Türkiye'de En Çok İzlenen 25 Yabancı Dizi

Türkiye'de En Çok İzlenen 25 Yabancı Dizi
20.08.201515:15

Türkiye'de son zamanlarda en çok izlenen ve sevilen dizileri sizler için bir araya getirdik. Peki, hangi diziler ülkemizde çok sevildi? Bu sorunun cevabını aşağıda yer alan en çok izlenen yabancı diziler içeriğinden okuyabilirsiniz.

Haber güncelleme tarihi 09.11.2020 09:58

Ülkemizde İzlenme Rekorları Kıran En İyi Yabancı Diziler

Türkiye'de dizi sevenlerin büyük ilgi gösterdiği yabancı dizileri sizler için araştırdık. İşte, Türkiye'de en çok izlenen yabancı dizi listesi ve IMDB puanları;

 

En Çok İzlenen Yabancı Diziler;

25. Peaky Blinders (2013 - ) IMDb: 8.8

peaky Blinders

Türkiye'de, son yıllarda en çok izlenen yabancı diziler listesinde bir çok kişinin beğenisini kazanan Peaky Blinders, İngiltere'nin Birmingham şehrinde çetelerin birbiriyle yaşadığı olayları izleyiciye aktarmaktadır. Çete için her şey tıkırında giderken son bir soygunda hata yapılır ve çetenin başına bela olacak bir müfettiş görevlendirilir… Son yıllarda izlemeye değer yeni bir yabancı dizi bulamadıysanız Peaky Blinders tam da size göre… Dizi hakkında bilinmeyenleri öğrenmek için Her Şeyiyle Kusursuz Bir Dönem Dizisi: Peaky Blinders içeriğini okuyabilirsiniz.

Tür: Suç, Dram

Peaky Blinders Severler İçin En Çok İzlenen Yabancı Diziler;

 • The Spy
 • The Man in the High Castle
 • Sons of Anarchy


24. The Witcher (2019-) IMDb: 8.5

en çok izlenen diziler

Türkiye’de son yıllarda en çok izlenen yabancı dizlerin başında gelen The Witcher, 2019’un son günlerinde Netflix platformunda izleyicilerle buluştu. Fantastik bir dizi olan The Witcher’da, çok uzun yıllardır barış içerisinde yaşayan insanlar, cüceler ve elfler artık savaş halindedir. Ana karakterimiz The Witcher lakaplı Geralt of Rivia ise acımasız bir suikastçıdır. Kendisi durumun farkında olmasa da aslında kendisine vaadedilen bir kız çocuğu bu dünya düzenini değiştirecektir. The Witcher linkine tıklayarak dizi konusu ve izleyici yorumlarına ulaşabilirsiniz.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

The Witcher Tarzı Türkiye'de En Çok İzlenen Yabancı Diziler;

 • Cursed
 • Merlin 
 • Luna Nera

23. You – Sen (2019 -) IMDb: 7.9

en çok izlenen yabancı diziler

Netflix Türkiye'nin popülerleşmesi ile beraber ülkemizde birçok yabancı dizi izlenmeye başladı. Bu diziler arasında oldukça fazla reytingi olanlardan birisi de YOU... Dizide, kitapçıda çalışan Joe ve o kitapçıya müşteri olarak gelen Beck’in hikayesini izleyiciye aktarmaktadır. Joe, Beck’e gördüğü andan itibaren aşık durumdadır ve onu korumak için ne gerekiyorsa yapmaktadır. Joe’nin Beck’e karşı takıntılı tavırlar göstermesi Beck’in yakın arkadaşı Peach’in dikkatini çekse de Joe’ye engel olmak mümkün değildir. Yaptığı her takıntılı davranışı Beck’e aşık olduğu için yaptığını düşünen Joe, aslında tam bir saplantı yaşamaktadır. You dizisi hakkında bilgiler içeriğini ziyaret ederek dizi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tür: Gerilim, Gizem, Suç, Romantik

You Tarzı Dizi En Çok İzlenen Yabancı Diziler;

