders’dır. Bir soygun sonrasında yaşanan yanlışlık, başlarına bela olacak yeni bir müfettişin olaya dahil olmasına neden olcaktır. 2013 yılında ekranlara gelen ve son zamanların en popüler yabancı dizilerinden olan Peaky Blinders’ı kesinlikle izlemenizi öneririz.

Tür: Suç, Dram

Fragman


14. Narcos (2015 - 2018) IMDb; 8,9

en iyi yabancı diziler

Adamlar öyle bir dizi yapmış ki... Dünyanın en büyük ve an azılı uyuşturucu kaçakçısı, kan emici Pablo Escobar'ın hayatını anlatıyor. Ancak Escobar'ı canlandıran oyuncuyu kişiyi öyle bir seçmişler ki... Adam hakkını veriyor. Öyle bir bağlanıyorsunuz Escobar'ın başına bir sıkıntı geldiğinde üzülebiliyorsunuz. Dünyanın en azılı kanun kaçaklarından birinin kurtulması için, başarılı olması için yeri geliyor dua ediyorsunuz. Kısacası diziden kalite akıyor, akıyor...

Tür: Biyografi, Suç, Dram

Fragman


13. House of Cards (2013 - 2018) IMDb; 8,9 

en iyi yabancı diziler

2013 yılında yayınlanmaya başlayan ve ilk günden itibaren IMDB’deki en iyi diziler listesinde kendisine yer bulan bir Amerikan politik dizisi olan House of Cards, iktidar savaşı için oynanan tüm oyunları ve kuralları izleyiciye yansıtıyor. Washington D.C.'yi ele geçirmek isteyen acımasız politikacının her ne pahasına olursa olsun durmaya niyeti yok. Her bölümü soluksuz izlenen House of Cards, en iyi TV dizisi listesine eklemeniz gereken dizilerden bir tanesidir.

Tür: Dram

Fragman


12. Westworld (2016 - ) IMDb; 8,9

en iyi yabancı diziler

İki konuk ileri teknolojinin kullanıldığı bir eğlence parkında Vahşi Batı macerasına çıkar. Parktaki insanlar robottur ve park Roma, Vahşi Batı ve Ortaçağ dönemlerine benzetilerek sahici bir hayat yaratmak amacıyla tasarlanmıştır. Dizinin tam  olarak en iyi açıklanabilir özeti budur. İlk sezonunda gösterdiği performans ile en diziler listesine yerini alan bu yapım 2018 yılında yayına giren 2. sezonu ile de aynı tempoda devam etmiştir.

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Fragman


11. Black Mirror / Kara Ayna (2011 - ) IMDb: 8.9

en iyi yabancı diziler

Her sezonunda yeni bir konu işleyen Black Mirror, aynı zamanda her sezonda yeni oyuncular, yönetmenler ve senaristler barındıran bir yapım. Her sezon farklı olmasına rağmen ortak tek nokta Black Miror… Anlamı ise Kara Ayna… Dizi, konu olarak teknolojik aletlerin insanlarını yaşamını ne kadar derinden etkilediğini oldukça çarpıcı şekilde anlatırken, aynı zamanda izleyen kişinin kendi yaşantısını uzun bir süre sorgulamasını da konu edinir. Teknolojinin insanoğluna verdiği zararların etkisini görmek istiyorsanız, en iyi dizilerden bir tanesi olan Black Mirror’u kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Dram, Bilim Kurgu Gerilim

Fragman


10. Supernatural / Doğaüstü (2005 - ) IMDb: 8.9

en iyi yabancı diziler

2005 yılında ilk kez ekranlara gelen ve 12 yıldan fazladır devam eden Supernatural, gelmiş geçmiş en çok izlenen yabancı dizilerden arasındadır. Konusu ve oyunculuğu sayesinde popüler dizilerden bir tanesi olan Supernatural dizinini konusu, evleri yanan ve bu yangından annelerini kaybeden iki gencin, yaşanan olayı araştırmasını konu alır. Doğaüstü olayların yaşandığı dizi, olay örgüsünün sürekli olarak devam ettiği en etkileyici diziler arasındadır.

Tür: Dram, Fantastik, Korku

Fragman


9. Better Call Saul (2015 - ) IMDB: 9.0

en iyi yabancı diziler

Breaking Bad hayranlarını oldukça heyecanlandıran Better Call Saul, bir nevi spin-off görevini üstlenmektedir. Breaking Bad dizisinde Walter White ve Jesse’nin avukatı ve aynı zamanda suçluların bir numaralı adresi konumunda olan Saul Goodman’ın bu ikili ile tanışmadan önceki hikayesini anlatmaktadır.

