En İyi ve En Yeni 23 Netflix Komedi Filmi Önerisi| 2021

En İyi ve En Yeni 23 Netflix Komedi Filmi Önerisi| 2021
22.12.202017:39

Netflix’te yer alan kahkahalar eşliğinde izleyeceğiniz en iyi komedi filmlerini bu yazımızda detaylı bir şekilde inceledik. Listemizde tüm zamnaların en iyi komedi filmleri de yer alıyor. İşte en iyi Netflix komedi filmleri.

Haber güncelleme tarihi 24.06.2021 09:35

Netflix'te İzleyebileceğiniz Yerli ve Yabancı Komedi Filmleri

Bu liste içeriğimizde sizin için birbirinden komik hikayelere ve oyunculuklara sahip olan komedi filmlerini derledik. Boş zamanınızı eğlenerek geçirmenizi sağlayacak olan bu filmleri hazırlarken en iyi sıralama sitelerinden faydalandık. İşte Netflix’te yayınlanan en iyi komedi filmleri.

Netflix Komedi Filmleri;

23. Yes Day (2021) – IMDb: 5.7

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Netflix’in en yeni komedi filmi olan Yes Day’da yılın bir gününde her şeye evet diyen bir ailenin maceralarını izliyoruz. Ebeveynler ve çocuklar arasındaki geçimsizliğe çare arayan aile bireyleri aldıkları bu kararla istenilen her şeye evet diyeceklerdir. Baskıcı bir anne olan Allison’da bu fikri kabul edince komedi dolu olaylar ortaya çıkacaktır.

Tür: Komedi, Aile

Yönetmen: Miguel Arteta

Oyuncular: Jennifer Garner, Édgar Ramírez, Jenna Ortega

Fragman

Yes Day Benzeri Filmler;

 • Once Upon A Time Hollywood (2019) – IMDb: 7.6
 • Booksmart (2019) – IMDb: 7.2
 • I am not an Easy Man (2019) – IMDb: 6.4

22. 9 Kere Leyla (2020) – IMDb: 3.7

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Türk yapımı Netflix komedi filmlerinden biri olan 9 Kere Leyla’da evlilikleri çıkmaza giren Adem ile Leyla’nın komik macerasını izliyoruz. Evliliklerinin heyecanını kaybeden ikili psikolojik destek aldıkları sırada Adem’in kalbine yeni bir aşk ateşi düşer. Leyla’dan kurtulmak isteyen Adem, Nergis’e sahip olabilmek için türlü oyunların içerisine girecektir.

Tür: Komedi

Yönetmen: Ezel Akay

Oyuncular: Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Elçin Sangu

Fragman

9 Kere Leyla Tarzı Filmler;

 • Dolittlle (2020) – IMDb: 5.6
 • Love Wedding Repeat (2020) – IMDb: 5.5
 • Wrong Missy (2020) – IMDb: 5.7

21. Hubie Halloween (2020) – IMDb: 5.2

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Başrolünde Adam Sandler’in rol aldığı bu Netflix komedisinde Hubie Dubios isimli herkes tarafından dalga geçilen bir adamın hikayesi anlatılıyor. İyi karakterli biri olan Hubie’nin hayatı Cadılar Bayramında gerçekleşen bir cinayette adı geçince bir anda değişiyor. Cadılar Bayramını gölgeleyecek olan bu cinayetler sorunu çözülemezse bayram günleri kutlanamayacaktır. Hubie ise Cadılar Bayramı etkinliklerini yapabilmek için bir maceranın içerisine giriyor.

Tür: Komedi, Korku

Yönetmen: Steven Brill

Oyuncular: Adam Sandler, Julie Bowen, Steve Buscemi

Fragman

Hubie Hallowen Benzeri Filmler;

 • Grinç (2018) – IMDb: 6.3
 • Tag (2018) – IMDb: 6.5
 • Isle of Dogs (2018) – IMDb: 7.9

20. MILF (2018) – IMDb: 4.7

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

40’lı yaşlarına girmiş olan üç arkadaş Fransa’nın güneyinde genç erkeklerle beraber yeni ilişkilere yelken açar. Bu üç arkadaş tatildeyken genç erkeklerle ilişki kurmaya başlarlar. Tatildeyken macera yaşamak isteyen bu kadınlar genç erkeklerle flört ederken kendi hayatları hakkında bazı şeyleri öğreneceklerdir. Paul, Julie ve Markus ise kendi yaşıtlarında kullandıkları basit taktiklerle bu olgun kadınların zayıf noktasını bulmaya çalışırlar. Fransız yapımı olan bu yapım Netflix’te zaman geçirilebilecek komedi filmleri arasında yer alıyor.

