Türkiye'de En Çok İzlenen 31 Yabancı Dizi

Türkiye'de En Çok İzlenen 31 Yabancı Dizi
20.08.201515:15

Türkiye'de son zamanlarda en çok izlenen ve sevilen dizileri sizler için bir araya getirdik. Peki, hangi diziler ülkemizde çok sevildi? Bu sorunun cevabını aşağıda yer alan en çok izlenen yabancı diziler içeriğinden okuyabilirsiniz.

Haber güncelleme tarihi 26.07.2020 11:23

Ülkemizde İzlenme Rekorları Kıran En İyi Yabancı Diziler

Türkiye'de dizi sevenlerin büyük ilgi gösterdiği yabancı dizileri sizler için araştırdık. İşte, Türkiye'de en çok izlenen yabancı dizi listesi ve IMDB puanları;

En Çok İzlenen Yabancı Diziler;

31. Peaky Blinders (2013 - ) IMDb: 8.8

peaky Blinders

Türkiye'de, son yıllarda en çok izlenen yabancı diziler listesinde bir çok kişinin beğenisini kazanan Peaky Blinders, İngiltere'nin Birmingham şehrinde çetelerin birbiriyle yaşadığı olayları izleyiciye aktarmaktadır. Çete için her şey tıkırında giderken son bir soygunda hata yapılır ve çetenin başına bela olacak bir müfettiş görevlendirilir… Son yıllarda izlemeye değer yeni bir yabancı dizi bulamadıysanız Peaky Blinders tam da size göre…

Dizi hakkında bilinmeyenleri öğrenmek için Her Şeyiyle Kusursuz Bir Dönem Dizisi: Peaky Blinders içeriğini okuyabilirsiniz.

Tür: Suç, Dram

Fragman


30. The Outsider (2020– ) IMDb: 8.1

Türkiyede en çok izlenen yabancı diziler

2020'de yayınlanmaya başlamasına rağmen kısa sürede herkesin beğenisini kazanan, ve ülkemizde de en çok izlenen yapımların başında gelen The Outsider... HBO'nun dizisi olup da kötü olabileceğini zaten düşünemeyiz. Dizide, 11 yaşında feci şekilde katledilen bir çocuğun cesedi parkta bulunur. Etraftaki görgü tanıkları ve cesedin üzerindeki bulgular, şehirde yaşayan saygın bir iş adamını işaret etmektedir. Bu kişi ise koçluk ve  İngilizce öğretmenliği yapan, aynı zamanda iyi bir eş ve kız babası olan Terry Maitland’dır. Soruşturmanın şefi, Terry’i herkes in önünde tutuklar. Terry suçsuz olduğunu belirtse de dava aleyhinde ilerlemektedir. Araştırmalar derinleşip, Terry’nin anlattıkları ile polis ekiplerinin çalışmaları birbirini tutunca davanın seyri değişmeye başlar… 

Tür: Suç, Dram, Gizem

Fragman


29. Better Call Saul (2015 - ) IMDB: 9.0

en çok izlenen yabancı diziler

Her sezonu üstüne katarak ilerleyen Better Call Saul dizisi, bir döneme damga vuran efsane yapım Breaking Bad'de Walter White ve Jesse’nin avukatı ve aynı zamanda suçluların bir numaralı adresi Saul Goodman’ın bu ikili ile tanışmadan önceki hikayesini anlatmaktadır. Breaking Bad hayranlarının büyük ilgi gösterdiği Better Call Saul, Türkiye'de tüm zamanların en çok izlenen yabancı dizileri arasındadır. Eğer halen daha bu yapımı izlemediyseniz, mutlaka izlenmesi gerekenler diziler listenize ekleyebilirsiniz. Breakind Bad dizisini özleyenlerin hasretini dindirecek bu yapım hakkında daha önce duymadığınız bilgileri Better Call Saul için hazırladığımız özel içerikte bulabilirsiniz.

