Hapishane Filmleri - IMDb Puanına Göre En İyi Hapishane Filmleri

Hapishane Filmleri - IMDb Puanına Göre En İyi Hapishane Filmleri
01.09.201917:18

Gelmiş geçmiş en iyi hapishane filmlerini bir araya getirdik. Listemizde yer alan filmler IMDb puanına göre izleyicilerden tam not almayı başarmış en iyi hapishane filmleridir. Her biri birbirinden gizemli dram ve aksiyon dolu hapishane filmleri...

Haber güncelleme tarihi 20.09.2020 11:05

Hapishane Filmleri – IMDb Puanına Göre En İyi Hapishane Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi "Hapishane" filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde yer alan en güzel "Hapishane" filmlerini IMDb puanlarına göre sıralıyoruz.

Hapishane filmleri;

32. Kaçış Planı – Escape Plan (2013) – IMDb: 6.7

kaçış planı

Mikael Hafstrom’un ünlü eseri olan Kaçış planı filmi akıl dolu senaryosuyla dikkat çekmektedir. Filmin oyuncu kadrosunda Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger ve Jim Caviezel bulunmaktadır. Ray Breslin adındaki dünyanın en iyi güvenlik uzmanlarından biri olan adam kendi tasarladığı hapishane güvenlik sistemlerini bir nevi denemek için hapishaneye girer. Kendince tasarladığı kaçış planlarını uygulayabilmek içinse yanına birkaç mahkum daha gerekmektedir. Hapishanenin önemli isimlerinden Emil ile ortaklık yapan Ray yapılan anlaşmadan sonra firarı başlatmıştır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman

31. Parmaklıklar Arasında – Cool Hand Luke (1967) – IMDb: 8.1

parmaklıklar arasında

Savaşta gazi olan Luke Jackson işlediği önemsiz bir savaş suçu sebebiyle 2 yıllık bir cezaya mahkum edilir. Hapishane hayatının zorlukları arasında mahkumlar arasındaki hiyerarşinin en tepesine tırmanmayı başaran Luke için yapılması gereken tek bir şey kalmıştır oda hapishaneden firar etmektir. Luke Jackson’un kaçış hikayesinin ön planda anlatıldığı bu filmde başrol George Kennedy En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır. Filmin yönetmen koltuğunda ise Stuart Rosenberg oturmaktadır.

Tür: Dram, Aksiyon

Fragman  

30. The Last Castle (2001) IMDb: 7.0

Hapishane Filmleri

Savaş taktikleri konusunda nam salmış General Irvin, ansızın başına gelen bir haksızlık olayıyla yüksek güvenlikli bir hapishaneye gönderilecektir. Gördüğü manzara karşısında şaşıp kalan Irvin, mahkumların maruz kaldığı acımasız metotları görmezden gelmeyecektir. Albay Winter’ın müdürlük yaptığı hapishanedeki zor şartlar, başarılı asker Irvin tarafından kurtarılmaya çalışılacaktır. “The Last Castle” adıyla vizyona giren filmin yönetmenliğini Rod Lurie gerçekleştirmektedir. Filmin oyuncu kadrosunda Robert Redford, James Gandolfini, Mark Ruffalo, Delroy Lindo ve Steve Burton rol almaktadır.

Tür: Gerilim, Dram

FRAGMAN


29. Bronson (2008) IMDb: 7.1

Hapishane Filmleri

 

Yönetmenliğini Nicolas Winding Refn’in gerçekleştirdiği “Bronson” filmi, 2008 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. İngiliz biyografik suç filmi olarak çekilen yapımın başrollerinde Tom Hardy, Juliet Oldfield, Matt King, Kelly Adams ve Amanda Burton rol almaktadır. Film, 1980’li yılların meşhur mahkumlarından Michael Peterson’ın gerçek hayat hikayesini konu almaktadır. Her daim ismini duyurmak isteyen bu suçlu büyük bir postane soygunuyla işe koyulacaktır. Yakalanmasının ardından cezaevine gönderilen Michael, 7 yıl hapse mahkum edilecektir. İçeride de rahat durmayan azılı suçlunun cezası 34 yıla çıkacaktır. Peterson’un hapishanede geçen sıra dışı hayatını anlatan film, 2008 yılında vizyona giren en iyi suç filmleri arasında yer almaktadır.

