Gözden Kaçan Netflix Dizileri | Az Bilinmesine Rağmen Muhteşem Senaryosuyla Fark Yaratan 15 Netflix Dizisi

Gözden Kaçan Netflix Dizileri | Az Bilinmesine Rağmen Muhteşem Senaryosuyla Fark Yaratan 15 Netflix Dizisi
27.04.202017:25

Netflix’te yer alan ancak ülkemizde pek te rağbet görmeyen Netflix filmlerini listeledik. İşte muhteşem senaryoları ve oyuncu kadrolarına rağmen gözden kaçan Netflix Dizileri…

Haber güncelleme tarihi 26.01.2021 09:52

Netflix'in Az Bilinen Efsane Dizileri

Netflix online dizi ve film izleme platformunda dizi izlemek isteyenler için az bilinen ancak muhteşem bir senaryoya sahip olan en iyi dizileri araştırdık. İşte hem oyuncu kadrosu hem de konusuyla fark yaratmasına rağmen ülkemizde bir türlü bekleneni veremeyen efsanevi az bilinen netflix dizileri

Az Bilinen Netflix Dizileri;


15. Mindhunter (2017) – IMDb: 8.6

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

FBI’da görev yapan iki sıkı polisin hikayesinin konu edinen Mindhunter dizisi, gerilim ve aksiyon dolu senaryosuna rağmen beklenen izleyici kitlesine ulaşamadı. Buna rağmen kesinlikle izlenmeye değer olduğunu sizlere belirtelim. Dizinin ana karakterleri katilleri ve tecavüzcüleri yakalamak amacıyla yeni bir teknik geliştiriyorlar ve bu teknik sayesinde suç oranını azaltmaya çalışıyorlar. IMDb puanı yüksek yabancı diziler arasında da yer alan bu yapımı kesinlikle ön yargısız izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Polisiye, Gerilim

Yönetmen: Joe Penhall

Oyuncular: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv

Fragman


14. Spinning Out (2020) – IMDb: 7.7

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Netflix’in yabancı dizi önerilerinden olan Spinning Out, izleyici sayısı ve popülerlik bakımından bekleneni veremedi. Heyecan ve aksiyon dolu dizilerin revaçta olduğu son yıllarda dramatik bir dizi olarak karşımıza çıkan yapımın senaryosunda geçirdiği bir kaza sonucu hayatı altüst olan buz pateni şampiyonunun yeniden hayata tutunma çabaları anlatılıyor. Son yılların en dikkat çeken Netflix dizileri arasında yer alan "Spinning Out Dizisi ve İncelemesi" linkine tıklayabilirsiniz.

Tür: Dram

Yönetmen: Samantha Stratton, Lara Olsen

Oyuncular: Kaya Scodelario, January Jones, Willow Shields

Fragman


13. Las Chicas del Cable (2017) – IMDb: 7.6

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Netflix'in İspanyol dizileri listesinde yer alan Las Chicas Del Cable oldukça popüler olsa da çoğu Netflix kullanıcısının es geçtiği yapımlardan biridir. Dizide Madrid’in göbeğine kurulan bir telekomünikasyon şirketinde işe başlayan yüzlerce kadın konu edilmiştir. Onca kadın bir araya gelince dedikodu, kıskançlık, ihanet ve dostluklar da kaçınılmaz olmuştur.

Tür: Dram, Tarihi, Romantik

Yönetmen: Gema R. Neira, Ramón Campos, Teresa Fernández-Valdés

Oyuncular: Blanca Suárez, Yon González, Ana Fernández García

Fragman


12. Marco Polo (2014) – IMDb: 8.0

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Tarihi bir drama olan Marco Polo dizisi 13. Yüzyıla dair oldukça etkileyici bilgileri senaryosunda barındırıyor. Ünlü Venedikli gezgin Marco Polo yönünü bu sefer Kubilay Han’ın hükmettiği Çin topraklarına çevirmiştir. Eğlence ve macera dolu dizi ne kadar popüler olsa da çoğu Netflix kullanıcısının es geçtiği yapımlardandır.