Tür: Suç, Dram

Fragman


28. The Witcher (2019-) IMDb: 8.5

en çok izlenen diziler

Türkiye’de son yıllarda en çok izlenen yabancı dizlerin başında gelen The Witcher, 2019’un son günlerinde Netflix platformunda izleyicilerle buluştu. Fantastik bir dizi olan The Witcher’da, çok uzun yıllardır barış içerisinde yaşayan insanlar, cüceler ve elfler artık savaş halindedir. Ana karakterimiz The Witcher lakaplı Geralt of Rivia ise acımasız bir suikastçıdır. Kendisi durumun farkında olmasa da aslında kendisine vaadedilen bir kız çocuğu bu dünya düzenini değiştirecektir.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


27. Homeland (2011 -) IMDb: 8.4

en çok izlenen yabancı diziler

2011 yılında televizyon ekranlarına gelen Homeland, CIA ajanı Carrie Mathison’un hikayesini anlatıyor. Ortadoğu, terörizm, siyasi çıkarlar ve devletlerin istihbarat teşkilatları... Carrie sekiz yıldır kayıp olan ve artık öldüğü farz edilen Birleşik Devletler askeri Nicholas Brody’nin kurtarılmasını sağlayan istihbaratın bir tuzak olduğuna inanır. Nicholas Brody’nin El Kaide komplosuyla bağlantılı olduğuna inanmaktadır. Kafasında kurduğu senaryoyu gerçekle birleştirmek için tüm gücünü kullanır. Konusu ve hikayesiyle ilgi uyandıran ve ülkemizde en çok izlenen diziler listesinde de yer alan Homeland, yabancı dizi önerileri arasında sizlerin mutlaka izlemesi gerektiğini düşündüğümüz bir yapım.

Tür: Suç, Dram, Gizem

Fragman

26. You – Sen (2019 -) IMDb: 7.9

en çok izlenen yabancı diziler

Netflix Türkiye'nin popülerleşmesi ile beraber ülkemizde birçok yabancı dizi izlenmeye başladı. Bu diziler arasında oldukça fazla reytingi olanlardan birisi de YOU... Dizide, kitapçıda çalışan Joe ve o kitapçıya müşteri olarak gelen Beck’in hikayesini izleyiciye aktarmaktadır. Joe, Beck’e gördüğü andan itibaren aşık durumdadır ve onu korumak için ne gerekiyorsa yapmaktadır. Joe’nin Beck’e karşı takıntılı tavırlar göstermesi Beck’in yakın arkadaşı Peach’in dikkatini çekse de Joe’ye engel olmak mümkün değildir. Yaptığı her takıntılı davranışı Beck’e aşık olduğu için yaptığını düşünen Joe, aslında tam bir saplantı yaşamaktadır.

Tür: Gerilim, Gizem, Suç, Romantik

Fragman

25. Messiah (2020 -) IMDb: 7.9

en çok izlenen diziler

2020 yılının ilk günlerinde izleyicilerle buluşan Messiah, ülkemizde milyonların izlediği bir yapım. Dizinin baş karakteri Al Masih, hiçbir zaman dillendirmese de kendisinin Mesih olduğunu ima eder. Olayı yakından takip eden CIA ajanı Eva Geller, bütün dikkatleri üzerine çeken bu adamı kamuoyunun düzenini bozması sebebiyle yakından takibe alır. Al Masih bu süre zarfında müritlerini etrafından toplamaya devam ederken, Galler ise popülerliği artan bu adamın geçmişini derinlemesine araştırmaya karar verir.

Tür: Gerilim, Gizem, Dram

Fragman


24. True Detective (2014 -) IMDb: 9.0

en çok izlenen diziler

İlk sezonu 2014 yılında yayınlanan ve her sezon farklı oyuncularla farklı konuları işleyen efsanevi bir yapım… True Detective! İlk sezonun başrollerinde Matthew McConaughey ve Woody Harrelson’un yer almaktadır. Dizide, Louisiana Cinayet Masası'nda görev yapan dedektif Rust Cohle (McConaughey) ve Martin Hart (Harrelson) toplumu kargaşaya sürükleyen bir seri katilin peşine düşerler.

Aradan 17 yıl geçer. Üstü kapanan dava tekrardan açılır ve karakterlerimiz kendisini bir anda sorgu masasında bulabilir. Heyecanı, gerilimi ve efsane oyunculuğu ile harika bir dizi izlemeye hazır olun derim.

