Şafak Sezer Filmleri - En İyi Şafak Sezer Filmleri

Şafak Sezer Filmleri - En İyi Şafak Sezer Filmleri
31.08.201916:59

Oyuncu, yapımcı ve senarist olarak bilinen Şafak Seze'in en iyi filmlerini bir araya getirdik. Her biri birbirinden komik en iyi Şafak Sezer filmleri listemizde yer alıyor.

Haber güncelleme tarihi 09.06.2020 14:21

Şafak Sezer Filmleri –  En İyi Şafak Sezer Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi Şafak Sezer filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde yer alan en güzel Şafak Sezer filmlerini izleyicilerin beğenisine göre sıraladık. İşte Komedi filmleri listelerinin vazgeçilmez filmlerinden oluşan en iyi Şafak Sezer filmleri listesi...

Şafak Sezer filmleri;

1. Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi (2009)

Şafak Sezer Filmleri

Şafak Sezer’in en sevilen filmleri arasında yer alan “Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi” filmi, 2009 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Yönetmenliğini Atıl İnanç’ın üstlendiği filmin başrollerinde Şafak Sezer, Aydemir Akbaş, Ali Çatalbaş, Haktan Pak ve Hakan Ural rol almaktadır. Senaristliği Şafak Sezer’a ait olan film, 7 kişilik bir kadronun bir gün içerisinde başına gelenleri konu etmektedir.

Tür: Aksiyon, Komedi

FRAGMAN


2. G.O.R.A (2004)

Şafak Sezer Filmleri

Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın üstlendiği “G.O.R.A” filmi, 2004 yılında izleyiciyle buluşmuştur. Son derece komik ve bir o kadar mizahi sahnelere ev sahipliği yapan filmin senaristliğini Cem Yılmaz gerçekleştirmektedir. Bilim kurgu ve komedi temalarının işlendiği filmin başrollerinde Cem Yılmaz “Erşat Kuneri, Komutan Loger, Arif”, Özge Özberk “Ceku”, İdil Fırat “Mulu”, Şafak Sezer “Kuna” ve Ozan Güven “216” karakterine hayat vermektedir. Film, Anadolu’da tüccarlık yapmakta olan Arif karakterinin uzaylılar tarafından kaçırılmasını komik bir diller anlatmaktadır. En büyük rakibi Komutan Loger olan Arif, Ceku adında kız ile dolu dizgin bir aşk yaşamayı hayal etmektedir.

Tür: Komedi, Bilim Kurgu

FRAGMAN


3. Kolpaçino: Bomba (2011)

Şafak Sezer Filmleri

Türk sinemasında komedi türünün en güzel örnekleri arasında gösterilen “Kolpaçino: Bomba” filmi, 2011 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Gişeye girmesinden kısa bir süre sonra 4 milyon doların üzerinde hasılat yapan filmin yönetmenliğini Şafak Sezer gerçekleştirmektedir. Film, Kolpaçino serisinin devamı niteliğindedir. Güldürü türündeki bu filmin başrollerinde Şafak Sezer, Aydemir Akbaş ve Arzu Yanardağ rol almaktadır.

Tür: Komedi

FRAGMAN


4. Maskeli Beşler: Kıbrıs (2008)

Şafak Sezer Filmleri

Ünlü komedyen Mehmet Ali Erbil ve Şafak Sezer’in bir araya geldiği “Maskeli Beşler: Kıbrıs” filmi, 2008 yılında Türk sinemalarına girmiştir. İzleyicilerden tam not alan film, Türk komedi kültürünün en iyi örnekleri arasında yer almaktadır. Cem Erman yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Maskeli Beşler: Kıbrıs” filminin başrollerinde Seray Sever, Deniz Akkaya, Peker Açıkalın, Mehmet Ali Erbil ve Şafak Sezer rol almaktadır. Film gösterime girmesinden kısa bir süre sonra 7 milyon dolar gişe hasılatı yapmıştır.

Tür: Komedi

FRAGMAN


5. Kolpaçino 3. Devre (2016)

Şafak Sezer Filmleri

Kolpaçino serisinin üçüncü filmi olarak vizyona giren “Kolpaçino 3. Devre”, Şafak Sezer yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Kolpaçino: Bomba karakterlerinin rol aldığı filmin başrollerinde Şafak Sezer, Aydemir Akbaş, Erkan Petekkaya, Ebubekir Öztürk ve Ali Çatalbaş rol almaktadır.

