Batman Filmleri – Gelmiş Geçmiş En İyi ve IMDb Puanı Yüksek 20 Batman Filmi

Batman Filmleri – Gelmiş Geçmiş En İyi ve IMDb Puanı Yüksek 20 Batman Filmi
21.01.202013:47

Sinema dünyasının süper kahramanlarından biri olan Batman ile ilgili şimdiye kadar 50’ye yakın film ve animasyon çekildi. Bu listemizde en çok izlenen ve beğenilen Batman filmlerini bulacaksınız. İşte IMDb puanı yüksek en güzel Batman filmleri…

Haber güncelleme tarihi 18.01.2021 09:43

Fantastik Süper Kahraman Batman'ın En Güzel ve IMDb Puanı Yüksek 20 Filmi 

1950’li yıllarda ortaya çıkan Batman efsanesi günümüze kadar film ve çizgi filmleriyle gelebilmiştir. Halen daha filmlerinde izleyici rekorları kıran Batman karakteri birçok farklı oyuncu tarafından canlandırılmıştır. En İyi filmlerini Christopher Nolan yönetmenliğinde çıkaran serinin en güzel ve IMDb puanı yüksek 20 filmi sizlerle…

Batman Filmleri;


1. Batman Daima (1995) – IMDb: 5,4

batman

Gotham şehrini süper güçlere sahip iki azılı suçludan koruyacak olan Batman’ın iki bu sefer bir hayli zor olacaktır. Suçlularla uğraşırken bir yandan da gönlünü doktor Chase Meridian’a kaptıran Batman tüm bunlara rağmen yeni ortağı Robin ile sorunların üstesinden gelecektir. Filmin yönetmen koltuğunda Joel Schumacher otururken oyuncu kadrosunda Val Kilmer, Tomm Lee Jones ve Jim Carrey rol almıştır.

Tür: Fantastik, Gerilim, Aksiyon

Fragman


2. Batman ve Harley Quinn (2017) – IMDb: 5.9

batman

Batman ve Nıghtwing’in dünyayı kurtarmak için Poison Ivy ve Jason Woodrue ile yapacakları savaşta sürpriz bir isimde vardır. Batman’ın baş düşmanı Joker’in eski sevgili olan Harley Quinn ile birlikte çalışmak zorunda kalacaktır. Dünyayı yok etmek isteyen Poison Ivy ve Jason Woodrue ikilisine karşı birlikte olan Batman ile Harley Quinn anlaşamasalar da ikisinin de isteği dünyayı kurtarmaktır. Animasyon Filmleri listesinde de yer alan filmin yönetmenliğini Sam Liu yaparken Kevin Conroy, Loren Lester ve Melissa Rauch seslendirmede görev almışlardır.

Tür: Animasyon, Aksiyon

Fragman


3. Suicide Squad: Gerçek Kötüler (2016) – IMDb: 6.0

suicide squad: gerçek kötülere

DC Comics’in Aynı adlı kitabından sinemaya uyarlanan filmde kötü olarak bilinen bir grup süper kahramanla anlaşan hükümet bu süper kahramanları yapılması imkansız bir görev için kullanacaktır. 5 kişilik azılı suçlu süper kahraman grubu verilen emri yerine getirmeye çalışırken birde filmi gülüşüyle herkesi kendine hayran bırakan Joker katılıyor. Tabi Joker varsa Batman da olmak zorundadır. Suicide Squad izleyicilerde ve DC fanlarında beklenen etkiyi yaratamasa da yine de iyi bir film olarak değerlendirilebilir.

Tür: Aksiyon, Fantastik

Fragman


4. Batman: Öldüren Şaka (2016) – IMDb: 6.4

batman: öldüren şaka

Warner Bros. şirketinin yapımcılığı yaptığı film animasyon filminin yönetmenliğini Sam Liu üstlenmiştir. Filmin oyuncu kadrosunda Mark Hamill, Kevin Conroy ve Tara Strong gibi isimler rol almıştır. Efsane Joker karakterinin ön plana çıktığı filmde Batman, akıl hastanesinden kaçıp Gordon ailesine saldıran Joker’in peşine düşecektir. En güzel Batman çizgi filmlerinden biri olan Batman: Öldüren Şaka, izleyiciler tarafından da son derece sevilmiştir.

Tür: Polisiye, Animasyon, Aksiyon

Fragman


5. Adalet Birliği Ölümcül Beşliye Karşı (2019) – IMDb: 6.5

batman

Adalet Birliği’nin maceralarından biri olan filmde Süperman, Batman ve Wonder Woman, Metropolis’i küle çeviren Mano, Persuader ve Tharok’a karşı savaşırlar. Düşmana karşı amansızca bir mücadele veren Adalet birliğinde ise yardımlaşma ve kardeşlik görülmektedir. Filmin yönetmenliğini ise Sam Liu yapmıştır.

