Türk Komedi Filmleri - Son Yıllara Damgasını Vurmuş En İyi 32 Türk Komedi Filmi

Türk Komedi Filmleri - Son Yıllara Damgasını Vurmuş En İyi 32 Türk Komedi Filmi
13.01.201609:00

Türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi Türk komedi filmlerini bir araya getirdiğimiz listeyi sizlerin huzurlarına sunuyoruz. İşte, komediye doyacağınız en iyi yerli komedi filmleri...

Haber güncelleme tarihi 24.07.2020 13:49

Son 20 Yıla Damgasını Vurmuş En İyi Yerli Komedi Film Önerileri

İzlerken neşenizi arttıracak, kahkahalarla gülmenizi sağlayacak en iyi Türk komedi filmlerini bu listede bir araya getirdik. İşte, tüm zamanların en güzel yerli komedi film önerileri...

Türk Komedi Filmleri;

32. Pardon (2005) IMDb: 8,2

Türk sinemasının en komik eserlerinden bir tanesi Pardon!

en iyi türk komedi filmleri

Ferhan Şensoy’un harika eserlerinden bir tanesi olacak sinema dünyasında yerini alan “Pardon” filmi, Türk komedi filmleri arasında adeta unutulmaz listesine girdi. Oyunculuk ve konusuyla en güzel komedi filmleri listesinde her zaman yer bulan film, aynı zamanda dönemin en çok izlenen yerli komedi filmleri arasında da yer almaktadır. Eğer, izleme şansını elde edemediyseniz kesinlikle Türk komedi filmleri arasında “Pardon” filmini izlemelisiniz.

Filmin konusu; Asker kaçağı olarak uzun yıllar kaçan fakat sonra askere giden İbrahim, dağıtım izninde İstanbul' a arkadaşı Muzaffer'i görmeye gelir. Geceyi burada geçirecek ve hasret gidereceklerdir fakat üniforma görmekten aşırı rahatsız olan bir adam haline gelen İbrahim henüz otogardayken sebepsiz yere polisten kaçmaya başlar. Polis şüphelenerek kovalar ve Muzaffer' in evinde bu ikiliyi yakalar. Nezarette sorguya alınan ikili bir de yakın arkadaşları Aydın'ın ismini verirler. Aydın Taksim' de büfe işleten bir adamdır ne olduğunu anlamadan göz altına alınır ve işkence ile bütün suçlar kabul ettirilir. 3 arkadaş suçsuz yere hapis cezası alırlar. Hukuk ve yargı sisteminin eleştirildiği sıra dışı replikleri olan komedi filminde başrollerde Ferhan Şensoy, Rasim Öztekin, Ali Çatalbaş yer almaktadır.

Fragman


31. Vizontele (2001) IMDb: 8.1

en iyi türk komedi filmleri

Son yıllarda vizyona giren ve sadece komedi türleri arasında değil aynı zamanda Türk sinemasında da şimdiye kadar çekilmiş en iyi filmlerinden olan Vizontele, defalarca izlenmesine rağmen bıkılmayacak bir yapım. Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği Vizontele’de çoğu zaman güleceksiniz ancak aslında güldüğünüz olayların büyük bir dram olduğunu da fark edeceksiniz.

Fragman


30. Aile Arasında (2018) IMDb: 8,0

2018 yılın en iyi komedi filmi olarak gösterilen harika bir eser... Aile Arasında

en iyi türk komedi filmleri

Sinemanın ve televizyonun en komik kadınları arasında yer alan Gürse Birsel’in son filmi olan “Aile Arasında” en iyi yerli komedi filmleri arasında yer almaktadır. Vizyona girdiği dönemde en çok izlenen Türk filmi olan “Aile Arasında”, Engin Günaydın ve Demet Evgar’ın harika oyunculuğuyla adeta arşa çıkmıştır. Eğer hala izlemediyseniz, komedi dalında Türkiye’nin en komik filmlerinden bir tanesi olan “Aile Arasında” filmini kesinlikle izlemelisiniz.

Filmin Konusu; Çok takıntılı bir adam olan Fikret (Engin Günaydın) ve müzikhol vokalisti Solmaz (Demet Evgar), aynı gün yıllar süren evliliklerini bitirmiş, ve çok tuhaf olaylar sonucunda karşılaşmışlardır. Bu sırada Solmaz'ın kızı Zeynep, zengin bir kebapçının oğluyla evlenmeye karar vermiştir. Ancak ilk başta aile arasında olması planlanan nikah, giderek tantanalı bir hal alınca Fikret kendini hiç beklemediği olayların ortasında bulacaktır.

