Erkeklerin Mutlaka İzlemesi Gereken 23 En İyi Film!

Erkeklerin Mutlaka İzlemesi Gereken 23 En İyi Film!
05.12.201816:38

Bazı filmler vardır ki, erkeklerin bu filmleri mutlaka izlemesi gerekmektedir. Bizler de bu listemizde kadınlardan ziyade erkeklerin izlemesi gereken en iyi filmleri bir araya getirdik. İşte, erkek ortamında izlenebilecek 23 en filmler listesi...

Haber güncelleme tarihi 31.07.2022 10:40

En Çok İzlenen ve En Beğenilen Erkek Filmleri

Erkeklerin izlemek istediği en iyi filmler ile kadınların izlemek istediği en iyi filmler aynı olmayabilir. Bu sebepten dolayı da erkeklerin bir araya gelip izledikleri bazı film kategorileri ve film önerileri değişiklik göstermektedir. Erkekler çoğu zaman aksiyon filmleri, macera filmleri, dövüş filmleri ve polisiye filmleri kategorileri tercih etmektedir. Bizler de bu içerikte erkeklerin mutlaka izlenmesi gereken filmler ve sinemada en çok izlenen filmleri bir araya getirdik.

Erkek Erkeğe İzlenmesi Gereken Filmler

23. Tenet (2020) IMDb: 7.5

Bir dünya savaşını engellemek için seçilmiş kahramanın casusluk hikayesini anlatan Tenet filminde casusluk yapmak için seçilen kahramanımız, tehlikeyi durdurmak için birilerinden yardım almak zorundadır. Üçüncü Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir tehlikeyi durdurması gereken kahramanımız zorlu bir yolculuğa çıkar. Yapım ile ilgili daha fazla bilgi ve izleyenlerin yorumları için "Tenet Film İncelemesi ve İzleyen Yorumları" yazısını okuyabilirsiniz.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

Oyuncular: John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki

Yönetmen: Christopher Nolan

Fragman

Tenet Benzeri Film Önerileri;

 • Inception (2010) IMDb: 8.8
 • Interstellar (2014) IMDb: 8.6
 • The Prestige (2006) IMDb: 8.5

22. Avengers: Endgame (2019) IMDb: 8.4

Thanos’un Sonsuzluk Eldiveni’ni ele geçirmesi için görevlendirilen kahramanlar yok olmuş, dünya umutsuzluğa kapılmıştır. Thor, Kaptan Amerika ve Hulk kendi yaslarını tutarken Iron Man ve Nebula kontrol altına alınamayan bir uzay gemisinin içindedir. Ant-Man bu bölgeden çıkmanın bir yolunu bulur ve ekibi tekrardan topar. Thanos’un kurduğu bu düzeni bozmak için hayatlarının en büyük savaşına girerler. Marvel filmleri izleme listesinde son yapım olarak karşımıza çıkan Avengers: Endgame filmi, öncesinde çekilmiş filmleri izledikten sonra daha anlamlı olacaktır.

Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera

Oyuncular: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo

Yönetmen: Joe Russo, Anthony Russo

Fragman

Avengers: Endgame Benzeri Filmler;

 • Avengers: Sonsuzluk Savaşı (2018) IMDb: 8.4
 • Yenilmezler (2012) IMDb: 8.0
 • Batman Başlıyor (2005) IMDb: 8.2

21. 1917 (2019) IMDb: 8.3

Birinci Dünya Savaşı sırasında askerlerin hayatını ciddi derecede etkileyecek bir mesajı iletmekle görevlendirilen iki askerin hikayesini konu almış olan 1917 filmi gerçekten izlemeniz gereken nadir filmlerden birisidir. Erkek erkeğe izlenebilecek filmlerden olan 1917’de iki asker kendilerine verilen bu mesajı başarılı bir şekilde yerine getirebilecek mi?

