İzlenmesi Gereken En İyi Türk Komedi Filmleri

İzlenmesi Gereken En İyi Türk Komedi Filmleri
13.01.201609:00

Mutlaka izlenmesi gereken en iyi Türk komedi filmlerini listeledik. Bu içeriğimizde yeni ve eski en iyi yerli komedi filmleri yer alıyor.

Haber güncelleme tarihi 15.10.2021 08:19

Geçmişten günümüze Türk sinemasında yer alan en kaliteli komedi yapımlarını detaylıca araştırdık. Neoldu.com kullanıcıları için özenle hazırladığımız listemizde en iyi türk yapımı komedi filmi tavsiyeleri yer alıyor. Ayrıca dünya sinemasından örneklerin yer aldığı en iyi yabancı komedi filmleri içeriğimize de linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Türk Komedi Filmleri

İşte tüm zamanların en çok izlenen Türk yapımı 10 yerli komedi filmi önerisi...

1. Pardon (IMDb 8,2)
2. Gora (IMDb 8,0)
3. Organize İşler (IMDb 7,4)
4. Hükumet Kadın (IMDb 6,5)
5. Yol Arkadaşım (IMDb 6,3)
6. Sağ Salim (IMDb 6,6)
7. Çakallarla Dans (IMDb 5,6)
8. Düğün Dernek 2 Sünnet (IMDb 6,6)
9. Kolpaçino (IMDb 6,0)
10. Ölümlü Dünya (IMDb 8,0)

Ailecek Şaşkınız (2018) IMDb: 6,2

Türk Komedi Filmleri

Türk komedi filmleri listesinde birçok film ile karşımıza çıkan Ahmet Kural ve Murat Cemcir’den tam eğlenceli bir yapım. Ailecek Şaşkınız! Filmde, Ferhat karakteri babasının kurduğu şirketin başına geçmiş şımarık birisidir ve en yakını çocukluk arkadaşı ve şirket finans müdürü Gökhan’dır. İşçilerine hiç iyi davranmayan bu iki bir gün şirket çalışanlarına yemek servisi için restorana giderler ve burada restoran sahibi ile dost olurlar. Ferhat, restoranın sahibinin kızı Elif’i görünce ise her şey değişir. Kör kütük aşık olan kahramanımızın işi hiç kolay değildir.

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Saadet Işıl Aksoy
Yönetmen: Selçuk Aydemir
Fragman

Cinayet Süsü (2019) IMDb: 6,7

Türk Komedi Filmleri

En yeni yerli komedi filmleri arasında yer alan Cinayet Süsü, başarılı oyuncu ve yönetmen Ali Atay imzasına sahip… İlk filmi “Ölümlü Dünya” ile büyük başarılar elde eden Ata, Cinayet Süsü filmi ile de aynı başarıyı devam ettirmeyi başardı. Filmde, gizemli bir seri katil ve bu katili yakalamak için emniyet teşkilatında bir arada çalışa ekibin absürt komik halleri izleyiciye aktarılmaktadır. Tuhaf cinayetlerin çözülmesi için ABD’de özel eğitim alan Dizdar Koşu’da gelip, ekibe dahil olunca ortaya son yılların en iyi yerli komedi filmlerinden bir tanesi çıkıyor.

Tür: Komedi, Polisiye
Başrol Oyuncuları: Uğur Yücel, Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt, Feyyaz Yiğit
Yönetmen: Ali Atay
Fragman

Eltilerin Savaşı (2020) IMDb: 5,7

Türk Komedi Filmleri

2020 Türk komedi filmleri listesinde sinemada istediği başarıyı elde edemese de Netflix’te yayınlandığı günden itibaren en çok izlenenler listesinde yer alan Eltilerin Savaşı… Filmde, Sultan ve Gizem adındaki iki eltinin tatlı çekişmesini izliyoruz. Sultan ilk gelin Gizem ise ikinci gelindir. Gizem’in aileye sonradan dahil olmasını çekemeyen Sultan, Gizem’e yapmadığını bırakmaz. Tabi, Gizem’de yapılanların altında kalmayınca ortaya birbirinden komik sahneler çıkar.

