Kız Kıza İzlenebilecek En İyi 20 Film

Kız Kıza İzlenebilecek En İyi 20 Film
06.12.201815:01

Sinema evreninde özellikle kadınların mutlaka izlemesi gereken birçok film yer almaktadır. Bizlerde bu içerikte erkeklerden ziyade kızların mutlaka izlemesi gereken filmleri bir araya getirdik. İşte, kız kıza izlenmesi gereken en iyi filmler…

Haber güncelleme tarihi 16.09.2020 09:45

Kız Kıza İzleyebileceğiniz En Mükemmel Filmler

Geçmişten bugüne izlediğiniz birçok sinema filmi yer almaktadır. Bu filmlerin bazılarını tek başınıza bazılarını erkek arkadaşlarınızla bazılarını ise kız kıza izlemiş olabilirsiniz. Bu durum oldukça normaldir. Çünkü, her film kategorisi ya da film türü kişiden kişiye farklılık gösterdiği gibi cinsiyete göre de farklılık göstermektedir. Erkek erkeğe izlenecek filmler ile kız kıza izlenecek filmler bu farklılıkların temelinde yer almaktadır. Bizler de bu içerikte özellikle kız kıza mutlaka izlemesi gereken en iyi filmleri bir araya getirdik.

Kız Kıza İzlenebilecek Filmler;


20. Benim Zengin Dostlarım (2006) IMDb: 5.8

kız kıza izlenebilecek filmler

Olivia çok yoğun bir iş hayatı olan biridir. Bir gün işinden ayrılarak kendisine zaman ayırmaya karar verir. Fakat düşüncesi istediği gibi gitmez, kendisini büyük bir boşluğun ortasında yapayalnız hissetmektedir. Günden güne bunalıma giren Olivia, geleceği hakkında bazı şeyleri gözden geçirmeye başlar.

Büyük umutsuzluklar içerisinde ilk olarak yakın arkadaşlarına ve çevresine baştan sona tekrar göz atar. İlk olarak yanından hiç ayrılmayan zengin arkadaşlarından başlar. Film arkadaşları ve Olivia arasında geçen sıcak ilişkileri konu almaktadır. Hayatın içinden abartısız ve doğal bir senaryoya sahip olan film oyuncu kadrosu ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Fragman


19. İyi Kızlar (2013) IMDb: 6.0

kız kıza izlenebilecek filmler

Lisede okuyan ve çok iyi arkadaş olan Lilly ve Gerri sürekli beraber gezerek her şeyi beraber yapmaktadır. Herkes onları iyi kızlar olarak bilmektedir. Fakat onlar bu durumdan rahatsızdır ve ilk cinsel ilişkilerini yaşayarak bu düşünceyi üstlerinden atmaya karar verirler. Bu durum aynı zamanda onlar içinde bir keşif, macera ve merak giderici olacaktır.

Yaz dönemine girdikten sonra yaşadıkları küçük kasabanın sahilinde kendilerine uygun birilerini aramaya başlarlar. Bu arayış kısa sürer ve iki adamla tanışarak cinsel anlamda bir şeyler yaşamak istediklerini söylerler. Ama buldukları adamlar onlara olumsuz etkiler yaşatacaktır.

Fragman


18. Bekar Yaşam Kılavuzu (2016) IMDb: 6.1

kız kıza izlenebilecek filmler

ABD'nin en çok bekar olan eyaletlerinin başında New York gelmektedir. Burada yaşayanlar genel olarak bekar kişilerdir. New York'ta yaşayan kadın ve erkekler genel olarak uzun ilişki veya evlilik yerine tek gecelik ilişkileri tercih etmektedir. Fakat bu durum çok iyi arkadaş olan dört kadının dikkatini çeker ve bu işe son vermeye karar verirler.

Kendi bekar yaşantılarını ve diğer New York'luları baştan sona değiştirmeye karar veren Alice, Robin, Lucy ve Meg dörtlüsü kendilerini büyük bir komedinin içerisinde bulurlar. Fakat ilk olarak kendi aşk hayatlarını düzeltmeleri gerekmektedir.