Tür: Dram, Suç

FRAGMAN


28. Brubaker (1980) IMDb: 7.2

Hapishane Filmleri

1980 yapımı hapishane filmi Brubaker, Stuart Rosenberg yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. En iyi hapishane filmleri arasında gösterilen yapım, 1969 yılında Arkansas Hapishanesi'nde  gerçekleşen olayları ele almaktadır. Film, hapishanenin gerçeklerini ortaya koymak isteyen bir müdürün Arkabsas’ta bulunan Wakefield Cezaevi’ne girecektir. Son derece korkunç olaylara şahitlik eden Henry, kimliğini her ne kadar saklıyor olsa da bu durumu daha fazla katlanamayacaktır. Akademi ödülüne layık görülen filmin başrollerinde Robert Redford, Mprgan Freeman, David Keith, Yaphet Kotto ve Jane Alexander yer almaktadır.

Tür: Dram, Suç

FRAGMAN


27. Felon (2008) IMDb: 7.4

Hapishane Filmleri

Son derece mutlu ve huzurlu bir aile yaşamı sürmekte olan aile, evlerine giren bir hırsız yüzünden hayatları tepe takla olacaktır. Aile babası Wade Porter hırısız bir sopa darbesiyle öldürmektedir. Geri kalan vaktini hapishanede geçirecek olan Wade, cezaevinin korkunç çığlıklarını izleyicilere anlatmaktadır. Senaristliğini ve yönetmenliğini Ric Roman Waugh tarafından gerçekleştirilen “Felon”, 2008 yılında vizyona girmiş bir ABD hapishane filmidir. Mahkum filminin başrollerinde Val Kilmer, Stephen Dorff, Marisol Nichols, Harold Perrineau Jr. Ve Sam Shepard rol almaktadır

Tür: Gerilim, Dram

FRAGMAN


26. Yenilmez 3 (2010) IMDb: 7.4

Hapishane Filmleri

Isaac Florentine yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Yenilmez 3” filmi, 2010 yılında izleyiciyle buluşmuştur. Film 2006 yılında vizyona giren “Yenilmez 2” filminin devamı niteliğindedir. Filmin başrollerinde Scott Adkins, Mykel Shannon Jenkins, Marko Zaror, Marko Zaror, Mark Ivanir ve Hristo Shopov rol almaktadır. Filmin ikinci serisinde bacağını sakatlayan Rus mahkum Boyka, artık daha zor bir mücadelenin içine girmektedir. Artık vaktini tuvalet temizlemekle geçiren Boyka, dövüş turnuvalarına katılmayacaktır. Ansızın gelen bir haber düzenlenen turnuvanın ödül olarak özgürlüğü verdiğini söyleyecektir. Boyka bu karanlık çukurdan kurtulmak için tüm mücadeleyi vermek zorunda kalacaktır.

Tür: Gerilim, Aksiyon

FRAGMAN


25. Starred Up (2013) IMDb: 7.4

Hapishane Filmleri

David Mackenzie yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Starred Up” filmi, 2013 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin konusu; kavga olaylarına karıştığı için çocuk hapishanesine atılan Oliver’ın hapishanede geçirdiği maceraları konu etmektedir. İçeride kaldığı dönemde babası hakkında ilginç gerçeklerle yüzleşen Oliver sır perdesini aralıyor. Jonathan Asser tarafından yazılan filmin başrollerinde Jack O’Connell, Rupert Friend, Sam Spruell ve David Ajala rol almaktadır.

Tür: Dram, Suç

FRAGMAN


24. Adalet Peşinde (2009) IMDb: 7.4

Hapishane Filmleri

2009 yılının en iyi hapishane filmleri arasında yer aşan “Law Abiding Citizen”, F. Gary Gray yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin konusu; soygun sırasında eşini ve çocuğu kaybeden Shelton’un adalet arayışını anlatmaktadır. Gözünü intikam duygusu besleyen acılı baba, gözleri kör olan adaleti kendisi sağlamaya karar verecektir. Adaletin Peşinde filminin başrollerinde Gerard Butler, Jamie Foxx, Leslie Bibb, Colm Meaney ve Bruce McGill rol almaktadır.