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Gupse Özay, Merve Dizdar, Ferit Aktuğ
Yönetmen: Onur Bilgetay
Fragman

Pek Yakında (2014) IMDb: 7,4

Türk Komedi Filmleri

Cem Yılmaz filmleri arasında oldukça farklı bir yerde olan Pek Yakında, 2014 yılının en çok izlenen yapımlarından… Filmde, bütün yaşamını korsan DVD ve farklı kanunsuz işlerden kazandığı para ile sürdüren Zafer karakteri, eşiyle boşanma aşamasındadır. Bütün kirli işlere tövbe eden Zafer, kendisini kanıtlamak için figüranlık yaptığı ve beraber çalıştığı arkadaşlarıyla, hiç çekilme imkanı bulmayan fantastik bir projeye atılır. BU filmi çekmek, sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Türk sinemasının usta oyuncularını yer aldığı filmde, keyifli vakitler geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Tür: Komedi, Dram
Başrol Oyuncuları; Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Ozan Güven, Özkan Uğur, Çağlar Çorumlu, Tülin Özen
Yönetmen: Cem Yılmaz
Fragman

Tatlım Tatlım (2017) IMDb: 5,6

Türk Komedi Filmleri

Bir döneme damgasını vuran Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ’ın birlikte oynadığı “Haybeden Gerçek Üstü Aşk” tiyatro oyununun sinemaya uyarlanmış hali Tatlım Tatlım… 4 ayrı çift üzerinden bir ilişkinin başlangıcından sonuna kadar olan süreci komik bir hikayeyle anlatmaktadır.

Tür: Romantik, Komedi
Başrol Oyuncuları: Gupse Özay, Büşra Pekin, Şebnem Bozoklu
Yönetmen: Yılmaz Erdoğan
Fragman

Aile Arasında (2018) IMDb: 8,0

Türk Komedi Filmleri

2018 yılının en iyi komedi filmi olarak gösterilen harika bir eser... Sinemanın ve televizyonun en komik kadınları arasında yer alan Gürse Birsel’in son filmi olan “Aile Arasında” en iyi yerli komedi filmleri arasında yer almaktadır. Vizyona girdiği dönemde en çok izlenen Türk filmi olan “Aile Arasında”, Engin Günaydın ve Demet Evgar’ın harika oyunculuğuyla adeta arşa çıkmıştır. Eğer hala izlemediyseniz, komedi dalında Türkiye’nin en komik filmlerinden bir tanesi olan “Aile Arasında” filmini kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Komedi, Aile
Başrol Oyuncuları: Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar
Yönetmen: Ozan Açıktan
Fragman

Aykut Enişte (2019) IMDb: 7,5

Türk Komedi Filmleri

2019 Türk filmleri listede yer alan ve aynı zamanda yerli komedi filmleri arasında listeye girmeye değer gördüğümüz Aykut Enişte yapımı, Cem Gelinoğlu’nun komedi türünde en yeni yapımı… Filmde, evlenme hazırlığında olan Aykut’un dükkanı soyulur ve sigortacısını arayarak zararının karşılanmasını ister. Evlenme için dükkana yani paraya ihtiyacı olan Aykut’un sigortacısı dükkana geldiğinde artık yeni bir macera başlayacaktır. Dükkanın parasını alabilmek için sigortacısı ile işbirliği yapmak zorunda kalan Aykut’un hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır.

Tür: Aile, Komedi
Başrol Oyuncuları: Cem Gelinoğlu, Melis Babadağ, Ege Kökenli
Yönetmen: Onur Bilgetay
Fragman

Pardon (2005) IMDb: 8,2

Türk Komedi Filmleri

Türk sinemasının en komik eserlerinden bir tanesi Pardon! Ferhan Şensoy’un harika eserlerinden bir tanesi olarak sinema dünyasında yerini alan “Pardon” filmi, Türk komedi filmleri arasında adeta unutulmazlar listesine girdi. Oyunculuk ve konusuyla en güzel komedi filmleri listesinde her zaman yer bulan film, aynı zamanda dönemin en çok izlenen yerli komedi filmleri arasında da yer almaktadır. Filmde asker kaçağı olan orta yaşlardaki İbrahim'in yakın arkadaşı Muzaffer ve Aydın'ın başına bir takım işlere açması konu edilmiştir.

