• DOLAR5,3980-1.38
 • EURO6,1008-1.47
 • ALTIN210,870-0.92
 • BIST93.229-0.06

En İyi Yabancı Diziler & Dizi Önerileri

En İyi Yabancı Diziler & Dizi Önerileri

Dünya televizyon dizisi tarihine adını altın harflerle kazdıran en iyi 10 TV dizisini sizler için listeledik. Listemizde yer alan en çok izlenen ve en popüler diziler aynı zamanda IMDB en iyi diziler listesinde yer almaktadır. İşte, IMDB en iyi dizileri..

Haber güncelleme tarihi 08.11.2018 14:25

Geçmişte yayınlanan ya da günümüzde yayınlanmaya devam eden ve geneli kapsayacak bir kesimin beğenisini kazanıp gönüllerde taht kuran birbirinden güzel televizyon dizileri yer almaktadır. En iyi televizyon dizileri listesi yapıldığında oyuncu kadrosu ve konusu ile harikalar yaratan bu yapımlar, uzun yıllar geçse de etkisinde hiçbir şey kaybetmeden tekrar tekrar izlenmektedir. Günümüzde yayınlanan en iyi diziler de bu furyaya katılıp gelecek yıllarda efsane olmaya aday durumdalar…

Neoldu.com'un Dizi Arşivine erişim için Google Search penceresine ''neoldu dizi önerileri'' yazarak kolayca ulaşabilirsiniz.

dizi önerileri

Bu içeriğimizde, televizyon dizisi tarihindeki en iyi dizileri bir araya getirdik ve herkesin onay vereceği en iyi diziler listesini oluşturduk. En iyi televizyon dizileri listesini oluştururken dünyanın en büyük sinema sitesi olarak gösterilen IMDB.com sitesinden de destek aldık. İşte, En popüler, en iyi ve en çok izlenen dizilerin IMDB puanı ve kısa bilgileri…

En Çok İzlenen, En popüler TV Dizileri Listesi

Yazımızın ilk bölümünde sizler için seçtiğimiz En İyi 10 TV Dizisine yer verdik. Sizlerden gelen mesajlar ve talepler üzerine bu listeye ek olarak ikinci kısımda listede olmasını istediğiniz dizileri inceledik ve aralarında IMBD'de yer alan en iyi dizleri ayıklayıp listemize dahil ettik. 2. kısımdaki en iyi dizi listesini sayfanın aşağısında yer alan "En İyi Televizyon Dizisi Listesi (Diğerleri)" başlığında görebilirsiniz. En çok izlenen, en popüler ve en iyi dizi listesi ile umarım sizlere güzel tercihler sunmuş oluruz...

NOT: En çok izlenen yabancı diziler listesi herhangi bir sıraya göre oluşturulmamıştır. IMDB puanları yer lan dizilerin liste sıralaması karışık oluşturulmuştur.

19) The Sopranos (1999-2007) IMDb: 9,2

the-sopranos.jpg
Amerika’da 1999 yılında başlayan dizi tam 8 yıl boyunca yayın hayatına devam etmiştir. Dizinin konusu ise New Jersey’de bir Amerika-İtalya mafya ailesi patronu Tony Soprano’n un hayatını dengede tutma mücadelesi üzerine kurulmuştur.

Tür: Suç, Dram

Fragman


18) True Detective (2014 - ) IMDb: 9,0

true-detective.jpg
12 Ocak 2014’te başlayıp 9 Mart 2014’te finali yapılan dizi 4 ay içerisinde televizyon ekranlarını kasıp kavurmaya yetti. 17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak isteyen iki dedektifin öyküsü konu alınan dizi final yapmasıyla birlikte takipçilerini hayal kırıklığına uğrattı. Sonrasında ise farklı bir konu ile 2. sezona giriş yaptı. Dizi aslında her bölüm ayrı bir konuyu ele alıyor. Şimdiye kadar sadece 2 sezon çekilen dizi, kısa süre içerisinde en iyi TV dizileri arasında yer aldı ve IMDB'de en iyi diziler listesinde bulundu.