Fragman


29. G.O.R.A (2004) IMDb: 8,0

Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın her daim en iyi filmi olarak kalacak bir uzay filmi... G.O.R.A.

en iyi türk komedi filmleri

En iyi komedi filmleri arasında gösterilen ve yerli komedi filmleri arasında oldukça önemli bir yeri olan “G.O.R.A” Cem Yılmaz’ın elinin altından çıkan eğlendirici bir uzay filmidir. Uzay filmi, yine bir Türk tarafından komedi şeklinde irdelense de bu alanda belki de en iyisidir. 2004 yılından itibaren bu tarzda komedi alanında Türk sinemasında başka bir film yer almaktadır.

Filmin konusu; Turistik bir semtte halı ve kilim satan Arif adındaki uyanık bir tüccarın uzaylılar tarafından kaçırılmasıyla hikaye başlar. Arif hiç bilmediği bir gezegene götürülerek hapse atılır. Buradan kurtulmak için planlara girişen Arif, orada tanıştığı Bob Marley Faruk ile birlikte maceraya atılır. Bu macera esnasında Ceku adında prensesin de olaya dahil olmasıyla dallanır, budaklanır. Arif uzun uğraşlar sonucu Komutan Logar' a mücadele başlatır ve gezegenin kahramanı olur. Cem Yılmaz, Rasim Öztekin, Özge Özberk, Ozan Güven ve Özkan Uğur gibi isimlerin rol aldığı film kelime oyunları ve ince esprileriyle oldukça beğenilmiştir.

Fragman


28. Aykut Enişte (2019) IMDb: 7.5

Türk Komedi Filmleri

2019 Türk filmleri listede yer alan ve aynı zamanda yerli komedi filmleri arasında listeye girmeye değer gördüğümüz Aykut Enişte yapımı, Cem Gelinoğlu’nun komedi türünde en yeni yapımı… Filmde, evlenme hazırlığında olan Aykut’un dükkanı soyulur ve sigortacısını arayarak zararının karşılanmasını ister. Evlenme için dükkana yani paraya ihtiyacı olan Aykut’un sigortacısı dükkana geldiğinde artık yeni bir macera başlayacaktır. Dükkanın parasını alabilmek için sigortacısı ile işbirliği yapmak zorunda kalan Aykut’un hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır.

Tür: Komedi Aile

Fragman


27. Limonata (2015) IMDb: 7.5

en iyi türk komedi filmleri

2018 yılında Ölümlü Dünya filmi ile kamera karşısına geçen Ali Atay, daha öncesinde 2015 yılında da Limonata filmi ile yönetmen koltuğunda yer aldı. Türkiye’de çok fazla bilinmese de son yılların en iyi ev kaliteli yerli komedi filmlerinden Limonata filminin başrollerinde Serkan Keskin ve Ertan Saban yer aldı. Filmin, senaryosu ise yine Ali Atay ve Ertan Saban tarafından oluşturuldu…

Filmde oldukça özgün bir konu yer almaktadır. Başka kültürlerden gelen, birbirini tanımayan iki kardeşin benzerliklerini, farklılıklarını ve kavgalarını eğlenceli şekilde izleyiciye aktarılmaktadır. Serkan Keskin’in ve Ertan Saban’ın harika oyunculuklarını gösterdiği en yeni Türk Komedi filmleri arasında yer alan Limonata filmini mutlaka ama mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Fragman


26. Organize İşler (2008) IMDb: 7.4

"Araba nerde? Müşteride. Para nerde? Yarın Verecekler." Türk sinemasının komedi dalındaki unutulmaz eseri... Organize İşler

en iyi türk komedi filmleri

“Araba nerede? Müşteride! Para nerede! Yarın verecekler” repliğinin çıkış noktası olan Organize İşler, yerli komedi filmleri arasında olmazsa olmaz filmlerden bir tanesidir. Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı ve oynadığı bir film olan “Organize İşler” geçmişten günümüze en çok izlenen Türk komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Filmin konusu; İstanbul’da oto hırsızlığı yapmakta olan bir çetenin reisi bir kovalamaca sırasında intihar etmek üzere olan birinin evine sığınır. Hayatını kurtardığına inandığı bu kişiye iş vermek ve hırsızlığa teşvik etmek ister. Maceralı ve oldukça keyifli film Tolga Çevik’in oyunculuğuyla muhteşem bir iki saat sunmaktadır.

