İkinci Dünya Savaşı Konulu En İyi 29 Tarihi Film Önerisi

Bu içeriğimizde tarihe yön veren çatışmaların yaşandığı ve biyografilerin anlatıldığı en iyi İkinci Dünya Savaşı filmleri yer alıyor.
İkinci Dünya Savaşı Konulu En İyi 29 Tarihi Film Önerisi

Yaşanmış Hikayeleri Anlatan En İyi 2. Dünya Savaşı Filmleri

Dünya sinemasına damgasını vuran 2. Dünya Savaşı konulu en iyi filmleri sizler için araştırdık. Listemizdeki filmler tarihin seyrini değiştiren olayları konu eden unutulmaz yapımlardır. İşte 2. Dünya Savaşını konu edinen IMDb puanı yüksek en iyi 29 savaş filmi önerisi...

2. Dünya Savaşı Filmleri;

1. Die Wannseekonferenz

İkinci Dünya Savaşı Filmleri
Alman Nazi rejiminin üst düzey temsilcileri, kapsamlı, ölümcül ve sonuçları ile tarihe Wannsee Konferansı olarak geçecek bir toplantı için Berlin’e gelirler. Yaklaşık 90 dakika süren bu toplantı Yahudi Sorununun Nihai Çözümü olarak adlandırılırken, yeni Avrupa hakkında detaylar barındırmaktadır.

TürDramTarihSavaş
IMDb7,5
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenMatti
Geschonneck
OyuncularPhilipp
Hochmair
Johannes
Allmayer
Maximilian
Brückner

2. Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

İkinci Dünya Savaşı Filmleri
Gönüllü olarak Alman ordusuna katılan Paul, Albert ve Miller’in cephe hayatının karşılarına çıkarttığı acımasız gerçeklerini size sunmaktadır. Ateşkes için geri sayımın ortalarında olunduğunda ise Paul, üst rütbelilerin bir Alman taarruzu ile savaşı sona erdirme arzusunu başka bir amaç altında kalmaksızın sürdürmektedir.

TürAksiyonDramSavaş
IMDb8,1
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenEdward
Berger
OyuncularFelix
Kammerer
Albrecht
Schuch
Aaron
Hilmer

3. The Railway Children Return

İkinci Dünya Savaşı Filmleri
Britanya’nın şehirlerindeki hayat giderek tehlikeli bir hale geldiğinde tahliye edilen Lily, Pattie ve Ted anneleri tarafından Yorkshire’daki Oakworth köyüne gönderilirler. Çocuklar yaralı Amerikan askeri Abe’nin istasyonda saklandığında keşfettiklerinde ise kendileri gibi evden çok uzakta olan yeni arkadaşlarına yardım etmek için İkinci Dünya Savaşı’nda tehlikeli bir maceraya atılırlar.

TürMaceraDramAile
IMDb5,5
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenMorgan
Matthews
OyuncularJenny
Agutter
John
Bradley
Sheridan
Smith

4. Narvik: Hitler's First Defeat

İkinci Dünya Savaşı Filmleri
1940 Nisan’ında, dünya gözünü Kuzey Norveç’te yer alan küçük bir kasabaya dikmiştir. Bu kasabada Hitler’in savaş makineleri için gerekli olan demir cevher kaynağı olan Narvik bulunmaktadır. İki aylık şiddetlerle dolu bir kış savaşında ise Hitlerin yenilgisi her şeyi değiştirmeye başlar.

TürDramSavaşTarih
IMDb-
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenErik
Skjoldbjaerg
OyuncularHenrik
Mestad
Stig Henrik
Hoff
Benjamin
Noble

5. Greyhound (2020) – IMDb: 7.0

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

2020'nin en iyi filmleri arasında yer alan Greyhound filmi, 2. Dünya Savaşı sıralarında Alman denizaltıları arasından geçip Kuzey Atlantik’e ulaşamaya çalışan Greyhound’un hikayesini anlatıyor. Filmde ticaret gemilerini korumak için sefere çıkan Amerikan Destroyer’i Greyhound ve ekibi hırçın sularda hayatta kalma mücadelesi veriyor.

