thodex koineks

Scott Adkins Filmleri – Aksiyon Filmleriyle Akıllarda Yer Edinen Scott Adkins’in En İyi ve IMDb Puanı Yüksek 15 Filmi

Scott Adkins Filmleri – Aksiyon Filmleriyle Akıllarda Yer Edinen Scott Adkins’in En İyi ve IMDb Puanı Yüksek 15 Filmi
29.01.202015:18

Aksiyon ve dövüş filmleriyle sinemaseverlerin ilgisini çeken başarılı oyuncu Scott Adkins’in rol aldığı filmleri listeledik. İşte Boyka karakteriyle bütünleşen ünlü oyuncu Scott Adkins’in en iyi 15 filmi…

Haber güncelleme tarihi 18.02.2020 17:26

Sinemanın Kavgacı Çocuğu Scott Adkins’in Gelmiş Geçmiş En iyi 15 Filmi

Dünyaca ünlü İngiliz aktör ve sinema oyuncusu Scott Adkins şimdiye kadar rol aldığı aksiyon ve dövüş filmleriyle şöhret kazanmıştır. Kariyeri boyunca 50 ‘ye yakın filmde rol alan Scott Adkins’in en iyi filmlerini araştırdık. Küçük yaşlardan beri spor ve oyunculuk yapan Scott Adkins’in rol aldığı en iyi 15 filmi sizlere sunuyoruz…

Scott Adkins Filmleri;


1. Yeşil Sokak Holiganları 3: Asla Pes Etme (2013) – IMDb: 5.2

scott adkins

Bir dönem futbolseverlerin ilgiyle izlediği Yeşil Sokak Holiganları film serisinin 3. bölümünde ünlü oyuncu Scott Adkins başrol oynamıştır. Başarılı yönetmen James Nunn’un yönetmenliğini yaptığı filmde West Ham United’ın holigan taraftar grubu GSE’nin eski reisi Danny’nin kardeşi rakip taraftarlarca dövülerek öldürülür. Bunun üzerine tekrar GSE’ye dönen Danny (Scott Adkins) hem kardeşinin intikamını alacak hemde GSE’yi eski şaşalı dönemine geri döndürmeye çalışacaktır.

Tür: Aksiyon, Gençlik, Gerilim

Fragman


2. Ninja (2009) – IMDb: 5.5

scott adkins

Dövüş filmlerindeki başarısıyla tanınan Scott Adkins başarılı yönetmen Isaac Florentine’nin önderliğinde çekilen “Ninja” filminin başrolünde yer almıştır. Filmde Ninjitsu öğrenmek amacıyla Japonya’ya giden Casey’in hocası tarafından verilen zor bir görev için New York’a gelerek düşmanlara karşı verdiği mücadele anlatılmaktadır.

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Fragman


3. Triple Threat (2019) – IMDb: 5.5

scott adkins

Dövüş filmlerinin usta isimlerinden Michael Jai White ve Scott Adkins’in rol aldığı Triple Threat filminin konusu bir suç çetesini çökertmeye çalışırken kendisini olayların tam orta yerinde bulan genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Çete liderleri peşlerine düşen Xian adlı kadını öldürmek için paralı askerler tutarlar. Ancak bu iş düşündükleri kadar kolay olmayacaktır.

Tür: Aksiyon, Suç, Dövüş

Fragman


4. Karmouz War (2018) – IMDb: 5.7

scott adkins

Mısırlı polis memuru Yusuf Al-Masri ‘nin kahramanlıklarının anlatıldığı film Kral Faruk döneminde Mısır’ı işgal eden İngilizlerin yaptığı zulümleri anlatmıştır. İşgal altındaki Mısırda İngiliz askerleri genç ve masum bir kıza tecavüz ederler. Bardağı taşıran son damla olan bu olay sonucu polis memuru Yusuf Al Masri sorumluları yakalar ve hapse atar. İngiliz komutanının yeğeninin de aralarında olduğu bu askerler büyük bir savaşa sebep olacaklardır. Her Ne olursa olsun adaletten vazgeçmeyen Yusuf El Masri’nin karşısına İngilizlerde en az onun kadar güçlü The Crazy One (Scott Adkins) lakaplı çılgın bir adamı çıkartırlar. Scott Adkins’in filmin sonlarına doğru olan aksiyon sahneleri ise son derece dikkat çekici olmuştur.

