Batman Filmleri İzleme Sırası | En İyi 21 Batman Filmi

Sinema dünyasının süper kahramanlarından biri olan Batman ile ilgili şimdiye kadar 50’ye yakın film ve animasyon çekildi. İşte en iyi Batman filmleri...
Batman Filmleri İzleme Sırası | En İyi 21 Batman Filmi

Yeni ve Eski En İyi Batman Filmleri Listesi 

1950’li yıllarda ortaya çıkan Batman efsanesi günümüze kadar film ve çizgi filmleriyle gelebilmiştir. Halen daha filmlerinde izleyici rekorları kıran Batman karakteri birçok farklı oyuncu tarafından canlandırılmıştır. İşte en iyi filmlerini Christopher Nolan yönetmenliğinde çıkaran serinin en güzel ve IMDb puanı yüksek 21 filmi sizlerle…

Batman Filmleri;

1. The Batman

Batman filmleri

Batman severlerin merakla beklediği 2022 yapımı The Batman filmi yeni başrolü Robert Pattinson ile birlikte izleyiciye sunuldu. Filmde Gotham City'nin karanlık dünyasında gezinen Batman'ın Riddler isimli bir seri katili yakalama çabaları anlatılıyor. Riddler şehrin önde gelen insanlarını sadistçe öldürmektedir. Durumdan haberdar olan Batman bir dizi araştırmadan sonra Riddler'ın peşine düşer. 

TürAksiyonPolisiyeGerilim
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenMatt
Reeves
OyuncularRobert
Pattinson
Zoë
Kravitz
Paul
Dano

2. The Dark Knight Rises (Kara Şövalye Yükseliyor)

Batman filmleri

Christopher Nolan’ın Batman serisine kazandırdığı son filmi olan Kara Şövalye Yükseliyor, oyuncu kadrosunda Christian Bale, Tom Hardy ve Gary Oldman gibi ünlü isimler rol almaktadır. Filmde Batman ve terörist başı Bane karşı karşıya geleceklerdir. Catwomen ile birlikte olan Bane, Batman karşısında üstün olan taraftır. Gelmiş geçmiş en iyi DC filmleri listesinde de yer alan Kara Şövalye Yükseliyor’un senaryosunu Jonathan Nolan ve Christopher Nolan yazmışlardır.

TürAksiyonGerilim
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenChristopher
Nolan
OyuncularChristian
Bale
Gary
Oldman
Tom
Hardy

3. The Dark Knight (Kara Şövalye)

Batman filmleri

Joker karakterinin geri gelmesiyle oluşan kaos ortamı Batman’ın yeniden Gotham şehrini kurtarmasını gerektirecektir. Uzun süredir şehrin sokaklarında hakim olan huzur ve güven ortamı Joker’in gelişiyle işleri değiştirecektir. Batman ise Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent ile birlik olup şehri Joker belasından kurtarmaya çalışacaklardır. Christopher Nolan’ın yönetmenliğinde çekilen filmde Batman karakterine Christian Bale ve Joker karakterine Heath Ledger hayat vermiştir. Ayrıca aşağdıdaki linke tıklayarak Joker filmleri listesine ulaşabilirsiniz.

TürAksiyonGerilim
IMDb9.0
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenChristopher
Nolan
OyuncularChristian
Bale
Heath
Ledger
Aaron
Eckhart

4. Batman and Harley Quinn

Batman filmleri

Batman ve Nıghtwing’in dünyayı kurtarmak için Poison Ivy ve Jason Woodrue ile yapacakları savaşta sürpriz bir isimde vardır. Batman’ın baş düşmanı Joker’in eski sevgili olan Harley Quinn ile birlikte çalışmak zorunda kalacaktır. Dünyayı yok etmek isteyen Poison Ivy ve Jason Woodrue ikilisine karşı birlikte olan Batman ile Harley Quinn anlaşamasalar da ikisinin de isteği dünyayı kurtarmaktır.

TürAksiyonAnimasyon
IMDb5.9
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenSam
Liu
OyuncularKevin
Conroy
Melissa
Rauch
Paget
Brewster

5. Suicide Squad (Gerçek Kötüler)

Batman filmleri

DC Comics’in Aynı adlı kitabından sinemaya uyarlanan filmde kötü olarak bilinen bir grup süper kahramanla anlaşan hükümet bu süper kahramanları yapılması imkansız bir görev için kullanacaktır. 5 kişilik azılı suçlu süper kahraman grubu verilen emri yerine getirmeye çalışırken birde filmi gülüşüyle herkesi kendine hayran bırakan Joker katılıyor. Tabi Joker varsa Batman da olmak zorundadır.