Başrol Oyuncuları: Marie-Josée Croze, Virginie Ledoyen, Axelle Laffont

Tür: Komedi, Romantik

Yönetmen: Axelle Laffont

Fragman

MILF Benzeri Filmler

 • Hisler (2017) – IMDb: 5.1
 • An Easy Girl (2019) – IMDb: 5.5
 • Bağlanmak Yok (2011) – IMDb: 6.2

19. Recep İvedik (2008) – IMDb: 4.7

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Türk sinema sektöründe benzeri görülmemiş bir şekilde kaba espriler kullanıldığı gerekçesiyle eleştirilen bu film ayrıca bazı kesimler tarafından da çok beğenilmiştir. Filmde bir adam cüzdanını yola düşürür. Başka bir adam ise bu fırsattan yararlanıp tam cüzdanı alıp kaçacakken Recep İvedik karşısına çıkar. Bir süre mücadele ettikten sonra Recep İvedik cüzdanı kapkaççıdan kurtarır. Recep İvedik tam da cüzdanı sahibine vermek üzereyken sahibinin çoktan gitmiş olduğunu görür. Recep İvedik, akşam evinde televizyon seyrederken cüzdanın sahibinin Antalya’lı bir iş adamı olduğunu öğrenir. Bunun üzerine Recep İvedik Antalya’ya doğru yola çıkar ve yolda başına birbirinden komik olaylar gelir.

Başrol Oyuncuları: Şahan Gökbakar, Fatma Toptaş, Tulug Çizgen

Tür: Komedi

Yönetmen: Togan Gökbakar

Fragman

Recep İvedik Benzeri Filmler

 • Recep İvedik 3 (2010) – IMDb: 4.0
 • Sağ Salim 2 (2014) – IMDb: 5.0
 • Çakallarla Dans 3 (2014) – IMDb: 5.0

18. Tall Girl (2019) – IMDb: 5.2

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Film uzun boylu olması nedeniyle çevresi tarafından dışlanan genç bir kıza odaklanmaktadır. Jodi, bu zamana kadar gittiği tüm okullarda okulunun en uzun boylu kızı olmuştur. Bu durumundan çok rahatsız olan Jodi, daha fazla dikkat çekmemek için kambur şeklinde durur. Her zaman arkadaşlarının alayına maruz kalan Jodi 16 yılını böyle geçirir. Bir gün okula kendisinden de uzun bir çocuk gelir. Ondan çok etkilenen Jodi, onunla iletişime geçmek ister. Fakat okulun yeni en uzun boylu çocuğa ulaşması için önündeki rakipleri yenmesi gerekmektedir. Fakat rakiplerinin çok güçlü olduğunu bildiği için kendisini şanssız görür. Bu zamana kadar dikkat çekmekten korkan Jodi, bunu değiştirmeye karar verir. Kız kardeşi Harper’in de yardımıyla Jodi kendisini yeniden yaratır.

Başrol Oyuncuları: Ava Michelle, Griffin Gluck, Luke Eisner

Tür: Komedi, Romantik

Yönetmen: Nzingha Stewart

Fragman

Tall Girl Benzeri Filmler

 • The Knight Before Christmas (2019) – IMDb: 5.5
 • Bir Sindirella Hikayesi (2019) – IMDb: 5.3
 • Work It (2020) – IMDb: 5.2 

17. Eltilerin Savaşı (2020) – IMDb: 5.7

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Film Sultan ve Gizem adlı iki eltinin bitmek bilmeyen çekişmelerine ve rekabetlerine odaklanıyor. İki genç kadın olan Sultan ve Gizem arasında sürekli çekişme vardır. Bir süre sonra bu çekişmeler bir rekabete dönüşür. Birbirlerinin yaptıklarının altında kalmayan bu ikili kendilerini bir savaşın içerisinde bulur. Birbirleriyle kardeş olan Selim ve Fatih’de bir süre sonra kendilerini bu rekabetin içerisinde bulur. Ayrıca bu eltiler sosyal medyaya da düşkündür. Sultan ve Gizem’in evlilik hayatlarına odaklanılan bu filmde eşlerinin nasıl etkilendikleri gözler önüne seriliyor. Yapım kahkaha dolu sahneleri sayesinde en iyi Netflix komedi filmleri listemize girmeyi başarmıştır.

