Hacker Filmleri - Mutlaka İzlemeniz Gereken En iyi 20 Hacker Filmi

Hacker Filmleri - Mutlaka İzlemeniz Gereken En iyi 20 Hacker Filmi
07.10.201812:21

Hacker filmleri, izleyiciyi en çok heyecanlandıran film türleri arasında yer alır. Peki gelmiş geçmiş en iyi hacker filmleri hangileridir? İzlemeye değer filmler arasında hangi yapıtlar yer alır? İşte, mutlaka izlenmesi gereken Hacker filmleri...

Haber güncelleme tarihi 28.09.2020 09:38

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Hacker Filmleri

Sizler için özenle hazırladığımız en iyi hacker filmleri listesini izlediğinizde, kendinizin de gerçekten internet aleminde güvende olmadığını göreceksiniz. İşte, bilim kurgu filmleri türündeki geçmişten günümüze sinemada çekilmiş IMDb de en iyi puana sahip hacker filmleri…

Hacker Filmleri;

20. Hackers (1995) IMDb: 6,2

en iyi hacker filmleri

Gelmiş geçmiş en popüler Hacker filmlerinden bir tanesi olan Hackers, gerçek bir hikayeden alıntıdır. Hikayenin içerisinde yer alan karakterlerin hepsi New York’ta yaşayan gerçek hackerların hayatına odaklanmaktadır. Filmin başrollerinde Jonny Lee Miller ve Angelina Jolie yer almaktadır.

Tür: Komedi, Suç, Dram

Fragman


19. Hacker (2016) – IMDB Puanı: 6,2

en iyi hacker filmleri

Hayatı siber suçların yanı sıra diğer suçlarla da meraklı bir gençtir. Arkadaşlarının da etkisiyle merakını kimlik hırsızlığı gibi suçları gerçekleştirerek ve bu alanda para kazanmak istemektedir. Gerçek bir hikayeden esinlenerek oluşturulan filmi kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


18. Anonymous (2016) IMDb: 6,4

en iyi hacker filmleri

Günümüzün en tehlikeli hacker grupları arasında yer alan Ananymous filmi, Maddi anlamda zorluklar yaşayan ailesine destek olmak adına internette yasa dışı işler yapan Alex adında bir Ukraynalı göçmen gencin hikayesini anlatmaktadır. Sye ise bu hackerın yakın arkadaşı bir karaborsacıdır. Filmde FBI ile ilişkisi bulunan bir başka hacker ise internette bulunan karanlık kişilerle irtibat kurmaktadır. Her anı heyecan dolu filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Suç, Gizem

Fragman


17. Kod Adı: Kılıçbalığı (2001) IMDb: 6,5

en iyi hacker filmleri

2001 yılına damga vuran hacker filmleri arasında gösterilen Swordfish Halle Berry, John Travolta, Hugh Jackman, Don Cheadle ve Vinnie Jones gibi ünlü oyuncu kadrolarından oluşmaktadır. Amerikan derin devletinin anlatan içişlerini anlatan bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Aksiyon, Suç, Gizem

Fragman


16. The Hacker Wars (2014) IMDB Puanı: 6,6

en iyi hacker filmleri

İnternet dünyanın özgürlüğünü, güvenliğini ve gizliliğini ortaya çıkaran belgesel türündeki bu yapım, internet korsanlarını yani hackerların ve diğer internet kullanıcılarının gözünden anlatmaktadır.

Tür: Belgesel, Suç

Fragman


15. We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks (2013) IMDb: 6.9

en iyi hacker filmleri

Senaristliğini ve yönetmenliğini Alex Gibney’in yaptığı belgesel türü yapım Julian Assange'ın ve ABD tarihinin en büyük güvenlik ihlaline neden olan son yılların en tartışmalı sitesi olan Wikileaks'in kuruluşunun macera dolu hikayesini anlatmaktadır. Bilginin erişimine ve paylaşımına ışık tutan harika bir hacker belgeseli…

Tür: Belgesel

Fragman


14. Deep Web (2015) IMDb: 7.0

en iyi hacker filmleri

Yönetmen koltuğunda Alex Winter’in oturduğu Deep Web, internetin karanlık yüzü olarak bilinen arama motorları ile ulaşabildiğimiz sitelerin dışında kalan sayfalardan oluşan bir sistemi anlatmaktadır. İnternetin kuralsız bu yerinde hiçbir kısıtlama yoktur. Belgeselde ise ünlü Hacker Dread Pirate Roberts’ın hikayesi, Keanu Reeves‘in anlatımıyla sunulmaktadır.