Tür: Dram, Fantastik, Tarihi

Yönetmen: John Fusco

Oyuncular: Lorenzo Richelmy, Benedict Wong, Chin Han

Fragman


11. Lost ın Space (2018) – IMDb: 7.3

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

1960’lı yıllarda orijinal serisi yayınlanan dizi uzun yılların ardından hikayenin devamı niteliğinde yeni bölümleriyle izleyici karşısına çıktı. Dizide uzayda yaşamın gittikçe geliştiği hatta sömürgeleşmenin dahi başladığı bir dünya görüyoruz. Hem senaryo hem de üretilen distopik dünya oldukça dikkat çekici olsa da Lost ın Space dizisi bir türlü beklenen popülariteyi yakalamayan sağlam Netflix dizilerindendir.

Tür: Macera, Dram, Bilim kurgu

Yönetmen: Matt Sazama, Burk Sharpless

Oyuncular: Molly Parker, Toby Stephens, Max Jenkins 

Fragman


10. Osmosis (2019 - ) – IMDb: 5.9

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Netflix’in aşk dizileri listesinde yer alan sürükleyici bir yapım. Avrupa’da bir hayli takipçisi olan 2019 yapımı dizi yakın gelecekte Paris’te yaşanan bir hikayeyi konu ediniyor. Bir çöpçatanlık uygulamasının piyasaya sürülmesiyle gelişen olayları konu edinen dizide yapay zeka uygulaması insan beynindeki verileri inceleyerek dünyanın herhangi bir yerindeki ruh eşlerini buluyor. Ancak insanlar için gerçek aşkı bulmanın da bir bedeli vardır.

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Romantik

Yönetmen: Audrey Fouché

Oyuncular: Hugo Becker, Agathe Bonitzer, Gaël Kamilindi

Fragman


9. Omniscient (2020 - ) – IMDb: 6.3

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Son yılların en iyi bilim kurgu senaryosuna sahip olmasına rağmen ülkemizde hak ettiği değeri şimdilik göremeyen ve az bilinen diziler listemize giren Omniscient filminde her bir insanın minyatür drone’larla 7/24 izlendiği bir distopik dünya konu ediliyor. Öyle ki artık hiç kimsenin gizlisi saklısı kalmamış mahremiyet dahi ortadan kalkmış bir hayat insanlar için yaşanılmaz bir hal almıştır. Bu kadar kameranın olduğu bir dünyada babasının ölümü bir sır gibi saklanan Nina bu felaketin arkasındakileri bulmaya çalışıyor.

Tür: Gerilim, Bilim Kurgu

Yönetmen: Pedro Aguilera

Oyuncular: Carla Salle,Sandra Corveloni,Jonathan Haagensen

Fragman


8. Living with Yourself (2019 - ) – IMDb: 7.3

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Netflix komedi dizileri arasında yer alan Living With Yourself gizemli bir tedavi süreci ile farklı bir benliğe bürünen Miles’in hikayesini anlatıyor. Komedi dolu senaryosuyla Avrupa ve Amerika’da sevilen dizi Netflix Türkiye’de ise pek değer görmedi. Başarılı yönetmen Timothy Greenberg imzalı dizi ise ülkemizde gördüğü değerden çok daha fazlasını hak eden yapımlardan biri. Yapım ile ilgili daha fazla detay ve ilginç bilgilere erişmek için "Living With Yourself Netflix Dizisi Hakkında Bilgi" içeriğini okuyabilirsiniz.

Tür: Komedi

Yönetmen: Timothy Greenberg

Oyuncular: Paul Rudd, Aisling Bea

Fragman


7. The Stranger (2020 - ) – IMDb: 7.4

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Netflix'in gözden kaçan bir diğer 2020 yapımı da The Stranger dizisi oldu. Başarılı yönetmen Harlan Coben imzalı dizi muhteşem senaryosuna rağmen ülkemizde bir türlü popüler olamadı. Dizide Adam Price isimli bir kadının karısı hakkındaki söylentileri araştırmaya başlamasıyla gelişen olayları anlatmaktadır.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen Danny Brocklehurst, Harlan Coben

Oyuncular: Richard Armitage, Siobhan Finneran, Jennifer Saunders

Fragman


6. Locke and Key (2020 - ) – IMDb: 7.4

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Babalarının ölümüyle birlikte Maine’deki evlerine dönen ve birlikte yaşamaya başlayan üç kardeş bu evde gizemli bir şeyler olduğunu keşfederler. Bir de ortaya onlara birçok güç ve yetenek veren anahtarlar çıkınca işler iyice fantastik bir hal alır. 2020 yılında Netflix2in büyük umutlarla izleyicisine sunduğu Locke and Key dizisi ülkemizde beklenen izleyici kitlesine ulaşamasa da kaliteli bir yapım olduğunu belli ediyor.