Başrol Oyuncuları: Gupse Özay, Merve Dizdar, Ferit Aktuğ

Tür: Komedi

Yönetmen: Onur Bilgetay

Fragman

Eltilerin Savaşı Benzeri Filmler

 • Zengo (2020) – IMDb: 2.5
 • Görevimiz Tatil (2018) – IMDb: 4.8
 • Ailecek Şaşkınız (2018) – IMDb: 6.2

16. Yanlış Missy (2020) – IMDb: 5.7

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Yanlış Missy, her zaman hayalinde olan bir kadınla tanışan adamın hikayesini konu ediyor. Tim Morris genç bir adamdır. Uzun zamandan beri kendine en uygun olan kadını arayan Tim sonunda onu bulduğunu düşünür. Kadını daha iyi bir şekilde tanıyabilmek için Tim, onu şirketinin düzenlediği geziye davet eder. Fakat daveti yanlış kişiye gönderen Tim, uzun bir süredir beklediği kişinin bambaşka biri olduğunu anlar. Kaliteli hikayesi ve güzel oyunculukları sayesinde bu yapım güzel izleyici yorumlarının yanı sıra sevilen de bir komedi filmi olmuştur.

Başrol Oyuncuları: David Spade, Lauren Lapkus, Nick Swardson

Tür: Komedi

Yönetmen: Tyler Spindel

Fragman

Yanlış Missy Benzeri Filmler

 • Açık Çek (2011) – IMDb: 5.8
 • Çılgın İhtiyar (2016) – IMDb: 5.9
 • Geç Ergen (2016) – IMDb: 5.2

15. The Perfect Date (2019) – IMDb: 5.8

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Brooks Rattigan, her şeyin en iyisini isteyen genç bir adamdır. Ancak bu isteklerini gerçekleştirecek kadar parası yoktur. Brooks bunun için önüne çıkan tüm para kazanma fırsatlarını değerlendirir. Brooks, bir gün genç bir kızı dansa çıkarmak için para alınca bunu bir işe dönüştürmeye karar verir. Partnere ihtiyaç duyan zengin kızlara eşlik etmek için uygulama geliştiren Brooks, bu işten beklediğinin üzerinde geri dönüş alır. Şaşalı bir dünyaya giren Brooks, bu süreçte kendisinin değiştiğini fark eder. Bir süre sonra gerçekte kim olduğunu sorgulamaya başlayan Brooks, ne istediğine ve kim olduğuna karar vermek zorunda kalır.

Başrol Oyuncuları: Noah Centineo, Camila Mendes, Laura Marano

Tür: Komedi, Romantik

Yönetmen: Chris Nelson

Fragman

The Perfect Date Benzeri Filmler

 • The Last Summer (2019) – IMDb: 5.6
 • Kızlar Erkeklerden Ne İster (2008) – IMDb: 6.3
 • Delidolu (2018) – IMDb: 6.0

14. Work It (2020) – IMDb: 6.1

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Quinn Ackerman genç bir kızdır ve hayallerindeki üniversiteye gitmenin yolunu arar. Ancak onun üniversiteye kabul edilebilmesi için bir dans yarışmasında iyi bir performans göstermesi gerekmektedir. Hayallerini gerçekleştirmek için harekete geçen Quinn, yarışmadaki rakiplerini geçmek için bir grup dansçıyı etrafına toplar. Quinn’in artık yapması gereken tek şey dans etmeyi öğrenmektir. Oldukça güzel ve eğlenceli olan yapım ile ilgili detayları "Netflix Work It Filmi Hakkında Bilgiler" yazısını okuyabilirsiniz.