Tür: Suç, Dram, Gizem

Fragman


23. Stranger Things (2016 -) IMDb: 8.9

en çok izlenen diziler

80'li yılları kendine fon yapan Stranger Things, o dönemde esintiler sunan fantastik türde efsanevi bir dizi... Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono'yu başrollerinde buluşturan dizide, kaybolan genç çocuk ve onu bulmaya çalışan ailenin yaşadıkları anlatılmaktadır. Netflix orijinal dizileri arasında yer alan Stranger Things son dönemde izlediğiniz en sıra dışı yapımlardan birisi olmaya aday…

Tür: Dram, Fantastik, Korku

Fragman


22. Sherlock (2010 -) IMDb: 9.1

en çok izlenen diziler

Britanya asıllı bir dizi olan Sherlock gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında yer almaktadır. Her sezon 2 saatli süreler içerisinde en fazla 3-4 bölüm yayınlamaktadır. Dedektiflik konusunda zirveyi yaşatan Sherlock’u kesinlikle izlemeniz gereken diziler listesine ekleyin.

Tür: Suç, Dram, Aksiyon

Fragman


21. When They See Us (2019) IMDb: 9.0

en çok izlenen diziler

Türkiye’de en çok izlenen diziler listesinde yer alan When They See Us, aynı zamanda orijinal bir Netflix yapımıdır. 2019 en iyi dizilerinden bir tanesi olan bu yapım, gerçekçi bir hikayeyi izleyiciyle buluşturmaktadır. Tarihte Central Park Beşlisi olarak anılan ve işlemedikleri tecavüz suçundan tutuklanan beş gencin dram yüklü hikayesi sadece 4 bölümden oluşmaktadır.

Tür: Biyografi, Suç, Dram

Fragman


20. Prison Break (2004 - 2017) IMDb: 8,4

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Bana göre gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler listesinde olması gereken Prison Break,  Amerikan yapımı kaçış dizisi. Türkiye'de büyük bir hayran kitlesi oluşan bu dizinin, en çok izlenen ve en iyi yabancı diziler listesinde olduğunu her daim görmekteyiz. Dizinin konusuna gelince, abisini kurtarmak isteyen, yayınlandığı dönemlerde genç kızların sevgilisi konumuna düşen Michael Scofield’ın yaptığı fedakarlığı anlatıyor çünkü Michael, göstermelik bir suç işler ve kendisini idama mahkum edilen abisi Lincoln’ün hapis yattığı yere tıkdırır. Dizide zekası ile öne çıkan ana karakter olan Michael, istediği hedefe ulaşır ve macera kaldığı yerden daha da genişleyerek büyür. İşte Prison Break efsanesi bu şekilde başlar. Dileriz ki efsane dizi yeniden ekranlara döner..

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Fragman


19. Lost (2004) IMDB: 8,4

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Yine bir Amerikan yapımı, izleyenleri müptelası yapan dizi. Her şey bir uçak yolculuğu ve uçağın bir adaya çakılmasıyla başladı. Son birkaç sezonunda “Lost çok bozdu” espirilerinin sosyal medyada dolaşmasına rağmen geniş bir kitle tarafından büyük bir sabır ile takip edildi. Dizinin lisanslı ürünleri, DVD ve Blu-Ray satışları epey bir patlama yaptı.

Tür: Macera, Dram, Fantastik

Fragman


18. The Walking Dead (2010) IMDb: 8.4

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Aynı adlı çizgi romandan uyarlanarak oluşturulan dizi, bir hastalık sonucunda sayıları gittikçe çoğalan zombiler ve onlara karşı koymaya çalışan bir grup insanın yaşadıklarını anlatıyor. Geniş bir kitle tarafından sevilerek izlenen dizi, birçok yarışmadan ödülle döndü. 6. sezonu Temmuz 2015’de yayınlanan dizi, Rick isimli bir adamın ailesini bulmak için yola çıkmasını ve yol boyunca sağ kalan insanlarla birleşip ilerlemesiyle başlıyor. İlk sezonuyla birlikte fırtına gibi esen ve yabancı dizler arasında Türkiye'de neredeyse en çok izlenen diziler arasında kendisini birinci sırada bulan bu dizi, aksiyon ve dram sahneleriyle yoluna neredeyse 10 yıldır devam etmektedir.

Tür: Dram, Korku, Bilim Kurgu

Fragman


17. Hannibal (2013-2015) IMDb: 8.5

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Türkiye’de en çok izlenen diziler arasında oldukça önemli bir yerde bulunan Hannibal, Amerikan psikolojik-gerilim dizisidir. Dizi, geçmiş yıllarda çekilen Hannibal (Kuzuların Sessizliği) filmi ile benzerlik göstermektedir. Dizide, Dr Hannibal Lecter, FBI özel dedektif Will Graham'ın şimdiye kadar ki en kurnaz düşmanı olmaya aday bir psikiyatrdır. Bu ikili arasında yaşanan gelişmeler yüksek gerilimli hali ile izleyiciye yansıtılır.