Tür: Animasyon, Bilim Kurgu, Fantastik

Fragman


6. Batman v Superman: Adaletin Şafağı (2016) – IMDb: 6.5

batman

Oyuncu kadrosuyla adından bahsettiren ve uzunca bir süre heyecanla beklenen film DC’nin en çok izlenen filmlerinden biri olmuştur. Ünlü yönetmen Zack Snyder’in farklı bir yorum kazandırdığı Batman, Superman arasındaki ilişki büyük bir savaşa sahne olacaktır. Filmde Batman rolüne ünlü oyuncu Ben Affleck can verirken, Superman karakterine ise başarılı oyuncu Henry Cavill hayat vermiştir. Bu film ile birlikte DC tarihinde de bir ilk gerçekleşmiş olup ilk kez iki DC karakteri beyazperdede buluşmuşlardır.

Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera, Dram

Fragman


7. Batman Dönüyor (1992) – IMDb: 7.0

batman

Tim Burton’un Batman filminin devamı olarak çektiği filmin başrolünde yine Michael Keaton rol almıştır. Michelle Pfeiffer ve Danny DeVito gibi ünlü isimlerde filmin oyuncu kadrosunda bulunmaktadır. İlk filmde Joker’i şimdilik alt etmeyi başaran Batman bu filmde ise Gotham’ın en büyüğü olmak isteyen kötü kalpli penguene karşı savaşacaktır. Gotham’ın en zengin ailesinin çocuğu olmasına rağmen sokağa atılan Penguen türlü üçkağıtlarla Gotham’a sahip olmaya çalışır. İş adamı Max Schreck ile iş yapan penguen Batman ile ilgili planlarını anlatırken Schreck’in asistanı Selina her şeyi duyar. Selina’yı binadan aşağı atan Schrek şans eseri süper kahraman Catwoman’ı yaratmış olur.

Tür: Fantastik, Gerilim, Aksiyon

Fragman


8. Batman Robin’e Karşı (2015) – IMDb: 7.1

batman

2015 yılında vizyona çıkan animasyon filmi Batman Robin’e Karşı filminin yönetmen koltuğunda Jay Oliva oturmaktadır. Suart Allan, Troy baker ve Kevin Conroy’un seslendirdiği filmin konusu Batman’ın öldürmeme kuralına karşı gelen Robin ile aralarında olan düşmanlığı ve olayları anlatmaktadır. Başarılı bir senaryosu olan film büyük bir izleyici kitlesine ulaşmıştır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


9. Superman ve Batman: Halk Düşmanları (2009) – IMDb: 7.2

batman

Sevilen süper kahramanlar Batman ve Süperman’ın birlikte olduğu ve aynı düşmana karşı savaştıkları bu animasyon filmi Yönetmen Sam Liu tarafından yapılmış bir eserdir. Filmin konusu Süperman’in baş düşmanı olan Lex Luthor’un Amerikan başkanı seçilmesiyle dünyayı büyük bir tehlike içerisine sokması ve Superman’ı öldürmek istemesi sonucunda güçlerini birleştiren Batman, Superman ikilisinin dünyayı kurtarmak amacıyla verdikleri mücadeleyi anlatmaktadır.

Tür: Aksiyon, Animasyon, Gerilim

Fragman


10. Batman & Mr.Freeze: SubZero (1998) – IMDb: 7.2

batman

Body Kirkland’ın sinema dünyasına kazandırdığı Batman animasyon filminin başrolünde Kevin Conroy rol almıştır. Filmin hikayesi ise karısı hasta olan süper kahraman SubZero organ nakli için Barbara Gordon isimli kadını zorla kaçırır. (Batgirl) Bu olaydan haberdar olan Batman ise Robin ile beraber SubZero’nun canını okumak için yola çıkarlar.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


11. Batman: Arkham’a Saldırı (2014) – IMDb: 7.5

batman

Jay Oliva’nın animasyon eserlerinden biri olan film Batman ve Joker karakterlerini bir kez daha karşı karşıya getirmiştir. Batman’ı yok etmek için planlar yapan Joker bu sefer bombalarını gizlice girmeyi başardığı Arkham şehrinde patlatmaya çalışacaktır. 2014 yılında çıkan animasyon filmi en çok izlenen Batman filmlerinden bir tanesidir.

Tür: Aksiyon, Animasyon, Fantastik

Fragman


12. Batman (1989) – IMDb: 7.5

batman filmleri

Ünlü yönetmen Tim Burton önderliğinde 1989 yılında çekilen Batman filminin başrolünde Michael Keaton rol almıştır. Başarılı oyuncu Bruce Wayne karakterini üstün bir oyunculuk performansıyla canlandıran Michael Keaton’un karşısında Joker karakterine hayat veren Jack Nicholson’dur. Film Gotham şehrinde oluşan şiddet ve bozulmayı engellemek amacıyla sahneye çıkan Kara şövalyeyi ve yüzü boyalı psikopat Joker’de Batman’ın başına bela olacaktır.

Tür: Fantastik, Aksiyon

Fragman


13. Batman Beyond: Joker’in Dönüşü (2000) – IMDb: 7.8

batman

2000’li yıllara damgasını vuran efsane animasyon filmi Batman Beyond: Joker’in dönüşü mükemmel bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. Sinema tarihin şaşırtıcı bir şekilde sevilen suçlusu olan Joker Batman’ı yenilgiye uğratır.  Yaşlı ve bitap düşen Batman yerini daha genç birine bırakır. Yeni Batman ise ustasının ölümüne sebep olan Joker’den intikam alacaktır.

