Duygusal Filmler - IMDb Puanına Göre En İyi Duygusal Filmler

Duygusal Filmler - IMDb Puanına Göre En İyi Duygusal Filmler
16.09.201911:43

Gelmiş geçmiş en iyi duygusal filmleri bir araya getirdik. Listemizde yer alan filmler, IMDb puanına göre izleyicilerden tam not almayı başarmış en iyi duygusal yapımlardır. Her biri birbirinden güzel, aşk ve hüzün dolu duygusal filmler...

Haber güncelleme tarihi 10.06.2020 16:54

Duygusal Filmler – IMDb Puanına Göre En Duygusal Filmler

Gerçek hayat hikayeleri ve olay örtüsüyle dünyada ses getirmeyi başarmış tüm zamanların en iyi duygusal filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde yer alan en güzel duygusal filmleri IMDb puanlarına göre sıralıyoruz. İşte aşk filmleri türündeki gelmiş geçmiş en duygusal filmler...

Duygusal filmler;

30. Artificial Intelligence: AI (2001) IMDb: 7.2

Duygusal Filmler

Artificial Intelligence: AI ismiyle gösterime giren “Yapay Zeka” filmi, ABD’li yapımcı ve senarist Steven Spielberg yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Bilim kurgu türünde çekilen filmin başrollerinde Haley Joel Osment, Jude Law, Frances O’Connor ve Sam Robards rol almaktadır. Filmin konusu; sular altında kalmış dünyanın yaşamını sürdürmeye çalışırken teknolojinin nimetlerinden yararlanarak hayatı kolaylaştırması anlatılmaktadır. Yapay zeka ile donatılmış Davit, adeta bir insan özelliklerine sahip robottur. Sevgi duygusuna sahip olan David, bir aile tarafından evlat edinmiştir. İlerleyen süre zarfından ailenin bir çocuğu haline gelen robot, beklenmeyen olaylar karşısında hayatını tepe takla edecektir.

Tür: Bilim Kurgu, Dram

FRAGMAN


29. Tala va mes (2011) IMDb: 7.3

Duygusal Filmler

Tala va mes ismiyle gösterime giren “Altın ve Bakır” filmi, İranlı yapımcı Homayoun Assadian yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. En iyi duygusal filmler arasında yer alan Altın ve Bakır, eşi hastalanan bir adamın mesleği dışında ev hayatını düzene sokmaya çalışması anlatılmaktadır. Oldukça acıklı sahnelerin yaşandığı filmde Zehra Sadat yakalandığı hastalıkla ev işlerinden kopmuştur. Eşi Seyyid Rıza ise medrese dersi dışında ev işlerini ve çocuk bakımlarını üstlenmiştir. Daha fazla kazanmak için geceleri halı dahi dokuyan genç adam, görme yetisini kaybedince bambaşka bir hayata yelken açmaktadır.

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


28. La Pianiste (2001) IMDb: 7.5

Duygusal Filmler

Nobel Edebiyat Ödüllü “Piyano Öğretmeni” adlı romandan sinemaya aktarılan film, Michael Haneke yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Duygusal sahnelerin sıklıkla yaşandığı “Piyanist” filmi, Viyana Konservatuarında öğretim görevlisi olan genç bir kadını konu etmektedir. Erika Kohut isimli bu kadın, bir yandan annesiyle nefret ve sevgiyi yaşarken diğer yandan son derece disiplinli bir öğretmen havası çizmektedir. Kendini bulamayan genç kadın, Viyana’nın kenar mahallelerinde erotik film gösterilerine katılmaktadır. Hayatı iyice kontrolden çıkan Erika, geceleri öpüşen çiftleri dahi dikizlemektedir. Adeta yalnızlıkla boğulan Erika, ona ilgi duyan bir öğrencisiyle yeni bir hayata adım atacaktır.

Tür: Dram

FRAGMAN


27. Hugo (2011) IMDb: 7.5

Duygusal Filmler

3D görüntülü Hugo filmi, dram ve fantastik temalı sahneleriyle beyazperdeye aktarılmıştır. Martin Scorsese yönetmenliğinde çekilen film, 2011 yılının Aralık ayında Türk izleyicilerle buluşmuştur. Hugo filminin konusu; Paris Tren İstasyonu’nda duvarlar arasında yaşamını sürdüren küçük çocuğun, bir gün saati tamir etmeye kalmasıyla başına gelen olayları anlatmaktadır.