TürDramTarihSavaş
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenAaron
Schneider
OyuncularTom
Hanks
Elisabeth
Shue
Stephen
Graham

6. Midway

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Netflix savaş filmleri arasında yer alan 2. Dünya savaşı konulu bu filmde Amerika ile Japonya arasında geçen Midway muharebesi konu edilmektedir. Savaşın seyrini değiştiren kahramanların mücadelelerini izleyicisine sunan filmde Pasifik Cephesi’nin Amerikalılar lehine kazanıldığı çarpışmaları izliyoruz.

TürAksiyonTarihSavaş
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenRoland
Emmerich
OyuncularEd
Skrein
Patrick
Wilson
Woody
Harrelson

7. Jojo Rabbit

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Savaş komedisi tarzında bir yapım olan Jojo Rabbit filmi, Hitler’in kurduğu gençlik kamplarında yaşayan Jojo Betzler isimli küçük bir çocuğun maceralarını anlatıyor. Annesinin evde bir Yahudi kızı sakladığını öğrenen Jojo bu sırrı tutup tutmamak arasında kalır. Hayali kahramanı olan Hitler ile münakaşa eden Jojo bu ırkçılığa bir dur demeye çalışacaktır.

TürDramKomediSavaş
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenTaika
Waititi
OyuncularRoman
Griffin Davis
Thomasin
McKenzie
Scarlett
Johansson

8. Unbroken (Boyun Eğmez)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Amerikalı uzun mesafe koşucusu Louis Zamperini’nin savaşta yaşadığı dramatik olayları anlatan filmde, Olimpiyat madalyalı bu adamın esirlik günlerini izliyoruz. Pasifik cephesinde görev alan Louis Zamperini bir kaza sonrası ufak bir salın içerisinde arkadaşlarıyla hayatta kalmaya çalışır. Uzun günler sonunda yanlarına yanaşan bir gemi onları kurtarır ancak bu kurtarılış aynı zamanda Japonların elinde geçirecekleri esaret günlerinin de başlangıcıdır.

TürDramBiyografiSavaş
IMDb7.2
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenAngelina
Jolie
OyuncularJack
O'Connell
Domhnall
Gleeson
Garrett
Hedlund

9. The Painted Bird (Boyalı Kuş)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

The Painted Bird filminde savaş sırasında annesi ve babası tarafından terk edilen küçük bir çocuğun gözünden yaşadıkları anlatılıyor. Hayatta kalmak amacıyla köyden köye gezmeye başlayan küçük çocuk bu vahşet ortamında sivillerin ve askerlerin acımasızlığına şahit oluyor.

TürDramSavaş
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenVáclav
Marhoul
OyuncularStellan
Skarsgård
Barry
Pepper
Harvey
Keitel

10. Pearl Harbor

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Savaş filmleri türünde IMDB puanı düşük olsa da gelmiş geçmiş en iyi yapımlardan bir tanesi olan film, gerçekte de yaşanmış ünlü Pearl Harbor baskınını ele almaktadır. Gerçek bir savaşın iki yakın arkadaş üzerinden anlatıldığı bu filmin başrolünde Ben Affleck ve Josh Hartnett rol almıştır. Filmin yönetmen koltuğunda oturan isim ise Michael Bay’dır.

TürDramSavaş
IMDb6.2
Gösterim
Tarihi
2001
YönetmenMichael
Bay
OyuncularBen
Affleck
Josh
Hartnett
Kate
Beckinsale

11. Valkyrie (Operasyon Valkyrie)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Tek gözünü askeri bir görevde kaybeden Nazi albayı Claus von Stauffenberg'in, Hitler'i öldürmek ve Nazilerin kanlı ilerleyişini durdurmak için planlanan suikast operasyonunun baş aktörü olduğu film, gerçek olaylara dayanmaktadır.