Tür: Belgesel

Fragman


13. Şifreciler (1992) IMDb: 7,1

en iyi hacker filmleri

Hacker filmleri her yıl karşımıza çıkan filmlerden değildir. Ara ara sinemada kendisine yer bulan hacker filmleri, yayınladığında da eğer başarılı bir yapıt ise o yılın en çok izlenen filmleri arasında yer alır. Gelmiş geçmiş en iyi hacker filmleri arasında gösterilen Sneakers filmi, Robert Redford, River Phoenix, Sidney Poiter, Ben Kingsley ve Dan Aykroyd gibi ünlü isimleri kadrosunda barındırır. Filmin konusu, güvenlik sistemlerinde uzmanlaşmış bir gruba, hükümet görevlileri tarafından şantaj yapılır ve bu gruptan siyah bir kutuyu bulmaları istenir.

Tür: Suç, Dram, Komedi

Fragman


12. Savaş Oyunları (1983) IMDb: 7,1

en iyi hacker filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi bilgisayar korsanı filmlerinden bir tanesi olan War Games filmi, 1983 yılında çekilmiştir ancak sinemada hacker filmlerinin oluşmasında da büyük katkı sağlamıştır. Filmde yaşı genç olan bir David Lightman’ın 3. Dünya savaşını başlatmasına neden olacak girişimleri konu alınıyor. Sevgilisini etkilemek için oyun yapımcısının sistemini hacklemek isteyen ancak bu sırada ABD Savunma Bakanlığı’nı hackleyen David, nükleer savaş durumunda ele alınacak olan sisteme erişim sağlar. Durumun farkında olmayan David, bunun bir oyun olduğunu zanneder.

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

Fragman


11. Zor Ölüm 4 (2007) IMDb: 7,2

en iyi hacker filmleri

Aksiyon filmlerinin en iyi serilerinden bir tanesi olan Live Free or Die Hard 4 filminde, emekli bir polis memurunun hayatı anlatılmaktadır. Emekli olduktan sonra şirketlere karşı saldırılarda bulunan hacerları yani bilgisayar korsanlarını belirleyen ve onları yakalayan John McClane, başını diğer seri filmlerinde olduğu gibi başını belaya sokar. Uzun süredir peşinde olduğu hacker’ı yakalayıp, emniyete götürdüğü sırada karşısına daha büyük bir hacker ekibi çıkar. Ülkede aktif yaşamı durdurmakla tehdit eden hacker çetesine karşı ise John’un yanında destekçi olan ve kendisi de başarılı bir hacker olan Matt Foster yer alır. Her anı heyecan dolu bu aksiyon hacker türü filmi kesinlikle kaçırmayın.

Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

Fragman


10. Devlet Düşmanı (1998) IMDb: 7,3

en iyi hacker filmleri

Konu bakımında bilgisayar korsanlığı yapan birisinin hayatının yanı sıra ABD hükümetinde gerçekleşen bir cinayeti konu alan filmde, bu cinayeti görüntüye kaydeden bir hacker hikayesi de anlatılmaktadır. Bu olayın ardından görüntüyü kaydeden hackerın peşine ekipler takılır ve büyük bir kovalamaca başlar. Enemy Of State'de, Will Smith, Gene Hackman ve Jon Voight gibi başarılı isimler yer almaktadır.

Tür: Aksiyon, Suç, Gizem

Fragman


9. Biz Birliğiz: Hacktivistlerin Hikayesi (2012) IMDb: 7,3

en iyi hacker filmleri

Dünyanın en tanınmış hacker grubu günümüzde Anonymous olarak bilinmektedir. Bu yapıtta aslında hacker filminden ziyade bir hacker belgesel filmidir. Dönemin ilgi çekici hacker belgesel filmleri arasında yer alan We Are Legion: The Story of the Hacktivists, Anonymous’un kuruluşunu konu olarak işlemektedir. Bir dönem ülkemize de saldırı tehdidinde bulunun bu hacker grubu, Tom Cruise’un Scientology videosunda başarıya ulaşan ve Arap Bahar’ıyla beraber ne kadar etkili olduğunu konu edinmektedir. Dünyanın en azılı bilgisayar korsanları hakkında bilgi almak için oldukça başarılı bir yapıt.

Tür: Belgesel

Fragman


8. Snowden (2016) IMDb: 7,3

en iyi hacker filmleri

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki en iyi hacker filmleri arasında gösterilen Snowden, gerçek bir hayat hikayesini işlemektedir. Filmde, Eski ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve eski Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA) çalışanı olan Amerikalı bilgisayar uzmanı Edward Snowden’in, ABD’nin güvenlik olarak belirttiği ve gizli izleme programı olarak kullanacağı sistemi gün yüzüne çıkarması ele alınıyor. Bu program sayesinde e posta’dan telefona, bilgisayardan diğer bütün teknolojik sistemler, hükümet tarafından izlenebiliyor. İşte, böyle bir gerçek hikayesi konu alan Snowden filmi, en iyi hacker filmleri arasına da adını yazdırıyor.