Tür: Dram, Savaş

Yönetmen: Sam Mendes

Oyuncular: George MacKay, Dean-Charles Chapman, Mark Strong

Fragman

1917 Benzeri Filmler;

 • Parazit (2019) IMDb: 8.6
 • Başlangıç (2010) IMDb: 8.8
 • Para Avcısı (2013) IMDb: 8.2

20. Hızlı Ve Öfkeli (2001) IMDb: 6.8

Erkeklerin izlemesi gereken filmler

Pahalı arabaların aksesuarlarını çalan çete lideri Domenic bu alanda oldukça ünlü bir liderdir. Çok değerli olan araba parçalarının çalınmış olması onu baş şüpheli haline getirir. Peşinde ise bu olayı çözmek isteyen sivil bir polis vardır. Araç parçaları çalmanın yanı sıra suç çetesinin en büyük tutkusu otomobil yarışı yapmaktır. Bir gün Brain adında biri bu yarışa katılmak ister ve olaylara dahil olur. Aslında sivil polis olan Brain çeteye sızmış olayları araştırmaya başlamıştır. Tavırları ile çetenin beğenisini kazanan Brain'a Domic'in kız kardeşi aşık olmuştur ve kimse onun aslında gizli bir polis olduğunu bilmemektedir.

Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

Yönetmen: Rob Cohen

Oyuncular: Paul Walker, Vin Diesel, Michelle Rodriguez

Fragman

Hızlı Ve Öfkeli Benzeri Filmler;

 • Hızlı ve Öfkeli 4 (2009) IMDb: 6.6
 • Daha Hızlı Daha Öfkeli (2003) IMDb: 5.9
 • Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı (2006) IMDb: 6.0

19. Temel İçgüdü (1992) IMDb: 6.9

Erkeklerin izlemesi gereken filmler

Filmin konusunu oluşturan cinayetin güzel bir kadın tarafından işlenmiş olması filmi daha da ilginç kılan bir başka özellik olmuştur. Daha önceleri rock müzik alanında kendine bir kariyer yapmış ve albümler çıkarmış olan bir sanatçı olan Boz bir gece eğlenmek için bir kız arkadaş edinmeye karar verir.

Yakınlaştıkları sırada ise yatakta sevişirken kadın tarafından öldürülen Boz bir cinayet davasının konusu olur. Davaya atanan dedektif ise bilinen ve araştırmaları ile ünlenen Curran olacaktır. Araştırmanın derinleşmesi görünen konuların aslında bu şekilde olmadığının da yavaşça ortaya çıkmasına neden olur.

Tür: Gizem, Suç, Gerilim

Yönetmen: Paul Verhoeven

Oyuncular: Michael Douglas, Sharon Stone, Jeanne Tripplehorn

Fragman

Temel İçgüdü Benzeri Filmler;

 • Temel içgüdü (1992) IMDb: 7.0
 • Sliver (1993) IMDb: 5.1
 • Taciz (1994) IMDb: 6.1

18. Amerikan Pastası ( 1999 ) IMDb: 7.0

Erkeklerin izlemesi gereken filmler

Amerikan pastası film serisinin başlangıç yapımı olan bu film, 4 genç erkeğin kendi aralarında kurmuş olduğu dünyada milli olmak istemektedir. Daha önce hiçbir kız ile konuşmayan bu gençler utangaç bir yapıya sahiptir. Utangaç olmalarından dolayı kızlarla sohbet dahi edememektedirler. Filmin içerisinde son derece komik sahneler yer alıyor. Ayrıca bu filmin kategorisi erotik sahnelerin yer alması sebebiyle Amerika'da 17 yaş sınırı getirilmiştir. Bu 4 genç daha sonraları utangaç hallerini bir kenara bırakarak çılgın partilere katılmaya başlamış ve kızlara olan uzaklıklarını yenmiştir. 4 genç aralarında iddaaya girmişlerdir.

