Türk Polisiye - Suç Filmleri – Gerilim ve Heyecan Dolu En iyi 15 Türk Polisiye - Suç Filmi

Türk Polisiye - Suç Filmleri – Gerilim ve Heyecan Dolu En iyi 15 Türk Polisiye - Suç Filmi
15.02.202015:01

En iyi Türk Polisiye ve Suç filmlerini sizler için detaylıca araştırdık. Onlarca film arasından seçtiğimiz en iyi 15 Türk polisiye ve suç filmini bu içeriğimizde listeledik. İşte IMDb puanı yüksek en iyi Türk polisiye ve suç filmleri...

Haber güncelleme tarihi 19.02.2020 12:11

Türk Sinemasının Gelmiş Geçmiş En iyi Polisiye ve Suç Filmleri

Aksiyon, macera, gerilim ve heyecanı dolu dolu yaşayacağınız en iyi Türk polisiye ve suç filmlerini listeledik. Sinemaya damgasını vurmaya başarmış en güzel ve en çok izlenen Türk polisiye ve suç filmleri listesinde hem senaryosuyla hem de oyuncu kadrosuyla dikkat çeken filmler yer almıştır. İşte Türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi polisiye ve suç filmleri...

Türk Polisiye ve Suç Filmleri;


1. En Uzun Gece (2019) – IMDb: 4.5

Türk Polisiye

Ünlü aktör Orhan Kılıç’ın hem yazıp hem de yönettiği film cinayetlerle dolu olaylarla son bulan organ mafyalarını yakalamaya çalışan bir polisi anlatmaktadır. Genelde kurbanlarını mültecilerden seçen Organ Mafyasına karşı adalet galip gelebilecek midir? Filmin oyuncu kadrosunda Orhan Kılıç, eda Erol, Cem Kılıç ve Murat Aydın gibi isimler rol almıştır.

Tür: Polisiye, Suç

Fragman   


2. Cingöz Recai (2017) - IMDb: 4.9

Tğrk Polisiye

Peyami Safa’nın unutulmaz eseri Cingöz Recai’nin sinema uyarlaması olan filmin oyuncu kadrosunda Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli ve Serkan Keskin gibi başarılı isimler yer almıştır. Film iyiliksever hırsız Cingöz Recai ve onu yakalamak için her yolu deneyen Komiser Mehmet Rıza’nın maceralarını anlatmaktadır. 

Tür: Komedi, Polisiye, Suç

Fragman


3. Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok (2017) – IMDb: 5.2

Türk Polisiye

Yavaş Yavaş görme yetisini kaybeden Cinayet Masası polisi Salim bu sorunla baş  etmeye çalışırken bir olayda tanıştığı maktul yakınının kör bir piyanist olduğunu görür. İlk başta Handan Hanım’a tutulan Salim ondan yüz bulamayınca bu sefer Cinayet zanlısının kör karısından hoşlanmaya başlar. Bu sırada Salim’in annesi de kör bir kadındır. Onur Ünlü’nün yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Demet Evgar, Fatih Artman ve Ezgi Eyüpoğlu yer almıştır.

Tür: Polisiye, Dram, Suç

Fragman   


4. New York’ta Beş Minare (2010) – IMDb: 5.8

Türk Polisiye

Ünlü sanatçı Mahsun Kırmızgül’ün hem yazıp hem yönetip hem de başrolünde yer aldığı efsane film New York’ta Beş Minare bir cemaat lideri ile genç bir polis arasında yaşanan olayları anlatmaktadır. Oyuncu kadrosunda Mahsun Kırmızıgül, Haluk Bilginer, Robert Patrick ve Mustafa Sandal’ın rol aldığı film hem senaryosu hem de oyunculuk performanslarıyla en iyi Türk polisiye filmlerinden biri olmuştur.

Tür: Aksiyon, Dram, Polisiye, Suç

Fragman


5. Pars: Kiraz Operasyonu (2007) – IMDb: 5.9

Türk polisiye

Türk sinemasının en iyi yönetmenlerinden Osman Sınav’ın eseri olan Pars: Kiraz Operasyonu filmi babasının intikamını almak için yemin eden Pars lakaplı Atilla Komiserin uyuşturucu çetelerine karşı verdiği mücadeleyi anlatmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda Mehmet Kurtuluş, Nida Şafak ve Selçuk yöntem gibi önemli oyuncular yer almıştır.

Tür: Aksiyon, Polisiye, Suç

Fragman


6. Beyza’nın Kadınları (2006) – IMDb: 6.2

Türk Polisiye

En iyi Türk Poliisye filmlerinden biri olan Beyza’nın Kadınları filmi ünlü yönetmen Mustafa Altıoklar imzalı olup oyuncu kadrosunda Tamer Karadağlı, Haldun Boysan, Demet Evgar ve Aslı Bayram gibi önemli isimler yer almıştır. Filmin konusu ise Komiser Faruk ve Psikiyatr Doruk’un bir seri katili yakalama çabaları anlatılmaktadır.

Tür: Polisiye, Gerilim, Suç

Fragman


7. Ejder Kapanı (2010)- IMDb: 6.5

Türk Polisiye

Ünlü aktör Uğur Yücel’in Polisiye türünde yaptığı bu film 2010 yılına damgasını vurmuş ve en iyi Türk polisye filmlerinden biri olmuştur. Muhteşem oyuncu kadrosu ve senaryosuyla dikkat çeken filmde Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler ve Ozan Güven rol almıştır. Aksiyon ve heyecan dolu sahneleriyle fark yaratan filmde usta oyuncuların performansları da bir hayli dikkat çekmiştir.