 • What If
 • White Lines
 • Elite

22. True Detective (2014 -) IMDb: 9.0

en çok izlenen diziler

İlk sezonu 2014 yılında yayınlanan ve her sezon farklı oyuncularla farklı konuları işleyen efsanevi bir yapım… True Detective! İlk sezonun başrollerinde Matthew McConaughey ve Woody Harrelson’un yer almaktadır. Dizide, Louisiana Cinayet Masası'nda görev yapan dedektif Rust Cohle (McConaughey) ve Martin Hart (Harrelson) toplumu kargaşaya sürükleyen bir seri katilin peşine düşerler. Aradan 17 yıl geçer. Üstü kapanan dava tekrardan açılır ve karakterlerimiz kendisini bir anda sorgu masasında bulabilir. Heyecanı, gerilimi ve efsane oyunculuğu ile harika bir dizi izlemeye hazır olun derim.

Tür: Suç, Dram, Gizem

True Detective Benzeri Dünyada En Çok İzlenen Yabancı Diziler;

 • Fargo 
 • Mindhunter
 • Luther

21. Stranger Things (2016 -) IMDb: 8.9

en çok izlenen diziler

80'li yılları kendine fon yapan Stranger Things, o dönemde esintiler sunan fantastik türde efsanevi bir dizi... Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono'yu başrollerinde buluşturan dizide, kaybolan genç çocuk ve onu bulmaya çalışan ailenin yaşadıkları anlatılmaktadır. Netflix orijinal dizileri arasında yer alan Stranger Things son dönemde izlediğiniz en sıra dışı yapımlardan birisi olmaya aday… Stranger Things linkine tıklayarak dizi hakkında en şaşırtıcı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Tür: Dram, Fantastik, Korku

Stranger Things Benzeri Yabancı En Çok İzlenen Diziler;

 • The Mist
 • Curon
 • Between

20. Sherlock (2010 -) IMDb: 9.1

en çok izlenen diziler

Britanya asıllı bir dizi olan Sherlock gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında yer almaktadır. Her sezon 2 saatli süreler içerisinde en fazla 3-4 bölüm yayınlamaktadır. Dedektiflik konusunda zirveyi yaşatan Sherlock’u kesinlikle izlemeniz gereken diziler listesine ekleyin.

Tür: Suç, Dram, Aksiyon

Sherlock Holmes Benzeri İnternette En Çok İzlenen Yabancı Diziler;

 • Ruh Avcısı
 • Suits
 • Homeland

19. When They See Us (2019) IMDb: 9.0

en çok izlenen diziler

Türkiye’de en çok izlenen diziler listesinde yer alan When They See Us, aynı zamanda orijinal bir Netflix yapımıdır. 2019 en iyi dizilerinden bir tanesi olan bu yapım, gerçekçi bir hikayeyi izleyiciyle buluşturmaktadır. Tarihte Central Park Beşlisi olarak anılan ve işlemedikleri tecavüz suçundan tutuklanan beş gencin dram yüklü hikayesi sadece 4 bölümden oluşmaktadır. Dizi hakkında detaylı bilgileri When They See Us içeriğinden öğrenebilirsiniz.

Tür: Biyografi, Suç, Dram

When They See Us Benzeri En Çok İzlenen Yabancı Diziler;

 • Seven Seconds
 • Unsolved
 • Top Boy

18. Prison Break (2004 - 2017) IMDb: 8,4

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Bana göre gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler listesinde olması gereken Prison Break,  Amerikan yapımı kaçış dizisi. Türkiye'de büyük bir hayran kitlesi oluşan bu dizinin, en çok izlenen ve en iyi yabancı diziler listesinde olduğunu her daim görmekteyiz. Dizinin konusuna gelince, abisini kurtarmak isteyen, yayınlandığı dönemlerde genç kızların sevgilisi konumuna düşen Michael Scofield’ın yaptığı fedakarlığı anlatıyor çünkü Michael, göstermelik bir suç işler ve kendisini idama mahkum edilen abisi Lincoln’ün hapis yattığı yere tıkdırır. Dizide zekası ile öne çıkan ana karakter olan Michael, istediği hedefe ulaşır ve macera kaldığı yerden daha da genişleyerek büyür. İşte Prison Break efsanesi bu şekilde başlar. Dileriz ki efsane dizi yeniden ekranlara döner..

