Türk Komedi Filmleri - En İyi ve En Çok İzlenen 30Türk Komedi Filmi

Türk Komedi Filmleri - En İyi ve En Çok İzlenen 30Türk Komedi Filmi
13.01.201609:00

Türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi Türk komedi filmlerini bir araya getirdiğimiz listeyi sizlerin huzurlarına sunuyoruz. İşte, komediye doyacağınız en iyi yerli komedi filmleri...

Haber güncelleme tarihi 19.10.2020 09:07

Son 20 Yıla Damgasını Vurmuş En İyi Yerli Komedi Filmleri

İzlerken neşenizi arttıracak, kahkahalarla gülmenizi sağlayacak en iyi Türk komedi filmlerini bu listede bir araya getirdik. İşte, tüm zamanların en güzel yerli komedi film önerileri...

İçindekiler

Türk Komedi Filmleri;


30. Pardon (2005) IMDb: 8,2

en iyi türk komedi filmleri

Türk sinemasının en komik eserlerinden bir tanesi Pardon! Ferhan Şensoy’un harika eserlerinden bir tanesi olarak sinema dünyasında yerini alan “Pardon” filmi, Türk komedi filmleri arasında adeta unutulmazlar listesine girdi. Oyunculuk ve konusuyla en güzel komedi filmleri listesinde her zaman yer bulan film, aynı zamanda dönemin en çok izlenen yerli komedi filmleri arasında da yer almaktadır. Filmde asker kaçağı olan orta yaşlardaki İbrahim'in yakın arkadaşı Muzaffer ve Aydın'ın başına bir takım işlere açması konu edilmiştir. 

Pardon Fragman

Pardon Filmi İzleyenler İçin Unutulmaz Film Önerileri

 • Beynelmilel (2006) - IMDb: 7.2
 • İnşaat (2003) - IMDb: 7.2
 • Can Tertip (2015) - IMDb: 4.5

29. Vizontele (2001) IMDb: 8.1

en iyi türk komedi filmleri

Son yıllarda vizyona giren ve sadece komedi türleri arasında değil aynı zamanda Türk sinemasında da şimdiye kadar çekilmiş en iyi filmlerinden olan Vizontele, defalarca izlenmesine rağmen bıkılmayacak bir yapım. Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği Vizontele’de çoğu zaman güleceksiniz ancak aslında güldüğünüz olayların büyük bir dram olduğunu da fark edeceksiniz.

Vizontele Fragman

Vizontele Serisinin Diğer Filmleri Komedi Filmi İzleme Önerileri

 • Vizontele Tuuba (2003) - IMDb: 6.5
 • Neşeli Hayat (2009) - IMDb: 6.1
 • Ekşi Elmalar (2016) - IMDb: 7.1


28. Aile Arasında (2018) IMDb: 8,0

 en iyi türk komedi filmleri

2018 yılın en iyi komedi filmi olarak gösterilen harika bir eser... Sinemanın ve televizyonun en komik kadınları arasında yer alan Gürse Birsel’in son filmi olan “Aile Arasında” en iyi yerli komedi filmleri arasında yer almaktadır. Vizyona girdiği dönemde en çok izlenen Türk filmi olan “Aile Arasında”, Engin Günaydın ve Demet Evgar’ın harika oyunculuğuyla adeta arşa çıkmıştır. Eğer hala izlemediyseniz, komedi dalında Türkiye’nin en komik filmlerinden bir tanesi olan “Aile Arasında” filmini kesinlikle izlemelisiniz.

Aile Arasında Fragman

Aile Arasında Benzeri Film Önerileri

 • Tatlım Tatlım (2017) - IMDb: 5.7
 • Deliha (2014) - IMdb: 4.5
 • Görümce (2016) - IMDb: 5.1

27. G.O.R.A (2004) IMDb: 8,0 

en iyi türk komedi filmleri

Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın her daim en iyi filmi olarak kalacak bir uzay filmi... En iyi komedi filmleri arasında gösterilen ve yerli komedi filmleri arasında oldukça önemli bir yeri olan “G.O.R.A” Cem Yılmaz’ın elinin altından çıkan eğlendirici bir uzay filmidir. Uzay filmi, yine bir Türk tarafından komedi şeklinde irdelense de bu alanda belki de en iyisidir. 2004 yılından itibaren bu tarzda komedi alanında Türk sinemasında başka bir film yer almaktadır. Filmin konusu ana karakter Arif'in uzaylılar tarafından kaçırılmasıyla başlayan komediyi konu ediniyor.

