Seri Katil Filmleri - IMDb Puanı Yüksek En iyi 15 Seri Katil Filmi

Seri Katil Filmleri - IMDb Puanı Yüksek En iyi 15 Seri Katil Filmi
21.02.202016:18

Muhteşem senaryosuyla izlerken tüylerinizi ürpertecek en iyi Seri Katil filmlerini listeledik. Gelmiş geçmiş en iyi seri katil filmlerini IMDb puanına göre sıraladığımız listemizde Se7en, Zodiac ve Physco gibi seri katil filmleri yer almıştır.

Haber güncelleme tarihi 08.08.2020 09:06

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Seri Katil Filmleri

İzlerken heyecan ve gerilimden yerinizde oturamayacağınız en iyi seri katil filmlerini bu içeriğimizde bir araya getirdik. Aksiyon Filmleri ve Gerilim Filmleri türünde de yer alan bu unutulmaz filmleri mutlaka izlemelisiniz. Sinema dünyasına damga vuran ve muhteşem senaryosuyla akıllara kazınan seri katil filmlerini sizlere sunuyoruz. İşte IMDb puanı yüksek en iyi 15 Seri Katil filmi...

Seri Katil Filmleri; 


1. Extremely Wicked, Shokingly Evil and Vile (2019) – IMDb: 6.6

seri katil filmleri

Tarihin gördüğü en ünlü seri katillerden biri olan ve 1989’da idam edilen Ted bundy’nin hikayesini anlatan film başarılı yönetmen Joe Berlinger imzalıdır. Hollywood’un sevilen aktörü Zac Efron’un başrolünde yer aldığı yapımda karizması ve yakışıklılığıyla genç kızlara yaklaşan sonrasında onlara tecavüz edip öldüren bir adamın uzun süreli bir ilişkide sevgilisi Liz ile yaşadığı problemleri anlatmaktadır.

Tür: Dram, Gerilim, Biyografi

Fragman


2. Altın Eldiven (2019) – IMDb: 6.7

seri katil filmleri

Ünlü Türk yönetmen Fatih Akın’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “Altın Eldiven” filmi 1970’li yıllarda Hamburg’da ortaya çıkıp etrafa dehşet saçan Fritz Honka’nın hikayesini anlatmaktadır. Oyuncu kadrosunda Jonas Dassler, Margarete Tiesel ve Hark Bohm gibi isimlerin yer aldığı filmde çaresiz ve üzgün insanların sürekli takıldığı Altın Eldiven isimli barda kurbanlarını seçen ve çatı katındaki evinde onları öldüren seri katil bir süreliğine bu işi bıraksa da Altın Eldiven isimli bara gitmeden duramaz. 2019 yılında vizyona giren film ünlü yazar Heinz Strunk’un romanından sinemaya uyarlanmıştır.

Tür: Gerilim, Dram

Fragman


3. Henry: Bir Seri katilin Portresi (1986) – IMDb: 7.0

Seri Katil Filmleri

Nasıl seri katil olunur? sorusuna cevap veren filmde hapishaneden yeni çıkan Henry’nin burada tanıştığı Otis ile beraber yaşadıkları olayları anlatmaktadır. İki kadınla beraber araba da giderken Henry’nin insan öldürme dürtüsünü fark eden Otis iki masum kadının ölümüne tanık olur. Başarılı yönetmen John McNaughton imzalı filmin başrolünde Michael Rooker ve Tom Towles yer almıştır.

Tür: Korku, Dram

Fragman


4. Kızıl Ejder – Red Dragon (2002) – IMDb: 7.2

Seri Katil filmleri

Hollywood’un ünlü aktörlerinden Anthony Hopkins ve Edward Norton yer aldığı film en iyi seri katil filmlerinden biri olup başarılı yönetmen Brett Ratner imzalıdır. FBI’dan emekli olmak üzere olan Will Graham şehirde dolaşan bir canavarı yakalamak için görevin başına getirilir. Kendini Kızıl Ejderha diye adlandırılan bu caninin hedefi ise Reba isimli bir kızdır. Will Graham ise bu adamı amacına ulaşmadan yakalayabilmek için ünlü psikopat Hannibal Lecter’den destek almayı düşünür.