Hitler dünyada en çok suikast girişimine maruz kalmış liderlerden birisidir ve bu film de bu suikast operasyonlarından birisini konu almaktadır. "Operasyon Valkyrie" Kostümler ve mekan tasarımları da dönemi yaşatma konusunda gözden kaçmayacak kadar başarılı.

TürSavaş
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenBryan
Singer
OyuncularTom
Cruise
Carice van
Houten
Bill
Nighy

12. Defiance (Direniş)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Başrolünde Daniel Craig’in rol aldığı film Nazi işgali altındaki polonya topraklarından kaçık hayatta kalmaya çalışan üç Yahudi kardeşin hikayesini anlatmaktadır. 3 kardeş ilk olarak sığındıkları ormanda Ruslarla birlikte yeni yaşam alanları oluştururlar. Filmin yönetmenliğini Edward Zwick yapmıştır.

TürDramTarihSavaş
IMDb7.2
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenEdward
Zwick
OyuncularDaniel
Craig
Liev
Schreiber
Jamie
Bell

13. Stalingrad

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Yakın tarihin en kanlı savaşlarından birisi olan Stalingrad'da olanları Almanların gözünden anlatan, savaşın kahramanlıklarla süslenemeyecek kadar acı bir süreç olduğu ve savaş psikolojisini çok iyi anlatan 1993 yapımı filmdir. Zafer kazanan Almanlar Stalingrad'da hem çetin hava koşulları, hem de Kızıl Ordu'nun gücü karşısında harap oluyor.

Taraf tutmayan savaşı en acı yönüyle aktaran film aslında ölen askerlerin çoğunun "pislik Naziler" olmadıklarını, Nazilerin kanlı politikalarına itaat eden sıradan rütbesiz askerler olduklarını; her şeyden önce de insan olduklarını gayet dramatik bir şekilde aktarıyor.

TürDramSavaş
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
1993
YönetmenJoseph
Vilsmaier
OyuncularDominique
Horwitz
Thomas
Kretschmann
Jochen
Nickel

14. Fury

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

David Ayer’in 2014 yılında vizyona giren filmi izlenme rekoru kıran filmi Fury, İkinci Dünya Savaşını konu edinen ve bir tankçı timinin hikayesini anlatmaktadır. Başrolde Bradd Pitt’in rol aldığı filmde 5 kişiden oluşan ekip zırhlı tanklarıyla birlikte son görevlerine doğru yola çıkarlar. Almanya’nın tam orta yerinde kanlı bir savaşı anlatan film 2. Dünya Savaşını en iyi betimleyen filmlerdendir.

TürDramSavaş
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenDavid
Ayer
OyuncularBrad
Pitt
Shia
LaBeouf
Logan
Lerman

15. Enemy at the Gates (Kapıdaki Düşman)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

2.Dünya Savaşı’nın en çetin geçtiği şehirlerden biri olan Stalingrad sokakların da ölüm kokusu dolaşırken Rus kahramanı Vassili’nin adıyla yankılanacaktır. Savaşın tam ortalarında yaptığı kahramanlıklarla herkesçe tanınan Vasili Zaytsev’i öldürmesi için karşısına Alman bir keskin nişancı çıkartırlar. Bu yetenekli iki asker’in Stalingrad sokaklarındaki ölüm-kalım savaşları filmin konusu olmuştur. Savaş ve gerilim filmleri türünde adeta bir baş yapıt olan filmin başrolünde Jude Law ve Rachel Weisz yer almaktadır.

TürDramGerilimSavaş
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2001
YönetmenJean
-Jacques
Annaud
OyuncularJude
Law
Rachel
Weisz
Joseph
Fiennes

16. The Thin Red Line (İnce Kırmızı Hat)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Savaş denen şeyin patlayan silahlardan ve akan kandan ibaret olmadığını anlatan, bunu yaparken de savaşı size bizzat hayatta kalma mücadelesi veren askerlerin gözünden aktaran muhteşem film. Cephede sürekli ölümle burun buruna gelen askerlerin yaşadığı stresi, savaşların sadece epik hikayelerden oluşmadığını gerçekçi ve net bir şekilde ortaya koyan film alışılmadık bir savaş filmi izleme imkanı sunuyor.