Son yılların en başarılı yabancı diziler arasında gösterilen Hannibal’ı ilk fırsatta tercih etmenizi öneririz.

Tür: Suç, Gizem, Korku, Gerilim

Fragman


16. Spartacus (2010-2013) IMDb: 8.5

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler listesinde kesinlikle olması gereken bir dizi. Eski yabancı dizilerin çok güzel olduğunu belirtmemize gerek yok sanırım. Roma'yı titreten bir isyanın liderinin ve arkadaşlarının hayatını izlemek...

Roma’ya karşı yapılan bir köle ayaklanmasından esinlenerek uyarlanan dizi, üç alt başlıkla üç sezon sürdü. İlk sezondan sonra başrol oyuncusu Andy Whitfield, sağlık nedenlerinden dolayı diziye devam edemedi. Onun yerine dizide Liam Mclntyre yer aldı. Dizi, karısının ölümünden sonra etrafından her geçen gün büyüyn kölelerle birlikte Roma'ya kafa tutan ve karısının intikamını almak için savaş veren Spartacus isimli bir gladyatörün yaşadıklarını anlatıyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Fragman


15. Dark (2017 -) IMDB: 8.6

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Alman dizisi olan Dark, televizyon ekranlarından yayınlanmaya başladığından beri IMDb sıralamasında da oldukça başarılı bir giriş gerçekleştirdi. Dark dizisinin konusu, iki küçük çocuğun kaybolduğu Winden'ı ele almaktadır. Çok dikkatli izlemeniz gereken dizilerden bir tanesi... Bir sonraki bölümünü merakla bekleyeceğiniz son dönemin en güzel dizileri arasındaki Dark yani Karanlık dizisini mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Suç, Gizem, Dram

Fragman


14. Mr. Robot (2015 -) IMDb: 8.6

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

2015 yılında ekranlara gelen ve Netflix’in başarılı yapıtları arasında gösterilen Mr. Robot dizi, ülkemizde oldukça fazla izlenen yabancı diziler arasında yeri alan bir yapım. Hacker filmlerini sevenlerin oldukça beğeneceği dizide, Siber Saldırılara karşı güvenlik uzmanı olarak görev alan Elliot Alderson'ın, Mr. Robot adındaki gizemli bir lideri olan fsociety adındaki gizli bir bilgisayar korsanı çetesiyle birlikte çok uluslu E Corp şirketine saldırı gerçekleştirmesini konu edinir. Sadece 1 sezon yayınlanması beklenen dizi çok fazla güzel tepki alınca yayınlanmaya devam etti.

Tür: Suç, Gizem, Gerilim

Fragman


13. Shameless (2004-2013) IMDb: 8.7

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Türkiye’de yayınlanan yabancı komedi dizleri arasında liste başında olması gereken dizimi Shameless… IMDB’de 8.7 puana sahip olan ve ülkemizde de en çok izlenen dizler arasında gösterilen bu harika yapım, 6 çocuk babası olan Frank’in ve ailesinin yaşantıları anlatılmaktadır. Frank, alkolik ve sorumsuz bir babadır. Çocuklara ise büyük kardeşleri Fiona bakmaktadır. Aile içerisinde yaşanan oldukça komik olaylar sizlere kahkahaya boğarken aynı zamanda dramatik sahnelerde yer almaktadır. Dikkat edin 2004 yapımlı İngiliz Shameless’i izleyin. Diğeri ise 2011 yılında ABD yapımıdır.

İngilizlerin efsane dizisi hakkında 8 ilginç gerçek için Shameless Dizisi içeriğini okuyabilirsiniz.

Tür: Komedi, Dram

Fragman


12. How I Met Your Mother (2005-2014) IMDb: 8,7

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Ülkemizde Avrupa Yakası tadında bir etki yaratan ve en iyi yabancı dizler listesinde komedi dalında bulunan How I Met Your Mother dizisinde 9 sezon boyunca çocukların annesinin kim olduğunu öğrenmek bekledik. Kısa öz ve güldüren dizilerin son yıllardaki en başarılılarından biri olan How I Met Your Mother, Ted Mosby’nin çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştığını anlatmasıyla başlar ve tam 9 sezon boyunca bunu anlatır. Dizini 5 ana karakteri bulunmakta. Ted Mosby, Marshall Eriksen, Lily Aldrin, Robin Scherbatsky ve Barney Stinson...