Tür: Gerilim, Dram

FRAGMAN


23. Carandiru (2003) IMDb: 7.5

Hapishane Filmleri

Carandiru filmi, Brezilya’da nam salmış Sao Paulo Hapishanesi’nde gerçekleşen 1992 ayaklanmalarını beyazperdeye aktarmaktadır. Ortalama 8.000 mahkumun tutulduğu cezaevi, halk arasında “Carandiru” olarak adlandırılmaktadır. Ansızın bir isyan olarak başlayan olaylar, kısa süre içerisinde büyük bir katliama dönüşecektir. AIDS hastalıklarına karşı mücadele için hastaneye gelmiş genç doktor, zamanla çaresizliğin içerisinde kalacağında habersizdir. “Carendiru” filminin başrollerinde Rodrigo Santoro, Ailton Graça, Luiz Carlos, Milton Gonçalves ve Caio Blat rol almaktadır.

Tür: Dram, Suç

FRAGMAN


22. Geceyarısı Ekspresi (1978) IMDb: 7.6

Hapishane Filmleri

Alan Parker yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Midnight Express”, 1978n yılında izleyiciyle buluşmuştur. Dram ve gerilim temalarının en güzel şekilde işlendiği filmin başrollerini Brad Davis, John Hurt, Irene Miracle ve Bo Hopkins üstlenmektedir. Filmin konusu; kendini uyuşturucuya adamış bir gencin Türkiye’de yakalanma hikayesidir. Amerikalı öğrenci Bill Hayes, bu alışkanlığı sebebiyle yakayı ele verecektir. Bundan sonraki hayatını zorluklarla dolu hapishanede geçirmek zorundadır.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


21. Celda 211 (2009) IMDb: 7.6

Hapishane Filmleri

Gardiyan olmak için işe hazırlanan Juan, diğer çalışanlar tarafından hapishanede gezdirilmektedir. Ansızın tavandan düşen bir parça ile bayılan Juan, diğer gardiyanlar tarafından 211 numaralı hücreye taşınacaktır. Juan’ı ayıltmaya çalışan gardiyanlar, hapishanede çıkan bir ayaklanma ile görevlerinin başına dönecektir. Juan artık bir mahkum olarak hayatına devam etmek zorunda kalacaktır. En iyi Gerilim Filmleri listesinde de yer alan“Celda 211” filminin yönetmenliği Daniel Monzon tarafından gerçekleştirilirken filmin başrollerinde Luis Tosar, Alberto Ammann, Antonio Resines, Marta Etura ve Carlos Bardem rol almaktadır.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


20. Alcatraz’dan Kaçış (1979) IMDb: 7.6

Hapishane Filmleri

Dünyanın en ünlü hapishanelerinden olan Alcatraz, inanılması güç bir kaçışa ev sahipliği yapmaktadır. Tüm kolluk kuvvetleri tarafından kaçmanın imkansız olduğu bu cezaevi, üç mahkumun sırlarla dolu kaçışını konu etmektedir. “Alcatraz’dan Kaçış” filmi, ünlü banka soyguncusu Morris’in gerçek hayatından esinlenerek sinemaya aktarılmıştır. Don Siegel yönetmenliğinde çekilen filmin başrollerini Clint Eastwood, Patrick McGoohan, Larry Hankin, Fred Ward ve Roberts Blossom paylaşmaktadır. Maksimum güvenlik düzeyine sahip bu hapishaneden kaçış hale gizemini kormaktadır.

Tür: Gerilim, Dram

FRAGMAN


19. Hunger (2008) IMDb: 7.6

Hapishane Filmleri

Hunger filmi, Bobby Sands’ın insanlık dışı maruz kaldığı korkunç muameleleri konu etmektedir. Gerçekliği tüm açıklığıyla beyazperdeye aktaran film, izleyiciyi duygulandırmayı ve tüylerinin diken diken etmeyi başarmaktadır. Steve McQueen yönetmenliğinde çekilen “Açlık” filmi, 1981 yılında İrlanda’Da gerçekleşen açlık grevini konu etmektedir. Filmin başrollerinde Michael Fassbender, Liam Cunningham, Stuart Graham, Brian Milligan ve Liam McMahon rol almaktadır.

Tür: Dram, Tarihi Kurgu

FRAGMAN


18. The Hurricane (1999) IMDb: 7.6

Hapishane Filmleri

1999 yılı yapımlı biyografi filmi olarak vizyona giren “The Hurricane”, Norman Jewison yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Film “Lazarus and the Hurricane” ve “16th Round” kitaplarından esinlenerek sinemaya aktarılmıştır. En İyi Erkek Oyuncu Oscar ödülüne layık görülen filmin başrollerinde Denzel Washington, Deborah Kara Unger, Vicellous Reon Shannon ve Liev Schreiber rol almaktadır. “Onaltıncı Round” dram ve spor temalarının işlendiği en güzel hapishane filmleri arasında yer almaktadır.