Tür: Dram, Macera

FRAGMAN


26. My Life Without Me (2003) IMDb: 7.5

Duygusal Filmler

My Life Without Me ismiyle vizyona giren “Bensiz Hayatım” filmi, 2003 yılının Mart ayında izleyiciyle buluşmuştur. Isabekl Coixet yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan filmin başrollerinde Sarah Polley, Mark Ruffalo, Scott Speedman ve Leonor Watling rol almaktadır. Bensiz Hayatım filminin konusu; 23 yaşında genç bir annenin, dram dolu hayat mücadelesini anlatmaktadır. Ann, iki çocuk annesi temizlikçi bir kadındır. Bir karavan içerisinde yaşamını sürdüren genç kadın, üniversiteye gidememiş olmasından dolayı son derece umutsuzdur. Gidemediği o okulun hizmetlisi olarak çalışan Ann, korkunç bir haberle sarsılacağından habersizdir. Hayatı adeta bir filme dönen genç kadının yalnızca birkaç ay ömrü kalmıştır…

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


25. A Monster Calls (2016) IMDb: 7.5

Duygusal Filmler

A Monster Calls ismiyle gösterime giren “Canavarın Çağrısı” filmi, İspanyol yönetmen Juan Antonio Bayona tarafından beyazperdeye aktarılmıştır. Patrick Ness’in aynı adlı romanından sinemaya aktarılan film, dram ve fantastik temalı sahneleriyle izleyicileri büyülemeyi başarmıştır. Canavarın Çağrısı filminin konusu; 12 yaşında küçük bir kız çocuğunun olumsuzluklarla dolu hayatından uzaklaşmak için hayal alemindeki varlıklarla bir yolculuğa çıkacaktır. Onu yatak odasında ziyaret eden canavar, her akşam onu ziyaret etmeye başlayacaktır.

Tür: Dram, Fantastik

FRAGMAN


24. Seven Pounds (2008) IMDb: 7.6

Duygusal Filmler

Seven Pounds ismiyle gösterime giren “Yedi Yaşam” filmi, başarılı yapımcı Gabriele Muccino yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. İnsanların kaderlerini esrarengiz bir biçimde bir araya getiren film, aşk ve pişmanlık gibi temaları ele almaktadır. Ben Thomas, geçmişte yaşadığı hatalardan adeta utanan ve bu sebeple intihar etmeyi dahi düşünen bir adamdır. Sürekli intihar eşiğinde olan Ben Thomas, hayatına giren 7 kişi ile kefaretini ödeme şansı yakalayacaktır.

Tür: Dram

FRAGMAN


23. The Reader (2008) IMDb: 7.6

Duygusal Filmler

The Reader ismiyle vizyona giren “Okuyucu” filmi, Bernhard Schlink’in kendi romanından sinemaya aktarılmıştır. Yönetmenliğini Stephen Daldry’ın üstlendiği yapım, 2009 yılının Nisan ayında Türk izleyicileriyle buluşmuştur. Okuyucu filminin konusu; İkinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış Almanya’nın, yaralarla dolu hayatında genç Michael’in tanıştığı Hanna’ya olan aşkını anlatmaktadır. Hanna Schmitz, ona aşık olan Michael’den yaşça büyüktür. Duyguların karşılıklı olduğunu öğrenen ikili, gizlilik çerçevesinde ilişkilerini yaşamaya başlayacaktır. Michael’in hayalleri, Hanna’nın ansızın ortadan kaybolmasıyla yıkılacaktır. Aradan geçen 8 senenin ardından avukatlık mesleği yapan Michael, yeni bir dava için gittiği mahkeme salonunda Hanna ile karşılaşacaktır.

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


22. Mommo (2009) IMDb: 7.7

Duygusal Filmler

En iyi duygusal filmler listemizde yer alan “Kız Kardeşim Mommo” filmi, Atalay Taşdiken yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Duygusal Türk yapımı filmin başrollerinde Mehmet Usta, Elif Bülbül, Mete Dönmezer ve Mehmet Bülbül rol almaktadır. Mommo filminin konusu; anneleri hayatını kaybetmiş iki çocuğun hayatında başına gelen duygusal olayları anlatmaktadır. Ağabey ve küçük kız kardeşi, büyükbabalarıyla beraber yaşamaktadır. Annesiz büyüyen iki çocuğun içler acısı hayat hikayesini konu eden film, gerçek bir hikayeden sinemaya aktarılmıştır. Boğazları düğümleyen sahnelerin sıklıkla yaşandığı Mommo, gelmiş geçmiş en hüzünlü yapımlar arasında gösterilmektedir.