Gora Fragman

Gora Benzeri Unutulmaz Komedi Filmleri

 • Arog (2008) - IMDb: 7.3
 • Turist Ömer Uzay Yolunda (1973) - IMDb: 7.4

26. Aykut Enişte (2019) IMDb: 7.5

Türk Komedi Filmleri

2019 Türk filmleri listede yer alan ve aynı zamanda yerli komedi filmleri arasında listeye girmeye değer gördüğümüz Aykut Enişte yapımı, Cem Gelinoğlu’nun komedi türünde en yeni yapımı… Filmde, evlenme hazırlığında olan Aykut’un dükkanı soyulur ve sigortacısını arayarak zararının karşılanmasını ister. Evlenme için dükkana yani paraya ihtiyacı olan Aykut’un sigortacısı dükkana geldiğinde artık yeni bir macera başlayacaktır. Dükkanın parasını alabilmek için sigortacısı ile işbirliği yapmak zorunda kalan Aykut’un hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır.

Aykut Enişte Fragman

Aykut Enişte Tarzı Komedi Yapımları 

 • Kafalar Karışık (2018)
 • Cumali Ceber 2 (2018)
 • Nasıl Yani (2016) - IMDb: 4.1

25. Organize İşler (2008) IMDb: 7.4

en iyi türk komedi filmleri

“Araba nerede? Müşteride! Para nerede! Yarın verecekler” repliğinin çıkış noktası olan Organize İşler, yerli komedi filmleri arasında olmazsa olmaz filmlerden bir tanesidir. Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı ve oynadığı bir film olan “Organize İşler” geçmişten günümüze en çok izlenen Türk komedi filmleri arasında yer almaktadır. Filmin konusu; İstanbul’da oto hırsızlığı yapmakta olan bir çetenin reisi bir kovalamaca sırasında intihar etmek üzere olan birinin evine sığınır. Hayatını kurtardığına inandığı bu kişiye iş vermek ve hırsızlığa teşvik etmek ister. Maceralı ve oldukça keyifli film Tolga Çevik’in oyunculuğuyla muhteşem bir iki saat sunmaktadır. "Araba nerde? Müşteride. Para nerde? Yarın Verecekler." Türk sinemasının komedi dalındaki unutulmaz eseri... Organize İşler

Organize İşler Fragman

Organize İşler Serisinin Diğer Filmleri ve Benzer Yapımlar

 • Organize İşler 2 Sazan Sarmalı (2019) - IMDb: 6.0
 • Kurtuluş Son Durak (2012) - IMDb: 6.2

24. Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (2016) IMDb: 7.5

Türk Komedi Filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi Türk komedi filmleri arasında yer alan “Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü?” dönemi çok iyi anlatan harika bir yapım. Komedi filmi dalında sınırlandırmak, bu filmi küçümsemek olur. Dikkatle izlediğinizde verilen mesajları çok iyi anlayacaksınız.

Hacivat Karagöz Fragman

Hacivat Karagöz Benzeri Komedi Filmleri

 • Süper Türk (2012)
 • Anlat İstanbul (2005)

23. Bana Masal Anlatma (2015) IMDb: 7.7

en iyi türk komedi filmleri

Leyla İle Mecnun filmi ile tanıdığımız Burak Aksak’ın yazıp yönettiği Bana Masal Anlatma filmi, tük komedi filmleri arasında oldukça farklı bir tür olarak karşımıza çıkmaktadır. Küfürsüz güldürebilen ender komedi filmi Bana Masal Anlatma, sizleri hem eğlendirecek hem de duygusal anlat yaşattıracak. İzleyen herkesin ağzında güzel bir tat bırakacak Bana Masal Anlatma da Fatih Artman, Hande Doğandemir, Devrim Yakut, Erdal Tosun ve Cengiz Bozkurt gibi usta oyuncalar yer almaktadır.