Fragman


25. Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (2016) IMDb: 7.5

Türk Komedi Filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi Türk komedi filmleri arasında yer alan “Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü?” dönemi çok iyi anlatan harika bir yapım. Komedi filmi dalında sınırlandırmak, bu filmi küçümsemek olur. Dikkatle izlediğinizde verilen mesajları çok iyi anlayacaksınız.

Fragman


24. Bana Masal Anlatma (2015) IMDb: 7.7

en iyi türk komedi filmleri

Leyla İle Mecnun filmi ile tanıdığımız Burak Aksak’ın yazıp yönettiği Bana Masal Anlatma filmi, tük komedi filmleri arasında oldukça farklı bir tür olarak karşımıza çıkmaktadır. Küfürsüz güldürebilen ender komedi filmi Bana Masal Anlatma, sizleri hem eğlendirecek hem de duygusal anlat yaşattıracak. İzleyen herkesin ağzında güzel bir tat bırakacak Bana Masal Anlatma da Fatih Artman, Hande Doğandemir, Devrim Yakut, Erdal Tosun ve Cengiz Bozkurt gibi usta oyuncalar yer almaktadır.

Fragman


23. Hokkabaz (2006) IMDb: 7.5

En komik yerli filmler arasında olmazsa olmaz bir eser... Hokkabaz

en iyi türk komedi filmleri

2006 yılında bir sihirbazın hayatını anlatmak için kamera karşısına çıkan Cem Yılmaz “yerli komedi filmleri” arasına “Hokkabaz” çekti. Filmin konusu; İskender hokkabazdır. Aslında onun ve çocukluk arkadaşı Maradona’nın dışında herkes onun hokkabaz olduğunu düşünmektedir. İstanbul’dan hızla kaçmak zorunda kalan ikili, turne programına Sait’i de dahil ederek büyük bir risk aldıklarının farkında değillerdir. Baba Sait, İskender’i taktir etmeyi uzun yıllar önce bırakmıştır. Bu macera boyunca İskender, Maradona ve Sait, yol arkadaşları Fatma ile bir dağılıp bir toparlanırlar.

Fragman


22. Hükumet Kadın (2013) IMDb: 6.5

en iyi türk komedi filmleri

Başrolünde Demet Akbağ ve Sermiyan Midyat’ın rol aldığı son yılların en çok güldüren Türk komedi filmleri arasında gösterilen Hükümet Kadın, Mardin’in Midyat ilçesinde yaşayan 8 çocuklu Xate’nin çevresinde yaşananları konu edinmektedir. Filmin yönetmenliğinde ise başrolde bulunan Sermiyan Midyat üstlenmektedir. Özellikle Xate ve Faruk’un sahnelerine gerçekten karnınıza ağrılar girecek kadar güleceksiniz.

Fragman


21. Yol Arkadaşım (2017) IMDb: 6,3

Son dönemin en komik Türk filmlerinden bir tanesi olan Yol Arkadaşım... Sadece bir yıl sonra ikinci filmi de çekiliyor.

Türk Komedi Filmleri

2017 yılında vizyona giren ve sinema severlerden iyi bir not alan yerli Türk komedi filmi Yol Arkadaşım’ın başrollerinde Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak paylaşmaktadır. Filmin ana karakteri Onur (Oğuzhan Koç), hayatı sıkıntılarla geçen bir ilaç mümessilidir. Kurban Bayramı’ndan dolayı başarması gereken birçok önemli görevi bulunmaktadır ve bu arada Ayvalık’ta bulunan kız arkadaşının ailesiyle tanışmak zorundadır. Arabasıyla seyahat ederken yanına yol arkadaşı olarak Şeref’i ( İbrahim Büyükak) alır ancak bu durum onun unutulmayacak bir yolculuk yaşamasına sebep olacaktır.