Tür: Komedi, Dram
Başrol Oyuncuları: Ferhan Şensoy, Rasim Öztekin, Bülent Kayabaş, Erol Günaydın
Yönetmen: Mert Baykal
Fragman

Vizontele (2001) IMDb: 8,1

Türk Komedi Filmleri

Son yıllarda vizyona giren ve sadece komedi türleri arasında değil aynı zamanda Türk sinemasında da şimdiye kadar çekilmiş en iyi filmlerinden olan Vizontele, defalarca izlenmesine rağmen bıkılmayacak bir yapım. Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği Vizontele’de çoğu zaman güleceksiniz ancak aslında güldüğünüz olayların büyük bir dram olduğunu da fark edeceksiniz.

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Demet Akbağ
Yönetmen: Yılmaz Erdoğan, Ömer Faruk Sorak
Fragman

G.O.R.A (2004) IMDb: 8,0

Türk Komedi Filmleri

Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın her daim en iyi filmi olarak kalacak bir uzay filmi... En iyi komedi filmleri arasında gösterilen ve yerli komedi filmleri arasında oldukça önemli bir yeri olan “G.O.R.A” Cem Yılmaz’ın elinin altından çıkan eğlendirici bir uzay filmidir. Uzay filmi, yine bir Türk tarafından komedi şeklinde irdelense de bu alanda belki de en iyisidir. 2004 yılından itibaren bu tarzda komedi alanında Türk sinemasında başka bir film yer almaktadır. Filmin konusu ana karakter Arif'in uzaylılar tarafından kaçırılmasıyla başlayan komediyi konu ediniyor.

Tür: Bilim kurgu, Komedi
Başrol Oyuncuları: Cem Yılmaz, Özge Özberk, Ozan Güven, Rasim Öztekin, Özkan Uğur
Yönetmen: Ömer Faruk Sorak
Fragman

Organize İşler (2008) IMDb: 7,4

Türk Komedi Filmleri

“Araba nerede? Müşteride! Para nerede! Yarın verecekler” repliğinin çıkış noktası olan Organize İşler, yerli komedi filmleri arasında olmazsa olmaz filmlerden bir tanesidir. Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı ve oynadığı bir film olan “Organize İşler” geçmişten günümüze en çok izlenen Türk komedi filmleri arasında yer almaktadır. Filmin konusu; İstanbul’da oto hırsızlığı yapmakta olan bir çetenin reisi bir kovalamaca sırasında intihar etmek üzere olan birinin evine sığınır. Hayatını kurtardığına inandığı bu kişiye iş vermek ve hırsızlığa teşvik etmek ister. Maceralı ve oldukça keyifli film Tolga Çevik’in oyunculuğuyla muhteşem bir iki saat sunmaktadır. "Araba nerde? Müşteride. Para nerde? Yarın Verecekler." Türk sinemasının komedi dalındaki unutulmaz eseri...

Tür: Dram, Komedi
Başrol Oyuncuları: Yılmaz Erdoğan, Tolga Çevik, Demet Akbağ, Özgü Namal
Yönetmen: Yılmaz Erdoğan
Fragman

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (2016) IMDb: 7,5

Türk Komedi Filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi Türk komedi filmleri arasında yer alan “Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü?” dönemi çok iyi anlatan harika bir yapım. Komedi filmi dalında sınırlandırmak, bu filmi küçümsemek olur. Dikkatle izlediğinizde verilen mesajları çok iyi anlayacaksınız.

Tür: Drama, Komedi, Tarihi
Başrol Oyuncuları: Beyazıt Öztürk, Haluk Bilginer, Şebnem Dönmez
Yönetmen: Ezel Akay
Fragman

Bana Masal Anlatma (2015) IMDb: 7,7

Türk Komedi Filmleri

Leyla İle Mecnun filmi ile tanıdığımız Burak Aksak’ın yazıp yönettiği Bana Masal Anlatma filmi, tük komedi filmleri arasında oldukça farklı bir tür olarak karşımıza çıkmaktadır. Küfürsüz güldürebilen ender komedi filmi Bana Masal Anlatma, sizleri hem eğlendirecek hem de duygusal anlat yaşattıracak. İzleyen herkesin ağzında güzel bir tat bırakacak harika bir yapım olduğunu özellikle belirtmek isteriz.

