Doğal Afet Filmleri - Doğanın Gazabını Hissettiren En İyi Felaket Filmleri

Doğal Afet Filmleri - Doğanın Gazabını Hissettiren En İyi Felaket Filmleri
21.02.202011:43

Dünya sinemasının en çok izlenen doğal afet temalı filmlerini listeledik. IMDb puanlarına göre filmleri sıraladığımız listemizde en iyi doğal afet ve felaket filmleri yer almıştır. İşte gelmiş geçmiş en iyi doğal afet filmleri...

Haber güncelleme tarihi 05.08.2020 08:57

 Mutlaka izlenmesi Gereken En iyi 15 Doğal Afet Filmi

Dünyanın başına gelen en büyük felaketleri ve doğa olaylarını beyaz perdeye aktaran en iyi yapımları bu içeriğimizde bir araya getirdik. Aksiyon ve macera dolu hikayeleriyle izleyenlerini etkileyen en iyi felaket filmlerini IMDb puanlarına göre bu listede sıraladık. İşte tüm zamanların en güzel ve en çok izlenen Doğal Afet Filmleri...

Doğal Afet Filmleri;     


1. Geostorm (2017) – IMDb: 5.3

Geostorm

Dünyayı yavaş yavaş etkisi altına alan soğuk hava çölün ortasında bir kasabayı tamamen dondurur. Bunun üzerine harekete geçen yetkililer dünya iklimini kontrol etmek amacıyla kurulan makinenin bu felakete yol açtığını anlarlar. Dünyanın buzul çağına girmesini engellemek için bu makinenin kesinlikle tamir edilmesi gerekir. Heyecan ve aksiyon dolu Geostorm filmin başrolünde ünlü aktör Gerard Butler rol almıştır.

Tür: Bilim-kurgu, Aksiyon, Doğal Afet

Fragman


2. Koloni – The Colony (2013) – IMDb: 5.3

the colony

Buzul çağına tekrar dönen dünya tamamen kar ve buz ile kaplanmıştır. İnsanlığım birçoğu bu açlık ve sefalet dolu günlerde hayatını kaybetmiş bir kısmı da kurdukları kolonide hayatlarını sürdürmüşlerdir. Ancak bu sırada iyice vahşileşen insanoğlu kolonilerde yaşayan diğer insanların canlarına kastetmektedirler. Büyük bir doğal afetin sebep olduğu bu felaket ve kaos ortamı izlemesi keyifli bir filmi ortaya çıkarmıştır. Filmin yönetmenliğini Jeff Renfroe yapmıştır.

Tür: Aksiyon, Doğal afet

Fragman


3. Pompeii (2014) – IMDb: 5.5

pompeii

2014 yılına damga vuran  Pompeii filmi tarihin en büyük doğal felaketlerinden biri olan Vezüv yanardağının patlaması olayını güzel bir kurguyla birleştirerek anlatmıştır. Başrolünde Kit Harington’un rol aldığı film başarılı yönetmen Paul W.S Anderson’un eseridir. Aynı zamanda en iyi aksiyon filmleri listesinde de yer alan Pompeii filminde Flavio ve Milo isimli karakterlerin bu felaket içerisindeki büyük aşkı da dikkat çekici olmuştur.

Tür: Doğal Afet , Aksiyon, Macera

Fragman


4. 2012 (2009) – IMDb: 5.8

2012

Maya takvimine göre Kıyamet’in 2012 yılında gerçekleşeceği kehanetini anlatan başarılı yapım vizyona girdiği 2009 yılında izlenme rekorları kırmıştır. Muhteşem kurgu ve senaryosuyla dikkat çeken yapım fırtınalar, patlamalar, depremler, yangınlar ve daha birçok doğal felaketi izleyicilerine sunmuştur.  Bilim-kurgu türünün başarılı yönetmenlerinden Ronald Emmerich’in eseri olan filmin başrolünde ünlü aktör John Cusack rol almıştır.