Başrol Oyuncuları: Sabrina Carpenter, Jordan Fisher, Liza Koshy

Tür: Komedi, Dram, Müzikal

Yönetmen: Laura Terruso

Fragman

Work It Benzeri Filmler

 • Deli Dolu 2 (2020) – IMDb: 5.8
 • Özgürlük Listesi (2019) – IMDb: 5.1
 • Step Sisters (2018) – IMDb: 5.4

13. Holidate (2020) – IMDb: 6.1

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Holidate, bayram günlerinden nefret eden Sloane ve Jackson’ın hikayesini konu ediyor. Yalnız oldukları için bayramlarda aileleri tarafından rahatsız edilen ikili, beğenmedikleri randevularla uğraşmaktadır. Bu ikilinin aklına birbirleriyle tanıştıktan sonra zekice bir fikir gelir. Sloane ve Jackson bir yıl boyunca bayramlarda ailelerine sevgiliymiş gibi rol yapmaya karar verirler. Klasik komedi filmlerinden konu anlamında farklı olsa da güzel bir hikayeye sahip olan bu yapım izleyicilerinden olumlu geri dönüş almıştır.

Başrol Oyuncuları: Emma Roberts, Luke Bracey, Kristin Chenoweth

Tür: Komedi, Romantik

Yönetmen: John Whitesell

Fragman

Holidate Benzeri Filmler

 • Magnolia’da Yılbaşı Partisi (2020) – IMDb: 5.8
 • Desparados (2020) – IMDb: 5.1
 • Isn’t It Romantic (2019) – IMDb: 5.9

12. The Prom (2020) – IMDb: 6.2

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Film Tony ödüllü Broadway müzikalinin sinemaya uyarlanmış halidir. The Prom filmi, okul balosuna katılmalarına izin verilmeyen bir eşcinsel çiftin hikayesini konu ediyor. Dee Dee Allen, müzikal biyografisi başarılı olamayınca gözden düşmeye başlar. Kamusal imajını düzelmek için arkadaşlarıyla bir araya gelen Dee Dee, Emma adlı bir lise öğrencisine yardım etmeye karar verirler. Indiana Lisesi’nde bir öğrenci olan Emma, mezuniyet balosuna kız arkadaşı Alyssa ile gitmek istiyordur fakat okul ise buna izin vermiyordur. Emma ve Alyssa’nın baloya birlikte gidebilmesi için iki grup zorlu bir mücadeleye girer.

Başrol Oyuncuları: Meryl Streep, James Corden, Nicole Kidman

Tür: Komedi, Müzikal

Yönetmen: Ryan Murphy

Fragman

The Prom Benzeri Filmler

 • The Boys in The Band (2020) – IMDb: 6.8
 • Gizli Bir Aşk (2020) – IMDb: 7.9
 • Circus of Books (2019) – IMDb: 7.0

11. Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi (2009) – IMDb: 6.2

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Son dönemde Türk sinemasının özgün senaryosuyla öne çıkan yapımlardan biri olan Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi filmi birbirleriyle bağlantısı olan yedi karakterin bir günde başına gelen olaylarını anlatmaktadır. Temposu ve kurgusuyla güzel işe imza atan bu filmde Şafak Sezer adeta destan yazmaktadır. Şafak Sezer’in göstermiş olduğu performans gerçekten de alkışa değer. Film güzel kurgusu ve kaliteli oyuncuları sayesinde Netflix’te yayınlanmış en iyi komedi filmlerinden birisi olmuştur.

Başrol Oyuncuları: Şafak Sezer, Ali Sürmeli, Hakan Ural

Tür: Komedi, Aksiyon

Yönetmen: Atıl İnaç

Fragman

Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi Benzeri Filmler

 • Olanlar Oldu (2017) – IMDb: 6.2
 • Eltilerin Savaşı (2020) – IMDb: 5.7
 • Aykut Enişte (2019) – IMDb: 7.1

10. Hustlers (2019) – IMDb: 6.3

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Bu komedi filmi gerçek bir öyküden uyarlanmıştır. Zor zamanlardan geçen bir striptizci ve onun akıl hocası küresel ekonomik kriz sırasında Wall Street’te çalışan müşterilerinden yararlanmak isterler. Film striptiz kulübü çalışanlarının girdiği bir dolandırıcılık hikayesini konu ediyor. Ramona, Destiny ve Diamond zor günlerden geçmektedir ve bir gün Wall Street’teki müşterilerini soyma kararı alırlar. Bu olayın bir çeşit anahtara sahip olarak banka soyma olduğunu düşünen bu ekip hızlı bir şekilde harekete geçer. Yaptıkları plan başarılı olur ve bu kadınlar lüks bir hayatı yaşamaya başlarlar. Ancak hırs onları yavaş yavaş ele geçirmeye başlayınca dostlukları tehlikeye girer ve polis güçleri de giderek onlara yakınlaşır.