Tür: Komedi, Romantik
Başrol Oyuncuları: Fatih Artman, Hande Doğandemir, Devrim Yakut
Yönetmen: Burak Aksak
Fragman

Hokkabaz (2006) IMDb: 7,5

Türk Komedi Filmleri

En komik yerli filmler arasında olmazsa olmaz bir eser... Hokkabaz 2006 yılında bir sihirbazın hayatını anlatmak için kamera karşısına çıkan Cem Yılmaz “yerli komedi filmleri” arasına “Hokkabaz” çekti. Filmin konusu; İskender hokkabazdır. Aslında onun ve çocukluk arkadaşı Maradona’nın dışında herkes onun hokkabaz olduğunu düşünmektedir. İstanbul’dan hızla kaçmak zorunda kalan ikili, turne programına Sait’i de dahil ederek büyük bir risk aldıklarının farkında değillerdir. Baba Sait, İskender’i taktir etmeyi uzun yıllar önce bırakmıştır. Bu macera boyunca İskender, Maradona ve Sait, yol arkadaşları Fatma ile bir dağılıp bir toparlanırlar.

Tür: Komedi, Dram
Başrol Oyuncuları: Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Özlem Tekin, Tuna Orhan
Yönetmen: Cem Yılmaz, Ali Taner Baltacı
Fragman

Hükumet Kadın (2013) IMDb: 6,5

Türk Komedi Filmleri

Baş rolünde Demet Akbağ ve Sermiyan Midyat’ın rol aldığı son yılların en çok güldüren Türk komedi filmleri arasında gösterilen Hükümet Kadın, Mardin’in Midyat ilçesinde yaşayan 8 çocuklu Xate’nin çevresinde yaşananları konu edinmektedir. Filmin yönetmenliğinde ise baş rolde bulunan Sermiyan Midyat üstlenmektedir. Özellikle Xate ve Faruk’un sahnelerine gerçekten karnınıza ağrılar girecek kadar güleceksiniz.

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Demet Akbağ, Ercan Kesal, Bülent Çolak
Yönetmen: Sermiyan Midyat
Fragman

Yol Arkadaşım (2017) IMDb: 6,3

Türk Komedi Filmleri

Son dönemin en komik Türk filmlerinden bir tanesi olan Yol Arkadaşım... Sadece bir yıl sonra ikinci filmi de çekiliyor. 2017 yılında vizyona giren ve sinema severlerden iyi bir not alan yerli Türk komedi filmi Yol Arkadaşım’ın başrollerinde Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak paylaşmaktadır. Filmin ana karakteri Onur (Oğuzhan Koç), hayatı sıkıntılarla geçen bir ilaç mümessilidir. Kurban Bayramı’ndan dolayı başarması gereken birçok önemli görevi bulunmaktadır ve bu arada Ayvalık’ta bulunan kız arkadaşının ailesiyle tanışmak zorundadır. Arabasıyla seyahat ederken yanına yol arkadaşı olarak Şeref’i ( İbrahim Büyükak) alır ancak bu durum onun unutulmayacak bir yolculuk yaşamasına sebep olacaktır.

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak, Emre Kınay
Yönetmen: Bedran Güze
Fragman

Arif V 2016 (2018) IMDb: 7,6

Türk Komedi Filmleri

G.O.R.A filminde arkadaş olan Arif ve Robot 216, sizleri adeta Yeşilçam filmleri dönemine götürecek. Yerli komedi filmlerinin son yıllardaki en başarılı isimlerin bir tanesi olan Cem Yılmaz, G.O.R.A ve A.R.O.G filmlerinin devamı niteliğinde olan ancak o konulardan bir daha farklı olan Arif v 2016 filmini vizyona sürdü. 2018 yılının başlarında sinemaseverle ile buluşan ve en çok izlenen Türk komedi filmleri arasında gösterilen Arif V 2016 filminde, Arif’in G.O.R.A’dan yakın arkadaşı olan Robot 216 ile maceraları anlatılmaktadır.