Breakind Bad'in spin-off dizisi Better Call Saul hakkında daha fazla detayın yer aldığı içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Tür: Suç, Dram

Fragman


8. Fargo (2014 - ) IMDb; 9,0

en iyi yabancı diziler

2014 yılında yayınlanmaya başlayan Fargo, her sezonu 10 bölümden oluşan bir yapımdır. Gerçek hayat hikayelerinden yola çıkarak anlatımlar sergileyen dizide her sezon yeni bir konu ele alınır. İlk sezonu ile beğeni toplayan, 2 ve 3 sezonu ile daha da çok beğenilen Fargo, IMDB en iyi diziler listesinde yer almaktadır.

Tür: Suç, Dram

Fragman


7. True Detective (2014 - ) IMDb: 9,0

en iyi yabancı diziler

12 Ocak 2014’te başlayıp 9 Mart 2014’te finali yapılan dizi 4 ay içerisinde televizyon ekranlarını kasıp kavurmaya yetti. 17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak isteyen iki dedektifin öyküsü konu alınan dizi final yapmasıyla birlikte takipçilerini hayal kırıklığına uğrattı. Sonrasında ise farklı bir konu ile 2. sezona giriş yaptı. Dizi aslında her bölüm ayrı bir konuyu ele alıyor. Şimdiye kadar sadece 2 sezon çekilen dizi, kısa süre içerisinde en iyi TV dizileri arasında yer aldı ve IMDB'de en iyi diziler listesinde bulundu.

Tür: Gizem, Suç, Drama

Fragman


6. Last Week Tonight with John Oliver (2014 - ) IMDb: 9,0

en iyi yabancı diziler

En yüksek oy alanlar listesinin 6. sırasında bir talk show programı var. Amerikalı ünlü komedyen John Oliver yaptığı program ile milyonlarca hayran kazanmayı sağlamış.

Tür: Komedi, Haber, Talk Show

Fragman


5. The Sopranos (1999-2007) IMDb: 9,2

en iyi yabancı diziler

Amerika’da 1999 yılında başlayan dizi tam 8 yıl boyunca yayın hayatına devam etmiştir. Dizinin konusu ise New Jersey’de bir Amerika-İtalya mafya ailesi patronu Tony Soprano’n un hayatını dengede tutma mücadelesi üzerine kurulmuştur.

Tür: Suç, Dram

Fragman


4. Rick and Morty (2013) IMDb: 9,3

en iyi yabancı diziler

Dünya’nın en fazla oy alan bir diğer dizisi de çizgi dizi. 2013 yılında yayına başlayan dizide çılgın bir profesörün torununu da sürüklediği maceralar yer alıyor. Dizi bilim kurgu ve komedi üzerinde ilerleyişine durmaksızın devam ediyor. IMDB en iyi dizi sıralamasında her geçen gün dahada iyi bir konuma gelen ve bu sayede dünya üzerinde daha da çok izlenen yapım, kısa süre içerisinde en iyi dizler listesi yapan büyük sitelerde kendisine yer bulmaya başladı. İnternet ortamlarında sıkça adından söz ettiren Rick and Morty, sizlerinde kesinlikle izlenmesi gereken diziler listesinde olabilir...

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Fragman


3. The Wire (2002 – 2008) IMDb: 9,3

en iyi yabancı diziler

Amerika yapımlı bir dizi daha The Wire. Bitmesinin üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen hala hayranları olan dizilerden biri. Dizinin her sezonu Baltimore şehrinin farklı yüzlerini anlatıyor. Uyuşturucu ticareti, lima,şehir yönetimi, bürokrasi gibi farklı konulara değinen dizi sosyopolitik temaları derinlemesine incelemesiyle dikkat çekiyor.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


2. Game Of Thrones (2011 - 2019) IMDb: 9,5 

en iyi yabancı diziler

Televizyon dizi tarihinin belki de en fantastik dizilerinden biri Game of Thrones.  2011 yılında yayın hayatına başlayan dizinin bölümleri 6 farklı ülkede çekiliyor. Bu da dizinin neden bu kadar popüler olduğunu kanıtlıyor. Dizide bir çok krallığın birbirleri aralarındaki mücadele ve taht savaşları fantastik bir şekilde konu alınıyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


1. Breaking Bad (2008-2013) IMDb: 9.5

en iyi yabancı diziler

Birinci sırayı tabii ki Dünya’nın konuştuğu dizi Breaking Bad kapıyor. 2008 yılında başlayan dizi uluslar arası nam salmış vaziyette. Yayınlandığı 5 yıl içinde onlarca ödül alan dizi 50 yaşında lisede kimya öğretmeni olan Walter White’ın maddi açıdan ailesini geçindirmek için uyuşturucu imalatına başlamasını ve bundan sonraki dönemlerde başından geçenleri anlatıyor. Dram formatında olan dizi kesinlikle izlenmesi gerekenler arasında.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


Önerilen İçerik: Yabancı Dizi - İzleyenleri Ekrana Kitleyen En İyi Yabancı Dizi Önerileri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3018
2134
302
243
471
381
1006
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 21
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.