Tür: Dram

FRAGMAN


17. Das Experiment (2001) IMDb: 7.7

Hapishane Filmleri

Stanford’un hapishane deneyini konu eden “Das Experiment” filmi, 2001 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin yönetmen koltuğunda Oliver Hirschbiegel otururken filmin başrollerinde Moritz Bleibtreu, Christian Berkel, Oliver Stokowski, Wotan Wilke ve Justus von Dohnanyi rol almaktadır. Filmin konusu; insanların içgüdüsel dürtülerini ölçmek için görevlendirilen bir grup bilim insanının şaşırtıcı deneylerini anlatmaktadır. Filmde gardiyanlar gardiyan, mahkumlar mahkum olarak oynasa da işler her geçen gün korkunç bir hal alacaktır.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


16. Down by Lax (1986) IMDb: 7.8

Hapishane Filmleri

Her biri farklı suçlardan hapishaneye girmiş Jack, Bob ve Zack üçlüsü, aynı hücreye gönderilmektedir. Zack Dj, Jack kadın satıcısı ve Bob ise İngilizce konuşabilen bir İtalyan turisttir. Hapishane yaşamıyla adeta dalga geçen Bob, diğer iki oda arkadaşını çileden çıkartmaktadır. En sonunda üç mahkum bir araya gelerek inanılmaz bir kaçış öyküsü hazırlamaktadır. İçerdekiler filminin yönetmenliğini Jim Jarmusch üstlenirken filmin başrollerinde Tom Waits, John Lurie, Roberto Benigni, Ellen Barkin ve Nicoletta Braschi rol almaktadır.

Tür: Dram, Suç

FRAGMAN


15. Birdman of Alcatraz (1962) IMDb: 7.8

Hapishane Filmleri

Alkatraz Kuşçusu olarak bilinen filmin yönetmen koltuğunda John Frankenheimer yer almaktadır. 1962 yapımlı ABD filmi olarak vizyona giren filmin başrollerinde Burt Lancaster, Karl Malden, Telly Savalas, Thelma Ritter yer almaktadır. Dört farklı dalda Oscar’a aday gösterilen film, Robert Stroud’un inanılması zor hayatını konu etmektedir.

Tür: Dram, Hapishane

FRAGMAN


14. A Prophet (2009) IMDb: 7.9

Hapishane Filmleri

Yeraltı Peygamberi” olarak da bilinen A Prophet filmi, Jacques Audiard yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Film, Fransa’da hapishaneye gönderilen Arap bir gencin inanılmaz hayat hikayesini konu etmektedir. Cezaevine düşen genç, hapishanenin mafyası olacağından habersizdir. Filmin oyuncu kadrosunda “Tahar Rahim, Reda Kateb, Niels Arestrup, Leila Bekhti” rol almaktadır.

Tür: Dram, Suç

FRAGMAN


13. Bound by Honor (1993) IMDb: 8.0

Hapishane Filmleri

Blood in Blood out” olarak da bilinen filmin yönetmenliğini Taylor Hackford üstlenmektedir. Film, üç gencin başına gelen sıra dışı olayları ele almaktadır. Paco ve Cruz kardeşler, kuzenleri Miklo’nun 70’li yıllarda Los Angeles çetesine katılmasını konu eden film, gerçek bir hayat hikayesinden esinlenmiştir. Çetenin korkunç işlerine her geçen gün daha çok girişen Meksikalı kardeşler ve kuzen, işin sonunun hapishanede biteceğinden habersizdir. Filmin başrollerinde “Damian Chapa, Benjamin Bratt, Jesse Borrego, Valente Rodriguez ve Victor Rivers” rol almaktadır.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


12. Przesluchanie (1989) IMDb: 8.0

Hapishane Filmleri

Yönetmenliğini Ryszard Bugajski’nin üstlendiği “Soygun” filmi, 1989 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Henüz suçunun ne olduğunu dahi bilmeyen bir kadını anlatan film, sorgulama süresince kadının maruz kaldığı korkunç olayları izleyiciye aktarmaktadır. Polonya yapımlı dram ve suç filminin başrollerinde Krystyna Janda, Adam Ferency, Janusz Gajos, Bozena Dykiel ve Agnieszka Holland rol almaktadır.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