Fragman


20. Arif V 2016 (2018) IMDb: 7,6

G.O.R.A filminde arkadaş olan Arif ve Robot 216, sizleri adeta Yeşilçam dönemine götürecek.

en iyi türk komedi filmleri

Yerli komedi filmlerinin son yıllardaki en başarılı isimlerin bira tanesi olan Cem Yılmaz, G.O.R.A ve A.R.O.G filmlerinin devamı niteliğinde olan ancak o konulardan bir daha farklı olan Arif v 2016 filmini vizyona sürdü. 2018 yılının başlarında sinemaseverle ile buluşan ve en çok izlenen Türk komedi filmleri arasında gösterilen Arif V 2016 filminde, Arif’in G.O.R.A’dan yakın arkadaşı olan Robot 216 ile maceraları anlatılmaktadır. Filmden Cem Yılmaz, Ozan Güven, Seda Bakan, Özkan Uğur ve Zafer Algöz yer almaktadır. Yerli komedi filmleri arasında mutlaka izlemeniz gereken bir filmler arasına ekleyebilir, hatta tekrar tekrar bile izleyebilirsiniz.

Fragman


19. Düğün Dernek (2013) IMDb: 7,3

Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in birlikte rol aldığı Türk sinemasının en komik filmlerinden bir tanesi... Düğün Dernek

en iyi türk komedi filmleri

Murat Cemcir ile Ahmet Kural’ın başrollerini paylaştığı Düğün Dernek serisinin ilk filmi uzun yıllar Türk komedi filmleri arasında en çok izlenen yerli film olarak kaldı. Oldukça komik ve eğlenceli Düğün Dernek filminin konusu; Sivas'ın bir köyünce parası olmadığı halde oğlunun evlenme isteğini yerine getirmeye çalışan İsmail'in hikayesini anlatır. Babanın dostları olan Tüpçü Fikret, Çetin ve öğretmen Saffet bu konuda gerekli olan desteği sağlamak ve düğünü beraber yapmak için kolları sıvarlar. 10 gün içinde gerekli parayı bulacaklarını ve işleri yerine koyacaklarını düşünen dostlar için işler istedikleri gibi gitmez. Bir şekilde düğünü yaparlar fakat gelinin gerçek nişanlısı düğünü basar. İşler Güçler dizisi ile beğeni toplayan Ahmet Kural ve Murat Cemcir' in başrollerini paylaştığı filmde Rasim Öztekin ve Barış Yıldız başarılı oyunculukları ile yer almaktadırlar. Film ilk vizyona girdiği gün 500 binin üzerinde izleyiciye ulaşarak bir rekor kırmıştır. Daha sonra Fetih 1453 filminin en çok gişe yapan film olma başarısını elinden almış ve yeni rekora imza atmıştır.

Fragman


18. Ay Lav Yu (2010) IMDb: 5.6

en iyi türk komedi filmleri

Senaryonun sahibi ve aynı zamanda filmin yönetmeni Sermiyan Midyat’ın uzun süre hafızlardan çıkmayacak yerli komedi filmi Ay Lav Yu…

Filmin konusu, Mardin’de Tinne arazisinde geçmektedir. Arazi diyoruz çünkü bu alanda insanlar yaşasa da devlet burayı boş arazi olarak kayıtlarda tutmaktadır ve ne yol çalışma ne sulama çalışmaları gerçekleşmektedir. Tinne Köyü’nün ağası Yusuf ise sürekli olarak Devlet’e mektup yazar ve buranın köy olduğunu gelip görmelerini istemektedir. Yusuf Ağa, 399. mektubunu yazdığı gün ayrı bir heyecan yaşamaktadır. Henüz 6-7 yaşlarında bir fakülte önüne bıraktığı büyük oğlu, büyümüş, askere gitmiş ve büyük adam olmuş gelmiştir. Yusuf Ağa, büyük oğlunun sıkıntıları çözeceğine inanmaktadır… Oldukça komik bir hikayeyi içerisinde barındıra Ay Lav Yu, ilk fırsatta izlemeniz gereken Türk komedi filmleri arasındadır…

Fragman


17. Sağ Salim (2012) IMDb: 6.6

en iyi türk komedi filmleri

Düşük bütçeli Türk komedi filmlerinden bir tanesi olan Sağ Salim, sinemada beklenende daha büyük bir etki yaratan ve sonrasında ikinci filmi çekilen bir yapım. Absürd komedi dalında son yılalrın en komik filmi Sağ Salim’in her iki filmini de mutlaka tavsiye ediyoruz.