Başrol Oyuncuları: Constance Wu, Jennifer Lopez, Julia Stiles

Tür: Komedi, Dram, Biyografi

Yönetmen: Lorene Scafaria

Fragman

Hustlers Benzeri Filmler

 • Hayatımın Yolculuğu (2015) – IMDb: 6.3
 • Blindspotting (2018) – IMDb: 7.4
 • Green Book (2018) – IMDb: 8.2

9. Shaft (2019) – IMDb: 6.4

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Film en yakın arkadaşını öldürenleri ortaya çıkarmak için babasından yardım alan ve onunla aşılması zor bir mücadeleye giren bir adamın hikayesi konu ediyor. MIT diplomalı bir siber güvenlik uzmanı olan John Shaft Jr. (JJ)’nin en yakın arkadaşı öldürülmüştür. Bu olay sonrasında JJ büyük bir yıkıma uğrar. JJ, suçluların ortaya çıkarılması için ne yapılması gerekiyorsa onu yapacaktır ve bunun için babasından bir eğitim alır. Çocukluğunda onun yanında olamayan John Shaft hem oğlunu korumak ister hem de Harlem’in bataklıklarında ona yardımcı olmaya karar verir. Bol aksiyonlu komedi filmlerinden biri olan bu yapım boş zamanınızda izleyebileceğiniz güzel içeriklerden birisidir.

Başrol Oyuncuları: Samuel L. Jackson, Jessie T. Usher, Regina Hall

Tür: Komedi, Aksiyon, Polisiye

Yönetmen: Tim Story

Fragman

Shaft Benzeri Filmler

 • Celeste and Jesse Forever (2012) – IMDb: 6.6
 • Hayatımın Yolculuğu (2015) – IMDb: 6.3
 • Like Father (2018) – IMDb: 6.1

8. Cinayet Süsü (2019) – IMDb: 6.7

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Film gizemli bir şekilde insanları öldüren bir seri katil vakasını çözmeye çalışan cinayet bürosu ekibinin maceralarını konu ediyor. Başkomiser Emin, komiser yardımcısı Alaattin, komiser Salih ve Asuman sıra dışı bir vakayla karşı karşıyadır. Birbiri ardına işlenen cinayetlerin peşinde olan ekip bu olaylardan herhangi bir delil ya da ipucu bulamaz. Cinayetlerin giderek artması ve basının bu konu üzerinde çok durması ekibin üzerindeki baskıyı arttırır. Bu sırada Emniyet Genel Müdürü ise bu vakada kendilerine yardımcı olacak olan suç uzmanı Dizdar Koşu’yu ekibe katar.

Başrol Oyuncuları: Uğur Yücel, Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt

Tür: Komedi, Polisiye

Yönetmen: Ali Atay

Fragman

Cinayet Süsü Benzeri Filmler

 • Cici Babam (2018) - IMDb: 5.2
 • Kolpaçino 3. Devre (2016) – IMDb: 4.0
 • Hababam Sınıfı Yeniden (2019) – IMDb: 2.2

7. Jumanji: Vahşi Orman (2017) – IMDb: 6.9

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Dört arkadaş bir konsol oyunu bulur fakat bu oyunun adını aralarından kimse daha önceden duymamıştır. Heyecanlı bir şekilde bu oyunu kurcalamaya başlayan dört arkadaş kendilerini vahşi ormanda bir avatarın içinde bulurlar. Kısa bir sürenin ardından çocuklar Jumanji ile oynadıklarını düşünürler ve kendilerinin de oyunun içerisinde olduklarını keşfederler. Çocuklar eğer dışarı çıkmak istiyorlarsa hayatlarının en zorlu macerasına çıkmak zorundadırlar. Aksiyonuyla, fantastik öğeleriyle bu yapım boş zamanlarda izlenebilecek güzel komedi filmlerinden birisidir.