TürDramTarihSavaş
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
1998
YönetmenTerrence
Malick
OyuncularSean
Penn
Jim
Caviezel
Nick
Nolte

17. The Book Thief (Kitap Hırsızı)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

The Book Thief filmi daha 9 yaşındayken savaşın kötü yüzüyle karşılaşan küçük bir kız çocuğunun hayatını anlatmaktadır. Manevi babasıyla birlikte yaşayan Liesel Meminger evlerine gelen ve Nazi askerlerinden kaçmakta olan Max sayesinde okuma yazma öğrenir. Savaş ve şiddetin hüküm sürdüğü 1940’lı yıllarda güzel bir hayat yaşamanın tek yolu kitap okumak olduğunu düşünen küçük kız kitap çalarak hem Max’i hem de kendini bu kötü dünyadan arındırmaya çalışır. Nazilerin her yerde aradığı Yahudi Max ise Liesel’in getirdiği kitaplarla hayata tutunarak evin bodrum katında yaşamaya çalışır.

TürDramTarihSavaş
IMDb7.6
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenBrian
Percival
OyuncularGeoffrey
Rush
Emily
Watson
Sophie
Nélisse

18. Dunkirk

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Usta yönetmen Christopher Nolan imzalı 2. Dünya Savaşı konulu bu film 2017 yılınadamga vurmuş muhteşem bir şaheserdir. Filmin konusu ise savaşın kaderini belirleyen Dunkerque çıkartmasını anlatmıştır. Küçük bir sahil şeridinden karaya çıkan İngiliz ve müttefik askerleri büyük bir düşman askeri grubu tarafından kuşatma altına alınır. ön tarafta düşman arka tarafta ise uçsuz bucaksız deniz olan Müttefik askerleri mutlak kaderleri ölümden kaçmaya çalışacaklardır. Filim başrollerinde Mark Rylance, Kenneth Branagh ve Tom Hardy rol almıştır.

TürDramSavaş
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenChristopher
Nolan
OyuncularFionn
Whitehead
Mark
Rylance
Tom
Hardy

19. The Imitation Game (Enigma)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

2. Dünya Savaşı filmleri arasında en dikkat çekici film olan The Imitation Game filmi askeri savaşların ardında yaşanan akıl savaşlarını konu edinmiştir. Nazilerin Enigma adını verdiği şifreleme cihazı sayesinde haberleşme ağları sürekli aktif ve bir türlü çözülemiyordu. Ancak İngilizler bu haberleşme hattına sızmaları halinde savaşı kazanacaklarını düşünerek en iyi matematik bilimcilerini bir araya toplar ve şifreyi kırmalarını ister. Muhteşem bir zekaya sahip olan Alan Turing ise savaşın kaderini değiştiren isimlerden biri olacaktır.

TürDramBiyografi
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenMorten
Tyldum
OyuncularBenedict
Cumberbatch
Keira
Knightley
Matthew
Goode

20. Hacksaw Ridge (Savaş Vadisi)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

2. Dünya Savaşında Onur madalyası kazanan nadir insanlardan biri olan Medic Desmond T.Doss bu başarıyı tek bir kurşun bile atmadan yapmıştır. Okinawa savaşında cephede yerini alan Medic Desmond insan öldürmeyi reddeder ve bir sağlıkçı olarak neredeyse 75 kişinin hayatını kurtarır. Vicdanı red ile savaş alanında öldürmek yerine yaşatmayı tercih eden Medic Desmond T.Doss 2. Dünya Savaşı tarihine geçmiştir. Yönetmenlik kariyeri de en az oyunculuğu kadar iyi olan Mel Gibson filmin yönetmenlik koltuğunda oturmuştur.