Bana Masal Anlatma Fragman

Bana Masal Anlatma İzleyicileri İçin Komedi Filmleri

 • Çarşı Pazar (2015) - IMDb: 5.3
 • Entelköy Efeköy'e Karşı (2011)  -IMDb: 6.6

22. Hokkabaz (2006) IMDb: 7.5

en iyi türk komedi filmleri

En komik yerli filmler arasında olmazsa olmaz bir eser... Hokkabaz 2006 yılında bir sihirbazın hayatını anlatmak için kamera karşısına çıkan Cem Yılmaz “yerli komedi filmleri” arasına “Hokkabaz” çekti. Filmin konusu; İskender hokkabazdır. Aslında onun ve çocukluk arkadaşı Maradona’nın dışında herkes onun hokkabaz olduğunu düşünmektedir. İstanbul’dan hızla kaçmak zorunda kalan ikili, turne programına Sait’i de dahil ederek büyük bir risk aldıklarının farkında değillerdir. Baba Sait, İskender’i taktir etmeyi uzun yıllar önce bırakmıştır. Bu macera boyunca İskender, Maradona ve Sait, yol arkadaşları Fatma ile bir dağılıp bir toparlanırlar.

Hokkabaz Fragman

Hokkabaz Benzeri Filmler

 • Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi (2011) - IMDb: 6.5
 • Vezir Parmağı (2017) - IMDb: 4.0
 • Limonata (2015) - IMDb: 7.5

21. Hükumet Kadın (2013) IMDb: 6.5

en iyi türk komedi filmleri

Başrolünde Demet Akbağ ve Sermiyan Midyat’ın rol aldığı son yılların en çok güldüren Türk komedi filmleri arasında gösterilen Hükümet Kadın, Mardin’in Midyat ilçesinde yaşayan 8 çocuklu Xate’nin çevresinde yaşananları konu edinmektedir. Filmin yönetmenliğinde ise başrolde bulunan Sermiyan Midyat üstlenmektedir. Özellikle Xate ve Faruk’un sahnelerine gerçekten karnınıza ağrılar girecek kadar güleceksiniz.

Hükümet Kadın Fragman

Hükümet Kadın Filmleri ve Benzeri Film Önerileri

 • Hükümet Kadın 2 (2013) - IMDb: 6.1 
 • Mucize (2015) - IMDb: 7.5
 • Mandıra Filozofu (2013) - IMDb: 6.7

20. Yol Arkadaşım (2017) IMDb: 6,3

Türk Komedi Filmleri

Son dönemin en komik Türk filmlerinden bir tanesi olan Yol Arkadaşım... Sadece bir yıl sonra ikinci filmi de çekiliyor. 2017 yılında vizyona giren ve sinema severlerden iyi bir not alan yerli Türk komedi filmi Yol Arkadaşım’ın başrollerinde Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak paylaşmaktadır. Filmin ana karakteri Onur (Oğuzhan Koç), hayatı sıkıntılarla geçen bir ilaç mümessilidir. Kurban Bayramı’ndan dolayı başarması gereken birçok önemli görevi bulunmaktadır ve bu arada Ayvalık’ta bulunan kız arkadaşının ailesiyle tanışmak zorundadır. Arabasıyla seyahat ederken yanına yol arkadaşı olarak Şeref’i ( İbrahim Büyükak) alır ancak bu durum onun unutulmayacak bir yolculuk yaşamasına sebep olacaktır.

Yol Arkadaşım Fragman

Yol Arkadaşım Tarzı Başarılı Komedi Filmleri

 • Küçük Esnaf (2016) - IMDb: 5.6
 • Hep Yek (2016) - IMDb: 4.2
 • Yol Arkadaşım 2 (2018) - IMDb: 5.9

19. Arif V 2016 (2018) IMDb: 7,6

en iyi türk komedi filmleri

G.O.R.A filminde arkadaş olan Arif ve Robot 216, sizleri adeta Yeşilçam dönemine götürecek. Yerli komedi filmlerinin son yıllardaki en başarılı isimlerin bir tanesi olan Cem Yılmaz, G.O.R.A ve A.R.O.G filmlerinin devamı niteliğinde olan ancak o konulardan bir daha farklı olan Arif v 2016 filmini vizyona sürdü. 2018 yılının başlarında sinemaseverle ile buluşan ve en çok izlenen Türk komedi filmleri arasında gösterilen Arif V 2016 filminde, Arif’in G.O.R.A’dan yakın arkadaşı olan Robot 216 ile maceraları anlatılmaktadır. Filmden Cem Yılmaz, Ozan Güven, Seda Bakan, Özkan Uğur ve Zafer Algöz yer almaktadır. Yerli komedi filmleri arasında mutlaka izlemeniz gereken bir filmler arasına ekleyebilir, hatta tekrar tekrar bile izleyebilirsiniz.