Tür: Aksiyon Polisiye, Suç

Fragman


8. Polis (2007) – IMDb: 6.7

Türk Polisiye

2007 yılında vizyona giren ve izleyicileri tarafından çok beğenilen Onur Ünlü imzalı Polis filmi başrolünde Haluk Bilginer rol almıştır. Filmin konusu ise 30 yılı aşkın süredir cinayet masasında başarıyla görev yapan Ragıp Komiserin başına gelen bir takım belaları ve ufak bir aşk hikayesini anlatmaktadır.  Filmin oyuncu kadrosunda Özgü Namal, Sermiyan Midyat ve Ragıp Savaş gibi ünlü aktörlerde yer almıştır.

Tür: Polisiye, Macera, Suç

Fragman


9. Labirent (2011) – IMDb: 6.8

Türk Polisiye

Kaybedenler kulübü ilmiyle büyük bir çıkış yakalayan ünlü yönetmen Tolga Örnek’in 2011 yılında ortaya koyduğu efsane film Labirent Türk-Alman ortak yapımı en iyi Türk polisiye filmlerinden biridir. Filmin konusu ise İstanbul’da yapılan bir bombalı saldırı sonucu yerli ve turist insanların hayatını kaybetmesiyle çıkan kaos ortamında Türk İstihbaratının “Labirent” adını verdiği bir operasyon başlatması filmde anlatılmıştır.

Tür: Polisiye, Suç

Fragman


10. Cinayet Süsü (2019) – IMDb: 7.3

Türk Polisiye

Oyuncu Kadrosunda Feyyaz Yiğit, Uğur Yücel, Cengiz Bozkurt ve Binnur Kaya’nın rol aldığı komedi dolu polisiye filmi son yılların başarılı yönetmeni Ali Atay’ın eseridir. Ölümlü Dünya filmiyle büyük ses getiren ekip bu sefer de polisiye türünde sağlam bir film ortaya koymuşlardır.  Filmin konusu ise gizemli bir seri katili bulmak ve yakalamak amacıyla büro çalışanlarının girdiği türlü maceraları anlatmaktadır.

Tür: Polisiye, Komedi, Suç

Fragman


11. Av Mevsimi (2010) – IMDb: 7.4

Türk Polisiye

Türk sinemasına damga vuran şaheser “Av Mevsimi” filmi ünlü yönetmen Yavuz Turgul imzalı olup başrollerinde Şener Şen, Cem yılmaz ve Çetin Tekindor yer almıştır. Cinayet masasının efsane komiseri Ferman (Şener Şen)  ve onun sağ kolu olan Deli İdris’in (Cem Yılmaz) ve ekibe yeni katılan Çömez Hasan’ın (Okan Yalabık)  bir cinayet vakıasında Battal Çolakzade (Çetin Tekindor) ile karşı karşıya gelmeleri filmin konusu olmuştur. Av Mevsimi kusursuz senaryosu ve muhteşem oyunculuk performanslarıyla en iyi Türk polisiye ve suç filmlerinden biri olmuştur.

Tür: Gerilim, Polisiye, Suç

Fragman    


12. Behzat Ç. : Ankara Yanıyor (2013) – IMDb: 7.5

türk polisiye

Başarılı yönetmen Serdar Akar imzalı unutulmaz film Behzat Ç. : Ankara Yanıyor başrolünde Erdal Beşikçioğlunun rol aldığı efsane yapımlardan biridir. Behzat Ç dizisiyle büyük bir çıkış yakalan ekip sinema filmlerinde de son derece başarılı bir senaryo ve hikaye ile bizi karşılamıştır. Filmin konusu ise ekipten ayrılan başkomiser Behzat Ç’nin duygusal bunalımlar ve bir süre boş gezmesinden sonra tekrar ekibin başına geçmesi için davet edilmesini konu edinmiştir.

Tür: Polisiye, Gerilim, Suç

Fragman


13. Behzat Ç. : Seni Kalbime Gömdüm (2011) – IMDb: 7.6

türk polisiye

Başarılı yazar Emrah Serbes’in Son Hafriyat romanından beyazperdeye aktarılan filmin yönetmenliğini Serdar kara üstlenmiş olup başrollerinde Erdal Beşikçioğlu ve Cansu Dere rol almıştır. Filmin konusu ise kurbanlarını öldürerek Ankara’nın dört bir köşesine bırakan Red Kit lakaplı seri katili yakalamak için Behzat Ç ve ekibinin girdiği maceralar anlatılmaktadır.

Tür: Polisiye, Suç

Fragman


14. Bir Zamanlar Anadolu’da (2011) – IMDb: 7.9

türk polisiye

Nuri Bilge Ceylan’ın Türk sinemasına damga vuran filmlerinden biri olan Bir Zamanlar Anadolu’da bir doktor ve bir savcı’nın yaşadığı 12 saatlik gerilim dolu anları izleyicilerine sunmaktadır. Bir cinayet hikayesinin üzerine kurgulanan filmin oyuncu kadrosunda Muhammet Uzuner , Yılmaz Erdoğan  ve Taner Birsel  rol almıştır.

Tür: Gerilim, Polisiye, Suç

Fragman


15. İtirazım Var (2014) – IMDb: 7.9

türk polisiye

Başarılı yönetmen Onur Ünlü’nün polisiye türü filmlerinden biri olan İtirazım Var filminin konusu eski bir boksör ve şimdilerde sıra dışı bir imam olan Selman Bulut’un camide yaşanan silahlı bir olay sonrası davayı çözmek için harekete geçmesi anlatılmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Serkan Keskin, Hazal Kaya, Büşra Pekin, Öner Erkan ve Osman Sonant rol almıştır.

Tür: Polisiye, Suç

Fragman

Önerilen İçerik: IMDb Puanı Yüksek Tüm Zamanların En İyi 30 Polisiye Filmi

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.