TürDramBiyografi
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenMel
Gibson
OyuncularAndrew
Garfield
Vince
Vaughn
Teresa
Palmer

21. The Bridge on the River Kwai (Kwai Köprüsü)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Ünlü Kwai Köprüsünün hikayesini anlatan film 2. Dünya Savaşında Burma sınırları içerisinde yer alan Japon esir kampında bulunan Colonel Nicholson ve askerlerinin hayatlarına da değinmiştir. Japon birliklerinin komutanı Saito, Kwai nehri üzerine bir köprü yaptırmak ister. Bunun üzerine Colonel Nicholsan’a adamlarına emir vermesini ve köprüyü inşa etmelerini söyler. Nicholson bu fikri ilk başta reddetmeyi düşünse de esir askerlerine moral olur düşüncesiyle köprüyü yapmaya başlarlar. Başarılı yönetmen David Lean’ın yönetmenlik yaptığı filmin oyuncu kadrosunda William Holden, Alec Guinness ve Jack Hawkins yer almıştır.

TürDramMaceraSavaş
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
1957
YönetmenDavid
Lean
OyuncularAlec
Guinness
William
Holden
Jack
Hawkins

22. The Downfall (Çöküş)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Hitler filmleri arasında yer alan Çöküş, Adolf Hitler'in Berlin'deki sığınağındaki son günlerini ve Berlin'in düşüşünü anlatıyor . Hitler'in yenilgiyi hazmetmekteki sorunları, artık kendi generallerine bile söz geçiremeyişinin verdiği psikolojik tahribat çok iyi aktarılmıştır.

Film, Kızıl Ordu'nın Berlin'i kuşatması, Almanya'nın teslim olması ve bir dizi intiharla birlikte sona erer. Adolf Hitler'i canlandıran Bruna Ganz muazzam performansıyla Hitler'i adeta mezarından sinema sahnesine getirmiştir. Hitler'li SWF'lerin de kaynağıdır mevzu bahis film.

TürSavaş
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2004
YönetmenOliver
Hirsch
-biegel
OyuncularBruno
Ganz
Alexandra
Maria Lara
Rolf
Kanies

23. Das Boot

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Das Boot, 1979 yılında çekilen, 2.Dünya Savaşı'nda U-96 adlı Alman U-boot mürettebatını konu alan epik savaş filmidir. Savaşta Alman denizcilerin hayatlarını, içinde bulundukları psikolojik durumu çok başarılı aktarılırken; görsel olarak da heyecan verici sahneleri içerisinde barındırmaktadır.

TürDramMaceraSavaş
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
1981
YönetmenWolfgang
Petersen
OyuncularJürgen
Prochnow
Erwin
Leder
Herbert
Grönemeyer

24. Come and See (Gel ve Gör)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

İkinci Dünya Savaşı etkilediği ülkeler bakımından geniş bir coğrafyayı sarsmıştır. Bu açıdan savaş pek çok farklı coğrafyadan ve birçok perspektiften filmlere ilham vermiştir. "Gel ve Gör" ismiyle Türkçeye çevrilen bu film 1985 yılı SSCB yapımıdır. Film savaşta Alman işgali altındaki Sovyet Beyaz Rusya'sında bir gencin Partizanlara katılması çevresinde işlenir.

Film savaşın yarattığı maddi ve manevi yıkımı çok iyi yansıtabildiği için büyük beğeni toplamayı başarmıştı. Üç kelimeyle; sert, vurucu ve etkileyici.