Arif v 216 Fragman

Arif V 216 İzleyenler İçin Komedi Filmi Önerileri

 • Oflu Hoca'nın Şifresi (2014) - IMDb: 4.4
 • Cici Babam (2018) - IMDb:5.2

18. Düğün Dernek (2013) IMDb: 7,3

en iyi türk komedi filmleri

Murat Cemcir ile Ahmet Kural’ın başrollerini paylaştığı Düğün Dernek serisinin ilk filmi uzun yıllar Türk komedi filmleri arasında en çok izlenen yerli film olarak kaldı. Oldukça komik ve eğlenceli Düğün Dernek filminin konusu; Sivas'ın bir köyünce parası olmadığı halde oğlunun evlenme isteğini yerine getirmeye çalışan İsmail'in hikayesini anlatır. İşler Güçler dizisi ile beğeni toplayan Ahmet Kural ve Murat Cemcir' in başrollerini paylaştığı filmde Rasim Öztekin ve Barış Yıldız başarılı oyunculukları ile yer almaktadırlar. Film ilk vizyona girdiği gün 500 binin üzerinde izleyiciye ulaşarak bir rekor kırmıştır.

Düğün Dernek Fragman

Düğün Dernek Serisi ve Benzeri Film Önerileri

 • Düğün Dernek 2 Sünnet (2015) - IMDb: 6.4
 • Ali Kundilli (2015) - IMDb: 5.5
 • Yok Artık (2015) - IMDb: 5.8

17. Ay Lav Yu (2010) IMDb: 5.6

en iyi türk komedi filmleri

Senaryonun sahibi ve aynı zamanda filmin yönetmeni Sermiyan Midyat’ın uzun süre hafızlardan çıkmayacak yerli komedi filmi Ay Lav Yu. Filmin konusu, Mardin’de Tinne arazisinde geçmektedir. Arazi diyoruz çünkü bu alanda insanlar yaşasa da devlet burayı boş arazi olarak kayıtlarda tutmaktadır ve ne yol çalışma ne sulama çalışmaları gerçekleşmektedir.  Oldukça komik bir hikayeyi içerisinde barındıra Ay Lav Yu, ilk fırsatta izlemeniz gereken Türk komedi filmleri arasındadır…

Ay Lav Yu Fragman

Ay Lav Yu Tarzı İzlenilesi Komedi Filmleri

 • Ay Lav Yu Tuu (2017)
 • Bir Baba Hindu (2016)
 • Türkler Çıldırmış Olmalı (2009)
 • Kedi Özledi (2013) - IMDb: 5.0

16. Sağ Salim (2012) IMDb: 6.6

en iyi türk komedi filmleri

Düşük bütçeli Türk komedi filmlerinden bir tanesi olan Sağ Salim, sinemada beklenende daha büyük bir etki yaratan ve sonrasında ikinci filmi çekilen bir yapım. Absürd komedi dalında son yılların en komik filmi Sağ Salim’in her iki filmini de mutlaka tavsiye ediyoruz.

Sağ Salim Fragman

Sağ Salim Serisinin Diğer Filmleri ve Benzeri Filmler

 • Sağ Salim 2 (2014) IMDb: 5.0
 • Sümela'nın Şifresi Temel (2011) 
 • Celal İle Ceren (2013)

15. Düğün Dernek 2 Sünnet (2018) IMDb: 6,6

en iyi türk komedi filmleri

İlk filmin ardından harika bir gişe yakalayan Düğün Dernek filminin ikincisi izleyenleri bir kez daha gülmekten kırıp geçiriyor. En çok izlenen Türk komedi filmleri arasında liste başı olan Düğün Dernek filminin ikincisi olarak çekilen Düğün Dernek 2 Sünnet filmi, en az ilk film kadar sinema severlerden büyük ilgi gördü. En iyi Yerli komedi filmleri arasında oldukça başarılı bir yer de olan Düğün Dernek 2 Sünnet filmi, kesinlikle izlemeniz gereken filmler arasında olmalıdır.