Fragman


16. Kaçma Birader (2016) IMDb: 7.0

en iyi türk komedi filmleri

Yine bir Emrah Kaman filmi listemiz yer alıyor… Kaçma Birader! Sinema severler tarafından beklentinin oldukça düşük tutulduğu bu film ne hikmetse yine de izleyenleri kahkaha tufanına sokmayı başarabiliyor. Bazı filmlerde olduğu gibi sadece fragmanda yayınlanan değil, genel olarak bu hissi yaşatıyor. Türk komedi filmleri arasında Kaçma Birader’i de ekliyoruz ve henüz izlemediyseniz mutlaka tavsiye ediyoruz.

Fragman


15. Düğün Dernek 2 Sünnet (2018) IMDb: 6,6

İlk filmin ardından harika bir gişe yakalayan Düğün Dernek filminin ikincisi izleyenleri bir kez daha gülmekten kırıp geçiriyor.

en iyi türk komedi filmleri

En çok izlenen Türk komedi filmleri arasında liste başı olan Düğün Dernek filminin ikincisi olarak çekilen Düğün Dernek 2 Sünnet filmi, en az ilk film kadar sinema severlerden büyük ilgi gördü. En iyi Yerli komedi filmleri arasında oldukça başarılı bir yer de olan Düğün Dernek 2 Sünnet filmi, kesinlikle izlemeniz gereken filmler arasında olmalıdır.

Fragman


14. Kötü Kedi Şerafettin (2016) IMDb: 7.4

Animasyon türünde yerli komedi filmi istiyorsanız, Kötü Kedi Şerafettin tam da size göre...

en iyi türk komedi filmleri

Türk sinema sektöründe çok fazla örneği bulunmayan animasyon komedi filmi alanında 2016 yılında vizyona giren Kötü Kedi Şerafettin animasyon dalında en iyi Türk komedi filmleri arasında yer almaktadır. Filmde Şerafettin ve arkadaşları Fare Rıza ile Martı Rıfkı eğlenirken başlarına olmadık bir iş gelir. Yaşanan sorunların yanı sıra Şerafettin’in bir çocuğu olduğu ortaya çıkar. Yerli komedinin güzel ve farklı örnekleri arasında yer alan bu film Bülent Üstün'ün yarattığı efsanevi çizgi romandan uyarlanmıştır.

Fragman


13. Eyyvah Eyvah (2010) IMDb: 7.1

Ata Demirer'in en komik filmi olarak kabul gören Eyyvah Eyvah filmi...

en iyi türk komedi filmleri

Çanakkale' nin Geyikli kasabasında yaşayan Hüseyin, ninesi ve dedesi ile birlikte yaşamaktadır. Bozcaada ve yöredeki düğünlerde klarnet çalarak geçimini sağlayan Hüseyin, kasabadaki sağlık ocağına yeni gelen hemşire Müjgan'a daha ilk görüşte aşık olur. Müjgan ile muhabbet kurmak için çeşitli denemeler yapan ve sonunda başarılı olan Hüseyin için işler tam istediği gibi gitmekteyken öğrendiği bir haber ile yolu İstanbul' a düşer. Müjgan' ı arkada bırakarak İstanbul' a gelir ve burada bir mekanda sahne alan Firuzan ile tanışır. Firuzan ile birlikte başından enteresan maceralar geçen Hüseyin sonunda köyüne Müjgan'ın yanına döner ve ona evlenme teklif eder. Ata Demirer' in senaryosunu yazdığı filmde Demet Akbağ, Salih Kalyon, Tanju Tuncel, Özge Borak gibi isimler yer alıyor. Filmde kullanılan yöresel şive ve karakterler istemeseniz bile sizi eğlendirmeyi başaracak kadar iyi...