TürDramSavaş
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
1985
YönetmenElem
Klimov
OyuncularOlga
Mironova
Vladas
Bagdonas
Juris
Lumiste

25. Inglouriorus Basterds (Soysuzlar Çetesi)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino’nun savaş ve aksiyon filmleri türünde adeta bir başyapıt olan Soysuzlar Çetesi, 2. Dünya Savaşı dönemlerini konu edinen ancak şimdiye kadar gördüğünüz senaryolardan bir hayli farklıdır. Gözleri öninde ailesi katledilen Shosanna kendi hayatını kurtarabilmek için Paris’e gider. Teğmen Raine ise bir grup Yahudi askerinin Nazilere karşı örgütlemeye çalışan bir liderdir. Amacına ulaşmak için sürekli planlar yapan Teğmen Raine ise Shosanna ve Alman aktristle yolları kesişince amacına bir adım daha yaklaşmış olacaktır. Başrollerinde Bratt Pitt ve Diane Kruger’in yer aldığı film 8 dalda Oscar’a aday olmuştur.

TürDramAksiyonSavaş
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenQuentin
Tarantino
OyuncularBrad
Pitt
Mélanie
Laurent
Christoph
Waltz

26. The Pianist (Piyanist)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi filmler listesinde de yer alan Hayat Güzeldir filmi... Szpilman Polonyalı Yahudi bir piyanisttir ve Polonya'da Alman işgaliyle körüklenen Yahudi avının birinci dereceden tanığıdır. Yahudi olduğu halde şans eseri toplama kamplarına gitmekten kurtulan ünlü piyanist varoşlarda sefil bir hayatın içinde bulacaktır kendisini. Bize benimsetilmeye çalışılanın aksine 2. Dünya Savaşı'nın Holokost'dan ibaret olmadığı ortada elbet ama Dünya tarihinde görülmüş en büyük soykırımlardan birisinin kurbanı Yahudi halk olmuştur ve yakın tarihte çok planlı bir katliama maruz bırakılmışlardır. Piyanist de bu dramı anlatan filmler arasında Shindler's List ile birlikte yıldız gibi parlıyor.

TürDramBiyografi
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2002
YönetmenRoman
Polanski
OyuncularAdrien
Brody
Thomas
Kretschmann
Emilia
Fox

27. Life is Beautiful (Hayat Güzeldir)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Film II. Dünya Savaşı döneminde oğlu ile birlikte Yahudi toplama kamplarına götürülen Yahudi bir babanın dramatik öyküsünü anlatıyor. Kalıplara, kategorilere sığdırılamayacak bir film olan "Hayat Güzeldir" çok vurucu bir dram sunmasının yanında nispeten gülümsetebilecek detaylar da sunuyor, tabi gülebilirseniz...

TürDramBiyografi
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
1997
YönetmenRoberto
Benigni
OyuncularRoberto
Benigni
Horst
Buchholz
Marisa
Paredes

28. Saving Private Ryan (Er Ryan'ı Kurtarmak)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Savaş yıllarında 3 oğlunu kaybeden bir annenin 4. çocuğunu kurtarmak için seferber olan Amerikan ordusunun tek hedefi bu genci yani James Ryan'ı kurtarmaktır. Konusuyla tipik bir propaganda filmi intibası bıraksa da Ryan'ı Kurtarmak yaşattığı atmosferle, muhteşem oyunculuklarıyla gelmiş geçmiş en kaliteli savaş filmleri arasında her daim yerini korumaktadır.

TürDramSavaş
IMDb8.6
Gösterim
Tarihi
1998
YönetmenSteven
Spielberg
OyuncularRyan
Hurst
Tom
Hanks
Tom
Sizemore

29. Schindler’s List (Schindler’in Listesi)

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Oskar Schindler adlı Alman iş adamının 2. Dünya Savaşı'nda, tarihin en büyük soykırımına uğrayan Yahudilerin 1100 kadarını kıyımdan kurtarmasını konu alır. Ödüllü filmler listesinde de yer alan yapımın çekimi genel olarak siyah beyazdır.

TürDramSavaş
IMDb8.9
Gösterim
Tarihi
1993
YönetmenSteven
Spielberg
OyuncularLiam
Neeson
Ben
Kingsley
Ralph
Fiennes

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.