TürAksiyonFantastikGerilim
IMDb6.0
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenDavid
Ayer
OyuncularMargot
Robbie
Will
Smith
Jared
Leto

6. Batman: The Killing Joke (Batman: Öldüren Şaka)

Batman filmleri

Warner Bros. şirketinin yapımcılığı yaptığı film animasyon filminin yönetmenliğini Sam Liu üstlenmiştir. Filmin oyuncu kadrosunda Mark Hamill, Kevin Conroy ve Tara Strong gibi isimler rol almıştır. Efsane Joker karakterinin ön plana çıktığı filmde Batman, akıl hastanesinden kaçıp Gordon ailesine saldıran Joker’in peşine düşecektir. En güzel Batman çizgi filmlerinden biri olan Batman: Öldüren Şaka, izleyiciler tarafından da son derece sevilmiştir.

TürAksiyonPolisiyeAnimasyon
IMDb6.4
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenSam
Liu
OyuncularKevin
Conroy
Mark
Hamill
Tara
Strong

7. Justice League vs the Fatal Five (Adalet Birliği Ölümcül Beşliye Karşı)

Batman filmleri

Adalet Birliği’nin maceralarından biri olan filmde Süperman, Batman ve Wonder Woman, Metropolis’i küle çeviren Mano, Persuader ve Tharok’a karşı savaşırlar. Düşmana karşı amansızca bir mücadele veren Adalet birliğinde ise yardımlaşma ve kardeşlik görülmektedir. Filmin yönetmenliğini ise Sam Liu yapmıştır.

TürAksiyonBilimkurguAnimasyon
IMDb6.5
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenSam
Liu
OyuncularKevin
Conroy
Diane
Guerrero
Elyes
Gabel

8. Batman v Superman: Dawn of Justice (Adaletin Şafağı)

Batman filmleri

Oyuncu kadrosuyla adından bahsettiren ve uzunca bir süre heyecanla beklenen film DC’nin en çok izlenen filmlerinden biri olmuştur. Ünlü yönetmen Zack Snyder’in farklı bir yorum kazandırdığı Batman, Superman arasındaki ilişki büyük bir savaşa sahne olacaktır. Filmde Batman rolüne ünlü oyuncu Ben Affleck can verirken, Superman karakterine ise başarılı oyuncu Henry Cavill hayat vermiştir. Bu film ile birlikte DC tarihinde de bir ilk gerçekleşmiş olup ilk kez iki DC karakteri beyazperdede buluşmuşlardır.

TürAksiyonMaceraFantastik
IMDb6.5
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenZack
Snyder
OyuncularBen
Affleck
Henry
Cavill
Jesse
Eisenberg

9. Batman Forever (Batman Daima)

Batman filmleri

Gotham şehrini süper güçlere sahip iki azılı suçludan koruyacak olan Batman’ın iki bu sefer bir hayli zor olacaktır. Suçlularla uğraşırken bir yandan da gönlünü doktor Chase Meridian’a kaptıran Batman tüm bunlara rağmen yeni ortağı Robin ile sorunların üstesinden gelecektir. Filmin yönetmen koltuğunda Joel Schumacher otururken oyuncu kadrosunda Val Kilmer, Tomm Lee Jones ve Jim Carrey rol almıştır.

TürAksiyonFantastikGerilim
IMDb5.4
Gösterim
Tarihi
1995
YönetmenJoel
Schumacher
OyuncularVal
Kilmer
Tommy
Lee
Jones
Jim
Carrey

10. Batman Returns (Batman Dönüyor)

Batman filmleri

Tim Burton’un Batman filminin devamı olarak çektiği filmin başrolünde yine Michael Keaton rol almıştır. Michelle Pfeiffer ve Danny DeVito gibi ünlü isimlerde filmin oyuncu kadrosunda bulunmaktadır. İlk filmde Joker’i şimdilik alt etmeyi başaran Batman bu filmde ise Gotham’ın en büyüğü olmak isteyen kötü kalpli penguene karşı savaşacaktır. Gotham’ın en zengin ailesinin çocuğu olmasına rağmen sokağa atılan Penguen türlü üçkağıtlarla Gotham’a sahip olmaya çalışır. İş adamı Max Schreck ile iş yapan penguen Batman ile ilgili planlarını anlatırken Schreck’in asistanı Selina her şeyi duyar. Selina’yı binadan aşağı atan Schrek şans eseri süper kahraman Catwoman’ı yaratmış olur.

