Netflix Aksiyon Filmleri – Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 20 Aksiyon Filmi

Netflix Aksiyon Filmleri – Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 20 Aksiyon Filmi
13.03.201914:30

Netflix aksiyon filmleri içerisinde yer alan ve herkesin beğenisini kazanan yapımları sizler için özenle hazırladığımız bu içerikte bulabilirsiniz. İşte, Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi aksiyon filmleri listesi ve film önerileri…

Haber güncelleme tarihi 08.10.2020 15:07

Her Anı Aksiyon ve Macera Dolu En İyi Netflix Aksiyon Filmleri

Sinemanın en çok tercih edilen türleri arasında yer alan aksiyon filmlerini artık Netflix platformunda bulabilirsiniz. Sizler için özenle hazırladığımız en iyi Netflix aksiyon filmleri listesinde yer alan yapımlar hem Unutulmaz En İyi Filmler listesinde hem de Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler listesinde yer almaktadır.

 

Netflix Aksiyon Filmleri;


20. Extractiaon (2020) IMDb: 7.0

netflix-aksiyon-filmleri-015.jpg

Marvel Filmleri hayranlarının THOR olarak tanıdığı başarılı oyuncu Chris Hemswort’un baş rolde yer aldığı Extraction, son yıllarda aksiyon filmleri türünde birçok yapımı geride bırakmayı başardı desek abartmış olmayız. Konusuna gelecek olursak; Film, korkusuz ve kaybedecek bir şeyi olmayan paralı asker Tyler’ın aldığı son görevi izleyiciye aktarıyor. Film hakkında detaylı bilgi için Extraction linkine tıklayınız.

Tür: Aksiyon

Extraction Benzeri Aksiyon Filmleri;

 • Yeşil Bölge (2010) - IMDb: 6.8
 • Kıyamet Yakındır (2020) - IMDb: 5.9
 • Ajan Salt (2010) - IMDb:6.4

19. Six Underground (2019) IMDb: 6.1

netflix-aksiyon-filmleri.jpeg

Aksiyon sevenleri hayran kalacağı, harika bir Netflix aksiyon film önerisi ile karşınızdayız. IMDB puanına takılmaksızın güzel vakit geçirmenizi sağlayacak bu filmde aksiyona dair ne ararsanız bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Filmde, dünyaca ünlü suçluları yakalayan ya da öldüren 6 kişilik ekibin yaşadıkları anlatılmaktadır. Karakterlerin hepsi gelecekte problem yaşamamak için kendi ölümlerini tezgahlayarak geçmiş yaşamlarını geride bırakmış durumdadır. Artık tek konsantrasyonları ortadan kaldırılacak suçlulardır. Film hakkında izleyici yorumlarını görmek için 6 Underground linkine tıklayınız.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Six Underground Benzeri Başarılı Filmler;

 • Proje (2020) - IMDb: 6.0
 • The Old Guard (2020) - IMDb: 6.7
 • Santana (2020) - IMDb:

18. Tükeniş (2018) IMDb: 5.8

 netflix aksiyon filmleri

Bir aile babası olan Peter’in en büyük kabusu uzaylı istilasıdır. Gördüğü rüyalar sebebiyle oldukça bunalan Peter, günün birinde en büyük kabusu olan uzaylılarla gerçekten yüzleşmek zorunda kalır.

Dünya büyük bir istilaya maruz kalmıştır ve dünya dışı bir güç gezegeni tamamen ortadan kaldırmak istemektedir. Ailesi ile birlikte hayatta kalmaya çalışan Peter, kendilerini koruyan bilinmeyen bir gücün farkına varır. Son derece aksiyon ve gerilim barındıran Extinction'u izlemenizi tavsiye ederiz.