Tür: Komedi

Yönetmen: Paul Weitz, Chris Weitz

Oyuncular: Jason Biggs, Seann William Scott, Chris Klein

Fragman

Amerikan Pastası Benzeri Filmler;

 • Amerikan pastası 2 (2001) IMDb: 6.4
 • Amerikan pastası - Düğün (2003) IMDb: 6.3
 • Amerikan Pastası: Buluşma (2012) IMDb: 6.7

17. Ben Efsaneyim (2007) IMDb: 7.2

Erkeklerin izlemesi gereken filmler

Robert kendi halinde çalışmalar yapan bir bilim insanıdır. Bir gün elinde olmadan bazı hatalar yapar ve ölümcül bir virüsün dünyaya yayılmasına sebep olur. Hayatta kalan nadir insanlardan biridir ve New York'a giderek ailesini bulmaya çalışır.

Bu sırada da virüs üzerinde çalışmalar yapmaya başlamıştır ve virüse karşı bağışıklığı olduğunu fark eder. Uzun bir keşiften sonra hayatta kalan insanların yaşadığı yeri bulur ve sıra kanını kullanarak virüse karşı ilaç yapmaya gelmiştir. Zaman karşı yarış başlarken insanlığın sonu yavaş yavaş gelmeye başlamıştır. Bu yolda tek düşüncesi misyonudur.

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gerilim

Yönetmen: Francis Lawrence

Oyuncular: Will Smith, Alice Braga, Charlie Tahan

Fragman

Ben Efsaneyim Benzeri Filmler;

 • Hancock (2008) IMDb: 6.4
 • Ben, Robot (2004) IMDb: 7.1
 • 300 Spartalı (2006) IMDb: 7.6

16. Kapıdaki Düşman (2001) IMDb: 7.6

Erkeklerin izlemesi gereken filmler

Savaş filmleri türünde en etkileyici yapımlar arasında yer alan Kapımdaki Düşman filmi, Rus ve Nazi askerlerinin mücadelesini konu alan film de tüm dünya Stalingrad savaşının sonuçlarını beklemektedir. Dünyanın en önemli savaşlarından biri haline gelen bu mücadelede iki askerin kişisel mücadelesi yer alıyor. Dünyanın en iyi keskin nişancıları karşı karşıya gelerek savaşın kaderini belirleyeceklerdir. Vassili savaşta artık ulusal bir kahraman haline gelir, Stalingrad savaşında Rusların kaybetmesi Naziler için bir zafer olacaktır. Savaş son hızı ile devam ederken bu iki asker sabırla birbirlerini izlemeye devam edecek ve birinin ölümü ile sonlanacaktır.

Tür: Dram, Tarih, Savaş

Yönetmen: Jean-Jacques Annaud

Oyuncular: Jude Law, Rachel Weisz, Joseph Fiennes

Fragman

Kapıdaki Düşman Benzeri Filmler;

 • Truva (2004) IMDb: 7.3
 • Fury (2014) IMDb: 7.6
 • Son samuray (2003) IMDb: 7.7

15. Kardeş Gibiydiler (1996) IMDb: 7.6

Erkeklerin izlemesi gereken filmler

Amerikalı dört genç, New York'un en tehlikeli ve ücra kasabasında yaşamaktadır. Kendi hallerinde eğlenirlerken, yanlışlıkla bir adamın hayatını tehlikeye sokacak bir davranışta bulunurlar. Bu olaydan sonra bu dört genç, genç ıslahevinde bir yıl gözetim altında tutulmak için mahkum edilirler.

Mahkumiyetleri döneminde birbirinden çarpıcı ve hayatlarını derinden etkileyen olaylar yaşarlar. Bir yıl boyunca gardiyanlar tarafından taciz ve dayağa maruz kalan gençlerin bu travmalardan kurtulmaları uzunca bir zaman alacaktır. Bu olaydan on yıl sonra, genç ıslahevinde yaşadıkları olayları onlara hatırlatacak kişi olan gardiyan karşılarına çıkmıştır.