Tür: Biyografi, Dram, Gerilim

Fragman


7. TPB AFK: The Pirate Bay Away from Keyboard (2013) IMDb: 7.5

en iyi hacker filmleri

Yönetmen koltuğunda Simon Klose’nin, yapımcılığında ise Jacqueline Bosnjak, Torstein Grude, Mette Hoffman Meyer, Simon Klose ve Anne Köhncke isimler yer alan TPB AFK: The Pirate Bay Away from Keyboard, uzun yıllar ateşli tartışmalarıyla tanınan The Pirate Bay hayatına ışık tutuyor.

Tür: Belgesel

Fragman


6. Enigma (2014) IMDb: 8.0

en iyi hacker filmleri

Tarihi değiştiren hacker filmleri arasında oldukça önemli bir yeri olan The Imitation Game, eski nesil bilgisayar korsanlığının nasıl yapılabildiği hakkında da oldukça değişik bilgiler verebilmektedir. Tarihin ünlü matematik dehası olan Alan Turing’in hikayesini anlatan hacker filminde, II. Dünya Savaşı’nda, Nazi Almanya’sı tarafından gizli mesajları şifrelemek için tasarlanan Enigma adındaki bir şifre makinesinin Alan Turing ve ekibi tarafından çözülmesini konu almaktadır. Bu sayede de ikinci dünya savaşının akışı değiştirilmiştir. Tarihin belki de en iyi hacker filmleri arasında gösterilen Enigma’yı hala daha izlemediyseniz, kesinlikle tavsiye ederiz.

Tür: Biyografi, Drama, Gerilim

Fragman


5. The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz (2014) IMDb: 8.1

en iyi hacker filmleri

İnternet dünyasına hakim birçok kişinin bilgi REDDİT’in kurucuları arasında yer alan ve genç yaşta hayatını kaybeden Aaron Swartz’ın hayat hikayesini anlatmaktadır. Belgesel, Biyografi ve Suç türünde oldukça başarılı bir Hacker filmi olan The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz, çocukuluğundan ölümüne kadar geçen zaman 26 yıllık zaman diliminde onun yaşadıkları, fikirleri izleyiciye yansıtılıyor.

Fragman


4. Citizenfour (2014) IMDb: 8.1

en iyi hacker filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi hacker filmleri arasında gösterilen Belgesel ve Biyografi türünün eşsiz eserleri arasında yer alan Citizenfour, NSA ve CIA’da bir dönem çalışmış Amerikalı gazeteci Edward Snowden hayatına ışık tutmaktadır. Listemizde bulunan Snowden filmi, bu konuyu farklı açıdan işlemektedir.

Tür: Belgesel, Biyografi

Fragman


3. Sanal Korsan (2000) IMDb: 8,6

en iyi hacker filmleri

Sinema dünyasında en eski hacker filmleri arasında gösterilen, hatta en güzel hacker filmleri listesinde her daim kendisine yer bulan TakeDown yani Sanal Korsan, konusu olarak hem heyecan verici hem de gerilim yüklü filmler arasında yer almaktadır. Dönemin en çok izlenen hacker filmi olan Sanal Korsan’da, yaşadığımız dönemde beyaz şapkalı olarak bilinen ve hacker konusunda danışmanlık veren Mitnick’in Fujitsu, Motorola ve Nokia gibi büyük şirketlerin ağlarına izinsiz giriş yapmasını konu almaktadır. Gerçek bir hayat hikayesini konu alan bu filmde “sanal dünyanın kayıp çocuğu” repliği dünyaca bilinen bir replik haline gelmiştir.

Tür: Biyografi, Suç, Dram

Fragman


2. Ben Kimim (2014) IMDb: 8,7

en iyi hacker filmleri

2014 yılı hacker filmleri senesi oldu diyebiliriz. Who Am I filmi, bana göre gelmiş geçmiş en iyi hacker filmleri arasında yer almaktadır. Vizyona girdiği andan itibaren taraflı tarafsız, hacker filmi seven ya da sevmeyen herkesin diline düşen Ben Kimim filmi, Almanya’nın başkentinde yaşayan bir grup hackerın yaşamını konu almaktadır. Filmde yer alan hacker grubunun adı CLAY’dır ve karakterimiz Benjamin bu gurup içerisinden sivrilerek, dünyanın en iyi hackerları arasında gösterilen Max’in dikkatini çekmeye çalışmaktadır. Oldukça heyecan dolu bu hacker filmini kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Suç, Dram, Gizem

Fragman


1. Matrix (1999) IMDb: 8,7

en iyi hacker filmleri

En iyi film önerileri listesinde her daim kendisine listede en tepede yer bulan Matrix, en iyi hacker filmleri listesinde uzun bir süredir zirvedeki yerini korumaktadır. 1999 yılında çekilen filmde, sanal gerçeklik ile gerçek dünya arasında geçen olayları konu edinilmektedir. Filmde Neon ismini kullanan bir hacker yani bilgisayar korsanı yer almakatdır. Film, bu Neo'nun yaşadığı dünyanın adeta bir simülasyondan ibaret olduğunu belirtmektedir.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

Fragman

Önerilen İçerik: Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
12
127
4
14
1
15
146
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.