Düğün Dernek 2 Fragman

Düğün Dernek 2 Tarzı Komedi Filmleri

 • Moskova'nın Şifresi: Temel (2012)
 • Çakallarla Dans (2010) - IMDb: 5.6
 • Bizans Oyunları (2016)

14. Kötü Kedi Şerafettin (2016) IMDb: 7.4

en iyi türk komedi filmleri

Türk sinema sektöründe çok fazla örneği bulunmayan animasyon komedi filmi alanında 2016 yılında vizyona giren Kötü Kedi Şerafettin animasyon dalında en iyi Türk komedi filmleri arasında yer almaktadır. Filmde Şerafettin ve arkadaşları Fare Rıza ile Martı Rıfkı eğlenirken başlarına olmadık bir iş gelir. Yaşanan sorunların yanı sıra Şerafettin’in bir çocuğu olduğu ortaya çıkar. Yerli komedinin güzel ve farklı örnekleri arasında yer alan bu film Bülent Üstün'ün yarattığı efsanevi çizgi romandan uyarlanmıştır.

Kötü Kedi Şerafettin Fragman

Kötü Kedi Şerafettin Tarzı Animasyon Komedi Filmleri

 • Seni Gidi Seni (2017)
 • Pişt (2015)
 • Recep İvedik (2008) - IMDb: 4.6

13. Eyvah Eyvah (2010) IMDb: 7.1

en iyi türk komedi filmleri

Çanakkale' nin Geyikli kasabasında yaşayan Hüseyin, ninesi ve dedesi ile birlikte yaşamaktadır. Bozcaada ve yöredeki düğünlerde klarnet çalarak geçimini sağlayan Hüseyin, kasabadaki sağlık ocağına yeni gelen hemşire Müjgan'a daha ilk görüşte aşık olur. Müjgan ile muhabbet kurmak için çeşitli denemeler yapan ve sonunda başarılı olan Hüseyin için işler tam istediği gibi gitmekteyken öğrendiği bir haber ile yolu İstanbul' a düşer. Ata Demirer' in senaryosunu yazdığı filmde Demet Akbağ, Salih Kalyon, Tanju Tuncel, Özge Borak gibi isimler yer alıyor. Filmde kullanılan yöresel şive ve karakterler istemeseniz bile sizi eğlendirmeyi başaracak kadar iyi...

Eyvah Eyvah Fragman

Eyvah Eyvah Serisinin Diğer Filmleri ve Benzeri Yapımlar

 • Eyvah Eyvah 2 (2011) - IMDb: 6.6
 • Olanlar Oldu (2017) - IMDb: 6.2
 • Niyazi Gül Dörtnala (2015) - IMDb: 4.5
 • Berlin Kaplanı (2012) - IMDb: 5.1

12. Yahşi Batı (2009) IMDb: 7.4

Türk Komedi Filmleri

Cem Yılmaz'ın Vahşi Batı ile Osmanlı'yı bir araya getirdiği, son derecek komik film. Stand Up gösterilerinin yanı sıra film senaryosu ile de sürekli olarak karşımıza çıkan Cem Yılmaz, her filmi ile izleyenlerin beğenisini kazanmaktadır. Türk komedi filmleri listesine büyük katkı sağlayan Cem Yılmaz, aynı zamanda en çok izlenen filmler listesinde de kendisine sürekli yer bulmaktadır. Cem Yılmaz’ın en çok izlenen yerli komedi filmlerinden bir tanesi de “Yahşi Batı”dır. Yahşi Batı filminde, 9.yy’da özel bir görev kapsamında padişah tarafından Amerika’ya gönderilen iki Osmanlı yetkilisi Aziz Bey ve Lemi Bey trenle yaptıkları yolculuk esnasında yanlarında taşıdıkları değerli elması, treni durduran haydutlara kaptırmaları üzerine hikaye başlar. 