TürAksiyonFantastikGerilim
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
1992
YönetmenTim
Burton
OyuncularMichael
Keaton
Michelle
Pfeiffer
Danny
DeVito

11. Batman vs Robin (Batman Robin’e Karşı)

Batman filmleri

2015 yılında vizyona çıkan animasyon filmi Batman Robin’e Karşı filminin yönetmen koltuğunda Jay Oliva oturmaktadır. Suart Allan, Troy baker ve Kevin Conroy’un seslendirdiği filmin konusu Batman’ın öldürmeme kuralına karşı gelen Robin ile aralarında olan düşmanlığı ve olayları anlatmaktadır. Başarılı bir senaryosu olan film büyük bir izleyici kitlesine ulaşmıştır.

TürAksiyonGerilim
IMDb7.1
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenJay
Oliva
OyuncularKevin
Conroy
Troy
Baker
Stuart
Allan

12. Superman/Batman: Public Enemies (Superman ve Batman: Halk Düşmanları)

Batman filmleri

Sevilen süper kahramanlar Batman ve Süperman’ın birlikte olduğu ve aynı düşmana karşı savaştıkları bu animasyon filmi Yönetmen Sam Liu tarafından yapılmış bir eserdir. Filmin konusu Süperman’in baş düşmanı olan Lex Luthor’un Amerikan başkanı seçilmesiyle dünyayı büyük bir tehlike içerisine sokması ve Superman’ı öldürmek istemesi sonucunda güçlerini birleştiren Batman, Superman ikilisinin dünyayı kurtarmak amacıyla verdikleri mücadeleyi anlatmaktadır.

TürAksiyonAnimasyonGerilim
IMDb7.2
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenSam
Liu
OyuncularKevin
Conroy
Clancy
Brown
Tim
Daly

13. Batman & Mr.Freeze: SubZero

Batman filmleri

Body Kirkland’ın sinema dünyasına kazandırdığı Batman animasyon filminin başrolünde Kevin Conroy rol almıştır. Filmin hikayesi ise karısı hasta olan süper kahraman SubZero organ nakli için Barbara Gordon isimli kadını zorla kaçırır. (Batgirl) Bu olaydan haberdar olan Batman ise Robin ile beraber SubZero’nun canını okumak için yola çıkarlar.

TürAksiyonGerilim
IMDb7.2
Gösterim
Tarihi
1998
YönetmenBoyd
Kirkland
OyuncularKevin
Conroy
Michael
Ansara
Loren
Lester

14. Batman: Assault on Arkham (Batman: Arkham’a Saldırı)

Batman filmleri

Jay Oliva’nın animasyon eserlerinden biri olan film Batman ve Joker karakterlerini bir kez daha karşı karşıya getirmiştir. Batman’ı yok etmek için planlar yapan Joker bu sefer bombalarını gizlice girmeyi başardığı Arkham şehrinde patlatmaya çalışacaktır. 2014 yılında çıkan animasyon filmi en çok izlenen Batman filmlerinden bir tanesidir.

TürAksiyonFantastikAnimasyon
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenJay
Oliva
OyuncularKevin
Conroy
Neal
Mc
-Donough
Hynden
Walch

15. Batman

Batman filmleri

Ünlü yönetmen Tim Burton önderliğinde 1989 yılında çekilen Batman filminin başrolünde Michael Keaton rol almıştır. Başarılı oyuncu Bruce Wayne karakterini üstün bir oyunculuk performansıyla canlandıran Michael Keaton’un karşısında Joker karakterine hayat veren Jack Nicholson’dur. Film Gotham şehrinde oluşan şiddet ve bozulmayı engellemek amacıyla sahneye çıkan Kara şövalyeyi ve yüzü boyalı psikopat Joker’de Batman’ın başına bela olacaktır.

TürAksiyonFantastik
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
1989
YönetmenTim
Burton
OyuncularMichael
Keaton
Jack
Nicholson
Kim
Basinger

16. Batman Beyond: Return of the  Joker (Joker’in Dönüşü)

Batman filmleri

2000’li yıllara damgasını vuran efsane animasyon filmi Batman Beyond: Joker’in dönüşü mükemmel bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. Sinema tarihin şaşırtıcı bir şekilde sevilen suçlusu olan Joker Batman’ı yenilgiye uğratır.  Yaşlı ve bitap düşen Batman yerini daha genç birine bırakır. Yeni Batman ise ustasının ölümüne sebep olan Joker’den intikam alacaktır.