Fragman


12. Yahşi Batı (2009) IMDb: 7.4

Cem Yılmaz'ın Vahşi Batı ile Osmanlı'yı bir araya getirdiği, son derecek komik film... Yahşi Batı

Türk Komedi Filmleri

Stand Up gösterilerinin yanı sıra film senaryosu ile de sürekli olarak karşımıza çıkan Cem Yılmaz, her filmi ile izleyenlerin beğenisini kazanmaktadır. Türk komedi filmleri listesine büyük katkı sağlayan Cem Yılmaz, aynı zamanda en çok izlenen filmler listesinde de kendisine sürekli yer bulmaktadır. Cem Yılmaz’ın en çok izlenen yerli komedi filmlerinden bir tanesi de “Yahşi Batı”dır. Yhşi Batı filminde, 9.yy’da özel bir görev kapsamında padişah tarafından Amerika’ya gönderilen iki Osmanlı yetkilisi Aziz Bey ve Lemi Bey trenle yaptıkları yolculuk esnasında yanlarında taşıdıkları değerli elması, treni durduran haydutlara kaptırmaları üzerine hikaye başlar. Sonrasında hem elması bulmak hem de çalınan paralarını toparlamak için para kazanmanın yollarını arayan ikili dönemin revaçta olan işlerinden birine atılırlar. İkiliyi fazlasıyla eğlenceli maceralar beklemektedir.

Fragman


11. Dedemin Fişi (2016) IMDb: 5.8

Türk Komedi Filmleri

Televizyon ekranlarında bir dönem damga vuran Güldür Güldür ekibinin rol aldığı Dedemin Fişleri, son yılların en güzel yerli komedi filmlerinden bir tanesidir. Oldukça eğlenceli vakit geçirilebilen Dedemin Fişi filminin yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan yürütmüş, rol alan oyuncular ise Ali Sunal, Alper Kul, Özge Borak, Erdem Yener, Doğa Rutkay, Onur Buldu, İrem Sak, Onur Atilla, Uğur Bilgin ve Ayşen Gruda yer almaktadır.

Filmin ana konusu da Malatya’da yaşayan Çirçi ailesinin miras serüvenini anlatmaktadır.

Fragman


10. Deli Aşk (2017) IMDb: 5.7

en iyi türk komedi filmleri

Türk televizyonların en iyi komedi dizileri arasında gösterilen Kardeş Payı ile izleyicilerin ilgisini üzerine çeken Emrah Kaman, Deli Aşk filmi ile sinemanın komedi dalına yeni bir yapım kazandırdı. Senaryo olarak zayıf kalsa da filmin güldürme dozu bir hayli yüksek. Filmin yapımcısının Cem Yılmaz olduğunu da hatırlatmak fayda var. Filmin bir çok sahnesinin video paylaşım platformu Youtube’de milyonlarca kez izlendiğini de düşünürsek, kesinlikle Türk Komedi filmleri listesinde olmayı hak ediyor.

Fragman


9. Şansımı Seveyim (2017) IMDb: 5.2

Vine fenomenliğinden sonra sinemaya yönelen Cem Gelinoğlu'nun 3. filmi...

en iyi türk komedi filmleri

Türk komedi filmleri arasında oldukça yeni isim olan ve bir dönem Vine uygulaması ile ünlü olan Cem Gelinoğlu, Şansımı Seveyim film ile sinema severlerin karşısına geçti. Yerli komedi filmleri arasında izleyiciler tarafından oldukça fazla beğenilen Şansını Seveyim filminde, sakarlıkları ve uğursuzluğuyla herkesi etrafından kaçıran Sebahattin’in hikayesini anlatmaktadır. Yaprak’a aşık olan Sebahattin’in peşini şanssızlıklar bırakmaktadır ve bunun nedeni olarak da geçmişte aldığı beddualara olduğuna inanmaktadır. Kahramanımızda bu kişilerden haklarını helal etmesini istemektedir. en komik türk filmleri arasında kendisine yer bulan Şansını Seveyim filmini kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Fragman


8. Kolpaçino (2009) IMDb: 6.0

Yerli komedi filmleri arasında Şafak Sezer'in sinemada çok fazla ilgi görmeyen ancak değeri sonradan anlaşılan Kolpaçino filmi...

en iyi türk komedi filmleri

Türk komedi filmleri arasında çok farklı bir yeri olan Kolpaçino, 2009 yılında vizyona giren, sinemada istediği başarıyı alamasa da sonrasında birçok kesimini beğenisini kazanan en iyi yerli komedi filmleri arasında yer almaktadır. Başrollerinde Şafak Sezer, Aydemir Akbaş ve Ali Sürmeli gibi oyuncuların yer aldığı Kolpaçino filminde, 7 arkadaşın gün içerisinde başına gelen belalı olayları anlatmaktadır. Sizler de aksiyon komedi filmi sevenlerdenseniz Kolpaçino’yu kesinlikle izlemelisiniz.