Tür: Dram, Suç

Yönetmen: Barry Levinson

Oyuncular: Robert De Niro, Dustin Hoffman, Vittorio Gassman

Fragman

Kardeş Gibiydiler Benzeri Filmler;

 • İhtiras rüzgarları (1994) IMDb: 7.5
 • Vampirle Görüşme (1994) IMDb: 7.5
 • Günaha Davet (1993) IMDb: 7.8

14. Kara Şahin Düştü (2001) IMDb: 7.7

Erkeklerin izlemesi gereken filmler

Birleşmiş Milletler 1993 yılında Somali ülkesine yiyecek yardımı gönderir. Gönderilen bu yiyecek yardımlarını Mohamed Farrah Aidid, adamlarına toplatarak binlerce insanın ölmesine neden olmuştur. Yapılan bu katliamı sonlandırmak için özel eğitimli ekip, Aidid için önemli olan iki adamını kent merkezinde bulunan bir binada yakalanmasına karar verirler.

Yapılan plana göre helikopterle kente gidilecektir. İki adam binada sıcak çatışma olmadan yakalanarak, kente geri dönülecektir. Ancak 45 dakika sürmesi beklenen plan, helikopterlerden birinin düşmesi ile tersine döner. Bu saatten sonra az sayıda olan askerler ve yüzlerce Somalili ile 18 saat süren bir savaş başlar.

Tür: Dram, Tarih, Savaş

Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular: Josh Hartnett, Ewan McGregor, Tom Sizemore

Fragman

Kara Şahin Düştü Benzeri Filmler;

 • Son Kalan (2013) IMDb: 7.5
 • Keskin Nişancı (2014) IMDb: 7.3
 • Fury (2014) IMDb: 7.6

13. Kelebek Etkisi (2004) IMDb: 7.7

Erkeklerin izlemesi gereken filmler

Treborn yaşadığı yoğun stres sonucu baygınlık geçirmektedir. Bu baygınlığın sebebi ise geçmişte yaşadığı kötü olaydır. Treborn geçmişinde cinsel tacize maruz kalmış ve bu olay onu derinden etkilemiştir. Yaşadığı baygınlık sonucu bir gün aslında geçmişe gidebildiğini fark eder ve hayatının bu karanlık olan dönemini silmek için uğraşır. Çocukluğuna geri dönmeyi başaran Treborn geçmişini yeniden şekillendirmeye başlar. Bu yolculuk her seferinde farklı sonuçlar ortaya çıkarır ve sonuçları beklediğinden farlı olur. Geçmişi sürekli kurcalamak onun hayatını daha farklı kılacaktır.

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gerilim

Yönetmen: Eric Bress, J. Mackye Gruber

Oyuncular: Ashton Kutcher, Amy Smart, Elden Henson

Fragman

Kelebek Etkisi Benzeri Filmler;

 • Limit Yok I (2011) IMDb: 7.4
 • Yaşam şifresi (2011) IMDb: 7.5
 • Makinist (2004) IMDb: 7.7

12. İlk Kan (1982) IMDb: 7.7

Erkeklerin izlemesi gereken filmler

Rambo serisinin birinci filmidir. Vietnam Savaşı'ndan sonra gazi olan Rambo'nun, kasabanın şerifi tarafından rahatsız edilmesi ile birlikte olaylar gelişir. Rambo eski bir yeşil berelidir. Fakat bu durum anlaşılana kadar, olaylar gelişir ve bir polisi öldürerek kaçmaya başlar.

Görevliler Rambo'yu yakalamak isterken, Rambo üstün askeri tecrübesi ile çoktan savaş moduna girmiş ve ölüm meleği haline gelmiştir. Rambo ile baş edemeyince, çözüm yolu aranır. Durumu düzeltmek için Rambo'nun komutanından yardım ve destek istenir. Albay Trautman Rambo'nun durumunu görünce tek öneride bulunur "Ceset torbalarını hazır edin"

Tür: Aksiyon, Macera

Yönetmen: Ted Kotcheff

Oyuncular: Sylvester Stallone, Richard Crenna, Brian Dennehy

Fragman

İlk Kan Benzeri Filmler;