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Prison Break Tarzı Türkiye'de En Çok İzlenen Yabancı Diziler;

 • Orange Is The New Black
 • Burried
 • Oz

17. Lost (2004) IMDB: 8,4

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Yine bir Amerikan yapımı, izleyenleri müptelası yapan dizi. Her şey bir uçak yolculuğu ve uçağın bir adaya çakılmasıyla başladı. Son birkaç sezonunda “Lost çok bozdu” espirilerinin sosyal medyada dolaşmasına rağmen geniş bir kitle tarafından büyük bir sabır ile takip edildi. Dizinin lisanslı ürünleri, DVD ve Blu-Ray satışları epey bir patlama yaptı.

Tür: Macera, Dram, Fantastik

Lost Benzeri En Sevilen Yabancı Diziler;

 • The I Land
 • Fringe
 • The Society

16. The Walking Dead (2010) IMDb: 8.4

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Aynı adlı çizgi romandan uyarlanarak oluşturulan dizi, bir hastalık sonucunda sayıları gittikçe çoğalan zombiler ve onlara karşı koymaya çalışan bir grup insanın yaşadıklarını anlatıyor. Geniş bir kitle tarafından sevilerek izlenen dizi, birçok yarışmadan ödülle döndü. 6. sezonu Temmuz 2015’de yayınlanan dizi, Rick isimli bir adamın ailesini bulmak için yola çıkmasını ve yol boyunca sağ kalan insanlarla birleşip ilerlemesiyle başlıyor. İlk sezonuyla birlikte fırtına gibi esen ve yabancı dizler arasında Türkiye'de neredeyse en çok izlenen diziler arasında kendisini birinci sırada bulan bu dizi, aksiyon ve dram sahneleriyle yoluna neredeyse 10 yıldır devam etmektedir. The Walking Dead hakkında 10 ilginç bilgi içeriğine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tür: Dram, Korku, Bilim Kurgu

The Walking Dead Severler İçin En Çok İzlenen Yabancı Dizi Önerileri;

 • Teen Wolf
 • The 100
 • Van Helsing

15. Hannibal (2013-2015) IMDb: 8.5

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Türkiye’de en çok izlenen diziler arasında oldukça önemli bir yerde bulunan Hannibal, Amerikan psikolojik-gerilim dizisidir. Dizi, geçmiş yıllarda çekilen Hannibal (Kuzuların Sessizliği) filmi ile benzerlik göstermektedir. Dizide, Dr Hannibal Lecter, FBI özel dedektif Will Graham'ın şimdiye kadar ki en kurnaz düşmanı olmaya aday bir psikiyatrdır. Bu ikili arasında yaşanan gelişmeler yüksek gerilimli hali ile izleyiciye yansıtılır. Son yılların en başarılı yabancı diziler arasında gösterilen Hannibal’ı ilk fırsatta tercih etmenizi öneririz.

Tür: Suç, Gizem, Korku, Gerilim

Hannibal Benzeri En Çok İzlenen Yabancı Diziler;

 • Chillings Adventures of Sabrina
 • Ratched
 • House of Cards

14. Spartacus (2010-2013) IMDb: 8.5

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler listesinde kesinlikle olması gereken bir dizi. Eski yabancı dizilerin çok güzel olduğunu belirtmemize gerek yok sanırım. Roma'yı titreten bir isyanın liderinin ve arkadaşlarının hayatını izlemek... Roma’ya karşı yapılan bir köle ayaklanmasından esinlenerek uyarlanan dizi, üç alt başlıkla üç sezon sürdü. İlk sezondan sonra başrol oyuncusu Andy Whitfield, sağlık nedenlerinden dolayı diziye devam edemedi. Onun yerine dizide Liam Mclntyre yer aldı. Dizi, karısının ölümünden sonra etrafından her geçen gün büyüyen kölelerle birlikte Roma'ya kafa tutan ve karısının intikamını almak için savaş veren Spartacus isimli bir gladyatörün yaşadıklarını anlatıyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Spartacus Benzeri İzlenmesi Gereken Yabancı Diziler;