Tükeniş Filmi Benzeri Yapımlar;

 • How ıt Ends (2018) - IMDb: 5.0
 • Cloverfield Paradoksu (2018) - IMDb: 5.5
 • Spektral (2016) - IMDb: 6.3

17. Polar (2019) IMDb: 6.3

netflix aksiyon filmleri

Netflix orijinal filmleri arasında son yıllarda çıkan başarılı bir film olan Polar, James Bond Casino Royale filmi ve mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında yer alan Hannibal ile ismini duyuran Mads Mikkelsen’in başrolde oynadığı efsanevi bir yapım. Netflix 2019 senesindeki en iyi filmi olarak gösterilen Polar’da, Duncan Vizla, dışarıdan normal bir adam olarak görülse de aslında gerçek çok farklıdır. Duncan dünyanın en iyi suikastçısı olan Black Kaiser'dır. Silah, çatışma, gerilim, intikam ve aksiyon türü filmlerden hoşlanan okurlarımız için Polar, çok doğru bir tercih olacaktır. Film hakkında detaylı bilgiler için "Polar" linkine tıklayınız.

Polar Filmi Tarzında İzlenilesi Filmler;

 • Close (2019) - IMDb: 5.7
 • Point Black (2019) - IMDb: 5.7
 • Takers (2010) - IMDb: 6.2

16. Bright (2017) IMDb: 6.4

netflix aksiyon filmleri

2017 yılında izleyiciyle buluşan Netflix orijinal içerikleri arasında yer alan Bright, Will Smith, Joel Edgerton ve Noomi Rapace’nin rol aldığı oldukça başarılı bir yapım…Filmde, gelecek zamanda anlatılmaktadır ve o dönemde insanların, orkların, elflerin ve perilerin yani kısaca bütün fantastik ırkların bir arada yaşadığı anlatılmaktadır. Ward ve ork Jakoby gece devriyesinde birlikte olan iki memurdur. Günün birinde, unutulduğu sanılan bir kutsal emaneti korumak için beraber hareket etmek zorunda kalacaklardır. Aksiyon sahneleri bol eğlencesi yüksek bir film tercih edenler için Bright harika bir tercih olacaktır.

Bright Filmi Benzeri Aksiyon Filmleri;

 • The Dark Tower (2017) - IMDb: 5.6
 • Clash of The Titans (2010) - IMDb: 5.8
 • Dev Avcısı Jack (2013) - IMDb: 6.2

15. Hızlı ve Öfkeli 8 (2017) IMDb: 6.5

 netflix aksiyon filmleri

Hızlı ve Öfkeli film serisinin 8 filmi olan Fast and Furios 8, acımasız bir siber terörist grubun Dom’un ailesine sırtını dönmesini ve kendisi için çalışmasını ister. Bu durumdan Dom’un kaçışı yoktur ancak ailenin diğer üyelerinin de pes etmeye hiç niyeti yoktur. Dom, bir yandan düşmanlarıyla beraber çalışmak zorunda kalırken bir yandan da risk almaktadır.

Hızlı ve Öfkeli Benzeri Yapımlar;

 • Need For Speed Hız Tutkusu (2004) - IMDb: 6.4
 • Burn Out (2017) - IMDb: 6.2
 • Direksiyondaki Adam (2017) - IMDb: 6.4

14. Dünyalar Savaşı Zombi (2013) IMDb: 7.0

 netflix aksiyon filmleri

Zombi filmlerine yeni bir soluk getiren filmlerin başında gelen World War Z Zombi Gerry Lane (Bradd Pit) ve ailesinin başından geçenleri konu alıyor. Trafiğin yoğun olduğu bir gün birden büyük bir kaos yaşanır. Arabalar birbirine çarpar, insanlar ortalıkta pervasızca koşuşturmaya başlarlar. Ne olduğunu anlayamayan Lane ailesinde Gerry’inin tek amacı ailesini hayatta tutmaktır. Çok geçmeden insanlığı tehdit eden büyük bir virüs ile karşı karşıya olduklarını anlarlar. Bu durumda en büyük görev eski bir birleşmiş milletler görevlisi olan Gerry’e düşer. Virüsün panzehirini bulmalı, kendisi ve ailesini bu virüsten uzak tutmalıdır.

World War Z Benzeri Netflix'te Yer Alan Filmler;

 • The Silence (2019) - IMDb: 5.3
 • In the Tall Grass (2019) - IMDb: 5.4
 • Aç Gözlüler (2017) - IMDb: 5.9

13. İtalyan İşi (2003) IMDb: 7.0

 netflix aksiyon filmleri

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi aksiyon filmlerinden bir tanesi olan ve dünyanın en iyi soygununu anlatan The Italian Job filminde, Jason Statham, Edward Norton ve Mark Wahlberg ile aksiyona doyacaksınız. En yeni aksiyon filmleri arasında güzel film bulmakta zorlanan okurlarımız için bu aksiyon-soygun filmini Netflix’ten izlemenizi özellikle öneriyoruz.