 • John Rambo (2008) IMDb: 7.0
 • Rocky 4 (1985) IMDb: 6.9
 • Rocky (1976) IMDb: 8.1

11. Felekten Bir Gece (2009) IMDb: 7.7

Erkeklerin izlemesi gereken filmler

Komedi türünde seri filmleri seven okurlarımız için harika bir yapım... Çocukluk arkadaşları bekarlığa veda partisi vermek isterken başlarına hiç beklemedikleri olaylar gelir. Arkadaşlarının düğününden kısa bir süre önce Las Vegas'a giden 4 arkadaş gece kulübünde sarhoş olurlar ve sabah gözlerini açtıkları otel odasında tavuklar, kaplan ve bir bebekle bulurlar. Tüm bunlara ek birde damat ortalarda yoktur. Geceye dair hiçbir şey hatırlamayan arkadaşlar başlarına gelen bu gizemli olayı çözmek için ip uçlarını takip eder. Tüm bu olanları çözmek ve kayıp olan damadı bulmak için çok kısa süreleri vardır ve düğüne az kalmıştır.

Tür: Komedi, Gizem

Yönetmen: Todd Phillips

Oyuncular: Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis

Fragman

Felekten Bir Gece Benzeri Filmler;

 • Felekten Bir Gece III (2013) IMDb: 5.8
 • Felekten bir gece (2009) IMDb: 7.7
 • Ayı Teddy (2012) IMDb: 6.9

10. Şehrin Azizleri (1999) IMDb: 7.8

Erkeklerin izlemesi gereken filmler

Connor ile Murphy, Boston' da birlikte yaşayan ikiz kardeşlerdir ve kendilerini Tanrı tarafından iyilik yapmak için görevlendirilmiş varsayarak dünyadaki kötülerle savaşırlar. Boston' da yaşayan tüm kötüleri yakalamak ve öldürmek için uğraşırlar ve bu konuda da oldukça başarılılardır.

Yakalanan ve öldürülen kişilerin, ciddi suçlar işlemiş olması nedeniyle ölmelerinden kimse şikayetçi olmaz ve hiçbir şekilde karşı çıkmazlar. Bununla beraber ikizleri yakalamakla görevli olan FBI ajanlarından Paul Smecker dahi bu adamların yaptığı işlerden şikayetçi olmayanlar arasındadır. İşlerini yapamayan ajanların ve görevlilerin yapamadıkları işleri, bu iki adamın yaptığı herkes tarafından kabul görmüştür. Yanlarında büyük bir çoğunluk vardır fakat işler farklı şekilde biçimlenir ve işlerine son verirler.

Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

Yönetmen: Troy Duffy

Oyuncular: Willem Dafoe, Sean Patrick Flanery, Norman Reedus

Fragman

Şehrin Azizleri Benzeri Filmler;

 • Şanslı Slevin (2006) IMDb: 7.7
 • Smokin' Aces (2006) IMDb: 6.7
 • Yeşil Sokak Holiganları (2005) IMDb: 7.5

9. Monte Kristo Kontu (2002) IMDb: 7.8

erkeklerin mutlaka izlemesi gereken filmler

Çok güzel bir kız olan Mercedes ile evlenme arifesinde olan Edmond Dantes barış dolu bir hayat sürmektedir. Çalışkan, dürüst bir denizci olan Dantes evlenme arifesinde en yakın arkadaşının ihaneti sonucu kendini hapiste bulur. En yakın arkadaşı Fernand Mercedes'e aşık olur ve onunla ilgili hayaller kurmaya başlar.