Fragman


 7. Çakallarla Dans (2010) IMDb: 5.6

2018 yılı itibariyle serinin 5. serisi vizyona giriyor. Son dönemin en komik Türk komedi filmlerinden desek hiçte yanlış olmaz. 

en iyi türk komedi filmleri

Çakallarla Dans filminde, muhasebeci Servet’in gözü paradan başka bir şey görmemektedir. Karısının da gazına gelerek internet hesapları üzerinden patronunun parasını çalmaya kalkar. Bu planı yaparken de Gökhan ve arkadaşlarından yardım ister… Türk komedi filmleri dalında oldukça beğenilen ve fazla izlenen filmlerden bir tanesidir. Başrollerinde İlker Ayrık, Şevket Çoruh, Timur Acar ve Murat Akkoyunlu yer almaktadır.

Fragman


6. Çalgı Çengi (2010) IMDb: 7.3

Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in ismini duyurduğu harika bir komedi filmi...

turk-komedi-filmleri-039.jpg

Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın başrollerini paylaştığı Çalgı Çengi filmi, düşük bütçeyle yapılan ve sinemada istediği verimi alamayan filmlerden bir tanesi olsa da sonraki yıllarda filmin televizyonlarda yayınlanmasının ardından en iyi Türk komedi yerli filmler arasında olmasına katkı sağlamıştır.

Filmin Konusu; Salih ve Gürkan, düğünlerde çalgı çalan şarkı söyleyen Ankaralı iki teyze oğludur. Yine bir düğünde çalgı çalmak için bodrum katta hazırlanırken, işlenen bir cinayete şahit olurlar ve sonrasında olaylar gelişir… Yerli komedi filmleri arasında oldukça sevilen bir film olan Çalgı Çengi filmi, Ahmet Kural ile Murat Cemcir’in de yıldızının parladığı ilk film olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fragman


5. Her Şey Çok Güzel Olacak (1998) IMDb: 8,2

1998 yapımlı yerli komedi filmi Her Şey Güzel Olacak filminde Altan ve olaylarına gülerek takip edeceksiniz.

en iyi türk komedi filmleri

Cem Yılmaz’ın rol aldığı ve yerli komedi dalında oldukça önemli bir yerde olan “Her Şey Çok Güzel Olacak” Türk komedi filmi, arada uzun yıllar geçse de etkisinden hiçbir şey kaybetmemiş şekilde bugünlerde dahi izlenmektedir. Filmin başrolü Altan (Cem Yılmaz), uzun süredir görmediği abisi Nuri’yi (Mahzar Alanson) görmüştür. Abisinin ecza deposunda çalıştığını öğrenen Altan, ileride bar sahibi hayalini burada gerçekleştireceğini düşünür ve maceramız buradan itibaren başlar. Türk komedi filmleri arasında hem güldüren hem de ağlatan bir yapısıyla kesinlikle izleme listesinde olmalıdır.

Fragman


4. Ölümlü Dünya (2018) IMDb: 8,0

Leyla ile Mecnun'dizisinden sonra yönetmenliğe yönelen Ali Atay'ın Ölümlü Dünya filmi 2018'in en komik komedi filmleri listesinde.

en iyi türk komedi filmleri

Leyla ile Mecnun dizisinde canlandırdığı Mecnun karakteri ile ismini duyuran ve oldukça popüler olan Ali Atay, ilk kez yönetmenlik karşısına geçtiği “Ölümlü Dünya” filmi ile en iyi Türk komedi filmleri arasına oldukça başarılı bir eser kazandırmıştır. Yabancı komedi filmlerine benzerlik gösterip Türk komedi filmleriyle karıştıran Ali Atay, filmde bir ailenin yaşadığı hesaplaşmaları anlatmaktadır. Filmin konusu; Uzun yıllardır Haydarpaşa Garı'nda Anadolu Tat Lokantası'nı işleten 8 kişilik Mermer Ailesi, dışarıdan bakıldığında işinde gücünde, sıradan bir esnaf ailesi gibi görünmektedir. Ancak bu ailenin sakladığı büyük bir sır vardır. Aile üyeleri kiralık katillerden oluşmaktadır ve dünya çapındaki bir örgüt için çalışmaktadırlar. Ancak yaptıkları bazı hatalar sonrasında deşifre olup açığa çıkarlar. Bu noktadan sonra peşlerine düşen örgütten kaçmak dışında bir seçenekleri kalmayacaktır. İlk olarak 26 Ocak 2018'de gösterime giren Ölümlü Dünya, 11 Mayıs'ta yeniden izleyicilerle buluştu.