Fragman


17. Büyücüler Kulübü (1996) IMDb: 6.3

kız kıza izlenebilecek filmler

Dört kişilik bir kız arkadaş grubu yeni tanıştıkları kız arkadaşlarını da gruplarına alarak büyücülük deneyimlerini daha geniş alanlara yaymaya çalışırlar. Kızlar sahip oldukları büyülü güçleri sayesinde istedikleri her şeye sahip olabilmektedirler. Büyülü güçleri sayesinde istedikleri erkeği kendilerine aşık edebilmekte ve amaçları doğrultusunda kullanabilmektedir.

Büyüleri sayesinde istediklerine ulaşabilen kızlar sürekli olarak kendilerine yeni maceralar oluşturmaktadırlar. Sinema dünyasının en güzel ve heyecanlı filmleri arasında yer alan The Craft 1996 ABD yapımı bir filmdir. Dram, gerilim, korku ve fantastik türü olan bu film yönetmen Andrew Fleming tarafından çekilmiştir.

Fragman


16. Mona Lisa Gülüşü (2003) IMDb: 6.5

kız kıza izlenebilecek filmler

1953 yılında geçen filmde Katherine Ann Watson California’dan New England’a gelir. Savaş sonrası bir dönemde yaşanan filmde başarılı bir sanat tarih öğretmeni olan Katherine Watson Wellesley Kız Koleji’nde öğretmenliğe başlar. Ancak kısa süre sonra anlar ki gayet başarılı olan bu okul ve kasaba oldukça muhafazakar bir yapıya sahiptir.

Kız öğrencilerin tek amacının evlenip ev işleri ve çocuk yapmaktır. Değişik hayatlar seçebilecekleri ve kendi yollarını belirleyebilecekleri konusunda öğrencilerine bilgi veren Katherine Watson okul yönetiminin sert tepkisiyle karşı karşıya kalacaktır. Filmde her şeye rağmen öğrencilerinin sevgi ve saygısının kazanan öğretmenin mücadelesi konu alınıyor.

Fragman


15. Gezgin Pantolon Kardeşliği (2005) IMDb: 6.5

kız kıza izlenebilecek filmler

Tibby, Lena, Carmen ve Bridget çocukluktan beri hiç ayrılmayan her zaman beraber takılan çok yakın 4 arkadaştır. Artık yaşları ilerlemeye başlamıştır ve gençlik dönemleri bitmek üzeredir. Bir gün oturarak gelecekleri hakkında konuşmaya karar verirler.

Konuşma sonunda hiç ayrılmama ve birbirlerine bağlı kalma yemini ederler. Bunun için garip bir gelenek yapmaya karar vermişlerdir. 4'ünün de vücuduna tam oturan bir kot pantolon alırlar ve sürekli bu pantolonu giyerek temas halinde olacaklarına inanırlar. Bu süreç zarfında başlarına komik ve duygusal olaylar gelecektir.

Fragman


14. Fırlama Kızlar (1995) IMDb: 6.8

kız kıza izlenebilecek filmler

Beverly Hills'de yaşayan bir grup çılgın gencin hayatı konu alınıyor. Cher okuduğu okulun en popüler kızı olarak bilinmektedir. Giyim tarzı, güzelliği ve tarzı karakteriyle bütün erkekler ona aşıktır ve kızlar kıskanç gözlerle ona bakmaktadır.

Cher'in en çok zevk aldığı şey ise içine kapanık, çekingen ve kendi halinde okulda takılan kişileri kendisine aşık etmek ve onları karakterini baştan sona değiştirmektedir. Bu şekilde davrandığı kişilere öz güven gelir ve yaşamları tamamen değişir. Cher ise bu yaptığına "Cher'in Projesi" ismini vermiştir. Bunu yapacağı son kişi ise Tai isimli öğrencidir. Asosyal yaşama sahip olan Tai, kendini baştan yaratacaktır.

