Regl Döneminde Cinsel İlişkiye Girmek Zararlı Mıdır?

Regl Döneminde Cinsel İlişkiye Girmek Zararlı Mıdır?
24.11.201512:34

Regl döneminde cinsel ilişkiye girmek zararlı mıdır? Bu dönemde cinsel ilişkiye girmenin kadın ve erkek için riskleri nelerdir? Regl döneminde cinsel ilişkiye girmek hamile kalınmasına neden olur mu?

Haber güncelleme tarihi 06.07.2020 09:43

Regl Döneminde Cinsel İlişki

Regl döneminde cinsel ilişkiye girmenin zararlı olup olmadığı sıkça tartışılan bir konudur. Bu durumla ilgili birçok soru insanların kafasında soru işareti olarak belirmektedir. Bu sorular regl dönemi cinsel ilişkiye girilir mi? Regl dönemi cinsel ilişkiye girmek kısırlığa yol açar mı ve bir diğer soru ise regli dönemi cinsel ilişkiye girmek hamile kalınmasına neden olur mu? Bu sorular genel olarak herkesin kafasında olan sorulardır.

 

regl-doneminde-cinsel-iliskiye-girmek-zararlimidir-006.jpg

 

Regl döneminde cinsel ilişkiye girmek kişilerin kendi isteklerine, düşüncelerine ve inançlarına göre yaşanması gereken bir durumdur. Bazı kişiler regl döneminde cinsel ilişkiye girilmemesini gerektiğini savunurken, bazı kişiler ise regl dönemi cinsel ilişkiye girme konusunda olumlu düşünmektedirler.

Regl döneminde cinsel ilişkiye girmek konusunda en önemlisi kadının isteğinin olmasıdır. Kadınlar regl döneminde huzursuz olmaktadır. Genel olarak regl dönemi kadınlarda birtakım değişikliklerin olduğu bir dönemdir. Bu dönemde kadınlar ruhsal değişiklikler ve beden değişiklikleri yaşamaktadır.

Ağrılı ve sancılı bir dönem yaşadıkları için genel olarak huzursuz ve mutsuz hissetmektedirler. Hatta yaşanan ruhsal değişimler kadınların kendini kötü hissetmesine neden olur. Bu dönemde kadınların kendilerine olan öz güvenleri azalmaktadır.

 

regl-doneminde-cinsel-iliskiye-girmek-zararlimidir-007.jpg

 

Regl döneminde yaşanan beden ve ruhsal değişimlerden dolayı kadınların çoğu regl döneminde cinsel ilişkiye olumlu bakmamaktadır fakat bazı kadınlar ise bu dönemde cinsel istekleri daha fazla yaşarlar. Bu nedenle cinsel ilişkiye girmekten kaçınmazlar. Aynı şekilde erkeklerin bir kısmı bu durumu doğru bulurken, bir kısmı ise doğru bulmamaktadır.

Regl Döneminde Cinsel İlişkiye Girmenin Zararları Nelerdir?

Regl döneminde cinsel ilişkiye girmenin birçok zararı bulunmaktadır. Regl kanaması yaşayan kadın, bu durumda kendini çok rahat hissetmemektedir. Bu nedenle kadında cinsel isteksizlik meydana gelmektedir. Cinsel isteksizlik nedeni ile sağlıklı bir ilişki yaşanmamaktadır. 

 

regl-doneminde-cinsel-iliskiye-girmek-zararlimidir-002.jpg

Regl döneminde cinsel ilişkiye girilmesi hijyen ve temizlik açısından tercih edilmemelidir. Doktorlar kadınları bu konuda uyarmaktadır. Doktorların regl döneminde cinsel ilişkiye girilmemesi gerektiğini belirtmektedir. Regl döneminde rahim ağzı regl kanı, kramp ve sancılarla beraber vajinadan dışarıya doğru ilerlemekte ve boşalmaktadır.

 

regl-doneminde-cinsel-iliskiye-girmek-zararlimidir-004.jpg

 

Bu durumda cinsellik yaşanması vajinada bulunan bakteriler ve dışarıdan erkek yoluyla gelecek bakteriler yumurtalıklara, rahme ve genital bölgeye doğru ilerlemesine neden olur. Bu durum ilerideki yaşlarda birçok hastalığa ve rahatsızlığa yol açmaktadır. Bu durum sadece kadında değil erkeklerde de yaşanmaktadır.

 

regl-doneminde-cinsel-iliskiye-girmek-zararlimidir-005.jpg

 

Regl döneminde cinsel ilişkiye girilmesi erkeklerinden bakterilerden dolayı enfeksiyon kapmasına ve ileride birçok hastalıklar yaşanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle regl dönemi cinsel ilişkiye girilmesi tıbbi açıdan ve hijyenik açıdan önerilmemektedir. 

 

Regl Döneminde Cinsel İlişkiye Girmek Kısır Yapar Mı?

Regl döneminde cinsel ilişkiye girmek kısır yapar sözleri sıkça duyulmaktadır. Genellikle regl döneminde yaşadığı kanamanın pis kan olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle de kısır olunmasına neden olduğu söylenmektedir fakat bu durum yanlıştır.

 

regl-doneminde-cinsel-iliskiye-girmek-zararlimidir-001.jpg

 

Regl döneminde cinsel ilişkiye girmek kısır yapmamaktadır. Ayrıca kadının regl dönemindeki regl kanı da pis değildir. Bu durum rahim içerisindeki dokunun dökülmesi ile yaşanmaktadır. Bu doku ise temiz ve normal bir dokudur. 

Regl Döneminde Cinsel İlişkiye Girmek Hamile Kalınmasına Neden Olur Mu?

Regli döneminde cinsel ilişkiye girince hamile kalınır mı soruları genellikle kafa karışıklıklarına neden olmaktadır. Regl dönemi cinsel ilişkiye girmek hamile kalınmasına neden olmamaktadır. Bu dönemde döllenmeye hazır bir yumurta bulunmamaktadır. Regl döneminde kanama döl yatağından gelmektedir. Her ay kadının da bebeğin yerleşeceği döl yatağı gelişmektedir.

 

regl-doneminde-cinsel-iliskiye-girmek-zararlimidir.jpg

 

Gebelik oluşmadığı sürede vajinal yoldan dökülmektedir. Döllenmeye hazır bir yumurta olmaması nedeniyle spermin bulup dölleyebileceği yumurta bulunmamaktadır. Aynı zamanda bebeğin yerleşeceği döl tabakası bulunmamaktadır. Bu nedenle regl döneminde cinsel ilişkiye girmek hamile kalınmasına neden olmamaktadır. 

Adet Söktürücü Bitkiler, Kürler ve Hareketler

Adet Düzensizliğini Gideren Bitkiler ve Kürler 

Adet Sancısını Gidermenin Yolları

Adet Sancıları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Adet Dönemi Hesaplama

Adet Gecikmesinin Sebepleri

► Regl Öncesi ve Dönemi Cinsel İstek

Adet (Regl) Düzensizliği ve Gebelik

Adet Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Adet Geciktirici Hap ve Etkileri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4352
2890
522
408
2433
410
1398
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.