• DOLAR5,6804-0.10
  • EURO6,3745-0.15
  • ALTIN261,011-0.05
  • BIST101.5661.76

Netflix Önerileri – Netflix’te Yayınlanan En İyi Diziler ve Filmler

Netflix Önerileri – Netflix’te Yayınlanan En İyi Diziler ve Filmler
25.02.201915:05

Netflix bünyesinde birbirinden güzel dizi ve filmler yer almaktadır. Bizlerde bu içerikte gelmiş geçmiş en iyi Netflix dizilerini ve en güzel Netfilix filmlerini bir araya getirdik. İşte, türlerine göre en Netflix film ve dizi önerileri…

Haber güncelleme tarihi 15.07.2019 12:52

Hayatımıza girmesiyle beraber bütün alışkanlıklarımızı değiştiren Netflix, hem dizileri ve hem de filmleri ile bünyesine yeni kullanıcılar kazandırmaya devam ediyor.

En İyi Filmler ve Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler listesinde de yer alan yapımları bünyesine katan Netflix, bu sayede ismini her geçen zaman daha da fazla duyurmaya başlıyor.

Bizlerde bu içerikte, Netflix’teki en güzel filmler ve en çok izlenen diziler konularını türlerine göre bir araya getirdik.

İlk olarak listemizde Netflix'te yayınlanan dizilere sonrasında ise filmlere yer vereceğiz. 

1- Netflix Dizi Önerileri

Netflix Dizi önerileri içeriğimizde sizler için özenle seçilen diziler farklı türlerden oluşmaktadır. Bunlar arasında, aksiyon, komedi, korku, suç, belgesel, bilim kurgu, dram ve aşk türleri başı çekmektedir. Bu türler arasında Netflixt’te yer alan en iyi dizileri bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. 


En İyi Netflix Aksiyon Dizi Önerileri

İçeriğimizin ilk sırasında, izlemeye başladığınızda her sezonunu bir oturuşta izleyeceğiniz en iyi Netflix aksiyon dizi önerilerini sunuyoruz. işte, akıllardan çıkmayacak aksiyon ve macera dolu en iyi Netflix dizileri

Prison Break (2005 - 2017) IMDB Puanı: 8,4

en iyi netflix dizileri

Netflix’in son zamanlarda bünyesine kattığı dizilere baktığımızda sevinmemek ve umutlanmamak elde değil. Son zamanlarda Netflix’te aksiyon türünde listeye eklenen Prison Break, gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasında yer almaktadır. Dizinin konusunda gelince, işlemediği bir suçtan dolayı hapse giren bir kardeş ve bu kardeşi içeriden çıkarmak için kaçış planı yapan küçük bir kardeş…

FRAGMAN


Daredevil (2015-2018) IMDb: 8.7

en iyi netflix dizileri

Netflix Orjinal Dizi İçerikleri arasında yer alan ve aynı zamanda Netflix’te Marvel dizilerinin daha çok yer almasına olanak sağlayan Daredevil, son yıllarda çıkan en ilginç ve en başarılı süper kahraman dizileri arasındadır. 2015 yılında Netflix ekranlarına gelen Daredevil, IMDB sıralamasında da en iyi Marvel dizileri arasında yer almaktadır.

FRAGMAN


The Umbrella Academy / Şemsiye Akademisi (2019 - ) IMDb: 8.6

en iyi netflix dizileri

2019 yılında Netflix platformunda yayınlanan ve Netflix orijinal içerikleri arasında bir dizi olan The Umbrella Academy, 2019 yılına adeta damgasını vurdu. Dizide 1989 yılında, aynı gün doğan 43 bebeğin hikayesi anlatılır. Bu bebekler büyüdüklerinde bir akademinin üyesi olacaktır.

Bu akademinin kuruluş amacı dünyayı kurtaracak ekibi yaratmaktadır ancak her şey planlandığı gibi gitmez. Netflix dizileri arasında oldukça yeni olan The Umbrella Academy, otoritelere göre uzun yıllar boyunca devam edecek bir yapım.

Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz "Netflix’in Yeni Süperkahraman Dizisi; The Umbrella Academy" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

FRAGMAN


Marvel’s The Punisher (2017) IMDb: IMDb: 8.7

en iyi netflix dizileri

Netflix’te aksiyon türü içerisinde bulunan ve Marvel dizileri arasında en az Daredevil kadar beğenilen bir yapım olan The Punisher, kuralları olmayan bir süper kahramanı canlandırmaktadır. Kısaca belirtmek gerekirse, The Punisher anti kahraman olarak gözümüze canlandırılmaktadır. En iyi Marvel dizilerinden bir tanesi olan Punisher, aksiyon dolu anlar yaşatırken, aynı zamanda zaman zaman da olsa duygusallaştırmaktadır.

FRAGMAN

Netflix'te yer alan diğer aksiyon dizileri için "En İyi Netflix Aksiyon Dizileri" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.