Tür: Gizem, Suç, Drama

Fragman

17) AVATAR: The Last Airbender (2005 – 2008) IMDb: 9.2

avatar.jpeg
Amy ödüllü bir çizgi dizi olan Avatar Amerika kaynaklıdır. 2005 yılında yayına başlayan dizi 2008’de sona erdi ardından bir de sinema filmi ile devam etti.  Dizide ateş, su, toprak ve havadan oluşan 4 krallık arasında yaşanan savaşlar anlatılmaktadır.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera

Fragman


16) Rick and Morty (2013) IMDb: 9,3

rick-and-morty-001.jpg
Dünya’nın en fazla oy alan bir diğer dizisi de çizgi dizi. 2013 yılında yayına başlayan dizide çılgın bir profesörün torununu da sürüklediği maceralar yer alıyor. Dizi bilim kurgu ve komedi üzerinde ilerleyişine durmaksızın devam ediyor. IMDB en iyi dizi sıralamasında her geçen gün dahada iyi bir konuma gelen ve bu sayede dünya üzerinde daha da çok izlenen yapım, kısa süre içerisinde en iyi dizler listesi yapan büyük sitelerde kendisine yer bulmaya başladı. İnternet ortamlarında sıkça adından söz ettiren Rick and Morty, sizlerinde kesinlikle izlenmesi gereken diziler listesinde olabilir...

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Fragman


15) Last Week Tonight with John Oliver (2014 - ) IMDb: 9,0

last-week-tonight-with-john-oliver-.jpg
En yüksek oy alanlar listesinin 6. sırasında bir talk show programı var. Amerikalı ünlü komedyen John Oliver yaptığı program ile milyonlarca hayran kazanmayı sağlamış.

Tür: Komedi, Haber, Talk Show

Fragman


14) Sherlock (2013 - ) IMDb: 9,3

sherlock-001.jpg
Britanya asıllı televizyon dizisidir. Romandan alınma olan dizi Amerika’da ilk olarak mini dizi olarak yayınlanmaya başladı. Ancak gördüğü büyük ilgiden sonra dizi için belirli bir saat konuldu ve devam etti.  Polisiye formatında olan dizinin konusu Sherlock Holmes isimli dedektifin olayları aydınlatırken yaşadıklar ve başından geçenleri anlatıyor.

Tür: Suç, Gizem, Dram

Fragman


13) The Wire (2002 – 2008) IMDb: 9,4

the-wire.jpg
Amerika yapımlı bir dizi daha The Wire. Bitmesinin üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen hala hayranları olan dizilerden biri. Dizinin her sezonu Baltimore şehrinin farklı yüzlerini anlatıyor. Uyuşturucu ticareti, lima,şehir yönetimi, bürokrasi gibi farklı konulara değinen dizi sosyopolitik temaları derinlemesine incelemesiyle dikkat çekiyor.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


12) Mr. Robot (2015 - ) IMDb: 9,4

mr-robot.jpg
Bu yıl yayın hayatına başlayan dizi, yeni olmasına rağmen milyonlarca hayran kitlesi yaratmayı sağladı. Dizi gündüzleri siber güvenlik görevlisi olarak çalışırken, geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot isimli antisosyal gencin başından geçenleri anlatıyor.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


11) Game Of Thrones (2011 - 2019) IMDb: 9,5 

game-of-thrones-001.jpg
Televizyon dizi tarihinin belki de en fantastik dizilerinden biri Game of Thrones.  2011 yılında yayın hayatına başlayan dizinin bölümleri 6 farklı ülkede çekiliyor. Bu da dizinin neden bu kadar popüler olduğunu kanıtlıyor. Dizide bir çok krallığın birbirleri aralarındaki mücadele ve taht savaşları fantastik bir şekilde konu alınıyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


