Regl Öncesi ve Regl Dönemi Cinsel İstek

Regl Öncesi ve Regl Dönemi Cinsel İstek
24.11.201518:21

Regl döneminde cinsel ilişki yaşanması hakkında bilinmesi gereken gerçekler nelerdir? İşte, regl dönemi ve regl sonrası cinsel istek yapılıp yapılmaması hakkında detaylı bilgi.

Haber güncelleme tarihi 26.10.2018 11:41

Regl Öncesi Cinsel İstek

Regl öncesi ve regl dönemi, kadınların değişim yaşadıkları bir dönemdir. Bu dönemde kadınlar ruhsal ve fiziksel değişimlere uğramaktadırlar. Regl öncesinde yaşanan durumlara genel olarak regl öncesi gerginlik sendromu denilmektedir. Bu sendrom kadınların neler yaşadıklarını anlatmaktadır. Regl öncesinde kadınlar aşırı gergin bir dönem geçirmektedirler.

regl-oncesi-ve-regl-donemi-cinsel-istek-002.jpg

Regl öncesinde yaşanan fiziksel değişimler göğüslerin gerginleşmesi, göğüslerde şişlik, vücutta şişlik gibi durumlardır. Ruhsal değişimler ise gerginlik, sinirlilik hali, iştah değişikliği, mutsuzluk, huzursuzluk ve cinsel istek değişimleri gibi durumlardan oluşmaktadır. Kadınlarda da cinsel istek erkekler de olduğu gibi eşit düzeyde bulunmaktadır. 

Her kadında cinsel istek farklılık yaratmaktadır. Cinsel istek, farklı nedenlerden dolayı artış ve azalma göstermektedir. Bazı kadınlarda cinsel istek daha az iken, bazı kadınlarda ise daha fazladır. Regl dönemi öncesinde kadınlarda cinsel istek değişim göstermektedir. Bu durum her kadında farklı yaşanmaktadır. Bazı kadınlarda regl öncesi cinsel istek artışı görülürken bazı kadınlarda ise bu durumun aksine cinsel istekte azalma görülmektedir.

regl-oncesi-ve-regl-donemi-cinsel-istek-001.jpg

Regl dönemi öncesinde cinsel istekte azalma yaşanmaktadır. Kadınların regli öncesi yaşadığı zorlu durumlar, kadınların cinsel ilişkiden uzak durmalarına neden olmaktadır fakat bazı kadınlar bu durumu hafif olarak atlatırlar. Bu nedenle cinsel ilişkiye karşı istekli olurlar. Regl dönemi cinsel ilişkiye girmekten kaçınmazlar.  


Regli Dönemi Cinsel İstek

Regl döneminde cinsel istekte artış yaşanmaktadır fakat regl dönemi öncesinde olduğu gibi bu durumdan kişiden kişiye değişim göstermektedir. Genel olarak regl öncesinde yaşanan sıkıntılar biter ve kadının rahatsızlığı hafifler ve cinsel ilişkiye istekli olur fakat bazı kadınlarda ise bu durumun aksi yaşanmaktadır.

regl-oncesi-ve-regl-donemi-cinsel-istek-003.jpg

Bazı kadınlar regl döneminde de zorlu bir süreç geçirmektedir. Bu dönemde yaşanan kanamalar kadında ağrı, kramp ve sancı oluşumuna neden olmaktadır. Bu durum kadınların kendilerini hasta gibi hissetmelerine neden olmaktadır. Bu yüzden kadınların bazıları regl döneminde cinsel istekte azalma yaşamaktadırlar.  

Aynı zamanda regl döneminde yaşanan regl kanaması kadının kendini temiz hissetmemesine neden olmaktadır. Erkeğin bu durumu itici bulacağını düşünmektedirler. Bu dönemde kadınlar erkeklerden uzaklaşmaktadırlar. Bunların yanı sıra regl döneminde cinsel ilişkiye girilmesi kişiden kişiye göre değişmektedir.

regl-oncesi-ve-regl-donemi-cinsel-istek-004.jpg

Bu durum genel olarak kişinin yaşayış tarzı ve inançlarına göre farklılık yaşamaktadır. Bu durumların bir araya gelmesi ile kadınların regl döneminde cinsel isteklerinin öldüklerini belirtmektedirler. Regl döneminde yaşanan sıkıntılardan dolayı ve regl döneminde cinsel ilişkinin sakıncalı olduğu nedeniyle kadınlar regl dönemi cinsel istek duymamaktadırlar. 

Adet Söktürücü Bitkiler, Kürler ve Hareketler

Adet Düzensizliğini Gideren Bitkiler ve Kürler 

Adet Sancısını Gidermenin Yolları

Adet Sancıları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Adet Dönemi Hesaplama

Adet Gecikmesinin Sebepleri

Adet (Regl) Düzensizliği ve Gebelik

Adet Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Adet Geciktirici Hap ve Etkileri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2024
1705
1375
956
802
361
1952
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.