En İyi Netflix Gerilim Dizi Önerileri

Netflix’te izlenen dizilerin büyük çoğunluğunu gerilim dizileri oluşturmaktadır. Peki, Netflix en iyi gerilim dizi önerileri arasında hangi yapımlar yer almaktadır. İşte, sizler için özenle hazırladığımız en iyi Netflix gerilim dizi önerileri…

Orphan Black (2013–2017) IMDb: 8.3

en iyi netflix dizileri

Orphan Black, Netflix’te en çok izlenen gerilim dizileri arasındadır. Dizide, Sarah adında zor koşullara adapte olabilmeyi başarmış ve kolayca kılık değiştiren bir yetim yer almaktadır. Sarah, bir gün bir kadının ölümüne tanıklık eder. Kurbanın kendisine çok benzediğini fark ettikten sonra ölü kadının yerine geçer. Birikimlerini kullanınca bütün sorunların çözüleceğini düşünen Sarah, bunun yerine oldukça şaşırtıcı bir olayın farkına varır. İntihar eden kadın ve kendisi aslında bir klondur. Bu durumun farkına varan Sarah, cevaplar aramaya başlar ve birçok insanın aynı durumda olduğunu öğrenir…

FRAGMAN


River (2015) IMDb: 8.1

en iyi netflix dizileri

2015 yılında izleyiciyle buluşan ve mini dizi olan River, tek sezonda IMDB’de 8.1 ortalama puan almayı başaran etkileyici bir yapım… Dizide, başrolde bulunan John River (Stellan Skarsgård), oldukça akıllı bir polis memurudur. Tek sıkıntısı ise ruhsal iletişim gücünün biraz fazla olmasının yanı sıra faili meçhul cinayetlerin kurbanlarının John’un peşini bırakmamasıdır. John, bir yandan bu yeteneklerini kullanırken bir yandan da mesleğinden men edilmemek için normal biriymiş gibi davranmak zorunda kalacaktır.

FRAGMAN


Luther (2010–) IMDb: 8.5

en iyi netflix dizileri

Gerilim, Suç, Gizem ve Dram türlerinin iç içe olduğu son derece başarılı yapımlardan bir tanesi olan Luther, İngiliz yapımı bir dizidir. Luther, Idris Elba'nın John Luther isimli Dedektif Başmüfettişi oynamaktadır. Elba, her sezon Altın Küre Ödüllerinde, En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü - Mini dizi/TV filmi kategorisinde aday gösterildi. 69. Altın Küre Ödüllerinde ise bu ödüle layık görüldü.

Dizide, başrolde bulunan Luther, Ciddi Suçlar Biriminde (DCI) bir dedektif Başmüfettişidir. Kahramanımıza göre iş her şeyden öncedir. Onun bu kendini adanmışlığı kendisine ve yakınlarına hem nimet hem de bir lanettir. İlk bölümde yakalayamadığı suçlu Alice Morgan isimli katil Luther’in hayatının bir şekilde değişmesine neden olmaktadır.

FRAGMAN


Death Note / Ölüm Defteri (2006-2007) IMDb: 9.0

en iyi netflix dizileri

Death Note, listede yer alan birçok diziden IMDb’de çok daha fazla puana sahiptir ve bunu gerçekten de hak etmektedir. Anime türü bu dizide, Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Bunalımda olan Yagami, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. "Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir."

FRAGMAN


Ozark (2017 - >) IMDb: 8,0

en iyi netflix dizileri

Ozark, içerisinde suç, gizem ve gerilim türlerini içerisinde barındıran bir yapım. Dizinin başrol oyuncusu Marty, Meksika’nın en büyük uyuşturucu kartelin ile arasında geçen sorunları ele almaktadır. Marty, yaşanan sıkıntılardan dolayı ailesini korumak ister ve bütün aile fertleri ile beraber Güney Missouri’ye…

Son yılların en iyi gerilim dizileri arasında yer alan Ozark’ı henüz izlemediyseniz, ilk fırsatta Netflix kalitesiyle izlemenizi öneririz.

FRAGMAN

Netflix'te yer alan diğer gerilim dizileri için "En İyi Netflix Gerilim Dizileri" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.