Tür: Komedi

FRAGMAN


6. G.D.O. Karakedi (2013)

Şafak Sezer Filmleri

Yönetmenliğini Murat Aslan’ın üstlendiği “G.D.O. Karakedi” filmi, 2013 yılında vizyona giren güldürü temalı yapımlar arasındadır. Aksiyon ve komedi temalarının bir arada işlendiği film, Türk izleyiciler tarafından büyük beğeni toplamıştır. Şafak Sezer’in başrolünde yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda Melisa Aslı Pamuk, Durul Bazan, Serkan Şengül ve Giray Altınok yer almaktadır.

Tür: Komedi, Aksiyon

FRAGMAN


7. Kutsal Damacana 2: İtmen (2010)

Şafak Sezer Filmleri

Kutsal Damacana filminin devamı niteliğinde olan “Kutsal Damacana 2: İtem”, Korhan Bozkurt yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin senaristliği ve başrolü Şafak Sezer tarafından gerçekleştirilmektedir. Filmin başrollerinde Aydemir Akbaş, Mustafa Üstündağ ve Şafak Sezer rol almaktadır. 22 Ocak 2010 yılında gösterime giren film, 5 milyon dolar gişe hasılatı yapmıştır.

Tür: Aksiyon, Komedi

FRAGMAN


8. Vizontele (2001)

Şafak Sezer Filmleri

Yılmaz Erdoğan’ın en sevilen filmleri arasında yer alan “Vizontele”, Ömer Faruk Sorak birlikteliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Türk sinemasının en ünlü isimlerinin yer aldığı filmin başrolünde Şafak Sezer, Cem Yılmaz, Demet Akbağ, Altan Erkekli, İclal Aydın ve Yılmaz Erdoğan rol almaktadır. Kasabanın deli çocuğu olarak bilinen Emin’in her insana yardım sever davranışları ve paylaşımcı ruhunu zamanla köy halkının dikkatini çekmiştir. Herkesin sevdiği bu adam, Anadolu’da henüz görülmemiş bir icadı köy halkıyla paylaşacaktır. Elektronik işlere büyük merakı olan Emin, büyük icadıyla görenleri kendine hayran bırakmayı başaracaktır.

Tür: Komedi

FRAGMAN


9. Kutsal Damacana (2007)

Şafak Sezer Filmleri

Sahte bir papazın hikayesini son derece komik ve mizahi açıda ele alan “Kutsal Damacana”, Ahmet Yılmaz ve Kamil Aydın yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. İstanbul’un çeşitli yerlerinde çekilen filmin başrollerinde Eyşan Özhin “Deniz”, Şafak Sezer “Fikret”, Ersin Korkut “Asım”, Büşra Pekin “Selen” ve Yıldırım Memişoğlu “Papaz” karakterini canlandırmaktadır.

Tür: Komedi, Fantastik

FRAGMAN


10. Ketenpere (2017)

Şafak Sezer Filmleri

Şafak Sezer’in başrollerini paylaştığı “Ketenpere” filmi, 2017 yılının sonlarında beyazperdeye aktarılmıştır. Türk mizah yapısını en güzel şekilde ele alan filmin yönetmen koltuğunda Kamil Çetin yer almaktadır. Ketenpere filminin başrollerinde Şafak Sezer “Kalander”, Elif Erol “İmge”, Hakan Ural “Ejder”, Mehmet Esen “Vefa Abi” ve Afrikalı Ali “Kotcu Can” karakterini canlandırmaktadır.

Tür: Komedi

FRAGMAN


11. Maskeli Beşler İntikam Peşinde (2005)

Şafak Sezer Filmleri

Maskeli Beşler serisinin ilk filmi olarak vizyona giren “Maskeli Beşler İntikam Peşinde”, Murat Aslan yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Şafak Sezer’in başrollerini paylaştığı filmin oyuncu kadrosu “Hababam Sınıfı Üç Buçuk” filmiyle aynıdır. Filmde Mehmet Ali Alabora “Murat”, Cengiz Küçükayvaz “Kamil”, Şafak Sezer “Tezcan”, Melih Ekener “Zeki” ve Peker Açıkalın “Bahattin” rolünü canlandırmaktadır.