Tür: Aksiyon, Polisiye, Animasyon

Fragman


14. Batman: Hayaletin Maskesi (1993) – IMDb: 7.8

batman

1993 yılında Bruce Timm tarafından hazırlanan animasyon filmi Batman hakkında bazı sırları bizlere açıklıyor. Filmin içerisindeki flashback sahneleriyle Bruce Wayne’nin nasıl Batman olmaya karar verdiğini göstermektedir. Filmde Batman yine Joker ile birtakım mücadelelere girecektir.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Aile

Fragman


15. Batman: Kara Şövalye Dönüyor 1 (2012) – IMDb: 8.0   

batman

Jay Oliva’nın yönetmenliğini yaptığı Batman animasyon filmlerine yeni bir soluk getiren Kara Şövalye Dönüyor serisi, 2 bölümlük bir yapımdır. Filmin konusu ise artık yaşlanmış olan Bruce Wayne’nin maskesini çıkartıp bir kenara koymasından uzunca bir süre sonra Gotham Şehrinde oluşan anarşi ve kaos sebebiyle tekrar geri gelmesini anlatıyor. En iyi Batman filmlerinden biri olan Batman Kara Şövalye Dönüyor 1’de Ariel Winter, David Selby ve Peter Weller gibi isimler seslendirmede rol almışlardır.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Animasyon

Fragman


16. Batman: Under the Red Hood (2010) – IMDb: 8.1

batman

En iyi Batman çizgi filmlerinden biri olan Batman: Under the Red Hood, Robin olduğu iddia edilen Red Hood karakterinin Batman’a düşmanlık etmesini ve şehrin altını üstüne getirmesini konu almaktadır. Kendisini çok zorlayan bu düşman hakkında detaylı bir araştırma yapan Batman ise gerçekleri öğrenmiştir. Şimdiye kadar yapılan en iyiBatman animasyonu olduğu söylenen film bu övgüyü de hakkediyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Fragman


17. Batman Başlıyor (2005) – IMDb: 8.2

batman

Dünyaca ünlü yönetmen Christopher Nolan Batman serisini yeniden yaratarak gişede izlenme rekorlarını alt üst etmeyi başardı. Batman karakterine ise filmde Christian Bale can vermiştir. Gotham’ın tüm sokaklarını saran suç çeteleri şehri adeta yaşanmaz bir yer haline getirirler. Bruce Wayne’in amacı ise bu şehri tamamen temizlemektir. Film Christopher Nolan önderliğinde çekilen 3 filmlik serinin ilkidir.

Tür: Fantastik, Aksiyon

Fragman


18. Batman: Kara Şövalye Dönüyor 2 (2013) – IMDb: 8.4

batman

Kara Şövalye serisinin ikinci filmde hiç beklenmeyen olaylar yaşanıp Batman’in başına birçok bela gelecektir. Etrafa ölüm saçan Joker bir yandan hain planlarını devreye sokmaya çalışırken bir yandan da hükümet gereksiz bir sebepten dolayı Batman’ın tutuklanma kararını verir. Bu emiri yerine getirmek ise diğer bir süper kahraman olan Süperman’a düşecektir. Bol çekişmeli ve aksiyon dolu bu animasyon filminin yönetmen koltuğunda Jay Oliva rol almıştır.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Gerilim

Fragman


19. Kara Şövalye Yükseliyor (2012) – IMDb: 8.4

batman

Christopher Nolan’ın Batman serisine kazandırdığı son filmi olan Kara Şövalye Yükseliyor, oyuncu kadrosunda Christian Bale, Tom Hardy ve Gary Oldman gibi ünlü isimler rol almaktadır. Filmde Batman ve terörist başı Bane karşı karşıya geleceklerdir. Catwomen ile birlikte olan Bane, Batman karşısında üstün olan taraftır. Gelmiş Geçmiş en iyi Bilim Kurgu Filmleri listesinde de yer alan Kara Şövalye Yükseliyor’un senaryosunu Jonathan Nolan ve Christopher Nolan yazmışlardır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


20. Kara Şövalye (2008) – IMDb: 9

batman filmleri

Joker karakterinin geri gelmesiyle oluşan kaos ortamı Batman’ın yeniden Gotham şehrini kurtarmasını gerektirecektir. Uzun süredir şehrin sokaklarında hakim olan huzur ve güven ortamı Joker’in gelişiyle işleri değiştirecektir. Batman ise Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent ile birlik olup şehri Joker belasından kurtarmaya çalışacaklardır. Christopher Nolan’ın yönetmenliğinde çekilen filmde Batman karakterine Christian Bale ve Joker karakterine Heath Ledger hayat vermiştir.

Tür: Gerilim, Aksiyon

Fragman

Önerilen İçerik: Gelmiş Geçmiş En İyi ve IMDb Puanı Yüksek Disney Filmleri 

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
110
8
10
7
6
8
7
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.