Aşk nedeniyle gözü dönen Fernard sinsi planlar yaparak Dantes'i hapse göndermeyi başarmıştır ve artık önünde engel kalmamıştır. Dantes ise hapisten kaçarak kendisine bunu yapanları bulup intikam almaya çalışacaktır.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Yönetmen: Kevin Reynolds

Oyuncular: Richard Harris, Luis Guzman, Michael Wincott

Fragman

Monte Kristo Kontu Benzeri Filmler;

 • Le Comte de Monte Cristo (1998) IMDb: 7.9
 • Demir maskeli adam I (1998) IMDb: 6.5

8. Büyük Lebowski (1998) IMDb: 8.1

erkeklerin mutlaka izlemesi gereken filmler

Yaşanılan bazı karmaşık olaylar, hayatları başka yerlere sürükleyebilir. İşte Jeff Leboski de böyle bir durumun ortasında kalmıştır ve ne yapacağını bilemez hale gelmiştir. Bir yanlış anlaşılma sonucu aynı ismi taşıyan başka bir adamla karıştırılan Jeff Leboski, birçok adamdan dayak yemiş ve kendini kanıtlamak için çözüm aramaya başlamıştır.

Karıştırıldığı adam zengin ve kirli işlerle uğraşan bir adamdır ve çok fazla borcu vardır. Borcu olduğu mafyalar adamın peşine düşerler fakat zengin mafya yerine Leboski' yi bulurlar. Leboski, kendisi için çok değerli olan halısının hasar almasına ve yediği dayaklara dayanamaz ve aradıkları gerçek adamla konuşup sorunu ortadan kaldırmak ister. Bunun için de adamın yaşadığı yere gider ve böylelikle olaylar daha da karmaşık hale gelir.

Tür: Komedi, Suç

Yönetmen: Joel Coen, Ethan Coen

Oyuncular: Jeff Bridges, Julianne Moore, John Goodman

Fragman

Büyük Lebowski Benzeri Filmler;

 • Fargo (1996) IMDb: 8.1
 • İhtiyarlara yer yok (2007) IMDb: 8.1
 • Rezervuar Köpekleri (1992) IMDb: 8.3

7. Akıl Oyunları (2001) IMDb: 8.2

erkeklerin mutlaka izlemesi gereken filmler

Akıl Oyunları filmi dram konulu bir film olarak 2001 yılında izleyicilerle buluşmuştur. Filmin başkarakteri asosyal bir matematikçi olan Jon Forbes Nash'in tüm yaşamını ele almaktadır. John Forbes Nash filmde kazanacağı bir burs sayesinde bir üniversitede eğitim görmeye başlayacaktır. Ancak bu süreçte onun devasa boyuttaki bilgeliğini kıskanan insanlar olacaktır ve Nash bu insanlara inat bulduğu bir teoriyi ispatlamaya çalışacaktır.

Dahi adamı matematik alanında tanımayan kalmayacaktır. Ancak bu sırada Nash'in hayatında olumsuz giden bir psikolojik durum onu üzmeye başlayacaktır. John Nash'in gerçek yaşamını ele almakta olan bu film iki önemli dalda Oscar ödülü alarak başarısını kanıtlamış olmaktadır.

Tür: Biyografi, Dram

Yönetmen: Ron Howard

Oyuncular: Russell Crowe, Ed Harris, Jennifer Connelly

Fragman

Akıl Oyunları Benzeri Filmler;

 • Can Dostum (1997) IMDb: 8.3
 • Zindan Adası (2010) IMDb:  8.2
 • Yeşil Yol (1999) IMDb: 8.6

6. Taksi Şoförü (1976) IMDb: 8.3

erkeklerin mutlaka izlemesi gereken filmler

Taksi Şoförü, Vietnam savaşının etkilerini henüz üzerinden atamamış bir askerin, gece saatlerinde taksi şoförlüğü yaptığı zamanlarda görmüş olduğu kirli ve adaleti olmayan bir dünyaya uymayı reddeden bir hikayeyi anlatır. Film, Robert De Niro’nun başrol olduğu Travis Bickle karakteriyle hafızalara kazınmış bir kült filmdir.