En İyi Netflix Suç Dizi Önerileri

Dünya genelinde suç konulu ya da mafya konulu diziler ve filmler oldukça fazla tercih edilen yapımların başında gelmektedir. Günümüzde Netflix bünyesinde yer alan suç dizileri de bir nevi Netflix Türkiye bünyesinde en çok izlenen diziler arasındadır. Bizler de sizler için içeriğimizin bu bölümünde Netflix'te yayınlanan en iyi suç dizilerini bir raya

Narcos (2015-2018 ) IMDB Puanı: 8,9

en iyi netflix dizileri

Kolombiya Uyuşturucu Kralı Pablo Escobar’ın hayatını anlatan Narcos, Netflix platformunda suç konulu diziler arasında tercih edebileceğiniz bir yapım. Birisi bize deseydi ki, “Bunca suç işleyen ve adam öldüren bir kişinin hayatı dizi ile anlatılacak ve siz bu adamı çok seveceksiniz…” Güler geçerdik herhalde… Ama öyle olmadı… Adamlar öyle bir dizi yapmış ki izlerken Pablo Escobar hayranı olmamak elde değil… Dizide dünyanın en azılı suçlusunun yakalanmaması, her daim bir şekilde işin içinden çıkması için dua ediyorsunuz…

FRAGMAN


Breaking Bad (2008-2013) IMDb: 8,7

en iyi netflix dizileri

Breaking Bad, konusu ve oyunculuklarıyla sizi kısa sürede kendisine bağlayacak bir yapım. Netflix’te suç konulu dizi önerisi arayanlar için Breaking Bad, gerçekten en iyi örneklerden bir tanesi… Dizide, Kanser olduğunu öğrenen eski kimya öğretmeninin uyuşturucu ticaretine başlamasını ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Dizi, yayınlandığı dönemlerde 16 kez Emmy ve 2 kez Altın Küre ödüllerinin sahibi oldu.

FRAGMAN


Peaky Blinders (2013) - IMDb 8,7

en iyi netflix dizileri

Netflix bünyesindeki en iyi suç dizileri arasında yer alan Peaky Blinders, ilk kez 2014 yılında izleyiciyle buluştu. Dizinin konusunda Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere oluşan çeteler ve suç örgütlerine değinilmektedir. Dizide suç çetesi olarak faaliyet gösteren Peaky Blinders ve çetenin üyelerinin yaşantısı anlatılmaktadır. Şimdiden söyleyebiliriz ki, Tommy, Arthur ve John adeta sizlerin en sevdiğiniz karakterler arasında kendisine yer bulacaktır.

Son yıllarda izlemeye değer dizi bulamayanlar ve suç temalı dizi tercih edenler için Peaky Blinders çok doğru bir tercih olacaktır.

Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz "Peaky Blinders İzlemek İçin 7 Harika Neden" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

FRAGMAN


La Casa De Papel (2017) IMDb: 8,7

en iyi netflix dizileri

Türkiye’de en çok izlenen diziler arasında yer alan Netflix dizileri arasında da en popüler yapımlardan bir tanesi olan La Casa De Papel, konu olarak, Profesör lakaplı kişi yıllardır tasarladığı bu soygun için kendisine yeni ve oldukça zeki bir ekip oluşturur. Bu soygun ekibinin işi, İspanyol Darphanesini ele geçirmek ve belli bir süre darphane içerisinde durup basılan parayı alıp kaçmak… Dizide yer alan ekibin isimleri bilindik ülkelerin başkentlerinden oluşmaktadır.

Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz "Netflix’in Kusursuz Planlanmış Soygun Dizisi; La Casa De Papel" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

FRAGMAN


Sons of Anarchy (2008–2014) IMDb: 8.6

en iyi netflix dizileri

Sons of Anarchy’de küçük bir kasabasında kanun adamlarına karşı kendi yasa dışı varlıklarını korumaya çalışan motosikletli bir çete olan "Sons of Anarchy Motorcycle Club"ın çevresinde gelişen olayları izleyiceye aktarmaktadır.

Dizi, gerçekten de çok uzun yıllar ABD’de hayatını sürdürmüş olan motosiklet çetelerine değinmektedir.

FRAGMAN

Netflix'te yer alan diğer suç - mafya dizileri için "En İyi Netflix Suç Dizileri" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.


En İyi Netflix Komedi Dizi Önerileri

Netflix platformunda yer alan dizi türleri arasında en çok tercih edilen dizi türü olarak Komedi dizilerini belirtsek hiç abartmış olmayız. İşte, izlerken gülmekten gözünüzden yaşlar gelecek en iyi Netflix komedi dizileri listesi

Sex Education – Seks Terapisti (2019) IMDb: 8.5

en iyi netflix dizileri

Henüz ergen ve içine kapanık birisi olan Otis Milburn, cinsellik konusunda terapist olan ebeveynleri ile yaşamaktadır. Bundan ötürü cinsellik konusunda bir hayli uzmanlaşmıştır. Otis, arkadaşı olan Maeve ile harekete geçer ve arkadaşlarının seksle ilgili problemlerini çözmek için gizli bir seks terapisi işine girer.

FRAGMAN


How I Met Your Mother (2005–2014) IMDb: 8.3

en iyi netflix dizileri

How I Met Your Mother, 2019 senesiyle beraber Netflix platformunda yer almaya başladı. Ted, oldukça duygusal yapıda bir kişidir en kısa sürede hayat arkadaşını bulmak ister. İdeal eş adayını bulmak hiç kolay olmayacaktır. Bunu dizinin 9 sezon sürmesinden anlayabilirsiniz. Ted hayatının aşkına doğru yelken açarken bizleri de eğlendirmeyi başarır ve kendisine bu yolda Barney, Marshall, Lily ve Robin eşlik etmektedir.