Yahşi Batı Fragman

Yahşi Batı İzleyenler İçin Komedi Filmi Önerileri

 • Kara Komik Filmler (2019) - IMDb: 6.4
 • İftarlık Gazoz (2016) - IMDb: 7.4

11. Dedemin Fişi (2016) IMDb: 5.8

Türk Komedi Filmleri

Televizyon ekranlarında bir dönem damga vuran Güldür Güldür ekibinin rol aldığı Dedemin Fişleri, son yılların en güzel yerli komedi filmlerinden bir tanesidir. Oldukça eğlenceli vakit geçirilebilen Dedemin Fişi filminin yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan yürütmüş, rol alan oyuncular ise Ali Sunal, Alper Kul, Özge Borak, Erdem Yener, Doğa Rutkay, Onur Buldu, İrem Sak, Onur Atilla, Uğur Bilgin ve Ayşen Gruda yer almaktadır. Filmin ana konusu da Malatya’da yaşayan Çirçi ailesinin miras serüvenini anlatmaktadır.

Dedemin Fişi Fragman

Dedemin Fişi Tarzı Komedi Filmleri

 • Bayi Toplantısı (2020) - IMDb: 4.6
 • Ailecek Şaşkınız (2018) - IMDb: 6.2
 • Baba Parası (2020) - IMDb: 4.5

10. Deli Aşk (2017) IMDb: 5.7

Türk televizyonların en iyi komedi dizileri arasında gösterilen Kardeş Payı ile izleyicilerin ilgisini üzerine çeken Emrah Kaman, Deli Aşk filmi ile sinemanın komedi dalına yeni bir yapım kazandırdı. Senaryo olarak zayıf kalsa da filmin güldürme dozu bir hayli yüksek. Filmin yapımcısının Cem Yılmaz olduğunu da hatırlatmak fayda var. Filmin bir çok sahnesinin video paylaşım platformu Youtube’de milyonlarca kez izlendiğini de düşünürsek, kesinlikle Türk Komedi filmleri listesinde olmayı hak ediyor.

Deli Aşk Fragman

Deli Aşk Tarzı Komedi Filmleri

 • Eltilerin Savaşı (2020) - IMDb: 5.7
 • Deliha 2 (2018) - IMDb: 4.5
 • Kocan Kadar Konuş (2015) - IMDb: 6.2

9. Şansımı Seveyim (2017) IMDb: 5.2

en iyi türk komedi filmleri

Türk komedi filmleri arasında oldukça yeni isim olan ve bir dönem Vine uygulaması ile ünlü olan Cem Gelinoğlu, Şansımı Seveyim film ile sinema severlerin karşısına geçti. Yerli komedi filmleri arasında izleyiciler tarafından oldukça fazla beğenilen Şansını Seveyim filminde, sakarlıkları ve uğursuzluğuyla herkesi etrafından kaçıran Sebahattin’in hikayesini anlatmaktadır. Yaprak’a aşık olan Sebahattin’in peşini şanssızlıklar bırakmaktadır ve bunun nedeni olarak da geçmişte aldığı beddualara olduğuna inanmaktadır. 

Şansımı Seveyim Fragman

Şansımı Seveyim Tarzı Türk Komedi Filmleri

 • Patron Mutlu Son İstiyor (2014) - IMDb: 6.1
 • Hadi İnşallah (2014) - IMDb: 5.4
 • Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (2013) - IMDb: 5.2

8. Kolpaçino (2009) IMDb: 6.0

en iyi türk komedi filmleri

Türk komedi filmleri arasında çok farklı bir yeri olan Kolpaçino, 2009 yılında vizyona giren, sinemada istediği başarıyı alamasa da sonrasında birçok kesimini beğenisini kazanan en iyi yerli komedi filmleri arasında yer almaktadır. Başrollerinde Şafak Sezer, Aydemir Akbaş ve Ali Sürmeli gibi oyuncuların yer aldığı Kolpaçino filminde, 7 arkadaşın gün içerisinde başına gelen belalı olayları anlatmaktadır. Sizler de aksiyon komedi filmi sevenlerdenseniz Kolpaçino’yu kesinlikle izlemelisiniz.