Fragman


3. Kara Bela (2018) IMDb: 7.1

En son vizyona giren yerli komedi filmlerinden Kara Bela, Cengiz Bozkurt'un oyunculuğuyla beraber kırıp geçiriyor.

en iyi türk komedi filmleri

Sinemada istediği rakamı yakalayamasa da izlendiğinde güzel bir tat bırakan yerli komedi filmleri arasında yer alan Kara Bela, ailecek ya da arkadaşlarınızla izlenecek çıtır bir filmdir. Bize göre; konusu ile birlikte oyunculuklar bu filmi oldukça başarılı bir hale getirdi. Filmin başrol oyuncusu herkesin yakından tanıdığı Cengiz Bozkurt…

Filmin konusu; Orta yaşa gelmiş, ama hayatı boyunca kuralların hiç dışına çıkmamış bir adam olan Kudret'in (Cengiz Bozkurt) hayatı, bir arkadaşı yüzünden karıştığı soygun vakası ve sonrasında aralarına katılan yeni arkadaşlarıyla bir anda değişir, kendini emektar Toros'uyla birlikte Gaziantep'e doğru giderken bulur. Yol boyunca Kudret ve arkadaşlarının başlarına hem tehlikeli hem de komik birçok olay gelecektir.

Fragman


2. Propaganda - 1999 IMDb: 7.1

Kemal Sunal ve Metin Akpınar'ın 1999 yapımlı yerli komedi filmi... Usta komedyen Kemal Sunal'ın vefatından önce son filmi...

Türk Komedi Filmleri

1999’ yılında çekilmiş ve vizyona girmiş Propaganda’da; doğup büyüdüğü Hisli kasabasına Gümrük Muhafaza Müdürü olarak dönen Mehdi ve çocukluk arkadaşı Rahim’in ailelerinin kasabanın ortasından geçen sınır telleri ile parçalanan hayatlarını anlatmaktadır. Yıllar yılı birlikte yaşayan Hisli Hisarlıların altüst olan sosyal yaşamlarını aşklarını önlerinde kocaman duran otoriteye karşı hayatlarını nasıl savunduklarını anlatmaktadır. Aynı zamanda Mehdi’nin oğlu Adem ile Rahmi’nin kızı Filiz arasındaki tutkulu aşk, aralarından geçen sınır çizgisi nedeni ile imkansızlıklarla yaşanmaktadır. Propaganda, arkadaşlıklarla, bürokrasi arasında çelişkinin anlatıldığı filmdir.

Fragman


1. Neredesin Firuze - 2004 IMDb: 7.3

Kadroya bakınca filmin kalitesini zaten anlayacaksınız. Türk sinemasının romantik ve komedi dalında en önemli eserlerinden birisi...

Türk Komedi Filmleri

Neredesin Firuze, 2004 yılında çekilen yerli Türk filmleri arasında dönemin  en çok sevilen filmlerinden biridir. Hayri ve Orhan piyasaya sürdükleri başarısız sonuçlanan kasetler sonrası borç batağına batan müzik yapımcılarıdır. Hayri ve Orhan, Sansar isimli menajerin genç yetenek diye lanse ettiği o sıralar Almanya’da yaşayan Ferhat ile iletişime geçerler. Telefonda şarkı söylettikleri Ferhat’ın sesini çok beğenirler ve acil bir eylem planı oluştururlar. Ferhat gelecek paralardan borçları ödemeyi planlamaktadır. Firuze isimli gizemli, kararlı ve zengin bir kadın ortaya çıkar. Ferhat’ı televizyonda görmüş ve çok beğenmiştir. Parası olduğunu ve Ferhat’a ve müziğine yatırım yapmak ister. Ama her şeyden önce imajlarını değiştirmeleri gerektiğini söyler. Yeni bir ofis, şık kıyafetler, inanılmaz bir villa ile film tam bir fakirlikten zenginliğe geçiş komedisidir.

Fragman


Önerilen İçerik; Komedi Filmleri - IMDB Puanı Yüksek En İyi 40 Komedi Filmi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11306
9436
2361
2309
2310
2519
4113
306
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 44
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.