Başrol Oyuncuları: Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart

Tür: Komedi, Aksiyon, Fantastik

Yönetmen: Jake Kasdan

Fragman

Jumanji: Vahşi Orman Benzeri Filmler

 • Bitirim İkili 3 (2007) – IMDb: 6.2
 • Akıllı Ol (2008) – IMDb: 6.5
 • Beni Satan Casus (2018) – IMDb: 6.0

6. Düğün Dernek (2013) – IMDb: 7.1

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

Sivas’ın Esenyurt köyünde hayatını devam ettiren İsmail’in oğlu Tarık bir gün yurt dışından evine döner. İlk zamanlarda memleket hasreti zannedildiyse de Tarık’ın bu gelişinin arkasındaki gerçek ortaya çıkar. Tarık Letonya’da Monica adlı bir kızla beraberdir ve aynı ülkede yaşayabilmek için tek yolu onların evlenmeleridir. Tarık’ta bu yüzden memlekete babasının iznini almaya gelir. Fakat babası Tarık’ı düğünsüz evlendirmemeye kararlıdır ve acele bir şekilde düğün organize eder. İlk önce planları bir otel düğünü olsa da işler sarpa sarar ve köy meydanında bir düğün hazırlarlar. Fakat düğün gecesi devenin üzerindeki gelin kaybolur. Tüpçü Fikret ve Çetin kızın Rusya’dan gelen bir mafyanın kaçırdığını öğrenir. Türk sinema sektörünün en kaliteli işlerinden birisi olan bu yapım Netflix’te yayınlanmış en iyi komedi filmlerinden birisidir.

Başrol Oyuncuları: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin

Tür: Komedi

Yönetmen: Selçuk Aydemir

Fragman

Düğün Dernek Benzeri Filmler

 • Osman Pazarlama (2016) – IMDb: 3.3
 • Pek Yakında (2014) – IMDb: 7.4
 • Yok Artık 2 (2016) – IMDb: 5.3

5. Sevdiğim Tüm Erkeklere (2018) – IMDb: 7.1

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

On altı yaşında genç bir kız olan Lara Jean, her kız gibi birilerini sevmektedir. Fakat onun sevdiği kişilerle olan iletişimi mektuptan ibarettir. Lara, sevdiği her çocuk için bir mektup yazmıştır. Nasıl olsa kimse okumaz diye Lara, asla söylemeyeceği duyguları mektuba yazar. Lara, bu zamana kadar beş mektup yazmıştır ve hepsini odasındaki bir kutuda saklamaktadır. Bir gün kutudaki mektuplar gizemli bir şekilde sahiplerine postalanır. Bir anda Lara’nın aşk hayatı yolundan çıkar. Lara’nın sevdiği çocuklar kendileri hakkında onun neler düşündüğünü öğrenmiştir. Fakat bu mektupları kim göndermiştir.

Başrol Oyuncuları: Lana Condor, John Corbett, Noah Centineo

Tür: Komedi, Romantik

Yönetmen: Susan Johnson

Fragman

Sevdiğim Tüm Erkeklere Benzeri Filmler

 • Delidolu 2 (2020) – IMDb: 5.8
 • The Perfect Date (2019) – IMDb: 7.1
 • The Last Summer (2019) – IMDb: 5.6

4. Love, Rosie (2014) – IMDb: 7.2

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

2014 yılında yayımlanan bu yapım en iyi Netflix komedi filmlerinden birisidir. 5 yaşından beri birbirlerinin en iyi dostu olan Rosie ve Alex’in aralarında sevgili olmaya dair hiçbir şey olmamıştır. Fakat ne zaman sıra sevgili seçimlerine gelse ikili birbirlerinin her zaman düşmanı olmuştur. 18 yaşında yapılan bir seçim ile ikilinin hayatı bambaşka yönlere savrulur. Fakat aralarındaki bağ kilometrelerce mesafeye ve geçen zamana rağmen kopmaz. Bu sırada ise ikisinin de hayatında hüzünlü bir şekilde biten ilişkiler, evlikler olur. Peki 5 yaşından beri dost olan bu ikili birbirlerini tekrardan bulduğu zaman ikinci bir şansları olacak mı?