Tür: Dram

FRAGMAN


21. (500) Days of Summer (2009) IMDb: 7.7

Duygusal Filmler

(500) Days of Summer ismiyle gösterime giren “Aşkın (500) Günü” filmi, başarılı yapımcı Marc Webb yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Romantik komedi türünde sahnelere yer veren film, aşk diye bir şeyin olmadığını savunan kadına aşık olan adamın hikayesini anlatmaktadır. Kızı ilk gördüğünde aşık olan Tom, hayatının geri kalnını onunla geçirmesi gerektiğini düşünmektedir. Sevdiği kadın Summer ise bu tarz şeylere inanmamaktadır. Tamamen zıt iki insanın birbiri arasında geçen komik ve sıra dışı sahneler, izleyiciler kah güldürmeyi kah duygulandırmayı başarmaktadır.

Tür: Romantik, Komedi

FRAGMAN


20. Brokeback Mountain (2005) IMDb: 7.7

Duygusal Filmler

Pulitzer ödüllü E. Annie Proulx’un hayat hikayesinden sinemaya uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Ang Lee yer almaktadır. En İyi Uyarlama Senaryo Oscar ödülü kazanan film, zorlu hayat şartları altında mücadele etmekte olan çiftçi ve kovboyun Brokeback Dağı’nda karşılaşmasını konu etmektedir. Zamanla ikili arasında oluşan sevgi bağı, hemen her günlerini beraber geçirecekleri yeni bir hayatın penceresini açacaktır. Filmin başrollerinde; Jake Gyllenhaal, Heath Ledger, Michelle Williams, Anne Hathaway ve Randy Quaid rol almaktadır.

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


19. Manchester by the Sea (2016) IMDb: 7.8

Duygusal Filmler

Manchester by the Sea ismiyle vizyona giren “Yaşamın Kıyısında” filmi, ABD’li oyun yazarı Kenneth Lonergan yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Yalnız başına hayata tutunmaya çalışan Lee Chandler, apartman görevlisi ve tesisatçı olarak çalışmaktadır. Uzun süredir gitmediği memleketinden üzücü bir haber alacaktır. Abisi kalp hastalığından dolayı hastaneye kaldırılmıştır. Apar topar yola koyulan Lee, hastanede öğreneceği şeylerle hayatının değişeceğinden habersizdir.

Tür: Dram

FRAGMAN


18. The Remains of the Day (1993) IMDb: 7.8

Duygusal Filmler

The Remains of the Day ismiyle gösterime giren “Günden Kalanlar” filmi, James Ivory yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Dram ve romantik dolu sahnelerin sıklıkla yaşandığı filmin başrollerinde Anthony Hopkinds, Emma Thompson, James Fox, Peter Vaughan ve Christopher Reeve rol almaktadır. Günden Kalanlar filminin konusu; son derece disiplinli malikane baş uşağı James ile yeni aşçı Miss Kenton arasındaki duygusal bağlılık konu edilmektedir. Tamamen zıt olan iki insan, yeni bir aşkın kapılarını aralamaya hazır görünüyor!

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


17. Titanik (1997) IMDb: 7.8

Duygusal Filmler

Başrollerini Kate Winslet ve Leonardo DiCaprio’nun oynadığı Amerikan yapımı Titanik filmi, 1997 yılında vizyona girmesinin hemen ardından 11 farklı dalda Oscar’a layık görülmüştür. Dram ve epik romantik konulu film, başarılı senarist James Cameron tarafından yönetilmiştir. Film, tarihin en acı ve en pahalı kazaları arasında gösterilen Titanik faciasını konu almaktadır. Hüzün ve çaresizlik dolu sahnelerin yaşandığı Titanik filminde, birbirine sırılsıklam aşık iki gencin korkunç ayrılık hikayesi izleyenleri yasa boğmaktadır. İşin daha kötüsü, kocaman bir facianın yüzlerce insanın ölümüne mal olmasıdır.