Fragman


13. Nedimeler (2011) IMDb: 6.8

kız kıza izlenebilecek filmler

Yaşamını karmakarışık sürdüren Annie, erkeklerle ilişkilerini bir türlü devam ettirememektedir. Çok yakın arkadaşı olan Lillian'ın nişanlanması, kendisi hakkında düşünceleri dalmasına neden olur. Sevgilisi onu terk etmiş ve yalnızca yatak arkadaşlığını sürdürdüğü Tom'dan hoşlanmaktadır. Ancak Tom onun beklentilerini karşılamamaktadır. Yalnız bir kadın gibi hisseden Annie, severek pastalar yaptığı pastanesi kapanmış, kariyeri bitmiş ve parasız kalmıştır.

Şimdi ise annesi sayesinde, bir aksesuar dükkanında satış elemanlığı işini yapmaktadır. Bütün bu olaylar üzerine, yakın arkadaşının baş nedimesi olmuş ancak burada da karşısına bir rakip çıkmıştır. Annie için bu kabul edilemezdir. Hem de bu rakip çok zengin, çok alımlı ve yaşamı da kendisi gibi çok güzeldir. Baş nedime olmak isteyen bu iki kadın arasında savaş başlamıştır.

Fragman


12. Takvim Kızları (2003) IMDb: 6.9

kız kıza izlenebilecek filmler

Farklı yaşamlara sahip olan 11 kadın büyük bir, "kadın enstitüsünde" çalışmaktadır. Bu enstitüsü, lösemi hastaları için para toplayan, yardım kampanyaları başlatan bir yerdir. Burada amaç sadece para toplayarak yardım yapmaktadır. Bir türlü istedikleri parayı toplamayı başaramayan kadınlar bir araya gelerek farklı bir yola başvururlar.

Yeni yıl için takvim çıkaran kadınlar soyunarak takvim için çıplak pozlar verir. Hepsi birden soyunarak bütün yapraklarda yerini alan kadınlar kısa sürede sadece ülkede değil dünya çapında bir üne kavuşurlar. Büyük paralar kazandıktan sonra istedikleri yardımları yapmayı planlayan kadınların önünde bazı engeller olacaktır.

Fragman


11. Patenci Kızlar (2009) IMDb: 6.9

kız kıza izlenebilecek filmler

Teksas’ta hayat; Bliss Cavendar’a yalnızca iki seçenek sunmaktadır: Futbola devam etmek ya da güzellik yarışmasıyla kraliçelerden biri olmak. Bu iki kategori ise, toplumdaki cinsel rollere göre paylaştırılmıştır. Seçim hakkı sunulmamaktadır!

Bliss ise bu seçeneksizlikten ve monotonluktan her gün kat be kat daha fazla bunalım yaşamaktadır. Eski güzellik kraliçelerinden biri olan annesi ise; Bliss’in kendi yolundan gitmesini ve güzellik yarışmalarına devam etmesini istemektedir. Daha erkeksi ve sert özellikler taşıyan Bliss’in kurduğu planlar ise, çok daha farklıdır. Vizyona girdiği ilk hafta Whip It; Box Office US’te 6.sırada yer aldı.

Fragman


10. Kötü Kızlar (2004) IMDb: 7.0

kız kıza izlenebilecek filmler

Ailesi bir zoolog olan Cady adındaki kız ailesi ile birlikte Afrika’da yer alan küçük köylerden birinde büyümüştür. Bu yüzden de Cady güçlü olanın hayatta kalmaya hak kazandığını da küçük yaşta öğrenen bir kızdır. Ama on beşli yaşlarına geldiğinde liseye başlamak zorunda kalır ve bu okulda ve bu yaşta orman kanunlarında da epey bir değişiklik olduğunu görür. Ancak asıl olaylar daha başlamamıştır. Cady yeni okulundaki popülerliği oldukça yüksek olan güzel bir kızın eski erkek arkadaşına aşık olur. Hayat artık Cady için oldukça karışık olacaktır.

Fragman


9. Karamel (2007) IMDb: 7.1

kız kıza izlenebilecek filmler

Beyrut’ta yaşamakta olan beş kadın; dostluk, eşlik edilebilecek bir birliktelik, iş aramak, evlilik, aşk gibi konular için bir araya gelirler. Bu kadınlar; her şeyden konuşurlar bir güzellik salonunda buluşup. Hatta bu konular arasında farklı nesilden kadınları içeren sohbetleri de gerçekleştirirler.