FRAGMAN


Suits (2011–) IMDb: 8.6

en iyi netflix dizileri

Dizimizin bir başka karakteri Harvey Specter (Gabriel Macht) New York şehrinin en iyi avukatları arasındadır ve çalıştığı şirkette başkan yardımcılığına kadar yükselmiştir. Şirket kuralları doğrultusunda kendisine asistan bulmak zorundadır. Burada da devreye zekası ile dikkat çeken Mike girmektedir. Ancak ortada bir sorun vardır…

FRAGMAN


You Me Her (2016–) IMDb: 7.0

en iyi netflix dizileri

Komedi dizisi türünde Netflix’in en farklı türde yapımı olan You Me Her, evli bir çiftin başka bir kadınla "polyamory" ilişki yaşaması izleyiciye aktarırken, bu durumu komedi alanında harmanlamaktadır. Dizinin konusunu biraz daha açmak gerekirse, dizide evli olan ve eşini çok seven aynı zamanda başka birinden de hoşlanan kahramanımızın hikayeleri anlatılmaktadır.

FRAGMAN


Shameless (2004-2013) IMDb: 8.0

en iyi netflix dizileri

Uzun bir süredir Netflix bünyesinde yer alan Shameless, bastırılmış duygularınızı açığa çıkartacak bir yapım… Dizide, seks, uyuşturucu, eğlence, şiddet, sokak kültürü her şey var… Son yılların komedi dizi türünde en çok izlenen bu yapımı sizler de netflix platformu üzerinden izleyebilirsiniz.

FRAGMAN

Netflix'te yer alan diğer Komedi dizileri için "En İyi Netflix Komedi Dizileri" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.


Netflix En İyi Belgesel Önerileri

Netflix bünyesinde yer alan birbirinden güzel belgeselleri sizler için bir araya getirdik. İşte, izlediğinizde çok seveceğiniz ve aynı zamanda şaşıracağınız en iyi belgesel önerileri…

Trump: Bir Amerikan Rüyası (2017) IMDb: 7.1

en iyi netflix dizileri

Amerka Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hayat hikayesinin anlatan bu belgesel Netfelix belgesel kategorisinde milyonların izlediği efsanevi bir yapım. Toplamda 4 bölümden meydana gelen bu yapım izleyiciyi 1970’lerin başına götürmektedir.


Kötülük Dehası (2018) IMDb: 7.6

en iyi netflix dizileri

Netflix’te yayınlanan ilgi çekici belgesellerden bir tanesi de 2003 yılında gerçekten yaşanan bombalı bir banka soygununu ele almaktadır. Belgeselde, yapılan soygunun arkasında nasıl bir şeytani zekanın olduğu ortaya çıkartılır.

Belgeselde bankayı soyacak olan kişiler Brian Wells isimli bir pizza kuryesini kaçırarak boynuna bomba bağlarlar ve Wells’e birtakım yönergeler verirler. Welss, bankayı soyacak, parayı bırakacak ve bombayı etkisiz hale getirecektir. Fakat durum hiç de planlandığı gibi olmaz.


Dünyanın En Zorlu Hapishaneleri (2016) IMDb: 6.8

en iyi netflix dizileri

Dünya’nın Zorlu Hapishaneleri belgeseli, artık Netflix Belgesel dizileri kategorisinde kullanıcıları ile buluşuyor.  Şimdiye kadar toplamda 4’er bölüm ve iki sezondan oluşan Dünyanın En Zorlu Hapishaneleri Raphael Rowe tarafından sunulup Brezilya, Ukrayna ve Papua Yeni Gine’de bulunan kötü bir şöhrete sahip olan hapishanelerde çekilmektedir.


Dope (2015) IMDb: 7.2

en iyi netflix dizileri

Son yılların en başarılı ve dikkat çekici belgeselleri arasında yer alan Dope, uyuşturucu tacirlerinin, kullanıcılarının ve polislerin bakış açılarını gözlemleyen bir yapım. Çekilip yayınlandığı ilk dönemden itibaren uyuşturucuya karşı verilen savaşa yeni bir bakış açısı sunan bu belgesel, uzun yıllar boyunca etkisini sürdüreceğe benziyor…


Bir Katilin İfadeleri: Ted Bundy (2002) IMDb: 5.9

en iyi netflix dizileri

Netflix’te bulunan harika bir belgesel Bir Katilin İfadeleri, Amerika’nın en azılı katileri arasında bulunan Bundy’nin dosyasını işlemektedir. Netflix’in kendisine ait suç odaklı bu belgeselini izlerken, bir katilin işlediği 30 cinayeti nasıl soğuk kanlı şekilde itiraf ettiğine şahit olacaksınız.