İtalian Job Benzeri Aksiyon Filmleri

 • Bir Zamanlar Meksika'da (2003) - IMDb: 6.4
 • Crank (2006) - IMDb: 6.9
 • Geçmişi Olmayan Adam (2002) - IMDb: 7.9

12. Haydut Kral (2018) IMDb: 7.0

netflix aksiyon filmleri

Netflix platformu tarafından çekilen Outlaw King, 14 yy. geçmektedir ve yaşananlar gerçek bir hikayedir. Filmde, İngiltere kralı I. Edward’ın Orta Çağ İskoçyası’nı işgali sırasında, Robert the Bruce’un verdiği mücadelenin ve fedakarlıklarını anlatmaktadır.

Outlaw King Benzeri Netflix Filmleri;

 • The King (2019) - IMDb: 7.2
 • Robin Hood (2018) - IMDb: 5.3
 • King Arthur (2017) - IMDb: 6.7

11. Jack Reacher (2012) IMDb: 7.0

netflix aksiyon filmleri

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Tom Cruise’nin başrolünde yer aldığı Jack Reacher filmi, Netflix aksiyon film türleri arasında en çok tercih edilen yapımların başında geliyor. Filmde, Nehir kenarında 5 insan öldürülür. Kısa süre içerisinde katil yakalanır. Sorgu sırasında ise ilginç bir şey ortaya çıkar. Katil, sorgu sırasında tek kelime konuşmaz ve kağıda bir yazı yazar; “Jack Reacher’ı bulun.” Eski bir asker olan Jack Reacher, bu dakikadan sonra olayın görünmeyen yönlerini açığa çıkartacağı bir davanın içine girecektir.

Jack Reacher Tarzı Başarılı Filmler;

 • Ultraviolet (2006) - IMDb: 4.4
 • Çelik Yağmuru (2017) - IMDb: 7.1
 • Kartal Göz (2008) - IMDb: 6.6

10. Sihirbazlar Çetesi (2013) IMDb: 7,3

 netflix aksiyon filmleri

Gizemli sihirbaz Atlas, dünyanın en iyi 4 sihirbazını bir araya toplayarak Mahşerin Dört Atlısı isimli bir ekip kurar. Bu 4 sihirbaz insanlarını aklının alamayacağı büyük gösterilen düzenlemektedir. İlk büyük gösterileri sırasında izleyicilerden birini seçerek dünyanın bir başka ucundaki bankayı soymasını sağlarlar. Kazanılan paralar ise izleyicilerin hesabına aktarılır. Gösteri sırasında ekibin peşine FBI düşer aksiyonu hiç bitmeyecek bir kovalamaca başlar. Netflix’te kullanıcıların izleyebileceği en iyi aksiyon filmlerinden bir tanesi olan Now You See Me adlı filmin ikinci filmini de kesinlikle izlemelisiniz.

Now You See Me Tarzı Filmler;

 • 21 (2008) - IMDb: 6.8
 • Fokus (2015) - IMDb: 6.6
 • Ocean's 8 (2018) - IMDb: 6.8

9. John Wick (2014) IMDb: 7.3

netflix aksiyon filmleri

Netflix’te izleyebileceğiniz aksiyon filmlerinin en tepesine John Wick gibi bir yapımı koysak kimse hayır demez umarım… Filmde, John Wick, hayallerindeki kadınla tanıştıktan ve evlendikten sonra kirli işleri bırakmış eski bir kiralık katildir. Eşi, kanserden dolayı hayatını kaybeder. John Wick artık yalnızdır. Eşi, ölmeden önce John Wick'e mektup yazmıştır ve yalnız kalmaması için kendisine bir köpek bırakır. Bir akşam evine saldırganlar gelir arabasını çalıp köpeğini öldürür. Arabaya saldıran çetenin, eski patronun oğlu olduğunu öğrenen Wick, intikam peşine düşer.