Bu buluşmalarında hayallerini dile getirip sırlarını paylaşarak iç dökerler birbirleriyle. Şehrin en renkli yerlerinde bir araya gelirler. Bu beş kadının da her birinin bambaşka hayatı vardır. Aynı zamanda her biri kendine göre son derece güzeldir ve birbirinden farklıdır. Film; bu kadınların ortak paylaşımlarıyla bir araya gelmesini aktarıyor.

Fragman


8. Kadının Fendi (2010) IMDb: 7.2

kız kıza izlenebilecek filmler

Kadının Fendi başrolün de Sally Hawkins yer aldığı film gerçek bir hikayeden esinlenerek kadının toplumdaki yeri üzerine hazırlanmış bir komedi filmi. Filmde erkek ve kadın arasında eşit kazanç olması gerektiğini savunan ve cinsel ayrımcılığa karşı çıkan bir grup kadının hikayesi anlatılıyor. Bu kadınlar 1968 yılında İngiltere'de bulunan bir Ford fabrikasında çalışıyor.

Filmde kadınlar haklarını elde etmek için hem patronlarına, hem kocalarına hemde devlete karşı bir çaba sarf etmek zorunda kalıyor. Çünkü her ne kadar çalışan insanlar olsalar da hayatları fabrika ve mutfak arasında mekik dokuyarak geçiyor.

Fragman


7. Çelik Manolyalar (1989) IMDb: 7.2

kız kıza izlenebilecek filmler

Louisiana da bulunan bir grup kadının kuaför de yaptıkları dedikodu ile bütün dertlerinden sıyrıldıklarını anlatan bu filmde her kadının kendine has farklı bir derdi vardır. Kimisinin kocası bir süre önce vefat etmiş, kimisi ise hiç evlenme şansı yakalayamamıştır. Kimisi depresiftir kimisinin ise çok farklı bir problemi vardır.

Birbirlerine dertlerini anlatmaya başlayan bu kadınların hikayesi filmin geçtiği kuaförde kesişir ve olaylar anlatılmaya başlanır. Bir kadının başından geçenlerin özeti gibi olabilecek bu film annelik, arkadaşlık, iyilik ve doğru üzerine birçok dersi içerisinde barındırmaktadır. Aslında bir dram filmi olsa da komediyi de iyi bir şekilde işlemektedir.

Fragman


6. Küçük Kadınlar (1994) IMDb: 7.3

kız kıza izlenebilecek filmler

Bir Anne ve dört kızının yaşam mücadelesinin anlatıldığı hikaye, küçük kadınlar kitabından sinemaya aktarılmış duygu yüklü bir drama.

Babalarının iç savaşta olması sebebiyle dört genç kızın yaşama tutunma çabasını anlatan filmde, annenin kızlarını bir arada tutabilmek için verdiği uğraşlar da alenen anlatılıyor. Kız kardeşler Joe, Meg, Beth ve Amy March’ın drama, hayata tutunma çabaları ve yıllar sonra aralarında oluşan güçlü bağın kimse tarafından bozulamaması izleyicilere tam olarak aksettiriliyor. Sıcak, tutku dolu ve samimi üslubu ile geçmişten esintileriyle izleyenlere duygu dolu dakikalar yüklüyor.

Fragman


5. Hayatın Getirdikleri (2008) IMDb: 7.3

kız kıza izlenebilecek filmler

Aile bağları, sevgi ve insanın özgürlüğü üzerine işlenmiş olan eşsiz bir filmdir. Hayatın getirdiklerinde Dakota Fanning ve Queen Latifah başrolü paylaşıyor ve sevginin gerçekliği hakkında başarılı bir oyunculuk sergiliyor.

Baskıcı ve zorba babasına daha fazla dayanamayan Dakota Fanning'nin canlandırdığı Lily, annesinin daha önce yaşadığını düşündüğü bir kasabaya doğru yola çıkmaya karar verir. Burada bir bal fabrikasında tanışacağı insanlarla aile olmanın, aşkın ve sevginin farkına varacak çok farklı bir hayat deneyimi tadacaktır. Film Liliy'nin bu kasabada tanışacağı insanlarla tanık olacağı yeni duyguları izleyiciye aktarmaya çalışmaktadır.