10) Breaking Bad (2008-2013) IMDb: 9.5

breaking-bad-002.jpg
Birinci sırayı tabii ki Dünya’nın konuştuğu dizi Breaking Bad kapıyor. 2008 yılında başlayan dizi uluslar arası nam salmış vaziyette. Yayınlandığı 5 yıl içinde onlarca ödül alan dizi 50 yaşında lisede kimya öğretmeni olan Walter White’ın maddi açıdan ailesini geçindirmek için uyuşturucu imalatına başlamasını ve bundan sonraki dönemlerde başından geçenleri anlatıyor. Dram formatında olan dizi kesinlikle izlenmesi gerekenler arasında.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


9) Fringe (2008 – 2013) IMDb; 8,4

en iyi 10 tv dizisi fringe

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde yer alan ve IMDB sıralamasında oldukça önemli bir konumda olan Fringe, Bilimkurgu, drama ve gerilimin bir arada olduğu efsanevi bir dizi. Özel bir ajan, bir bilim adamı ve bilim adamının oğlunun başrollerinde olduğu efsanevi dizide birbiriyle bağlantılı birçok olayın gizemin ortaya çıkarıyor. Bilim kurgu sevenler için en iyi dizler listesinde kesinlikle olması gerektiğini düşündük ve listemize koyduk.

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Fragman


8) How I Met Your Mother (2005-2014) IMD; 8,3

en iyi 10 tv dizisi how ı met your mother

Komedi dizileri arasında yer alan ve IMDN en iyi diziler sıralamasında kendisine güzel bir yer edinen How I Met Your Mother, uzun yıllar süren ve her sezonunda izleyiciyi kendisine daha da çok bağlayan bir yapım. Başrolde bulunana Ted Mosby, çocuklarını dizinin birinci bölümünde karşılarına alır ve anneleriyle nasıl tanıştığını anlatmaya başlar… 9 sezon boyunca herkes Ted Mosby’nin bir nevi eşiyle nasıl tanıştığına odaklanır. Bu süre zarfında da türlü komiklikler ve duygusal anlar yaşanır durur.

Tür: Romantik, Komedi

Fragman


 7) House of Cards (2013 - 2018) IMDb; 8,9 

en iyi 10 tv dizisi house of cards

2013 yılında yayınlanmaya başlayan ve ilk günden itibaren IMDB’deki en iyi diziler listesinde kendisine yer bulan bir Amerikan politik dizisi olan House of Cards, iktidar savaşı için oynanan tüm oyunları ve kuralları izleyiciye yansıtıyor. Washington D.C.'yi ele geçirmek isteyen acımasız politikacının her ne pahasına olursa olsun durmaya niyeti yok. Her bölümü soluksuz izlenen House of Cards, en iyi TV dizisi listesine eklemeniz gereken dizilerden bir tanesidir.

Tür: Dram

Fragman


6) Fargo (2014 - ) IMDb; 9,0

en iyi 10 tv dizisi fargo

2014 yılında yayınlanmaya başlayan Fargo, her sezonu 10 bölümden oluşan bir yapımdır. Gerçek hayat hikayelerinden yola çıkarak anlatımlar sergileyen dizide her sezon yeni bir konu ele alınır. İlk sezonu ile beğeni toplayan, 2 ve 3 sezonu ile daha da çok beğenilen Fargo, IMDB en iyi diziler listesinde yer almaktadır.

Tür: Suç, Dram

Fragman


5) Westworld (2016 - ) IMDb; 8,9

en iyi 10 tv dizisi westworld

İki konuk ileri teknolojinin kullanıldığı bir eğlence parkında Vahşi Batı macerasına çıkar. Parktaki insanlar robottur ve park Roma, Vahşi Batı ve Ortaçağ dönemlerine benzetilerek sahici bir hayat yaratmak amacıyla tasarlanmıştır. Dizinin tam  olarak en iyi açıklanabilir özeti budur. İlk sezonunda gösterdiği performans ile en diziler listesine yerini alan bu yapım 2018 yılında yayına giren 2. sezonu ile de aynı tempoda devam etmiştir.