Tür: Dram

FRAGMAN


16. The Color Purple (1985) IMDb: 7.8

duygusal-filmler-015.jpg

The Color Purple ismiyle gösterime giren “Mor Yıllar” filmi, Steven Spielberg yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Dram dolu sahneleriyle izleyenleri yasa boğan Mor Yıllar filmi, babası tarafından hamile bırakılan genç bir kızın aynı zamanda evlendirilmek için satılması konu edilmektedir. Siyahi genç Celie, babası tarafından hamile bırakılmasının ardından efendisi olarak gördüğü adama satılmaktadır. Şiddet üzerine şiddet gören genç kız, kız kardeşi Nettie’ye yazdığı mektuplarla ayakta kalmaktadır. 11 farklı dalda Oscar adayı olan The Color Purple filmi, gelmiş geçmiş en iyi duygusal filmler arasında yer almaktadır.

Tür: Dram

FRAGMAN


15. The Notebook (2004) IMDb: 7.8

Duygusal Filmler

The Notebook ismiyle gösterime giren “Not Defteri” filmi, Nick Cassavetes yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. 2004 yılının Haziran ayında izleyiciyle buluşan filmin başrollerinde Rachel McAdams, Ryan Gosling, James Garner, Gena Rowlands ve James Marsden rol almaktadır. The Notebook filminin konusu; huzurevinde yaşamını sürdüren Duke’nin defterinde yazan aşk hikayesini anlatmaktadır. Son derece hüzünlü bir o kadar sevecen sahnelere ev sahipliği yapan film, 1940’lı yıllarda geçmektedir.

Tür: Dram, Romantik

FRAGMAN


14. Children of Men (2006) IMDb: 7.9

Duygusal Filmler

Children of Men ismiyle gösterime giren “Son Umut” filmi, akademi ödüllü Meksikalı yapımcı Alfonso Cuaron yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. İnsan neslinin tükenmesi ile karşı karşıya olan dünya, 18 yaşında bir gencin ölümüyle yıkılmıştır. İleri tarihteki süreci sinemaya aktaran filmde 2027 yılından itibaren üremenin gerçekleşmeyeceğini söylemektedir. Tüm dengeleri sarsan bu durum, dünyayı yeni bir kaosla karşı karşıya getiriyor.

Tür: Bilim Kurgu, Dram

FRAGMAN


13. Big Fish (2003) IMDb: 8.0

Duygusal Filmler

Big Fish adıyla gösterime giren “Büyük Balık” filmi, sıra dışı ve tuhaf tarzıyla bilinen Tim Burton yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Dram ve fantastik türde sahnelerin yer verdiliği filmin başrollerinde Daniel Wallace, Ewan McGregor, Alison Lohman ve Helena Bonham rol almaktadır. Büyük Balık filminin konusu; babası öldüm döşeğinde olan genç bir adamın, aile evine geri dönerek babası hakkında öyküler toplamasını anlatmaktadır. Son derece duygusal sahnelere yer veren filmde William Bloom’un babası hakkında ki araştırmaları, adeta bir yapboz gibi yerine oturacak!

Tür: Dram, Macera

FRAGMAN


12. The Perks of Being a Wallflower (2012) IMDb: 8.0

Duygusal Filmler

The Perks Wallflower mektup kitabından uyarlanan "Saksı Olmanın Faydaları" filminin başrol oyuncusu Charlie, oldukça duygusal bir lise öğrencisidir. Hayatının ilk aşkına yazdığı mektupları bir arkadaşıyla paylaşmaktadır. Diğer okul arkadaşlarına göre oldukça farklı olan Charlie, lise hayatında sıklıkla karşılaştığı uyuşturucu, alkol ve acımazlıklardan uzak durmaktadır. Amerikalıların lise yaşantısından son derece uzak kalan Charlie, geleceğe umutla bakmaya devam etmektedir. Film 2013 yılında gösterime girmesiyle "En İyi Drama, Favori Drama, En İyi Film" ödüllerine layık görülmüştür.