Tür: Aksiyon, Bilimkurgu, Doğal Afet

Fragman


5. Noah (2014) – IMDb: 5.8

noah

Dünyaya gelme amacından sapan ve Allah’a kulluk etmekten vazgeçen insanoğlu başlarına gelecek olan büyük felaketten habersiz yaşamaktadırlar. Bu sırada tebliğ için görevlendirilen Hz. Nuh etrafına birkaç inanan toplayabilmiştir. Allah’ın hz. Nuh’a bir gemi inşa ettirmesi ise büyük tufanın işaretiydi. Fırtınalar ve seller başladığında ise yeryüzü tamamen sular altında kalacaktır. Başrolünde Russel Crowe’nin rol aldığı başarılı yapım ünlü yönetmen Darren Aronofsky imzalıdır.

Tür:  Fantastik, Epik, Macera

Fragman    


6. San Andreas Fayı (2015) – IMDb: 6.1

san andreas fayı

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez ismi Dwayne Johnson bu kez büyük bir doğal afetin yol açtığı felaketin anlatıldığı “San Andreas Fayı” filminin başrolünde yer almıştır. Bir arama kurtarma pilotu olan Tom San Andreas Fayından oluşan hareketlilik sebebiyle California’da 9 şiddetinde oluşan depremde arama kurtarma faaliyetlerinde görev alır. Ancak bu sırada çocuklarının San Francisco’da olduğunu ve felaketlerin oraya da ulaşacağını öngören Tom karısı ile birlikte çocuklarını kurtarmak için yola çıkarlar.

Tür: Aksiyon, Macera, Doğal Afet

Fragman


7. Kusursuz Fırtına (The Perfect Storm) (2000) – IMDb:  6.4

Kusursuz Fırtına

Senaryosu gerçek bir olaydan esinlenerek yazılan başarılı film Kusursuz Fırtına 1991 yılında balık avlamak amacıyla Atlantik denizine açılan bir teknenin başına gelen olayları anlatmaktadır. Büyük bir fırtına ve teknenin boyunu aşan dalgalarla mücadele eden denizciler doğanın acımasız yüzüne karşı hayta kalma mücadelesi verirler. Başrollerinde George Clooney, Mark Whalberg ve Diane Lane’in rol aldığı film izlenme rekorları kırmış bir doğal afet filmidir.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Doğal Afet

Fragman


8. Yarından Sonra (The Day After Tomorrow) (2004) – IMDb: 6.5

yarından sonra

Antartika’da büyük bir buzul kütlesinin kopması bir takım felaketleri peşinde getirecek büyük bir doğal afetin habercisi olmuştur. İklim bilim uzmanı Jack Hall ise insanların bu konuda uyararak buzul çağının yeniden geldiğini söyler.  İnsanların çoğunluğu daha sıcak iklim şartları olan güney bölgelere doğru kaçarken Jack, New York’ta mahsur kalan oğlu ve arkadaşlarını kurtarmak için büyük bir maceranın içine girecektir. Kurgusal olarak bir takım eleştirilere maruz kalan film aksiyon ve heyecan dolu sahneleriyle genel olarak başarılı bir doğal afet filmidir.

Tür: Doğal Afet, Fantastik, Macera

Fragman


9. Armageddon (1998) – IMDb: 6.6

Armageddon

Sinema dünyasının başarılı yönetmenlerinden Michael Bay’in eseri olan filmin başrollerinde Bruce Willis, Billy Bob Thornton ve Ben Affleck rol almıştır. Filmin konusu ise dünyaya yaklaşmakta olan büyük bir meteorun yeryüzüne düşmeden bir şekilde imha edilmesini anlatmaktadır. Plana göre meteor iki parçaya ayrılıp dünyanın iki yanında geçmesi sağlanacaktır.