Netflix'te yer alan diğer Belgesel dizileri için "En İyi Netflix Belgesel Dizileri" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.


Netflix En İyi Türk Dizileri

Netflix'in Türkiye piyasasına girmesiyle beraber, içerisinde Netflix Orijinal Türk dizilerinin yanı sıra aynı zamanda geçmişte yayınlanmış ve reyting rekorları kıran dizilere de yer verilmiştir. İşte, sizler için Netflix’ten özenle seçtiğimiz en iyi Türk dizileri…


The Protector: Hakan Muhafız (2018) 7.6

en iyi netflix dizileri

Netflix Orijinal içeriklerinden bir tanesi olan The Protector, başrolünde ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy’un yer aldığı etkileyici bir yapım. Dizide başrol olan Hakan (Çağatay Ulusoy) tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenmektedir ve hayatı bir anda alt üst olmuştur.

Kahramanımızın bundan sonraki tek amacı Muhafızlığı kabul etmek ve ölümsüz ile karşı karşıya gelip, onu ortadan kaldırmak.

Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz "Netflix’in İlk Türk Orjinal Yapımı; Hakan: Muhafız" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

FRAGMAN


Ezel (2009-2011) IMDb: 8.5

en iyi netflix dizileri

Başrolünde Kenen İmirzalıoğlu (Ezel), Cansu Dere (Eyşan), Barış Falay (Kerpeten Ali), Yiğit Özşener (Cengiz Atay)’ın yer aldığı yapımda, Ömer Uçar (Ezel) bir tamirhanede çalışan gariban biri ve ailesiyle mütevazi bir hayat yaşamaktadır. Mahalleye sonradan taşınan Eyşan’a aşık olur. Bu aşk Ömer’i yok eder. Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Diziler listesinde de yer alan Ezel dizisini henüz izlemediyseniz kesinlikle izlemelisiniz.

FRAGMAN


Leyla İle Mecnun (2011-2014) IMDb: 9.2

en iyi netflix dizileri

Türkiye’de çekilen en absürt ve en komik dizisi Leyla ile Mecnun, aradan uzun yıllar geçmesine rağmen eski bölümleri halen daha izlenmektedir. Leyla ile Mecun, aynı hastanede aynı gün dünyaya gelen iki bebek. Ailelesi o gün bu iki bebeği beşik kertmesi yaparlar. Aradan uzun yıllar geçer bu iki bebek kendisini hiç görmemiştir. Ta ki, Mecnun’un babası İskender’in kız istemeye gitmesine kadar…


Masum (2017) IMDb: 8.8

en iyi netflix dizileri

Netflix bünyesine katılan en kaliteli Türk dizileri arasında yer alan Masum, kadrosunda Haluk Bilginer, Ali Atay, Serkan Keskin, Nur Sürer, İrem Altuğ, Tülin Özen gibi önemli oyuncuları barındırmaktadır. Dizide, Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını şehirden uzaktaki küçük çiftlik evlerinde rahat bir şekilde geçirmektedir.  Ancak küçük oğulları bir gece vakti korkunç bir haberle eve gelince her şey bir anda alt üst olur…

FRAGMAN


Behzat Ç. : Bir Ankara Polisiyesi (2010-2013) IMDb: 8.7

en iyi netflix dizileri

Behzat Ç. dizisi, Ankara Cinayet Büro Amiri olan Başkomiser Behzat Ç. ve çevresindeki ekibin başından geçen olayları izleyiciye aktarmaktadır. Behzat Komiser, asker olamadığı için polis olan ve başka da bir baltaya sap olamayacak birisidir. Bu bakımdan en iyi yaptığı işi yani polisliği tercih etmiştir. Devreleri Müdür olmuşken, aldığı cezalardan dolayı kendisi hâlâ Başkomiser kalmıştır.

Netflix'te yer alan diğer Türk dizileri için "En İyi Netflix Türk Dizileri" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.


Netflix Korku Dizi Önerileri

Her sezonunu bir oturuşta izleyeceğiniz en iyi Netflix korku dizi önerilerini sunuyoruz. işte, akıllardan çıkmayacak gerilim, korku ve heyecan dolu en iyi Netflix dizileri

Bates Motel (2013-2017) IMDb: 8.2

en iyi netflix dizileri

IMDb sitesinde en iyi korku dizileri listesinde yer alan ve IMDB’deki ortalama 8.2 puan alıp 4 sezon boyunca ekranlarda yer alan Bates Motel, her sezonunu soluksuz izleyeceğiniz bir yapım. 2013-2014 yılları arasında Tv ekranlarında boy gösteren dizide, Norman Bates ve annesi Norma'nın hayatına odaklanıyor. Dizi, Norma'nın kocasının ölümünden sonra, yeni bir hayata başlamak için oğlu ile birlikte bir motel satın almasıyla başlar. Norma ve Norman sahil kasabası Oregon'daki evlerine yerleştikten sonra, kasabanın hiç de göründüğü gibi olmadığını anlarlar. NeOldu.com okurlarımızın Netflix platformunda mutlaka izlemesi gereken en iyi korku dizilerinden bir tanesi…