Tür: Aksiyon, Tarih

Fragman    


5. The Debt Collector (2018) – IMDb: 5.7

scott adkins

Jesse V. Johnson’un hem yazıp hem de yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Scott Adkins, Louis Mandylor ve Vladimir Kulich gibi isimler yer almıştır. Mafya için tahsildarlık yapan French gayet kolay ve güzel bir iş yaptığını sanmaktadır. Ta ki son işte baltayı taşa vurana kadar. French ve Sue borç toplama işinde bir hayli yol kat etseler de başları bir türlü dertten kurtulmayacaktır. Aksiyon ve heyecan severler için bu filmi izlemelerini şiddetle tavsiye ediyoruz.

Tür: Komedi, Aksiyon

Fragman  


6. Abduction (2019) – IMDb: 5.8

scott adkins

Uyandığında kendisinin kim olduğunu bile hatırlamayan Quinn doğruca hastaneye gider. Hastanedeki doktor sayesinde kim olduğunu dair fikir sahibi olan Quinn peşindeki adamlardan kurtularak gizemli bir tarikatın izine ulaşır. Bu sırada Connor’da Quinn gibi bu tarikatın hedefinde olan isimlerden biridir. Quinn ve Connor güçlerini birleştirerek bu gizemli sır perdesini aralamaya çalışırlar. Başrollerinde Scott Adkins ve Andy On’un rol aldığı filmin yönetmenliğini Ernie Barbarash yapmıştır.

Tür: Aksiyon, Gizem, Suç

Fragman


7. Turnuva – The Tournament (2009) – IMDb: 6.1

scott adkins

Hayatta kalmak için diğerlerini öldürmekten başka çareleri olmayan 30 kişilik bir grup katil her yıl düzenlenen turnuva için kimsenin bilmediği bir kasabaya bırakılırlar. Sadece bir kişinin hayatta kalabileceği yarışmanın ödülü ise 10 milyon dolardır. Bir grup zengin iş adamının organize ettiği bu yarışma kapalı devreler üzerinden bahisçilere izletilmektedir. Yarışma içerisinde yaşanan bazı olaylar sonrasında birkaç yarışmacı organizasyonu yapan kişilere saldıracaktır. Aksiyon ve kan dolu filmde Scott Adkins’de yarışmacılardan biridir. Filmin yönetmen koltuğunda Scott Man oturmuştur.

Tür: Aksiyon, Suç

Fragman


8. Suikast Oyunları (2011) – IMDb: 6.1

scott adkins

Scott Adkins’in en çok izlenen ve sevilen filmlerinden biri olan Suikast Oyunlarında başarılı oyuncuya Jean Claude Van Damme eşlik etmiştir. Vincent Brazil ve Roland Flint alanında en iyi olan iki suikastçıdır. Birbirlerinden haberdar olmadan işlerini yapan bu iki suikastçinin son işte hedef aldıkları isim aynı olunca yolları kesişmiştir. Roland Flint’e ihale edilen isim karısının yatalak olmasına sebep olan Polo Yakur’dan başkası değildir. İş böyle olunca iki suikastçı güçlerini birleştirerek suç lideri Polo Yakur’un canını okuyacaklardır. İzlerken son derece keyif alacağınız bu filmde Scott Adkins ve Jean-Claude Van Damme’ın uyumu da gözlerden kaçmamıştır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


9. Ninja II: Gözyaşının Gölgesinde

scott adkins

İlk filmin devamı niteliğinde çekilen Ninja II: Gözyaşının Gölgesinde filminin konusu karısının katillerini bulup intikam almak isteyen Casey’in başından geçenleri anlatmaktadır. Ninja olabilmek için uğraş veren Casey serinin ikinci filminde karısının intikamını almak için ilk olarak uyuşturucu baronlarının üstüne gidecektir. Güzel bir aksiyon filmi olan Ninja II: Gözyaşının Gölgesinde’nin başrolünde Scott Adkins rol almıştır.

Tür: Aksiyon, Dövüş

Fragman


10. Accident Man (2018) – IMDb: 6.2

scott adkins

Scott Adkins’in en iyi filmlerinden biri olarak gösterilen Accident Man’in oyuncu kadrosunda Ashley Greene, Ray Stevenson, Michael Jai White ve Ray Park rol almıştır. Başarılı oyuncu Scott Adkins filmde gösterdiği performansla tam not alırken Ray Stevenson da bir o kadar dikkat çekmiştir. Bir grup suikastçinin hikayesini anlatan filmde işinde en iyisi olan Mike şimdiye kadar bütün cinayetleri kaza süsü vererek iz bırakmadan halletmiştir. Bir gün çok sevdiği eski sevgilisinin öldürüldüğü haberini alan Mike intikam için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Tür: Aksiyon, Suç