Tür: Polisiye, Gerilim

Fragman


5. Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi (2007) – IMDb: 7.3

seri katil filmleri

Tim Burton’un unutulmaz filmlerinden biri olan Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi başrolünde ünlü aktör Jonny Deep rol almıştır. Berberlik yaparak hayatını geçiren Sweney genç ve güzel bir kadınla evlidir. Kasabanın önde gelenlerinden biri ise Sweney’in karısını onun elinden almak için bir plan yaparak Sweney’i hapse attırır. Yıllar boyunca kocasını bekleyen Bayan Lovett bu ayrılık bittikten sonra Sweney ile beraber sorumlulardan hesap soracaklardır.

Tür: Gerilim, Dram, Korku, Müzikal

Fragman


6. Cani (2003) – IMDb: 7.3

seri katil filmleri

En dikkat çekici seri katil filmlerinden biri olan “Cani” Amerika’nın ilk kadın seri katili olan Aileen Wuornos’un hayat hikayesini birebir anlatmaktadır. Henüz küçük yaşlarda tacize uğrayan sonrasında uyuşturucu bağımlısı olan Wuornos 13 yaşından sonra hayatını bir fahişe olarak devam ettirir. Yaşı daha da büyüyünce Wuornos para kazanmak için soğuk kanlı bir şekilde insan öldürmeye başlar. Charlize Theron, Christina Ricci ve Bruce Dern’in başrollerinde yer aldığı filmi mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Tür: Dram, Biyografi

Fragman


7. Katil Doğanlar (1994) – IMDb: 7.3

seri katil filmleri

Sinemanın kült filmlerinden biri olan “Katil Doğanlar” Mickey ve Mallory isimli çiftin psikopat ruhlarıyla işledikleri cinayetleri anlatmaktadır. Birbirini çok seven çift içlerinden çıkan katil ruhlarıyla Route 666 otobanına giderek orada birtakım katliamlar yaparlar. Bu sırada polisler kadar medya da bu insanların peşine düşerek ne yapmaya çalıştıklarını merak ederler. Başarılı yönetmen Oliver Stone’nin eseri olan filmin oyuncu kadrosunda Woody Harrelson, Juliette Lewis ve Robert Downey Jr. yer almıştır.

Tür: Polisiye, Aksiyon

Fragman


8. Teksas Katliamı (1974) – IMDb: 7.5

seri katil filmleri

1974 yılında vizyona giren ve izlenme rekorları kıran Teksas Katliamı filmi döneminin en iyi korku ve gerilim filmi olarak gösterilmiştir. Birkaç yıl önce restore edilip yeniden vizyona giren filmde birlikte yola çıkan 5 arkadaşın yol üzerinde karşılaştıkları gizemli bir adamı karavana almalarıyla başlayan dehşet verici bir hikaye anlatılmaktadır. Gençler gidecekleri yere vardıklarında ise onları teker teker avlamaya çalışan korkunç bir adamdan kurtulmak için büyük uğraşlar verirler. Gerilim ve heyecanın had safhada olduğu filmin yönetmenliğini Tobe Hooper üstlenmiştir.

Tür: Korku, Gerilim

Fragman


9. Koku: Bir Katilin Hikayesi (2006) – IMDb: 7.5

seri katil filmleri

Tüyler ürperten bir hikayeye sahip olan Koku: Bir Katilin Hikayesi filmi Seri Katil Filmleri listesinin en ilginç filmlerinden biri olup her saniyesinde şimdi ne olacak sorusunu soracağınız bir senaryoya sahiptir. Filmin konusu her türlü kokuya karşı inanılmaz bir algıya sahip olan Jean Baptiste Grenouille’nin kendine ait bir koku üretmek amacıyla insan vücudunu kullanmasını ve birçok insanı katletmesini anlatmaktadır. Muhteşem kokuyu elde etmek için gereken tek şeyin insan kokusu olduğunu düşünen genç adam bir dizi cinayetin faili olacaktır. İzlerken adeta yerinizde duramayacağınız ve psikolojinizi kesinlikle etkileyecek bu filmin yönetmenliğini Tom Tykwer yapmıştır.