 • Marco Polo
 • Truva: Bir Şehrin Düşüşü
 • Thieves of the Wood

13. Dark (2017 -) IMDB: 8.6

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Alman dizisi olan Dark, televizyon ekranlarından yayınlanmaya başladığından beri IMDb sıralamasında da oldukça başarılı bir giriş gerçekleştirdi. Dark dizisinin konusu, iki küçük çocuğun kaybolduğu Winden'ı ele almaktadır. Çok dikkatli izlemeniz gereken dizilerden bir tanesi... Bir sonraki bölümünü merakla bekleyeceğiniz son dönemin en güzel dizileri arasındaki Dark yani Karanlık dizisini mutlaka izlemelisiniz. Dark hakkında bilinmeyen detaylar içeriğine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tür: Suç, Gizem, Dram

Dark Benzeri İzlenilesi Yabancı Diziler;

 • Biohackers
 • Orphan Black
 • The Rain

12. Mr. Robot (2015 -) IMDb: 8.6

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

2015 yılında ekranlara gelen ve Netflix’in başarılı yapıtları arasında gösterilen Mr. Robot dizi, ülkemizde oldukça fazla izlenen yabancı diziler arasında yeri alan bir yapım. Hacker filmlerini sevenlerin oldukça beğeneceği dizide, Siber Saldırılara karşı güvenlik uzmanı olarak görev alan Elliot Alderson'ın, Mr. Robot adındaki gizemli bir lideri olan society adındaki gizli bir bilgisayar korsanı çetesiyle birlikte çok uluslu E Corp şirketine saldırı gerçekleştirmesini konu edinir. Sadece 1 sezon yayınlanması beklenen dizi çok fazla güzel tepki alınca yayınlanmaya devam etti.

Tür: Suç, Gizem, Gerilim

Mr. Robot Tarzı Başarılı Yabancı Diziler;

 • Suits
 • The Sinner
 • Altered Carbon

11. Shameless (2004-2013) IMDb: 8.7

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Türkiye’de yayınlanan yabancı komedi dizleri arasında liste başında olması gereken dizimi Shameless… IMDB’de 8.7 puana sahip olan ve ülkemizde de en çok izlenen dizler arasında gösterilen bu harika yapım, 6 çocuk babası olan Frank’in ve ailesinin yaşantıları anlatılmaktadır. Frank, alkolik ve sorumsuz bir babadır. Çocuklara ise büyük kardeşleri Fiona bakmaktadır. Aile içerisinde yaşanan oldukça komik olaylar sizlere kahkahaya boğarken aynı zamanda dramatik sahnelerde yer almaktadır. Dikkat edin 2004 yapımlı İngiliz Shameless’i izleyin. Diğeri ise 2011 yılında ABD yapımıdır. İngilizlerin efsane dizisi hakkında 8 ilginç gerçek için Shameless Dizisi içeriğini okuyabilirsiniz.

Tür: Komedi, Dram

Shameless Benzeri Türkiye'de En Çok İzlenen Yabancı Diziler;

 • Bates Motel
 • The Affair
 • Bojack Horseman

10. How I Met Your Mother (2005-2014) IMDb: 8,7

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Ülkemizde Avrupa Yakası tadında bir etki yaratan ve en iyi yabancı dizler listesinde komedi dalında bulunan How I Met Your Mother dizisinde 9 sezon boyunca çocukların annesinin kim olduğunu öğrenmek bekledik. Kısa öz ve güldüren dizilerin son yıllardaki en başarılılarından biri olan How I Met Your Mother, Ted Mosby’nin çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştığını anlatmasıyla başlar ve tam 9 sezon boyunca bunu anlatır. Dizini 5 ana karakteri bulunmakta. Ted Mosby, Marshall Eriksen, Lily Aldrin, Robin Scherbatsky ve Barney Stinson... Diziyle ilgili 10 ilginç ayrıntıya yer verdiğimiz yazımızı okumak için “Efsanevi Dizi: How I Met Your Mother” içeriğini okuyabilirsiniz.

Tür: Komedi, Romantik

How I Met Your Mother Tarzı Mutlaka İzlenmesi Gereken Yabancı Diziler;

 • Modern Family
 • Brooklyn Nine-Nine
 • Gilmore Girls

9. Dexter (2006-2013) IMDb: 8.7

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

İçinde bol bol kan gördüğümüz, rekor kıran bir polisiye, gerilim ve dram dizisi. Yayınlanmaya başladığı andan itibaren izleyiciler tarafından çok beğenildi. Dexter Morgan karakterini canlandıran Michael C. Hall, pek çok ödül kazandı. Özellikler 8. Sezonda izlenme rekorlarıyla dikkatleri üzerine çeken dizi, 23 Eylül 2013’de ekranlara veda etti.