John Wick Benzeri Netflix Filmleri;

 • 12 Savaşçı (2018) - IMDb: 6.6
 • Yabancı (2018) - IMDb: 6.3
 • Shaft (2019) - ıMDb: 6.4

8. Görevimiz Tehlike 5 (2015) IMDb: 7.4

netflix aksiyon filmleri

Netflix’te izlenebilecek en iyi aksiyon filmlerinden bir tanesi de 2015 yılında vizyona giren Mission Impossible 5 filmi… Son yılların en başarılı aksiyon macera filmleri arasında kendisine yer bulan bu film görüntü kalitesi ve muhteşem müzikleri ile izleyiciyi kendisine bağlayan yapım. Kadrosunda Tom Cruise, Rebecca Ferguson, Simon Pegg, Jeremy Renner, Ving Rhames ve Alec Baldwin yıldız oyuncular bulunuyor. Yine imkansız bir görevin peşinde olan Ajan Hunt, bu sefer oldukça bir düşmanla karşı karşıya. Anlatılcak çok bir şey yok. Serinin önceki filmlerini izleyenler, eminiz ki 5. filmide çok beğenecektir.

Mission İmpossible Benzeri Yapımlar;

 • Yeşil Bölge  (2010) - IMDb: 6.8
 • Görevimiz Tehlike 2 (2000) - IMDb: 6.1
 • Hard Target 3 (1993) - ıMDb: 6.2

7. Sherlock Holmes Serisi (2009-2011) IMDb: 7.6

netflix aksiyon filmleri

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Robert Downey JR. baş kahramanımız olduğu  Sherlock Holmes filmi, Netflix’te izlenebilecek en iyi aksiyon filmlerinden bir tanesidir. Filmde Robert Downey JR. ve en yakın dostu Watson ( Jude Law) maceradan maceraya atılmaktadır. Aksiyon macera film önerileri arasında sizlere sunacağımız film serisi olan Sherlock Holmes serisini henüz izlemediyseniz Netflix kalitesiyle kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Sherlock Holmes Benzeri Filmler;

 • Spenser Kanunları (2020) - IMDb: 6.2
 • Red 2 (2013) - IMDb: 6.6
 • Zor Kazanç (2013) - IMDb: 6.4

6. Geçmişi Olmayan Adam (2002) IMDB: 7.9

netflix aksiyon filmleri

Tüm zamanların en iyi filmlerinden bir tanesi olan Geçmişi Olmayan Adam yapımı aynı zamanda en iyi seri filmleri listesinde yer almaktadır. Netflix’in bünyesine kattığı aksiyon türündeki The Bourne İdenty’nin konusu ise şöyle; Öldü zannedilen CIA'in eski ajanı Jason Bourne’nin tekrardan ortaya çıkması birilerinin planını alt üst etmektedir. Bourne’nin düşmanlarının bilmediği şey ise, kahramanımızın hiçbir şeyi hatırlamamasıdır…

Geçmişi Olmayan Adam Benzeri Filmler;

 • Medusa Darbesi (2004) - IMDb: 7.7
 • Cehennem Melekleri 3 (2014) 6.1
 • S.W.A.T (2017) - IMDb: 7.0

5. Diriliş(2015) IMDb: 8.0

 netflix aksiyon filmleri

19. Yüzyıl Amerika sınırında yaşanan destansı hayatta kalma mücadelesini konu alan Diriliş, seyirciyi 1823 Amerika’sının benzersiz güzelliğine, gizemine ve tehlikesine çekiyor. 12 dalda Oscar’a aday gösterilen filmde Leonardo DiCaprio en iyi erkek oyuncu ödülünü ilk kez alma başarısı gösteriyor. The Reverant adlı filmin konusunda ise 1820’li yıllarda kürkleri için hayvanlara tuzak kuran bir avcı, onu Missouri Nehri kıyısında ölüme terk eden acımasız bir paralı askerden intikam almak için yaşam savaşını anlatmaktadır.