Tür: Dram, Komedi

FRAGMAN


11. Blade Runner 2049 (2017) IMDb: 8.0

Duygusal Filmler

Fantastik ve bilim kurgu türünde çekilmiş “Blade Runner” filmi, Ridley Scott yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Bıçak Sırtı ismiyle ülkemizde izleyicilerle buluşan yapım, kaçak android robot ya da yapay insanları avlayan bir polis memurunu konu etmektedir. Blade, Replikant’larla yaptığı mücadeleden son derece bezmiş ve sıkılmıştır. Meslekten ayrılmayı düşündüğü bir dönem çaldıkları uzay gemisiyle 5 Replikant’ın yeniden geldiğini öğreneceklerdir. Onun görevi ise bu şehirdeki diğer insanları korumak için 5 yapay insanın peşine düşmek!

Tür: Bilim Kurgu, Fantastik

FRAGMAN


10. La La Land (2016) IMDb: 8.0

Duygusal Filmler

Damien Chazelle’nin senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı “La La Land”, 2016 yılının Kasım ayında beyazperdeye aktarılmıştır. Romantik komedi ve dram temalarının işlendiği filmin başrollerinde Emma Stone, Ryan Gosling, John Legend, Jessica Rothe ve Sonoya Mizuno rol almaktadır. Aşıklar Şehri filminin konusu; hayalleri peşinde koşan bir caz sanatçısı ve oyuncunun mucizevi aşk hikayesi anlatılmaktadır. Mia, oyuncu olma hayalleriyle koşarken Sebastian, caz müziğin usta sanatçıları arasında yer almaktadır. Bir gün yolları kesişecek olan ikili, hem aşklarına hem de hayallerine kavuşmanın heyecanını paylaşmaktadır.

Tür: Romantik, Komedi

FRAGMAN


9. The Pursuit of Happyness (2006) IMDb: 8.0

Duygusal Filmler

“The Pursuit of Happyness” ismiyle vizyona giren “Umudunu Kaybetme” filmi, Gabriele Muccino yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Will Smith’in canlandırdığı Chris Gardner, hayatını düzene sokmaya çalışan bir babadır. Ekonomik açıdan son derece sıkıntılı günler yaşamakta olan aile fertleri arasından Christopher’ın annesi evi terk edecektir. Hayatına bekar bir baba olarak devam eden Chris, tüm cesaretini toplayarak borsa işlerine girişecektir.

Tür: Dram

FRAGMAN


8. 12 Years a Slave (2013) IMDb: 8.1

Duygusal Filmler

Tarihsel epik filmlerinin en güzel örnekleri arasında yer alan “12 Yıllık Esaret”, başarılı yönetmen Steve McQueen’in katkılarıyla 2013 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Vizyona girdiği tarih “En İyi Film Oscar” ödülüne layık görülen yapım, 1841 yılında Wahington DC’de kaçırılmış ve köle olarak pazarlanmış Solomon Northup’un 12 yıllık esaretini anlatmaktadır. Filmin başrollerinde Chiwetel Ejiofor (Solomon Northup), Michael Fassbender (Edwin), Brad Pitt (Samuel Bass), Lupita Nyong’o (Patsey) ve Benedict Cumberbatch (Ford) yer almaktadır.

Tür: Dram

FRAGMAN


7. Hotel Rwanda (2004) IMDb: 8.1

Duygusal Filmler

Terry George yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Hotel Rwanda” filmi, 2005 yılının Eylül ayında Türk izleyicilerle buluşmuştur. Dram dolu sahnelere ev sahipliği yapan filmin başrollerinde  Don Cheadle, Sophie Okonedo, Nick Nolte ve Joaquin Phoenix rol almaktadır. Hotel Rwanda filminin konusu; 1994 yılında tüm dünya ülkelerinin gözü önünde gerçekleşen Ruanda soykırımını konu etmektedir. Oldukça acıklı yaşamlara dokunan film, kabusa dönen hayatları bir kez daha seyirciye sunmaktadır.

Tür: Dram

FRAGMAN


6. Turtles Can Fly (2004) IMDb: 8.1

Duygusal Filmler

Turtles Can Fly adıyla bilinen “Kaplumbağalar da Uçar” filmi, 2005 yılının Mayıs ayında Türk izleyicilerle buluşmuştur. Filmin yönetmen koltuğunda Behmen Kubadi yer alırken başrollerinde Avaz Latif, Soran Ebrahim, Hiresh Feysal ve Ajin Zibari rol almaktadır. Kaplumbağalar da Uçar filminin konusu; Irak’ta meydana gelen Saddam rejiminin hemen ardından Türkiye sınırına kurulan mülteci kampındaki çocukların dramını anlatmaktadır. Film, Irak Savaşı sonrasında çekilen ilk yapım olma özelliğine sahiptir.