Fragman


11. Suç/lu – Criminal (2016) – IMDb: 6.3

scott adkins

Kevin Costner, Gary Oldman, Ryan Reynolds, Gal Gadot ve Scott Adkins gibi dünya sinemasının başarılı isimlerinin rol aldığı aksiyon filminde eski bir CIA ajanının hafızası ve yetenekleri ne yapacağı bile bilinmeyen tehlikeli bir adamın zihnine aktarılmıştır. Bu deney sonucu kötü fikirlerinden arınmaya başlayan adam deneyin asıl amacından saparak kendi bildiğini okuyacaktır. Ünlü yönetmen Ariel Vromen’ın filmi olan “Criminal” aksiyonseverler için müthiş bir öneri filmdir.

Tür: Aksiyon, Dram, Polisiye

Fragman


12. Avengement (2019) – IMDb: 6.5

scott adkins

Scott Adkins’in 2019 yılında vizyona giren filmi yine müthiş bir aksiyon ve heyecanı izleyenlerine sunuyor. Ünlü yönetmen Jesse V. Johnson’un eseri olan filmde hapishaneye girmesine sebep olan insanlardan intikam almak isteyen Cain Burgess’in hikayesi anlatılmaktadır. Hapishanede zor günler geçirip hayatta kalma mücadelesi veren Cain ilk fırsatta hapishaneden kaçar. Aklındaki tek düşünce ise katil olmasına sebep olan insanları bulup kaybettiği hayatın hesabını sormaktır.

Tür: Aksiyon

Fragman


13. Cehennem Melekleri 2 (2012) – IMDb: 6.6

scott adkins

Adeta yıldızlar geçidi gibi olan kadrosu ve mükemmel aksiyon sahneleriyle tam bir baş yapıt olan Cehennem Melekleri serisi 2. filminde Sylvester Stallone ve ekibinin karşısında Jean-Claude Van Damme ve ekibi çıkacaktır. Özel bir görev sonucunda Vilain isimli iş adamının düşmanlığını kazanan Barney Ross ve ekibi büyük bir savaşın içine girerler. Filmde Hector karakterine hayat veren Scott Adkins, Vilain’in (Jean-Claude Van Damme) sağ kolu rolündedir. Jason Statham ve Scott Adkins arasında geçen aksiyon sahnesi ise izleyicilerin en çok heyecanlandığı sahnelerden biri olmuştur.

Tür: Aksiyon, Dram, Savaş

Fragman


14. Boyka: Undisputed IV (2016) – IMDb: 7.0

scott adkins

En iyi dövüş filmlerinden biri olan Yenilmez film serisinde Yuri Boyka karakterine hayat veren Scott Adkins film sayesinde popülerliğini arttırmıştır. Hapishanede geçen hayatı boyunca çok iyi bir dövüşçü olmayı başaran Boyka 3. filmde hapishaneden kaçmayı başarmış ve özgürlüğün tadına varmıştır. Sahte kimlikle yasal dövüşlere katılarak dünyanın en iyi dövüşçüsü olduğunu kanıtlamaya çalışır. Çıktığı bir müsabakada rakibini istemeden öldürmesi içinde büyük bir hüsrana sebep olur. Rakibinin ailesine yardımcı olmak için Rusya’ya dönen Boyka, rakibinin karısının hayatını kurtarmak için dişli rakiplerle efsane maçlara çıkacaktır. Scott Adkins’in mükemmel oyunculuk performansı gösterdiği Yenilmez serisini izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


15. Ip Man 4: Final (2019) – IMDb: 7.5

scott adkins

Ünlü dövüşçü ve aktör Bruce Lee’nin hocası olan Ip Man’ın hayatını anlatan film serisi 4. Bölümünü 2020’nin ilk günlerinde yayınlamıştır. Final filmi olan Ip Man 4: Final filminde başarılı oyuncu Donnie Yen’in bu seferki rakiplerinden biri de Scott Adkins olmuştur. "Barton Geddes" rolüne hayat veren Scott Adkins filmde dövüşte olan tüm hünerlerini sunarak izleyicileri yine kendine hayran bırakıyor.

Tür: Aksiyon, Dövüş, Biyografi

Fragman

Önerilen İçerik: Sinemanın Sevilen Oyuncusu Jake Gyllenhaal'ın Gelmiş Geçmiş En İyi 20 Filmi 

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
2
0
1
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.