Diziyle ilgili 10 ilginç ayrıntıya yer verdiğimiz yazımızı okumak için “Efsanevi Dizi: How I Met Your Mother” içeriğini okuyabilirsiniz.

Tür: Komedi, Romantik

Fragman


11. Dexter (2006-2013) IMDb: 8.7

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

İçinde bol bol kan gördüğümüz, rekor kıran bir polisiye, gerilim ve dram dizisi. Yayınlanmaya başladığı andan itibaren izleyiciler tarafından çok beğenildi. Dexter Morgan karakterini canlandıran Michael C. Hall, pek çok ödül kazandı. Özellikler 8. Sezonda izlenme rekorlarıyla dikkatleri üzerine çeken dizi, 23 Eylül 2013’de ekranlara veda etti.

Tür: Suç, Dram, Gizem

Fragman


10. La Casa De Papel (2017 - ) IMDb: 8,7

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

La Casa de Papel son dönemde İspanyolların ortaya çıkardığı en güzel dizilerden bir tanesidir. Türkiye'de de en çok izlenen yabancı diziler listesinde efsane dizi, İspanyol kanalı Antena3 için çekilen sonrasında Netflix tarafından satın alınan bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizinin hikayesini kısaca özetlemek gerekirse; Profesör lakaplı kişi yıllardır tasarladığı bu soygun için kendisine yepyeni bir ekip oluşturur. Ekip İspanyol Kraliyet Darphanesini soymak için beş ay boyunca herkesten uzak bir evde Profesörden eğitim alır. Herkesin isimleri şehirlerden meydana gelmektedir. Berlin, Tokyo, Rio, Denver, Moskova, Oslo, Helsinki ve Nairobi hikayenin kahramanları...

Tür: Aksiyon, Suç, Gizem

Fragman


9. Doctor Who (2005) IMDb: 8,7

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Tüm diziler arasında en uzun soluklu olanıdır ve bildiğim kadarıyla dizinin bir emsali de yok çünkü ilk bölümü 1963’de yayınlandı. Bilim kurgu ve eğlencenin doruklara ulaştığı dizi, Tardis isimli mükemmel güçlere sahip olan uzay aracıyla zaman ve mekan yolculuğu yapan Doctor isimli Gallifreyli çok bilgili, insana benzeyen birinin yolculuklarını anlatıyor. İlk Doktorun çok yaşlı olması nedeniyle rejenerasyon geçirip başka bir simaya bürünmesiyle dizi yıllarca devam etti. Dizi 2005’den önce ve sonra olmak üzere klasik ve modern seri olarak ikiye ayrılıyor. Ayrıca Doktor, zamanda ve mekanda yolculuk yaparken yol arkadaşları edinmeyi ihmal etmiyor. 19 Eylül 2015’de 9. Sezonu başlayacak olan diziyi nefesimizi tutarak bekliyoruz.

Tür: Macera, Dram, Aile

Fragman


8. Supernatural (2005 -) IMDb: 8.9

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

2005 yılında televizyon ekranlarına gelen ve içerisinde olduğum 2018 yılında halen daha devam eden Supernatural, Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler arasındadır. 13 sezondur devam eden dizinin etkisinden hiçbir şey kaybedilmiş değil. Ülkemizde en çok izlenen diziler arasında gösterilen Supernatural’in konusu, evleri yanan ve bu yangından annesini kaybeden Dan ve Sam Winchester kardeşlerin hayat hikayesini anlatır. Bu gençlerin babası bir avcıdır ancak normal bir avcı değil, hayalet yani doğa üstü varlıkların avcısıdır.

Tür: Dram, Fantastik, Korku

Fragman


7. Narcos (2015-2017) IMDb: 8.9

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Dünyanın en büyük suçlularından bir tanesi olan Pablo Escobar’ın hayatını anlatan Narcos dizisi, Netflix’te yayınlanan en Türkiye’de en çok izlenen diziler arasındadır. Escobar’ı canlandıran abimiz kendisini öyle senaryoya öyle bir kaptırmış ki, birçok kişi izlerken kendisine hayran olmaktan kendisi alamıyor. Netflix Türkiye sitesinde izlenme rekorları kıran Narcos’u henüz izlemediyseniz, hiç vakit kaybetmeyin.