Kolpaçino Fragman

Kolpaçino İzleyicileri İçin Unutulmaz Komedi Filmleri 

 • Maskeli Beşler (1968) - IMDb: 6.0
 • Vay Arkadaş (2010) - IMDb: 6.4
 • Kutsal Damacana (2007) - IMDb: 5.0
 • Ketenpere (2017) - IMDb: 4.3

 7. Çakallarla Dans (2010) IMDb: 5.6
 

en iyi türk komedi filmleri

Çakallarla Dans filminde, muhasebeci Servet’in gözü paradan başka bir şey görmemektedir. Karısının da gazına gelerek internet hesapları üzerinden patronunun parasını çalmaya kalkar. Bu planı yaparken de Gökhan ve arkadaşlarından yardım ister… Türk komedi filmleri dalında oldukça beğenilen ve fazla izlenen filmlerden bir tanesidir. Başrollerinde İlker Ayrık, Şevket Çoruh, Timur Acar ve Murat Akkoyunlu yer almaktadır.

Çakallarla Dans Fragman

Çakallarla Dans Serisinin Diğer Filmleri

 • Çakallar Dans 2 (2012) - IMDb: 4.6
 • Yapışık Kardeşler (2015)
 • Çılgın Dershane (2007)

6. Çalgı Çengi (2010) IMDb: 7.3

turk-komedi-filmleri-039.jpg

Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın başrollerini paylaştığı Çalgı Çengi filmi, düşük bütçeyle yapılan ve sinemada istediği verimi alamayan filmlerden bir tanesi olsa da sonraki yıllarda filmin televizyonlarda yayınlanmasının ardından en iyi Türk komedi yerli filmler arasında olmasına katkı sağlamıştır. Filmin Konusu; Salih ve Gürkan, düğünlerde çalgı çalan şarkı söyleyen Ankaralı iki teyze oğludur. Yine bir düğünde çalgı çalmak için bodrum katta hazırlanırken, işlenen bir cinayete şahit olurlar ve sonrasında olaylar gelişir… 

Çalgı Çengi Fragman

Çalgı Çengi Tarzı Komedi Filmleri

 • Çalgı Çengi 2 (2017) - IMDb: 5.7
 • Oflu Hocanın Şifresi (2014) - IMDb: 4.4
 • Mazlum Kuzey (2015)

5. Her Şey Çok Güzel Olacak (1998) IMDb: 8,2

en iyi türk komedi filmleri

Cem Yılmaz’ın rol aldığı ve yerli komedi dalında oldukça önemli bir yerde olan “Her Şey Çok Güzel Olacak” Türk komedi filmi, arada uzun yıllar geçse de etkisinden hiçbir şey kaybetmemiş şekilde bugünlerde dahi izlenmektedir. Filmin başrolü Altan (Cem Yılmaz), uzun süredir görmediği abisi Nuri’yi (Mahzar Alanson) görmüştür. Abisinin ecza deposunda çalıştığını öğrenen Altan, ileride bar sahibi hayalini burada gerçekleştireceğini düşünür ve maceramız buradan itibaren başlar. Türk komedi filmleri arasında hem güldüren hem de ağlatan bir yapısıyla kesinlikle izleme listesinde olmalıdır.

Her Şey Güzel Olacak Fragman

Her Şey Güzel Olacak Benzeri Komedi Filmleri

 • Limonata (2015) - IMDb: 7.5
 • Hep Yek 3 (2019)
 • Borç Harç (2019)

4. Ölümlü Dünya (2018) IMDb: 8,0

en iyi türk komedi filmleri

Leyla ile Mecnun dizisinde canlandırdığı Mecnun karakteri ile ismini duyuran ve oldukça popüler olan Ali Atay, ilk kez yönetmenlik karşısına geçtiği “Ölümlü Dünya” filmi ile en iyi Türk komedi filmleri arasına oldukça başarılı bir eser kazandırmıştır. Yabancı komedi filmlerine benzerlik gösterip Türk komedi filmleriyle karıştıran Ali Atay, filmde bir ailenin yaşadığı hesaplaşmaları anlatmaktadır. Filmin konusu; Uzun yıllardır Haydarpaşa Garı'nda Anadolu Tat Lokantası'nı işleten 8 kişilik Mermer Ailesi, dışarıdan bakıldığında işinde gücünde, sıradan bir esnaf ailesi gibi görünmektedir. Ancak bu ailenin sakladığı büyük bir sır vardır. Aile üyeleri kiralık katillerden oluşmaktadır ve dünya çapındaki bir örgüt için çalışmaktadırlar. 