Tür: Macera, Fantastik

Yönetmen Carlton Cuse, Joe Hill

Oyuncular: Darby Stanchfield, Connor Jessup, Emilia Jones

Fragman


5. The English Game (2020 - ) – IMDb: 7.6

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Geçtiğimiz günlerde Netflix’te büyük umutlarla yayınlanan bilhassa ülkemizdeki futbol severlerin ilgisine talip olan The English Game dizisi sanırım isminden dolayı kaybediyor. Futbolun gelişimini ve bu gelişimde çaba gösteren insanları konu edinen dizi de iki zıt gruba mensup futbolcunun çabalarıyla futbolun nereden nereye geldiğini izliyoruz.

Tür: Dram, Tarih, Spor

Yönetmen: Julian Fellowes,Tony Charles,Oliver Cotton

Oyuncular: Edward Holcroft,Kevin Guthrie,Charlotte Hope

Fragman


4. Big Mouth (2017 - ) – IMDb: 8.0

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Netflix’in en iyi ve en başarılı yapımlarından biri olan ve hikayesinde ergenliğin çarpıcı yönlerini cesurca işleyen animasyon dizi ülkemizde sebebi bilinmedik bir şekilde Netflix aboneleri tarafından izlenmiyor. Yaratıcılığını Jennifer Flackett, Andrew Goldberg ve  Nick Kroll’un yaptığı animasyon dizi NEtfliz2in az bilinen başarılı yapımlarından biri olmuştur.

Tür: Animasyon, Komedi, Romantik

Yönetmen Nick Kroll, Mark Levin, Andrew Goldberg

Oyuncular: John Mulaney, Nick Kroll, Maya Rudolph

Fragman


3. Grace and Frankie (2015 - ) – IMDb: 8.3

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Ünlü yönetmen Marta Kauffman imzalı Netflix yapımı dramatik komedi dizisi Grace and Frankie eşleri tarafından terk edilen iki kadının mecburiyetler dahilinde birbirleriyle iyi bir arkadaşlık kurmalarını konu ediniyor. Zorunluluktan doğan bu arkadaşlık beraberinde komedi dolu olayları da getiriyor.

Tür: Komedi

Yönetmen Marta Kauffman

Oyuncular: Jane Fonda, Lily Tomlin, Sam Waterston

Fragman


2. Tales by Light (2015 - ) – IMDb: 8.3

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

National Geographics ile Canon’un birlikteliği sonucu ortaya çıkan belgesel dizi Netflix’in en kaliteli yapımlarından biri olmasına rağmen ülkemizde az bilinen Netflix dizilerinden biri oldu. Dünyanın çeşitli yerlerinde çekimler yapan fotoğrafçılar ve eserleri dizide anlatılıyor. Her sezonunda farklı bir hikaye gördüğümüz Tales by Light’ın yönetmenliğini Abraham Joffe yapmıştır.

Tür: Belgesel

Yönetmen: Abraham Joffe

Oyuncular: Darren Jew, Art Wolfe, Krystle Wright

Fragman


1. Love, Death and Robots (2019 - ) – IMDb: 8.6

Gözden Kaçan Netflix Dizileri

Netflix’in animasyon türü başarılı yapımlarından biri olan Love, Death and Robots 18 kısa öyküden oluşuyor. Her bölümünde farklı bir hikayeyi ele alan dizide bilim kurgu, komedi, fantastik ve daha bir çok türde bölümler izliyoruz. Ülkemizde pek te yaygın olmayan bu dizi kültürünü alışmamış olsak da Love, Death and Robots bence gayet başarılı bir yapım.

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu, Animasyon

Yönetmen: Tim Miller

Fragman

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
221
107
16
16
17
17
27
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 3
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.