Tür: Komedi, Bilim Kurgu
Başrol Oyuncuları: Cem Yılmaz, Ozan Güven, Seda Bakan, Özkan Uğur, Farah Zeynep Abdullah
Yönetmen: Kıvanç Baruönü
Fragman

Düğün Dernek (2013) IMDb: 7,3

Türk Komedi Filmleri

Murat Cemcir ile Ahmet Kural’ın baş rollerini paylaştığı Düğün Dernek serisinin ilk filmi uzun yıllar Türk komedi filmleri arasında en çok izlenen yerli film olarak kaldı. Oldukça komik ve eğlenceli Düğün Dernek filminin konusu; Sivas'ın bir köyünde parası olmadığı halde oğlunun evlenme isteğini yerine getirmeye çalışan İsmail'in hikayesini anlatır. Film ilk vizyona girdiği gün 500 binin üzerinde izleyiciye ulaşarak bir rekor kırmıştır.

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin
Yönetmen: Selçuk Aydemir
Fragman

Ay Lav Yu (2010) IMDb: 5,6

Türk Komedi Filmleri

Senaryonun sahibi ve aynı zamanda filmin yönetmeni Sermiyan Midyat’ın uzun süre hafızlardan çıkmayacak yerli komedi filmi Ay Lav Yu. Filmin konusu, Mardin’de Tinne arazisinde geçmektedir. Arazi diyoruz çünkü bu alanda insanlar yaşasa da devlet burayı boş arazi olarak kayıtlarda tutmaktadır ve ne yol çalışma ne sulama çalışmaları gerçekleşmektedir. Oldukça komik bir hikayeyi içerisinde barındıran Ay Lav Yu, ilk fırsatta izlemeniz gereken Türk komedi filmleri arasındadır…

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Mariel Hemingway, Steve Guttenberg, Fadik Sevin Atasoy
Yönetmen: Sermiyan Midyat
Fragman

Sağ Salim (2012) IMDb: 6,6

Türk Komedi Filmleri

Düşük bütçeli Türk komedi filmlerinden bir tanesi olan Sağ Salim, sinemada beklenende daha büyük bir etki yaratan ve sonrasında ikinci filmi çekilen bir yapım. Absürd komedi dalında son yılların en komik filmi Sağ Salim’in her iki filmini de mutlaka tavsiye ediyoruz.

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Fulya Zenginer, Burçin Bildik, Alper Saldıran
Yönetmen: Ersoy Güler
Fragman

Düğün Dernek 2 Sünnet (2018) IMDb: 6,6

Türk Komedi Filmleri

İlk filmin ardından harika bir gişe yakalayan Düğün Dernek filminin ikincisi izleyenleri bir kez daha gülmekten kırıp geçiriyor. En çok izlenen Türk komedi filmleri arasında liste başı olan Düğün Dernek filminin ikincisi olarak çekilen Düğün Dernek 2 Sünnet filmi, en az ilk film kadar sinema severlerden büyük ilgi gördü. En iyi Yerli komedi filmleri arasında oldukça başarılı bir yer de olan Düğün Dernek 2 Sünnet filmi, kesinlikle izlemeniz gereken filmler arasında olmalıdır.

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin
Yönetmen: Selçuk Aydemir
Fragman

Kötü Kedi Şerafettin (2016) IMDb: 7,4

Türk Komedi Filmleri

Türk sinema sektöründe çok fazla örneği bulunmayan animasyon komedi filmi alanında 2016 yılında vizyona giren Kötü Kedi Şerafettin animasyon dalında en iyi Türk komedi filmleri arasında yer almaktadır. Filmde Şerafettin ve arkadaşları Fare Rıza ile Martı Rıfkı eğlenirken başlarına olmadık bir iş gelir. Yaşanan sorunların yanı sıra Şerafettin’in bir çocuğu olduğu ortaya çıkar. Yerli komedinin güzel ve farklı örnekleri arasında yer alan bu film Bülent Üstün'ün yarattığı efsanevi çizgi romandan uyarlanmıştır.