Ölümlü Dünya Fragman

Ölümlü Dünya Tarzı Komedi Filmleri

 • Cinayet Süsü (2019) - IMDb: 6.7
 • Kahpe Bizans (1999) - IMDb: 5.8
 • Kolonya Cumhuriyeti (2017) - IMDb: 5.9

3. Kara Bela (2018) IMDb: 7.1

en iyi türk komedi filmleri

Sinemada istediği rakamı yakalayamasa da izlendiğinde güzel bir tat bırakan yerli komedi filmleri arasında yer alan Kara Bela, ailecek ya da arkadaşlarınızla izlenecek çıtır bir filmdir. Filmin konusu; Orta yaşa gelmiş, ama hayatı boyunca kuralların hiç dışına çıkmamış bir adam olan Kudret'in (Cengiz Bozkurt) hayatı, bir arkadaşı yüzünden karıştığı soygun vakası ve sonrasında aralarına katılan yeni arkadaşlarıyla bir anda değişir, kendini emektar Toros'uyla birlikte Gaziantep'e doğru giderken bulur. Yol boyunca Kudret ve arkadaşlarının başlarına hem tehlikeli hem de komik birçok olay gelecektir.

Kara Bela Fragman

Kara Bela Tarzında Türk Komedi Filmleri

 • Yusuf Yusuf (2014) - IMDb: 3.6
 • Kocan Kadar Konuş: Diriliş (2016) - IMDb: 5.8

2. Propaganda - 1999 IMDb: 7.1

Türk Komedi Filmleri

1999’ yılında çekilmiş ve vizyona girmiş Propaganda’da; doğup büyüdüğü Hisli kasabasına Gümrük Muhafaza Müdürü olarak dönen Mehdi ve çocukluk arkadaşı Rahim’in ailelerinin kasabanın ortasından geçen sınır telleri ile parçalanan hayatlarını anlatmaktadır. Yıllar yılı birlikte yaşayan Hisli Hisarlıların altüst olan sosyal yaşamlarını aşklarını önlerinde kocaman duran otoriteye karşı hayatlarını nasıl savunduklarını anlatmaktadır. Aynı zamanda Mehdi’nin oğlu Adem ile Rahmi’nin kızı Filiz arasındaki tutkulu aşk, aralarından geçen sınır çizgisi nedeni ile imkansızlıklarla yaşanmaktadır. Propaganda, arkadaşlıklarla, bürokrasi arasında çelişkinin anlatıldığı filmdir.

Propaganda Fragman

Propaganda Filmi Benzeri Türk Komedi Filmleri

 • Öğretmen (1988) - IMDb: 7.2
 • Köyden İndim Şehire (1974) - IMDb: 8.3
 • Gazeteci (1979) - IMDb: 4.6

1. Neredesin Firuze - 2004 IMDb: 7.3

Türk Komedi Filmleri

Neredesin Firuze, 2004 yılında çekilen yerli Türk filmleri arasında dönemin  en çok sevilen filmlerinden biridir. Hayri ve Orhan piyasaya sürdükleri başarısız sonuçlanan kasetler sonrası borç batağına batan müzik yapımcılarıdır. Hayri ve Orhan, Sansar isimli menajerin genç yetenek diye lanse ettiği o sıralar Almanya’da yaşayan Ferhat ile iletişime geçerler. Telefonda şarkı söylettikleri Ferhat’ın sesini çok beğenirler ve acil bir eylem planı oluştururlar. Ferhat gelecek paralardan borçları ödemeyi planlamaktadır.  Ama her şeyden önce imajlarını değiştirmeleri gerektiğini söyler. Yeni bir ofis, şık kıyafetler, inanılmaz bir villa ile film tam bir fakirlikten zenginliğe geçiş komedisidir.

Neredesin Firuze Fragman

Neredesin Firuze Tarzı Türk Komedi Filmleri;

 • 7 Kocalı Hürmüz (2009) - IMDb: 6.3
 • O Şimdi Asker (2003) - IMDb: 4.8
 • Keloğlan Kara Prens'e Karşı (2016)

Önerilen İçerik; Komedi Filmleri - IMDB Puanı Yüksek En İyi 40 Komedi Filmi

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11408
12319
2500
2342
2331
2565
5593
345
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 50
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.