FRAGMAN


Slasher (2016) IMDb: 6.7

en iyi netflix dizileri

Günümüzde Netflix’te platformunda yer alan Slasher, doğduğu küçük kasabaya geri dönen Sarah Bennet (Katie McGrath) adındaki genç bir kadının hikayesini anlatmaktadır. Kahramanımız, anne ve babasını yıllar önce korkutucu bir şekilde cinayetle kaybetmiştir. Dizide, geçen yıllarda taklitçi bir katilin odak noktası olmuştur. Gerilim ve gizem dolu bu etkileyici yapımı mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

FRAGMAN


Ghost Wars (2017-2018) IMDb: 6.4

en iyi netflix dizileri

Paranormal güçlerin hakimiyetinde yer alan ve Alaska gibi uzak bir kasabada geçen bir hikayemizde Roman Mercer’in hayatın karşımıza çıkmaktadır. Dizide, Roman’ın, kasabaları devasa bir insan avından kurtarmak için kafasının içinde şeytanlardan kurtulup bastırdığı özel güçlerini kontrol altına almayı öğrenmesi ve bir yandan da kasabalıların ön yargılarını kırması gerekmektedir. Son derece akıcı ve güzel bir hikayeye sahip olan Ghost War dizisi, kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım…

FRAGMAN


Scream (2016) IMDb: 7.3

en iyi netflix dizileri

Bir döneme damgasına vuran Çığlık filmi serisinin devam dizisi konumunda olan Scream dizisinde, Lakewood’da bir siber alem zorbalığı geçmişe dair ürpertici izler taşıyan bir cinayetle sonuçlanır. Bu cinayetin bazı sonuçları olacaktır ve bu durum hem ürpertici hem de korkutucu bir hal almaya başlayacaktır.

FRAGMAN

Netflix'te yer alan diğer korku dizileri için "En İyi Netflix Korku Dizileri" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.


Netflix Fantastik-Bilim Kurgu Dizi Önerileri

Her sezonunu bir oturuşta izleyeceğiniz en iyi Netflix Bilim Kurgu Fantastik dizi önerilerini sunuyoruz. işte, akıllardan çıkmayacak heyecan, aksiyon ve fantastik konulu en iyi Netflix dizileri


Limitless (2015-2016) IMDb: 7.8

en iyi netflix dizileri

En İyi Filmler listesinde de yer alan Limitless filminin devamı niteliğinde olan ve aynı isme sahip olan dizinin konusu; Eddie’nin sıradan bir kişi olan Brian’e beynini kullanabileceği haplardan bir tane vererek macera başlar ancak Brian’in beklediğinden daha tuhaf bir hale gelen olaylar beklentisinin çok üstündedir. Çevresinde yaşanan olayları anlaması çözümlemesi iyi bir şey iken ancak seri cinayetler arasında kalması onu şüpheli duruma da sokmuştur. Artık peşinde dedektifler yer almaktadır ve sürekli olarak kaçmak durumundadır…

FRAGMAN


Sense8 (2015-2018) IMDb: 8.4

en iyi netflix dizileri

Son yılların en başarılı bilim kurgu ve fantastik dizileri arasında yer alan Sense8, ilk kez izleyiciyle 2015 yılında buluştu. 8 farklı ülkede 8 ayrı insanın hikayesini anlatan dizide, yaşayan 8 kişi “hoımosensorium” yani aynı gün doğmuşlar ve evrimsel süreç içerisinde farklılaşmışlardır. Oldukça farklı bir konuyu işleyen dizide, birçok dizi de olduğu gibi savaşılması gereken kötü düşmanlarda yer almaktadır. Konusu bakımından oldukça etkileyici bir yapım olan Sense8 dizisini mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz "Sense8 Dizisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

FRAGMAN


Altered Carbon (2018) IMDb: 8.2

en iyi netflix dizileri

2002 yılında İngiliz yazar Richard K. Morgan aynı isme sahip romanında diziye uyarlanan Altered Carbon 25 Y.Y ‘da geçmektedir. Dizide, insan zihni dijitalleştirilirse ve ruhlar bir bedenden diğerine transfer edilebilse neler olabileceği işlenmektedir. Netflix’te en çok izlenen dizilerin başında gelen  Altered Carbon, dizisinde her bölüm aksiyon ve gerilimin doruklarına ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz "Altered Carbon Dizisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

FRAGMAN


12 Monkeys – 12 Maymun (2015-2018) IMDb: 7.7

en iyi netflix dizileri

İnsanlığı yok edecek seviyede bir virüs sebebiyle, 2035 yılında dünya nüfusunun çok az bir kısmı hayatta kalmayı başarmıştır. Bu büyük salgından kurtulabilmek içinde insanlar küçük küçük koloniler oluşturmuş ve bu kolonilerde yaşamlarını sürdürmeye başlamış. Tabi, bir yandan da bilim adamları zamanı geri çevirmek ve bu durumun ortadan kalması için makine yapar… Bu işe gönüllü olarak kahramanımız James Cole seçilir. James kendisini yıllar öncesinde, bir akıl hastanesinde bulur. Ancak ne gelecekten geldiğine hiç kimse inanmamaktadır.