Fragman


4. Aklım Karıştı (1999) IMDb: 7.4

kız kıza izlenebilecek filmler

Susanna çok fazla alkol aldığı için hastaneye yatırılır. Bu genç kız kendi isteğiyle psikiyatri hastanesine yatmak ister. 18 ay kalacağı hastane, hapis ve iyileşmeden önce kendini keşfettiği yer olur.

Hayatına kast etme, anlık ilişkiler yaşama ve kişilik bozukluğu gibi bir haldeyken ailesinden koparak Claymoore adlı kliniğe yatırılan Susanne, burada bulunduğu sürede çalışan ve hastalarla yaşadığı acıklı, heyecanlı ve dram gibi durumları yansıtan filmdir.  Aynı zamanda yazar Susanne Kaysen’in ismini taşıyan bir romandan sinemaya James Mangold tarafından başarılı bir şekilde uyarlanmıştır.

Fragman


3. Hayalet Dünya (2001) IMDb: 7.4

kız kıza izlenebilecek filmler

Rebecca ve Enid liseden yeni mezun olan çok yakın iki arkadaşlardır. Rebecca, kendine kafede bir iş bulur, ayrı bir eve çıkmaya karar verir ve hayatını devam ettirir. Enid çok karamsar bir dünyaya sahip bir kızdır. Hayatta var olan bütün işlerin gereksiz olduğunu, dünyada yaşayan insanları ise serseri ve aptal olarak nitelendirmektedir.

Enid'in yaşamı, yalnız bir koleksiyoncu ve saplantılı olan Seymour ile tanışınca tamamen değişir. Böyle garip birisine karşı asla hissetmeyeceği farklı duygular ile karşılaşır. Film birçok eleştirmen tarafından 2001 yılının en iyi filmleri arasında gösterilmektedir.

Fragman


2. Sen, Sen Değilsin (2014) IMDb: 7.4

kız kıza izlenebilecek filmler

Kate oldukça başarılı ve çok satan kitaplara sahip bir yazardır. Bir gün rahatsızlanır ve doktora gider. ALS teşhisi koyulmuştur ve hayatının alt üst olduğunu düşünür. Kendisine bir yardımcı arayan Kate, üniversite öğrencisi olan ve iş arayan Bec'i yardımcı olarak yanına alır.

Kate evlidir ve evliliğinde sorunları vardır. Hastalığından sonra kocası ile arası daha da açılan Kate ondan ayrılmaya karar verir. Bu ara Bec ise bir türlü istediği ilişkiyi bulamayan bir genç kızdır. Zamanla aralarındaki bağ bambaşka bir yere taşınır. İki kadın dürüst bir şekilde birbirlerine bağlanmaya başlamıştır.

Fragman


1. Bağlılık Yemini (1995) IMDb: 7.5

kız kıza izlenebilecek filmler

1995 yılında vizyona giren filimde geçmiş dönemlerde çok sıkı dost olan dört kız arkadaş yıllar sonra bir araya gelerek geçmişi ve eski günleri yad etmektedirler. Geçmişi konuşurken de bugün nerede ve nasıl yaşadıklarına şaşıracaklar nasıl o noktaya geldiklerine hayret edeceklerdir.

Biraz komedi yoğun miktarda da duygusallık içeren film izleyenleri geçmişe götürüyor ve eski günleri onlarında hatırlamalarına, çocukluk anılarına geri dönmelerine sebep oluyor. Arkadaşlarının yeni doğan çocuğu için yıllar sonra bir araya gelen bu arkadaşlar 12 yaşındayken başlarından geçen ve onları farklı bir şekilde bir birine bağlayan olayları tekrar hatırlayacaklardır.

Fragman


Neoldu.com'un Film Arşivine erişim için Google Search penceresine ''neoldu film önerileri'' yazarak kolayca ulaşabilirsiniz.

film önerileri

Önerilen İçerik: IMDb Puanına Farklı Kategorilerde 110 En İyi Film

NeOldu.com / Sinema

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
106
35
26
3
3
10
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.