11. Stalag 17 (1953) IMDb: 8.0

Hapishane Filmleri

İkinci Dünya Savaşı döneminde, Luftwaffe bölgesine yerleşen Naziler, farklı milletlerden bir sürü askeri esir olarak tutmaktadır. Esirler arasında yer alan Amerikan askerleri bir kaçış planı için harekete geçecektir. Sırayla firar gerçekleştiren askerlerden ilk olarak Manfredi ve Johnson kaçacaktır. Kaçışın hemen ardından taarruz ateşiyle öldürülen askerler, diğer esirler tarafından şüphe uyandırmaktadır. Aralarında haber sızdıran bir muhbiri keşfetmeye çalışacaklardır. “Stalag 17” filminin yönetmenliği Bill Wilder tarafından gerçekleştirilirken filmin başrollerinde William Holden, Robert Strauss, Otto Preminger ve Peter Graves rol almaktadır. Stalak 17 filmi en iyi erkek oyuncu Oscar ödülüne layık görülmüştür.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


10. Papillon (1973) IMDb: 8.0

Hapishane Filmleri

Henri Charriere’nin gerçek bir hayat hikayesini konu eden “Kelebek” filmi, 1973 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Franklin J. Schaffner yönetmenliğinde vizyona giren film, daha önce ufak bir suçtan hüküm giymiş Henri’nin, işlemediği bir cinayet suçundan yeniden yargılanmasını ele almaktadır. Kendi masumiyetinin kanıtlayamayan Kelebek lakaplı Henri, Fransa’nın kötü şartlarına sahip meşhur “Şeytan Adası” hapishanesine gönderilecektir. İnsanlık dışı muamelelere şahit olan Henri, o korkunç günleri anlatan muazzam bir kitap kaleme almıştır.

Tür: Dram, Biyografi

FRAGMAN


9. In the Name of the Father (1993) IMDb: 8.1

Hapishane Filmleri

“Altın Ayı”, “En İyi Yabancı Film” gibi ödüllere layık görülen “Babam İçin” filmi, Jim Sheridan yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Biyografik mahkeme dramı olarak vizyona giren film, Guildford Four’un gerçek hayat hikayesini anlatmaktadır. 1974 yılında haksız yere mahkum edilen 4 kişi, hayatın korkunç gerçeklerini sebepsizce sindirmek zorunda kalacaktır. “In the Name of the Father” filminin başrollerinde Daniel Day, Pete Postlethwaite, Emma Thompson, John Lynch ve Mark Sheppard rol almaktadır.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


8. Ben Bir Pranga Kaçağıyım (1932) IMDb: 8.2

Hapishane Filmleri

I Am a Fugitive a Chain Gang” filmi, en iyi kara film tarzı yapımlar arasında gösterilmektedir. Amerika’nın Güney bölgesindeki korkunç hapishane şartlarını ele alan film, belgesel havasında beyazperdeye aktarılmıştır. Uzun metrajlı filmler arasında yer alan “Ben Bir Pranga Kaçağıyım” filmi, Mervyn Le Roy yönetmenliğinde çekilmiştir. Filmin başrollerini Glenda Farrell, Paul Muni, Helen Vinson, Noel Francis ve Preston Foster paylaşmaktadır.

Tür: Dram, Suç

FRAGMAN


7. The Great Escape (1963) IMDb: 8.2

Hapishane Filmleri

The Great Escape” filmi, İkinci Dünya Savaşı sırasında esir düşen bir grup askerin kaçış öyküsünü anlatmaktadır. İki bölümden meydana gelen filmin ilk bölümü kaçış planlarını, ikinci bölüm ise kaçış hareketini anlatmaktadır. IMDb’nin en iyi 250 filmi arasında 99.sırada yer alan “Büyük Firar” filkmi, Paul Brickhill’in  aynı isimli kitabından beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin yönetmenliği John Sturges tarafından gerçekleştirilirken başrollerini “Steve McQueen, James Garner, Donald Pleasence ve Charles Bronson” gerçekleştirmektedir.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


6. Bir İdam Mahkumu Kaçtı (1956) IMDb: 8.3

Hapishane Filmleri

A Man Escape” ismiyle beyazperdeye aktarılan filmin yönetmenliğini Robert Bresson üstlenmektedir. Film, İkinci Dünya Savaşı sırasında işgal altındaki Almanların Monyluc Hapishanesi’ne düzenlenen Fransız Direnişçi Andre Devigny’in anılarını konu etmektedir. “Cannes Film Festivali En İyi Yönetmen Ödülü” kazanan filmin başrollerinde François Leterrier, Charles Le Clainche, Jacques Ertaud ve Ronald Monod rol almaktadır. Bir İdam Mahkumu Kaçtı filmi en iyi Fransız yapımları arasında gösterilmektedir.