Tür: Dram, Gerilim, Psikoloji

Fragman    


10. Amerikan Sapığı (2000) – IMDb: 7.6

seri katil filmleri

Başrolünde ünlü aktör Christian Bale’in rol aldığı Amerikan Sapığı filmi genç bir katilin zevk için öldürdüğü herkesten birer parça koparak koleksiyon yapmasını ve hayat hikayesini anlatmaktadır. Mary Horron’un yönetmenliğini yaptığı filmde Patrick Bateman adlı zengin ve hiçbir sıkıntısı yokmuş gibi gözüken yakışıklı bir adamın katil ruhlu kişiliğini izlemekteyiz.

Tür: Dram, Korku, Gerilim

Fragman


11. Zodiac (2007) – IMDb: 7.7

seri katil filmleri

David Fincher’in 2007 yılında vizyona giren filmi “Zodiac” sinema dünyasına damga vuran seri katil filmlerinden biri olmuştur. Oyuncu kadrosunda Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo ve Anthony Edwards’ın rol aldığı yapım San Francisco’da ortaya çıkan seri katilin hikayesini anlatmaktadır. İşlediği her cinayetten sonra polislere mesaj bırakan psikopat katili yakalamak için yemin eden 4 kişi ne kadar uğraşsalar da katile bir türlü ulaşamazlar. Dövüş Kulübü ve Oyun gibi filmlere imza atan David Fincher yine mükemmel bir filmle karşımıza çıkmıştır.

Tür: Gerilim

Fragman


12. Cinayet Günlüğü (2003) – IMDb: 8.1

seri katil filmleri

Güney Kore sinemasının en dikkat çekici filmlerinden biri olan Cinayet Günlüğü 1990’lı yıllarda yaşanan bir tecavüz ve sonrasında cinayet vakasını çözmeye çalışan polis dedektiflerini konu almıştır. Güney Kore’nin askeri dikta sistemiyle yönetildiği dönemlerde Park Doo-Man ve Seo bu cinayeti araştırmışlardır ancak henüz somut bir kanıta ulaşamamışlardır.

Tür: Polisiye, Gerilim

Fragman


13. Sapık – Physco (1960) – IMDb: 8.5

seri katil filmleri

Hollywood’un ünlü yönetmeni Alfred Hitcock’un 1960 yılında vizyona giren filmi “PHYSCO” Marion adlı ana karakterin başından geçen olayları anlatmaktadır. Başrollerinde Anthony Perkins, Janet Leigh ve John Gavin’in rol aldığı başyapıt korku ve gerilim dolu senaryosuyla mutlaka izlenmesi gereken seri katil filmlerinden biri olmuştur.

Tür: Korku, Gerilim

Fragman


14. Kuzuların Sessizliği (1991) – IMDb: 8.6

seri katil filmleri

En iyi film ve en iyi senaryo uyarlaması dallarında Oscar kazanan ve yönetmeni ile başrol oyuncusuna altın heykelcik ödülü kazandıran baş yapıt Jonathan Demme’nin gelmiş geçmiş en iyi filmidir. Başrolünde Anthony Hopkins’in rol aldığı film daha yeni FBI ajanı olan Clarice Starling’in azılı bir suçluyu yakalamak için bir başka psikopat olan Hannibal Lecter ile yakınlaşmasını anlatmaktadır.

Tür: Gerilim

Fragman


15. Yedi – Se7en (1995) – IMDb: 8.6

seri katil filmleri

David Fincher’ın unutulmaz filmlerinden biri olan Se7en hem muhteşem senaryosuyla hem de oyuncu kadrosuyla dikkat çekmiştir. Başrollerinde Brad Pitt ve Morgan Freeman’ın rol aldığı film 7 kişinin ölümüyle sonuçlanan seri cinayet zincirini ve bu cinayetleri açıklamaya çalışan 2 polis dedektifini anlatmaktadır. Hristiyanlık inancına göre 7 büyük günahı işleyen kurbanlar bu hatalarını canlarıyla ödemişlerdir. Filmde özellikle Brad Pitt’in başarılı oyunculuk performansı göze batmıştır.

Tür: Polisiye, Gerilim

Fragman

Önerilen İçerik: Tüm Zamanların En İyi ve En Çok İzlenen 50 Korku Filmi Önerisi

NeOldu.com  

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
48
5
9
4
6
5
9
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 3
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.