Tür: Bilimkurgu, Doğal Afet

Fragman


10. Bolgen  - Dalga (2015) – IMDB: 6.7

Bolgen

Norveç sinemasının en iyi yapımlarından biri olan “Dalga” filmi başarılı yönetmen Roar Uthaug imzalı bir filmdir. Büyük bir tsunami felaketinin yarattığı dehşet verici ortamda hayatta kalma mücadelesi veren insanları anlatmaktadır. Film son derce gerçekçi sahneleriyle dikkat çekmiştir.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Doğal Afet

Fragman


11. Dünya Savaşı Z (2013) – IMDb: 7.0

Dünya Savaşı Z

Dünyayı ve insanlığı tehdit eden büyük bir salgın her geçen gün daha da yayılmaktadır.  İnsanları zombiye dönüştüren bu hastalıktan kurtulmanın yolu ise hala bulunamamıştır.  Bu sırada saldırıdan kurtulmak için ailesiyle birlikte amansız bir mücadele veren Gerry Lane (Bradd Pitt) ailesini güvenli bir bölgeye sevk ettikten sonra dünyayı kurtarmak için bir takım araştırmalar yapar. Ancak bu araştırmaları yaparken birçok felaket ve dehşet olaylarının arasında kalacaktır.

Tür: Doğal Afet, Bilimkurgu, Aksiyon

Fragman


12. Everest (2015) – IMDb: 7.1

Everest

Yaşanmış bir hikayenin beyaz perdeye aktarılmasıyla ortaya çıkan film Everest dağına tırmanan iki farklı grubun büyük bir kar fırtınasına maruz kalmalarını ve verdikleri hayatta kalma mücadelesini anlatmıştır. Baltasar Kormakur’un unutulmaz filmlerinden biri olan Everest’in başrollerinde Jason Clarke, Jake Gyllenhaal ve Josh Brolin rol almıştır.

Tür: Doğal, Afet, Hayatta Kalma

Fragman


13. Ben Efsaneyim (2007) – IMDb: 7.2

Ben Efsaneyim

Will Smith’in en iyi bilim kurgu filmleri listesinde de yer alan Ben Efsaneyim filmi dünyayı etkisi altına alan bir virüs salgını sonucu insanlığın neredeyse yok oluşunu anlatmaktadır. Ailesini ve yaşadığı şehirdeki herkesi kaybeden Robert Neville bu virüsü engellemek amacıyla çalışmalar yapan bir bilim adamıdır. 3 yıl süren çalışmaları sonucu virüse karşı bağışıklık kazanan bilim adamı dünyayı bu felaketten kurtarmak için kendi canını bile feda edecektir.

Tür: Aksiyon, Macera, Doğal Afet

Fragman


14. Kıyamet Günü (Lo İmposible)(2012) – IMDb: 7.6

kıyamet günü

Oyuncu kadrosunda Naomi Watts, Ewan McGregor ve Tom Holland’ın rol aldığı “Kıyamet Günü isimli film 2004 yılında yaşanan Tsunami felaketinden mucizevi bir şekilde kurtulan bir ailenin gerçek hikayesini sinemaya aktarmıştır. Tayland’a tatil amacıyla giden 5 kişilik bir aile yeni yıl kutlamalarının ertesi günü uyandıklarında otelin üzerine doğru gelen dev dalgaları görmüşlerdir. Bu felaketten kurtulmak ise aksiyon ve macera dolu sahneleri ortaya çıkarmıştır. Filmin yönetmenliğini J .A. Bayona yapmıştır.

Tür: Doğal Afet, Macera

Fragman  


15. Artçı Şok (Tang Shan Da Di Zhen) (2010) – IMDb: 7.6

artçı şok

Çin sinemasının en önemli eserlerinden biri olan “Artçı Şok” Tanshan şehrinde yaşanan büyük depremin sinemaya uyarlanmasıdır. 240.000 kişinin ölümüne sebep olan bu deprem en iyi doğal afet filmi olan “Artçı Şok” filmini ortaya çıkarmıştır. Filmin yönetmen koltuğunda Xiaogang Feng oturmuştur.

Tür: Doğal Afet, Dram

Fragman

Önerilen İçerik: İzlemeye Doyamayacağınız Gelmiş Geçmiş En İyi 20 Soygun Filmi

NeOldu.com  

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
15
703
14
17
36
22
121
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.