Tür: Dram, Gerilim

FRAGMAN


5. Uçurtmayı Vurmasınlar (1989) IMDb: 8.4

Hapishane Filmleri

En iyi hapishane filmleri listemizde dördüncü sırada yer alan “Uçurtmayı Vurmasın” filmi, Tunç Başaran yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. 1989 yılının en sevilen Türk hapishane filmleri arasında gösterilen yapım, yabancı dilde en iyi film dalında Oscar’a aday gösterilmiştir. Filmin başrollerinde Ozan Bilen, Nur Sürer, Rozert Hubes, Füsun Demirel ve Güzin Özyağcılar rol almaktadır.

Tür: Dram, Polisiye

FRAGMAN


4. Le Trou (1960) IMDb: 8.5

Hapishane Filmleri

Jose Giovanni’nin 1957 yılında kaleme aldığı “The Break” filmi, Jacques Becker yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. BAFTA En İyi Film Ödülü’ne layık görülen filmin başrollerinde Jean Keraudy, Michel Constant, Marc Michel, Phippe Leroy ve Catherine Spaak rol almaktadır. En iyi Fransız filmleri arasında gösterilen “Delik”, karısını birinci sınıf öldürmeye teşebbüsten hapishaneye mahkum edilmektedir. Claude Gaspard, hücre arkadaşlarıyla bu küçük delikten kurtulmanın yollarını aramaktadır.

Tür: Dram, Suç

FRAGMAN


3. American History X (1998) IMDb: 8.5

Hapishane Filmleri

American History X, babası öldürülen bir gencin intikam savaşını anlatmaktadır. Derek karakteri, babasını öldüren uyuşturucu tedarikçisine karşı faşist bir çetenin kahramanı haline gelecektir. İntikam çatısı altından sayısız suç ve tecavüze girişen Derek çetesi, bir gün ansızın bir olayla sarsılacaktır. Arabasını çalmaya çalışan iki siyahiyi öldüren Derek, artık hayatını hapishanede geçirecektir. Geçmişin Gölgesinde filminin başrollerinde Edward Norton, Edward Furlong, Fairuza Balk, Stacy Keach ve Avery Brooks rol almaktadır. David McKenna tarafından kaleme alınan filmin yönetmenliği Tony Kaye tarafından gerçekleştirilmiştir.

Tür: Dram, Suç

FRAGMAN


2. Yeşil Yol (1999) IMDb: 8.6

Hapishane Filmleri

Üç Oscar adaylığı ile adını duyurmuş başarılı yönetmen Frank Darabont’un yazdığı ve yönettiği “The Green Mile” filmi, Stephen King’in “Yeşil Yol” adlı romanından beyazperdeye uyarlanmıştır. Başrollerinde Michael Clarke Duncan, Tom Hanks, Sam Rockwell, David Morse ve Doug Hutchison’un yer aldığı film, “En İyi Film Ödülü”, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü”, “ En İyi Senaryo Ödülü” ve “ En İyi Özgün Müzik Ödülü” almıştır. Film, bir hastane görevlisi ile mahkum arasında geçen dramatik öyküyü konu etmektedir.

Tür: Dram, Fantastik

FRAGMAN


1.Esaretin Bedeli (1994) IMDb: 9.3

Hapishane Filmleri

The Shawshank Redemption” ismiyle vizyona giren Esaretin Bedeli, Frank Darabont yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. En İyi Akademi Ödülü’ne layık görülen filmin başrollerinde Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton, William Sadler ve Mark Rolston rol almaktadır. Film, genç bir bankacı olan Andy Dufresne’ın, karısını ve çocuğunu öldürmesiyle ömür boyu hapse mahkum edilmesini konu almaktadır.

Tür: Dram, Polisye

FRAGMAN

Önerilen İçerik; En İyi Tom Cruise Filmleri

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
114
6
12
12
19
7
162
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.