Başrol Oyuncuları: Lily Collins, Sam Claflin, Christian Cooke

Tür: Komedi, Romantik

Yönetmen: Christian Ditter

Fragman

Love, Rosie Benzeri Filmler

 • Love Jacked (2018) – IMDb: 5.8
 • Patronlara Tuzak (2018) – IMDb: 6.5
 • Erkek Aklı (2012) – IMDb: 6.5

3. Şipşak Aile (2018) – IMDb: 7.3

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

İzlenmesi gereken komedi filmlerinden birisi olan bu yapım çocuk sahibi olmak isteyen ve evlat edinmeye karar veren bir çiftin hikayesini konu ediyor. Pete ve Ellie birbirlerini çok sevmektedir ve tek istedikleri şey çocuk sahibi olmaktır. Bu çift bir aile kurmaya karar verdiklerinde koruyucu aile olarak evlat edinmek isterler. Çift küçük, tatlı bir çocuk evlat edinmek isterken karşılarına çok sevimli bir üç kardeş çıkar. Pete ve Ellie bu kardeşleri evlat edinmeye karar verir. Tatlı çift bir gecede aile olur ve nasıl ebeveynlik yapılmasını öğrenmeleri gerekir. Bu süreçte ise karakterleri birbirinden farklı 5 kişinin birbirlerine uyum sağlaması gerekmektedir. Bir ailenin dinamiği, evlat edinme sistemindeki kağıt işleri ve çıkan aksaklıklar işin içine girince tüm her şey giderek zorlaşır. Güzel hikayesi ve kurgusu sayesinde bu yapım izleyicileri tarafından çok sevilmiştir.

Başrol Oyuncuları: Mark Wahlberg, Rose Byrne, Isabela Merced

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Sean Anders

Fragman

Şipşak Aile Benzeri Filmler

 • İlk Eşler Kulübü (1996) – IMDb: 6.4
 • Crazy Rich Asians (2018) – IMDb: 6.9
 • Uzatmalı Nişanlım (2012) – IMDb: 6.2

2. The Nice Guys (2016) – IMDb: 7.4

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

1970’lerde Los Angeles’te şanslı fakat sakar özel dedektif olan Holland March ve dikkatli araştırmacı Jackson Healy bir gizemi çözmek için bir araya gelir. Bu ikilinin herkesin aradığı önemli bir sır saklayan kızı bulması gerekmektedir. Bu kız ünlü bir porno yıldızı olan Misty Mountain’in ölümünü çözebilecek tek kişidir. Araştırma sırasında bu ikili yüksek statüdeki devlet yetkililerin hedefi haline gelir. İzlerken kahkahalar atacağınız bu polisiye filmi güzel kurgusu sayesinde çok sevilmiştir. Film tüm bu detaylarıyla Netflix’te yayınlanan en iyi komedi filmlerinden birisidir.

Başrol Oyuncuları: Ryan Gosling, Russell Crowe, Margaret Qualley

Tür: Komedi, Polisiye

Yönetmen: Shane Black

Fragman

The Nice Guys Benzeri Filmler

 • Spenser Kanunları (2020) – IMDb: 6.2
 • Tam Gaz (2017) – IMDb: 7.6
 • The World Is Yours (2018) – IMDb: 6.4

1. Aile Arasında (2017) – IMDb: 7.7

Netflix Komedi Filmleri, En İyi Netflix Komedi Filmleri

En iyi Netflix komedi filmleri listemizin ilk sırasında herkesin bildiği en azından duyduğu Aile Arasında yapımı bulunmaktadır. Nevrotik Fikret ve müzikhol vokalisti Solmaz komik bir tesadüfle tanışır. Her ikisinin de 21 yıllık ilişkileri aynı gün bitmiştir. Solmaz’ın kızı olan Zeynep Adanalı sevgilisiyle evlenmeye karar verir. Fakat bundan çok korkan Fikret kendini bir anda rol yaparken bulur. Aile arasında küçük bir şey olması planlanan nikah, erkek tarafının ısrarı yüzünden giderek büyür. Peki bu ekip gelenekçi, silahlı ve kebap zinciri sahibi Adanalı aileyle anlaşabilecek ve bu düğün terslik olmadan yapılabilecek midir?

Başrol Oyuncuları: Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar

Tür: Komedi, Aile

Yönetmen: Ozan Açıktan

Fragman

Aile Arasında Benzeri Filmler

 • Babamın Ceketi (2018) – IMDb: 4.9
 • Sağ Sağlim (2012) – IMDb: 6.4
 • Sen Kimsin (2012) – IMDb: 5.0
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
4
1
0
1
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.