Tür: Dram, Savaş

FRAGMAN


5. Hachi: A Dog’s Tale (2009) IMDb: 8.1

Duygusal Filmler

Hachi: A Dog’s Tale ismiyle gösterime giren “Hachi: Bir Köpeğin Hikayesi” filmi, İsveçli yapımcı Lasse Hallström yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin konusu; adeta köpeğine sıkı sıkıya sarılmış bir sanat profesörünün, akita cinsi köpeği ile arasındaki duygusal bağı anlatmaktadır. Oldukça duygusal sahnelere ev sahipliği yapan “Hachi: A Dog’s Tale”, insanlar ile hayvanlar arasında ki dostluğun en güzel örneklerindendir.

Tür: Dram

FRAGMAN


4. Black (2005) IMDb: 8.2

Duygusal Filmler

Hint yapımı duygusal filmler arasında yer alan “Black”, başarılı yapımcı Sanjay Leela Bhansali yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. En iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülen filmin başrollerinde Rani Mukerji, Amitabh Bachchan ve Ayesha Kapur rol almaktadır. Filmin konusu; hayatı zindana dönen görme engelli kızın, verilen mücadelelerle yeniden hayata tutunması anlatılmaktadır. Son derece hüzünlü sahnelere ev sahipliği yapan film, Türkiye’de “Benim Dünyam” ismiyle gösterime girmiştir.

Tür: Dram

FRAGMAN


3. Bacheha-Ye aseman (1997) IMDb: 8.3

Duygusal Filmler

Bacheha-Ye aseman ismiyle gösterime giren “Cennetin Çocukları” filmi, ünlü yapımcı Mecid Mecidi yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Filmin en dikkat çeken yanı, çocukların kendi sorunlarını aileleriyle paylaşmak yerine kendileri çözüm aramaya çalışmasıdır. Sorun, Zahra’nın kaybolan ayakkabılarından dolayı abisinin ona kendi ayakkabılarını vermesiyle başlamaktadır. Üzücü olan ise ailenin yeni bir ayakkabı alacak parasının olmamasıdır. Son derece düşündürücü bir o kadar duygu dolu sahnelere ev sahipliği yapan film, paylaşım ve azla yetinme duygusunu en ince detaylarına kadar hissettirmeyi başarmaktadır.

Tür: Dram, Macera

FRAGMAN


2. The Green Mile (1999) IMDb: 8.6

Duygusal Filmler

Üç Oscar adaylığı ile adını duyurmuş başarılı yönetmen Frank Darabont’un yazdığı ve yönettiği “The Green Mile” filmi, Stephen King’in “Yeşil Yol” adlı romanından beyazperdeye uyarlanmıştır. Başrollerinde Michael Clarke Duncan, Tom Hanks, Sam Rockwell, David Morse ve Doug Hutchison’un yer aldığı film, “En İyi Film Ödülü”, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü”, “ En İyi Senaryo Ödülü” ve “ En İyi Özgün Müzik Ödülü” almıştır. Film, bir hastane görevlisi ile mahkum arasında geçen dramatik öyküyü konu etmektedir.

Tür: Dram, Fantastik

FRAGMAN


1. Canım Kardeşim (1973) IMDb: 8.7

Duygusal Filmler

Yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in üstlendiği “Canım Kardeşim” filmi, 1973 yılının Mart ayında izleyiciyle buluşmuştur. Türk yapımı en iyi duygusal filmler arasında yer alan yapımın başrollerinde “Tarık Akan, Halit Akçatepe, Kemal Sunal, Adile Naşit ve Sıtkı Akçatepe” rol almaktadır. Filmin konusu; gecekondu mahallesinde zor hayat şartları altında yaşamını sürdüren iki kardeşin öyküsünü anlatmaktadır.

Tür: Dram, Komedi

FRAGMAN

Önerilen İçerik; Muhakkak İzlenmesi Gereken 30 Kült Film

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
115
86
6
20
5
2
29
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.