Her bölümünü heyecan dolu olan bu dizi Netflix platformu üyeliği üzerinden kaliteli görüntü kalitesiyle zevkle izleyebilirsiniz.

FRAGMAN

Netflix'te yer alan diğer fantastik-bilim kurgu dizileri için "En İyi Netflix Fantastik - Bilim Kurgu Dizileri" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.


Netflix Aşk Dizisi Önerileri

Her sezonunu bir oturuşta izleyeceğiniz en iyi Netflix Aşk dizisi önerilerini sunuyoruz. işte, akıllardan çıkmayacak romantizm dolu en iyi Netflix dizileri

Las chicas del cable / Kablo Kızları (2017) IMDb: 7.8

en iyi netflix dizileri

Konusu ile oldukça ilgi çekici bir yapım olan Las chicas del cable (Kablo Kızları) dizisi, 4 farklı kadına odaklanmaktadır. Bu 4 kadınımız, İspanya’nın 1920’lerdeki tek telefon şirketinde operatörlük yapmak için yola çıkar. Bu işte çalışmak ve gelişmek için ülkenin başkenti Madrid’e taşınmaları gerekmektedir. Burada kıskançlık, haset, ihanet ve dostluk birbirine karışan başlıca duygular olacaktır. Tarz bakımından Kore dizilerini andıran bu yapım, Netflix’te tercih edilebilecek aşk türünde bir dizidir…

Romance is a Bonus Book - Romaenseuneun Byulchaekboorok / Romantik Bir Bonus Kitaptır (2019) IMDb: 8.0

FRAGMAN


Lovesick / Aşk Ararken (2014) IMDb: 8.1

en iyi netflix dizileri

2014 yılında İngiliz kanallarında yayınlanan Scrotal Recall isminden yayınlanan dizi, 2015 yılında Netflix tarafından satın alındı ve bünyesine katıldı. Diziyi satın alan Netflix aynı zamanda dizinin adını da Lovestick yaptı.

Dizide, (Johnny Flynn), dizinin ilk bölümünde cinsel yolla bulaşan ve tedavisi kolay olan hastalıklardan klamidyayı kaptığını öğreniyor. Nasıl kaptığına dair fikri olmasa da doktoru bu zamana kadar beraber olduğu kişileri durumdan haberdar etmesini söyleyince o da bunu yerine getirmeye karar veriyor. Her bölümü komedi ve aşk dolu olan bu yapımı zevkle izleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

FRAGMAN


Plan Coeur / Aşk Planı (2018) IMDb: 7.5

en iyi netflix dizileri

Netflix platformunda yer alan ve bir Fransız aşk dizisi olan Plan Coeur (Aşk Planı), başklent Paris’te yaşan Elsa’nın hikayesini izleyiciye yansıtmaktadır. Elsa eski sevgilisini bir türlü unutamamaktadır. Bu durumdan şikayetçi olan yakın arkadaşları Elsa’ya, mutlu olması ve hayatına devam etmesi için erkek escort tutarlar. Bu plan hiç beklenmedik şekilde ilişkinin ilerlemesine ve iyi şeylere gebe olur… 2018 yılında ABD’de yayınlanmaya başlayan dizi, sevgililerle izlenebilecek oldukça güzel bir yapım…

FRAGMAN


You / Sen (2019) IMDb: 7.9

en iyi netflix dizileri

Netflix orijinal yapımlarından bir diğeri de You, platformda yer alan en başarılı suç, dram ve gizem türünde bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Netflix orijinal içeriklerinden bir tanesi olan You dizisinin konusu, Zeki bir kişi, olan ve New York’ta yaşayan Joe ve onun çalıştığı kitapçıya gelen Beck’in hikayesini anlatmaktadır.

IMDb’de ortalama 8.0 puana sahip olan You, Netflix’te izleyebileceğiniz son derece başarılı bir yapım…

Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz "Netflix’in Yeni Gerilim ve Aşk Dizisi; YOU" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

FRAGMAN


Friends from College (2017) IMDb: 6.8

en iyi netflix dizileri

Netflix aşk dizilerinden bir tanesi olan Friends from Collage, sıkı dost olan üniversite arkadaşları Ethan, Lisa, Sam, Nick, Max ve Marianne mezun olduktan yirmi yıl sonra tekrardan bir araya gelmelerini konu edinir. Ortalama 40’lı yaşlara gelen grup üyeleri, geçmişte yaşanan süreçlerin ardından yetişkin hayatın verdiği dengeli ve eğlenceli hayatı keşfederler. Aradan geçen uzun yılların aşkı çok daha kolay yürütülebilen bir şey olduğu gerçeğini ortaya çıkarır. 2017 yılından itibaren Netflix’te yayınlanan bu aşk dizisi gerçekten iyi bir tercih olacaktır.

