Yeni Filmler 2022 - Son Çıkan Yerli ve Yabancı 21 Yeni Film

Yeni Filmler 2022 - Son Çıkan Yerli ve Yabancı 21 Yeni Film
22.05.202116:52

Sinema dünyasında adını duyurmayı başaran en yeni filmleri listeledik. Kültleşmiş filmlerden sıkılanlar için listemizdeki yeni filmleri sizlere sunuyoruz.

Haber güncelleme tarihi 28.04.2022 19:08

Yeni Çıkan Filmler Listesi

Filmkolikler için daha önce izlemediğinizi düşündüğümüz ve son dönemin en popüler olan filmlerini listeledik. Listede farklı kategorilere ait yerli ve yabancı en iyi filmler sizleri bekliyor. İşte en çok izlenen ve en son çıkan filmler listesi...

1. The Unbearable Weight of Massive Talent (Yetenekli Bay C)

Yeni Çıkan Filmler

En yeni filmler arasında yer alan Yetenekli Bay C isimli bu yapımda başarılı aktör Nicolas Cage'in maddi sorunlar yüzünden gelen bir takım maceraları izliyoruz. Ekonomik durumunu düzeltmek amacıyla kendisine hayran olan meksikalı bir milyarderin partisine katılan Nicolas kısa bir süre sonra bu milyarderin büyük bir uyuşturucu baronu olduğunu öğrenir. Üstelik Meksika başkan adayının kızı da baron tarafından kaçırılır. Bunca illegal olayın arasında kalan Nicolas CIA ile iş birliği yapmak zorunda kalır.

TürAksiyonKomediSuç
IMDb6.4
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenKenneth
Branagh
OyuncularKenneth
Branagh
Gal
Gadot
Emma
Mackey

2. Death on the Nile

Yeni Çıkan Filmler

Dedektiflik macerası severler için önerdiğimiz Death of the Nile 2022'nin en yeni çıkan filmleri arasında yer alıyor. Netflix platformundan izleyebilceğiniz bu filmde ünlü dedektif Hercule Poirot'un Nil üzerinde seyreden bir gemide yaşanan cinayeti aydınlatması anlatılıyor.

TürAksiyonGerilimPolisiye
IMDb6.4
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenKenneth
Branagh
OyuncularKenneth
Branagh
Gal
Gadot
Emma
Mackey

3. Bergen

Yeni Çıkan Filmler

Türk arabesk dünyasının en unutulmaz sanatçılarından biri olan Bergen'in hayatını sinemaya aktaran bu film vizyondaki filmler arasında yer alıyor. Son birkaç yıldır sinema severlerin merakla beklediği filmin başrolünde Farah Zeynep Abdullah rol alıyor.

TürBiyografikDram
IMDb7.2
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenMehmet
Binay
OyuncularFarah
Zeynep
Abdullah
Erdal
Beşikçioğlu
Tilbe
Saran

4. The Batman

Yeni Çıkan Filmler

Yeni nesil Batman'ın ilk kez rol aldığı 2022 çıkışlı filmde başrolde Robert Pattinson'u görüyoruz. Filmin hikayesi ise Batman'ın Gotham City sokaklarını karıştıran azılı bir seri katilin peşinde düşmesi şeklinde ilerliyor.

TürAksiyonGerilimPolisiye
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenMatt
Reeves
OyuncularRobert
Pattinson
Zoë
Kravitz
Paul
Dano

5. Malazgirt 1071

Yeni Çıkan Filmler

Çıkış tarihi 2019 olarak belirtilen ancak pandemi sebebiyle 2022 yılında vizyona giren bu Türk filmi Sultan Alparslan'ın önderliğinde gerçekleşen Malazgirt savaşını anlatıyor. Koca Sultan Alparslan kendisinden 5 kat kalabalık bir orduya sahip olan Bizans birliklerini Malazgirt sahrasında karşılıyor.

TürTarihi
IMDb6.3
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenBilal
Kalyoncu
OyuncularCengiz
Coşkun
Vildan
Atasever
Haluk
Piyes

6. Spider-Man: No Way Home (Örümcek Adam Eve Dönüş Yok)

Yeni Çıkan Filmler

Marvel dünyasını kasıp kavuran en yeni Örümcek Adam filmi olan bu yapımda kimliği açığa çıkan Peter'ın Doctor Strange vasıtası ile tekrar saklanma çabasını izliyoruz. Tüm insanların örümcek adamın gerçek kimliğini unutmasını isteyen ancak yakın arkadaşlarının bu durumdam haberdar olmalarını isteyen Peter Doctor Strange'in büyüsüne dahil olunca Süperkahramanlar için işler çığırından çıkıyor.