Taksi şoförü Travis, gündelik hayattaki başarısızlığını, sapkın şekilde bir aşk beslediği Bickle’la aksine çevirmeye çalışsa da umduğu karşılığı bulamamaktadır. Bu kırılma noktasından sonra eline bir silah alarak harekete geçmeyi ve sokaklardaki pisliği ortadan kaldırmaya karar verir. Bu sırada kendini bir hayat kadınını kurtarmaya adarken buluyor. Adeta çürümekte olan bir toplumu yansıtan bir ayna olarak görülen film, yönetmeni Martin Scorsese’nin en iyi ve en önemli yapıtlarından biri olarak kabul edilir.

Tür: Suç, Dram

Yönetmen: Martin Scorsese

Oyuncular: Robert De Niro, Jodie Foster, Harvey Keitel

Fragman

Taksi Şoförü Benzeri Filmler;

 • Yaralı Yüz (1983) IMDb: 8.3
 • Rezervuar Köpekleri (1992) IMDb: 8.3
 • Sıkı Dostlar (1990) IMDb: 8.7

5. Yaralı Yüz (1983) IMDb: 8.3

erkeklerin mutlaka izlemesi gereken filmler

Tony Montona, Küba'da yaşayan ve rejimi beğenmeyen biridir. Bir gün ABD'ye göç etmeye karar verir. Ama azılı bir suçlu olması sınırda gözaltına alınmasına sebep olur. Sorgunun ardından serbest bırakılan Tony, en yakın arkadaşı ile küçük işler yaparak geçimini sağlayan Tony'nin aklında tek şey vardır, zengin olmak!

Bir gün torbacılık yaparak uyuşturucu işine girer. Ardından büyük mafya babasının sağ kolu olur ve mafya liderinin ölümünün ardından karısı ile birliktelik yaşayan Tony, işleri oldukça büyük noktaya getirir. Fakat gelen kirli paralar önce en yakın arkadaşının ve kardeşinin ölümüne sebep olurken, daha sonra etrafında hiç dostunun kalmamasına sebep olmuştur.

Tür: Suç, Dram

Yönetmen: Brian De Palma

Oyuncular: Al Pacino, Michelle Pfeiffer, Steven Bauer

Fragman

Yaralı Yüz Benzeri Filmler;

 • Zincirsiz (2012) IMDb: 8.4
 • Casino (1995) IMDb: 8.2
 • Soysuzlar Çetesi (2009) IMDb: 8.3

4. Cesur Yürek (1995) IMDb: 8.4

erkeklerin mutlaka izlemesi gereken filmler

13. yüzyılda İngiliz Kralı Edward İskoçya topraklarına sahip olmak için İngiliz soylularına yeni evlenen her kızla ilk geceyi geçirmesi için hakkı olduğuna dair kanun çıkartır. Küçükken ailesi İngilizler tarafından öldürülen William Wallace amcası tarafından yurt dışında yetiştirilir. Büyüdüğünde ülkesine dönen Wallace barışçıl bir tavır takınmaktadır. Ancak aşık olup gizlice evlendiği karısı İngilizler tarafından öldürülünce onun intikamını alma mücadelesine girişir. Bu amaçla bulunduğu bölgede İngiliz soylularını öldüren Wallace’un ünü etrafta yayılmaya başlar ve kısa zamanda çok sayıda yandaş kazanır. Böylece ülkesinin özgürlüğü için bir mücadeleye atılmış olur. Gelmiş geçmiş en iyi filmler listesinde her daim kendisine yer bulan yapım hakkında daha fazla detaya için "Breaveheart Hakkında Bilinmeyen 24 Gerçek" yazısını okuyabilirsiniz.