Tür: Komedi, Polisiye

FRAGMAN


12. Bir Baba Hindu (2016)

Şafak Sezer Filmleri

Sermiyan Midyat’ın hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlendiği “Bir Baba Hindu”, 2016 yılının Eylül ayında beyazperdeye aktarılmıştır. Ünlü komedyen Şafak Sezer’in Ejder” karakterinin canlandırdığı filmin başrollerinde Sermiyan Midyat “Fadıl”, Nicole Faria “Gundhi”, Burak Satıbol “Hulusi” ve Zeynep Kankonde “Gülistan” karakterini canlandırmaktadır.

Tür: Komedi

FRAGMAN


13. Maskeli Beşler: Irak (2007)

Şafak Sezer Filmleri

Türk sinemasının aranan isimlerini bir araya getiren “Maskeli Beşler: Irak” filmi, güldürü türünde vizyona giren en iyi Şafak Sezer filmleri arasında yer almaktadır. Son derece sakar ve sempatik hırsızlık çetesi bu kez Irak’ta yeni bir soygun için bir araya gelmektedir. Petrol tesisinin ele geçiren çete, Türkiye ve Amerika arasında büyük bir krizin tetikçisi olacaklardır. Maskeli Beşler: Kıbrıs filminin başrollerinde Tatsyana Tsvikeviç, Erdal Tosun, Melih Ekener, Cengiz Küçükayvaz ve Şafak Sezer rol almaktadır.

Tür: Komedi, Macera

FRAGMAN


14. Hababam Sınıfı Askerde (2005)

Şafak Sezer Filmleri

Türk komedi filmleri arasında yer alan “Hababam Sınıfı Askerde”, Ferdi Eğilmez yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Eski Türk filmleri arasında favorilerde yer alan Hababam Sınıfı’nın günümüze uyarlanmış bir filmi olarak gösterime giren yapım, 2005 yılının en sevilen komedi türleri arasında gösterilmektedir. Filmin başrollerinde Mehmet Ali Alabora, Mehmet Ali Erbil, Hülya Avşar, Şafak Sezer ve Halit Akçatepe rol almaktadır.

Tür: Komedi, Macera

FRAGMAN


15. Hababam Sınıfı Merhaba (2004)

Şafak Sezer Filmleri

Kartal Tibet yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Hababam Sınıfı Merhaba” filmi, Türk sinemasının unutulmaz filmlerinden olan Hababam Sınıfı filminden esinlenmiştir. 2004 yılında vizyona giren filmin başrollerinde Nehir Erdoğan, Mehmet Ali Alabora, Mehmet Ali Erbil, Halit Akçatepe ve Şafak Sezer rol almaktadır.

Tür: Dram, Komedi

FRAGMAN


16. Hababam Sınıfı Üç Bucak (2006)

Şafak Sezer Filmleri

Korku ve komedi temalarının bir arada işlediği “Hababam Sınıfı Üç Buçuk”, Ferdi Eğilmez yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Ünlü yazar Rıfat Ilgaz’ın “Hababam Sınıfı” isimli öyküsünden sinemaya uyarlanan film 2006 senesinin en çok izlenen Türk yapımları arasında gösterilmektedir. Hababam Sınıfı Üç Buçuk filminin başrollerinde Seda Sayan, Mehmet Ali Alabora, Mehmet Ali Erbil, Şafak Sezer ve Halit Akçatepe rol almaktadır.

Tür: Komedi, Gerilim

FRAGMAN


17. Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz (2008)

Şafak Sezer Filmleri

Yaşar Ne Yaşar  Ne Yaşamaz filmi Ulaş ve Atıl İnanç yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Aziz Nesin’in aynı isimdeki romanından sinemaya aktarılan filmin başrollerinde Şafak Sezer, Didem Erol, Necmi Yapıcı, Ercü Turan ve Turgay Tanülü rol almaktadır. Ansızın cezaevine düşen baş karakterimiz, koğuş arkadaşları ve koğuş ağası tarafından çok sevilecektir. Bu denli kibar bir insanın hapishaneye düşmesine şaşıran arkadaşları, Yaşar’ın hayat hikayesini merak etmektedir.

Tür: Dram, Komedi

FRAGMAN

Önerilen İçerik; En İyi Cem Yılmaz Filmleri

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
44
142
11
27
6
8
49
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.