Tür: Animasyon, Komedi
Başrol Oyuncuları: Güven Kıraç, Okan Yalabık, Ahmet Mümtaz Taylan
Yönetmen: Ayşe Ünal, Mehmet Kurtuluş
Fragman

Eyvah Eyvah (2010) IMDb: 7,1

Türk Komedi Filmleri

Çanakkale'nin Geyikli kasabasında yaşayan Hüseyin, ninesi ve dedesi ile birlikte yaşamaktadır. Bozcaada ve yöredeki düğünlerde klarnet çalarak geçimini sağlayan Hüseyin, kasabadaki sağlık ocağına yeni gelen hemşire Müjgan'a daha ilk görüşte aşık olur. Müjgan ile muhabbet kurmak için çeşitli denemeler yapan ve sonunda başarılı olan Hüseyin için işler tam istediği gibi gitmekteyken öğrendiği bir haber ile yolu İstanbul'a düşer. Filmde kullanılan yöresel şive ve karakterler istemeseniz bile sizi eğlendirmeyi başaracak kadar iyi...

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Demet Akbağ, Ata Demirer, Şehsuvar Aktaş
Yönetmen: Hakan Algül
Fragman

Yahşi Batı (2009) IMDb: 7,4

Türk Komedi Filmleri

Cem Yılmaz'ın Vahşi Batı ile Osmanlı'yı bir araya getirdiği, son derecek komik film. Stand Up gösterilerinin yanı sıra film senaryosu ile de sürekli olarak karşımıza çıkan Cem Yılmaz, her filmi ile izleyenlerin beğenisini kazanmaktadır. Türk komedi filmleri listesine büyük katkı sağlayan Cem Yılmaz, aynı zamanda en çok izlenen filmler listesinde de kendisine sürekli yer bulmaktadır. Cem Yılmaz’ın en çok izlenen yerli komedi filmlerinden bir tanesi de “Yahşi Batı”dır. Yahşi Batı filminde, 9.yy’da özel bir görev kapsamında padişah tarafından Amerika’ya gönderilen iki Osmanlı yetkilisi Aziz Bey ve Lemi Bey trenle yaptıkları yolculuk esnasında yanlarında taşıdıkları değerli elması, treni durduran haydutlara kaptırmaları üzerine hikaye başlar.

Tür: Western, Komedi
Başrol Oyuncuları: Cem Yılmaz, Ozan Güven, Demet Evgar, Zafer Algöz, Özkan Uğur
Yönetmen: Ömer Faruk Sorak
Fragman

Dedemin Fişi (2016) IMDb: 5,8

Türk Komedi Filmleri

Televizyon ekranlarında bir dönem damga vuran Güldür Güldür ekibinin rol aldığı Dedemin Fişleri, son yılların en güzel yerli komedi filmlerinden bir tanesidir. Oldukça eğlenceli vakit geçirilebilen Dedemin Fişi filminin yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan yürütmüş. Filmin ana konusu da Malatya’da yaşayan Çirçi ailesinin miras serüvenini anlatmaktadır.

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Onur Buldu, Alper Kul, Erdem Yener
Yönetmen: Meltem Bozoflu
Fragman

Deli Aşk (2017) IMDb: 5,7

Türk Komedi Filmleri

Türk televizyonların en iyi komedi dizileri arasında gösterilen Kardeş Payı ile izleyicilerin ilgisini üzerine çeken Emrah Kaman, Deli Aşk filmi ile sinemanın komedi dalına yeni bir yapım kazandırdı. Senaryo olarak zayıf kalsa da filmin güldürme dozu bir hayli yüksek. Filmin yapımcısının Cem Yılmaz olduğunu da hatırlatmak fayda var. Filmin bir çok sahnesinin video paylaşım platformu Youtube’de milyonlarca kez izlendiğini de düşünürsek, kesinlikle Türk Komedi filmleri listesinde olmayı hak ediyor.

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Emrah Kaman, Pelin Akil, Şafak Pekdemir
Yönetmen: Murat Dündar, Murat Emre Kaman
Fragman

Şansımı Seveyim (2017) IMDb: 5,2

Türk Komedi Filmleri

Türk komedi filmleri arasında oldukça yeni isim olan ve bir dönem Vine uygulaması ile ünlü olan Cem Gelinoğlu, Şansımı Seveyim film ile sinema severlerin karşısına geçti. Yerli komedi filmleri arasında izleyiciler tarafından oldukça fazla beğenilen Şansını Seveyim filminde, sakarlıkları ve uğursuzluğuyla herkesi etrafından kaçıran Sebahattin’in hikayesini anlatmaktadır. Yaprak’a aşık olan Sebahattin’in peşini şanssızlıklar bırakmaktadır ve bunun nedeni olarak da geçmişte aldığı beddualara olduğuna inanmaktadır.