Tür: Suç, Dram, Gizem

Dexter Tarzı En İyi Yabancı Diziler;

 • Hannibal
 • The Following
 • Criminal Minds

8. La Casa De Papel (2017 - ) IMDb: 8,7

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

La Casa de Papel son dönemde İspanyolların ortaya çıkardığı en güzel dizilerden bir tanesidir. Türkiye'de de en çok izlenen yabancı diziler listesinde efsane dizi, İspanyol kanalı Antena3 için çekilen sonrasında Netflix tarafından satın alınan bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizinin hikayesini kısaca özetlemek gerekirse; Profesör lakaplı kişi yıllardır tasarladığı bu soygun için kendisine yepyeni bir ekip oluşturur. Ekip İspanyol Kraliyet Darphanesini soymak için beş ay boyunca herkesten uzak bir evde Profesörden eğitim alır. Herkesin isimleri şehirlerden meydana gelmektedir. Berlin, Tokyo, Rio, Denver, Moskova, Oslo, Helsinki ve Nairobi hikayenin kahramanları... Dizi hakkında ilginç bilgiler için La Casa De Papel linkine tıklayınız.

Tür: Aksiyon, Suç, Gizem

La Casa De Papel Benzeri Türkiye'de En Çok İzlenen Yabancı Diziler;

 • Good Morning Veronica
 • The Great Heist
 • Vis a Vis

7. Doctor Who (2005) IMDb: 8,7

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Tüm diziler arasında en uzun soluklu olanıdır ve bildiğim kadarıyla dizinin bir emsali de yok çünkü ilk bölümü 1963’de yayınlandı. Bilim kurgu ve eğlencenin doruklara ulaştığı dizi, Tardis isimli mükemmel güçlere sahip olan uzay aracıyla zaman ve mekan yolculuğu yapan Doctor isimli Gallifreyli çok bilgili, insana benzeyen birinin yolculuklarını anlatıyor. İlk Doktorun çok yaşlı olması nedeniyle rejenerasyon geçirip başka bir simaya bürünmesiyle dizi yıllarca devam etti. Dizi 2005’den önce ve sonra olmak üzere klasik ve modern seri olarak ikiye ayrılıyor. Ayrıca Doktor, zamanda ve mekanda yolculuk yaparken yol arkadaşları edinmeyi ihmal etmiyor. 19 Eylül 2015’de 9. Sezonu başlayacak olan diziyi nefesimizi tutarak bekliyoruz.

Tür: Macera, Dram, Aile

Doctor Who Tarzı En Çok İzlenen Yabancı Diziler;

 • Merlin
 • Star Trek: Discovery
 • The Umbrella Academy

6. Supernatural (2005 -) IMDb: 8.9

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

2005 yılında televizyon ekranlarına gelen ve içerisinde olduğum 2018 yılında halen daha devam eden Supernatural, Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler arasındadır. 13 sezondur devam eden dizinin etkisinden hiçbir şey kaybedilmiş değil. Ülkemizde en çok izlenen diziler arasında gösterilen Supernatural’in konusu, evleri yanan ve bu yangından annesini kaybeden Dan ve Sam Winchester kardeşlerin hayat hikayesini anlatır. Bu gençlerin babası bir avcıdır ancak normal bir avcı değil, hayalet yani doğa üstü varlıkların avcısıdır.

Tür: Dram, Fantastik, Korku

Supernatural İzleyicileri için En İyi Yabancı Diziler;

 • Lucifer
 • The Originals
 • The Wampire Diaries

5. Narcos (2015-2017) IMDb: 8.9

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Dünyanın en büyük suçlularından bir tanesi olan Pablo Escobar’ın hayatını anlatan Narcos dizisi, Netflix’te yayınlanan en Türkiye’de en çok izlenen diziler arasındadır. Escobar’ı canlandıran abimiz kendisini öyle senaryoya öyle bir kaptırmış ki, birçok kişi izlerken kendisine hayran olmaktan kendisi alamıyor. Netflix Türkiye sitesinde izlenme rekorları kıran Narcos’u henüz izlemediyseniz, hiç vakit kaybetmeyin. Dizi hakkında detaylı bilgilere Narcos linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Tür: Biyografi, Suç, Dram