TürAksiyonMaceraFantastik
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenJon
Watts
OyuncularTom
Holland
ZendayaBenedict
Cumberbatch

7. Kağıttan Hayatlar

Yeni Çıkan Filmler

Başrolünde Çağatay Ulusoy’un rol aldığı Netflix yapımı Kağıttan Hayatlar filmi geçimini kağıtçılık yaparak sağlayan Mehmet isimli bir genci anlatıyor. Zor bir çocukluk geçiren Mehmet 8 yaşında Ali isimli bir çocukla tanışır ve onu himayesi altına alır. Ali’yi ailesine kavuşturmaya çalışan Mehmet bu süreçte geçmişin izleriyle sarsılacaktır.

TürDram
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenCan
Ulkay
OyuncularÇağatay
Ulusoy
Emir Ali
Doğrul
Ersin
Arıcı

8. Azizler

Yeni Çıkan Filmler

2021 yılında vizyona giren ve kısa sürede binlerce izleyici kitlesine ulaşan Azizler adlı Türk filminde Aziz isimli bir adamın hayatı anlatılıyor. Yaşadığı hayattan memnun olmayan ve gün geçtikçe hayallerinden uzaklaşan Aziz bir dönüm noktası aramaya başlar. Bu yenilik için ise bir yalan gereklidir ancak bu yalanın doğuracağı sonuçlar onu daha farklı bir geleceğe doğru itekler.

TürKomediDram
IMDb6.1
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenYağmur
Taylan
OyuncularEngin
Günaydın
Haluk
Bilginer
Binnur
Kaya

9. Godzilla v.s Kong

Yeni Çıkan Filmler

Bilimkurgu ve aksiyon türünün sevilen iki kahramanını bir araya getiren bu muhteşem filmde Godzilla ve Kong karşı karşıya geliyor. Dünya üzerindeki varlıklarını sürdürebilmek için harekete geçen iki mutant canavar güç üstünlüğü kurmak için birbiriyle savaşıyorlar. İnsanoğlu ise her zamanki gibi büyük bir tehdit oluşturarak tüm canavarların sonunu getirmeye çalışıyor.

TürAksiyonMaceraBilimkurgu
IMDb6.5
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenAdam
Wingard
OyuncularKyle
Chandler
Millie Bobby
Brown
Alexander
Skarsgård

10. Nobody

Yeni Çıkan Filmler

Aksiyon türünde en yeni ve iyi filmlerden biri olan Nobody ailesini korumak amacıyla başka bir adama dönüşen Hutch’un hikayesini anlatıyor. Bir gece evine giren hırsızlardan dolayı korku dolu günler geçiren Hutch ve ailesi zor günleri atlatmaya çalışırlar. Bu sırada Hutch iç güdülerinden aldığı kuvvetle silah ve suç dolu yer altı dünyasına girer ve artık bir hiç kimse olmadığını kanıtlamaya çalışır.

TürAksiyon
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenIlya
Naishuller
OyuncularBob
Odenkirk
Aleksey
Serebr
-yakov
Connie
Nielsen

11. Wrath of Man

Yeni Çıkan Filmler

Ünlü yönetmen Guy Ritchie ile Jason Statham’ı bir araya getiren Wrath of Man filminde para, kan ve dövüş dolu sahneleri izliyoruz. Filmde her hafta Los Angeles’dan geçen yüz milyonlarca lira ile dolu bir kamyoneti takip ediyor.

TürAksiyonGerilim
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenGuy
Ritchie
OyuncularJason
Statham
Jeffrey
Donovan
Josh
Hartnett

12. The Mauritanian (Moritanyalı)

Yeni Çıkan Filmler

The Mauritanian filminde on yıldan fazladır yargılanmak için hapiste tutulan bir adamın hikayesi anlatılıyor. Teröristlikle suçlanan Mohamedou Ould Slahi suçsuz olduğunu iddia etse de bir türlü kanıtlayamaz uzun yıllar boyunca mahkeme yüzü görmeyen Mohamedou birçok işkenceye maruz kalır. Bu sırada karşılaştığı bir avukat onun hakkını korumak için harekete geçer.

TürBiyografikGerilimDram
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenKevin
Macdonald
OyuncularJodie
Foster
Tahar
Rahim
Shailene
Woodley

13. F9

Yeni Çıkan Filmler

Unutulmaz seri filmlerden biri olan Fast and Furious serisi 9. Filmi ile 2021’e damga vuruyor. Serinin bu bölümünde Dominic Toretto ve ekibi ailesine tehdit eden Cipher ve öz kardeşi Jakob’a karşı savaşmak zorunda kalır.