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Cem Gelinoğlu, Gökhan Kıraç, Zerrin Sümer
Yönetmen: Ender Mıhlar
Fragman

Kolpaçino (2009) IMDb: 6,0

Türk Komedi Filmleri

Türk komedi filmleri arasında çok farklı bir yeri olan Kolpaçino, Şafak Sezer filmleri arasında baş köşede yer almaktadır. 2009 yılında vizyona giren, sinemada istediği başarıyı alamasa da sonrasında birçok kesimini beğenisini kazanan en iyi yerli komedi filmleri arasında yer almaktadır. Filmde, 7 arkadaşın gün içerisinde başına gelen belalı olayları anlatmaktadır. Sizler de aksiyon komedi filmi sevenlerdenseniz Kolpaçino’yu kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Aksiyon, Komedi
Başrol Oyuncuları: Şafak Sezer, Ali Sürmeli, Hakan Ural
Yönetmen: Atıl İnaç
Fragman

Çakallarla Dans (2010) IMDb: 5,6

Türk Komedi Filmleri

Çakallarla Dans filminde, muhasebeci Servet’in gözü paradan başka bir şey görmemektedir. Karısının da gazına gelerek internet hesapları üzerinden patronunun parasını çalmaya kalkar. Bu planı yaparken de Gökhan ve arkadaşlarından yardım ister… Türk komedi filmleri dalında oldukça beğenilen ve fazla izlenen filmlerden bir tanesidir.

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar
Yönetmen: Murat Şeker
Fragman

Çalgı Çengi (2010) IMDb: 7,3

Türk Komedi Filmleri

Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın başrollerini paylaştığı Çalgı Çengi filmi, düşük bütçeyle yapılan ve sinemada istediği verimi alamayan filmlerden bir tanesi olsa da sonraki yıllarda filmin televizyonlarda yayınlanmasının ardından en iyi Türk komedi filmleri arasında olmasına katkı sağlamıştır. Filmin Konusu; Salih ve Gürkan, düğünlerde çalgı çalan şarkı söyleyen Ankaralı iki teyze oğludur. Yine bir düğünde çalgı çalmak için bodrum katta hazırlanırken, işlenen bir cinayete şahit olurlar ve sonrasında olaylar gelişir…

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Murat Cemcir, Ahmet Kural, Erdal Tosun
Yönetmen: Selçuk Aydemir
Fragman

Her Şey Çok Güzel Olacak (1998) IMDb: 8,2

Türk Komedi Filmleri

Cem Yılmaz’ın rol aldığı ve yerli komedi dalında oldukça önemli bir yerde olan “Her Şey Çok Güzel Olacak” Türk komedi filmi, arada uzun yıllar geçse de etkisinden hiçbir şey kaybetmemiş şekilde bugünlerde dahi izlenmektedir. Filmin başrolü Altan (Cem Yılmaz), uzun süredir görmediği abisi Nuri’yi (Mahzar Alanson) görmüştür. Abisinin ecza deposunda çalıştığını öğrenen Altan, ileride bar sahibi hayalini burada gerçekleştireceğini düşünür ve maceramız buradan itibaren başlar. Türk komedi filmleri arasında hem güldüren hem de ağlatan bir yapısıyla kesinlikle izleme listesinde olmalıdır.

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Ceyda Düvenci
Yönetmen: Ömer Vargı
Fragman

Ölümlü Dünya (2018) IMDb: 8,0

Türk Komedi Filmleri

Leyla ile Mecnun dizisinde canlandırdığı Mecnun karakteri ile ismini duyuran ve oldukça popüler olan Ali Atay, ilk kez yönetmenlik karşısına geçtiği “Ölümlü Dünya” filmi ile en iyi Türk komedi filmleri arasına oldukça başarılı bir eser kazandırmıştır. Yabancı komedi filmlerine benzerlik gösterip Türk komedi filmleriyle karıştıran Ali Atay, filmde bir ailenin yaşadığı hesaplaşmaları anlatmaktadır. Filmin konusu; Uzun yıllardır Haydarpaşa Garı'nda Anadolu Tat Lokantası'nı işleten 8 kişilik Mermer Ailesi, dışarıdan bakıldığında işinde gücünde, sıradan bir esnaf ailesi gibi görünmektedir. Ancak bu ailenin sakladığı büyük bir sır vardır. Aile üyeleri kiralık katillerden oluşmaktadır ve dünya çapındaki bir örgüt için çalışmaktadırlar.