The Revenant Tarzı Yapımlar;

 • Unbroken (2014) - IMDb: 7.2
 • Fury (2014) - IMDb: 7.6
 • The Highwaymen (2019) - IMDb: 6.9

4. Karayip Korsanları Serisi (2003 – 2017) IMDb: 8.0

netflix aksiyon filmleri

Aksiyon ve Macera türü film arayanlar Netflix kullanıcılarının platformda mutlaka izlemesi gereken filmlerin başında Pırates Of Carrıbean serisi gelmektedir. Korsanların en iyi Jack Sparrow’un maceralarını anlatan filmde, en hızlı korsan gemisi Siyah İnci, Jack’in düşmanı Kaptan Barbossa tarafından çalınır. Jack artık gemisiz ve yalnızdır. Port Royal kabasında da idam edilmek için zindana atılır. Jack’in bir an önce oradan kurtulması ve Siyah İnci’yi geri alması gerekmektedir. Aksiyon ve macera dolu sahneleriyle izleyiciyi ekran başından kaldırmayan filmin bütün serilerini Netflix platformunda bulabilirsiniz.

Karayip Korsanları Benzeri Filmler;

 • M.Ö 10000 (2008) - IMDb: 5.1
 • Mısır Tanrıları (2016) - IMDb: 5.4
 • Yüzüklerin Efendisi (2001) - IMDb: 8.8

3. Galaksinin Koruyucuları (2014) IMDb: 8.1

netflix aksiyon filmleri

Marvel ve Avengers kahramanlarından bir tanesi olan ve Marvel Filmleri arasında oldukça önemli bir yeri bulunan Guardians Of The Galaxy, Netflix filmleri aksiyon türünde kullanıcılarla buluşuyor. Marvel evreninde oldukça farklı bir yeri olan Guardians Of The Galaxy filmi tamamen uzayda geçen bir yapım. Filmde başrolde bulunan kendisine Star-Lord lakabını takan maceracı Peter Quill, esrarengiz bir küreyi çalınca düşman Ronan ile başı derde girer… Bu süreçte, ilerde çok büyük dost olacağı Roket, Groot, Drax ve aşık olacağı Gamora ile tanışır… 

Galaksinin Koruyucuları Benzeri Yapımlar;

 • Adalet Birliği (2017) - IMDb: 6.3
 • Batman vs Superman (2016) - IMDb: 6.4 
 • İnanılmaz Örümcek Adam 2 (2014) - IMDb: 6.6

2. Triple Frontier (2019) IMDb: 8.7

netflix aksiyon filmleri

Narcos’u izleyip Kolombiya’daki uyuşturucu ticareti ve polisler arasında yaşanan kanlı mücadeleyi özleyenler için harika bir film. Ancak bu defa olay oldukça renklidir. Yıllarımı kartellerle mücadeleye adayıp hiçbir şey elde edemeyen 5 özel eğitimli görevli bu defa devletten bağımsız bir operasyon planlar ve yakaladıkları tüm paraya el koymayı amaçlar. Fakat işler çığırından çıkmaktadır.

Triple Frontier Tarzı Filmler;

 • The Condemned 2 (2015) - IMDb: 4.2
 • Hedefteki Adam (2014) - IMDb: 6.3
 • Suikastçı (2017) - IMDb: 6.2

1. Black Mirror: Bandersnatch (2018) IMDb: 8.9

netflix aksiyon filmleri

Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler listesinde de yer alan ve aynı zamanda Netflix oijinal içeriklerinden bir tanesi olan Black Mirror, bu sefer aynı isimde interaktif bir film ortaya çıkardı. İzleyiciyi adeta içine çeken bir özelliği bulunan Black Mirror: Bandersnatch 1980’li yıllarda geçmektedir. Dizide, genç bir programcının maceraları konu edinilmektedir. Bu genç karakterin yazdığı fantastik roman video oyun haline getirilir ve yapılan bu hareket, karakterimizin hayatının alt üst olmasına neden olur. Genç adam, artık hayatı artık sanal ve gerçek olarak sorgulamaya başlar.

Black Mirror Bandersnatch Benzeri Filmler;

 • Keşif (2018) - IMDb: 6.7
 • İBoy (2017) - IMDb: 6.0
 • Dünü Kurtarmak (2019) - IMDb: 5.1

Önerilen İçerik: Netflix En İyi Dizileri ve Filmleri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1002
1001
45
62
116
75
90
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 6
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.