TürAksiyonPolisiyeAnimasyon
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
2000
YönetmenCurt
Geda
OyuncularKevin
Conroy
Will
Friedle
Teri
Garr

17. Batman: Mask of the Phantasm (Batman: Hayaletin Maskesi)

Batman filmleri

1993 yılında Bruce Timm tarafından hazırlanan animasyon filmi Batman hakkında bazı sırları bizlere açıklıyor. Filmin içerisindeki flashback sahneleriyle Bruce Wayne’nin nasıl Batman olmaya karar verdiğini göstermektedir. Filmde Batman yine Joker ile birtakım mücadelelere girecektir.

TürAksiyonAnimasyonAile
IMDb7.8
Gösterim
Tarihi
1993
YönetmenKevin
Altieri
OyuncularKevin
Conroy
Dana
Delany
Hart
Bochner

18. Batman The Dark Knight Returns Part 1 (Batman: Kara Şövalye Dönüyor 1) 

Batman filmleri

Jay Oliva’nın yönetmenliğini yaptığı Batman animasyon filmlerine yeni bir soluk getiren Kara Şövalye Dönüyor serisi, 2 bölümlük bir yapımdır. Filmin konusu ise artık yaşlanmış olan Bruce Wayne’nin maskesini çıkartıp bir kenara koymasından uzunca bir süre sonra Gotham Şehrinde oluşan anarşi ve kaos sebebiyle tekrar geri gelmesini anlatıyor. En iyi Batman filmlerinden biri olan Batman Kara Şövalye Dönüyor 1’de Ariel Winter, David Selby ve Peter Weller gibi isimler seslendirmede rol almışlardır.

TürAksiyonAnimasyonGerilim
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2012
YönetmenJay
Oliva
OyuncularPeter
Weller
Ariel
Winter
David
Selby

19. Batman: Under the Red Hood

Batman filmleri

En iyi Batman çizgi filmlerinden biri olan Batman: Under the Red Hood, Robin olduğu iddia edilen Red Hood karakterinin Batman’a düşmanlık etmesini ve şehrin altını üstüne getirmesini konu almaktadır. Kendisini çok zorlayan bu düşman hakkında detaylı bir araştırma yapan Batman ise gerçekleri öğrenmiştir. Şimdiye kadar yapılan en iyiBatman animasyonu olduğu söylenen film bu övgüyü de hakkediyor.

TürAksiyonMaceraFantastik
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenBrandon
Vietti
OyuncularBruce
Green
-wood
Jensen
Ackles
John
DiMaggio

20. Batman Begins (Batman Başlıyor)

Batman filmleri

Dünyaca ünlü yönetmen Christopher Nolan Batman serisini yeniden yaratarak gişede izlenme rekorlarını alt üst etmeyi başardı. Batman karakterine ise filmde Christian Bale can vermiştir. Gotham’ın tüm sokaklarını saran suç çeteleri şehri adeta yaşanmaz bir yer haline getirirler. Bruce Wayne’in amacı ise bu şehri tamamen temizlemektir. Film Christopher Nolan önderliğinde çekilen 3 filmlik serinin ilkidir.

TürAksiyonFantastik
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2005
YönetmenChristopher
Nolan
OyuncularChristian
Bale
Katie
Holmes
Michael
Caine

21. Batman The Dark Knight Returns Part 2 (Batman: Kara Şövalye Dönüyor 2)

Batman filmleri

Kara Şövalye serisinin ikinci filmde hiç beklenmeyen olaylar yaşanıp Batman’in başına birçok bela gelecektir. Etrafa ölüm saçan Joker bir yandan hain planlarını devreye sokmaya çalışırken bir yandan da hükümet gereksiz bir sebepten dolayı Batman’ın tutuklanma kararını verir. Bu emiri yerine getirmek ise diğer bir süper kahraman olan Süperman’a düşecektir. Bol çekişmeli ve aksiyon dolu bu animasyon filminin yönetmen koltuğunda Jay Oliva rol almıştır.

TürAksiyonAnimasyonGerilim
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenJay
Oliva
OyuncularPeter
Weller
Ariel
Winter
Michael
Emerson

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.