Tür: Biyografi, Suç, Dram

Fragman


6. Westworld (2016 -) IMDb: 8.9

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Son yılların en dikkat çekici dizisi olarak karşımıza çıkan Westworld, iki konuğun ileri teknolojinin kullanıldığı bir eğlence parkında Vahşi Batı macerasına çıkmasını konu edinir. Bu park diğerlerinden farklıdır.  Parktaki insanlar robottur ve park Roma, Vahşi Batı ve Ortaçağ dönemlerine benzetilerek sahici bir hayat yaratmak amacıyla tasarlanmıştır. Dizinin ilk bölümünden neden hep aynı sahneler gösteriliyor diyebilirsiniz… Dedik ya… son yılların dikkat çeken bir dizisi… Ülkemizde de oldukça fazla hayranı bulunan Westworld’ü kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Fragman


5. Black Mirror (2011 -) IMDb: 8.9

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

İlk bölümünü 2011 yılında yayınlayan Black Mirror, Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde en çok izlenen yabancılar diziler listesinde yer alan bir yapım. Dizinin her sezonu farklı senaryo içerirken, aynı zamanda oyuncu ve yönetmen kadrosu da değişmektedir. Bir nevi her sezon yeni dizi başlar gibi başlamaktadır ama bir tek şey değişmemektedir. O da, anlatılmak istenen ve verilmesi gereken mesaj… Black Mirror, teknolojik gelişmelerin hayatımızı nasıl etkilediğini anlatan ve bu durumun her geçen gün daha da kötüleşti mesajını izleyiciye etkileyici bir şekilde aktaran müthiş bir dizi…

Tür: Suç, Gerilim, Gizem, Dram

Fragman


4. House Of Cards (2013-2018) IMDb: 8.9

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

2013 yılında ekranlara gelen ve sonrasında Netflix ile birlikte yoluna devam eden House of Cards, Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler arasında yer alıyor. Amerikan’ın kokuşmuş politikasını içeren bu yapımda, iktidar savaşı için oynanan tüm oyunları ve kuralları izleyiciye yansıtıyor. Her bölümünde ayrı bir heyecan ayrı bir gerilim yaşayacağınız House of Cards, dünya geneli başta olmak üzere Türkiye’de en çok izlenen diziler listesinde olmayı hak ediyor.

Tür: Dram, Politik

Fragman


3. Game of Thrones (2011-2018) IMDB: 9.5

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Gözümüz yollarda yeni sezonunu çılgınlar gibi bekliyoruz. Belki de üzerine en çok teori üretilen dizilerden birisidir Game of Thrones. George R.R. Martin’in romanından uyarlanarak yayınlanmaya başlayan dizi, içerisinde çok fazla olay ve karakter barındırıyor. Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler arasında belki de liste başı... Dünya'da en çok izlenen yabancı diziler listesi de bizden farklı değil...

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


2. Breaking Bad (2008-2013) IMDb: 9.5

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Ülkemizde biraz geç olsa da hak ettiği değeri bulan, herkes tarafından beğenilen ve en çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan Breaking Bad, en yüksek reytinglere sahip olan ve bu alanda rekor kıran dizi... Kanser olduğunu öğrenen eski kimya öğretmeninin uyuşturucu ticaretine başlamasını ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Dizi, yayınlandığı dönemlerde 16 kez Emmy ve 2 kez Altın Küre ödüllerinin sahibi oldu. Kimya öğretmeni Walter White ile eski öğrencisi Jesse Pinkman’ın yaşadıklarını anlatan dizi, 29 Eylül 2013’de ekranlara veda etti.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


1. Chernobly (2019) IMDB Puanı: 9.7

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

2019 yılında HBO tarafından ekranlara getirilen Chernobly, 1986 yılında yaşanan Çernobil felaketini anlatmaktadır. İlk bölümünden sonra herkesin gönlünü alan ve IMDB'de 9.5 puan alarak en iyi diziler arasına giren Chernobly, Ukrayna'nın Belarus sınırındaki Çernobil şehrine kurulan felaket sonrasında yaşanan olayları anlatmaktadır. 

Tür: Dram, Gerilim, Tarihi

Fragman


Önerilen İçerik: Yabancı Diziler - IMDB Puanı Yüksek En İyi Yabancı Diziler (Güncel)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3104
1254
1525
207
247
507
2551
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 44
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.