FRAGMAN

Netflix'te yer alan diğer Aşk dizileri için "En İyi Netflix Aşk Dizileri" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.


2- Netflix Film Önerileri

Netflix film önerileri içeriğimizde sizler için özenle seçilen filmler farklı türlerden oluşmaktadır. Bunlar arasında, aksiyon, komedi, korku, suç, belgesel, bilim kurgu, dram ve aşk türleri başı çekmektedir. Bu türler arasında Netflixt’te yer alan en iyi filmleri bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

En İyi Netflix Aksiyon Film Önerileri

İçeriğimizin ilk sırasında, izlemeye başladığınızda her sezonunu bir oturuşta izleyeceğiniz en iyi Netflix aksiyon film önerilerini sunuyoruz. işte, akıllardan çıkmayacak aksiyon ve macera dolu en iyi Netflix filmleri

Triple Frontier (2019) IMDb: 8.7

en iyi netflix dizileri

Netflix 2019 yılı filmleri arasında yer alan ve kısa sürede platformda en çok izlenen filmlerden bir tanesi olan Triple Frontier, Özel Kuvvetler’de eskiden çalışan 5 arkadaşın Güney Amerikalı bir uyuşturucu baronunu devirmek için bir araya gelişini anlatır. Ancak olaylar sadece bununla kalmaz, bu ekibin bir araya gelmesiyle beraber istenmeyen ve beklenmeyen olaylar silsilesi başlar… Ben Affleck ve Oscar Isaac gibi oyuncuların yer aldığı yapım, son yıllarda Netflix’te yer alan en iyi aksiyon filmleri arasında… IMDB sitesinde aldığı ortalama 8.0 ‘da bunun en büyük göstergesi…

FRAGMAN


Black Mirror: Bandersnatch (2018) IMDb: 7.3

en iyi netflix dizileri

Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler listesinde de yer alan ve aynı zamanda Netflix oijinal içeriklerinden bir tanesi olan Black Mirror, bu sefer aynı isimde interaktif bir film ortaya çıkardı. İzleyiciyi adeta içine çeken bir özelliği bulunan Black Mirror: Bandersnatch 1980’li yıllarda geçmektedir. Dizide, genç bir programcının maceraları konu edinilmektedir. Bu genç karakterin yazdığı fantastik roman video oyun haline getirilir ve yapılan bu hareket, karakterimizin hayatının alt üst olmasına neden olur. Genç adam, artık hayatı artık sanal ve gerçek olarak sorgulamaya başlar.

FRAGMAN


The Reverant / Diriliş(2015) IMDb: 8.0

en iyi netflix dizileri

19. Yüzyıl Amerika sınırında yaşanan destansı hayatta kalma mücadelesini konu alan Diriliş, seyirciyi 1823 Amerika’sının benzersiz güzelliğine, gizemine ve tehlikesine çekiyor. 12 dalda Oscar’a aday gösterilen filmde Leonardo DiCaprio en iyi erkek oyuncu ödülünü ilk kez alma başarısı gösteriyor. Filmin konusunda ise 1820’li yıllarda kürkleri için hayvanlara tuzak kuran bir avcı, onu Missouri Nehri kıyısında ölüme terk eden acımasız bir paralı askerden intikam almak için yaşam savaşını anlatmaktadır.

FRAGMAN


Guardians Of The Galaxy - Galaksinin Koruyucuları (2014) IMDb: 8.1

en iyi netflix dizileri

Marvel ve Avengers kahramanlarından bir tanesi olan ve Marvel Filmleri arasında oldukça önemli bir yeri bulunan Guardians Of The Galaxy, Netflix filmleri aksiyon türünde kullanıcılarla buluşuyor.

Marvel evreninde oldukça farklı bir yeri olan Guardians Of The Galaxy filmi tamamen uzayda geçen bir yapım. Filmde başrolde bulunan kendisine Star-Lord lakabını takan maceracı Peter Quill, esrarengiz bir küreyi çalınca düşman Ronan ile başı derde girer…

Bu süreçte, ilerde çok büyük dost olacağı Roket, Groot, Drax ve aşık olacağı Gamora ile tanışır… Her sahnesi aksiyon dolu bu başarılı Marvel Filmini mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

FRAGMAN

Netflix'te yer alan diğer aksiyon filmleri için "Netflix En İyi Aksiyon Filmleri" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
41
11
11
6
13
9
21
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
BENZER HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.