Tür: Biyografi, Dram, Tarih

Yönetmen: Mel Gibson

Oyuncular: Mel Gibson, Sophie Marceau, Catherine McCormack

Fragman

Cesur Yürek Benzeri Filmler;

 • Filinta (2014–2016) IMDb: 6.7
 • Yasak Elma (TV Series 2018) IMDb: 5.6
 • Mucize Doktor (TV Series 2019) IMDb: 7.1

3. Köstebek (2006) IMDb: 8.5

erkeklerin mutlaka izlemesi gereken filmler

Köstebek filmi, Güney Boston'da Massachusetts Eyalet Polisi’nin kentin en büyük suç örgütünü yok etmek için başlatılan mücadele anlatılmaktadır. Ana hedef mafya babası olarak bilinen Frank Costello’nun otoritesine içeriden yapılan bir müdahaleyle yok etmektir. Polis Billy Costigan, Güney Boston’da büyümüş olan bir genç olarak, Costello’nun çetesine köstebek olarak sızma görevi verilir.

Billy Costigan, Costello’nun güvenini kazanmaya çalışırken, Güney Yakası'ndan gelen polis Colin Sullivan, polis teşkilatı kademelerinde hızla yükselmektedir. Üst kademelerde yer alanların bilmedikleri ise Colin'in Costello için çalıştığıdır. Böylece Costello, polislerden bir adım önde olmaktadır. Bu iki adam, sızdıkları örgütün planlarını ile ilgili bilgi toplarken, sürekli olarak düşman tarafından yakalanma tehlikesi altında kalırlar.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Yönetmen: Martin Scorsese

Oyuncular: Ray Winstone, Leonardo DiCaprio, Matt Damon

Fragman

Köstebek Benzeri Filmler;

 • Gladyatör (2000) IMDb: 8.5
 • Prestij (2006) IMDb: 8.5
 • Zincirsiz (2012) IMDb: 8.4

2. Dövüş Kulübü (1999) IMDb: 8.8

erkeklerin mutlaka izlemesi gereken filmler

Türkçe de Dövüş Kulübü olarak bilinen film 1999 yılında David Fincher tarafından yönetilmiştir. Chuck Palahniuk'a ait olan aynı isimli kült romandan uyarlama olan filmde anlatıcı karakter hayatının sıradanlığından, hiç sevmediği işinden bahsederek hikayesini paylaşmaya başlar.

Daha sonra bir uçak seyahatinde Brad Pitt tarafından canlandırılan ve bir sabun üreticisi olan Tyler Durden ile karşılaştıktan sonra hayatı bambaşka bir hal almaya başlar. Tyler ile beraber içinde bulundukları sıkıntıdan kurtulmak için başlattıkları kavga etme alışkanlıkları bütün dünyada dalga dalga yayılmaya başlar. Daha sonra ise bu dövüş kulübü çok farklı noktalara doğru ilerleyecektir.

Tür: Dram

Yönetmen: David Fincher

Oyuncular: Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter

Fragman

Dövüş Kulübü Benzeri Filmler;

 • Ucuz Roman (1994) IMDb: 8.9
 • Forrest Gump (1994) IMDb: 8.8
 • Kara Şövalye (2008) IMDb: 9.0

1. Esaretin Bedeli (1994) IMDb: 9.3

erkeklerin mutlaka izlemesi gereken filmler

Parmaklıklar ardında kurulan dostluk, Andy ve Red adlı iki mahkum kendilerine yeni bir dünya kurar. Andy karısını ve karısının sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapis cezası alır. Shawsank hapishanesine gönderilen Andy burada Red dahil olmak üzere birçok mahkumu bilgisi ile etkilemeyi başarır.

Shawsank hapishanesinde ise işkence, tecavüz dahil her türlü durum yaşanmaktadır. Andy tüm bunlara rağmen hayatta özgür olmak için hiçbir şeyin onlara engel olmayacağına diğer mahkumları inandırmayı başarır. Mahkumlar Andy sayesinde hayata farklı bir açıdan bakmaya başlar.

Tür: Suç, Dram

Yönetmen: Frank Darabont

Oyuncular: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton

Fragman

Esaretin Bedeli Benzeri Filmler;

 • Başlangıç (2010) IMDb: 8.8
 • Yedi (1995) IMDb: 8.6
 • Para Avcısı (2013) IMDb: 8.2
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
1
4
1
1
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.