Narcos Tarzı Türkiye'de En Çok İzlenen Yabancı Diziler;

 • Narcos Mexico
 • El Chapo
 • Pablo Escobar Kötülüğün Efendisi

4. Black Mirror (2011 -) IMDb: 8.9

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

İlk bölümünü 2011 yılında yayınlayan Black Mirror, Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde en çok izlenen yabancılar diziler listesinde yer alan bir yapım. Dizinin her sezonu farklı senaryo içerirken, aynı zamanda oyuncu ve yönetmen kadrosu da değişmektedir. Bir nevi her sezon yeni dizi başlar gibi başlamaktadır ama bir tek şey değişmemektedir. O da, anlatılmak istenen ve verilmesi gereken mesaj… Black Mirror, teknolojik gelişmelerin hayatımızı nasıl etkilediğini anlatan ve bu durumun her geçen gün daha da kötüleşti mesajını izleyiciye etkileyici bir şekilde aktaran müthiş bir dizi… Black Mirror izlemek için 7 harika neden içeriğine mutlaka göz atmalısınız.

Tür: Suç, Gerilim, Gizem, Dram

Black Mirror İzleyenler İçin En İyi Yabancı Dizi Önerileri;

 • The OA
 • Sense 8
 • Into the Night

3. Game of Thrones (2011-2018) IMDB: 9.5

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Gözümüz yollarda yeni sezonunu çılgınlar gibi bekliyoruz. Belki de üzerine en çok teori üretilen dizilerden birisidir Game of Thrones. George R.R. Martin’in romanından uyarlanarak yayınlanmaya başlayan dizi, içerisinde çok fazla olay ve karakter barındırıyor. Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler arasında belki de liste başı... Dünya'da en çok izlenen yabancı diziler listesi de bizden farklı değil... Game of Thrones hakkında hiç bir yerde bulamayacağınız ilginç bilgileri öğrenmek için linke tıklayınız.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Game of Thrones Tarzı İzlenilesi Yabancı Dizi Önerileri;

 • Vikings
 • The Last Kingdom
 • Rome

2. Breaking Bad (2008-2013) IMDb: 9.5

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

Ülkemizde biraz geç olsa da hak ettiği değeri bulan, herkes tarafından beğenilen ve en çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan Breaking Bad, en yüksek reytinglere sahip olan ve bu alanda rekor kıran dizi... Kanser olduğunu öğrenen eski kimya öğretmeninin uyuşturucu ticaretine başlamasını ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Dizi, yayınlandığı dönemlerde 16 kez Emmy ve 2 kez Altın Küre ödüllerinin sahibi oldu. Kimya öğretmeni Walter White ile eski öğrencisi Jesse Pinkman’ın yaşadıklarını anlatan dizi, 29 Eylül 2013’de ekranlara veda etti. Unutulmaz Breaking Bad serüveni hakkında ilginç bilgiler için linke tıklayınız. 

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Breaking Bad Benzeri En Çok İzlenen Yabancı Diziler;

 • Better Call Saul
 • Sons of Anarchy
 • How to Sell Drugs Online

1. Chernobly (2019) IMDB Puanı: 9.7

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler

2019 yılında HBO tarafından ekranlara getirilen Chernobly, 1986 yılında yaşanan Çernobil felaketini anlatmaktadır. İlk bölümünden sonra herkesin gönlünü alan ve IMDB'de 9.5 puan alarak en iyi diziler arasına giren Chernobly, Ukrayna'nın Belarus sınırındaki Çernobil şehrine kurulan felaket sonrasında yaşanan olayları anlatmaktadır. 

Tür: Dram, Gerilim, Tarihi

Chernobly Dizisi Tadında İzlenilesi Yabancı Diziler;

 • The Rain
 • Our Planet
 • Burning Bush

Önerilen İçerik: Yabancı Diziler - IMDB Puanı Yüksek En İyi Yabancı Diziler (Güncel)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4580
2037
2012
618
1008
625
3227
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 53
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.