TürAksiyonGerilim
IMDb5.7
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenJustin
Lin
OyuncularVin
Diesel
Michelle
Rodriguez
Jordana
Brewster

14. Spiral: From the Book of Saw

Yeni Çıkan Filmler

Korku ve gerilim türü filmseverler için en yeni filmlerden biri olan Spiral: From the Book of Saw’ı listemize ekledik. Filmde şehirde yaşanan cinayetleri aydınlatmak için göreve gelen kıdemli dedektif Zeke Banks ve çaylak dedektif William Schenk göreve başladıkları sırada kendilerini katilin oyun sarmalı içerisinde bulurlar.

TürKorkuGerilim
IMDb5.9
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenDarren
Bousman
OyuncularChris
Rock
Max
Minghella
Samuel L.
Jackson

15. Boss Level

Yeni Çıkan Filmler

Bilimkurgu türünde adını duyurmayı başaran bu filmde emekli bir özel kuvvetler subayı olan Roy Pulver bir cinayete kurban gider. Tekrar gözlerini açan Roy bir kendisinin bir zaman döngüsü içerisinde olduğunu fark eder ve ölümünün ardındaki gizemi keşfetmek için harekete geçer.

TürAksiyonGerilimBilimkurgu
IMDb6.9
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenJoe
Carnahan
OyuncularFrank
Grillo
Mel
Gibson
Naomi
Watts

16. Outside The Wire

Yeni Çıkan Filmler

Zorlu bir görevde sorumluluk almak zorunda kalan Harp bu operasyon sonrası üstleri tarafından sahaya gönderilir. Yeni görevi ise dünyayı bitirmek için tasarlanan bir cihazı bulmaktır. Harp’ın bu görevde yanında olan kişi ise Android bir subaydır.

TürAksiyonBilimkurgu
IMDb5.4
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenMikael
Hafstrom
OyuncularAnthony
Mackie
Damson
Idris
Enzo
Cilenti

17. Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı

Yeni Çıkan Filmler

Tarihi bir film olan Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı fatih döneminde Balkan coğrafyasının huzurunu temin eden Akıncıların hikayesini anlatıyor. Fatih Sultan Mehmet’e karşı ayaklanan Sırp kral Lazar halkına zulüm ederken Fatih akıncılarına emir verir ve bu zulmün durmasını ister.

TürTarihi
IMDb4.6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenKamil
Aydın
OyuncularEmre
Kıvılcım
Levent
Özdilek
Ece
Çeşmioğlu

18. Yarına Tek Bilet

Yeni Çıkan Filmler

En yeni aşk filmleri arasında yer alan Yarına Tek Bilet filminde yolları kesişen iki yabancının hikayesini anlatıyor. Ankara – İzmir arası bir tren yolcuğu sırasında karşılaşan iki genç ilk başlarda sürekli atışırlar ancak yolculuk devam ettikçe birbirlerine ısınırlar.

TürRomantikDramAşk
IMDb5.6
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenOzan
Açıktan
OyuncularDilan Çiçek
Deniz
Metin
Akdülger

19. News of the World (Dünyadan Haberler)

Yeni Çıkan Filmler

Romandan uyarlanan en iyi filmlerden biri olan News of the World’de Amerikan İç Savaşı sonrası ailesiz kalan küçük bir kız çocuğu ile Kaptan Jefferson Kyle Kidd’in hikayesini anlatıyor. Hayatını savaşların içerisinde geçiren Kyle Kidd şehir şehir gezerek insanlara gazete okumaktadır. Bu sırada ormanda küçük bir kızı görür ve onu ailesine kavuşturmaya çalışır.

TürAksiyonMaceraWestern
IMDb6.8
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenPaul
Greengrass
OyuncularTom
Hanks
Helena
Zengel
Elizabeth
Marvel

20. Alive

Yeni Çıkan Filmler

Gizemli bir virüs salgınıyla beraber tüm şehir yaşanılmaz bir hal almıştır. Bu sırada evde kalan Joo Woo ve yoo Bin hayatlarını kurtarmak amacıyla bir yol bularak şehirden ayrılmaya çalışırlar. Ancak yaptıkları plan düşündükleri kadar kolay olmayacaktır.

TürAksiyonDramKorku
IMDb6.3
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenHyung
-cho Il
OyuncularAh-In
Yoo
Shin-Hye
Park

21. Extraction

Yeni Çıkan Filmler

Aksiyon severlerin merakla beklediği bu filmde Tyler Rake adındaki bir paralı asker Hintli bir işadamı tarafından oğlunu kurtarması için görevlendirilir. Kaybedecek bir şeyi olmayan ve işini zevk için yapan Tyler bu zorlu görevde silahların ortasında kalan küçük bir çocuğu kurtarmak için canını bile ortaya koyacaktır.

TürAksiyonGerilim
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenSam
Hargrave
OyuncularChris
Hemsworth
Rudhraksh
Jaiswal
Randeep
Hooda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
438
11
446
12
31
10
6
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.