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Fragman


4) La Casa De Papel ( 2017 - ) IMDb: 8,7

en iyi 10 tv dizisi la casa de papel

La Casa de Papel son dönemde İspanyolların ortaya çıkardığı en güzel dizilerden bir tanesidir. İspanyol kanalı Antena3 için çekilen dizi sonrasında Netflix tarafından satın alındı ve şuan için 2 sezonu ile burada gösterilmektedir. Dizinin hikayesini kısaca özetlemek gerekirse; Profesör lakaplı kişi yıllardır tasarladığı bu soygun için kendisine yepyeni bir ekip oluşturur. Ekip İspanyol Kraliyet Darphanesini soymak için beş ay boyunca herkesten uzak bir evde Profesörden eğitim alır. Herkesin isimleri şehirlerden meydana gelmektedir. Berlin, Tokyo, Rio, Denver, Moskova, Oslo, Helsinki ve Nairobi hikayenin kahramanları...

Tür: Aksiyon, Suç, Gizem

Fragman


3) Black Sails (2014 – 2017) IMDb; 8,3

en iyi 10 tv dizisi black sails

Korsan filmlerinden hoşlananlara öyle bir dizi öneriyoruz ki, kesinlikle izleyecekleri en iyi dizi listesine girebilecek derecede… İçerisinde entrikaların döndüğü harika bir yapım. Black Sails, korsan dizisi kategorisinde yeni dönem başlatıyor. Yayınladığı 3 yıl içerisinde izleyiciyi kendisine bağlayan bu yapım, IMDB en iyi diziler sıralamasında hala yerini korumakta. Size tavsiyemiz, en iyi TV dizileri listesinde olan Black Sails’i izlemelisiniz.

Tür: Macera, Dram, Aksiyon

Fragman


2) Narcos (2015 - 2018) IMDb; 8,3

en iyi 10 tv dizisi narcos

Adamlar öyle bir dizi yapmış ki... Dünyanın en büyük ve an azılı uyuşturucu kaçakçısı, kan emici Pablo Escobar'ın hayatını anlatıyor. Ancak Escobar'ı canlandıran oyuncuyu kişiyi öyle bir seçmişler ki... Adam hakkını veriyor. Öyle bir bağlanıyorsunuz Escobar'ın başına bir sıkıntı geldiğinde üzülebiliyorsunuz. Dünyanın en azılı kanun kaçaklarından birinin kurtulması için, başarılı olması için yeri geliyor dua ediyorsunuz. Kısacası diziden kalite akıyor, akıyor...

Tür: Biyografi, Suç, Dram

Fragman


1) Vikings (2013 - ) IMDb; 8,9

en iyi 10 tv dizisi vikings

Ragnar adamın dibi. Dizide tarihi olaylar efsaneleştirilerek anlatılıyor. Baş karakter Ragnar... Adam yakışıklı, deli, ruh hastası ve daha neler neler... Dizide her şey var. Seks, uyuşturucu, iktidar, güç, kadın, kan, revan... :) Ragnar'ın bir de eski karısı var. Kadın hem savaşçı, hem seksi ne istersen o var kadında. Ragnar'da o kadını bırakıp ne idüğü belirsiz bir tiple evlenmesin mi? Ondan da çocuklar yaptı. Ancak bana kalırsa o kadının olaya dahil olmasının tek sebebi sakat çocuğu. Yeni sezonlarda herkes onu konuşacak. Çünkü dünyayı Ragnar'ın onca çocuğundan biri değil, sakat olan o çocuğu yönetecek. Anlatmadım ya izle sen. Benim anlattıklarım bir şey değil diyorum, anlamıyor musun?

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


Önerilen İçerik: Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Diziler

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
BENZER HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.