Tür: Komedi, Aksiyon
Başrol Oyuncuları: Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak
Yönetmen: Ali Atay
Fragman

Kara Bela (2018) IMDb: 7,1

Türk Komedi Filmleri

Sinemada istediği rakamı yakalayamasa da izlendiğinde güzel bir tat bırakan yerli komedi filmleri arasında yer alan Kara Bela, ailecek ya da arkadaşlarınızla izlenecek çıtır bir filmdir. Filmin konusu; Orta yaşa gelmiş, ama hayatı boyunca kuralların hiç dışına çıkmamış bir adam olan Kudret'in (Cengiz Bozkurt) hayatı, bir arkadaşı yüzünden karıştığı soygun vakası ve sonrasında aralarına katılan yeni arkadaşlarıyla bir anda değişir, kendini emektar Toros'uyla birlikte Gaziantep'e doğru giderken bulur. Yol boyunca Kudret ve arkadaşlarının başlarına hem tehlikeli hem de komik birçok olay gelecektir.

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Cengiz Bozkurt, Seda Bakan, Erkan Kolçak Köstendil
Yönetmen: Burak Aksak
Fragman

Propaganda - 1999 IMDb: 7,1

Türk Komedi Filmleri

1999’ yılında çekilmiş ve vizyona girmiş Propaganda’da; doğup büyüdüğü Hisli kasabasına Gümrük Muhafaza Müdürü olarak dönen Mehdi ve çocukluk arkadaşı Rahim’in ailelerinin kasabanın ortasından geçen sınır telleri ile parçalanan hayatlarını anlatmaktadır. Yıllar yılı birlikte yaşayan Hisli Hisarlıların altüst olan sosyal yaşamlarını aşklarını önlerinde kocaman duran otoriteye karşı hayatlarını nasıl savunduklarını anlatmaktadır. Aynı zamanda Mehdi’nin oğlu Adem ile Rahmi’nin kızı Filiz arasındaki tutkulu aşk, aralarından geçen sınır çizgisi nedeni ile imkansızlıklarla yaşanmaktadır. Propaganda, arkadaşlıklarla, bürokrasi arasında çelişkinin anlatıldığı filmdir.

Tür: Dram, Komedi
Başrol Oyuncuları: Meltem Cumbul, Metin Akpınar, Kemal Sunal
Yönetmen: Sinan Çetin
Fragman

Neredesin Firuze - 2004 IMDb: 7,3

Türk Komedi Filmleri

Neredesin Firuze, 2004 yılında çekilen yerli Türk filmleri arasında dönemin en çok sevilen filmlerinden biridir. Hayri ve Orhan piyasaya sürdükleri başarısız sonuçlanan kasetler sonrası borç batağına batan müzik yapımcılarıdır. Hayri ve Orhan, Sansar isimli menajerin genç yetenek diye lanse ettiği o sıralar Almanya’da yaşayan Ferhat ile iletişime geçerler. Telefonda şarkı söylettikleri Ferhat’ın sesini çok beğenirler ve acil bir eylem planı oluştururlar. Ferhat gelecek paralardan borçları ödemeyi planlamaktadır. Ama her şeyden önce imajlarını değiştirmeleri gerektiğini söyler. Yeni bir ofis, şık kıyafetler, inanılmaz bir villa ile film tam bir fakirlikten zenginliğe geçiş komedisidir.

Tür: Komedi
Başrol Oyuncuları: Cem Özer, Haluk Bilginer, Ruhi Sarı, Özcan Deniz, Şebnem Dönmez
Yönetmen: Ezel Akay
Fragman

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
12514
12888
2697
2620
2454
2757
5931
506
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 61
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.